Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:40



Hozzászólás a témához  [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET? 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Adott egy 35W teljesítményfelvételű, AC 220-240V 50-60Hz áramellátást igénylő készülék (nem számítógép).
Milyen szünetmentes tápot ajánlanátok hozzá (esetleg minél olcsóbban)?
Ja és olyan kellene, amely áramszünetkor nem sípol, illetve a sípolás kiiktatható...

Tudom, hogy számítógépek esetében ezek az UPS-ek alap változatai kb. negyedóra áthidalására képesek. De mondjuk mennyivel nőne ez az idő a fenti paraméterekkel rendelkező eszköz esetében?
(Elektrotechnikához nem nagyon értek, ezért kérdezősködöm.)


szomb. feb. 02, 2008 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Aktív PFC-s táp mellé szinuszos kimenetű UPS kell, pl APC Smart sorozat.
Én most vettem egy 500-as Smartot, jó öreg van vagy 6 éves, de vadiúj akksikkal, elosztóval 16ezerért.

Ha kell írj egy PÜ-t, megadom a srác tellószámát, ha jól emlékszem van még neki pár.


kedd aug. 28, 2007 20:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 28, 2007 19:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi a segítséget!


kedd aug. 28, 2007 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Vagy a harmadik, vagy a szünetmentest egy színuszos kimenetűre cseréled (pl. APC Smart). Hiába veszel nagyobb szünetmentest, az nem számít semmit.


kedd aug. 28, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 28, 2007 19:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Vettem egy APC-Back UPS ES 700VA-as szünetmentes tápot és a gépemben egy CHIEFTEC 450-es táp van (Aktív PFC-s). Áramszünet esetén egyből lekapcsol az egész, aksira át sem vált. Gondolom az aktív PFC miatt, na meg hogy CHIEFTEC a tápom. (Nem kompatibilisek?)
Na most abban segíthetnétek hogy mit csináljak:
1. Cseréljem ki a z APC-t egy nagyobbra? (800VA v. 1000VA-ra mondjuk ez zsebbe nyúlós nem biztos hogy ér annyit az egész, ez áll a legtávolabb tőlem.)
2. Vegyek egy másik (nevesebb) gyártótól származó ugyancsak aktív PFC-s tápot? (Hátha az jó lesz)
3: Vagy CHIEFTEC paszív PFC-s tápra cseréljem le a mostanit?


kedd aug. 28, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Erre gondolsz Charlie: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... ight=smart ?

Ezekszerint jó volt a kábel bekötése és hozzávaló volt, de mégse akart rendesen működni. Szóval lövésem nincs. És sztem nem is lesz, megy kábel nélkül oszt kész...


szer. júl. 11, 2007 17:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Amint hozzáférek az otthoni gépemhez, kimérem a hozzá adott gyári soros kábelt (valakinek egyszer már feltettem ide), illetve megkeresem azt a progit, amit én az előző telepítésnél használtam az UPS-hez.
Ha jól emlékszem, én egyik Powercsutkát sem bírtam rávenni a soros kommunikációra.

Eszerint van benne átkötés is:
http://ups.miem.edu.ru/ups_faq5.html
Sajna eléggé eretnek nyelven íródott :) , de a lényeg látszik.


szer. júl. 11, 2007 12:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hannibal írta:
"megszakadt a kommunikáció az UPS szolgáltatás és az UPS között"

Nocsak, ez már valami. Ezek szerint volt valami kapcsolat. :roll:
Ilyet nekem is volt, hogy kiírt ki, amikor állítottam valamit vagy menet közben rádugtam a kábelt, és még nem állt helyre.


kedd júl. 10, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Megcsináltam azt a bekötést, amit Charlie linkelt, de eredménytelen. Másik gépemmel próbáltam, azt írta, hogy "megszakadt a kommunikáció az UPS szolgáltatás és az UPS között".

Annyi, hogy az árnyékolás eléggé kehes volt, ez okozhat ilyet?


kedd júl. 10, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Khmm. :wink: A jelformában is van különbség, az olcsóbb készülékek "darabosabbak".
De itt most a kétfajta kütyühöz való soros kábel különbözőségéről volt szó. :roll: :D


kedd júl. 10, 2007 18:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
TargeT írta:
Hoppá, hogy még a Back és a Smart sem egyforma. :roll:
Hannibal azt írta Smartja van. A Smart inkább szervereknél játszik, de végül is mindegy.
Úgy emlékszem, a back-nek "akármilyen" a jelformája :), a smart-nak meg szinuszos.

Üdv!


kedd júl. 10, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hannibal írta:
de amikor telepíteni akarom, kiabál hogy nincs USB-n szünetmentes...

Igen, és bocs.
Most próbáltam ki én is ezt telepíteni. A jó és működő soros kapcsolat mellett is az USB-set hiányolja. :cry: Tehát nem az a gond, hogy abszolút nincs semmi.
Vagy régebbi, illetve más verzió kell akkor a soroshoz. Aszem anno még Win98-as, OS/2, NetWare meg még talán egyéb op. rendszerekhez voltak programok ehhez. (PowerChute 1.0)
Ma már minden USB lassan.


kedd júl. 10, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A chieftec 450-es aktív pfc-je miatt kellett smart-ups.

Charlie61: köszi a linket, mostan sztem megnézem hogy ki hova megy a kábelba.

TargeT: ezt a powerchutot probáltam, de amikor telepíteni akarom, kiabál hogy nincs USB-n szünetmentes...


Szerk.:

Megsasoltam a kábelt. Először is, az UPS felöli részén volt egy szám: PN 940-0024C

Szóval Charli linkje szerint nem is back, nem is smart elvileg, és ez a lábkiosztásnál is visszaköszön.

Amit Charli linkelt, az alapjáni számozással a következők a csatlakozások:

UPS oldal--->PC oldal
9--->5
1--->3
2--->2

Ennyi, a többi nem megy sehova. Szóval ez valamelyest hasonlít a smartra, de nem az igazi...

Szerk2: ezt találtam: http://pinouts.ru/DevicesCables/apc_sma ... nout.shtml

Ez a kábelem van. kicsit szétszedtem, 4 madzag van benne, és a lábakat nem tudom variálni mert ilyen hül*e műanyagba van öntve az egész....

És most baromira nem tudom h mit kezdjek ezzel....


kedd júl. 10, 2007 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hoppá, hogy még a Back és a Smart sem egyforma. :roll:
Hannibal azt írta Smartja van. A Smart inkább szervereknél játszik, de végül is mindegy.


kedd júl. 10, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Hannibal

Ha hozzá való gyári soros kábelt kaptál, akkor azon lennie kell egy számnak. (940-0024B)
A Back és a Smart modellhez sem azonos a lábkisztás.

http://www.cabletechguide.com/Technical ... Cables.htm

Nekem is ezzel működik már évek óta, egy ideig használtam a szoftverét is, de anélkül is leállítja a gépet, ha szükséges. (Az alap XP-ben lévő driver is jó.)


kedd júl. 10, 2007 8:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Megtaláltam a legvégén az FF dowload listában. Akkor ezt szedtem le, ha jól emlékszem mindenféle regisztrálás nélkül. :roll: Azóta meg letöröltem. (21.768 kB)
:arrow: PowerChute Personal 2.0 for XP


kedd júl. 10, 2007 7:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
nekem az a resz a 19. oldra esett.. 8) :lol:
de igen utana mar csak software-bol lehet konfiguralni...


hétf. júl. 09, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ahogy neten olvasgattam, nincs elektronika a kábelbe, csak más az összekötése.

Az UPS szolgáltatás fut, de nem jeleníti meg az UPS fület---> gondolom nem érzékeli, hogy van valamiféle rákötve, így nem is jeleníti meg...

Holnap remélem lesz már időm megnézni azt a nyamvadt kábelt.

Szerk.:

Nagynehezen megtaláltam a manuálját, felraktam ide: http://www.bonet.hu/~zsolteey/apcsmart600.pdf

Itt van egy rész amit nem értek pontosan: 21. oldal
"If all of the option switches are set to the on position, the option switches are disabled. However, the functions controlled by the option switches are still available using UPS monitoring software"

Ennek a második mondatját nem értem teljesen. Ez azt akarja jelenteni, hogy ha letiltom azt az option switcht, akkor tudom a software-rel kezelni?

Kábelt megnéztem, semmi nincs rajta, egy betű se.

Szerk2.:
Powerchutenak valami újabb verziója nincs meg valakinek?


hétf. júl. 09, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
TargeT írta:
És ha netán mégis igaz, amit potyo hallott az ÜFSZ-nél, hogy elektronika is van benne, még gázosabb.
Nem én hallottam, a hobbielektronikán volt szó róla. Aztán csinált az illető egy kábelt a neten található rajzok alapján, és azzal is megy.


TargeT írta:
Vagy igaz, vagy sem, de pl. a mobitelefon soros csatlakozójában tuti van elektronika.
Ja, egy max232 szintillesztő.


hétf. júl. 09, 2007 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Egy ilyen kábelt hogy kell szakszerűen szétszedni?

:hm: Nehéz ügy. Az enyém egybeöntött kivitel, nem lehet szétpattintani.
És ha netán mégis igaz, amit potyo hallott az ÜFSZ-nél, hogy elektronika is van benne, még gázosabb.
Vagy igaz, vagy sem, de pl. a mobitelefon soros csatlakozójában tuti van elektronika.
Egyébként nálam a szolgáltatás kézin van egy másik partíción. Viszont a másikon gond nélkül ment, ahogy írtam.
Gondolom ez a default, mert nem valószínű, hogy eddig piszkáltam volna az UPS-t. Ha meg igen, korábban inkább letiltottam volna. :wink:

Eh, most nézem ezen a partíción, most nincs összedugva, és az UPS-nél azt írta ki, mint neked, hogy le van tiltva. Ekkor beállítottam az APC-t a COM1-re, és persze hiába okézom, nincs visszacsatolás, azt mondja le van tiltva.
Erre menet közben rádugta, beindult az ActiveSync, hogy nem talál valamit :P , hát persze. :lol:
Azután megjelent, hogy tudom konfigurálni, közben aszongya, hogy a kapcsolat megszakadt az UPS-sel.
Azután magától helyrehozta magát, gondolom kellett a rendes driver településhez, miegymás.
Végül ez lett. Persze a kapacitást és futási időt nem tudhatja. Ahhoz a PowerChute kellene gondolom.
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT hétf. júl. 09, 2007 18:09-kor.



hétf. júl. 09, 2007 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Az energiagazdálkodásnál egyszer be tudtam hozni ezt, amit írtál TargeT, de amikor ottan "alkalmaz" akkor UPS szolgáltatás le van állítva...
Talán segít: Start :arrow: Futtatás :arrow: services.msc :arrow: Ok. Ott kiválasztani a Szünetmentes tápegységet :arrow: jobbkatt :arrow: Indítás. Tulajdonságainál esetleg érdemes az indítás tipusát automatikusra állítani.


hétf. júl. 09, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, akkor sztem mégse a hozzávaló kábel van hozzá, mert nekem ilyenek nem jelennek meg.

Az energiagazdálkodásnál egyszer be tudtam hozni ezt, amit írtál TargeT, de amikor ottan "alkalmaz" akkor UPS szolgáltatás le van állítva...

Egy ilyen kábelt hogy kell szakszerűen szétszedni? Mert a félbevágom oszt jólvan módszerrel elég nehéz lesz utána összepárosítgatni....


hétf. júl. 09, 2007 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
potyo írta:
Mivel soros porton keresztül kommunikál, így nem láthatod az eszközkezelőben.

Kicsit utánanéztem a dolognak, ezért pontosítok.
Összedugtam egy APC Back-UPS Pro 280i-t egy hozzávaló APC soros kábellel a gépemmel. Jó régi darab, még megy 8), ugyancsak jó régi akkukkal.
Sőt hátul a címkén a típusszám után van egy PNP felirat is.
Tippem szerint ez jelentheti akár a plug and playt is, mert az XP bootolás után szó nélküli hardverfelismerést végzett, és az Eszközkezelőben is látszik az UPS.
Tehát a soros csatlakozás nem kizáró ok.
Kép
Utána a Vezérlőpult Energiagazdálkodási lehetőségeinél megnéztem az UPS beállítást, és be is ugrott, hogy az XP tartalmaz az APC-khez drivert. Ki lehet választani, majd beállítani, konfigurálni.
Tényleg csak egy megfelelő kábel kell hozzá. A honlapjukon adnak is típusokat. :arrow: Soros kábelek
Lehetne letölteni ugyan programot is, csak regisztrálni kell hozzá. :roll: No ezt nem pötyögtem be. :evil: (Korábban mintha szedtem volna már le regisztráció nélkül is.)
Akkor tényleg lenne több csicsa, nyilván akku töltési szint, stb., de a kikapcsoláshoz elég az XP. Viszont az időzített bekapcsolás itt nem tűnt fel.

Kép Kép


hétf. júl. 09, 2007 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Egyébként eszközkezelőbe kéne látnom a szünetmentest valamilyen formában?
Mivel soros porton keresztül kommunikál, így nem láthatod az eszközkezelőben.

Múltkor már valakinek az APC ügyfélszolgálatánál azt mondták, hogy a kábel is tartalmaz elektronikát, azért nem jó a mezei kábel. A gyakorlatban csak megcseréltek néhány szálat, és hazudnak, mint ahogy az számítástechnikában ez már nemis olyan meglepő: http://pinouts.ru/DevicesCables/apc_smart_cable_pinout.shtml


vas. júl. 08, 2007 2:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elméletileg hozzávaló kábel van, de nem vagyok biztos benne 100%. (Adták hozzá). Vasárnap elvileg lesz egy kis időm, akkor multimeterrel megnézem, hogy honnan hova mennek a kanócok.

Egyébként eszközkezelőbe kéne látnom a szünetmentest valamilyen formában?

Idézet:
Ha nem akarod a gépet a szünetmentessel ki-be kapcsoltatni automatikusan, talán nem is sokra mész a szoftverrel a csicsán kívül.

Csak azért kéne, hogy ha nem bírja már tovább az aksi, akkor hibernálja a gépet.


pén. júl. 06, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az van, hogy az APC speckó soros kábelt használ az UPS-hez. Nyilván más a bekötése.
Ha csak egy szabványossal dugtad össze, nem fog összejönni valószínűleg.
Ha nem akarod a gépet a szünetmentessel ki-be kapcsoltatni automatikusan, talán nem is sokra mész a szoftverrel a csicsán kívül. :wink:


pén. júl. 06, 2007 6:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Segítsetek, mert megbolondulok!

Vettem egy elég öregecske APC SMART-UPS-t, 600VA-st (cirka 6 éves, vadiúj aksikkal). Kaptam hozzá egy CD-t, amin elvileg a drivere meg programja van. Namost CD betesz, autorun indul, de nem tudom telepíteni. HIába kattintok rá, hogy telepítse a drivert, meg a programot, mintha rá se kattintottam volna, egy új folyamat nem indul el. (Ha windowsintézőben kattintok a setup-ra, akkor se történik semmi). Mondom sebaj, irány sosups.hu, letöltés. Leszedtem mindent ami APC. Ami elvileg ehhez való, az ugyanazt produkálja, mint a CD-s. Az egyik feltelpült, elindult, de nem sok sz*rt ér. Tud csinálni diagnosztikát, meg log-t, oszt annyi. Új ötlet: irány apcc.com. A "powerchute personal edition" azt mondja, hogy nem talál USB-n UPS-t. (Még jó h nem talál, mivel soros portja van csak). Választani nem lehet, hogy esetleg soros porton is keresgessen már egy picit. Business edition meg azt mondja, hogy nem támogatott UPS. Ugyan fel lehet telepíteni, meg meg lehet mondani neki, hogy COM1, de nem műkszik.

Idáig nem volt semmi bajom. Most jön a számomra érdekes és már hajat tépő...

Szóval Business cumók törlése. Ötlet: van a windowsnak beépített kezelője, használjuk azt. energiagazdálkodás, UPS, kiválasztom, beállítom. Azt mondja, hogy UPS szolgáltatás le vagyon állítva. Tépem a hajam, nincs is a szolgáltatások között... Visszarakom azt a programot, ami sosups-ről van, ami nem sokat ér, de telepítésnél legalább csinál UPS szolgáltatást. Program leszedése után szolgáltatás megmarad, restart, nyugodtan hátradőlök a székbe, hogy jajj, mindjárt kész vagyok, gép elindul, UPS szolgáltatás van, energiagazdálkodás, UPS fül NINCS!!!! És itt kezdett elkapni az ideg, aztán kezdtem írni ide :?

Szóval akinek van ötlete, az segítsen légyszi. Esetleg akinek öregebb APC UPS-e van, küldje el légyszike a programot amit használ: zsolteey@gmail.com, erre jöhet.

Illetve jöhet minden ötlet.

Egyébként maga az UPS működik, ha áramszünetet szimulálok neki, akkor küld kis üzenetet (mint amikor net send-del küldök egy üzenetet). Szóval maga az UPS működik, csak ugye gépleállítást meg aksiszintet nem tudok megnézni :(

Köszi szépen.

Hannibal.


csüt. júl. 05, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
A Codegenben valóságban nincs PFC, vagy ami benne van, annak nem nevezhető :lol:
És természetesen nincs köze a védelemhez. (A PFC-nek se!)


vas. jún. 03, 2007 8:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Vagy csak azért írták rá, mert jól mutat. :)
Szedtem már szét "PFC-s" Codegent, ami annyiban különbözött a régebbiektől, hogy a panelből kihagyott bemeneti zavarszűrő tagokat sztem utólag beépítették, közvetlenül a bemeneti csatlakozóra, egy kis panelen.


szomb. jún. 02, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, egy codegen tápba csoda hogy pfc van (de csak mert mostmár kötelező), szinte biztos hogy passzív.


pén. jún. 01, 2007 19:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 01, 2007 10:20
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Egy radeon X800 GTO 256mb -m van.
Meg most olvastam itt a fórumban, hogy nem mindegy hogy milyen tápod van, hogy aktív/passzív pfc-s. Mert hogy az aktív pfc meg tudja zavarni az ups-t. Ezzel most akkor pontosan mi a helyzet?
Mert ahogy én néztem, nekem csak simán az van ráírva, hogy pfc (akkor gondolom passzív). Akkor az gondolom megfelelő.


pén. jún. 01, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Akkor az megérte az árát...

Josh: nekem egy APC Back-UPS CS500 van, az új firmware-es verzió. Nagyon meg vagyok vele elégedve. (A terhelhetősége 300W, érdemes erre odafigyelni. Videokártyát nem írtál, de szerintem el fogja bírni, ha az én gépemet elbírja monitorostól :) )


pén. jún. 01, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
Nekem is APC Smart UPS van, már amikor hozzám került, akkor sem volt új. Előtte szerverhez volt használva.
Két év után kellett cserélnem az akkut. (8 évesek voltak.)
Ha jól emlékszem, akkor a benne lévő Yaesu, amire cseréltem, az Panasonic. Két 12 V/7,2 Ah-s (általános típus) kellett bele, darabja 2.500 Ft-ba került.
Ha a szükség kívánja, azt fogja jelezni az APC.


Most úgynézki sikerült találni egy kicsit koros 620VA-s smart UPS-t (6 év), de srác vadiúj akukkal adja 12K-ért.


pén. jún. 01, 2007 11:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 01, 2007 10:20
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello!

A közeljövőben szeretnék majd venni 1 szünetmentes tápot.
A gépem: Codegen 400W- os táp, AMD Athlon 64 3200+, 1Gb ram, 80Gb maxtor merevlemez, 1 dvd olvasó, 1 dvd író.

Amiket néztem:
APC BACK CS 500VA
APC BACK ES 550VA

Mi a véleményetek ezekről, megfelelőek lennének?


pén. jún. 01, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Nekem is APC Smart UPS van, már amikor hozzám került, akkor sem volt új. Előtte szerverhez volt használva.
Két év után kellett cserélnem az akkut. (8 évesek voltak.)
Ha jól emlékszem, akkor a benne lévő Yaesu, amire cseréltem, az Panasonic. Két 12 V/7,2 Ah-s (általános típus) kellett bele, darabja 2.500 Ft-ba került.
Ha a szükség kívánja, azt fogja jelezni az APC.


csüt. máj. 31, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egyébként egy nem annyira márkás UPS-sel mi probléma adódhat?

Mondjuk ez eléggé szimpatikus: http://www.ipon.hu/?product_id=14599
POWERCOM - Imperial 825VA USB

Update:
Feltettem PH!-ra is a kérdésem. Ott azt a tanácsot adták, hogy vegyek egy használt APC Smartot, mert hogy ez szinuszos, és ha a szükség úgy kívánja, akkor cseréljem ki az aksit.

A kérdés: milyen aksit kell bele venni? valami spécit vagy vannak teljesen átlagos UPS aksik?


kedd máj. 29, 2007 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Aha, akkor megnézem, hogy azok milyen árban vannak....


kedd máj. 29, 2007 8:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem szinuszosról is elmegy az aktív PFC, csak valahol 700-1000VA magassága az a teljesítmény, ahol már nem lövi le a táp a UPS-t, míg szninuszosból elmenne 400VA-esről is. (Nem a teljesítményfelvétele nagy a tápnak, csak a PFC miatt kell ekkora bika nem szinuszos UPS alá.)

Üdv!


kedd máj. 29, 2007 8:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ejj, akkor ha csak ilyen szinuszos ups lehetséges akkor sajnos nem lesz :(


kedd máj. 29, 2007 8:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A szinuszos azt jelenti, hogy olyan alakban jön ki belőle a feszültség, mint a konnektorból (tehát szinuszhullámot ír le). Az olcsóbb UPS-ekben az egyszerűbb hullámformák valamelyike található meg, amire az aktív PFC elég hisztérikus reakciókat képes összehozni, amivel túlterheli a UPS-t, az meg lekapcsol... :)

Üdv!


kedd máj. 29, 2007 8:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, hogy pontosan mit jelent itt a szinuszos kimenet azt még nem tudom, de olyan szünetmentesem biztos nem lesz. Keresgettem egy-kettőt, ilyen 60+áfa környékén árulták őket :P

Keresgélve mge upseket az olcsóbb kategóriából:
http://www.dreamcomp.hu/product.php?productid=42417
http://www.edigital.hu/product.php?productid=26672

Ezek akár jók lehetnek nekem?


hétf. máj. 28, 2007 22:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem a felújítottat úgy kell érteni, hogy akkucserés, tehát az elektronika a régi, az akkuk újak.

Ha aktív PFC van a tápodban, akkor valódi szinuszos kimenettel rendelkező szünetmentest célszerű keresni, azok viszont egyrészt nehezen beszerezhetők (vagy nehezen felderíthető egy egységről, hogy szinuszos-e a kimenete), ill. eléggé drágák...

Üdv!


hétf. máj. 28, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Mostanság, hogy vannak ezek a kis aranyos viharok, gyakran csinál olyat az áram, hogy elemegy, visszajön, elmegy, visszajön.

Elképzelhető, hogy vennék egy szünetmentest, ha pénztárcába belefér (mármint nem olyan kicsi kell legyen, hogy beleférjen :D )

Olvasgattam kicsit ezt a topicot, stol írta, hogy APC, MGE és PannonPowrer ami normális, rendes UPS. Depo-n nézegettem őket, de túl nagy a választék és nem sok mindent tudok róluk.

Nem kell sokat bírjon, egy 5-10 perc bőven elég, csak hogy az ilyen pillanatnyi áramszüneteket átvészelje, aztán ha hosszabb, akkor kikapcsolja a gépet. Semmi extra funkció.

A gépem:
Chieftec 450W (aktív PFC)
AMD 2800+ (barton)
ABIT NF7
1,25 giga ram
samsung 80 GB, seagate 200GB
egy házhűtő venti :)
acer al1916csd moncsi (de ez nem sokszor van bekapcsolva, inkább csak torrentre tölt a gép)

Ha megoldható, akkor még a routert és a kábelmodemet is jó lenne ha ellátná.

Mit tudnátok ajánlani?
Egyátalán mire kell figyelni egy UPS-nél?

És talán stol írt felújított UPS-ről. Ilyet hol lehet kapni, mennyire megbízható egy ilyen felujított?

Találtam egy ilyen MGE-t: https://www.hrp.hu/(X(1)S(f3yzr555jb00nf453elv5455))/WebShop/Details.aspx?Page=1&ListCount=30&ProducerID=MGE&Category1ID=Sz%c3%bcnetmentes+t%c3%a1pegys%c3%a9g&Category2ID=Line+interakt%c3%adv&Category3ID=Asztali&Sequence=3&ProductID=NOVA600 .

Árba nem lenne rossz.
És még egy kérdés:
Azt szabad egy UPS-nél, hogy pl ennek van 3 kimenete. Az egyikre direktbe menne a gép, egyik másikra meg mondjuk egy hosszabbító szerűséget tenni, hogy a router is mehessen róla?

Köszi szépen!

Hannibal


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hannibal hétf. máj. 28, 2007 20:44-kor.



hétf. máj. 28, 2007 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Üdv!

Segítséget kérnék:
Van nekem egy régi APC Back-UPS RS 1500 szünetmentesem. Erre rá tudok kötni aktív PFC-s tápegységű gépeket?

Mostanában milyen szünetmentest érdemes venni ebben a kategóriában(1500VA)?

Petya


pén. nov. 17, 2006 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Akkor meg az előző rosszul mért. :)
A villanyszámla nem csökkent?

Üdv!


hétf. szept. 04, 2006 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
McLaca írta:
Eléggé OFF-olunk :), a ciripelést hallani kéne, hogy eldönthető legyen, kóros-e. Bizonyos zöreje van minden mérőnek, mert ugye a korong tud "kotyogni", ahogy forog.
Az új mérő valószínűleg azért nem forog, ill. lassabban forog, mert nagyobb az áttétele. Rá szokták írni, hogy hány fordulat 1kW, valószínűleg a réginél nagyságrenddel kevesebb fordulat felelt meg 1kW-nak, mint a mostaninál.

Üdv!

De ha a lámpát felkapcsolom, akkor már ezen is látszik, hogy forog. A lámpa nélkül meg nem forog kb. fele sebességgel, mint a régi, hanem áll (legalábbis állni látszik, 1-2 perc nézegetés alatt).


hétf. szept. 04, 2006 11:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Eléggé OFF-olunk :), a ciripelést hallani kéne, hogy eldönthető legyen, kóros-e. Bizonyos zöreje van minden mérőnek, mert ugye a korong tud "kotyogni", ahogy forog.
Az új mérő valószínűleg azért nem forog, ill. lassabban forog, mert nagyobb az áttétele. Rá szokták írni, hogy hány fordulat 1kW, valószínűleg a réginél nagyságrenddel kevesebb fordulat felelt meg 1kW-nak, mint a mostaninál.

Üdv!


vas. szept. 03, 2006 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ha pár éve megtúrták a vezetékeket, akkor egy érintkezési hiba egy bekötésnél nagyon is valószínű(bb).
De lehet hibás a mérő ill. kismegszakító is.
Szomszédot meg kell interjúvolni, nála is van-e ilyen.
Apropó, 3 fázis van nálatok? Annak általában olyan mérője van, amin világít egy izzó, ha valamelyik fázissal gond van.

Üdv!

Ahol a pillanatnyi áramszünetet mondottam, ott nemtom hány fázis van. Otthon igen, 3 fázis. És mindkét helyen szokott elmenni az áram, mint fentebb írtam. (Mondjuk most hosszabb ideje már nem volt, egy kivétellel: néhány napja egyik este, mikor hazaértem megint csak pislogott az óra a videón) De nem világít a villanyórán semmi, és nem is találtam semmit, ami világíthatna ...
Hozzáteszem, villanyóraügyben nem vagyok jártas.

Más: a villanyóráról jut eszembe :idea: furán ciripel a villanyóra, ha nincs fogyasztás, akkor is. Viszont ha két fázis közül az egyiknek lekapcsol az automatája, akkor nem. A 3. fázistól nem függ a ciripelés, de ha a másik kettő egyszerre be van kapcsolva, akkor ciripel. Viszont ha a két "ciripelős" közül az egyiket (bármelyiket) lekapcsolom, akkor már nem csinálja. Kb. 3-4 éve cserélték ki az órát, de nemtom mikor vettem észre, hogy ciripel.
Ez jelenthet valamit?

Még egy érdekesség: a régi villanyóra akkor is forgott lassan, ha nem volt semmi felkapcsolva, ha egy 100W-os villanykörtét bekapcsoltam, akkor kb. 2-szer olyan gyorson forgott, mint a villanykörte nélkül (egyik kollégám megnyugtatott: video, tv stand by módban, meg a többi stand by módú fogyasztó szerinte simán elfogyaszt kb. 100W-ot, ezt el is hittem neki, és nem is foglalkoztam többet ezzel)
Viszont mikor cserélték az órát, azóta az új nem forog egyáltalán, vagy csak szemmel nem láthatóan, pedig a videó meg tv ugyanúgy be van dugva stand by módban (persze ha felkapcsolom a lámpát, az is forogni kezd lassan).


vas. szept. 03, 2006 11:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha pár éve megtúrták a vezetékeket, akkor egy érintkezési hiba egy bekötésnél nagyon is valószínű(bb).
De lehet hibás a mérő ill. kismegszakító is.
Szomszédot meg kell interjúvolni, nála is van-e ilyen.
Apropó, 3 fázis van nálatok? Annak általában olyan mérője van, amin világít egy izzó, ha valamelyik fázissal gond van.

Üdv!


csüt. aug. 31, 2006 16:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
McLaca írta:
Lehet, hogy a gond házon belül van...

Üdv!

Nem valószínű, mert 2002-ben csinálták a vezetékezést.
És otthon is szokott lenni, hogy mire hazaérek, a videón csak villog az óra.
De pár évvel ezelőtt még rosszabb volt: otthon, esténként a lámpákon látszott, hogy néhány másodpercekre elhalványoldtak, de annyira, hogy picit sötétebb lett a szobában. Aztán megint rendesen világítottak, aztán megint haloványabban, csak az egyik fázison, de sok ideig. Akkor mindig azt gondoltam, hogy valaki a környéken valami nagy teljesítményű elektromos gépet használ.
Viszont ez pár éve megszűnt szerencsére.


csüt. aug. 31, 2006 8:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség