Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 10:19



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ha minőségi az az 500W-s táp, akkor bőven elég.


pén. jún. 10, 2011 21:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Most ment tönkre egy régi videokártya (9800 gtx+), és belekerülne egy újabb (sapphire 5870). Azon filozok, hogy az eddigi 500W-os táp esetleg gyengének bizonyulhat-e ezzel az új kártyával? A mai erősebb kártyáknak mennyivel van nagyobb teljesítmény igényük? Erről ofc nem ír a gyári tájékoztató.


pén. jún. 10, 2011 20:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Az árkülönbség oka a minőség.
Vargánya gomba kategória tápok (az "500W" 5K-ért) egyrészt általában nem is tudják leadni az 500W-t, hiába van rájuk írva, másrészt ha tönkre megy, akkor nagy eséllyel viszi a gép többi alkatrészét is, mivel nincs meg bennük a megfelelő védelem.

Átlag konfighoz felesleges az 500W. Egy 350-400W kiszolgálja az 1 VGA-s rendszerek 99%-t.
Márkában a következőket nézegesd: FSP, Chieftec, Gigabyte, Corsair, Thermaltake, Cooler Master, Enermax.


csüt. jún. 09, 2011 16:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nézegetem a tápegységeket az árlistákban, és van 500W-os 5 rugóért, meg 14-ért is (pld aqua árlista). Gépet 2 éve vettem utoljára egészben, azóta lefolyt egy kevés víz a Dunán. A kérdésem az lenne, hogy milyen újdonságokat tudnak a tápok mostanra, ami miatt ilyen árkülönbségek vannak?


csüt. jún. 09, 2011 15:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Azt hiszem hogy én sem vállalom be a kockázatot ennyiért.
Csak szerettem volna tudni hogy mit is tud a lap valójában.
Köszi


pén. jún. 03, 2011 22:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hmm, tényleg csak az integrált vga a különbség.
A 4250 500 MHz-en fut, a 4290 700-on. (Remélem ezt már nem néztem el :) )

A véleményem, hogy továbbra se vállalnám a kockázatot a frissítéssel.
Ez a 200MHz nem hiszem, hogy hozna látványos gyorsulást. Ha teljesítmény kell, akkor diszkrét VGA a megoldás.


pén. jún. 03, 2011 21:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nincs okod a pironkodásra.A szándék sokkal fontosabb mint a jó válasz,segíteni akartál és én ezt értékelem.Nem jó lapon keresgéltél,ennyi.


pén. jún. 03, 2011 15:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hmm, ez esetben benéztem. :oops:
Abból indultam ki, hogy AMD-s oldalon graphics upgrade-nél egy slotot írnak a 880-hoz.


pén. jún. 03, 2011 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszi
De minek kellene ráforrasztani bármit is? A két lap szinte azonos,az integrált videó kártyában különböznek egymástól.
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=880G%20Pro3
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... 0GX%20Pro3
http://www.asrock.com/mb/compare.asp?Se ... =880G+Pro3
Anno működött ez a dolog az Asrock 880G Extreme3-nál,lehetett belőle csinálni ASrock 890GX Extreme3-mat.


pén. jún. 03, 2011 11:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
http://www.amd.com/us/products/desktop/ ... ipset.aspx
http://www.amd.com/us/products/desktop/ ... ipset.aspx

Ennyit találtam hirtelen. Mivel nem tudsz ráforrasztani még egy PCI-Express csatit meg SATA3 csatikat sem, szerintem felesleges kockáztatni a BIOS upgrade-t.


pén. jún. 03, 2011 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok
Nem rég vettem egy Asrock 880G Pro3 alaplapot.Ezután olvastam arról hogy az ASrock előszeretettel matricázza az alaplapjait.Kíváncsi természetem nem tudtam leküzdeni és a matrica alá néztem.Jó nagy betűkkel ott van a lapon hogy 890GX PRO3.Ennek most örüljek vagy sem? Miben és mennyivel jobb a 890GX chipsetes lap?
Egy egyszerű bios csere és 890-es lapom van? Vagy hogy működik a dolog?
Köszönöm


pén. jún. 03, 2011 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
Nemá!, én csak viccnek szántam és abból se értesz?...a ValóVilágban ( nem a tv -fos)-hogyan gyilkulhatod le az a gyereket aki az a 'helyi idő szerint (pl.:Budapest)'megszületik Amerikából,akár csak keleti partról ua,ottani helyi időben)-számodra még nincs is!..menet közben természetesen a vasak is késnek,akkor ki cseszete el a teremtést a "nagy Ő" vagy Mi:? !-F
Értem én, hogy online lődözős gyorsaság.Akkor lennétek eqvivalens ellenfelek a játék a Földön lévő szerveren futna miközben ti a Marsról lövitek-kaszaboljátok egymást egymást helyi időben


Hirtelen nem tudtam, mire véljem. =)
Egyébként most megpróbáltam alap (auto) órajelekkel, csökkentett grafikával... Split Second: Kb. több mint fél perccel rak az ellenfél elé. Negyedikként értem be (ő elsőnek), erre azt hozza a tábla, hogy 10 mp-el lettem első... :S :D És ezt nem egyszer. Nem értem... Pedig nincs is fent semmi trainer vagy ilyesmi, de így nincs értelme. Marad az osztottképernyő? :)

Szerk 1. Alap órajel, csökkentett graf: fix kb. 50 mp-et siet az óra. Érdekes, Red Faction: Guerrilla-ban pont hogy az ellenkezője van: 10 perces a pálya, amikor a hostnál 0 van, akkor nálam 2:30 körül, és fordítva: ha én hostolok, a többieknek 2 és fél percig 0:00-n áll a számláló :) De pl. Trackmania teljesen jó.
Szerk 2. Hűzással már csak kb. 20 mp-et siet 50 helyett :)


szomb. máj. 28, 2011 10:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nemá!, én csak viccnek szántam és abból se értesz?...a ValóVilágban ( nem a tv -fos)-hogyan gyilkulhatod le az a gyereket aki az a 'helyi idő szerint (pl.:Budapest)'megszületik Amerikából,akár csak keleti partról ua,ottani helyi időben)-számodra még nincs is!..menet közben természetesen a vasak is késnek,akkor ki cseszete el a teremtést a "nagy Ő" vagy Mi:? !-F
Értem én, hogy online lődözős gyorsaság.Akkor lennétek eqvivalens ellenfelek a játék a Földön lévő szerveren futna miközben ti a Marsról lövitek-kaszaboljátok egymást egymást helyi időben


pén. máj. 27, 2011 19:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
főként ha még műhold is van köztük


10...200 ms még elmenne, de 20 s...
Pl. Split Secondnál kifejezetten idegölő, hogy beérek harmadiknak és a listán már első vagyok :D, vagy épp hatodik, így nincs értelme.
Egyébként gondoltam arra, hogy húzás miatt mászhat el az időalap (BCLK/RAM). Ezt egyelőre kizárom, mert akkor a win órája is sietne 10 perceket, ehh. Az pedig halálpontos.
Néha picit szaggat, lehet ott mászna el a mért idő? Mindenesetre rápróbálok lejjebb venni a grafikát, no meg alap órajeleken hajtani a gépet, hátha...
Egyáltalán hogy tudnám kideríteni, hogy nálam siet, vagy a másik gépen késik? Ha egymás mellett érünk célba is van, hogy 15 s-el hátrébb vagy előrébb mutat a listában. :?: Stopperrel a kezemben fogok nekiülni tesztelni. (:


pén. máj. 27, 2011 9:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Mindennek az oka, hogy az a megátalkodott Galileo Galilei, még az égetés előtt is ragaszkodott a rögeszméjéhez:mégis mozog..meg az agyatlan Einstein aki csak hegedülni tudott,neki meg az a mániája volt,hogy minden relatív.Miért hívják Japánt a felkelő nap országának?:mert ott már ásítanak,amikor te még fel sem keltél...
Ettől függetlenül bele kell számolni azt is amíg az egyik szerver a másikkal találkozik és köszönnek nem a 404-s hibára gondolok(not found) mi a lópicula az 10-20 s?-főként ha még műhold is van köztük
Akkor,hardver vagy szoft gond?


csüt. máj. 26, 2011 22:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nektek volt már dolgotok időeltolódással különböző játékok alatt?
Hálózatban nyomjuk, és néhány játék alatt nálam tök más időket ad, mint ismerősén.
Előbb befejeződnek a körök, vagy épp később, más köridők vannak... 5-6 perc alatt 10-20 mp eltérések alakulnak ki, és nem tudom, hardver vagy szoftveroldali gond lehet-e.


csüt. máj. 26, 2011 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A nagy embenek igaza lett aki kijelentette: "640K ought to be enough for anybody."..és erre reagált a Ford? autógyár mérnöke,aki sajnos tévedett azóta az autókat is így :-? gyártják-csak egyirányba lehet közlekedni vele...mert nem az az oprendszer van rajta ezért csak bizonyos kutaknál tankolhatsz stb.


szomb. máj. 14, 2011 13:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Jó, szóval, ha van esély, hogy Win7 alatt ne legyenek driver gondok, akkor az már fél siker, ha meg jól is szól, akkor teljes. :P


szomb. máj. 14, 2011 10:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Coulthard írta:
... csak Win-t használok, úgyhogy ha ahhoz van support ...

:hm: !-F


szomb. máj. 14, 2011 6:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
A Fatality-szebben szól azokon a dobozokon.A Xonár sem rossz ,ha csak win- op-ot használsz egyébként használhatatlan botányosan xar a támogatottsága más op alá: van hozzá user manual több nyelven...:mrgreen:


Ok, köszi a hozzászólást! Én csak Win-t használok, úgyhogy ha ahhoz van support, az nekem elég. :mrgreen:
Másrészt meg mindig is Creative-om volt, alapból is arra húz a szívem, csak át annyian dícsérik a Xonar-okat, hogy gondoltam érdemes rajta gondolkodni. Aztán lehet ha azt vennék, akkor meg mindig az lenne bennem, hogy jó-jó, de biztos még jobb lenne a Creative-al. :hihi:


pén. máj. 13, 2011 0:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 13, 2011 0:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Mac OS Snow Leopard-ot akarok op. rendszernek, de nem tudom mi legyen a gép hardveres konfigurációja. Videokártya, hangártya, alaplap...stb? Tud valaki segíteni ebben? Kompatibilis-e Mac Os S.L. pl egy gainward kártyával?


pén. máj. 13, 2011 0:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A Fatality-szebben szól azokon a dobozokon.A Xonár sem rossz ,ha csak win- op-ot használsz egyébként használhatatlan botányosan xar a támogatottsága más op alá: van hozzá user manual több nyelven...:mrgreen:


csüt. máj. 12, 2011 20:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok!

Hangkártyát szeretnék vásárolni (játékra, zenére és ritkán filmnézésre és egy Genius 5.1 6000 szetten szólna) a jobbak közül. Kettőt néztem ki, amelyek egy árkategóriába esnek, de nem tudok dönteni. A neten próbáltam tájékozódni és van oldal amelyiknél az egyikre voksolnak, van amelyiknél a másikra. Ezért felteszem itt a kérdésem, hátha sikerül az itteni válaszok alapján döntenem. A két kártya pedig: Creative Titanium Fatal1ty Champion és az Asus Xonar D2X/XDT.


szer. máj. 11, 2011 13:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
badlands írta:
A Vlc sem jott be sajna, kiprobaltam. Csak 4hangszoro szol, a ket elso es a ket hatso. Filmnel megszolaltatta basszusladat is es az uj NFS-ben is megy a melynyomom. Eddig az a konkluzio, hogy amikor lesz ra veszek egy Asus Xonar hangkarit, mert nekik van rendes driveruk Win7-re.


Szerintem foglakozz még a témával, véleményem szerint az ASUS sem oldja meg a problémádat.
Sok hangbeállítás van a win-ben, nézz kicsit utánna, lehet hogy nincsenek beállítva a virtualizációk vagy pot hogy be vannak kapcsolva. A vlc-ben is a lejátszóban be kell állítani hogy hogyan szóljon.
Próbálkozz más lejátszóval. A winamp biztos sosem játszhatott jó 5.1-et.
csáó


csüt. máj. 05, 2011 8:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
...
:hm: ez eddig nem jutott el a tudatomig,és lehet hogy igaz is lehet,de az újdonsült filmekben midig hagosabb a harci zaj mint a párbeszéd az bizonyos....


Nem igazán mondanám ezt.
Azért írtam a lövöldözős harci dolgokat mert pl. a lövés jobb hátsó sarokból indul és bal elsőbe érkezik. Rossz beállításnál ez általánosan egy virtuális 5.1, ami a stereora hasonlít leginkább. A párbeszéd pedig a center feladata, amiből ezen kívül nem is igazán szabadna semminek sem jönnie, ha valóban 5.1-ről beszélünk. A mozikban sem foglakoznak vele, pedig jobb cuccal és jobb anyaggal dolgoznak, nem mint én otthon a DVD-mmel vagy HD filmmel, meg egy régi genius dht510-el.

Na driverek itt valóban jelentős szerepet játszanak.

üdv
energo


csüt. máj. 05, 2011 8:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A Vlc sem jott be sajna, kiprobaltam. Csak 4hangszoro szol, a ket elso es a ket hatso. Filmnel megszolaltatta basszusladat is es az uj NFS-ben is megy a melynyomom. Eddig az a konkluzio, hogy amikor lesz ra veszek egy Asus Xonar hangkarit, mert nekik van rendes driveruk Win7-re.


csüt. máj. 05, 2011 5:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Idézet:
A hiba leginkább a jobb lövöldözős játékokban és a jobb puskával lövöldöző filmekben lép fel, vagy az eső esetén...

:hm: ez eddig nem jutott el a tudatomig,és lehet hogy igaz is lehet,de az újdonsült filmekben midig hagosabb a harci zaj mint a párbeszéd az bizonyos és menet közben ritkán szokott az ember hangerő-balancírozni moziélmény közben az 5-7.1-ben legfejebb globálisan levesz mindenhonnan majd vissza.


szer. máj. 04, 2011 22:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem igazán értem én sem mi a probléma. De azért van egy tippem.
Annó probléma volt az AC3 lejátszása, na nem azt jelenti hogy nem lehetett megszólaltatni, hanem nem megfelelően működött az 5.1. Erre régebben is és most is, egy SB Live! cd-n található kevert ac3 kiterjesztésű próbazenét használok tesztelésre.
A probléma a vlc-vel is volt (manapság már nem tapasztaltam), hogy a hiába külön csatornán jön a hang, mégis rákeveri a frontot a sorrundra, vagy a centert a front-ra. Ezt pedig a codec-ek okozzák. A windows 7 codecek nélkül vlc-vel szépen működik. Pl a media mplayer calssic már megint nem tudja megfelelően az 5.1-et.
A hiba leginkább a jobb lövöldözős játékokban és a jobb puskával lövöldöző filmekben lép fel, vagy az eső esetén. Egy rossz beállításnál az eső a fejünk felett egy fóliasátorra esik (legalábbis ezt érzékeljük) jobb beállításnál mellettünk az aszfaltra/földre. Előbbi esetben az a probléma, hogy a mélyet rákeveri a hanszórókra és a mély hangláda kevésbé domináns.

A fentebb írtak miatt nem járok már moziba, mert amióta a hangerőre mennek és nem a hangélményre, azóta alig élvezhető a mozi. Otthon meg olyan amit én állítok.

Javaslom ti is adjatok a hangélményre.

CSáó


szer. máj. 04, 2011 21:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Miért mit nem tud a vlc amit az András-labor tud? :roll: (leszámítva a gagyi felületű eqalizert)


kedd máj. 03, 2011 18:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Udv: hangom van rendesen, a Win7-es szerint sincs semmilyen problema, a hangkartyanal van egy teszt is ( mint a regi Creativ szoftban ) es ott szepen megszolaltat minden hangszorot. Beraktam erdeti AC/DC dvd-et 5.1-es hangal az is megy ahogy kell, csak a zenehallgatasnal ott van a kutya eltemetve, talalt a baratom egy plugint Andrew Labs neven amit megkellene venni:):(.


szomb. ápr. 30, 2011 12:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Vlc-player,de az előzmények számomra egy kissé homályosak,most akkor van hang normális vagy nincs?


csüt. ápr. 28, 2011 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok: van nekem egy idegesito problemam a Win7-sel ( nem is a 7-sel hanem a Creativ-al inkabb ), nincs rendesen mukodo driver hozza, amit leszedtem csak a driver tesztnel mukodik az osszes hangszorom ( 5.1 ). Ha zenet akarok hallgatni akkor nincs quadrofonia es "jo" driver csak ez van, kb 2 napot pocsekoltam el ra eredmenytelenul. Az egyik baratom szinten igy jart neki Audigy-je van, o is kinlodott vele sokat es ugyanarra jutott tolem fuggetlenul: a Creativ le...... a felhasznalokat, akinek regebbi karija van kinlodjon vagy vegyen ujjat. A kerdesem-keresem az volna: milyen player van meg olyan jo mint a Winamp vagy jobb annal? Es megtudja szolaltatni ingyen, semmilyen fizeteses plugin nelkul a basszusladat is? Nem kell 5.1-be menjen, sztereoban is tokeltes volna csak legyen basszus. Az Ac-Dc es egyeb finomsagok basszus nelkul sehogysem szolnak. Elore is kosz Csaba


szer. ápr. 27, 2011 15:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A kérdésem már nem aktuális. Sajnos, nem tudtam törölni a hsz-t. :oops:


szomb. ápr. 09, 2011 20:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Bejött a friss sata driver. *ikszdé*


kedd márc. 08, 2011 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Squito írta:
tudtok-e biztosat mondani, hogy mi sérült meg (az alaplapon kívül).
Biztosat nem tudok mondani, de a leírtak alapján én továbbra is a sata driverre gondolok.
Az általad integrált csomag az "NVIDIA MCP51 Serial ATA Controller 08/12/2005,5.10.2600.0622" vezérlőt tartalmazza.
A gigabyte honlapról pedig ez tölthető le a laphoz:
NVIDIA MCP61/MCP68 SATA AHCI Driver v15.56 2010/06/09


kedd márc. 08, 2011 12:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem volt külön partíció, minden egybe volt (kivéve 1x a 8 megás rész, de az ugyebár win-es találmány).


kedd márc. 08, 2011 11:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nekem valami gyanús!Nem láttál a gparban Puppiyallattt a lemez elején egy kb 10k-100MB terjedő részt,nem partoltként?Mert akkor vasat sikerül legyalulni és aktívvá tenni,vagy eleve fizikálisan hibásvagy marad a ,HDHD-Regenerator,Hdd-rescure..de akkor már eleve csökken a valós méret is,hiszen a hibás blokkokat eleve ki ki zárja mind a part, mind a format részekből,ha ezek után sem sikeredik,akkor szinte bizos hogy a telepítő lemez (CD hibája)-én is jártam már így 45-50 gépet feltelepítettem,és a következő lefagyott. a Lemezen volt egy tűhegynyi hiba a mi természetesen kihagyhatatlan volt. :evil: .


kedd márc. 08, 2011 0:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Puppy alatt és miniXP alatt is legyalultam és telepítettem a win-t a partíció bizergálása nélkül is, de nem akarta az igazságot. Korábban XP volt rajta.


hétf. márc. 07, 2011 23:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Szvsz!...ehhez nem jó a telepítőlemezed -mármint a laphoz :( ilyen telepitésre mert:''Csak Ötlet!'... mert,eszme nem jutna ráderőszakolni,bárminit..
"más" op,vagy akár a Hiren's alatt a Gpart mint lát? ill telepüne-e hiba nélkül bárminő part,hiszen ha Vista vagy w7 volt alatta ott mard a sygnics!az MBR-ban!-arra meg a sima Xp telepítőd ui meg is dögöl mint jellemezted.
Tehát bármillyen külső eszköz usb,cd stb plPuppy :arrow: gpart belenéz újragyalul,partol"aktívvátesz" Bootos part (tejes méret lesz,ellentétben az mS rendszerrel) és 'zsuhhic' neki az Xp telepítésnek :rulez:


hétf. márc. 07, 2011 23:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Pfff... pont a Memtest nem jutott eszembe... kissé ideges vagyok, biztos azért. A Windows Memory Diagnostics sikeresen lefutott, most fut a Memtest86 4.
Szerk.: A Memtest86 is lefutott, semmi.


hétf. márc. 07, 2011 22:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
.. megent nem olvsta :huha: el..mint soxor én sem tüzetesen...:
Idézet:
Van még benne egy Kingmax 1GB DDR2-800 memó,
..azt legfejtebb a másik slot-ban,ill.ha egy gép van másik.,de egy memtest,semmiképp nem ártana,mert a táptól az is szeret megynyuhhadni!
.Erre jó a service: :) ahol van 22 is! :( Másik lap vagy bármelyik eszköz akár a fiókból is,de van !(új-használt 'élő-akár kis testi hibával,stb') nékül,marad a haveri társulat,avagy beruházás kérdése a dolog..mindenesetre kényelmetlen ergo sz*r ügy!

Ps: köztünk szólva manapság egy ilyen memtestet- a sima 'kékhátterset' bármelyik szerviz végigfuttat inggyenesen,ha mellette veszel egy egeret a boltban (600-700) Huf-ért :) vagy díjmentesen,-akkor rossz a ketyere és felajánl neked egy másik memót,természetesen igen kedvezményes áron.. :twisted: ,de tényleg nem így működik :D ,csak epetúltengésem van!


hétf. márc. 07, 2011 21:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Squito írta:
... lehet, hogy a feszkó kilengés megcsapta a memóriát is...

Memtest talán. Ahhoz nem kell cserealkatrész. Ha több darabból áll, próbáld meg egyesével (ha 256 MB vagy nagyobb egyenként).


hétf. márc. 07, 2011 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sata driver van (integrálva driverpacks.net Mass Storage 10.11-es csomag, nLite segítségével). Standard SP2-es XP telepítő feltuningolva hivatalos SP3-al, a kritikus win frissítésekkel és driverpacks.net-es driver csomagokkal (eddig 100%-os sikerrel települt, ha nem az hardverhibán múlt).
Van (10.4). Fut rendesen.
Mivel mindig ugyanakkor áll le a telepítés, ezért én a memóriára gyanakszom, lehet, hogy a feszkó kilengés megcsapta a memóriát is. Csakhogy nincsenek tesztgépeim, amikbe behelyezhetném az alkatrészeket kipróbálásra, de cserealkatrészem sincs.


hétf. márc. 07, 2011 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A sata drivert beadtad az xp-nek vagy a bios van valami compatible módban?
Hiren's boot cédé nincs kéznél? Arról a minXP felfut rendesen?


hétf. márc. 07, 2011 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Adott egy AM2es gép. Az alaplap korábban egy abit NF-M2S volt (4 púpos kondi), most egy GA-M68M-S2P van benne. Van még benne egy Kingmax 1GB DDR2-800 memó, AMD Sempron LE-1100 (mindkét esetben integrált vidkari), egy 320as maxtor sata vinyó és egy LG IDE-s DVD író és XP SP3.
Az XP képtelen volt beindulni, sokszor még a win töltődés előtti táblázat se jelent meg (viszont a Puppy indult és elérhető volt mind2 partíció). Alaplap csere után megpróbáltam újratelepíteni a win XP-t, az első fázis szépen lefutott mindenféle hiba nélkül, viszont a második fázis kezdetéig el se jutottam. A win xp logó megjelenik, de pár másodperc után a futó kék csík átmegy reumás nagymama sebességbe és 1-2 perc múltán csak fekete képernyőt látok, ami nem akar eltűnni, bár a piros led szinte folyamatosan jelzi, hogy dolgozik a vinyó (ami megszakad 0,5-1 másodpercre ha megmozgatom az egeret). Próbálkoztam úgy is, hogy töröltem minden partíciót és teljes formázás után próbáltam telepíteni, de nem változott semmi. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e biztosat mondani, hogy mi sérült meg (az alaplapon kívül).


hétf. márc. 07, 2011 18:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 04, 2005 21:54
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Rendben. Köszönöm.


szer. feb. 02, 2011 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Igen, ez teljesen rendben van, nem kell változtatnod semmit.


szer. feb. 02, 2011 11:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 04, 2005 21:54
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
VaFec írta:
Ezeket az értékeket milyen programmal nézted?
Mert a memóriának két órajel értéke van, a valós, ami a te esetedben 400MHz és a DDR miatt ezt kell szorozni 2-vel, hogy megkapd az effektív 800MHz-t.
Tehát, ha a program a valós órajelet nézte, akkor teljesen rendben van a 400MHz.
Nálam a CPUz 666MHz-t ír ki, ami ugyancsak a valós órajel és ezt kettővel megszorozva jön ki az effektív 1333MHz.



Speccy nevű programmal.
http://www.piriform.com/speccy

CPUz:
Kép


szer. feb. 02, 2011 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ezeket az értékeket milyen programmal nézted?
Mert a memóriának két órajel értéke van, a valós, ami a te esetedben 400MHz és a DDR miatt ezt kell szorozni 2-vel, hogy megkapd az effektív 800MHz-t.
Tehát, ha a program a valós órajelet nézte, akkor teljesen rendben van a 400MHz.
Nálam a CPUz 666MHz-t ír ki, ami ugyancsak a valós órajel és ezt kettővel megszorozva jön ki az effektív 1333MHz.


szer. feb. 02, 2011 9:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 04, 2005 21:54
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Van egy apró kérdésem.
2 db Kingmax 1GB 800Mhz memória van a gépemben dual channel módban, de valamiért csak 400Mhz-en futnak.

MS Windows 7 32-bit
Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00GHz
2.0GB Dupla-csatorna DDR2 @ 399MHz (5-5-5-18)
ASUSTeK Computer INC. P5Q-PRO (LGA 775)
Philips 170C (1280x1024@60Hz)
1024MBGeForce 8600 GT
244GB SAMSUNG SAMSUNG HD252HJ (SATA)
ASUS DRW-2014S1T
Realtek High Definition Audio

Időzítésen kell valamit állítani, vagy csak simán nem szereti az alaplap?


szer. feb. 02, 2011 8:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség