Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 18:52



Hozzászólás a témához  [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Köszönöm a választ!
Szerintem 5-7 perc elég lesz.
Ezen az inverteren + az akksikon kívül kell még valami hozzá pluszban, amire nem gondoltam?


kedd máj. 20, 2008 8:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem mi áruljuk,csak használjuk.A beépítekkel kb.5-7perc,a külső segédlettel tudja a 1/4h-t.
Darabja az akkunak minőségtől függően 5-8 e.HUF és mint T68m is írta ildomos min.3 évente cserélni,különben a fejedet veszik...az adatok és egyéb hardver hibák miatt :) [/b]


hétf. máj. 19, 2008 21:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nacorvus írta:
"Monnyuk"2,5kW-os nincs nálunk,de 1500-ast használunk,ebben 4x12v 9Ah akksi van és kívülről meg lehet támogatni még un. EBM-packkal ez +8db ugyanilyen akksi egy "ládában".T68m-nek abban tökéletesen igaza van hogy zajos mint az állat akkus üzemben 40-45dB,de ez elég 4db szervergép mellé+swich+ruter..és egyéb kölönckék.Itt ugyan nincsenek nyomik,de azok fogyasztása különben is eltörpül a gépek mellett,,hacsak nem laser ...ez egy kicsit drágább volt mint 80.
Ilymódon kiegészítve kb negyed órát bír ki...,dee szerintem neked nem kell ekkora.

Ezeket Ti áruljátok, vagy csak használjátok?
A 1/4 órát a 4 beépített akksival tudja, vagy a +8 külsővel együtt?
Az akksik nem mennek hamar tönkre? Gondolom nem jár csúcson folyamatosan, de 1500W-on 30A fölötti áramok folynak belőlük ... :?
Kb. mennyibe kerülnek az akksik?

T68m: köszönöm a válaszokat! Most már világosabb pár dolog.


hétf. máj. 19, 2008 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
1. na, jó, hogy megírtad, hogy nem ézer, mert én arra gondoltam. Természetesen egy tintasugaras fogyasztása nem tétel. A lézer az, ami betenné a kaput.

2. azért nem jó, ha konnektor van az ups-eken (bár, régen az volt, és ma is van néhány, amin az van), mert akkor jön az egyszerű ember, felkiált, jé, ez itt egy konyektor és beledugja a kávéfőzőt. Vagy a porszívót, vagy akármit. Hiába mondod, hogy biztos nem, mert előbb-utóbb biztos igen. Na, amint beledugja, az szépen túlterheli az ups-t, és akkor az lekapcsol, minek hatására mindenütt lesz villany, csak az ups-el védett helyen nem.

3. egy aksi legfeljebb 3-4 évet bír, de sokszor 1-2 éven belül cserélni kell. Ekkor még fizikailag nem rosszak, de már - mondjuk - 10 perc helyett csak 1-2 percet (se) bírnak. Annyit se, amennyi a leállításhoz kéne.

4. a gépek egymillió helyen kapcsolódhatnak, pl. ethernet, usb, rs-232, stb. De a testen és földen keresztül is. Nos, ha ilyenkor jól megtápláljuk őket külön-külön áramforrással, akkor a legkülönbözőbb kiegyenlítő áramok alakulhatnak ki. Lásd még: földhurok topic.

5. igen, azt jól érted, hogy a (kettős-konverziós) online ups-ek mindig inverter módban mennek (a delta transzformálók nem!), de ott a hiba permanensen jelentkezik. Tehát, amikor összeállítod a rendszert már kiderül a gubanc. off-line rendszerűnél ez alattomos, hiszen ott a kiegyenlítő áramok az átkapcsolás pillanatában megváltoznak, esetlegesen káros mértékűre. Tehát egymással galvanikus kapcsolatban álló berendezéseket nem célszerű külön ups-ekről hajtani.

6. a 800VA-es upsek, még a gyártók szerint is!!! csak 500W-osak. 500W-ot pedig egy gép is felvehet csúcsban, pl. be-kikapcsoláskor. Ez van. Tehát a VA-ben megadott értéket harmadolni, negyedelni kell, hogy megkapd milyen teljesítményű gépet üzemeltethetsz róla biztonságosan!!! Nagyon fontos, hogy a biztonságos üzemeltetésen van a hangsúly!

*******************

2kW-ot, ha egy aksiból akarnál kiszedni, akkor eleve nem maradna meg a 12V, esne rajta+dróton néhány V és akkor már vagy 200A-t vagy többet kell kiszedni. Egy normál autóaksit egyébként 20A-al lehet terhelni az optimális használathoz, és a C-vel (azaz amennyi Ah-s) annyival lehet terhelni úgy, hogy ne essen túl gyorsan a feszültsége.

********************

a gond, hogy mindenkinek más az elvárása. A te céljaidra lehet, hogy elégséges lenne 4-5db kis, 15-20eFt-os, offline tápegység. Lehet, hogy minden problémád (az egy-két perces kieséseket) az is megoldaná. Más probléma pedig nem jelentkezne. Ez az, amit innen nem lehet megmondani.


hétf. máj. 19, 2008 19:11
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
"Monnyuk"2,5kW-os nincs nálunk,de 1500-ast használunk,ebben 4x12v 9Ah akksi van és kívülről meg lehet támogatni még un. EBM-packkal ez +8db ugyanilyen akksi egy "ládában".T68m-nek abban tökéletesen igaza van hogy zajos mint az állat akkus üzemben 40-45dB,de ez elég 4db szervergép mellé+swich+ruter..és egyéb kölönckék.Itt ugyan nincsenek nyomik,de azok fogyasztása különben is eltörpül a gépek mellett,,hacsak nem laser ...ez egy kicsit drágább volt mint 80.
Ilymódon kiegészítve kb negyed órát bír ki...,dee szerintem neked nem kell ekkora.


hétf. máj. 19, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
...
Szóval vagy drága lesz, vagy nem felel meg a célodnak, vagy (kettős konverzió miatt) fűteni fog és zajos. Ez utóbbi esetben elég venni pl. innen http://www.atysco.hu/hu/pages/10 egy dc-ac inverter 2kW-ra. (plusz tápot + aksikat)


Ez barátságos árú, néztem egy 2,5kW-osat, 80e-ből kijönne.
Viszont milyen akksi kell hozá??? Vagy több darab akksit kell összefürtözni? gondolom, igen, mert egyből nem jön ki 2kW ...
12V-os gépkocsi akksik? 12V-on 2kW, az 166A ... Vagy valami spéci akkumlátor?
Valamit vagy nagyon félreértek, vagy kell még hozzá 20 akksi??? :hm:
Elég sötét nekem ez a téma, kb. mintha sötétkamrában tapogatóznék. És nem találom a kapcsolót.


hétf. máj. 19, 2008 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
hát, ha a Pafit megkéred és megfizeted csinál neked egy ilyet! 8)

Inkább valami gyári dolgot választanék. (Nem mintha nem bíznék Spafi szakértelmében, sokan dícsérték a fórumon már (mondjuk speciel személyesen nem ismerem))

T68m írta:
Egyébként szopeszku van, mert a nagyteljesítményű szünetmentesek drágák, ráadásul a nyomtató miatt aztán különösen felül kell tervezni a teljesítményfelvételt!

Ja, azt nem írtam, hogy tintasugaras nyomtató, nem lézer. A nyomtatót azért írtam, hogy ennyi darab eszköz van, nehogy ne legyen elég konnektor.
De ha így is gond, akkor nem (nagy) baj, ha a nyomtatók nem működnek, ha nincs áram.
A konnektorrórl jutott eszembe: az a szabály miért van, hogy hosszabítót nem szabad az ups-be dugni???

T68m írta:
Ja, a külön-külön szünetmentesnek rengeteg hátránya van: 1. mindegyikben külön kell cserélgetni (drágán) aksikat.

Kb. mennyi ideig bírja ki egy akksi?

T68m írta:
2. inverter módban nem kívánt áramok alakulhatnak ki, mivel a fázisok nem együtt futnak

??? ezt nem értem ...
Ha külön fázis van a gépek konnektoraiban, akkor sem egyszerre futnak a fázisok, nem? Vagy lehet, hogy az egyik ups kicsit szaporább színuszt generál, mint egy másik? (Végülis logikailag ez lehet, hiszen két készülék sosem egyforma ... de ez okohat valami bajt?)
Ráadásul azt olvastam, hogy az inline üzemű ups-ek mindig inverter módban mennek, tehát akkor ez szerint az elmélet szerint sosem egyezne a rákapcsolt készülék fázisának frekvenciája a többi eszközével (amik nincsenek az ups-re dugva)
Másrészt a gépek csak a hálózati kábelen érintkezhetnek, ott --elvileg-- galvanikus leválasztás van.
Vagy nem tudom mire gondoltál, lehet valamit félreértek.

T68m írta:
3. a nagyteljesítmény felvételű nyomtató(k) terhelése egy szünetmentesre esik.

Tintasugaras nyomtatók vannak, de ha az is baj, akkor a nyomtatók nem fontosak annyira.

Az én ötletem az volt, hogy egyik helyiségbe két darab 800VA-s ups: két-két gép egy szünetmentesbe, plusz az egyikbe még a switch, a másikba a nyomtató (ez az egyik helyiség)
A másik helyiségbe 400 vagy 600 VA-s: a modem + router, plusz a nem annyira fontos számítógép + a nem anynira fontos nyomtató.
Így anyagilag is jobban kijön, mint az 5 külön ups, viszont akkorát nem láttam az árlistákon, ami a 4 gépet egyszerre elbírná. (Gépenként monitorral együtt 400W-ot gondoltam, de ez a plafon, lehet, hogy csak 250-et fogyasztanak)

Nem vagyok tisztában a dolgokkal annyira, ezért kérdeztem meg.
Bocs, ha esetleg valamit rosszul értettem, vagy ha hülyeséget kérdezek.


hétf. máj. 19, 2008 14:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
hát, ha a Pafit megkéred és megfizeted csinál neked egy ilyet! 8)

Egyébként szopeszku van, mert a nagyteljesítményű szünetmentesek drágák, ráadásul a nyomtató miatt aztán különösen felül kell tervezni a teljesítményfelvételt!

Szóval vagy drága lesz, vagy nem felel meg a célodnak, vagy (kettős konverzió miatt) fűteni fog és zajos. Ez utóbbi esetben elég venni pl. innen http://www.atysco.hu/hu/pages/10 egy dc-ac inverter 2kW-ra. (plusz tápot + aksikat)

Ja, a külön-külön szünetmentesnek rengeteg hátránya van: 1. mindegyikben külön kell cserélgetni (drágán) aksikat. 2. inverter módban nem kívánt áramok alakulhatnak ki, mivel a fázisok nem együtt futnak 3. a nagyteljesítmény felvételű nyomtató(k) terhelése egy szünetmentesre esik.


hétf. máj. 19, 2008 13:41
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Konkrét választ nem tudnék mondani, de hogy be kell nyúlni jó mélyen a bxába, az biztos. :shock:


hétf. máj. 19, 2008 13:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Na tessék, még egy Nemecsek. :D
Azért én is tudnék egy-két nevet ide írni, de juszt sem. :roll:

Pedig éppen írtál is .... :D Bocs a faviccért ...

ON:
Hogyan oldanátok meg 4 (vagy inkább 5) számítógép szünetmentes áramellátását monitorokkal, 1 (vagy 2) nyomtatóval, DSL modemmel, routerrel, switch-csel?

Ebből 4 számítógép, egy switch és egy nyomtató egy helyiségben van. Egy másik helyiségben egy DSL modem és egy router. Ennek a 4 számítógépnek, a routernek és a switch-nek meg a modemnek kellene menniük folyamatosan.
A router és a modem helyiségében van még egy számítógép és egy nyomtató is, bár ezeknek nem annyira fontos, hogy áramszünet esetén is menjenek. (Persze ha megoldható, akkor jó)

Az áthidalási időre néhány perc elég lesz, mondjuk 10 perc. Főképp 1 mp-es kimaradások vannak, legfőképp arra kellene, meg néha 1-2 perces.


hétf. máj. 19, 2008 12:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
Még ilyen elbaltázott liberalizációt, piacnyitást nem tudtam volna elképzelni, mint ez az áram.
Azt mondják, tessék, itt a piac, vehetsz bárkitől. Illetve majdnem bárkitől.
Meg a Zunijó is aszongya, hogy kell. Szerintem annyira prompt azért mégsem volt ez kötelező. Szeretnek túlteljesíteni és ráfogni.
Meg hogy ez milyen jó lesz nekünk fogyasztóknak. :roll: Aha. Mikor is???
Egyelőre 20-30%-kal garantáltan drágább lett az áram a szép új szabad világban. Mer' állítólag nincs elég áram. Nekünk magunknak talán lett volna, vagy eddig volt, csak így együtt nem. Vagy ki tudja. Meg pampogtak valamit valamikor hosszútávú szerződésekről, de hogy ez most dobni kellett a kukába, vagy ezzel együtt lett ami, vagy anélkül még rosszabb lenne. :hm:
Úgy Szilveszter előtt hoztak egy újabb rendeletet, amitől a szolgáltatók, vagy kereskedők se tudták, pontosan mi lesz január 1-től. Állítólag, vagy csak arra kenik.
Még január közepén se nagyon tudták, vagy talán most sem.


kedd feb. 26, 2008 21:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Azért én is tudnék egy-két nevet ide írni, de juszt sem. :roll:


És ez miben menti(mentené) k. et-at? :roll:

Egyébként rájöttem az igazi nagy bizniszére. Ez a mostani, import áramon nyert 2-4Ft/kWh csak kis zsebpénz, járulékos haszon, amire k. et. nem is számított. Az igazi cél az volt, hogy az oroszok által államadósságként felénk törlesztett energiát (tehát az ingyen kapott energiát) nekünk normál áron eladta. Az volt ám a jó húzás!
(kicsi trükk is volt a dologban, mivel az oroszok részben szénben, részben szénhidrogénben szállítottak, amit eladott kinti erőműveknek, a kapott energiát megvásárolta, aztán továbbadta nekünk)


kedd feb. 26, 2008 21:10
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... amíg kapolyi elvtárs 10Ft/kWh alatt veszi az oroszoktól, nekünk meg 40Ft/kWh felett kell fizetni...

Na tessék, még egy Nemecsek. :D
Azért én is tudnék egy-két nevet ide írni, de juszt sem. :roll:


kedd feb. 26, 2008 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
még ami WC papírt elhasználnak az áramszolgáltatónál, azt is kifizetjük -- bár ez már picit T68m-es)


ez természetes, az összes költség bele van építva az árba - minden terméknél. Egyébként az áramot pont ne feszegessük, amíg kapolyi elvtárs 10Ft/kWh alatt veszi az oroszoktól, nekünk meg 40Ft/kWh felett kell fizetni...


kedd feb. 26, 2008 19:09
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
TargeT írta:
:lol: Ízlések, meg pofonok. :wink:
Vagy nagyon darabosan szolgáltat felétek az áramszolgáltató, vagy sok pénzed van, és hozzá kedveled akár a fölös biztonságot :roll: , no meg attól függ, mire használod a gépet.
De akkor is, ekkora áthidalás, garantált rendelkezésre állás kell?
Akkor már legyen laptop. :wink:


A laptop kérdésben igazad van. Nos, mivel én pénztárgép rendszerekkel foglalkozom, kis közértek részére, ezért kell tudnom valamit ajánlani. Pl. ha olyankor is akarnak dolgozni, mikor az áramszolgáltató elõre bejelentett üzemszüntet tart. Egy óra áthidalás elég jó, és ha lecseréli két autóaksira, akkor az még több lehet. (pont ennél még nem próbáltam ki, mert most nem volt kedvem 30ropiért venni két autóaksit) Így persze már közel 80-ba van a védelem, de most mit mondjak erre?

Ismerõsnek boltja volt/van, és ha nem volt áram, volt neki valami kézi nyugtája, amit kézzel töltött ki. (Különben úgy tudom, ezt kötelezõ volt tartania, direkt ilyen esetekre, ha áramszünet van, elromlik a pénztárgép, stb.)
Persze ha túl nagy a forgalom (perenként 3 vevõ), akkor a kézi írás lassíthatja a kiszolgálást, de azért egy évben 1 órát ki lehet bírni.


na, és utána a készletet is updatelni. Dupla munka + lassú kiszolgálás. Jobb a szünetmentes.


kedd feb. 26, 2008 19:04
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... De látom friss vagy, és szemed mint a sasé. :D

De nem olyan csipás... :D (régi gyerek mondóka második része)

Amúgy csak be kell nyomni egymásután a B -t kétszer (ez a legegyszerűbb). :shock: De ez látszik is szerk-nél.


kedd feb. 26, 2008 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
:twisted: Úgy látom te ügyesebb vagy. :wink: Én inkább egyszerűen átszekesztettem. :roll:
De látom friss vagy, és szemed mint a sasé. :D


kedd feb. 26, 2008 17:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Off
TargeT írta:
... Középfeszültségnél meg asszem 20 % a ré****ány.

Már ezt a részarányt sem lehet leíri, mert kiszedi a fórum motor. :shock:
Vagy nem. :D

Szerk:
Uff. Mire leírtam, eltünt. Csodák vannak.


kedd feb. 26, 2008 17:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
Természetesen a "nagy közösben" is benne van a meddő energia ára, mégha külön tételként nem is szerepel.
Viszont a teljesítménydíjas szerződésű fogyasztók közvetlenül tételesen is megfizeteik mind az induktív, mind a kapacitív meddő energiát az erre megállapított egységáron.
A kapacitív meddő fogyasztást teljes mértékben, míg az induktív esetén különböző határértékek vannak a feszültségszinttől függően.
Kisfeszültségnél a wattos fogyasztáshoz képest csak a 25 %-nyi részt meghaladó induktív fogyasztást kell megfizetni, azaz csak kb. 0,97 alatti induktív cos(fí)-re kell valamennyit pengetni.
Középfeszültségnél meg asszem 20 % az arány.


kedd feb. 26, 2008 17:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
potyo írta:
Nem csak a meddőteljesítmény miatti energia oda-vissza áramlás a gond, hanem az is, hogy a PFC nélküli táp rövid impulzusokban vesz fel áramot, nagy amlítúdóval. Ezt Fourier sorba fejtve egy rakás felharmónikust kapunk, amik 1. a Joule veszteség jóval nagyobb a rövid, nagy impulzus miatt (I*I*R), 2. a felharmónikusok a transzformátorokban jelentős vasveszteséget termelnek, 3. az impedanciákon fellépű feszültségesések eltorzítják a feszültség színuszos alakját.

Igazad van!

potyo írta:
Idézet:
Annyiban nem mindegy a szolgáltatónak, hogy a vezetékhálózaton veszteségek vannak, és ha sok áram folyik oda-vissza "feleslegesen", akkor nagyobb a veszteség is.
A veszteséget is meg kell termelni, viszont te nem fizeted ki, tehát nem mindegy neki.

Igen, én is azt írtam, hogy "annyiban nem mindegy" ...

(Egyébként kifizetem/jük a veszteséget is, bizonyára beleszámolják az áram árába hogy átlagosan nem 1 a cos(fí), hanem mondjuk országos szinten - most csak mondok valamit - 0.91, és így állapítják meg, hogy 1 kWh ára X Ft ... sőt, még amit a szomszéd r*ma család fogyaszt és nem fizet villanyszámlát, azt is kifizetjük, meg ami áramot ellopnak az országban, azt is kifizetjük, mert az is benne van az áram árában, sőt, még ami WC papírt elhasználnak az áramszolgáltatónál, azt is kifizetjük -- bár ez már picit T68m-es)


kedd feb. 26, 2008 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Annyiban nem mindegy a szolgáltatónak, hogy a vezetékhálózaton veszteségek vannak, és ha sok áram folyik oda-vissza "feleslegesen", akkor nagyobb a veszteség is.
Nem csak a meddőteljesítmény miatti energia oda-vissza áramlás a gond, hanem az is, hogy a PFC nélküli táp rövid impulzusokban vesz fel áramot, nagy amlítúdóval. Ezt Fourier sorba fejtve egy rakás felharmónikust kapunk, amik 1. a Joule veszteség jóval nagyobb a rövid, nagy impulzus miatt (I*I*R), 2. a felharmónikusok a transzformátorokban jelentős vasveszteséget termelnek, 3. az impedanciákon fellépű feszültségesések eltorzítják a feszültség színuszos alakját.

Idézet:
Annyiban nem mindegy a szolgáltatónak, hogy a vezetékhálózaton veszteségek vannak, és ha sok áram folyik oda-vissza "feleslegesen", akkor nagyobb a veszteség is.
A veszteséget is meg kell termelni, viszont te nem fizeted ki, tehát nem mindegy neki.


kedd feb. 26, 2008 16:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
tiborland írta:
...
A PFC s tapok pedig nem nekunk felhasznaloknak jo hanem az aramszolgatonak ugyanis ezeknek a telyesitmeny tenyezoje kozelit az 1 hez.
Mivel a szolgaltato a Watt os telyesitmenyt tudja merni (számlázni) es nem a latszolagosat (VA), illetve igy kevesbe terheli az elektromos halozatot.

Az áramszolgáltatónak szinte mindegy, mivel ő is csak a Watt-os teljesítményt termeli meg (hiszen amit Te "visszatermelsz" a hálózatba, azt újra nem kell megtermelnie, a többiek meg elhasználják).
Annyiban nem mindegy a szolgáltatónak, hogy a vezetékhálózaton veszteségek vannak, és ha sok áram folyik oda-vissza "feleslegesen", akkor nagyobb a veszteség is.

tiborland írta:
Sajat tapasztalatbol mondom eddig ket fele tappal talakoztam ami nem turte a lepcsos szinuszt Chieftec GBS sorozat, Illetve az ASUS tapok. Ezeknel a tapoknal ha aramszunet lep fel a tunementes azonnal tulterhelodik es eldobja a terhelest.

Igen, mint felettem is írták általában az aktív PFC-s tápok viselkednek így.


kedd feb. 26, 2008 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
TargeT írta:
:lol: Ízlések, meg pofonok. :wink:
Vagy nagyon darabosan szolgáltat felétek az áramszolgáltató, vagy sok pénzed van, és hozzá kedveled akár a fölös biztonságot :roll: , no meg attól függ, mire használod a gépet.
De akkor is, ekkora áthidalás, garantált rendelkezésre állás kell?
Akkor már legyen laptop. :wink:


A laptop kérdésben igazad van. Nos, mivel én pénztárgép rendszerekkel foglalkozom, kis közértek részére, ezért kell tudnom valamit ajánlani. Pl. ha olyankor is akarnak dolgozni, mikor az áramszolgáltató előre bejelentett üzemszüntet tart. Egy óra áthidalás elég jó, és ha lecseréli két autóaksira, akkor az még több lehet. (pont ennél még nem próbáltam ki, mert most nem volt kedvem 30ropiért venni két autóaksit) Így persze már közel 80-ba van a védelem, de most mit mondjak erre?

Ismerősnek boltja volt/van, és ha nem volt áram, volt neki valami kézi nyugtája, amit kézzel töltött ki. (Különben úgy tudom, ezt kötelező volt tartania, direkt ilyen esetekre, ha áramszünet van, elromlik a pénztárgép, stb.)
Persze ha túl nagy a forgalom (perenként 3 vevő), akkor a kézi írás lassíthatja a kiszolgálást, de azért egy évben 1 órát ki lehet bírni.


kedd feb. 26, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
tiborland írta:

Sajat tapasztalatbol mondom eddig ket fele tappal talakoztam ami nem turte a lepcsos szinuszt Chieftec GBS sorozat, Illetve az ASUS tapok. Ezeknel a tapoknal ha aramszunet lep fel a tunementes azonnal tulterhelodik es eldobja a terhelest.


Üdv!
Ilyet az aktív PFC-s tápok szoktak művelni.
Nekem speciel ilyen szempontból mázlim van, egy Chieftec GPS350EB-101 A amit szinte mindenhol aktívosnak írnak, valami ritka szerencse folytán passzív pfc-s és nem hülyíti meg az ups-t.


szomb. feb. 23, 2008 20:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 23, 2008 14:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Tisztazando egy ket kerdest

az oszes Back UPS tibpus lepcsozetessen megkozelitett szinus jelet nyom akkus uzemodban.

Smart UPS ek Tiszta szinusz jelet tolnak de itt van kivetel, az SC vel kezdodo Smart-ok is lepcsozetessen megkozelittet szinuszt tolnak. ilyen pl a SC620i vagy SC1000I. A legkisebb tiszta szinuszos smart a SUA750I 500W telyesitmenyel(ha jol emlexem).

A PFC s tapok pedig nem nekunk felhasznaloknak jo hanem az aramszolgatonak ugyanis ezeknek a telyesitmeny tenyezoje kozelit az 1 hez.
Mivel a szolgaltato a Watt os telyesitmenyt tudja merni (számlázni) es nem a latszolagosat (VA), illetve igy kevesbe terheli az elektromos halozatot.

Sajat tapasztalatbol mondom eddig ket fele tappal talakoztam ami nem turte a lepcsos szinuszt Chieftec GBS sorozat, Illetve az ASUS tapok. Ezeknel a tapoknal ha aramszunet lep fel a tunementes azonnal tulterhelodik es eldobja a terhelest.


szomb. feb. 23, 2008 15:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
Vagy itt vannak ezek:
http://www.ganzair.hu/index.php?page=aggregator_perkins

Ajánlott LAN partikra.
Ezek már több PC-hez is használhatóak. :D :D :D
Valami ilyesmi van melóhelyem udvarán. Kb. 150 gép + még egy iroda alattunk, ott mondjuk legyen 50. :)

Üdv!


kedd feb. 12, 2008 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
T68m írta:
potyo írta:


megdöbbentően olcsók. Nem gondoltam volna.


Ilyenre nem kell környezetvédelmi adót kivetni. Elvégre benzinnel megy, azon meg van épp elég.


kedd feb. 12, 2008 18:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Vagy itt vannak ezek:
http://www.ganzair.hu/index.php?page=aggregator_perkins

Ajánlott LAN partikra.
Ezek már több PC-hez is használhatóak. :D :D :D


kedd feb. 12, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:


megdöbbentően olcsók. Nem gondoltam volna.


hétf. feb. 11, 2008 19:37
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
mielőtt sírnál vagy örülnél, várd meg míg belinkeli azokat a generátorokat. Mert mondani mindent lehet....


Elég lesz ennyi, vagy nézzünk szét külföldön is, hátha olcsóbban is hozzá lehet jutni :?:

http://www.globalplaza.hu/multitermek/auchan_benzinmotoros-generator
http://www.fortum.hu/termek.php?kategoria=AHA
http://www.onlineszerszam.com/product_info.php?products_id=1494&osCsid=53176c05a0f78e93ca63787b76f9709e
http://www.fitomedicina.hu/gepek/aramfejleszto.html
http://elektroexpressz.hu/shop_artdet.php?shop_id=5495&cikk=unas_121837


hétf. feb. 11, 2008 19:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
Mosmá' télleg nem értem, mi van itt, min vitatkoztok. :lol:
Akinek otthonra kevés egy normál szünetmentes táp, ami egy BIOS frissítést lazán áthidal, de esetleg egy DVD írást már nem, az vegyen drágábbat sok-sok rontott DVD áráért, vagy ha éppen fél napos áramszünet alatt akar doomolni. :P
Ilyenkor megfontolandó egy laptop, persze egyes játékokhoz nem mindegyik jó.
Az is más, ha munkához kell, mint pl. T68m közértjeiben.
Bár azt is megnézem, mit csinál a közért a számítógéppel, ha világítás sincs. De ott azért tényleg kell valamekkora kiemeltebb biztonság. Hogy még a riasztót se felejsük ki.


hétf. feb. 11, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
potyo írta:
... Egy nagyobb ups áráért lehet kapni már mini generátorokat...

Nem is tudom, sírjak vagy röhögjek. Egy játék miatt generátor? :evil:
Azért van itt jólét. És még sírjon valaki bármiért, ami azért manapság elõfordul. :x :cry: :idea:

Vagy csak én látom pesszimistán? :shock:


mielőtt sírnál vagy örülnél, várd meg míg belinkeli azokat a generátorokat. Mert mondani mindent lehet....


hétf. feb. 11, 2008 19:15
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
potyo írta:
... Egy nagyobb ups áráért lehet kapni már mini generátorokat...

Nem is tudom, sírjak vagy röhögjek. Egy játék miatt generátor? :evil:
Azért van itt jólét. És még sírjon valaki bármiért, ami azért manapság előfordul. :x :cry: :idea:

Vagy csak én látom pesszimistán? :shock:

T68m írta:
Drága jó pártunk és kormányunk telepakolta környezetvédelmi adóval.

Naná. Ha meg fordítva lenne, akkor az lenne a baj. Ha van sapkája, ha nincs, mindegy. Jól le kell köpni, és már van is némi öröm. :x


hétf. feb. 11, 2008 19:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Laci_L írta:
T68m írta:
... mert most nem volt kedvem 30ropiért venni két autóaksit ...

Az jó ár. Én ma délelõtt vettem a lányom kocsijába egyet. Közönséges 50Ah akku 22 ezer volt. :x


Jesszus, arany van abban az akksiban vagy mifene?


na, megint politikai vizekre evezünk... Drága jó pártunk és kormányunk telepakolta környezetvédelmi adóval. Mintha attól kevésbé lenne szennyező!!! :twisted: :twisted: :twisted:


hétf. feb. 11, 2008 18:06
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Hannibal írta:
UPS-t meg különben sem arra találták ki, hogy két napig vigye a gépet, ha kimegy az áram, arra ottvannak a különböző generátorok stb.
Ezt mondom én is... Egy nagyobb ups áráért lehet kapni már mini generátorokat, amik ha kell, akár egész héten is mennek, csak néha kell egy kis üzemanyagot utántölteni. Nemis hittem volna, hogy milyen halkak ezek, alig van hangjuk, és az ólomakksikhoz viszonyítva a súlyuk sem vészes.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára potyo hétf. feb. 11, 2008 19:36-kor.



hétf. feb. 11, 2008 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Szerintem ez az 1000-1500VA egy kicsit túlzás. Igaz nekem nincs egy erőgépem, amd2800+, 1,25gb ram, 2 vinyó, 2 dvd, fx5700, 19" lcd, router, modem, pár usb vacak. Így egy öreg apc smart 600VA több mint 3/4-ed óráig bírta (Tovább még nem néztem, idegesített már nagyon a sípolás :D)

UPS-t meg különben sem arra találták ki, hogy két napig vigye a gépet, ha kimegy az áram, arra ottvannak a különböző generátorok stb.


hétf. feb. 11, 2008 11:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Olvasgattam itt az egyik előttem szóló emberkét, és kevés áthidalási időről írt. Nos, elárulok egy titkot...a mai gamer pc-hez még na nincsen nagyon lehetrelve, akkor is egy 1000VA-es, de leginkább egy 1500VA-es UPS kell, ahhoz, hogy egy minimális idejű áramszünetet kivédjen, de persze mindannyian tudjuk, hogy az elsődleges céljuk mégsem ez, hanem, hogy egy pffffffffff ba+ kiment az áram esetén a fájlrendszer ne károsodjon, illetve, hogy az alkatrészeket ne érje "váratlanúl" a dolog. Nekem egy 22"-os minotorom van, 7950GT, 2 giga ram és négy vinyó, ezen kívül minden USB-s ami csak USB-s lehet, na nekem akkor milyen kéne? (Persze a kérdés kölői)


hétf. feb. 11, 2008 2:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Nincs,de tavaly augusztus óta folyamatosan megy fölfelé az ára... :cry:

Basszus. Ezt mondta az akkus is. :cry:
Én egy éve még ugyanott 12 ezerért vettem egyet az én kocsimba, pedig az 55-ös volt. Lehet, ha elmegyek valamelyik nagyáruházba, olcsóbban veszem meg. De ez a fazon közel lakik, átveszi a használtat, és be is szereli. :shock:


szomb. feb. 09, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nincs,de tavaly augusztus óta folyamatosan megy fölfelé az ára... :cry:


szomb. feb. 09, 2008 17:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
... mert most nem volt kedvem 30ropiért venni két autóaksit ...

Az jó ár. Én ma délelőtt vettem a lányom kocsijába egyet. Közönséges 50Ah akku 22 ezer volt. :x


Jesszus, arany van abban az akksiban vagy mifene?


pén. feb. 08, 2008 19:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... mert most nem volt kedvem 30ropiért venni két autóaksit ...

Az jó ár. Én ma délelőtt vettem a lányom kocsijába egyet. Közönséges 50Ah akku 22 ezer volt. :x


pén. feb. 08, 2008 15:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Idézet:
az átkapcsolás ha eltart 17ms-ig, akkor még a következõ félperiódust is pont kihagyja. Tipikus esete annak, mikor arra bazíroznak, hogy a többségnek, az esetek többségében jó lesz.
Tipikus példája annak, hogyha feltételezésekre építünk, akkor a végén kihozhatunk következtetésnek bármit. Az átkapcsolás ideje 5ms körül van, tehát máris borult az, amit levezettél :!:


Tipikusan szándékos félreértés, félremagyarázás. MINDEN esetre fel kell készülni, nem csak arra, hogy úgyis nullánál jön a feszültségkimaradás, vagy arra, hogy úgyis van egy lecsengés, nem egyszerre megy el az áram.

Megmérted az 5ms-t? Egy normál izzó 100Hz-es (10ms) villogását nem lehet észrevenni. Pedig villog, mivel ez törvényszerű. Egy kis kapcsolással, fotótranyóval, táppal, és füllhallgatóval hallani is lehet. Zümmög 100Hz-el. (gyengébbeknek házi feladat, hogy miért 100Hz-el)
Azonban az átkapcsolást jócskán lehet szemmel is észlelni!
Ezért különösen érdekel, hogy megmérted-e a kimaradást időtartamát!


pén. feb. 08, 2008 12:16
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Idézet:
Na, az hogy offline, az mindent megmagyaráz, ugye? Arról nem beszélve, hogy most már line-interactivenek hívják, mert az off-line lejáratta magát.
Nem, az offline és a line-interactive az két eltérõ megoldás. Nem olyan túl régen belinkeltem neked egy leírást a tipusokról, de itt van újra: http://www.apcmedia.com/salestools/SADE-5TNM3Y_R5_HU.pdf


erre mondtam, hogy piackonform, marketing megfogalmazás! Szép dolog vakítani az embereket, de jól tudjuk, hogy a fenti ábra nem igaz. Az átkapcsolás szerepét rosszul tüntették fel line-interactive esetén. Illetve lehet, hogy az ábra jó, csak akkor az ups-ekben nem ezt követik. A lényeg, a line-interactiv ugyanolyan átkapcsolás, mint az off-line társai. Nem is lehet más, hisz kvázi szinusz és a hálózati szinuszt nem lehet egyszerre kiadni. Kell egy leválasztás és egy csatlakozás biztosítás.


pén. feb. 08, 2008 12:03
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
T68m írta:
Ha bekapcsol a közeli hûtõ, akkor elveszti a rádugott eszközöket. 5m-nél nem lehet hosszabb, stb.
Na látod, nálam pontosan ugyanez volt, és a nem megfelelõ kábel miatt :!: Errõl az 5m-rõl meg leszállhatnál már, ha annyira gond, akkor tegyél közbe egy hubot rendes kábellel.


Tehetsz oda bármilyen kábelt, a hűtő akkor is ki fogja fagyasztani. Nálad épp a határon volt, szerencséd volt.

Az 5m pedig akkor is 5m. Elég szerencsétlen lenne egy 25m-es kábelt, 5m-enként hub-al ellátni. Főleg, ha pl. nem csak egy 25m-es kábelről van szó.


pén. feb. 08, 2008 11:57
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
Ha bekapcsol a közeli hűtő, akkor elveszti a rádugott eszközöket. 5m-nél nem lehet hosszabb, stb.
Na látod, nálam pontosan ugyanez volt, és a nem megfelelő kábel miatt :!: Erről az 5m-ről meg leszállhatnál már, ha annyira gond, akkor tegyél közbe egy hubot rendes kábellel.


Idézet:
Na, az hogy offline, az mindent megmagyaráz, ugye? Arról nem beszélve, hogy most már line-interactivenek hívják, mert az off-line lejáratta magát.
Nem, az offline és a line-interactive az két eltérő megoldás. Nem olyan túl régen belinkeltem neked egy leírást a tipusokról, de itt van újra: http://www.apcmedia.com/salestools/SADE-5TNM3Y_R5_HU.pdf


Idézet:
Azt kéne ráírni, nagybetűkkel, hogy a HÁLÓZATTAL NEM EGYENÉRTÉKŰ berendezés. Ja, hogy így kisebb lenne a forgalmuk? Na, erről van szó.
Persze hogy nem egyenértékű. De a számítógép nemis igényli a színuszos feszültséget. Van színuszos kimenetű is, ha neked az kell, vehetsz. Én (és rajtam kívül még nagyon sokat) jól elvagyok a négyszögessel is.


Idézet:
az átkapcsolás ha eltart 17ms-ig, akkor még a következő félperiódust is pont kihagyja. Tipikus esete annak, mikor arra bazíroznak, hogy a többségnek, az esetek többségében jó lesz.
Tipikus példája annak, hogyha feltételezésekre építünk, akkor a végén kihozhatunk következtetésnek bármit. Az átkapcsolás ideje 5ms körül van, tehát máris borult az, amit levezettél :!:


pén. feb. 08, 2008 1:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
T68m írta:
tudjuk, neked az usb is jó. Igaz, hogy nem hozza az elvárást, de a te felfogásod szerint jó, mert nem az elvárást kell hoznia, hanem tömegigényt kielégítenie.
Lehet, hogy átsiklottál felette, de leírtam, hogy miután kicseréltem a hub kábelét egy usb specifikáció szerinti rendes kábelre, azóta le sem lehet robbantani a kapcsolatot a géprõl.


nálam meg: ha három telefont dugok fel, akkor össze-vissza fagyogat. Ha az usb vonalkódolvasóra írok (mert programozható), akkor össze-vissza fagyogat. Ha bekapcsol a közeli hűtő, akkor elveszti a rádugott eszközöket. 5m-nél nem lehet hosszabb, stb. (Nem egy gép, nem egyféle konfigben. Ezek standard hibák, és van még több is)

Viszont falura, parasztnak (kéretik ezt nem magunkra venni) biztos jó....

*****************
Na, az hogy offline, az mindent megmagyaráz, ugye? Arról nem beszélve, hogy most már line-interactivenek hívják, mert az off-line lejáratta magát. (tisztára mint a cigány vs. roma)

Azt kéne ráírni, nagybetűkkel, hogy a HÁLÓZATTAL NEM EGYENÉRTÉKŰ berendezés. Ja, hogy így kisebb lenne a forgalmuk? Na, erről van szó.
*****************
17ms? 10ms egy félperiódus. Egy csúcsegyenirányítós táp ebből 2-3ms-ig vesz fel. Ha szerencsés, akkor pont azelőtt megy el a power, mielőtt elkezdene töltődni, az átkapcsolás ha eltart 17ms-ig, akkor még a következő félperiódust is pont kihagyja. Tipikus esete annak, mikor arra bazíroznak, hogy a többségnek, az esetek többségében jó lesz.


csüt. feb. 07, 2008 22:32
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
tudjuk, neked az usb is jó. Igaz, hogy nem hozza az elvárást, de a te felfogásod szerint jó, mert nem az elvárást kell hoznia, hanem tömegigényt kielégítenie.
Lehet, hogy átsiklottál felette, de leírtam, hogy miután kicseréltem a hub kábelét egy usb specifikáció szerinti rendes kábelre, azóta le sem lehet robbantani a kapcsolatot a gépről.

Idézet:
Lefordítva, az én felfogásom szerint, ha névleges teljesítménnyel terheljük, akkor se lehet(ne) arra alapozni, hogy az aksi úgyis előbb merül le, mint hogy túlmelegedne.
Az elsődlegesen megcélzott vevők számára az ups egy készülék, cserélhető részek nélkül. Ők vannak többségben (sajnos), így mindenfelé ezek kaphatók. Nekik tökmindegy, hogy miért áll le, a lényeg, hogy néhány percig viszi a gépet, amíg elmenti azt, amit csinált. Ezen lehet mérgelődni, de ez van. Az USB is valóban tömegigény elégít ki azzal a tulajdonságával, hogy feldugom és működik.

Idézet:
Azt is szeretik elhallgatni a gyártók, hogy ezek az olcsóbbak (100e alatt), mind átkapcsolósak
Ott van, hogy offline ups. Ha azt írja rá, hogy átkapcsolós, aki nem hozzáértő, annak ugyanúgy nem mond semmit, mint az, hogy offline.

Idézet:
így nem lesz teljesen szünetmentes a táplálás.
A tápok szabvány szerint kell, hogy rendelkezzenek 17ms-nyi hálózatkimaradás áthidalására alkalmas pufferelt energiamennyiséggel. Ha ennyi idő alatt átkapcsol, akkor nincs probléma.

Idézet:
Azt is szeretik elhallgatni, hogy a kimeneti power jellemzői meg se közelítik a rendes hálózatét, így sok berendezés nem működtethető róluk.
Számítógép megy, ahhoz van csinálva.


csüt. feb. 07, 2008 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Elég nevetséges csak azért legagyizni a többi cuccot, mert azok nem felelnek meg az igencsak személyreszabott igényeinknek. Nekem sem felel meg a swift, hogy a forma1-ben versenyezzek vele. Naés? Nemis arra van építve. Az egyszerû szünetmentes az átlagember számára tökéletesen elegendõ idejû áthidalást biztosít. Önmagában mindegyik szerkezet jó, akkor jönnek elõ a problémák, mikor valaki spórolni akar, és csak egy nagy akkut rákötve akarja meghosszabbítani az áthidalás idejét. Alul vannak méretezve? Arra a néhány percre, amíg kell, addig megy, utána meg van ideje lehûlni. Ha így nézzük, akkor mindegyik ups alul van méretezve, hiszen a 800VA-os példányt megrakva akkukkal, és leterhelve a ráírt hatásos teljesítménnyel az is túlmelegszik elõbb-utóbb.

A VA sem hazugság, hiszen oda szokták írni mellé azt is, hogy hány W. Aki meg nem ért hozzá, nem tudja mi a különbség a látszólagos és a hatásos teljesítmény között, az inkább bízza olyanra a választást, aki ért hozzá, vagy kérdezzen legalább utána.


tudjuk, neked az usb is jó. Igaz, hogy nem hozza az elvárást, de a te felfogásod szerint jó, mert nem az elvárást kell hoznia, hanem tömegigényt kielégítenie.

Lefordítva, az én felfogásom szerint, ha névleges teljesítménnyel terheljük, akkor se lehet(ne) arra alapozni, hogy az aksi úgyis előbb merül le, mint hogy túlmelegedne. Azt is szeretik elhallgatni a gyártók, hogy ezek az olcsóbbak (100e alatt), mind átkapcsolósak, így nem lesz teljesen szünetmentes a táplálás. Azt is szeretik elhallgatni, hogy a kimeneti power jellemzői meg se közelítik a rendes hálózatét, így sok berendezés nem működtethető róluk. Arról meg nem is beszélve, hogy a VA-t írják ki nagybetűkkel, mert az a nagyobb szám. Ez mind-mind de facto a fogyasztók megtévesztése, még ha de iure nem is az.

A legnagyobb szemétség persze az - amit itt is többen felvetettek -, hogy nincs a szg. (és monitor) tápjának eleve 12V-os bemenete.


csüt. feb. 07, 2008 21:45
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
Ja, hogy közért, meg hasonló. Az más, és érthető. Bocs.
Valahogy nekem az jött le, hogy otthonra keresnek egyesek UPS-t, és az 5 perc kevés. :roll:


csüt. feb. 07, 2008 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
:lol: Ízlések, meg pofonok. :wink:
Vagy nagyon darabosan szolgáltat felétek az áramszolgáltató, vagy sok pénzed van, és hozzá kedveled akár a fölös biztonságot :roll: , no meg attól függ, mire használod a gépet.
De akkor is, ekkora áthidalás, garantált rendelkezésre állás kell?
Akkor már legyen laptop. :wink:


A laptop kérdésben igazad van. Nos, mivel én pénztárgép rendszerekkel foglalkozom, kis közértek részére, ezért kell tudnom valamit ajánlani. Pl. ha olyankor is akarnak dolgozni, mikor az áramszolgáltató előre bejelentett üzemszüntet tart. Egy óra áthidalás elég jó, és ha lecseréli két autóaksira, akkor az még több lehet. (pont ennél még nem próbáltam ki, mert most nem volt kedvem 30ropiért venni két autóaksit) Így persze már közel 80-ba van a védelem, de most mit mondjak erre?


csüt. feb. 07, 2008 21:34
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség