Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 14, 2024 9:32



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Webfúzió!!!

http://kepfeltoltes.hu/view/061010/Terminal_Gigatel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :shock:

Na, most két lehetőség van:

1. az előbbi áramszünet miatt meghülyült a firefox-om
2. A Terminal fórumnak új támogatója van :lol:


kedd okt. 10, 2006 9:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nekem most kellett vennem egy 512-es modult, és az állam az aszfalton csattant :(
14.xxx volt egy Hynix modul :(


kedd okt. 10, 2006 8:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Nem csak te érzed :cry:

512 MB DDR PC3200 Brand 1 év 15.708 Ft :shock:

Pedig nem ártana mégegy ilyen a gépembe :(

A vicces az, hogy a DDR-II olcsóbb, mint a sima DDR (de ahhoz le kellene cserélnem a gépem 80%-át, az pedig nem holnap lesz :()


kedd okt. 10, 2006 8:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Csak én érzem így, vagy valóban rohadtul felmentek a memória árak ?

Ez is a Vista (egyik) hatása lenne ? :lol: :lol:


kedd okt. 10, 2006 7:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Az Internet fórumból:

kittykee írta:
sziasztok!! Vki tudna nekem olyan progit mondani amivel msn jelszót illetve iwiw jelszót lehet feltörni?? elégé fontos lenne ha vki tudna segiteni ide lehet irni: kittybaby09@freemail.hu


Aranyos :D


hétf. okt. 09, 2006 12:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hát nem tudom, szerintem már az agancsos állat három betűvel történő megrövidítése sem sértő és trágár szó. Legalábbis szerintem nem kéne szűrni. Dehát nem én döntök ezekről :)


vas. okt. 08, 2006 16:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezt a kijátszást kb. a fórumozók 60-70%-a ismeri, és használja is ilyen esetekben.
Trágárságokat nem szoktunk kijátszani, ha nem muszáj. :)
Pl. a fekáliát azért időnként igen. :D

De mondok rosszabbat: a BorsodOnline fóruma egy vicc. Még a parasztot és köcsögöt is kiszűri, pedig ezek azért nem feltétlenül sértő szavak...
De van még pár ilyen nevetséges szűrés...

Üdv!


vas. okt. 08, 2006 14:07
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Így van, köszönjük, hogy ismertetitek a rendszer megkerülésének módszerét, hiszen a moderátoraink amúgy is alig unatkoznak, hagy dolgozzanak csak a trágárságok kiszedésével is :)

(a szerencsétlen agancsos állat meg nem olyan gyakori téma, hogy miatta változtatni kéne a módszeren)


vas. okt. 08, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nem értem, nektek miért probléma a **** kiírni. :P :D

Üdv!


Azért ez szómiszó cseles. :shock: :D


szomb. okt. 07, 2006 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nem értem, nektek miért probléma a **** kiírni. :P :D

Üdv!

Piszoki trükkösek vagytok :)


szomb. okt. 07, 2006 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Vagy úgy,szóval már nem a legalsó szint!:arrow: a kosárlabda átmérőben nagyobb :D


De mennyivel nehezebb a bowling golyó! :D


szomb. okt. 07, 2006 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Vagy úgy,szóval már nem a legalsó szint!:arrow: a kosárlabda átmérőben nagyobb :D


szomb. okt. 07, 2006 7:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen sok ujszulottnel is ezt gondoltak. :gigalol:

Golyók

--------------------------------------------------------------------------------

A beosztott managerek kosaraznak.

A középszintű managerek teniszeznek.

A felsőszintű managerek fallabdáznak.

A vezérigazgató és az elnök golfoznak.

Vagyis:
Minél nagyobb a hatalmuk, annál kisebbek a golyóik!


Ki jön bowlingozni?


szomb. okt. 07, 2006 7:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nem értem, nektek miért probléma a **** kiírni. :P :D

Üdv!



Nagyon vicces...így nekem is megy a ****...
sőt..esetleg csúnyábbal is megpróbálom, hiszen ha csúnya, a rendszer úgyis szűri nem? :twisted:


pén. okt. 06, 2006 23:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem értem, nektek miért probléma a **** kiírni. :P :D

Üdv!


pén. okt. 06, 2006 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
A s.z.a.r.v.a.s tényleg csúcs :D


pén. okt. 06, 2006 7:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 


Ez jó...
a s zarvason halálra röhögtem magamat...(nem engedte egybeírni)
a szakács műsorát meg eleget néztem a nyáron angliában...
"The F word"

Ha jól emléxem.


csüt. okt. 05, 2006 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
ez a nagyon duurva
http://www.youtube.com/watch?v=01oopXC-PsE&NR
http://www.youtube.com/watch?v=EbpO-8xv7sU&NR
http://www.youtube.com/watch?v=Knl-IxMVr5k&NR :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=VlhJF7qVcNA&NR :lol:

na ez kesz:
http://www.youtube.com/watch?v=E1o5d3G5qrw&NR


csüt. okt. 05, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
http://index.hu/homar/index.php?title=a_szezon_legjobb_rohogogorcse&more=1&c=1&tb=1&pb=1 :lol:


csüt. okt. 05, 2006 11:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Tényleg mindenhonnan bootolást próbáltál?

Nálam SCSI-t kell beállítani, hogy SATA-ról bútoljon (ASUS lap).


És nincs valami leírásod róla, hogy hol kell, mert én nem találtam.Amúgy ez az alaplap úgy kezeli a satas cuccokat, hogy sima ide-nek jelzi ki őket.


szer. okt. 04, 2006 11:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 19, 2006 12:35
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Látott már valaki belülről Logitech Wingman Formula Force GP pedálszettet?
Küldhetne nekem vmi. képet róla. (A csatlakozók állása érdekelne)
Esetleg a "telefoncsatlakozón" mérhető ellenállások alaphelyzetben

ELŐRE IS NAGYON KÖSZ!
mail: gcsaba@unreal.hu


szer. okt. 04, 2006 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Tényleg mindenhonnan bootolást próbáltál?

Nálam SCSI-t kell beállítani, hogy SATA-ról bútoljon (ASUS lap).


szer. okt. 04, 2006 9:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás hülye xp
Hali!

Feltelepítettem 1 windows xp sp1 HUN-t a gépemre.Van benne egy 200as sata maxtor, meg 1db 80as ide-s maxtor.
A gond az, hogyha lehúzom a 80ast, hogy visszaadjam a gazdijának, akkor meg sem próbál a sata-sról bootolni...mind1, hogy mit állítok be a biosban...meg sem próbál onnan bootolni.
Gondoltam felteszek akkor 1 másik xp-t.
Telepítés megy, eljut odáig, hogy hova telepítsen.Csináltam egy 50es partíciót a sata-n.Kiírja, hogy a választott lemezen nincs kompatibilis partíció, és ha fel akarom tenni, akkor majd ő azt megformázza magának.
Mondom ok.
Törli a partíciót, létrehoz 1 másikat.Telepíteném oda.Kiírja megint ugyanazt.


Elegem van már ebből az egész xp-ből...mindjárt felrakok egy BeOS-t...

Ui.:Az alaplapom egy GigaByte P945P-S3

SÜRGŐS.....PLS HLP :!: :!: :!:


szer. okt. 04, 2006 7:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Win Vista:
http://origo.hu/techbazis/szoftver/2006 ... aszto.html


szer. okt. 04, 2006 6:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Köszi, ezeket majd átolvasom (ha nem kell naponta 10 órát dolgoznom... most úgysem fognám fel :? )
Az én elképzelésemben csak egy köztes szoftverállomás kellene egy virtuális meghajtó betűjele (mint amilyet a daemontools csinál) és az ftp közé, ami a cache-ek szisztémáján működne.
Ha ezek a leírások/progik megoldást biztosítanak erre, akkor ezek lesznek azok, amik nekem kellenek.
Mégegyszer köszi!

Üdv!


kedd okt. 03, 2006 22:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Hali!

McLaca: talan o?
http://www.sofotex.com/Paragon-Mount-Ev ... 14453.html

vagy talan igy?
http://fanpotai.wordpress.com/2006/08/0 ... n-windows/

Nem probaltam ki egyiket sem csak kivancsi voltam mi a megoldasa.
Remelem osszejon.

Udv. D


kedd okt. 03, 2006 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Ennek az internetes oldalnak szivem szerint nyitnek egy uj topikot. :!:
http://www.old-computers.com/museum/default.asp


kedd okt. 03, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Háromdimenziós orvosi képdiagnosztika

Térerő vallomása. MRI

2003-ban az orvosi Nobel-díjat Paul C. Lauterbur amerikai és Sir Peter Mansfield brit kutatók kapták a mágneses rezonancia (MRI - Magnetic Resonance Imaging) orvosi felhasználásában elért eredményeikért.
A módszer kidolgozásának idején, az 1970-es években valószínıleg ők maguk sem gondolták még, hová jut ez a képalkotási ágazat az ezredfordulóra. A technikai fejlesztések ugyanis a mágneses rezonancián alapuló képalkotás esetében is folynak, bár talán kevésbé számszerısíthetők, mint a CT-knél. Azért valamiféle fogódzót itt is találunk: ez a készülékben lévő elektromágnessel elérhető maximális térerősség, amelyet Teslában adnak meg. Magyarországon jelenleg egy 1,5 teslás MR készülék már kiemelkedő teljesítményınek számít, de külföldi klinikákon a 3 teslás készülék sem ritkaság. A jelenlegi csúcskategóriát a 7 teslás berendezések jelentik.

A térerő növelésének jelentősége kettős: ezzel egyrészt csökkenthető a műszer kimenetén megjelenő zaj, másrészt növelhető a kapott kép felbontása. Az MRI esetében ugyanis a testben lévő víz hidrogén atommagjainak (protonoknak) azt a tulajdonságát használják fel, hogy azok mágnesesen polarizáltak, vagyis olyanok mint egy miniatűr mágneses iránytű (dipólus). A mágneses dipólusok normál esetben rendezetlenek, erős mágneses térbe helyezve azonban egy irányba rendeződnek, hasonlóan ahhoz, ahogyan az iránytı is igazodik a Föld mágneses teréhez.

Az erős mágneses tér segítségével egy irányba rendezett protondipólusokat egy meghatározott frekvenciájú rádióhullámmal ki lehet lendíteni az egyensúlyi állapotukból (ezt nevezik mag mágneses rezonanciának). A besugárzás kikapcsolása után észlelhetők és rögzíthetők azok az elektromágneses hullámok, amelyet a megzavart atommagok egyensúlyi (alap-) állapotukba való visszatérésük során bocsátanak ki. Jobban megérthetjük ezt az elvet, ha a mágneses térbe helyezett emberi szervezetet egy harangnak fogjuk fel, melyet az MRI berendezés megkongat, és érzékeli annak lecsengését. Ez a jel információt hordoz arról a biológiai mintáról, amelynek protonjai a jelet kibocsátották. A rezonancia frekvenciája, vagyis az atomok által keltett visszhang magassága függ a mágneses tér erősségétől. Ahogy a mágneses tér szerkezetét változtatjuk, a test más és más helyéről kapunk jelet, így egy egész testrészt, vagy akár a teljes testet végig lehet szkennelni három dimenzióban.

Az MRI annak alapján alkot képet, hogy a test adott részén lévő protonok szabad vagy kötött állapotban vannak-e, így a test szöveteinek érzékeny, finom változásait is képes megjeleníteni. Fontos információk nyerhetők a lágy szövetekről (hasi szervek), és az izületek állapotáról. Mivel azonban a csontban a víz kevés, az MRI ezeket nem látja, szemben a CT-vel, ahol a merev csontozat rajzolódik ki a legjobban. Kontrasztanyagok hozzáadásával (például gadolínium) persze itt is erősíthető a szervek rajzolata. Az MRI tomográfia segítségével láthatóvá tehető a fejben az agyvérzés, különböző daganatok, ütőértágulat, sőt még a gerincvelő-gyulladás is.

Az MRI külsejét tekintve hasonlít a CT-re: a beteg itt is egy csőben helyezkedik el, de azt ebben az esetben egy nagy, cseppfolyós héliummal -269 Celsius-fokra (4 K) lehıtött szupravezetőből kialakított elektromágnes veszi körül. A mágneses erővonalak ezekben a készülékekben a cső hosszában futnak. Az elmúlt években azonban megjelentek olyan MRI berendezések is, amelyekben nem egy csőben, hanem két úgynevezett pogácsa között hozzák létre a mágneses teret. Ennek az eljárásnak jelentős előnye, hogy nem alakul ki a betegben bezártságérzet. Ennél is lényegesebb azonban, hogy az 1 teslás nyitott MRI olyan képminőséget biztosít, mint egy 1,5 teslás csöves készülék. Ennek oka az, hogy a pogácsák között létrejövő függőleges erővonalakat kevésbé zavarja a Föld hasonló irányú mágneses tere, mint a csőben kialakuló vízszintes teret.
Az MRI technológiai fejlesztésének másik fontos iránya az időbeni leképzés gyorsítása, amely lehetővé teszi a testben zajló folyamatok valós idejű vizsgálatát. Így például láthatóvá tehető a betegnek beadott kontrasztanyag megjelenése egy szervben, annak halmozása és kimosása az egyes szövetekben. Kellően gyors készülékeknél leképezhetők az aránylag gyors mozgású szervek is, mint például a szív (kardio MR), sőt pontosan és valós időben vizsgálhatók különféle mozgások, például az izületek és a gerinc mozgása (kinematikus MR).
Az MRI nagy előnye, hogy nem használ röntgenbesugárzást, átvilágítást. Az eddigi tapasztalatok szerint sem az állandó mágneses mezőnek, sem a rádióhullámoknak nincs a szervezetre olyan káros hatása, mint például a röntgen- vagy az egyéb ionizáló sugárzásoknak.

Folyamatfigyelő. PET

A nukleáris medicina a röntgenkészülékekhez hasonlóan először csak kétdimenziós vetületi kép létrehozására volt képes. Ezeknél a vizsgálatoknál - amelyet sok esetben még mind a mai napig használnak - radioaktív izotópot juttatnak a szervezetbe, és ennek sugárzását egy sík ernyőn fogják fel. Az izotóp elosztásából lehet következtetni bizonyos élettani funkciókra. Később a CT-hez hasonlóan a nukleáris orvoslásban is kidolgozták annak módszerét, hogy az izotóp térbeli elosztását is fel tudják térképezni. Mivel ilyenkor pozitront sugárzó anyagot juttatnak a testbe, az eljárás is erről kapta nevét: pozitron emiszsziós tomográfia (PET).

Radioaktív anyagként a leggyakrabban cukor (glükóz) molekulát kapcsolnak össze fluorizotóppal (FDG). Mivel a sejtek anyagcseréjük különböző intenzitásánál fogva eltérő mennyiségı cukrot vesznek fel, ezért eltérő a bennük felhalmozódó FDG mennyisége, így annak sugárzása is. A PET ezért jól használható például rákos daganatok vizsgálatára, ugyanis minél aktívabb egy rákos sejt, annál több cukrot használ fel. Hasonlóan alkalmazható a PET csökkent mıködésı vagy elhalt sejtek (például a szívizomban) vizsgálatára is, hiszen ezek a normálisnál lényegesen kevesebb cukrot használnak fel.

A PET tehát a CT-vel, vagy az MRI-vel ellentétben nem a test anatómiai és szerkezeti elváltozásairól (szerkezetéről), hanem a sejtek biokémiai és élettani folyamatairól (funkciójáról) ad információt.

A PET önmagában gyenge felbontású, körülbelül 5 milliméteres pontokból álló képet biztosít, és csak hosszú évek gyakorlatával rendelkező orvosok tudják kiértékelni. Ők ugyanis már a beadott izotóp típusából és más jellemzőkből tudják, hogy melyik szervre, testrészre utal a látott eredmény. A vizsgálati adatok pontossága jelentősen fokozható, ha a PET berendezést kombinálják egy CT-vel. Így az izotópkép kiegészíthető egy vele egyszerre felvett CT képpel, miáltal egy milliméteres pontokból álló kép jön létre, amely kisebb szakértelemmel és tapasztalattal is kiértékelhető, illetve amiből a tapasztalt orvosok pontosabb diagnózist tudnak felállítani.


Az Interpress Magazint
keressék az újságárusoknál!

Még több tudomány:
www.interpressmagazin.hu és www.elmebajnoksag.hu :lol:


kedd okt. 03, 2006 13:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
A monitor tutira tudja az XGA-t, ráadásul digitális (tehát nem tekergetni kell, igaz, OSD még nincs rajta).

Üdv!


Jaja! Apám irodai gépén még mindig ez a monitor működik. Annak idején kb. 50-ért vettük még a 386-oshoz. Annyi baja volt az évek alatt összesen, hogy egyszer tápot kellett cserélni benne (5e Ft volt, de megérte). Nekem épp az tetszett benne, hogy digitális volt ugyan, de nem OSD-s. Sőt, az OSD a mai napig nem tetszik. Sokkal gyorsabb volt a pöttyöket odaállítani és odébbnyomni a képet, ha kellett... És nem takart ki semmit :) Ráadásul egész sok felbontás/frissítés pároshoz el tudta menteni a beállításokat.


kedd okt. 03, 2006 8:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
McLaca: nem probaltam a progikat es nem is igazan
tudom hogyan lenne kepes egy szoftver a nacorvus altal
emlitett koztes fileserver nelkul ezt megoldani

hardver nelkul gondlom virtualis server kell, es joval nagyobb
vinyo a felhasz gepben mint a routerhez kotott vinyo merete


hétf. okt. 02, 2006 22:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Bakker Bakter ismerosom nincsen. :lol:

Dester: joolvan , meg atnezem a cuccosokat osszeirom pontosan
mi van mi az ami nem kell


hétf. okt. 02, 2006 22:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Csak a szállítást kéne megoldani valahogy..

Kirakja a vasút mellé,csak nehogy elágazzanak a sínek Kállónál,a bakter lábszaga miatt :D


hétf. okt. 02, 2006 22:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A monitor tutira tudja az XGA-t, ráadásul digitális (tehát nem tekergetni kell, igaz, OSD még nincs rajta).

Üdv!


hétf. okt. 02, 2006 21:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Lossfer: a monitor érdekel (tudja az az 1024x768 60Hz-et is szerintem), a GUS MAX hangkártya is (ezek MINDENKÉPPEN), és ha tényleg ki akarod dobni, a gépek is... Lenne itt feladatuk. :) Csak a szállítást kéne megoldani valahogy, de majd azt is kitaláljuk. Továbbiak PÜ.


hétf. okt. 02, 2006 21:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Teljesen jól látod,erre egy külön vas kell,amiről az adatot futtatod ezért csak hivatkozásként jelenik meg az FTP-szerveren mert a cuucc a valóságban nem ott van..


hétf. okt. 02, 2006 21:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
3×50A-től nagyfogyasztó valaki. Azért annyi csak nem kell neki. :D

Azok a progik sima FTP proginak tűnnek nekem, szóval csak kiszolgálják az adatokat FTP felé, de ugyanúgy le kell tölteni őket, mielőtt megnyitnám.
Vagy rosszul látom?

Üdv!


hétf. okt. 02, 2006 21:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
kulonosen a piros pottyos mergezo,
belso fogyasztasra nem alkalmas,
nagyfogyasztok menekuljetek :lol:


hétf. okt. 02, 2006 21:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
És a fogyasztása?

Hááát egy 250W Vargánya! :lol:


hétf. okt. 02, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
És a fogyasztása? :)
Meg a vinyó 160GB, bár a Linuxot ez elvileg nem hatja meg, eblánik vele PII-n is.

Üdv!


hétf. okt. 02, 2006 20:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szerintem egy PII-ből kialakított linux-slax fileszerver,egy hivatkozással meghívhatóan, simán alúlmúlja a költségeket :roll:


hétf. okt. 02, 2006 20:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Fel voltak azok rendesen telepitve.
Legalabbis a GTA1-2 nem panaszkodott. :lol:
Na jo nem, komolyra forditva a szot a 60Hz folotti
felajanlott ertekre nem emlekszem. Vmiert nem kompatibilis
a vga altal tamogatott frissitesi ertekekkel? Mindegy,
jo kis monitor volt, strapabiro.


Talan ezek kozul vmelyik, nem probaltam. :hm:

BulletProof FTP Client for Windows
http://www.bpftp.com/

Serv-U 6.3 FTP Server for File Sharing
http://www.serv-u.com/

Gene6 FTP Server
http://www.g6ftpserver.com/

WS_FTP Professional 2007 Features
http://www.ipswitch.com/Products/WS_FTP/

http://www.smartftp.com/

http://www.isohunt.com/torrents/?ihq=ftp


hétf. okt. 02, 2006 20:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Ugy emlekszem ennyit irt ki 4Mb-os Virge-el, TNT2-vel is.
Fel kell rendesen telepíteni a VGA-t :), egyébként nekem is volt ilyenem, azért írom.
Nomeg a sorfrekvenciája 50kHz, amiből az egyszerű
képfrekvencia=(sorfrekvencia/használt felbontás sorainak száma)-10% képlettel is következik a használható képfrissítés, azaz:
(50.000Hz/600)×0,9=75Hz Kereken. Sőt, 640×480-ban még a 85Hz-et is bírta, bár ott néha elsőre nem mindig indult be. :)

Más:

Adott egy router, ami egy vinyóval (USB rackes vinyót USB porton a routerre kötve) képes ftp szervert kialakítani, és a routerbe dugott gépek is ftp-n keresztül tudják elérni.
Nos, ugyebár az ftp-ről közvetlenül nem lehet fájlt megnyitni, ahhoz előbb le kell tölteni.
Nos, nekem egy olyan progi kéne, amivel ez áthidalható, és láthatatlanul működik, pl. "felmountolja" az ftp tárhelyet (vinyót) egy meghajtó betűjeléhez, és úgy használható, mint egy meghajtó (tehát pl. duplakattal nyitható a fájl, és pl. képeket tartalmazó mappa esetén közvetlenül nézhetők és pl. egér görgetőgombbal léptethetők a fájlok közvetlen letöltés nélkül, sőt, akár filmek is lejátszhatók kövzevtlen ftp-ről, és nem a VLC-vel (mert azzal mintha eleve lehetne )).
Van-é ilyen?
Csak mert 30.000 Ft-om nincs UTP csatlakozós vinyórackre (pedig azzal egyszerű, sima fájszervernek látszana a hálózaton, és mindenki örülne, csak piszok drága...).

Üdv!


hétf. okt. 02, 2006 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Koszonom. Csak gondoltam olyan helyen adnam at ahol
tudom hogy szelektiven dolgozzak fel hiszen ez veszelyes hulladeknak szamit.
(marmint nem ugy mint az atomeromu salakanyag :lol: )
Megerdeklodom.


hétf. okt. 02, 2006 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Hali!

Lenne egy ilyen kerdesem szamitogep hulladekkal kapcsolatban.
Annyi, hogy tud-e vki olyan helyet ahol at lehetne adni 2 regi komplett
P1 penya gepet + meg talan egy 95-os 14` SVGA moncsit.
Budapesten, azon belul is eszak-pesthez kozel.
Nem akarom mar erdo szelere kiboritani, mint sok honfitars.
Nem az a gyorsan lebomlo fajta. :D
Ha vki tudna infoval szolgalni , irja mar meg.
Gondolom mast is erdekelhet. Esetleg kilehetne emelni egy
topikot hulladek hardver cimmel.. csak egy otlet.

Koszonom.
Udv.


pl. a METRÓ áruházak átveszi ingyért és bérmentve az elektromos berendezéseket.
A legtöbb helyen a hulladékkezelő társaságok is átveszik, ingyen.

üdv
energo


hétf. okt. 02, 2006 14:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Ha valaki tud németül, annak ajánlott:
http://www.unmoralische.de/
Pl.
A leghülyébb betörők:
http://www.unmoralische.de/kriminal.htm
A legfurább törvények:
http://www.unmoralische.de/law.htm

És még sok más van az oldalon. :D


hétf. okt. 02, 2006 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Ugy emlekszem ennyit irt ki 4Mb-os Virge-el, TNT2-vel is.
Igen tobb oldalon is ezt olvasni.
http://www.inecs.com/techinfo/monitor/targa/tm3611.htm
De nekem meg sohasem
ajanlotta fel egyik vga sem a 75Hz-et.
1 honapja elovettem ujra, hat mitmondjak el sem hittem hogy
ilyen monitort neztem majd 9evig. A LCD-utan olyan volt mintha
egy SZTK szemuvegen vagy egy lencsen keresztul neztem volna.

Kéménybe szorult a betörő

--------------------------------------------------------------------------------
Kéménybe szorult egy betörő menekülés közben Hollandiában. A 33 éves férfi, miután kirabolt egy házat, a tetőn keresztül próbált elillanni, de a sötétben belebotlott a kéménybe, belezuhant, és félúton a földszinti kandalló felé bele is szorult. A bűnöző szerencséjére a ház tulajdonosa felébredt a kiabálására, majd hívta a tűzoltókat és a rendőrséget. A férfit hosszas munkával tudták csak kiszabadítani a tűzoltók, hogy a rendőrség őrizetbe vehesse.

Még több ökörség az Ökörszem.hu-n!


hétf. okt. 02, 2006 11:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az a Targa tudja SVGA-ban (800×600) a 75Hz-et is!

Üdv!


vas. okt. 01, 2006 22:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Amit valoszinuleg hamarosan lomtalanitanom kell, mert
iszonyat foglalja a helyet (meg a port) az amugy sem nagy panel szobamban:
1 db 14`-os Targa TM3611PNLD monitor 1024x768 MPRII
800x600 56Hz , talp csatlakozo pontjai letorve, kabel picit
megtorve, ezert neha piros szin elmegy

1db HP fekvo haz , a front panelbol hianyzo elemek
intel fx alaplap, 100-166Mhz proc, 1MB VGA, regi halokartya

1db allo midi haz, nem serult,
jetway fx alaplap, 90-100Mhz proc, 1MB VGA, halokaresz

Most a teljesseg igenye nelkul, kb ez van.
Van meg egy mukodo GUS MAX hangkari.

Elvileg a kesobbiekben az apam cerka 400asat is fel akarom szamolni.
Bar o meg errol nem igazan tud. :lol:
De ezt meg at kell gondolnom, mikor lesz uj gep stb...


vas. okt. 01, 2006 21:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Engem érdekelne a monitor is meg a penyák is, csak nem vagyok Pest közelében. :( A P1-es gépeknek milyenek a paraméterei? (És a monitoroknak?)


vas. okt. 01, 2006 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Hali!

Lenne egy ilyen kerdesem szamitogep hulladekkal kapcsolatban.
Annyi, hogy tud-e vki olyan helyet ahol at lehetne adni 2 regi komplett
P1 penya gepet + meg talan egy 95-os 14` SVGA moncsit.
Budapesten, azon belul is eszak-pesthez kozel.
Nem akarom mar erdo szelere kiboritani, mint sok honfitars.
Nem az a gyorsan lebomlo fajta. :D
Ha vki tudna infoval szolgalni , irja mar meg.
Gondolom mast is erdekelhet. Esetleg kilehetne emelni egy
topikot hulladek hardver cimmel.. csak egy otlet.

Koszonom.
Udv.


vas. okt. 01, 2006 8:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség