Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 14, 2024 5:33



Hozzászólás a témához  [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő
SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Nem kötekedés, csak kíváncsiság...

Hogy a rákba derül ki, hogy egy szünetmentesen nem jó a kikapcsoló? Jelenleg 4 szünetmentest használok, soha egyik sem volt még kikapcsolva... :?


vas. ápr. 25, 2010 9:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Itt az a dühítő, hogy az akku és a LED kijelző is kifogástalan állapotban voltak, amikor elküldtem javításra a szervizbe, mert nem lehetett kikapcsolni. Akkor kétszer visszaküldik és már csak 94% a max kijelzés, folyamatos töltésjelzés mellett... :twisted:

A szervizbe nem elrontás hanem kapcsolócsere céljából küldtem... :twisted:


vas. ápr. 25, 2010 7:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Az akkuknak elég jól meghatározott feszültség-töltöttség függvényük van, minden errõl szóló alapmûben benne van.


hahaha


vas. ápr. 25, 2010 1:50
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Köszönöm szépen Laci_L!
Érdekelt egy igazi hozzáértő szakember véleménye.
A mesében az ilyen szerviz Mekk mesternek tizenkétszer leverték a cégérét... :D


szomb. ápr. 24, 2010 18:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Különben mit szólsz az idézett szerviz "szakvéleményhez"? :?:

Egy ilyen szenzornak nevezett voltmérő pntossága 1-2% + 1 digit. Ezt még a kínai piacon árult cuccok is tudják, vagy be lehet oda állítani.
6% pontatanság csak beállítási hibából, hozzánemértésből stb. adódhat.
Végső soron a beépített akku feszültségét méri. Az akkuknak elég jól meghatározott feszültség-töltöttség függvényük van, minden erről szóló alapműben benne van. Csak be kell állítani rendesen.
Nálad vagy nem tölt rendesen a cucc, vagy rossz a kijelző kalibrálása, vagy maga a kijelző. Ezt csak külső műszerrel mérve lehet eldönteni, beállítani. Ehhez nem értenek, vagy nem akarnak. :shock:
Esetleg rossz az akku. Innen eldönteni nem lehet. :roll:


szomb. ápr. 24, 2010 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Kerestem, hogy van-e UPS topic, de elkerülte a figyelmemet.
Elnézést!

Tudod, nagyon kényelmes vagyok, LCD kijelzős házak, LCD kijelzős UPS...
Az A+Plus LCD 800-ból van kettő darab és eddig még semmi gond nem volt velük, remélem nem is lesz... :wink:

Különben mit szólsz az idézett szerviz "szakvéleményhez"? :?:


pén. ápr. 23, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Most látom, hogy egy másik topikban is írtál. Amit Hannibal írt, az én is ajánlani tudom:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=959239#959239


pén. ápr. 23, 2010 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Okosodjunk, idézek a szerviz "szakvéleményéből": " A fent jelzett problémát a berendezés szenzorának mérési pontatlansága okozza. A kijelzőn látható csak tájékoztató jellegű, egyes esetekben akár 5-6% eltérés is lehet. Ennek oka egyrészt a mérési módszer pontatlansága, illetve az analóg digitális (AD átalakítás) pontatlansága. Ez nem műszaki hibát jelent, hanem a technikában ismert mérési hiba jelenségét, amely minden mérésnél jelen van. A jelenség nem befolyásolja a berendezés rendeltetésszerű használatát, funkcionális jellemzőit, áthidalási idejét stb."
Olvashatatlan aláírás X Y szerviz :twisted:


pén. ápr. 23, 2010 19:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Lehet, hogy éppen ezért csinálják. A poén: mellékesen tagja vagyok az OFE-nek...

Akkor rajta... :D


pén. ápr. 23, 2010 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
potyo írta:
Laci_L írta:
Legyél kemény, mit a beton. :D
És nem árt megemlíteni a fogyasztóvédelmet, ha továbbra is így állnak hozzá :twisted:


Lehet, hogy éppen ezért csinálják. A poén: mellékesen tagja vagyok az OFE-nek...


pén. ápr. 23, 2010 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Köszönöm szépen Laci_L!

Ez van, egyszerűen hülyének nézik az embert.
Csomagolom és megy vissza utánvéttel.
Kész cirkusz...


pén. ápr. 23, 2010 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Legyél kemény, mit a beton. :D
És nem árt megemlíteni a fogyasztóvédelmet, ha továbbra is így állnak hozzá :twisted:


pén. ápr. 23, 2010 17:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Erre ismét visszaküldtem, mire a szerviz, akiknek a nevét és a címét most még nem írom ki, visszaküldte egy "szakvélemény" kíséretében, miszerint a sensor nem érzékel többet mint csak 94%-os töltési állapotot, de attól a garanciális készülék még jó ...

Ezek látatlanban is: pancserek. Ezt az UPS "márkát" nem ismerem. A szerviz véleménye nevetséges.

Én a helyedben a készülék cseréjét, vagy vételár visszatérítést kérnék. Ezekhez jogod van. A készüléket be lehet vizsáltatni a TÜV-vel, az ő szakvéleményük kötelező.

Ki kellene hangsúlyoznod az UPS alapvető jelentőségét (adatvesztés megakadályozása), és azt hogy az ebből eredő károkat vállalják-e, tekintettel a "szakvéleményre".

Legyél kemény, mit a beton. :D


pén. ápr. 23, 2010 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Milyen UPS-t (ne) vegyünk?

Először egy LCD kijelzős InformGuard 650-es UPS vásárlásával kezdtem. A kapcsoló nyomógombja egy napon belül elromlott, kicserélték.
Aztán egy idő után nem lehetett kikapcsolni az LCD kijelző akkor még 100% töltést mutatott amikor a szervizbe küldtem.
Visszakaptam később amikor is már csak 94%-ig megy a kijelző és állandó töltést jelez, napok utáni folyamatos töltés mellett.
Erre ismét visszaküldtem, mire a szerviz, akiknek a nevét és a címét most még nem írom ki, visszaküldte egy "szakvélemény" kíséretében, miszerint a sensor nem érzékel többet mint csak 94%-os töltési állapotot, de attól a garanciális készülék még jó.
Most ismét vissza küldöm nekik, mert én egy kifogástalan állapotú 100%-os szintet tudó sensorral és akkuval küldtem be javításra - kapcsológomb - és nem elrontásra a készüléket.
(Ha nem garanciális lenne a készülék, akkor egy akku és egy LCD kijelző cseréjével, minden bizonnyal magam is megjavíthatnám.)

Folytatom a sort. Inform Guard 2000. Itt először a kapcsológomb tréfált meg, nem lehetett kikapcsolni. Akkor még a cég küldött érte egy szállítót, a súlya miatt. Aztán ismét ugyanez és ismét a szállító.
Ezután egyszerűen elfogyott az LCD kijelző fényereje és teljesen elhalványult. Ekkor már nem volt szállító magam cipeltem a hatályos jogszabály ellenére a postára és adtam fel a saját költségemre.
Visszaküldték.
Az LCD kijelző villogni kezdett aztán szépen teljesen elhalványult.
Szállító ismét nincs magad uram a saját költségeden a postára.
Állításuk szerint a szervizben levő utolsó kijelzőt rakták bele, ami pillanatnyilag még jó, csak el ne kiabáljam.

Az A+Plus néven forgalmazott 800-as UPS készülékeket is használom, velük eddig semmi probléma nem volt, remélem nem is lesz.

Kérdésem elsősorban a fórum közkedvelt villamosmérnökéhez: Most örüljek ennek a 94%-ot bizonyító "szakvéleménynek" nevessek vagy bosszankodjak? Milyen szerviz lehet az, ahol nem megjavítják hanem elrontják és ismételten úgy küldik vissza a készüléket? Question


pén. ápr. 23, 2010 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
FeF írta:
PannonPower UPS...


Megjött, Pro2080-as. Majd idővel beleszerkesztgetek hgy az aktuális álláspontot tükrözzem. :)


csüt. aug. 13, 2009 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Üdv!
Olvastam, hogy magyar gyártással megy a PannonPower UPS család. Eddigi üzemi tapasztalatokra lennék kíváncsi (esetleg ha valakinek módja volt beletekinteni...), ha nem muszáj, én nem vennék 3x-os áron APC-t, nameg a hazai ipart sem lennék rest támogatni.


pén. aug. 07, 2009 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
A tulaj betelefonált minden egyes alkalommal, sokszor eltúlozva a dolgokat (pl. "egyik számítógépem tönkrement, és meg se lehet javítani!")
Én már attól tartottam, hogy felveszik, és kiteszik a netre, aztán a csapból is ő fog folyni (mint a "Hanyas vagy?!").

Naponta többször volt áramkimaradás, olyankor mindig betelefonált, már ismerték az ügyfélszolgálaton, hogy ő az. A végén külön telefonszámot kapott, hogy azt hívja inkább, ha baja van, ne az ügyfélszolgálatot.
Aztán egyszer a szerelők kijöttek szólni, hogy kész a javítás, újra jó lesz az áram, és akkor mondták el azt is, hogy ők már 3 hete tudták, hogy gázos a szolgáltatás, és hogy melyik szigetelő repedt az egyik oszlopon, csak cserealkatrészt nem kaptak eddig :?

A közvilágítást azt nálunk is meg szokták csinálni általában néhány napon belül.
(De azzal is volt már, hogy éppen egy rokon előtt lévő lámpa égett ki, és saját izzót tettünk bele, mert jó darabig nem jöttek ki.)


pén. jún. 06, 2008 11:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Magunkközött:
álunk is igy müködött, de ha az utcában nem müködik egy a lámpa (mondjuk előttünk), akkor és igy járok el:
Telefon + párbeszéd:
- Amennyieben lehet be szeretném jelenteni, hogy az utcánkban nagyon sok helyen nem müködik a közvilágitás. kérem ha lehet ezzel kapcsolatban tegyenek valamit
- Rendben felbeszük a cimet és intézkedünk

(Másnap minden "sunshine") :)
Az időszakos javitásokról is lehet igy gondoskodni, "sűrű rövidebb áramkimaradás" szlogennel.

Tudom ez nem szép dolog, de én azt tanultam, hogy minden berendezés (vagy bármi más) általánosságban időszakos kicsi és nagyjavitásokra szorul még akkor is ha semmi baja. Ezzel biztositható a bizoságos és hosszú üzem.
Bár én birom a helyi áramszolgáltatót mert velem mindig korrektül bántak és mindig jól felvilágositottak, igy én már nagyon régen nem alkalmazom a fentebb leirtakat!


csüt. jún. 05, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
A legszomorúbb az egészben, hogy ugyanazon az oszlopon cseréltek egy szigetelőt előtte 3 héttel. A szerelő aki csinálta, mondta, hogy látta, hogy egy másik is rossz már. De nála csak egy darab volt, egyet tudott kicserélni. Szólt a cégénél, de csak 3 hét múlva kapott másik cseredarabot ...
Már előtte is rossz volt az áramszolgáltatás, amire kimentek javítani, meg utána még 3 hétig.
]:-<
És minden évben elő szokott fordulni egy-egy ilyen időszak.


Légy üdvözölve Magyarországon :(


csüt. jún. 05, 2008 11:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
energoman írta:
Szereitnem ha venni akartok akkor az a legegyszerübb ha kb a fentebb irt TRIPLITE honlapon összeteszed mekkora szünetmentes kell. (miheztartásvégett)
Na ha ez megvan akkor egy forgalmazót kinéztek és elmondjátok neki megint ezt, jobb ötlete nem fognsz kapni szeretiem.
Vehetsz 1 nagyot vagy több kicsit is (csoportositsd a dolgokat), de valami értelmes márkát keress mindenképpen.
A nagyokat per pilla nem vágom hogyan lehet managelni, a sajátunkal sem én foglakozom, de lehet létezik olyan hogy csatlakozónként is lehet mondani hogy melyik mennyire fontos és mondjuk egy nyomtató ne huzza a pc kárára az aksit.

Egyelőre újra jó az áram, úgyhogy nem lesz semmi.
A fenti oldalon 2kW alatt jött ki valamivel.
De legalább most már nagyjából tisztában vagyok a lehetőségekkel.

energoman írta:
Tanács.: Nézzétek meg azt is hogy hogyan szokott elmenni az áram, tehát mindenütt vagy csak helyenként az épületben!
Mármint kérdezzétek meg a szolgáltatótól mennyire terhelt a hálózat. Mert lehet ha egy másik fázisra teszitek át a rendszert, ami nem annyira van kiterhelve meg nagyfogyasztók sincsennek rajta, ahol a sok ki bekepcsolások (plusz egyéb, de villmaososok jobban tudják) a hálózatüzemeltetőnél hibákat produkál.
gondolom azért ahol vagytok ott a 3 fázis, igy ti is megoldhtjátok az átkötést, persze ha értetek hozzá (meg ne vágjon az áram), ha nincs csak 1, akkor meg a szolgáltatónak kell szólni, hogy tegyenek át mert instabil az egész hálózatotok!

Nem csak az épületben, hanem a környéken mindenhol elmegy (ez akkor látszik leginkább, ha nem 1 mp-es kimaradás volt, hanem 1-2 perces)
Közben megoldották az elektromos műveknél: repedt volt egy szigetelés egy nagyfesz. oszlopon, és néha esőben vagy nedves időben áthúzott egy ív. Ilyenkor lekapcsolták az áramot 1 mp-re, néha hosszabb időre is.
A legszomorúbb az egészben, hogy ugyanazon az oszlopon cseréltek egy szigetelőt előtte 3 héttel. A szerelő aki csinálta, mondta, hogy látta, hogy egy másik is rossz már. De nála csak egy darab volt, egyet tudott kicserélni. Szólt a cégénél, de csak 3 hét múlva kapott másik cseredarabot ...
Már előtte is rossz volt az áramszolgáltatás, amire kimentek javítani, meg utána még 3 hétig.
]:-<
És minden évben elő szokott fordulni egy-egy ilyen időszak.


csüt. jún. 05, 2008 10:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Szereitnem ha venni akartok akkor az a legegyszerübb ha kb a fentebb irt TRIPLITE honlapon összeteszed mekkora szünetmentes kell. (miheztartásvégett)
Na ha ez megvan akkor egy forgalmazót kinéztek és elmondjátok neki megint ezt, jobb ötlete nem fognsz kapni szeretiem.
Vehetsz 1 nagyot vagy több kicsit is (csoportositsd a dolgokat), de valami értelmes márkát keress mindenképpen.
A nagyokat per pilla nem vágom hogyan lehet managelni, a sajátunkal sem én foglakozom, de lehet létezik olyan hogy csatlakozónként is lehet mondani hogy melyik mennyire fontos és mondjuk egy nyomtató ne huzza a pc kárára az aksit.

Tanács.: Nézzétek meg azt is hogy hogyan szokott elmenni az áram, tehát mindenütt vagy csak helyenként az épületben!
Mármint kérdezzétek meg a szolgáltatótól mennyire terhelt a hálózat. Mert lehet ha egy másik fázisra teszitek át a rendszert, ami nem annyira van kiterhelve meg nagyfogyasztók sincsennek rajta, ahol a sok ki bekepcsolások (plusz egyéb, de villmaososok jobban tudják) a hálózatüzemeltetőnél hibákat produkál.
gondolom azért ahol vagytok ott a 3 fázis, igy ti is megoldhtjátok az átkötést, persze ha értetek hozzá (meg ne vágjon az áram), ha nincs csak 1, akkor meg a szolgáltatónak kell szólni, hogy tegyenek át mert instabil az egész hálózatotok!

üdv


szer. jún. 04, 2008 12:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Végülis enm lett semmi az egészből, marad elméleti síkon a téma.

energoman
Nekem éppen nem az adatok a fontosak.
Hanem az üzemeltetés folyamatossága. Hogy ne legyen 1 mp (vagy 1-2 perc) áramszünet miatt 5 perc újraindítás (közben aggódás, hogy minden indulni fog-e). Ráadásul sokszor már az újraindítás közben megint elment az áram. Akkor jött új ötlet: újraindítás előtt 10 perc pihenő, ha addig lesz áram, akkor hátha tovább is, de ez se jött be sokszor.
És volt, hogy ez egy nap 10-szer előfordult.

Egyelőre most jónak tűnik, egy ideje megint nincs áramkimaradás, úgyhogy szünetmentes projekt egyelőre pihen.


szer. jún. 04, 2008 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
T68m: de ebben az esetben már rendszerről beszélünk és nem 2 gépről!
2 gép meg néhány periféria esetén még nem biztos hogy rendszerről beszélnék.
A másik pedig hogy ezzel a 10%-k általános ökölszabállyal lehet egyetértek ugy mindennapos felhasználók esetén, de rendszerek (nem maga az informatikai berendezésekre hanem mit azok felügyelnek, lásd erőművek veszélyes üzemek, de bankok esetén sem utolsó szempont a többszörös biztonság) adatok esetén már nem biztos, főleg ha az adatot mint olyat nem is lehet pénzben kifejezni! Pl nagy adatbázisok. Ha azt mondom hogy ennek mindenképpen meg kell hogy maradjanak még ha egy atombomba is esik a tetejére akkor is, akkor nem mondanám hogy ez a 10% az 10% .

De mint otthoni fehasználó ugy már teljes mértékben egyetértek.

Megjegyzem ha annyira védeni akarom a pc-met akkor kötök biztositás és az adataimat arhiválom valami frankó módon. :)
Igy a villám hagy vigye ha akarja a gépet!
:)
csáó


vas. máj. 25, 2008 17:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
Laci_L írta:
Általános szabály, hogy egy érték megóvásra az értékének a 3-5-max10%-át érdemes, és kell fordítani.

Lehet ez épület, festmény, vagy akár PC (ahol sokszor nem a hardver ára a számottevõ érték).



húúúú, ezzel nagyon nem értek egyet! Nem azért, mert összegszerûen nem lehet igaz, amit mondtál, hanem azért, mert ezt így nem lehet kiszámolni...

De lehet így számolni. Miután hosszú évekig ebben a szakmában is dolgoztam, tudom hogy mit írok. Kérdezz utána. :D

Mellesleg a zárójelben pont azt írtam, amit te is, hogy sokszor nem a PC az érték. Hanem ami benne van mint adat. :shock:


Értem.

Szerintem hosszú és meddő vita lenne, ha most azt bizonygatnám, hogy egy ilyen komplex feladatot nem lehet két szakállsimítással megoldani, még akkor sem, ha a szakállsimítással - bizonyos esetekben - ugyanazt a végeredményt kapjuk. Erről szól a következő vicc is:

A parancsnok talál egy matematika tanárt.
- Mennyi háromszor tizenhét?
- Ötvenegy!
- Hogy tudta ilyen gyorsan kiszámolni?
- Háromszor tíz az harminc, és háromszor hét az huszonegy. Huszonegy meg harminc az ötvenegy.
- Maga ért a matematikához? Nem egyszerűbb lett volna az, hogy ötven meg egy az ötvenegy?

A másik kérdésben, miszerint nem a PC az érték, még egy kicsit cizelláltam a dolgot. Ugyanis a PC-n és az adatok kívül még van néhány költségokozó: beszerzés, installálás, upgrade, beállítás, termelési időkiesés, valamint cég működési kockázat. Mindezek figyelmbe véve kell megállapítani, hogy mennyire fontos egy gép üzemszerű működése. Pl. egy otthoni játékgép esetén semennyire, ha ugyanez a játékgép egy játékteremben van, akkor már lényegesen.


vas. máj. 25, 2008 17:03
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
Laci_L írta:
Általános szabály, hogy egy érték megóvásra az értékének a 3-5-max10%-át érdemes, és kell fordítani.

Lehet ez épület, festmény, vagy akár PC (ahol sokszor nem a hardver ára a számottevő érték).



húúúú, ezzel nagyon nem értek egyet! Nem azért, mert összegszerűen nem lehet igaz, amit mondtál, hanem azért, mert ezt így nem lehet kiszámolni...

De lehet így számolni. Miután hosszú évekig ebben a szakmában is dolgoztam, tudom hogy mit írok. Kérdezz utána. :D

Mellesleg a zárójelben pont azt írtam, amit te is, hogy sokszor nem a PC az érték. Hanem ami benne van mint adat. :shock:


vas. máj. 25, 2008 16:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Méretezni csak az áramgenerátor által elfogyasztott üzemanyag.és a"technikus" Józsibá fogyasztását kell ..aki mint tudjuk szünetmentes..akkr legalább van pilács,ha nem is a gépekben,de az elmékben legalább :D


pén. máj. 23, 2008 20:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nacorvus írta:
hiszen ismeri a járást,hogy mi kell a felhasználóknak...-és nem az kell,de mégis jó lesz majd neki..tipikus programozói hozzáállás a felhasználóhoz,aki mint köztudott csak egy "j"user,tehát =stupid!


na, itt is esete válogatja. Az igaz, hogy rengeteg rendszerben vannak hiányosságok. De a felhasználók is tesznek azért, hogy probléma esetén ne a programra gyanakodjunk. Pl. figyelmeztető üzenet, amit le lehet okézni, olyan, mintha ott se lenne. Olvasás nélkül enterezik. Egyébként is mindent letagadnak, mintha legalábbis a gépeket szellemek szállnák meg és állítanának mindent el rajta, ami nincs elpaszvördözve.
Ezért van szükség TERVEZŐKRE/SZERVEZŐKRE. Akik függetlenek mind a programozóktól, mind a felhasználóktól, így objektívebben tudják megítélni a helyzetet.


pén. máj. 23, 2008 20:07
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Tisztázzuk a dolgokat,egy szünetmentesnek nem az a feladata,hogy minden felhasználói munkamenet befejezõdjön!,hanem hogy maga a rendszer adatvesztés nélkül leállhassoon!-az hogy a Marcsinak benne maradt a papír a nyomiban... ki a tö*t érdekli..
Nem kell ehhez a "kujbisevet" kiváltani akkukkal és áramgenerátorokkal-fõként ha nem egy kórházról van szó,mert oda generátor kell!


Nem! A szünetmentesnek az a dolga, amit elvárunk tőle! Ha megelégszünk annyival, hogy a leállást biztosítsa, akkor az a dolga, ha pedig a folyamatos munkamenet az igény, akkor arra kell méretezni.


pén. máj. 23, 2008 20:02
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Bocsi hogy közbeszólok.. :oops:
Nem azt írtam hogy ez a megváltás,de hogy 4 szervert ez amit ajánlotam kiszolgál legalább addig,hogy mint a fórumon,ne legyen a szokásos adathozzáférhtetlenségi hiba arra ok.mert akkoraa már átveszi a másik szervercsoport ahol van culomb-bár ittennék a fórumon szvsz. más van elbarmolászva,de az nagyon-egyrészt programozóilag,de leginkább a hardveres oldal igen f*aszul megoldott, :arrow: nem tudom hogy egy ekkora cég pontosan ezen az oldalon sóher! :cry:-holott a szellemi tőkét inygyen és bérmentve biztosítjuk!:wink:
Lassan ekvilvalens lesz egy sokkal nagyobb programozó céggel aki ekvivalens egy szemellenzős szódáslóval-akinek pofázhatnak,de minek...hiszen ismeri a járást,hogy mi kell a felhasználóknak...-és nem az kell,de mégis jó lesz majd neki..tipikus programozói hozzáállás a felhasználóhoz,aki mint köztudott csak egy "j"user,tehát =stupid!:twisted:-Tipikus példája a bárdal is lehet sajtot szelni,-ami a kínaiak környékén egy egyszerű művelet,de lehet fémreszelővel is,csak kevésbé termelékeny legalábbis az európai kultúrkörben

Tisztázzuk a dolgokat,egy szünetmentesnek nem az a feladata,hogy minden felhasználói munkamenet befejeződjön!,hanem hogy maga a rendszer adatvesztés nélkül leállhassoon!-az hogy a Marcsinak benne maradt a papír a nyomiban... ki a tö*t érdekli..
Nem kell ehhez a "kujbisevet" kiváltani akkukkal és áramgenerátorokkal-főként ha nem egy kórházról van szó,mert oda generátor kell!


pén. máj. 23, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
TargeT írta:
NTFS fájlrendszernél nem nagyon van olyan, hogy áramszünet miatt újra kellene telepíteni.

Ezt azért ne állítsd!
Most is minden áramszünet után voltak hibák a filerendszerben (azóta beállítottam a kötet házirendjében, hogy írási gyorsítótárat ne használjon, és az utóbbi néhány esetben nem volt, de szerintem az sem garantálja a 100%-ig, hogy nem lesz hiba)
WinXP-nél még tényleg nem láttam olyat, de 2K-nál már fodult elő, hogy egy reset után nem indult.

TargeT írta:
Az Acronissal nincs semmi gond. 8) Az eredmény garantált. Csak természetesen minden gépre a saját partíciómentését rakd vissza, ha a hardver különbözik. :wink:
No meg legyenek is időnként partíciómentések, ha jót akarsz magadnak. :D

A Ghost-ra is ezt hittem :)
A legnagyobb gáz, hogy több helyen használtam, és eddig mindig működött.
Egyébként hallottam rosszat az Acronis-ról is, azért választottam annakidején a Ghost-ot, gondolván azt már bejárattam, és tudom, hogy jó :?


pén. máj. 23, 2008 13:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Idézet:
hsz-ed első felében, idézem "költség és helytakarékosság" hivatkozol, hogy ezért nem tesznek a szünetmentesekre konnektort, miközben hsz-ed második felében elsimered, hogy "Léteznek olcsóbb, (szünetmentesek) hosszabbító,konnektorokkal."


Akinek az ostoba okoskodó kötekedésnél több esze van,az rögtön megérti,hogyha egy UPS egészében műanyagból készül,oda megfelelő alakú szerszám és pár odamelegített fémdarab kell,hogy elosztó szerű konnektorokkal rendelkező valami legyen.

A komoly felhasználók ilyen bazári műanyagot nem szivesen látnának...
plusz a gyártók beleütköznének abba is,a drágán kifejleszettt komoly UPS magas háttérköltségei eleve magas árat indokolnak,ezt tovább drágítaná a minden régióban és országban más-más konnekor szerelvény,evvel versenyképtelenné is vállnának a termékkel.

Így az univerzális PC dugasszal ez nem probléma,csak egy darab, konnektorba menő kábelből kell másfélét hozzácsomagolni utólag.

Az otthoni UPS-ek piaca eleve kicsi,a termék egyszerű,olcsó,szerény képességekkel, nincs különösebb jelentősége,ha minden piacra másik "műanyagnadrág" kell neki.

Remélem eléggé részletesen kifejtettem,még egy T68m színvonalon is felfogható mostmár a kérdés :roll: :roll: :roll:


pén. máj. 23, 2008 12:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
NTFS fájlrendszernél nem nagyon van olyan, hogy áramszünet miatt újra kellene telepíteni.
Olyat már láttam, hogy áramszünet miatt elfüstölt valami gagyi táp.
A szünetmentes táp ettől még persze hasznos.

Az Acronissal nincs semmi gond. 8) Az eredmény garantált. Csak természetesen minden gépre a saját partíciómentését rakd vissza, ha a hardver különbözik. :wink:
No meg legyenek is időnként partíciómentések, ha jót akarsz magadnak. :D


pén. máj. 23, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow:

megmondtam, veszel az általam megadott linkről egy invertert (kellőképp méretezve), azt megpakolod autóaksikkal + megfelelő tápegységgel. Zúgni fog, mint állat, a teljesítmény 20%-át elfűti, de gond az nem lesz! (vagy ugyanezt megveszed valamelyik szünetmentest gyártótól, on-line néven futtatva)


pén. máj. 23, 2008 9:24
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
energoman írta:
Kicsit nem értem én ezt az egészet, mert olyan könnyelműen beszéltetek ezekről az UPS-ekről.
Alapban egy nagyobbacska darabnak azért már a súlya is ottvan hogy 50 kiló.

Az nem gond, el fog férni.

energoman írta:
Pl azt nem értem minek a lézer nyomtató ha nincs áram ??????? és csak 7perc van mondjuk hátra, hirtalan kinyomtatsz még 1000 oldalt vagy mi????? A másik meg hogy minek a monitor főleg kettő (vagy egynél több)?????? (én még sohasem láttam ilyen igényekre UPS-t venni valakit)

Nem lézer, ezt írtam később, csak tintasugaras.
Meg azt is írtam, hogy nem baj, ha nem megy, de ha megoldható, akkor az jó.

energoman írta:
A szünetmentesek pont arra valók hogy a leállást késleltessék és adjanak időt!
Ha folyamatos üzem kell akkor vegyetek generátort, a METRO-ben osz kössétek rá a rendszerre hogyha leállás van akkor van 7 pece hogy beinditsa a generátort.

Szóval nem értem én ezt a vásárlást.

Nos, a környéken általában 1 mp-es áramkiesések vannak, néha 1-2 percesek.
Ezt gondoltam volna áthidalni úgy, hogy ha közben mennek a monitorok is, az nagyon jó volna (mivel használják). Ha ennél hosszabb szünet van, akkor úgyis le kell állítani mindent.

energoman írta:
Ja és mondjuk lehet hogy drágán de egy 2U-s APC 1500VA-es (kb 900-1000W a hasznos teljesitmény) ups-t 110eFt-ért vettünk lehet drága volt de nem mondja nekem senki hogy 80eFT-ból vesz valaki olyan UPS-t aminek 2500W a hasznos teljesitménye.

OKé, ezekkel (meg semmivel a témában) nem voltam (vagyok) tisztában.
Fentebb azt mondták, hogy olyat használnak és 4 gépet elvisz 5-7 percig. Nekem ez már jó volna.
Egyébként utána számolva ez sem olcsóbb, mint amit mondtál, mert 80e akksik nélkül + 4x(5...8)e az akksi = 100...110e. És az is csak 1500W-os volt, nem 2500.

energoman írta:
Ja és azért ezt managelni kell mert nem csak ugy van hogy bedugom oszt lesz ami lesz. Kb olyan mint a noti energiaellátása.
Egy ismeretlen garancianélküli tápra nem biztos hogy rábiznám a fontosabb adataimat! Főleg nem hogy többszörös adatbiztonságra törekednék olcsóbban, és nem közvetlenül egy tápra kötött hardverrel hanem valahol egy háló másik végén lógó adattárra is mentenék.

Az adatok nem fontosak, nincs olyan a gépeken, ami gáz volna, ha elveszik. ez nem gond!
A nagyobb gond kettő:
1) Mostanában sokszor volt, hogy 1 mp-re ment el az áram. Utána visszajött, de kb. 5-10 perc múlva megint elment. Aztán megint. Volt, hogy mire a gépek elindultak, megint elment. Aztán volt, hogy pár óráig volt áram, és megint 1 mp kihagyás. Néha 1-2 perces kihagyás.
2) Ha valami gáz van, akkor mindent újra kell telepíteni.
Ez egy gépre kb. 10 óra volt valamikor március, április környékén: oprendszer, frissítések, programok, aztán mindenhez patch-ek keresése, letöltése, feltelepítése, aztán mindent beállítani, hogy olyan legyen, mint volt.
Persze tudom, erre egy particiómentés az igazi megoldás: volt partíciómentésem Ghost-tal, de amikor vissza akartam tenni, az elején néhány százaléknál folyton elszállt valami belső hibával. Gyakorlatilag csak arra volt jó, hogy biztonságérzetet adjon. Azóta valami Acronis nevű szoftver van, azt már ki is próbáltam, és működik a visszatöltés (persze sosem lehetek benne 100%-ig biztos, hogy minden gépen jó lesz, de ezen ez egy gépen, ezekkel a partíciókkal működött)

energoman írta:
Hogy mit látok (vagy szeretnék) az relatív!


üdv
jó vásárlást.

Ha van ötleted, hogy mi volna jó a fenti problémára, akkor nyugodtan mondhatod, még nincs eldöntve semmi.
(Sőt, lehet semmi sem lesz az egészből, mert a pénzről nem én döntök)


pén. máj. 23, 2008 9:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
energoman írta:
De valóban egy közért nem arról hires hogy 100% terheléssel járatnak vagy 8 magot, igy akár hogy is, azért marad még tartalék a 800-as UPS-ben, mert azért itt 450-600W a 100% terhelés.


12 óra alatt a program nem használ el 12 perc processzoridőt egy PI-es gépen. :wink:

(Igaz, a programot nem MH írta C64 Basicben... :lol:)


pén. máj. 23, 2008 0:01
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Természetesen a költség és helytakarékosság nomeg a parktikum miatt nem konnektor van az UPS-eken,T68 szokása szerint barominagyot téved. (fantáziál)

Léteznek olcsóbb,tipikusan otthonra,a kisfelhasználónak szánt mûanyagtestû szünetmentesek,ezek olyanok mint egy kihízott hosszabbító,konnektorokkal.


Nem zavar, hogy saját magadnak mondasz ellent? (Jut eszembe, ne felejts el szólni, mikor kész C64 Basic-ra a program!)

hsz-ed első felében, idézem "költség és helytakarékosság" hivatkozol, hogy ezért nem tesznek a szünetmentesekre konnektort, miközben hsz-ed második felében elsimered, hogy "Léteznek olcsóbb, (szünetmentesek) hosszabbító,konnektorokkal."

Tehát értem, az olcsóbb (és kisméretű) szünetmentesekbe teszik a (szerinted) drágább és helypazarló konnektorokat. Logikus.


csüt. máj. 22, 2008 23:59
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
T68m írta:
pl. közértbe azért kell, hogy addig is legyen kiszolgálás, amíg visszajön az áram. És ezért jó az apc 800-as ups-e, mert egy órát bír a gyári aksikkal.


Na de azért az nyilvánvaló hogy igy tervezni hogy egy 800-as APC elég szokott lenni (még ha gyári tesztelt műbizonylattal ellátott példány is), azért az kevés
De valóban egy közért nem arról hires hogy 100% terheléssel járatnak vagy 8 magot, igy akár hogy is, azért marad még tartalék a 800-as UPS-ben, mert azért itt 450-600W a 100% terhelés.
Egy UPS-nek meg illik 5-10 percet kibirni 100% terhelésnél.

A TripLite -nek itt egy jó kis kiválasztási link ha valakit érdekel!
Szerintem ez kb elég, plusz a márka is jó :)


csüt. máj. 22, 2008 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Természetesen a költség és helytakarékosság nomeg a parktikum miatt nem konnektor van az UPS-eken,T68 szokása szerint barominagyot téved. (fantáziál)

Léteznek olcsóbb,tipikusan otthonra,a kisfelhasználónak szánt műanyagtestű szünetmentesek,ezek olyanok mint egy kihízott hosszabbító,konnektorokkal.

A gyártókat az meg végképp nem érdekli,mikor vágja tönkre a juzer az UPS-t neki annál jobb,előbb vesz másikat.

Merthogy a porszívó bedugása miatti ízekre-robbanás nem garanciális hiba!


csüt. máj. 22, 2008 23:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
EFi írta:
Mellesleg nem könnyen tudom elképzelni a szituációt, hogy valaki a járó számítógép mellett akarjon porszívózni, kávét főzni, hegeszteni és még nehezebben, hogy ehhez neki miért nem jó a fali konnektor.


Igen, csak a kedves takarítónéni, aki nem tud semmit az UPS-ről (nem is kell neki), na ő biztos meg fogja találni az UPS konnektorát :D


csüt. máj. 22, 2008 22:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
EFi írta:
....


hidd el, ezt az ups gyártók nem viccből csinálják, hanem azért, mert a gyakrolati tapasztalat vezette rá őket. Pl. asztali lámpát is rádugatk, mert milyen jó, ha elmegy az áram, akkor még világít. Igen, jó volt addig, míg az egyik körte nem lett zárlatos és le nem vágta az ups-t.

routerügyileg én is gondban volt. De fogtam egy kínai piaci elosztó hosszabbítót, levágtam a végét és rászereltem egy ups-be dugható dugót. És az elsoztóba dugtam a routert és társait.


csüt. máj. 22, 2008 22:21
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
energoman írta:
...


pl. közértbe azért kell, hogy addig is legyen kiszolgálás, amíg visszajön az áram. És ezért jó az apc 800-as ups-e, mert egy órát bír a gyári aksikkal.


csüt. máj. 22, 2008 22:17
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Általános szabály, hogy egy érték megóvásra az értékének a 3-5-max10%-át érdemes, és kell fordítani.

Lehet ez épület, festmény, vagy akár PC (ahol sokszor nem a hardver ára a számottevõ érték).



húúúú, ezzel nagyon nem értek egyet! Nem azért, mert összegszerűen nem lehet igaz, amit mondtál, hanem azért, mert ezt így nem lehet kiszámolni. A téma sokkal bonyolutabb annál, mint egy százalékszámítással megoldható lenne, és bonyolultabb annál is, mint egy hsz-ben leírható lenne.

A számítógép (hardware) - manapság - már nem képvisel jelentős értéket. Szinte ezzel összemérhető az a költség, ami a számítógép (újra) rendszerbeállításával jár: megvásárlási idő/energia/utánajárás, telepítgetések, frissítgetések, beállítások és a mindezek termelési időkiesése. Tekintve, hogy PII már 5.000Ft-ért kapható, viszont (legalább) egy nap, míg felkerül rá minden program, érthető, hogy ezek együttes költsége számít.

Ekkor még nem beszéltünk két jelentős dologról: az adatvesztésről és a cég megbénulásáról. Ez utóbbi nem egyenlő a termeléskieséssel, amikor csak csökkentett kapacitással dolgozunk vagy nem jelentős folyamatok tolódnak. A cég megbénulása ennél lényegesebb, akkor következik be, amikor nem csak egyszerűen áll, tolódik a termelés, hanem a külső partnerekkel, megrendelőkkel, stb. sem tud együttműködni. Itt nehezen megbecsülhető kár keletkezik, azonban olyan hitelvesztés is bekövetkezhet, ami a cég számára végzetes.

Mindezek átolvasni is nehéz, nem hogy az anyagi költségeit megbecsülni! És ha ez mind megvan, akkor ezt még súlyozni kell azzal, hogy mikor, milyen hiba, mekkora valószínűséggel fordulhat elő, illetve annak elhárítása mennyibe kerül.

Innen tehát érthető, hogy laci_l féle szabályokat az egyszerűség miatt állítanak fel (ökölszabályok), csak épp - ezen a területen - túl nagy a szórás, mintsem jól lehessen azokat alkalmazni.


csüt. máj. 22, 2008 22:13
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
T68m írta:
2. azért nem jó, ha konnektor van az ups-eken (bár, régen az volt, és ma is van néhány, amin az van), mert akkor jön az egyszerű ember, felkiált, jé, ez itt egy konyektor és beledugja a kávéfőzőt. Vagy a porszívót, vagy akármit. Hiába mondod, hogy biztos nem, mert előbb-utóbb biztos igen. Na, amint beledugja, az szépen túlterheli az ups-t, és akkor az lekapcsol, minek hatására mindenütt lesz villany, csak az ups-el védett helyen nem.


Én meg azt utálom, ha nem konnektor van rajta. Azok a dugók, amik ide van szánva (PC és Monitor) azok bizony a fali konnektorból lettek kihúzva. Tudom van a másik fajta is, de akkor is. Még nagyobb a bibi a router, hangszórók, modemek dugóival, azokhoz már átalakítós elosztó kell, ami elég ritka.
Mellesleg nem könnyen tudom elképzelni a szituációt, hogy valaki a járó számítógép mellett akarjon porszívózni, kávét főzni, hegeszteni és még nehezebben, hogy ehhez neki miért nem jó a fali konnektor. Egyszer összeköt mindent az ups és pc körül aztán betolja a helyükre őket.
Ha rajtam múlna én egyenesen kötelezném a gyártókat a szabvány csatlakozóra.


csüt. máj. 22, 2008 20:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Kicsit nem értem én ezt az egészet, mert olyan könnyelműen beszéltetek ezekről az UPS-ekről.
Alapban egy nagyobbacska darabnak azért már a súlya is ottvan hogy 50 kiló.
Plusz a teljesitmény az nagyon függ hogy mennyire van kiterhelve, mert azér 100% ban futó 4 procis Opteron (8 maggal) azért nem bztos hogy kibir olyan sokat egy kissabb ups-el.
Mi egy 1500VA APC-t használunk és azért reménykedünk hogy elég ahhoz hogy megállitson minden futtatást és szépen leálljon. Mi kb olyan 8 percre számolunk ugy hogy a rá van dugva egy 850Wes és egy 350Wos gép de persze az utóbbi egyáltalán nincs de az előbbi kb 50-70% ki van terhelve!

Pl azt nem értem minek a lézer nyomtató ha nincs áram ??????? és csak 7perc van mondjuk hátra, hirtalan kinyomtatsz még 1000 oldalt vagy mi????? A másik meg hogy minek a monitor főleg kettő (vagy egynél több)?????? (én még sohasem láttam ilyen igényekre UPS-t venni valakit)

A szünetmentesek pont arra valók hogy a leállást késleltessék és adjanak időt!
Ha folyamatos üzem kell akkor vegyetek generátort, a METRO-ben osz kössétek rá a rendszerre hogyha leállás van akkor van 7 pece hogy beinditsa a generátort.

Szóval nem értem én ezt a vásárlást.

Ja és mondjuk lehet hogy drágán de egy 2U-s APC 1500VA-es (kb 900-1000W a hasznos teljesitmény) ups-t 110eFt-ért vettünk lehet drága volt de nem mondja nekem senki hogy 80eFT-ból vesz valaki olyan UPS-t aminek 2500W a hasznos teljesitménye.

Ja és azért ezt managelni kell mert nem csak ugy van hogy bedugom oszt lesz ami lesz. Kb olyan mint a noti energiaellátása.
Egy ismeretlen garancianélküli tápra nem biztos hogy rábiznám a fontosabb adataimat! Főleg nem hogy többszörös adatbiztonságra törekednék olcsóbban, és nem közvetlenül egy tápra kötött hardverrel hanem valahol egy háló másik végén lógó adattárra is mentenék.

Hogy mit látok (vagy szeretnék) az relatív!


üdv
jó vásárlást.


csüt. máj. 22, 2008 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Általános szabály, hogy egy érték megóvásra az értékének a 3-5-max10%-át érdemes, és kell fordítani.

Lehet ez épület, festmény, vagy akár PC (ahol sokszor nem a hardver ára a számottevő érték).


csüt. máj. 22, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Remélem beválik nálad is,bár nem olcsó jószág-bár,ki tudja mi a drágább:az adatvesztés vs. hardverár?


csüt. máj. 22, 2008 18:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Köszönöm, nacorvus, most már világos!
Eredetileg azt gondoltam, hogy nem erről beszélsz, hanem a fentebb belinkelt "csak inverterre". De amit Te mutattál az egy komplett ups, a célnak megfelelő.


szer. máj. 21, 2008 7:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
...ugyanarról beszéltek-e,...

Szerintem nem én egy ilyenszünetmentesről írtam.


kedd máj. 20, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Köszönöm a választ!
Szerintem 5-7 perc elég lesz.
Ezen az inverteren + az akksikon kívül kell még valami hozzá pluszban, amire nem gondoltam?


most nem egészen vágom, hogy te és rozmár ugyanarról beszéltek-e, de az biztos, hogy az "inverter" kifejezés, eredeti jelentése szerint önmagában nem elég. Azért írtam ilyen bonyolultan, mert az inverter eredeti jelentése szerint a dc/ac átalakításra, tehát pl. aksiról -> 220V-ra értendő. Viszont van aki inverter alatt a komplett szünetmentest érti!

Tehát, ha invertert úgy érted, hogy veszel egy 12(24)VDC -> 230VAC átalakítót, akkor ahhoz az aksin kívül még venned kell egy 230VAC -> 12(24)VDC tápegységet is! Egyébként a te teljesítményedhez 24V-os aksi ajánlható.


kedd máj. 20, 2008 10:07
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Pénz. :D

Bocs.


kedd máj. 20, 2008 9:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség