Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 10:41



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Kozben elokotortam a szekreny tetejerol egy terminalt is (Qume QVT-61), mert egy oldalon irtak, hogy a terminalok is DTE eszkozok, ami k*rva jo, csak akkor mi a bubanatert raknak ra olyan csatlakozot, ami a DCE-ken szokott lenni? Szopjon csak vele a paraszt? Szivesen felrugnam azt az idiotat, aki ezt kitalalta.

Na mindegy, ezzel ugy nez ki, hogy mukodik a dolog (azzal a kabellel, amit a hub-hoz gyartottam), de erdekes modon csak az egyik iranyba:) Amit a terminalon gepelek az megjelenik a gepen futo terminal emulatorban is, de amit a gepen irok, az nem jelenik meg a terminalon...:)

Majd holnap megnezem jobban azt a kabelt, mert ma mar tele a tokom vele.


hétf. nov. 07, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hát a Rókás-Nyuszikás fűnyíróról van szó... :lol: +a 3Com"fűnyíróról"mármint a kártyáról-valami igen "bittyós" rajta mert beszélgettem külhoniakkal akik ilyesmit használnak azoknak '70-75,78? a vége-és tök szabvány-leírásos a bekötés és náluk müködik :roll: :?: :arrow: hw.hiba :!:


hétf. nov. 07, 2005 21:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Nyuszikat es a funyirot nem vagom:)

Amugy egyelore fenntartom a hw hiba lehetoseget is, elvegre hasznalt cucc, meg en is kinoztam epp eleget a megfelelo(?) kabel osszetakolasa elott, ugyhogy megnezem azokat a vonalmeghajtokat, es ha azok rendben vannak, akkor megfontolom, hogy 3com switch helyett esetleg SMC-t vagy Allied Telesyn-t veszek. Az SMC meg olcsobb is lenne hasonlo tudas mellett...


hétf. nov. 07, 2005 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hát' :roll: nekem van,de az igen lelombozna..(a nyuszika és fűnyíró esete)-Mármost' nem róld van szó,hanem a gyártóról és a supportról :wink:ezekután én leírtam őket a nagyok közülKépKép


hétf. nov. 07, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Na, gyartottam 'szabvany' nullmodem kabelt ennek a fosnak (egyebkent jobban megnezve ennek a rajza van a manualban is, csak ott az RTS/CTS nincs bekotve), de ezzel is s zar.

Ezek utan mar nincs tobb otletem.


hétf. nov. 07, 2005 19:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Ja, amugy itt vanik a bekotes (lerajzoltam egy papiruszra, hogy ne kelljan allandoan a monitort nezegetni):
...

Na most talaltam egy olyan doksit, amit egesz hetvegen kerestem.
Azt irjak benne, hogy DSUB25F csatlakozo van ugyan a management kartyan, de nem DCE, hanem DTE... Magyarul nullmodem kabel kell, csak mas csatlakozoval...

Pedig egy HP switchnel ugyanez volt a helyzet a konzol csatlakozoval, de ugy tunik sikerult masodszorra is beszopnom ezt a hulyeseget...


hétf. nov. 07, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
20+4.
Ha ra tudod dugni az alaplapi tapcsatira (nincs mellette alkatresz es elfer a lelogo 4 tu), akkor nyugodtan dugd ra, ha nem fer el, akkor pedig venni kell atalakitot par szaz forintert.


hétf. nov. 07, 2005 11:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
a 420W-os Chieftec táp 24 tűz tápkábellel rendelkezik.
Kérdésem:
ez 20+4 tű(visszafele kompatibilis) vagy fizikálisan szétszedhetetlen átalakítást igénylő 24 tű???


hétf. nov. 07, 2005 10:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Neba' ezt a galádsgot képes lenne egy ekkora cég megcselekedni:

Az APC anno siman megle'pte:)
Idézet:
A manualban utalás sem volt a nemszabvány bekötésre :roll:

manualok itt a nyüveshez http://www.3com.us/products/en_US/result.jsp?selected=all&sort=effdt&order=desc&sku=3C16670A-US


Az a baj, hogy ez megint tok mas, ez SS II:)

Hirtelen meg nem mondom, hogy melyik doksibol szedtem a bekotest, de ott tuti, hogy 3c16030 kartyat irtak, es nekem is ez vanik (most nem banyaszom elo a doksit, masik gepen vanik, amit az elobb lottem le, a SCSI-s viccmester pedig nem nagyon rajong a ki-be kapcsolgatasokert)
Amugy nekem is furcsanak tunt, de gondoltam nem viccbol irjak.
Ja, amugy itt vanik a bekotes (lerajzoltam egy papiruszra, hogy ne kelljan allandoan a monitort nezegetni):

25pin (hub) 9pin (pc)
TxD 2 -- TxD 2
RxD 3 -- RxD 3
GND 7 -- GND 5
(CTS 5, DSR6, DCD 8) -- DTR 4
DTR 20 -- (CTS 8, DSR 6, DCD 1)
(faxert nem lehet tablazatot rajzolni ezzel a prostitualt phpBB-vel...)

Erdekes bekotes, de a doksiban ez volt. Aztan lehet, hogy elcsesztek, nem tudom:)


vas. nov. 06, 2005 1:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Neba' ezt a galádsgot képes lenne egy ekkora cég megcselekedni:
Idézet:
(mondjuk erdekesnek tunt, mert a tx-ek es az rx-ek szembe vannak kotve, nem pedig tx-et az rx-re), plusz a fiok melyebol eloastam ujabb 4-5 darab mindenfele modemkabelt, meg nullmodemet, cisco konzolkabelt, atalakitot, anyamkinjat, de egyikkel sem jutottam semmire, viszont egy standard modemkabellel vilagit az mgmt LED kikapcsolt allapotban is:) Szoval valoszinuleg mezei modemkabel kell hozza, csak halott lehet a kartyan levo port, vagy a port meghajtoi, vagy nem tudom, bele kene merni, csak ehhez az egeszet ujra darabokra kell szedni, mert beepitve nem lehet hozzaferni a panelhoz, kiszedve meg nyilvan nem mukodik:)


A manualban utalás sem volt a nemszabvány bekötésre :roll:

manualok itt a nyüveshez http://www.3com.us/products/en_US/result.jsp?selected=all&sort=effdt&order=desc&sku=3C16670A-US


szomb. nov. 05, 2005 23:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Na, egesz delutan/este ezzel szorakoztam, vegig lett szkennelve egy ujabb B osztalyu subnet (amugy talalt egy olyan hostot, amirol nem is tudtam:D a DSL bridge-nek valami hulyesege lehet, mert ha a bridge-et kiiktatom akkor a 'fantom' host is eltunik), termeszetesen a management kartyat nem talalta.

Egy manual alapjan (superstack ii, elvileg hasonlo management cuccot lehet abba is rakni) gyartottam kb. 5 fele konzolkabelt (mondjuk erdekesnek tunt, mert a tx-ek es az rx-ek szembe vannak kotve, nem pedig tx-et az rx-re), plusz a fiok melyebol eloastam ujabb 4-5 darab mindenfele modemkabelt, meg nullmodemet, cisco konzolkabelt, atalakitot, anyamkinjat, de egyikkel sem jutottam semmire, viszont egy standard modemkabellel vilagit az mgmt LED kikapcsolt allapotban is:) Szoval valoszinuleg mezei modemkabel kell hozza, csak halott lehet a kartyan levo port, vagy a port meghajtoi, vagy nem tudom, bele kene merni, csak ehhez az egeszet ujra darabokra kell szedni, mert beepitve nem lehet hozzaferni a panelhoz, kiszedve meg nyilvan nem mukodik:)

Szoval itt tartok most.


szomb. nov. 05, 2005 23:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
(
Idézet:
azaz egy konzolkabel, terminalemulator, aztan hajra), de ugy tunik, hogy kicsit j
-valahol még éni s itt tartok.... :D-ennyi idős fejjel
I'm sorry! :oops:


szomb. nov. 05, 2005 22:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Na, megneztem ezt a Network Supervigyor cuccot.
Van neki 'network discovey' funkcioja is, ami minden lo****t megtalalt, meg szep szines grafikonokat rajzol az egyes eszkozok pingjerol, csak epp a kerdeses eszkozt nem talalta, ami mondjuk nem is csoda, mert IP alapon szkennel (kb. 3 ora volt, mire a 10.0.0.0/24-es subnetet vegignezte).
Kozben ujra felrobbantottam a hub-ot, es azt hiszem megtalaltam a management kartya MAC-jet (legalabbis a 08:00:4e kezdet stimmel, ez a tartomany elvileg a 3com-e), de sokkal elobbre nem vagyok vele, mert a RARP leginkabb csak elmeletben szeret mukodni.

Soros porton tovabbra sem tudom bizgetni az eszkozt, user's manual tovabbra sincs, ugyhogy a default IP-t sem tudom (mert biztos van ilyen...), szoval f asza.


szomb. nov. 05, 2005 16:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Jah, mar latom en is.
Allitolag FMS-hez egy Transcend Network manager nevu ize tartozik, ami persze mar reg nem elerheto, meg van itt valami 3com Network Supervisor v3 nevu ware is, ami mar szinten nem elerheto.

Mellesleg en tokre azt hittem, hogy ezeket a cuccokat lehet ugy managelni, mint a Cisco meg IBM eszkozoket (azaz egy konzolkabel, terminalemulator, aztan hajra), de ugy tunik, hogy kicsit jobban meg van bonyolitva.
Na mindegy, leszedtem valami Network Supervisor nevu izet, majd kiderul, hogy jutok-e vele valamire.


szomb. nov. 05, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Sajna én ilyent még közelről nem láttam,de írnak valami ilyenről:
A trial version of 3Com Network Director is available. Click here to download the software for a 60-day evaluation period.


szomb. nov. 05, 2005 2:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Igen, kb. eddig jutottam en is:)
Nalam a management modul egy LinkBuilder FMS hubban lakik (3c16271), a linken levo cumok pedig SuperStack II-hoz meg FMS II-hoz valok.

Meg ugy nezem, hogy ez kvazi firmware update, bar bevallom, nem olvastam el az egesz, 67kB-os readmet:)


pén. nov. 04, 2005 18:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Talán itt:http://support.3com.com/software/linkbuilder_fms-fms_ii.htm


pén. nov. 04, 2005 7:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Apro kerdes:
Van itt egy 3com hub 3C16030 management kartyaval, viszont sehogy nem tudom ravenni a mukodesre:)
Pontosabban mukodik, de sehogy sem tudok csatlakozni a management portjara. Probaltam mar kb. 4fele bekotesu kabellel, de egyikkel sem ment.
Soros port beallitasai kozott megvolt minden 1200 es 28800bps kozott, 7/8 adatbit, 1-1.5-2 stopbit, mindenfele paritas, flow-controlt is vegigprobalgattam mindenhol, de baxik menni.

Igazabol a legjobb egy leiras lenne, de az sincs...


csüt. nov. 03, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Téves a gondolatmeneted! Ugyan az a VGA PCI-Ex-es kivitelben olcsóbb mint ugyan az az AGP-s társa! Marketing! :lol:
pl:
Club3D GeForce 6600 256MB DDR AGP 29,192 Ft,- 36,490 Ft,-
Club3D GeForce 6600 256MB PCI Ex TV,DVI,CRT 27,192 Ft,- 33,990 Ft,-


szer. nov. 02, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 01, 2005 17:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Kompletten szeretném cserélni a gépet, azért gondoltam az nforce3-ra, mert olcsóbb egy 4 rugóval mint az nF4, meg még agp-s videokarit fogad, így azon is spórolnék kicsit, mert a pci-e -sek már drágábbak valamivel, így kb. egy 10-est tudnék így fogni, amit át lehetne konvertálni sörbe :). Szóval csak amiatt aggódtam, hogy az nF3-mal nincs-e valami gond. A memoriát, akkor meg egyben veszem majd meg. Kösz a segítséget.


szer. nov. 02, 2005 12:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nekem is van egy kérdésem a régi gépet a kompletten szeretnéd cseréni,vagy ragaszkosz vm. alkatrészhez.Előbbi esetben NF4,utóbbi NF3
A 64 bites rendszeren nem "tövényszerű,a régi igazság a dual memory 10%+",de 2x512 "normálisból" sokat dob egy 939-n.
Én a helyedben,még várnék egy kicsitKép


kedd nov. 01, 2005 19:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 01, 2005 17:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szevasztok,
olyan hülye kérdésem lenne, hogy 939-es socketes proci esetén (ami ugye tudja ezt a dual memory cuccot) hogy vegyek memóriát, mondjuk 512-őt, egyben vagy inkább két darabban. Meg a másik hogy athlon64 3000+ alá megteszi-e az ecs nforce3-as alaplap (vagy ez elég gázos már), vagy inkább nforce 4-eset kéne venni... tnx


kedd nov. 01, 2005 17:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Igen én is így gondoltam, köszi.
Az az igazság, hogy most rakok össze 1 új gépet, és ezen elakadtam!
Bár az igazság az, hogy még nem "pakoltam" össze így gépet, ez az első, de eddig még simán ment.
Akkor felhelyezem majd a ventit is és ... 8)
Igaz, a puding próbája az evés, remélem izleni fog... :wink:


kedd nov. 01, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egy időben a (még meglévő) Abit BF6 alaplapomon én is ezt csináltam, ahhoz adtak egy alternatív szenzort, amit oda raktam, ahová akartam, és felragasztottam a procihűtő bordára, a procimagról lenyúló részre, de egészen a maghoz közel.
A proci szenzora és a felragasztott szenzor általában azonos hőmérsékletet mutatott, de a szenzor a hűlést lassabban követte - a borda miatt.

Üdv!


hétf. okt. 31, 2005 14:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ez most valóban szenzor, vagy csak egy csatlakozó?
Ha tényleg szenzor, és tényleg CPU-t mér (és nem HDD-t, vagy egyéb IC hőmérsékletét), akkor a javaslat az, hogy a procihűtő borda aljára ragaszd, közvetlenül azon pont mellé, ahol a borda hozzáér a procimaghoz ...

Üdv!


Igen ez 1 azaz össz. 3 szenzor ami Hdd-t, Fan-t, és CPU hőmérsékletet mér.
A proci meg az ventil. közé nem merem tenni, mert az a gyurmaszerű :!:
anyag nemtom, hogy mi, meg nem is volna jó ott 1 idegen "tárgy"!
A papír csak annyit ír, hogy: "Soha ne ragasszam a CPU és a nem vezető -"non-conducting"- lapka közé mint a képen". :oops:
Mutatja a kép, hogy a proci tetejére ne ragasszam! A másik kettőnél lehet közvetlen rá ragasztani.
Akkor csak az lesz amit írtál, hogy a bordára helyezem.


hétf. okt. 31, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez most valóban szenzor, vagy csak egy csatlakozó?
Ha tényleg szenzor, és tényleg CPU-t mér (és nem HDD-t, vagy egyéb IC hőmérsékletét), akkor a javaslat az, hogy a procihűtő borda aljára ragaszd, közvetlenül azon pont mellé, ahol a borda hozzáér a procimaghoz, így kb. pontos eredményt kapsz, de lassan fogja a proci hőmérséklet változását követni a dolog, mert a borda tehetetlenebb ebből a szempontból ( a proci képes 1mp alatt 10 fokot hűlni, ha megszűnik a terhelése, a méretéből adódóan, a borda viszont nem ilyen gyors).

Üdv!


szomb. okt. 29, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Volna 1 kérdésem :shock:

Vettem egy Mercury C9-es házat, a lényeg, hogy a LED kijelző hőmérő szenzorát nem tudom, hogy hova kell tenni?

A mellékelt papír csak azt mutatja, hogy a procira ne, dehát annak a hőmérsékletét mérné... Segítség :idea:

Aki szerelt már össze ilyet kérem segítsen, mert a honlapon nincs semilyen infó :(

Előre is köszi: Robbi.


szomb. okt. 29, 2005 14:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
tibuu írta:


Köszönöm az ötletet, megtettem! :)


csüt. okt. 27, 2005 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Peti93,

Esetleg itt probald meg: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... &start=100


csüt. okt. 27, 2005 18:18
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Peti93 írta:
peti93 írta:
Üdv!

Adott két gép; kb 50-70 méter van közöttük. Szeretnénk Vezeték nélküli hálózatot készíteni... Ebben szeretnénk a Ti segítségeteket kérni... Mi találtunk egy olyan kártyát, ami megfelelne a célnak... A tudása:

Idézet:
Gigabyte GN-WPKG 54Mbps vezeték nélküli PCI hálózati kártya x
Gigabyte GN-WPKG

csatoló: PCI
szabvány:IEEE 802.11 b/g
titkosítás:128 bit WEP,WPA és 802.1x,AES
antenna: külső Antenna
hatótáv(beltér): 100m
hatótáv(kültér): 400m
üzem: 0-55 Celsius
méret: 133x 81x 22mm
tömeg: 55g
rendszer: 98SE/ME/2000/XP
elismervény: FCC, CE, DGT



Tehát, Szerintetek megfelel - e a célra? Vagy van jobb? Mint tudásilag, de nagyjából ezen az áron? Pl szeretnénk HL1-ezni, CS-zni.. ToCA Race Driver 2-zni... Stb. Stb.

De ugye nem akadnának?!?! :D 8)

Válaszotokat előre is köszönöm!


Valaki?? :?


Még mindig senki? :cry:


csüt. okt. 27, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 23:45
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: holittholott
Hozzászólás dvd írás
Halihó mindenki!
Újra itt, egy újra kérdéssel.Nemrég kicsit felturbóztam a haverom gépét. Most egy 500cerka, 128+64 sd mb ram, 20 ibm vinyó,valami amptron alaplap a kép. Szeretne dvdt írni vele, van benne egy pio116 olvasó. Azt szeretném megkérdezni, hogy nyugodt szívvel mondjam neki, hogy ruházzon be egy pio íróba(110-jó?),vagy inkább egy új gép?
Nem nagyon használja a gépet extrém dolgokra, heroes III játszik, kis könyvelőprogram, office. Igen, az op rendszer win98se.
Tudom, hogy legegyszerűbb lenne új gépet venni, de azért nem olyan egyszerű, fiatal házasok, egy gyerekkel......
No mi legyen, fejlesztés, vagy üljön a seggén?
Köszi BZ.


csüt. okt. 27, 2005 17:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:14
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv. Mindenkinek!

Az utóbbi napokban számomra érdekes dolgot produkál a gépem: adott egy eredeti játék (Madakaszkár), ami kb. egynegyedének lefutása után fagy. A hibáról már korábban írtam egy másik topikban, de igazán jó megoldást nem olvastam.
Most meghirdettek egy játékot a neten, ehhez le kellet töteni egy készülő játék demóját. A telepítés után vagy az indítást követően rögtön, vagy az opciók menüben lefagy a gép, csak reset után lehet bele életet lehelni.
A karim HIS 9600XT az 5.9-es catalysttal, alapon. Passziv Zalman hűtéssel.
Próbáljam meg Omegával, vagy szabaduljak meg a kártyától?
Más, hardver igényes játékkal simán ficcen.


kedd okt. 04, 2005 19:48
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
peti93 írta:
Üdv!

Adott két gép; kb 50-70 méter van közöttük. Szeretnénk Vezeték nélküli hálózatot készíteni... Ebben szeretnénk a Ti segítségeteket kérni... Mi találtunk egy olyan kártyát, ami megfelelne a célnak... A tudása:

Idézet:
Gigabyte GN-WPKG 54Mbps vezeték nélküli PCI hálózati kártya x
Gigabyte GN-WPKG

csatoló: PCI
szabvány:IEEE 802.11 b/g
titkosítás:128 bit WEP,WPA és 802.1x,AES
antenna: külső Antenna
hatótáv(beltér): 100m
hatótáv(kültér): 400m
üzem: 0-55 Celsius
méret: 133x 81x 22mm
tömeg: 55g
rendszer: 98SE/ME/2000/XP
elismervény: FCC, CE, DGT



Tehát, Szerintetek megfelel - e a célra? Vagy van jobb? Mint tudásilag, de nagyjából ezen az áron? Pl szeretnénk HL1-ezni, CS-zni.. ToCA Race Driver 2-zni... Stb. Stb.

De ugye nem akadnának?!?! :D 8)

Válaszotokat előre is köszönöm!


Valaki?? :?


kedd okt. 04, 2005 17:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Na most roghadtul kiakadtam! A régi deszkámon (ASUS A7V133) van egy raid vezérlő. Na ennek az egyik ide csatlakozója bemondta az unalmast, és mikor? Persze akkor amikor ment a töredezettség mentesítés. Így egy rakat file elment a másvilágra.....
Most a Másikon van, ezen megy.
1. Szerintetek rajta merjem hagyni???
2. Mi a **** mehetett tönkre???????


kedd okt. 04, 2005 17:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Elvileg ezt a hozzászólást lehetne, törölni, de erre meg azt írja hogy érkezett rá válasz...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Salvatore Salvataggio kedd okt. 04, 2005 17:46-kor.



kedd okt. 04, 2005 17:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
ehem, egyetértek, viszont a panák saja csak dvd-r és ram írók


pén. szept. 30, 2005 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sajnos muszáj hozzátennem, hogy a Sony a laseroptikák terén az egyik leggyengébb gyártó (már hosszú évek óta, és nem igazán sikerült még azóta jobbat fejlesztenie).
A Panasonic pedig az egyik legerősebb, nem árt ezt is figyelembe venni az esetleges 'Disc is Dirty' üzenetek elkerülése végett!

Üdv!


pén. szept. 30, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mindenképpen megfelelő megoldás az asztali felvevő

kérdés, hogy mire is kell pontosan a digitalizáló

ha bővíted a gépet, akkor talán másra is használható, de ha elegendő így is, akkor biztosabb és egyszerűbb az asztali hdd-s dvd-r/rw

a sony rdr-hx710 / 510 szerintem jó megoldás, digitális bemenete is van

http://www.sonyszalon.hu/products/category_28.html

a képpontos (frame-pontos) vágást nem tudom, melyik tudja, de a vágás általában időcsúszkán, másodperc pontossággal megoldható

szerintem ez a legtöbb esetben elég szokott lenni

a digitalizált felvételt szerkeszteni is kell, ehhez viszont már karcsú a procid


csüt. szept. 29, 2005 23:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 13:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszönöm a tanácsokat.
Mivel -számomra- jelentős beruházásról lenne szó,(főleg, ha proc csere is kellene) feltettem ezt a kérdést egy másik fórumon is.Ott azt ajánlották, hogy amennyiben VHSről szeretnék jóminőségű felvételt készíteni, vegyek inkább asztali felvevőt. Azokban jobb a zajszűrés,s a HDDsekben a kockára vágás is megoldható.(+ könnyebb a TVből felvételeket készítenem) Egyenlőre családi tanácskozásokat tartunk, hogy melyikre ruházzunk be, -lévén egy megfelelő asztali 120.000 körüli áron található, szemben a Plex+proc 90.000ével- most ezért a bizonytalanok táborába tartozom.
Ezzel együtt mégegyszer köszönöm a javaslatokat, amennyiben e mellett döntök igazán hasznosak lesznek.


csüt. szept. 29, 2005 22:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem is elég lesz a proci, bár nem egy erőgép...

és mindenképpen hardveres megoldást ajánlok. Az usb2 úgyszintén alapfeltétel, ha mindenképpen külső megoldást keresel.

Annyit még megjegyzek, hogy az "elérhető" áron kínált digitalizálók, annak ellenére, hogy úgymond hw-es tömörítők, általában vmennyi terhet átadnak a procinak, azaz szoftveres-hardveres megoldást kínálnak. A teljesen hardveres megoldásokból az mpeg1-es tömörítőkarik (pl Optibase MovieMaker Express) kb. 1200-1500 USD áron kaphatók. Az mpeg2 megoldások pedig kb. 2x ennyibe kerülnek.

Szerk: az említett kari amúgy real-time hw-es megoldás, szerverekbe :lol:

Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy a proci teljesítmény növelésével a digitalizálás is gyorsabb lesz.

Annyit még tanácsolnék, hogy a külső hdd-t inkább tárolásra használd, a tömörítéshez használj belső hdd-t és másold át utána az anyagot.

Az antenna usb kábel kérdésre annyit, hogy olcsóbb venni egy jó minőségű koax kábelt pl. 6-10 méter hosszban (még a gazdaságos boltban is max 2,5e HUF egy aranyozott végű), mint ugyanezt megoldani megfelelő minőségű usb kábellel (+ esetleg jelerősítővel), ráadásul akkor a jelforrás és a digitalizáló is közvetlenül gépközelben van.


csüt. szept. 29, 2005 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
Specifications:


Quality and Performance
• Microsoft Designed for Windows XP and Windows 2000 Certified
• DivX® Certified
• High Speed USB 2.0 Certified

Video Capture Features:
• NTSC/PAL/SECAM Video Capture
• NTSC Only TV Tuner
• DivX Hardware Encode (Home Theater, Portable, Handheld Formats)
• MPEG-4 Hardware Encode (Microsoft Compatible)
• MPEG-2/DVD Hardware Encode
• MPEG-1/VCD Hardware Encode

Key Hardware Features:
• Composite Video, S-Video, Composite Audio, RF/Coaxial Inputs
• High Speed USB 2.0 Interface
• Up to 720 x 480 Screen Resolution

Key Software Features:
• DivX® Licensed Software Included
• Watch, Pause and Record Live TV
• Time Shifting (MPEG-1, MPEG-2 Only)
• Free Integrated Electronic Programming Guide (EPG)
• Timeline and Storyboard Layouts
• Integrated DVD Authoring and Burning
• Direct-to-Disc
• Edit-on-Disc


tehát hardware-sen kódol, így csak másolni kell tudnod rendesen az anyagot, a proci bővel elég lesz neki. Kérdés az alaplapodon van e USB 2.0, mert ez elengedhetetlen a gyors átvitelhez.
Van e olyan vinyód ami megfelelő sebességgel képes írni? Van e nem töredezett NTFS partícód ahova felveszel?
DVD vágó progiról a DVD toikikban elég sokat írtak. pl pinnacle


csüt. szept. 29, 2005 13:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 13:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdvözlök Mindenkit!
Hamarosan vennék egy külső videódigitalizálót(+TV tuner) A neve: Plextor PX-TV402U DVC. USBvel csatlakozik.
A kérdéseim a következők lennének:1; használ, ismer valaki ilyen gépet, s milyen tapasztalattal?
2; honlapjukon azt írják, h min kionf. PIII 800. Nekem most 2es celeronal fut a gépem. Lehet-e eből gubanc? Ill ruházzak be egy PIV 2.4re is? (ez így már kissé megdobná a költségeket)
3; szoftverként a "InterVideo WinDVD Creator"t adják. Ez megfelelő olyan igényeknek, h vágás, editálás? (ajánlanátok jobbat?)
4; ha a géptől kb 5-6 méterre tenném(ott van az antenna, s a videó is) nem lesz-e jelkárosodás? (milyen - árnyékolt- usb kábelt ajánlanátok?)
5; Az anyagot külső USBs vincseszterre menteném. Elegendő az USb sebessége a DVD minőségű mentéshez?

KÖszönném a segítséget!


kedd szept. 27, 2005 14:17
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv!

Adott két gép; kb 50-70 méter van közöttük. Szeretnénk Vezeték nélküli hálózatot készíteni... Ebben szeretnénk a Ti segítségeteket kérni... Mi találtunk egy olyan kártyát, ami megfelelne a célnak... A tudása:

Idézet:
Gigabyte GN-WPKG 54Mbps vezeték nélküli PCI hálózati kártya x
Gigabyte GN-WPKG

csatoló: PCI
szabvány:IEEE 802.11 b/g
titkosítás:128 bit WEP,WPA és 802.1x,AES
antenna: külsõ Antenna
hatótáv(beltér): 100m
hatótáv(kültér): 400m
üzem: 0-55 Celsius
méret: 133x 81x 22mm
tömeg: 55g
rendszer: 98SE/ME/2000/XP
elismervény: FCC, CE, DGT



Tehát, Szerintetek megfelel - e a célra? Vagy van jobb? Mint tudásilag, de nagyjából ezen az áron? Pl szeretnénk HL1-ezni, CS-zni.. ToCA Race Driver 2-zni... Stb. Stb.

De ugye nem akadnának?!?! :D 8)

Válaszotokat előre is köszönöm!


vas. szept. 18, 2005 7:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát ha a gyenge mosogatószeres alig nedves rongy nem árt neki, akkor a száraz kendő sem :)

Üdv!


csüt. szept. 15, 2005 21:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ablakot mi a zuhany alatt mossuk :D
A TFT-hez meg van mikroszálas vileda kendő de nem igazán merem rányomni.
Viszont egyenlőre más nem nagyon lesz.
Remélem nem árt meg neki.


csüt. szept. 15, 2005 21:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hagyományos üvegfelület tisztítóval szoktam


pl dm saját


csüt. szept. 15, 2005 20:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kapaszkodjatok!
Én a múltkor meguntam, hogy kikapcsolva a monitorom - pardon, a kijelzőm, notebookról van szó, szóval hogy a kijelzőm tiszta csík, meg maszat, ugyanis a port előszeretettel törlöm róla kézzel ahol látom működés közben :D
Mikroszálas kendővel törölgettem eddig, de az csak széthúzta és homogénebbé tette a maszatszéleket, de le nem szedte.
Aztán gondoltam egy merészet:
Konyhába kimentem, fogtam a mosogatórongyot (azt a nem túl vastag szögletes szivacskendőt), nagyon kis mosogatószert raktam rá, majd jól belenyomkodtam és nagyon kicsavartam.
Ezzel és papírtörlővel felfegyverkezve esten neki a kijelzőnek. Annyira volt kicsavarva a rongy, hogy törlés után elég hamar kezdett száradni a nyoma, de azért maradt még a papírtörlőnek is kevés. Szóval szépen átsikáltam a kijelzőt, nem simogattam, de nem is nyomtam agyon, és ahol kezdett száradni, már ott látszott, hogy tökéletesen tiszta, de azért áttöröltem papírtörlővel is és utána még a mikroszálas kendővel (eredetlieg DVD-lemez tisztító) is átsimogattam.
Patyolattiszta lett és illatos :D
Ez a matt felületű kijelzőre vonatkozott, de mivel ablaküveget is egyedül mosogatószerrel lehet csíkmentesen lemosni, biztos jó a fényes felületű LCD-kre is. CRT-re nem annyira, mert arról az AR réteg könnyen lejön.

Üdv!


csüt. szept. 15, 2005 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Mikk írta:
TFT monitort hogyan mivel lehet takarítani??
Mert ugye a CRT féle nem lehetséges.
Mégis ki mivel csinálja?


Ez engem is nagyon érdekel. Lassan 1 éves a monitorom, de még nem volt takarítva. Mondjuk nincs rá nagy szükség, egyáltalán nem dzsuvás, de azért érdekel.


csüt. szept. 15, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
TFT monitort hogyan mivel lehet takarítani??
Mert ugye a CRT féle nem lehetséges.
Mégis ki mivel csinálja?


csüt. szept. 15, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Dester írta:
Én most 18-ért találtam 200 GB Samsung SATA-t, és 23-ért 250-eset.


Nem rossz ár ez sem, de egy 160 gigás winyóról nem lenne nagy fejlesztés egy 200-as, de még egy 250-es sem. Winyót legalább 2 évre veszek, nem szeretem túl gyakran cserélgetni őket. És hát végül is a sulinet miatt a 320-as WD is csak 21 rugóba fog kerülni.


csüt. szept. 15, 2005 10:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség