Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 20:59



Hozzászólás a témához  [ 260 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
MISTRAL a vevőkért? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Bocsánat ... kitörölni már nem tudtam, de átszerkesztettem egy Törölve feliratra ...
(A témához valóban nem kapcsolódik, csak egy néhány hsz-szel feljebb lévőre reagáltam)


pén. jan. 02, 2009 12:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ezt nem tudom, hogy hogy kapcsolódik ide, de kéretik nem folytatni ezt a vonalat :!:


csüt. jan. 01, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Azért a szociális bérlakás és a síma albérlet közt van némi különbség.
Hogy mást ne mondjak, az előbbit nem szabad albérletbe kiadni, de főbérlőként is jópár előírásnak kell megfelelni, hogy megkaphasd.
Az a 20e, amiket írsz, ráadásul nem is 20e.
Önkörmányzati szociális bérlakás esetén ez ugyanis legtöbbször a TELJES bérleti díjat jelenti vízszámlával, közösköltséggel együtt. Síma bérlakás esetén a 20e csak a rezsin felül fizetendő díj.

Ja és egy ucsó kérdés: mi köze nekkek a Mistralhoz?


csüt. jan. 01, 2009 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Törölve


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sparow2 pén. jan. 02, 2009 12:43-kor.



csüt. jan. 01, 2009 17:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
drom írta:
Persze, csak éppen ha van egy tisztességes céged, elég **** megmagyarázni a vevőidnek, miért drágább nálad minden 15 százalékkal.


épp ezt próbáltam magyarázni fentebb, nincs lehetőséged tisztességesen játszani. Vagy tönkremész, vagy csalsz. Ez utóbbit teheted állami segítséggel is, lásd multik.


csüt. ápr. 17, 2008 20:08
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Persze, csak éppen ha van egy tisztességes céged, elég **** megmagyarázni a vevőidnek, miért drágább nálad minden 15 százalékkal.


csüt. ápr. 17, 2008 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Majdnem a kékhalhoz mentem dolgozni 2005-ben. Ezek szerint jól tettem, hogy nem, mert akkor most munkanélküli lennék épp...

Üdv!


csüt. ápr. 17, 2008 1:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Mistrál:

én is vásároltam náluk, nem volt semmi gond. Ismerősöm dolgozott ott, munkaügyi per lett a vége! :lol: Persze, fizetni nem akartak, fel is számolták az épp aktuális mistrálXY nevű céget, hogy mistálZ alatt működjenek tovább. Viszont az ismerős se járt rosszul, mert az ő követelését - valami - munkaügyi alap fogja kifizetni. :wink:

Buefish:

itt is vásároltam, épp nem voltak olcsóak. Viszont ami visszavittem belkin bridget, azt szó nélkül visszavették (értsd: fizették). Utólag egyértelmű: ezek a cégek az ÁFA csalásra (nem befizetésre) mennek rá. Mit mondjak erre? Nagyon hibáztatni nem tudom érte őket, hisz másképp nem lehet itt pénzt keresni, a tisztességes emberről mindent lehúz az állam. Hogy aztán odaadja pl:
http://kuruc.info/r/6/23654/
http://kuruc.info/r/1/23616/

vagy épp bármelyik multinak a következők szerint:
- állami támogatás;
- adókedvezmény;
- feketemunka, munkaerő kölcsönző cégeken keresztül;
- esetleg koncesszió biztosítás;
- esetleg egy kis korrupt/protekcionista ügyintézés, előjog;
- nagyvonalú elnézés, mikor a (versenyhelyzetben előnyt élvező, gyakran kizárólagos helyen lévő) cég a nyereségét/extraprofitját alig burkolt módon (pl. anyavállalattól történő szftver bérlés/vásárlás, tanácsadói munkaóra, stb.) költségnek feltüntetve, adózás nélkül kilopja (lásd mclaca cégénél, hogyan lesz a 6-7Ft/kWh áron vásárolt áramból a fogyasztóknál közel 50Ft/kWh, és hova tűnik a kettő közti különbözet);


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m csüt. ápr. 17, 2008 3:34-kor.



szer. ápr. 16, 2008 20:27
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
De ha tartoztak akkor nincs mit tenni.


szer. ápr. 16, 2008 17:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Huhh, utini a frászt hozod rám :)
A Te hozzászólásod olvastam el elsőre, és már kezdtem lefordulni a székről, hogy valaki ilyet ír a Mistrálról !-D !-D

Bluefish: személyesen nem vásároltam ott, viszont a 200-as Seagate vinyómat onnan hozták. Hallani viszont jókat hallottam róla, kár érte :(


szer. ápr. 16, 2008 16:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
A Nagyenyed utcai már vagy 2 hónapja bezárt. Sajnálom, velem mindig korrektek voltak. Szerettem ott vásárolni. A szerviz ott volt mellette.


szer. ápr. 16, 2008 14:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Ez ugyan nem Mistral, de nincs többé.
Felszámolták a Bluefish-t


szer. ápr. 16, 2008 13:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Kíváncsi vagyok mi fog nyitni a helyén. Bora, Passat? :D Esetleg lartsim? :twisted:


szer. márc. 05, 2008 19:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bezár a bazár!

Ma délután ott gyalogoltam a Váci úton.
Redőny leengedve, műanyag fóliával befüggönyözve.
Két cetlin felirat:

Technikai okok miatt zárva! Nyitás valószinüleg 10-én.

Eladót felveszünk.

Két hét múlva kiderül.


Üdv: Vajk959


pén. feb. 29, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Az egészben az a legröhejesebb, hogy a cikkben egyfolytában írják, hogy az adózó így, meg az adózó úgy.
Miközben az egyik legnagyobb probléma éppen az, hogy NEMADÓZÓ. :lol:
Na jó, tudom, hivatalos szöveg. :wink:


szer. feb. 27, 2008 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Mert dolgozik, mint egy állat és nincs ideje a mistrallal foglalkozni! :-)


szer. feb. 27, 2008 15:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
utini írta:
Most Te előztél meg! Már itt van az egeremben a CTRL+V... :lol:


32 perccel lemaradt a jawa speeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeech! :lol: :lol: :lol:

de legalább látszik, hogy mindketten olvassuk az indexet!


szer. feb. 27, 2008 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Most Te előztél meg! Már itt van az egeremben a CTRL+V... :lol:


szer. feb. 27, 2008 14:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/jog/aprszm080227/

Szorul a hurok! :lol: :lol: :lol:

Erre mit lépne kedves adócsaló emhácépébéwéemzéperiksz?


szer. feb. 27, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Hát, ez mekkora tévedés! (mondhatni hazugság, de nem akarom a SP2-öt lehazugozni)

Köszönöm :)

T68m írta:
Bizonyos keretek közt, barátom! Bizonyos keretek közt. Te csak aközött választhatsz, hogy anyátok köztöt nézel vagy jóban rosszban. A fő kereteket pedig politikailag szabják meg, miről lehet beszélni, miről nem. Milyen agymosásnak kell lemenni, miről tilos szót ejteni. Ezt Bárdos konkrétan be is vallotta. De a jogszabályok is egyértelműek, és az ortt állásfoglalásai is.

Hát ilyesmiről nem hallottam még (persze sok dolog van amiről nem hallottam, de mégis létezik)
Mindenesetre az igaz, hogy a tévében kb. havonta egyszer van jó műsor. Néha leadnak egy-egy jó filmet.
Meg mondjuk tegnap a Klicsko-t megnéztem volna, de hátha meg tudom szerezni felvételen. Eddig még nem tudom, mi volt az eredmény :)


hétf. feb. 25, 2008 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
energoman írta:

Jaj nem háborodtam fel ne vedd magadra. ...

Nem veszem :)

Én meg olyan vagyok, hogy sokszor hülyeségeken vitázok, aztán másnap meg nézem, hogy miért is csináltam, végülis mindegy lett volna, kinek van igaza.
De próbálok leszokni róla :D
Bocsánat!


hétf. feb. 25, 2008 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
T68m írta:
De a jogszabályok is egyértelműek, és az ortt állásfoglalásai is.

Ezt most viccnek szántad :?: Mert komolynak ölég durva. :wink:
Má' csak azé', mert se egy szmájli, se semmi hozzá, így meg elég bajban vagyok. :lol:
:hm: Persze minek nekem reagálni.


hétf. feb. 25, 2008 18:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Nem arról van szó, hogy a vállakozó szíve-joga, amit sugároz.
Hanem azt sugározza, amit a legtöbben akarnak látni. Különben nézettséget veszít, kevesebben nézik a reklámokat, kevesebb pénzt szed be.


Hát, ez mekkora tévedés! (mondhatni hazugság, de nem akarom a SP2-öt lehazugozni)

Bizonyos keretek közt, barátom! Bizonyos keretek közt. Te csak aközött választhatsz, hogy anyátok köztöt nézel vagy jóban rosszban. A fő kereteket pedig politikailag szabják meg, miről lehet beszélni, miről nem. Milyen agymosásnak kell lemenni, miről tilos szót ejteni. Ezt Bárdos konkrétan be is vallotta. De a jogszabályok is egyértelműek, és az ortt állásfoglalásai is.


hétf. feb. 25, 2008 17:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
....


Jaj nem háborodtam fel ne vedd magadra. Csak sokat vitatkozom másokkal hogy kinek mihez van kedve joga és hogy mások mit foglalkoznak ezekkel..
Pl ha nekem egész nap csak szivószálakat van kedvem eladni és szeretek ordibálni a vevővel akkor az én szivem joga és nehogy megmondják már nekem. Ha nem kell a termékem akkor majd kialakul ugy is, és majd csődbemegyek. Ez az igazi demokrácia.
Vagy egy nagyon jó példa hogy mennyiért adom ele a házam, ha nekem 2forintért van kedvem eladniakkor az az én
De az már nem M..ral, hanem ugy általában.

Na jó elfáradtam.


hétf. feb. 25, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Nem arról van szó, hogy a vállakozó szíve-joga, amit sugároz.
Hanem azt sugározza, amit a legtöbben akarnak látni. Különben nézettséget veszít, kevesebben nézik a reklámokat, kevesebb pénzt szed be.
De ez csak egy példa volt arra, hogy mindent a többség dönt el.
Ugyenez lehetett volna, hogy ha bemegyek egy boltba: azt a terméket, amit 100 emberből 90 vesz, árulják, amit meg csak 100 emberből 2 venne meg, azt nem árulják.
Persze mindkét példa teljesen más, mint a csalás. (És egyáltalán nem azért írtam, hogy ha ezeket szabad, akkor csalni is szabad -- vagy nem értem min háborodtál fel)

A M****** is azért élt meg, mert sokaknak igényük volt/van a picivel alacsonyabb árakra, mégha azt kockáztatták is, hogy ugrik a garanciájuk. Vagy nem is tudták, hogy ez ilyen bolt, nem néztek utána.
Én magam sosem vásároltam ott, és nem is fogok.


hétf. feb. 25, 2008 13:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
...

Mi van megmondva?
Hogy 10 évig jól ment az üzlet annak ellenére, hogy mindenkit átvágnak.
És mégsem csukták be, hanem még van 1 boltjuk most is.
Igaz már csak 1, de akkor is.

...
Azért én jobban szeretek magam dönteni, mint amikor mások eldöntenek helyettem valamit.
(Persze mindenben nem dönthetek én, sok dologban a többségnek kell döntenie - persze ez nem mindenkinek jó. Még az ilyen egyszerű esetekben sem, mint pl. a televízió műsor: azt sugározzák, amit a legtöbben néznek, hogy nagy legyen a nézettség, a többiek meg panaszkodnak, hogy semmit se ér az adás)

...

Itt a nagy szabadság ...



Ugy összességében a teljes gondolatvilágod öszpontosúl eme néhány mondatba.
Ketté kell választani az egyéni érdekeket és a "közjót". Nálad keverednek. Hogy ki mit csinál vagy a te példáddal élve "sugároz", az a vállalkozó egyén szive joga, nehogy én mondjam már meg neki hogy ne legyen bunkó, vagy hogy mit csináljon, majd a piac megmondja neki. És hogy egyénileg mit tehetek a közjóért, pl hogy én és okan mások ide leirják ki hogy csal a közjó ellen. Ilyen az emlitett CÉG is.

Ez a nagy probléma mindnki foglakozik mindnnel csak a sajátjával nem, én már ebbe belefáradtam. Bármit vállaszolsz te vagy bárki, elősször kérdezze meg magátol érdemes e vitára, vagy eygáltalán hogy foglalkozzunk vele. És ez érvényes az egész életre.
És igy legyszerűsödik minden és a Média és a politika Hüleségei távolmaradnak tőlem és tőletek.

HA AZ IGÉNY MEGSZÜNTETED, AKKOR MEGSZÜNIK A KISZOLGÁLÁSÁRA FELÁLITOTT INTÉZMÉNY.

röviden ennyit tudtam még hozzátenni.

" És miért vették ki a főműsoridőböl a shongokut"
:) :D


hétf. feb. 25, 2008 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Egy csomó minden nem fér bele.
Pl. ha hoznak egy törtvényt, ami nem tetszik sok embernek, lehet róla szavazni.
Mint pl. ami most lesz egy szavazás is.

De mindegy végülis: ha megszavazzák, hogy ne úgy legyen, ahogy eredetileg tervezték, akkor a kieső pénzeket beszedik másból.
De ez már nagyon off ...


hétf. feb. 25, 2008 12:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
Népszavazást - szinte - semmilyen kérdésben nem lehet kezdeményezni, annyira "jól" van megfogalmazva az a paragrafus. Láthatod, még a vizitdíj kapcsán is épp átcsúszott a kedzeményezés, de elsõre ezt is visszadobták.

Dehogynem: 100e aláírást ha összegyûjtesz, akkor kötelezõ népszavazást kiírni az adott témában (persze itt országos szintû téma kell, a helyi ügyeket a helyi önkormányzatoknak kell szavazásra bocsátaniuk).
Ha 200e aláírást gyûjtesz, akkor kötelezõ az országgyûlésnek elfogadnia a népszavazás eredményét, és aszerint döntenie (ügydöntõ népszavazás).


Kérlek szépen, itt az alkotmány:
(5) Nem lehet országos népszavazást tartani:
a) a költségvetésről, a költségvetés végrehajtásáról, a központi adónemekről és illetékekről, a vámokról, valamint a helyi adók központi feltételeiről szóló törvények tartalmáról,
b) hatályos nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségekről, illetve az e kötelezettségeket tartalmazó törvények tartalmáról,
c) az Alkotmány népszavazásról, népi kezdeményezésről szóló rendelkezéseiről,
d) az Országgyűlés hatáskörébe tartozó személyi és szervezetalakítási (-átalakítási, -megszüntetési) kérdésekről,
e) az Országgyűlés feloszlásáról,
f) a Kormány programjáról,
g) hadiállapot kinyilvánításáról, rendkívüli állapot és szükségállapot kihirdetéséről,
h) a Magyar Honvédség külföldi vagy országon belüli alkalmazásáról,
i) a helyi önkormányzat képviselő-testületének feloszlatásáról,
j) a közkegyelem gyakorlásáról.

szerinted ezekbe mi nem fér bele? :roll:


hétf. feb. 25, 2008 12:00
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
energoman írta:
Victorius írta:
...
Ennyi. Terjeszteni kell az igét, szép lassan hatni fog...
Eddig is hatott, hisz az országos hálózatukból már csak a főhadiszállás maradt meg, igaz, a főgonosszal együtt! :lol: :lol:


Itt van frankón mindn megmondva.

Mi van megmondva?
Hogy 10 évig jól ment az üzlet annak ellenére, hogy mindenkit átvágnak.
És mégsem csukták be, hanem még van 1 boltjuk most is.
Igaz már csak 1, de akkor is.

energoman írta:
Megj.:
A pártoskodásba meg ne menjetek bele mert nincs értelme, azért fizetjük a politikusokat hogy dolgozzanank, én nem akarok helyettük dönteni ha meg mégis nekem meg nektek kell dönteni akkor fizessenek érte, ez az igazságos, nehogy ezért is mi fizessünk.

Azért én jobban szeretek magam dönteni, mint amikor mások eldöntenek helyettem valamit.
(Persze mindenben nem dönthetek én, sok dologban a többségnek kell döntenie - persze ez nem mindenkinek jó. Még az ilyen egyszerű esetekben sem, mint pl. a televízió műsor: azt sugározzák, amit a legtöbben néznek, hogy nagy legyen a nézettség, a többiek meg panaszkodnak, hogy semmit se ér az adás)

energoman írta:
De mivel azt a "mérleget" valahogy mindig a paragrafusok félrehuzzák az igazság vesztére, addig nincs mit tenni.
Manapság a becsöletet és a tiszteletet már rég máglyára vetették, és mi mindnyájan odatoltuk a döntéshozókat hogy melegedjenek. Mi meg jónéhány év után döbbenünk rá hogy inkább fáztunk volna.

Itt a nagy szabadság ...

energoman írta:
Ez érvényes a mi kis cégünkre is amit annyira imádunk, és érvényes sokmindnre még ebben a világban.

üdv

Igen, szinte mindenre ez érvényes.


hétf. feb. 25, 2008 11:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
és a te szavazatod annyit ér, mint azé, akit egy tál gulyáslevessel + kannásborral vettek meg. És még azt is a te adódból fizették. Erről ennyit.

Az én szavazatommal nem sokra mentek, ugyanis nem voltam szavazni ...
Nincs politikai meggyőződésem. Egyik pártnak sem drukkolok.

T68m írta:
Népszavazást - szinte - semmilyen kérdésben nem lehet kezdeményezni, annyira "jól" van megfogalmazva az a paragrafus. Láthatod, még a vizitdíj kapcsán is épp átcsúszott a kedzeményezés, de elsőre ezt is visszadobták.

Dehogynem: 100e aláírást ha összegyűjtesz, akkor kötelező népszavazást kiírni az adott témában (persze itt országos szintű téma kell, a helyi ügyeket a helyi önkormányzatoknak kell szavazásra bocsátaniuk).
Ha 200e aláírást gyűjtesz, akkor kötelező az országgyűlésnek elfogadnia a népszavazás eredményét, és aszerint döntenie (ügydöntő népszavazás).


hétf. feb. 25, 2008 10:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Kép a Bölcsnek.


hétf. feb. 25, 2008 9:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Victorius írta:
...
Ennyi. Terjeszteni kell az igét, szép lassan hatni fog...
Eddig is hatott, hisz az országos hálózatukból már csak a főhadiszállás maradt meg, igaz, a főgonosszal együtt! :lol: :lol:


Itt van frankón mindn megmondva.

Megj.:
A pártoskodásba meg ne menjetek bele mert nincs értelme, azért fizetjük a politikusokat hogy dolgozzanank, én nem akarok helyettük dönteni ha meg mégis nekem meg nektek kell dönteni akkor fizessenek érte, ez az igazságos, nehogy ezért is mi fizessünk. De mivel azt a "mérleget" valahogy mindig a paragrafusok félrehuzzák az igazság vesztére, addig nincs mit tenni.
Manapság a becsöletet és a tiszteletet már rég máglyára vetették, és mi mindnyájan odatoltuk a döntéshozókat hogy melegedjenek. Mi meg jónéhány év után döbbenünk rá hogy inkább fáztunk volna.

Ez érvényes a mi kis cégünkre is amit annyira imádunk, és érvényes sokmindnre még ebben a világban.

üdv


hétf. feb. 25, 2008 7:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
végül is az a párt kormányoz, amelyiket a legtöbben választották,

és ha valami sok embert zavar, akkor népszavazást lehet kérni (bár 1-2 kérdésben nem lehet népszavazást elrendelni, pl. költségvetéssel kapcsolatos témákban, hadüzenet küldése/békekötés, hadsereg bevetése külföldön, meg nem tudom mikben még, de nem sok van))


és a te szavazatod annyit ér, mint azé, akit egy tál gulyáslevessel + kannásborral vettek meg. És még azt is a te adódból fizették. Erről ennyit.

Népszavazást - szinte - semmilyen kérdésben nem lehet kezdeményezni, annyira "jól" van megfogalmazva az a paragrafus. Láthatod, még a vizitdíj kapcsán is épp átcsúszott a kedzeményezés, de elsőre ezt is visszadobták.


hétf. feb. 25, 2008 1:05
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Victorius írta:
Gyerekek. Ha 0 vásárlója lesz, akkor 0 forint bevétele lesz, akkor kénytelen lesz lehúzni a rolót..
Ennyi. Terjeszteni kell az igét, szép lassan hatni fog...


Nem hat, mivel a gazdasági törvények ellen igeterjesztéssel semmire se mész. Amíg adó és egyéb csalással olcsóbban tudja adni termékét, addig vásárlója is lesz.

Nagy igazság!
Sok ember ha két dolog közül valami picit olcsóbb, akkor az olcsóbbat veszi meg.
Ezen a fórumon (vagy a hwsw-n?) is volt, aki olvasta a fórumot, mégis ott vásárolt. Mikor a garanciáját eltolták, akkor meg beírta a fórumba, de akkor már hiába hőzöngött.
És a cégnek már előtte is megvolt a "jó" híre.
Van egy mondás: az okos ember más kárán tanul, a buta a sajátján (se).


vas. feb. 24, 2008 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
...
A Párt adja az országgyűlési képviselők többségét. (Ezt nevezik többségi kormányzásnak). Szavazásnál 210 főt eleve pártlista alapján juttatnak be, a maradék egyéni 176 jelölt is pártszínekben indul. (talán egy kivétellel)
Tehát nagyon álságos dolog lenne azt állítani, hogy nem a Párt hozza a törvényeket. Igen, az országgyűlési képviselők. Akiket a Párt juttatott oda, akik a Pártnak tartoznak (frakció)fegyelemmel.


Valóban általában így van. (Azért a "különleges" törvényekhez, pl. Alkotmány módosításához 2/3-os többség kell, bizalmatlansági indítvány benyújtásához meg 4/5-ös többség, ha jól tudom)
De Magyarországon előfordulhat olyan eset, amikor a kormányzó párt képviselői nincsenek többségben - de igazad van, nem ez az általános.

Hogy ne tudjanak bármilyen törvényt hozni, vannak különböző fékek: pl. az Alkotmány.
(Persze az Alkotmány sem old meg mindent, de azért mégse az van, mint a középkorban, hogy pl. az uraság deresre húzhatja a parasztot, ha nem tetszik neki valami)
(Persze nem mondom, hogy ezek a rendszerek a legjobbak -- itt nem kimondottan a magyar viszonyokra gondolok, hanem általánosságban a fejlett társadalmakra -- , de egyelőre nincs jobb: végül is az a párt kormányoz, amelyiket a legtöbben választották, és ha valami sok embert zavar, akkor népszavazást lehet kérni (bár 1-2 kérdésben nem lehet népszavazást elrendelni, pl. költségvetéssel kapcsolatos témákban, hadüzenet küldése/békekötés, hadsereg bevetése külföldön, meg nem tudom mikben még, de nem sok van))


vas. feb. 24, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Victorius írta:
Gyerekek. Ha 0 vásárlója lesz, akkor 0 forint bevétele lesz, akkor kénytelen lesz lehúzni a rolót..
Ennyi. Terjeszteni kell az igét, szép lassan hatni fog...


Nem hat, mivel a gazdasági törvények ellen igeterjesztéssel semmire se mész. Amíg adó és egyéb csalással olcsóbban tudja adni termékét, addig vásárlója is lesz.


pén. feb. 22, 2008 15:51
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Gyerekek. Ha 0 vásárlója lesz, akkor 0 forint bevétele lesz, akkor kénytelen lesz lehúzni a rolót..
Ennyi. Terjeszteni kell az igét, szép lassan hatni fog...
Eddig is hatott, hisz az országos hálózatukból már csak a főhadiszállás maradt meg, igaz, a főgonosszal együtt! :lol: :lol:


pén. feb. 22, 2008 14:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
utini írta:
T68m írta:
utini írta:
A törvényeink teszik lehetõvé az ilyen játékokat, a törvények pedig mindig azon csoportok érdekeit szolgálják, akik azokat hozzák...


Végre valamiben egyetértünk!

Na, és kik hozzák a törvényeket? Akkor miben érdekelt a Párt?


Miért? Volt, amiben nem értettünk egyet? A párt a gazfickók meghatározott halmaza... De nem akarok politizálni, mert seggberúgnak.

A törvényeket az Országgyûlés alkotja.
Nem "A Párt", hanem az összes párt frakcióinak képviselõi és a pártokhoz nem tartozó független képviselõk.


A Párt adja az országgyűlési képviselők többségét. (Ezt nevezik többségi kormányzásnak). Szavazásnál 210 főt eleve pártlista alapján juttatnak be, a maradék egyéni 176 jelölt is pártszínekben indul. (talán egy kivétellel)
Tehát nagyon álságos dolog lenne azt állítani, hogy nem a Párt hozza a törvényeket. Igen, az országgyűlési képviselők. Akiket a Párt juttatott oda, akik a Pártnak tartoznak (frakció)fegyelemmel.


pén. feb. 22, 2008 14:55
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
utini írta:
A mistral sosem volt hetero... :lol: :lol: :lol:

Látod, már megint a b*zik jártak jól ... :D


pén. feb. 22, 2008 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Gyerekek kár ezen rágódni, ...

Nem a rágódás miatt írtam, hanem csak hogy ne örüljetek ennyire, mert lehet nem járt rosszul mégse mcwbp.


pén. feb. 22, 2008 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
A mistral sosem volt hetero... :lol: :lol: :lol:


pén. feb. 22, 2008 8:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
utini írta:
T68m írta:
utini írta:
A törvényeink teszik lehetővé az ilyen játékokat, a törvények pedig mindig azon csoportok érdekeit szolgálják, akik azokat hozzák...


Végre valamiben egyetértünk!

Na, és kik hozzák a törvényeket? Akkor miben érdekelt a Párt?


Miért? Volt, amiben nem értettünk egyet? A párt a gazfickók meghatározott halmaza... De nem akarok politizálni, mert seggberúgnak.

A törvényeket az Országgyűlés alkotja.
Nem "A Párt", hanem az összes párt frakcióinak képviselői és a pártokhoz nem tartozó független képviselők.

Ez magyarországi politikától függetlenül máshol is így van: ha sok pénzed van, befolyásos vagy, akkor bármit tehetsz. Ha értesz a joghoz, vagy jó ügyvéde(i)d van(nak), akkor kihasználhatod a kiskapukat.
De nincs mit tenni, ilyen az élet. Van aki többet megtehet büntetlenül, van aki kevesebbet. Nincs egyenlőség. Nem csak ilyen téren, semmiben: van aki gazdag helyre születik, van aki szegényre. Van aki egészséges lesz, van aki beteg lesz. Van aki erős, van aki gyenge. Van aki szép, van aki csúnya. Van aki intelligens, van aki buta. Van aki homokos, van aki hetero. Satöbbi, lehet sorolni tovább. Két ember sosem egyenlő.


pén. feb. 22, 2008 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Mutyiznak, és remekül megélnek...


pén. feb. 22, 2008 8:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Gyerekek kár ezen rágódni, a szokásos helyzet lehet, a tulaji körből
valaki valaki fontos embernek a csókosa. Ennyi, felesleges ezt
tovább bonyolítani, különben hogy lehet az hogy több mint 10éve ev így
működik. Félelmetes , de ez van. Uram - bátyám ország. :evil:


csüt. feb. 21, 2008 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Valóben ezt írják.
Max. polgári per lehetne, ha beperelnék:
"A Mistral tevékenysége tehát jogsértő ugyan, de az ügyészség aktuális állásfoglalása szerint nem minősül bűncselekménynek, sem szabálysértésnek, így a Váci úti boltnak csak kártérítést kell fizetnie egy polgári peres eljárás során, amennyiben azt sikerül lefolytatni. Az üzlet tulajdonosa, illetve a boltban számlát kiadó cég azonban gyakran változik: ha a cégjegyzékben a Mistralra keresünk, a rendszer Sinclar Számítástechnikai Korlátolt Felelősségű Társaságot adja ki, ez a cég azonban jelenleg felszámolás alatt áll, tehát nem működtethetné az üzletet. Nem is teszi, a számlát most már a LFFH Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság állítja ki."


csüt. feb. 21, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Azért olyan nagyon ne tapsikoljatok. :wink:
Néhány bagatell hologram nélküli DVD volt a nagy csinnadaratta oka.
http://index.hu/tech/jog/jogmi080221/


csüt. feb. 21, 2008 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
utini írta:
...
Az új vállalkozásuk is a garancia ügyintézésen és a szervizen fog megbukni...

De a régi is legalább 10 évig ment ... mióta volt M*stral? Sok évig dőlt belőle neki a pénz. Most becsukták, másba kezd. Másik üzlet, lehet nem is szám.tech., hanem egész más téma. Meg lehet volt már a m*stralos időkben is 10 másik fajta cége.

De én biztos vagyok benne, hogy a hosszú évek alatt a M*stralból úgy megszedte magát, hogy ha többet sose melózik és sose vág üzletbe, akkor is lesz pénze. Biztosan több pénzt sajtolt ki, mint aki picit drágább volt, de rendesen működött.

Ui: hiába írták itt a fórumon (meg több másikon), hogy ne menjetek oda, mert sokan pórul jártak még itt a fórumon is volt, aki elolvasta, aztán mégis odament, és aztán szívott.
Ilyenek az emberek.


csüt. feb. 21, 2008 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
T68m írta:
utini írta:
A törvényeink teszik lehetővé az ilyen játékokat, a törvények pedig mindig azon csoportok érdekeit szolgálják, akik azokat hozzák...


Végre valamiben egyetértünk!

Na, és kik hozzák a törvényeket? Akkor miben érdekelt a Párt?


Miért? Volt, amiben nem értettünk egyet? A párt a gazfickók meghatározott halmaza... De nem akarok politizálni, mert seggberúgnak.


csüt. feb. 21, 2008 13:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
utini írta:
A törvényeink teszik lehetõvé az ilyen játékokat, a törvények pedig mindig azon csoportok érdekeit szolgálják, akik azokat hozzák...


Végre valamiben egyetértünk!

Na, és kik hozzák a törvényeket? Akkor miben érdekelt a Párt?


csüt. feb. 21, 2008 13:12
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Victorius írta:
2 kérdés még:

1. Ki az az idióta, aki oda megy dolgozni?
2. Ki az a még idiótább, aki oda megy még vásárolni?


1. van egy haverom, aki ott dolgozott. Miért? Mert kellett a lóvé és máshol épp nem talált munkát.

2. én is vásároltam már náluk apróbb tételeket. Miért? Mert épp ott voltam, és nem volt kedvem elvi megfontolásból máshova menni vásárolni.


csüt. feb. 21, 2008 13:10
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 260 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség