Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:14



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Eszközkezelőben nem látok semmit ahol a HDD van felsorolva. :) Hol keressem pontosan?
Egyébként se a WinMilleniumon se az XP-n belül nem látszik így (az eszközkezelőben sem) a DVD mellé kötve.


kedd okt. 30, 2012 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
integral írta:
- hát ha jól tudom mindegyik UDMA, bővebbet nem tudok most róla
- BIOS-ban Auto-ra van állítva
- az oprendszer nem látja. A BIOS-ban viszont igen.

A hagyományos IDE kábel 40 eres, azon legfeljebb UDMA/33 megy.
Ha az oprendszer nem látja, akkor ott kell keresgélni! Az eszközkezelőben mit látsz ezzel kapcsolatban?


vas. okt. 28, 2012 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem számolgattam sosem, de akkor legyen 80.


vas. okt. 28, 2012 17:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
integral írta:
... nem tudom hány eres. A hagyományos "régi" IDE-kábel...

Ránézésre is látszik, hogy 40 vagy 80 ér van. :shock:


szomb. okt. 27, 2012 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
vackor írta:
Sok a nyitott kérdés. Az eszközökről lehet tudni további részleteket?
- Milyen beállításban próbálod őket (master/slave/cs)?
- A kábelnek melyik csatlakozóján vannak?
- Nincs fordítva az IDE kábel?
- Hány eres kábelt használsz?
- Melyik meghajtó milyen átvitelt támogat (PIO, UDMA, stb.), illetve azon belül milyen sebességűt?
- BIOS beállítások? Mindegyik "Auto", vagy kézzel beállított?
- A BIOS sem találja és az oprendszer sem?

És még mindig van jó néhány lehetőség: hibás eszköz, hibás alaplapi chipset, driver hiba, kábel hiba...


- amikor a DVD író nincs rajta, akkor a DVD író helyére a Master HDD-t rakom, a másik HDD-t slave-re jumperelem
- a kábel vége megy a Masterhez (a DVD-íróval is ilyen konfigban működött csak)
- nincs fordítva
- nem tudom hány eres. A hagyományos "régi" IDE-kábel.
- hát ha jól tudom mindegyik UDMA, bővebbet nem tudok most róla
- BIOS-ban Auto-ra van állítva
- az oprendszer nem látja. A BIOS-ban viszont igen.

A secondary ágon (mert ott van ez a cucc) külön-külön és DVD-íróval látja a HDD-t. Csak együtt a két HDD-t nem. Viszont a Primary ágon alapból 2 HDD van, azokat látja. Tehát amikor 4 HDD van rákötve, az nem akar látszódni. Néztem XP alatt is és Win Millenium alatt is.


szomb. okt. 27, 2012 17:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sok a nyitott kérdés. Az eszközökről lehet tudni további részleteket?
- Milyen beállításban próbálod őket (master/slave/cs)?
- A kábelnek melyik csatlakozóján vannak?
- Nincs fordítva az IDE kábel?
- Hány eres kábelt használsz?
- Melyik meghajtó milyen átvitelt támogat (PIO, UDMA, stb.), illetve azon belül milyen sebességűt?
- BIOS beállítások? Mindegyik "Auto", vagy kézzel beállított?
- A BIOS sem találja és az oprendszer sem?

És még mindig van jó néhány lehetőség: hibás eszköz, hibás alaplapi chipset, driver hiba, kábel hiba...


kedd okt. 02, 2012 14:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Az, hogy a DVD firkálók szeretnek masteren lakni (számomra) régóta köztudott.
De hogy mért nem megy mellette egy hdd, az már tényleg érdekes.


kedd okt. 02, 2012 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Tron írta:
Nem a géped száll el, hanem a diszk tartalma!


Ja tényleg. (ez hirtelen kiment a fejemből.)

Tron írta:
Másik kérdésedhez visszakérdezek:
MASTER-en áll az az optika, vagy csak abból gondolod, hogy master, mert a drót végén van?
Könnyen lehet, hogy CS-en áll ugyanis.


Igen, masteren van.

Korábban mit össze küzdöttem, hogy tudjam használni a DVD írót. Kiderítettem kínkeservesen (a kábelen Drive0 és Drive1 van írva), hogy csak masterként hajlandó DVD-t írni és csak a Drive0 kábelcsatlakozáson.


hétf. okt. 01, 2012 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
integral írta:
Köszi!
Csak a céges gépen szoktam biztnságos eltávolítás nélkül kiszedni :mrgreen: Na jó, ott se mindig.

Nem a géped száll el, hanem a diszk tartalma!

Másik kérdésedhez visszakérdezek:
MASTER-en áll az az optika, vagy csak abból gondolod, hogy master, mert a drót végén van?
Könnyen lehet, hogy CS-en áll ugyanis.


hétf. okt. 01, 2012 12:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Más téma:
van a primary IDE kábelen 2 vincsi és a secondary masteren 1 DVD olvasó. Ha itt rákötök a secondary slave-re egy HDD-t akkor ez a HDD nem látszik. Viszont ha a DVD író helyett vinyót rakok, akkor látszik a Secondary ágon mindkét vinyó. Mi okozhatja ezt?


vas. szept. 30, 2012 13:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszi!
Csak a céges gépen szoktam biztnságos eltávolítás nélkül kiszedni :mrgreen: Na jó, ott se mindig.


szomb. szept. 29, 2012 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
integral írta:
... Akkor is lehet már üzemelés közben rádugni és lehúzni a HDD-t az átalakító cuccon keresztül?

Mint írtam lehet.
De használd a Win biztonságos eltávolítás opcióját, mert megsérülhetnek az adatok, ha csak úgy kirángatod közvetlenül az írás után. Mivel van késleltetett írás, ami ilyenkor megszakad. Az adat, meg lehet hogy a merevlemez is bánja.


szomb. szept. 29, 2012 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ok, köszi!
Egyébként ez egy 10 éves gép (P4 1,5GHz, 256MB SDRAM). Akkor is lehet már üzemelés közben rádugni és lehúzni a HDD-t az átalakító cuccon keresztül?


szomb. szept. 29, 2012 19:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
integral írta:
... kihúzhatom mint egy pendrive-ot? ...
... Csak kihúzom és ezzel helyezem üzemen kívül a HDD-t?

Igen, igen. :shock:

Jobb, ha az USB átalakítót csak akkor dugod be, ha megy az Op rendszer, és akkor is húzod ki (szabályos eltávolítással). Vannak alaplapok/Bios-ok, amik nem szeretik ha bedugva van az átalakító a bootolás közben.

A HDD külső tápját meg ezután húzd ki. Arra azért figyelj, hogy a sok ki/bekapcsolás a nagyon igénybe veszi a merevlemezeket. Ha már csak "fut", az nem akkora terhelés neki (főleg ha nincs írás-olvasás).


szomb. szept. 29, 2012 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok!

Vettem egy USB to IDA and SATA átalakítót. Ilyet:
http://www.gembird.cn/default.aspx?op=p ... em&id=4178

Az IDE-s HDD-met tudom vele USB portra csatlakoztatni.
Azt szeretném tudni, hogy:

1) már bebootolt gépnél is rá lehet-e így dugni, mint egy pendrive-ot, vagy még gépbekapcsolás előtt kell rácsatlakoztatni. Eddig mindig gépbekapcsolás előtt csatlakoztattam, de ha lehet "menet közben" is, akkor úgy kényelmesebb lenne, nem kéne mindig leállítani a gépet. Ugyanígy az eltávolításra érdekel a megoldás, azaz le kell kapcsolnom a gépet a HDD eltávolításához, vagy kihúzhatom mint egy pendrive-ot?

2) Saját trafója van, amit a konnektorba kell dugni. Géplekapcsoláskor még mindig kapja a tápot. Csak kihúzom és ezzel helyezem üzemen kívül a HDD-t?


szomb. szept. 29, 2012 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
yakovlev999 írta:
hello mindenkinek.
... sokan mondják hogy biosban lehet ...
alaplap: elitegroup k7sem

Üdv!
A válasz helyesen: a BIOS-ban lehet, ha lehet.
Ebben nemlehet.


hétf. aug. 06, 2012 17:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
hello mindenkinek.
a régi gépemen szeretném a procit egy kicsit feljebb húzni, most 1155 Mhz-en van és szeretném egy 1,4 Ghz-ig tolni, sokan mondják hogy biosban lehet de én nem nagyon találtam ilyet ott.
egyébként itt a teljes config ha kell:
alaplap: elitegroup k7sem
Proc.: Amd Duron
Ram: 768mb 133 Mhz sdram
gpu: ati mobility fire gl t2/t2e


hétf. aug. 06, 2012 13:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 0:23
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Értem, köszönöm!


csüt. júl. 05, 2012 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
07aaron írta:
... A magasabb frekvencia nagyobb sebességet vagy hatótávolságot/jelerősséget bíiztosít, esetleg mindkettőt? ...

Közvetlenül nem nagyon, azt a többi is tudná. Csakhogy nagyon terhelt (zsúfolt) a 2,4-es sáv. Például minden konyhai mikrosütő is ezen megy.
Ha zavarmentesebb a frekvenciasáv, könnyebb elérni a nagyobb modulációs sávszélességet. Sajnos a frekvencia növelésével csökken a hatótávolság, az elnyelődés (bútorok, falak), amit igen nehéz pótolni. A teljesítményt nem lehet növelni (hatósági előírások miatt), marad az antenna hatékonyság (nyereség) növelése, meg a különféle modulációs trükkök (amit a matematikusok tökélyre fejlesztettek).

Nagyjából ez a helyzet. A cégek mindig újabbat akarnak eladni nyilvánvaló üzleti okok miatt, amihez ideológiát is találnak. Inkább olyat vegyél, ami ismert brand, nem valami dzsunka készítmény. Pl. a több antennás típusok jól megoldják az interferenciából adódó problémákat (diversity vétel). :shock:


csüt. júl. 05, 2012 14:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 0:23
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok!

Wifi routert és adaptert szeretnék venni, ami már támogatja az IEEE 802.11n szabványt. Azt tudom, hogy 2,4 ill. 5 GHz frekvencián is mehet. A termékek között viszont azt látom, hogy nem mindegyik tudja az 5 GHz-et. Annak nyilván semmi értelme, ha a router és az adapter közül csak az egyik kommunikál ezen a frekvencián, viszont az 5 GHz-esek drágábbak.

Az a kérdésem, hogy szerintetek mennyire éri meg befektetni 5 GHz-es eszközökbe? A magasabb frekvencia nagyobb sebességet vagy hatótávolságot/jelerősséget bíiztosít, esetleg mindkettőt?

Csak otthoni vezetéknélküli netezéshez kell, tehát nem irodai vagy kolis profi hálózatról van szó. Viszont a szolgáltatott sávszélességet szeretném kihasználni (UPC Fiber Power 25: max 25Mbps/1,5Mbps le/feltöltés).

Üdv:
07aaron


csüt. júl. 05, 2012 13:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
Illeszoli
'Köztemszólva' :én nem állnék neki downgradelni a BIOS-t.
Első nekifutásra mindent hagynék alapon a BIOS-ban(ahogy utoljára jól működött) és egy pen-linuxal pl puppy kipróbálnám a rendszert..nagy a valószínűsége hogy a hálókártya működik.Ha ott jó,akkor egy tiszta telepítéssel újrahúznám a rendszert
Amit belinkeltél képet a 'sérülésről'-az semmi-az ilyent nem csinál.Az SSD is 99%,hogy jó!


Ezen már túl voltam. Megnéztem LINUX-al is meg egy korábbi XP-vel is. Halott szegénykém.

Azóta egyébként már kiderült egy két dolog. Az SSD jó lehetett, kicseréltem, és pár nap múlva megint eltűnt minden róla. Később aztán elkezdett haldokolni a BIOS is, el sem jutott a gép a POST-ig. Néha 10-15 próbálkozás kellett neki hozzá. Aztán ha ezen túl tudott lépni, akkor már úgy-ahogy rendben volt, bár párszor fagyott LINUX alatt fájl másolás közben. Később aztán egy újabb WIN7 és D-link wifi kártya próba után, mikor nem tudtam az egyébként működő driverral sem elindítani a wifit, és WIN7 BIOS-ra utaló hibát is megemlített, kikaptam az elemet az alaplapból. Azóta aztán semmi sem történik, még a ventillátorok sem pörögnek fel.
Úgyhogy most beruházás előtt állok. Mivel a konfigom még AM2 / DDR2, és azt hittem, hogy még kapok olyan alaplapot, ami megy AM2 / DDR3 párosítással, megvettem a DDR3 RAMokat. De most már tudom, hogy ez nem fog menni új Proci nélkül. Csalóka, mikor egy alaplap dobozára nagy betűkkel rá van írva hogy AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2, meg hogy DDR3. Na mindegy, akár kérdezhettem is volna itt, hamár nem vagyok képben :hm: Már ha lett volna internetem otthon :roll:


kedd jún. 26, 2012 8:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hhja!,ha én lennék a 'Mindentelhisz nagymama' ..akár Maribácsinak is....:roll:

Péda:még a PI-PII időkből a kötelező kotonkesztyű meg a csuklócsipesz,gumicsizma és mégis tönkre ment.. :D stb.
A maiak kibírják még a mosást vasalást is-szó szerint ultrás vízzel kimosni elem nékül...majdnem még a taposást is túléli,de azt a puha-talpú hótaposóval kell megejteni havasan,mert akkor a mikrorepedések a hidegtől összehúzódnak..és egy darabig yauú!

Alapvetően nekem ott látszik kilógni a lóláb:nem indul..ilyenkor az ember szemrevételez mit b* el-alapvetően egy ilyen költözésnél "normális" ember :hm: -nem dug rá semmilyen meghajtót indításkor-Ha van BIOS,akkor nagy kárt nem tettünk a vasban!
Az,hogy a mentett lemezkép bittyós vagy hogy egy ilyen cucc,mint az SSD furán viselkedik XP,az abszolute nem hard téma,de így alakult.A hálókártya esete nekem kicsit gyanús,mert köze nincs a Marwell chip-nek magához a hídhoz ami az egészet Satástul mindenestül vezérli ezért ajánlottam próbára egy usb-s v Live-rendszert..
Az is eleve felettébb fura hogy a régi házba visszarakván,minden a legnagyobb rendben 'műkxik' :jajne:


szer. jún. 13, 2012 17:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
... Amit belinkeltél képet a 'sérülésről'-az semmi-az ilyent nem csinál...

Cccc. :)

Nem a sérülésnél van a gond, azon látszik, hogy földfólia. Ellenben ha egy olyan pontot zárt a testre, ahol a túláram tönkretett egy félvezetőt, IC kimenetet (vagy bármi mást), akkor lehet a gond. Csak egy alkatrész lábhoz kellet tartósan hozzáérni a földdel. :shock:


szer. jún. 13, 2012 14:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 09, 2012 18:48
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Szomorú hogy "duzzogós" hozzászólás kellett ahhoz hogy reagáljatok. :D Amúgy meg gondoltam hogy több szem többet lát alapon inkább hozzátok fordulok, de most már akkor inkább a support tényleg. köszönöm. ^^ :)

nacorvus írta:
By eszke92
Idézet:
Reméltem naivan hogy majd valaki segít, de rá jöttem, hiába

Ez így,alapvetően elég rossz hozzállás :jajne:.. és mi van a HP supportal? Ott is ugyanígy duzzogtál,vagy csak ránk vagy ennyire megsértődve? :wink:

Illeszoli
'Köztemszólva' :én nem állnék neki downgradelni a BIOS-t. :evil:
Első nekifutásra mindent hagynék alapon a BIOS-ban(ahogy utoljára jól működött) és egy pen-linuxal pl puppy kipróbálnám a rendszert..nagy a valószínűsége hogy a hálókártya működik.Ha ott jó,akkor egy tiszta telepítéssel újrahúznám a rendszert
Amit belinkeltél képet a 'sérülésről'-az semmi-az ilyent nem csinál.Az SSD is 99%,hogy jó!
Stamp= bélyeg


szer. jún. 13, 2012 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
By eszke92
Idézet:
Reméltem naivan hogy majd valaki segít, de rá jöttem, hiába

Ez így,alapvetően elég rossz hozzállás :jajne:.. és mi van a HP supportal? Ott is ugyanígy duzzogtál,vagy csak ránk vagy ennyire megsértődve? :wink:

Illeszoli
'Köztemszólva' :én nem állnék neki downgradelni a BIOS-t. :evil:
Első nekifutásra mindent hagynék alapon a BIOS-ban(ahogy utoljára jól működött) és egy pen-linuxal pl puppy kipróbálnám a rendszert..nagy a valószínűsége hogy a hálókártya működik.Ha ott jó,akkor egy tiszta telepítéssel újrahúznám a rendszert
Amit belinkeltél képet a 'sérülésről'-az semmi-az ilyent nem csinál.Az SSD is 99%,hogy jó!
Stamp= bélyeg


kedd jún. 12, 2012 22:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 09, 2012 18:48
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Üdv Újra! Reméltem naivan hogy majd valaki segít, de rá jöttem, hiába. Sziasztok.

eszke92 írta:
Sziasztok! Új vagyok még a Fórumban, és rögtön egy kérdéssel kezdenék, amire még nem találtam megoldást.

HP Mini 110 3600-eh netbookom van.
Ha saját, vagy akár máshol lévő TP-Link router-ről csatlakozom az internetre, véletlenszerűen az alábbi üzenettel szűnik meg az internet elérésem: "Nincs hálózati hozzáférés". Nem tudom, hogy szerepet játszik-e a router márkája.
A probléma konkrétabban: "IPv4, IPv6 kapcsolat: nincs hálózati hozzáférés

Egy ismerősöm HP laptopján ugyanez a probléma szokott jelentkezni, nála tapasztaltam, hogy egyetemi wifinél is jelentkezik ez.

Kipróbált megoldások:
- router, modem lekapcsolás, majd ismételt elindítás - sikertelen.
- lecsatlakozás az internetről majd vissza - sikertelen.
- hálózati adapter letiltása, majd vissza - sikertelen.
- a gép újraindítása - sikeres!!!! : és csak ez.

Egyéb infó:
oprendszer: win 7 starter

Vezeték nélküli hálózati kapcsolat: Broadcom 4313 802.11b/g/n

Légyszíves, ha tudtok, segítsetek! Köszönöm: Eszti


kedd jún. 12, 2012 20:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Az ígért képek!

A távtartó. Baloldalon a szokásos réz, jobb oldalon az alalapba préselt.
Kép

Szigetelés után. Tudom nem szép, de működik :-)
Kép

Végül a sérülés az alaplapon. Nem tűnik komolynak, de ahhoz elég komoly volt, hogy ne induljon a gép.
Kép


kedd jún. 12, 2012 19:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok,

Akkor kezdem az elején.

Op.rendszer: Windows 7 Ultimate
Alaplap: Gigabyte GA M57SLI-S4
Proci: AMD Athlon 64 X2 5800+
Táp: Chieftech 400W
SSD: SanDisk 64Gb (SATA 3) Nem tudom mi az a stamp :hm:

Ami nincs: SATA 3 csati az alaplapon, illetve nem találok AHCI opciót a BIOSban (legújabbra frissítve de még így is 2009. novemberi)

Legfrissebb produkciók: Acronissal történt legújabb visszaállítás után kb két percig vártam arra, hogy a jelszavam beírása után történjen valami. Utána szintén két perc telt el, mire minden megjelent az asztalon. Kicsit olyan volt, mint mikor ADSL modemes időszakban nem kapott a hálókártya fix IP címet, és percekig nem történt semmi az asztal megjelenése után. Az második indítás után nem jelentkezett ilyen gond, elég gyorsan indul.

LAN kártya: BIOS-ban találtam ellenőrző lehetőséget, 8 méter kábelt írt a 3-6 és a 7-8 szálra. Az 1-2 és 4-5-re semmit. A számok lehet hogy nem ilyen sorrendben voltak :roll:
Ping a routerra eredménytelen.
Megnéztem CD-ről futó Ubuntuval, semmi biztató eredmény.

Beletettem egy cégtől kapott AT -2450 FTX hálókarit, amihez sajna nem találtam drivert, WIN7 meg nem kezelte automatikusan. Most tehát nincs benne működő hálókari. Az alaplapi most BIOS-ban letiltva. Holnap megpróbálom vezeték-nélkülivel.

Korábban is minden rendszer winyó SATA volt. Így is volt olyan, hogy a tálca meg az ikonjaim (nem sok van az asztalon) kínosan lassan töltődtek be. De teljesen kiszámíthatatlan volt. A lapozó fájl egy másik winyó elején volt mindig. Most persze az SSD-n van.

Kábel: Lehet, hogy ez a baj, kicsit feltekertem a SATA kábeleket és megkötöztem őket, hogy ne cafogjanak minden felé. így viszont egy kicsit merevek voltak. Az SSD esetében ezt visszacsináltam. A többi HDD elég stabil, és a kábelek nem feszülnek. Ja, a kábeleken van egy kis fülecske, ami a helyén tartja őket. És mind tök új!

Wubldr fájlok: csak kitöröltem őket, nem hagytam annyiban hogy ott csúfoskodtak nekema "C"-n, és így sem tűnt el a rendszerem az SSD-ről. Még a boot loader fájlt is sikerült módosítanom, így most nincs "Korábbi Windows" verzió meg Ubuntu. Egyébként az Ubuntu a korábbi windows verzió boot.ini-jéből maradt bent, amit Ubuntu alól sikerült megszerkesztenem.

Gömböcskék leszigetelve, LAN kari döglöttnek minősítve.

Az egyetlen furcsaság ami megmaradt. A BIOS-om mindig megkattogtatja a winyókat POST előtt, még az első csippanás előtt. Ez korábban három nagyon gyorsan bekövetkező kattanás volt (volt benne egy ATA winyó is, de kidobtam belőle). Most kettő van (SSD nem kattog gondolom), de elég lassan jönnek egymás után. Nem tudom miért, lehet hogy ha lesz még kedvem játszani, akkor csinálok egy BIOS visszaállítást, csak hogy tudjam. Olyan létezik, hogy a BIOS betöltése lelassuljon (USB Legacy izé kikapcsolva)?

Asszem minden kérdésetekre adtam választ. Köszönöm a tieiteket. Ha már nem kölcsön gépről netezek, akkor teszek fel képeket a házról, meg hogy milyen kicsi sérülése van a lapnak.

Üdv.


hétf. jún. 11, 2012 21:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Illeszoli írta:
Hát...elég nagyok. Kb 1 cm átmérőjűek, és vagy 6-8 mm magasak. Elképzelhető, hogy ha a rögzítési ponthoz közel van hosszabb forrasztási láb, az hozzáérhet ezekhez a gömböcskékhez ...

Rakd ki az asztalra az alaplapot meg a többi cuccot (már írtam), és úgy próbáld ki. Ha úgy is roszz, akkor bajban vagy.
Ha csak a hálókártya alaplapi része rossz, egy kártyával megoldható.

Sajnos a zárlat (akár nem is egy) csúnya dolgokat tud művelni. Legközelebb nagyon figyelj a mechanikai dolgokra is.

Berakhatsz egy CD-ről induló Win-t (Hiren) vagy valami mást. Avval is le tudod próbálni a hálókártyát, meg az SSD-t is. A többit leírták.


hétf. jún. 11, 2012 19:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Well.. :)
Idézet:
XP-hez alignment is szükséges.
-nyilván hiszen még a satával is gondja volt,meg az usb-vel is
Monnyuk az nem derült ki hogy a Sandisk-ből a stamp vers-ami szinte kizárható hiszen ahhoz külön foglalat kellene,de erős a gyanúm ott a kábelekkel érintkezési gondok lesznek,nem is a táppal,hanem az adatkábellel,lehetőleg minél rövidebb és kevésbé hajtogatott legyen,az operációs rendszer szinte mindegy,hogy milyen ami ismeri a soros vonalra felfűzött cuccot,tehát újabb mint az xp.
Akkor lett nekem gyanús a dolog,amikor gondolom a gpart unknown-kén jelöli meg sokadszor :roll: bár ez lehet maga a híd hibája is-igaz a a leírásból nem derül ki hogy : ok Am2!,de milyen? :roll: Az alaplapi háló döglött vagy a PCI-os?...ha az eredeti vincsi is ua alaplapi sorosról megy,akkor kizárt hogy a híd,akkor marad a kábelcsere.-Fél szavakból fél megoldások vagy még azok sem születhetnek :wink:


hétf. jún. 11, 2012 17:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Az SSD-t lehetőleg XP alól ne használd.
A Win7 tudja kezelni rendesen, XP-hez alignment is szükséges.


hétf. jún. 11, 2012 15:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hát...elég nagyok. Kb 1 cm átmérőjűek, és vagy 6-8 mm magasak. Elképzelhető, hogy ha a rögzítési ponthoz közel van hosszabb forrasztási láb, az hozzáérhet ezekhez a gömböcskékhez. Tehát a mai program, kivenni a z alaplapot, és leragasztani a többi gömböcskét. Ekkor majd csinálok 1-2 képet. Érdekes viszont, hogy egy lefogatási pontnál hiányzik ez a gömb, ide beleraktam egy réz távtartót a régi házamból. Remélem ezen keresztül, meg magukon a csavarokon keresztül kap elégséges földelést a lap.
Szereztem egy PCI hálókarit, azzal kipróbálom a hálózatot.

Még egy kérdés: mennyire könnyű tönkretenni az MBR-t és/vagy a partíciótáblát (csak mert már elég sokszor próbálkoztam ezzel-azzal megfelelő ismeretek nélkül, és 2003 óta még nem sikerült elérnem ilyet, most meg két nap alatt kétszer)? Ha ezek hiányoznak vajon akkor látom "Unknown"-nak a partíciót Linux alatt? Próbáltam egy másik partícióra telepített Windows-al is megnézni. Panda Recovery látta ugyan az SSD-t, de nem csinált vele semmit. Minden opció elérhetetlen volt. Szóval nem tudom hogy az SSD-vel vannak gondjaim vagy az alaplappal, vagy ahogy az időnként lenni szokott: a hozzá nem értésemmel :jaj: :oops:


hétf. jún. 11, 2012 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Illeszoli írta:
Nos valójában ezek a kis préselt félgömbök a távtartók ebben a házban. A gond az vele, hogy a bele fúrt menet egy kicsit sorjás. Azokon a helyeken, ahol csavar rögzíti a lapot, ott nincs gond, mert a sorja éppen az alaplapba fúrt lyuknál van. Viszont az alaplap olyan széles csak, hogy két sornyi csavarral tudom rögzíteni, és a lap széle rálóg egy kicsit a harmadik távtartósor kis bubijaira, ahol a sorja megkarcolta a fóliát, és feltárta a réz réteget. Itt kapta a testet. Igazából nem is szigetelőszalagot használtam, hanem "duct tape"-t. Ez jóval vastagabb a szigetelőszalagnál, és gyakorlatilag nincs nyomás azokon a helyeken, mert csavar nem rögzíti ott.
Gondolom ez elég érthetetlen így, lehet hogy képet kellett volna csatolnom inkább. De jelenleg nincs.

Jó lett volna egy kép, mert ilyet még én sem láttam. Egy házon jóval több rögzítési pont lehet, mint amennyi az alaplapon van (akár több szabvány szerint is), ezért kell a távtartó a megfelelő helyekre. Nem csak a sorja miatt, az alkatrészek forrasztási pontjához sem érhetnek hozzá.

Mekkora egy ilyen félgömb? Biztos, hogy nem sérült máshol az alaplap? Biztos, hogy most nincs sehol zárlat, vagy esetleg szakadt fóliacsík?


hétf. jún. 11, 2012 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Laci_L írta:
Illeszoli írta:
Megoldódott... Szigetelőszalag... és probléma megoldva.
Nem lesz, ez nem korrekt megoldás, a nyomás hatására szigszalag szét fog menni. A távtartó a jó megoldás.


Nos valójában ezek a kis préselt félgömbök a távtartók ebben a házban. A gond az vele, hogy a bele fúrt menet egy kicsit sorjás. Azokon a helyeken, ahol csavar rögzíti a lapot, ott nincs gond, mert a sorja éppen az alaplapba fúrt lyuknál van. Viszont az alaplap olyan széles csak, hogy két sornyi csavarral tudom rögzíteni, és a lap széle rálóg egy kicsit a harmadik távtartósor kis bubijaira, ahol a sorja megkarcolta a fóliát, és feltárta a réz réteget. Itt kapta a testet. Igazából nem is szigetelőszalagot használtam, hanem "duct tape"-t. Ez jóval vastagabb a szigetelőszalagnál, és gyakorlatilag nincs nyomás azokon a helyeken, mert csavar nem rögzíti ott.
Gondolom ez elég érthetetlen így, lehet hogy képet kellett volna csatolnom inkább. De jelenleg nincs.

Van azonban egy nagyobb baj, amit lehet hogy ez a testzárlat okozott, csak nem jelentkezett egyből.
Tegnap meghalt az alaplapi hálókarim (két nappal a házcsere után). Illetve gondolom hogy az ment tönkre. A ledek szépen világítanak a csatlakozónál, a windows szerint az eszköz használatban van és nincs vele gond. Mégsem csatlakozik a routerhez. Semmi sem segít. Az UTP kábel meg a router csatlakozója ellenőrizve egy másik géppel, ott minden rendben, szóval a routert meg a kábelt kizárnám. Ha letiltom a hálókártyát meg újra engedélyezem, akkor próbálkozik IP címet szerezni, de nem sikerül neki. Ha viszont kihúzom az UTP kábelt a routerből vagy a gépből, akkor felismeri, hogy egy kábel ki lett húzva... Próbáltam fix IP címet adni a gépemnek.. nem segített. Nem működik XP alatt, Win7 alatt és Ubuntu alatt sem.
Aztán egy másik hiba is jelentkezett, amit szintén nem tudok mire vélni. Ezzel a ház cserével együtt beinvesztáltam egy SSD-be is (SanDisk 64 Gb). Ment szépen minden, Windows telepítés, apró beállítások stb. Első rossz jel, hogy nem mindig tudtam kijelentkezni a winből, RESET. Majd miután nem volt hálózati kapcsolatom, gondoltam egy rendszer képfájl visszatöltéssel leellenőrzöm, hogy nem-e a windows a ludas. Aztán itt jött az első meglepi. Megakadt az Acronis a folyamat elején. A reboot-ig még eljutott, de attól kezdve semmi. RESET. Gondoltam, hogy ez nem jó jel, visszaállítás közben kikapcsolni a gépet... na minedgy. Betöltöttem egy Ubuntu rendszert DVD-ről, és meglepve tapasztaltam, hogy az SSD nem hogy üres, de a partíció Unknown! Format...Acronis boot cd, visszaállítás. Több mint egy órába telt az, ami máskor néhány perc. Miután sikerült a visszaállítás, egy kis rendszerfinomítás után (és egy korábban Windows mellé feltelepített Ubuntu 2 db wubildr fájljának törlése után) egy újraindítást követően a "Hiányzó ntldr" hibaüzi fogadott. Nem hittem a szemenek! Ubuntu be, SSD partíció ismeretlen...
Most aztán nem tudom, hogy az új SSD-vel van baj, vagy az alaplappal. Korábban is volt olyan még az SSD előtt, hogy a Windows betöltése után legalább 1 percig várnom kellett a tálcára attól kezdve, hogy a háttérképem megjelent. Néha meg elég gyorsan ment minden.
Ma reggel aztán csináltam még egy visszaállítást az Acronissal, ezúttal 26 perc alatt megvolt. Első bejelentkezéskor viszont úgy belassult a rendszer, hogy a jelszavam beírása után hiába ütöttem az entert (a vége felé már mint az állat), sokáig nem történt semmi.
Most aztán tanácstalan vagyok, hogy az SSD-vel vannak vajon a gondok, vagy az alalapom haldoklik lassan de biztosan? Vennék új alaplapot (ha már a hálókártyám halott), de akkor vehetnék memóriákat is, mert még AM2-es, DDR 2-es alaplapom van. Nem hiszem, hogy kapok még ilyet.
Mielőtt komolyabban beinvesztálnék, van valakinek ötlete, hogyan folytassam a teszteket?


hétf. jún. 11, 2012 7:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 09, 2012 18:48
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok! Új vagyok még a Fórumban, és rögtön egy kérdéssel kezdenék, amire még nem találtam megoldást.

HP Mini 110 3600-eh netbookom van.
Ha saját, vagy akár máshol lévő TP-Link router-ről csatlakozom az internetre, véletlenszerűen az alábbi üzenettel szűnik meg az internet elérésem: "Nincs hálózati hozzáférés". Nem tudom, hogy szerepet játszik-e a router márkája.
A probléma konkrétabban: "IPv4, IPv6 kapcsolat: nincs hálózati hozzáférés

Egy ismerősöm HP laptopján ugyanez a probléma szokott jelentkezni, nála tapasztaltam, hogy egyetemi wifinél is jelentkezik ez.

Kipróbált megoldások:
- router, modem lekapcsolás, majd ismételt elindítás - sikertelen.
- lecsatlakozás az internetről majd vissza - sikertelen.
- hálózati adapter letiltása, majd vissza - sikertelen.
- a gép újraindítása - sikeres!!!! : és csak ez.

Egyéb infó:
oprendszer: win 7 starter

Vezeték nélküli hálózati kapcsolat: Broadcom 4313 802.11b/g/n

Légyszíves, ha tudtok, segítsetek! Köszönöm: Eszti


szomb. jún. 09, 2012 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Illeszoli írta:
Megoldódott... Szigetelőszalag... és probléma megoldva.

Nem lesz, ez nem korrekt megoldás, a nyomás hatására szigszalag szét fog menni. A távtartó a jó megoldás.


szomb. jún. 09, 2012 14:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Megoldódott. Valóban a ház saját anyagából préselt kis tartó buborékjai (amik a korábbi házam apró réz távtartóit helyettesítik) megkarcolták egy kicsit az alalapot, és átütött a rézfólia, majd hozzáért a buborékokhoz, és letestelt. Szigetelőszalag... és probléma megoldva.


szomb. jún. 09, 2012 13:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Laci_L írta:
Próbánál először ne dugj rá más kábelt, csak ami feltétlenül kell (táp, bekapcsoló), majd sorban a többi.



Úgy is próbáltam, semmi eredmény nem volt. Ha lesz szabad néhány órám, átböngészem a lapot.

Köszi a választ.


pén. jún. 08, 2012 17:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Illeszoli írta:
... Első gondolatom az volt, hogy talán az alaplap meg a ház közötti test-test kapcsolat nem volt megfelelő. De egyáltalán szükség van arra? Mert hogy ehhez a házhoz nem voltak azok a kis réz távtartók, anélkül is éppen jó magasságban volt az alaplap (legalábbis minden I/O csati jó helyen volt). Vagy inkább éppen rossz helyen kapott testet az alaplap? ...

A sok földelés nélkül is fut (asztalon) az alaplap, de a zavaró jeltüskék sokkal nagyobbak. Ez hallható a hangban és jelentkezik a környezeti zavaró sugárzásban.

Nálad valami földzárlat lehet az alaplap és a ház között. Még egyszer nézd meg mindegyik tartó helyét, és az ahhoz tartozó alaplapi fóliát. De ez vonatkozik a túloldalra is, ahol a csavarok vannak. Az alaplapról lelóghat valami, ami a házhoz ér. Vagy egy becsípett kábel.
És hát nem véletlenül vannak a hosszabbítók. Talán mégis csak van valahol egy hosszabban hagyott alkatrész, vagy csatlakozó láb.
Próbánál először ne dugj rá más kábelt, csak ami feltétlenül kell (táp, bekapcsoló), majd sorban a többi.

Csodák nincsenek. :)


pén. jún. 08, 2012 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok,

Hihetetlen problémával szembesültem a napokban. Egyik haveromtól kaptam egy házat, és gondoltam itt az ideje lecserélni a kicsit megsárgult, rút 10 évnél is idősebb házamat egy kicsit szebbre, jobbra.

Szépen átpakoltam mindent ahogy kell, vagy 1 órát szöszmötöltem, hogy a kábeleket szépen elrendezzem és rögzítsem, majd rutinosan csatlakoztattam a gépet a kakaóhoz, és bekapcsoltam...Aztán nem történt semmi. Kicsit meg is ijedtem, mert azt gondoltam, hogy valamit hazavágtam. Nem vagyok egy túl nagy szaki, de néhány gépet azért már összeraktam meg megbütyköltem. Gondoltam ezúttal kellett volna használni gumikesztyűt, vagy azt a vezetékdarabot, amivel a házhoz köthetem magam, elkerülendő a sztatikus villámlásokat. Első gondolatom a táp volt. Azt le tudom ellenőrizni egy kis rövidzárral. A táp rendben is volt. No, akkor tán az alaplap. Azt mondanom sem kell, hogy semmi égés, villanás és szag effekt nem jelentkezet mikor áram alá helyeztem a masinát. Este 11 óra lévén kicsit ideges voltam, de szakítottam időt arra, hogy a lapot meg a tápot visszarakjam a korábbi házikóba. És láss csodát, minden ment szépen. Újra beszereltem a lapot meg a tápot az újabb házba, lehúztam mindent róla, csak a táp két csatija volt rácsatlakotatva. Semmi nem történt (BIOS egyből indul ha áramot kap, nem kell a Power Switch sem hozzá).
Most tehát tök tanácstalan vagyok. A gép szépen fut a régi házban, sérülésnek nincs jele. Első gondolatom az volt, hogy talán az alaplap meg a ház közötti test-test kapcsolat nem volt megfelelő. De egyáltalán szükség van arra? Mert hogy ehhez a házhoz nem voltak azok a kis réz távtartók, anélkül is éppen jó magasságban volt az alaplap (legalábbis minden I/O csati jó helyen volt). Vagy inkább éppen rossz helyen kapott testet az alaplap? Illetve egy helyre kellett raknom egyet, mert ott a ház fém hátulja nem emelkedett ki a síkból.
Elég fura probléma nekem, aki autodidakta módon, próbálkozással és fórumos segítséggel tanultam meg gépet összerakni...
Ha van ötletetek, hogy mit nézzek meg, szívesen fogadnám őket. Nagyon baxa a probléma a csőrömet, szeretnék a végére járni. A korábbi tulajnál két tök különböző konfig is jól futott a házban...
Előre is köszi.


pén. jún. 08, 2012 15:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 19:15
Hozzászólások: 130
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok

Meg tudná valaki mondani, hogy kijött-e már az új Ipad3 szintü androidos tablet? és ha igen mi a neve.
Ahogy nézem több gyártó is van, de nem tudom megtalálni a közös pontot, hogy kiderítsem melyik számít a legjobbnak. sőt még azt se tudom megítélni, hogy melyik milyen generációs. Lehet tök régi amit épp találok. Segítsetek, köszi!


csüt. máj. 24, 2012 6:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Amit én használok már évek óta csak síma sata1-es. De dugtam már rá 2-es portra, vitte azt is természetesen (1-esként). 3-assal még nem párosÍtottam.


hétf. máj. 07, 2012 7:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszi! SATA2 és SATA3-hoz is jó?
Olvasgattam, osztottam, szoroztam... megvárom még az AMD FM2 platformját, eddig nem sok infót találtam róla :hm: , állítólag júniusban debütál, majd utána veszek csak gépet, ha jut rá pénz.


vas. máj. 06, 2012 6:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Igen. Mindössze egy adapter kell.
pl ilyet: http://szamitastechnika.teszvesz.hu/pc_asztali_szamitogep_alkatresz/kommunikacios_port_usb/ide_ata_pata_sata_atalakito_1586197304.html


szer. máj. 02, 2012 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok!
SATA-s alaplaphoz lehet IDE-s HDD-t kötni, úgy hogy ez bootolható, mert ezen lenne az op.rendszer?
Vennék új alaplapot, amin nincsen IDE csatlakozó, viszont szeretném a meglévő IDE-s vinyót és DVD-t használni.


hétf. ápr. 30, 2012 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
rittinger zoltán írta:
Aksi nélkül használja.Most szóltam neki hogy tegye be és használja úgy egy pár napig hogy akkor is előjön ez a jelenség.
Aksival szerintem már jó lesz. Ha nincs benne aksi, akkor egy gombelem vagy ahhoz hasonló valami ketyegteti az órát és őrzi a bios adatait. Mint ahogy Tron szaki is jelezte - ez utóbbi bizony kipurcant. A cseréjéhez kell a laptop pontos típusa, a gugli, meg némi kézügyesség.


kedd ápr. 03, 2012 23:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nbela írta:
Akku hogy bírja? Töltő nélkül be lehet kapcsolni?

Aksi nélkül használja.Most szóltam neki hogy tegye be és használja úgy egy pár napig hogy akkor is előjön ez a jelenség.


kedd ápr. 03, 2012 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Idézet:
Akku hogy bírja? Töltő nélkül be lehet kapcsolni?

Az óra elállítódás inkább a backup elem/akku.
De a felbontást a win a registryben tárolja, annak nem kéne elmennie.


kedd ápr. 03, 2012 12:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Akku hogy bírja? Töltő nélkül be lehet kapcsolni?


kedd ápr. 03, 2012 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Egy kérdés amit nekem szegeztek az előbb. Adott egy laptop ami minden bekapcsoláskor elveszti a kijelző felbontási beállításokat illetve az óra is elállítódik. Mi lehet a baja?


kedd ápr. 03, 2012 9:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség