Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 2:23



Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
NEM kapcsol be a szgép 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 9:30
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
krisztooo írta:
Hello! tudom rég nem írtam, de nem voltam az ünnepek alatt net közelben. szóval bebizonyosodott, hogy a hdd a hibás, nem forog normálisan. Mit gondoltok van rá esély, hogy megjavítják, és ha igen kb. mennyiért, mert van rajta jópár giga zene, meg kép meg mindenféle, ammiért kár lenne nagyon, ha elveszne.


Nos, van egy jó hirem, és egy kevésbé jó..

A jó, hogy szinte biztosan le lehet menteni az adataid.. a kevésbé jó, hogy attól függ, mennyit szánsz rá.

Ugyanis néhány ezer ft os vezérlőtől a kürti adatmentésig terjed a paletta...
figyelmedbe ajánlom azonban az ár-érték arány betartását.. :)


tisztelettel: gdea


szer. dec. 31, 2008 9:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A HHD-re csak a tápot csatlakoztatod. Érzed, hogy forog a motorja? A motor és a vezérlő elektronika között van egy 4 érintkezős csatlakozó. Ha azt megmozgatod, megnyomkodod, akkor elindul vagy megál a motor?


hétf. dec. 29, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 18, 2008 9:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello! tudom rég nem írtam, de nem voltam az ünnepek alatt net közelben. szóval bebizonyosodott, hogy a hdd a hibás, nem forog normálisan. Mit gondoltok van rá esély, hogy megjavítják, és ha igen kb. mennyiért, mert van rajta jópár giga zene, meg kép meg mindenféle, ammiért kár lenne nagyon, ha elveszne.


hétf. dec. 29, 2008 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Egészen pontosan milyen típusú eszközökről van szó?
Hogyan raktad be a másik gépbe? IDE sorrend?

IDE1 PRIMARY MASTER , PRIMARY SLAVE
IDE2 SECONDARY MASTER , SECONDARY SLAVE

Hol melyik eszköz, hogyan jumperelve?
Master-nek a 80eres kábel végén egészséges lenni.
Próbáld meg először csak a 2 hdd-t a 2 külön kábel végén Master-ként.
Így biztosan mennie kéne. Majd ha megy akkor valahol elhelyezni az optikát.

Milyen táp volt az eredeti gépben ahol a baleset történt és a mostani próbában?


pén. dec. 19, 2008 16:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 18, 2008 9:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok az előbb már írtam, de valamiért nem került k. Szóval leírom még1szer. Az a helyzet, hogy átraktam másik gépbe másodlagos winchesternek, de valamiért mikor ráraktam az sem indult el, pedig a jumpert slave-re raktam. Nem tudom mi lehet a baj. Ma már gondoltam beadom szervizbe is, de csak az hogy ránéznek 4000Ft, és azt azért elmondták előre, hogy valószínű kell vennem új winchestert memóriát, meg alplapot :D . És azt azért nem hiszem, hogy ez mind hibás lenne. Ja és valaki írta itt hogy telepítsem újra, én megtenném,de nem lehet, mert ahogy azt már írtam megakad. Ha valakinek van még valami tippje, az légyszives írja meg! Előre is köszönöm!


pén. dec. 19, 2008 12:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
amikor menet közben lekapcsoltad a fejek belebólintottak a lemezekbe

Hát ez azért már régóta nem szokásuk a diszkeknek. Ezen kívül azt írta krisztooo, hogy újraindította a gépet, nem pedig, hogy rugdosta.
Nekem inkább vírusgyanúsnak tűnik a dolog, futottam már bele ilyen hibába. HDD kiszed, másik gépbe másodiknak bedug, vírus és féreg keresgélés, csekdiszk. Aztán ha még mindig nem indul, lehet újratelepíteni (amig a másik gépben van, esetleg egy jó kis adatmentés).


csüt. dec. 18, 2008 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hát nem akarlak elkeseríteni,de amikor menet közben lekapcsoltad a fejek belebólintottak a lemezekbe.
Amit Lossfer javasolt a Hiren's-en van minden típ.lemezhez javító ill szerviz progi,de ha sikerül is nem lesz örökös :( Barátkozz meg a gondolattal,hogy új állja a helyét :nemjottbe:


csüt. dec. 18, 2008 19:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 18, 2008 9:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Szia köszi kipróbálom, csak szereznem kell egy floppy meghajtót, mert az sajnos nincs! addig is ha valakinek van valami egyéb ötlete, az írjon légyszives! még mindig nem vagyok benne biztos, hogy a hdd hibája.


csüt. dec. 18, 2008 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Ilyenkor jön jól egy Hirens's vagy MiniPE boot CD, vagy ha van floppy meghajtód HDD Regenerator.
http://hdd.regenerator.v1.41.378564.crack-locator.com/
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... egenerator


csüt. dec. 18, 2008 15:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 18, 2008 9:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
szétszedtem, megtisztítgattam, de még mindig semmi!!! Az a baj hogy nem akarok venni úgy egy merevlemezt, hogy nem tudom hogy biztos az a baj! szóval nem tudod, hogy hogy tudnék meggyőződni róla, hogy biztos az a hibás?? És van rá esélyem, hogy megmentsem valahogy róla az adatokat?


csüt. dec. 18, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbáld meg szétkapni, és a vinyó kábeleit kicsit megmozgatni, megtisztítani.

Lehetséges, hogy a vinyó felmondta a kulcsot.


csüt. dec. 18, 2008 10:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 18, 2008 9:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok! nem tudom mennyire illik bele a témába, de lenne egy kis gondom, játékot telepítettem, ami közben lefagyott a gép, ezért újra indítottam. Azóta nem tudom bekapcsolni a gépet. Eljutok odáig, hogy lehet választani, csökkentettmód normál mód csökkentett mód hálózattal, stb. közül, de bármelyiket választom a windows logo után pár felvillan egy kék kép, és újraindul. Próbálkoztam újratelepítéssel, de annál a résznél, amikor kiírja, hogy Vizsgálat: 117240MB lemez: 0 ld: 0 busz: 0 - atapi egyszerüen megáll, fél óra után sem lép tovább, próbáltam újratelepíteni és javítani is. mi lehet a baj? légyszi ha tudtok segítsetek.


csüt. dec. 18, 2008 9:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SYmon írta:
a bios elfelejtene dolgokat
Ha a pontosidő beállítást is felejti, akkor cseréld ki az alaplapi gombelemet. Ha nem indul a gép annyira sem, akkor a gombelemet mérd ki műszerrel. 3 V körül kell lennie, rövidzárban pár 10 mA.


vas. dec. 14, 2008 21:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Vannak USB eszközök, amit ha benne hagysz, nem lép tovább a Boot. Kilépés előtt ki kell húzni. Én is jártam így. :shock:


vas. dec. 14, 2008 21:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 14, 2008 9:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Vagy egy aprócska gondom, hátha van valami okosság rá. Na szóval. Van egy Dell tipusú fekvőházas gép, aminek az volt a problémája, hogy nem "indul". vagyis elindul de mégsem. A bios betöltéséig bejön de utánna semmi, zúg a prociventi, de a monitor lekapcsol, mint amikor a gépet kikapcsolnám. Szóval nem tudom eldönteni, hogy tényleg megy e. vagyis hogy be jön e a rendszer. A monitornak rendesen működik. Már telepítettem újra, akkor frissen működött, kb 10 szer újraindítottam és simán működött minden. De másnap mikor bekapcsoltam, megint azt csinálta. Két eshetőségre gondolok. Az egyik, hogy a bios elfelejtene dolgokat, vagy a vga chip-pel van gond, nem tom.

Hirtelen ennyi.

Köszönöm előre is a segítséget.


vas. dec. 14, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás táph
Itt az ideje tápot vennem.
Holnap első utam a bitbolt-ba vezet.

ATX táp 400W CHIEFTEC 12 cm venti, 20/24 tűs OEM


hétf. nov. 10, 2008 22:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
De azt ám :D


hétf. nov. 10, 2008 22:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: táph
Hannibal írta:
... mert a **** táp elviszi az egészet...

Csak nem **** akartál írni? :D


hétf. nov. 10, 2008 21:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: táph
fine2006 írta:
...
A chieftec táp sajnos jóval drágább. Tovább tesztelem, addig is még egyszer köszönök mindent. Sziasztok!!!


De még mindig jóval olcsóbb, mintha az egész gépedet cserélni kell, mert a **** táp elviszi az egészet. 6-7000 között lehet kapni 300-350-es FSP-t.


hétf. nov. 10, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A tápon ne spórolj. Mert ha megborul (és nincs korrekt védelem minden táp ágon), minden hardver elszállhat a gépben. Örökre. Az adataiddal együtt. :shock:


hétf. nov. 10, 2008 21:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás táph
Sziasztok!
Köszönöm a segítséget. Elsőként megnéztem, hogy a kondik púposak-e. Nem találtam problémát. Utána kiiktattam a tuner kártyát. (winfast tv 2000 xp expert). Most próbálgatom, s úgy tűnik, a két vinyóval, a két dvd-vel (író,olvasó), külső hálózati usb-vel, modemmel még elbír. Eddig úgy tűnik, minden ok.
A teljes energia felvétel 155 W -ra lecsökkent. A sirtec tápom 300 w-os, és ha jól emlékszem, már 4 éves. Igaz túlfeszvédő (pulsar mge) hosszabító, elosztóról működött mindig.
Örülök, hogy nem alaplap gondom adódott. Az drágább mulatság lett volna.
Előre láthatólag, előbb, vagy utóbb vennem kell majd egy tápot. Egyébként a sirtec-be is benne lehetett az anyag, mivel jó nehéz volt.
A chieftec táp sajnos jóval drágább. Tovább tesztelem, addig is még egyszer köszönök mindent. Sziasztok!!!


hétf. nov. 10, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Elfáradt tápra tippelek, ami az indító áramokat nembírja. Emiatt a Power Good jelet sem adja már ki. A második indításra viszont már kisebbek az indulóáramok, azt még elviszi.
Próbálj legalább egy teszt erejéig kölcsönkérni egy szintén legalább 300-as tápot és várjuk az eredményt.


hétf. nov. 10, 2008 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

Ahogy mondod, alaplap vagy táp probléma: de legalább az egyikből kell cserealkatrész ahhoz, hogy ezt meg tudd állapítani ;-) Vagy kell nagyon komoly műszerpark és szaktudás: úgy gondolom méréssorozattal is be lehetne határolni a hibát, de az a bonyolultabb megoldás ;-)

Mennyi idő a gép? Mennyi idős és milyen gyártmány a táp? Az alaplapon a proci körül a kondik nem púposak? Ezeket szoktuk először "szemrevételezni", mert ha pl. egy viszonylag új alaplap egy 6 éves 300W-os(nakmondott) Mercury táppal, akkor nem is nagyon kell tovább keresni a hibát ;-)

Üdv


hétf. nov. 10, 2008 10:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás táp
Sziasztok!

A segítségeteket kérem.
A számítógép bekapcsolása után, kb. 3 másodpercig megy a gép, majd utána leáll. A ventilátor is csak 3 másodpercig működik. A számítógép kijelző zöld ledje (bekapcsolást jelző led), a leállás után is folyamatosan világít. De semmilyen hang nem figyelmeztet hibára. Én tápellátás, vagy alaplap (tápegység) hibára gyanakodok, vagy alaplapi gombelem hibára gondolok, de mivel nincsen tápom, alaplapom nincs, nem tudom kipróbálni. Az energia össz. felvétel, mérő műszer szerint 195 W. A tápom 300 W sirtec.

A bekapcsoló gomb nyomva tartása után (kb 5-6 másodperc), ki tudom kapcsolni a gépet, majd a bekapcsoló gomb egyszeri megnyomásával (másodikra) elindul a gép és feláll a rendszer.
Mi lehet a probléma? Várom ötleteiteket. Sajnos többször már előfordult. Köszönöm


hétf. nov. 10, 2008 8:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Schuszti írta:
Megneztem ami rögziti a hűtőbordát a procihoz az jól illeszkedik . Biosfrissités érne valamit ? :)

Isten ments! Ez a gép volt már jó is (bár ezt ne írtad egyértelműen). Először hibakeresés, azután szoftver frissítés. Főleg a Bios-nál nagyon észnél kell lenni, mert véglegesen elszúrhatod az alaplapodat. Ha nem kell, ne piszkáld.

Jól írták: a Bios beállításokat valahogy mentsd el (szofveresen, kézzel feírva, esetleg nyomtatva). Aztán ha nem mész semmire a hibakeresésben, visszaállíthatod Default-ra.


csüt. okt. 30, 2008 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nemvalószínű.
Ez szerintem is melegedés gond, mégpedig a tápban.
Lehet, csak egy fóliatörés, amit egy melegedő alkatrész elnyom a helyéről.


csüt. okt. 30, 2008 9:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 29, 2008 18:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Megneztem ami rögziti a hűtőbordát a procihoz az jól illeszkedik . Biosfrissités érne valamit ? :)


csüt. okt. 30, 2008 9:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nacorvus írta:
...
-műszaki ember leírása a bepattintós-biszb-aszra,amit,arra találtak ki,hogy a hűtőt propellerrel együtt az alaplaphoz rögzítsék..stücni..stb. :D

Ez pontoosan igy van ahogy ide van irva, mert ha igy nem ért meg valaki akkor nem való szerelőnek, egyébként "körmös biztositópatent" a neve talán.

Megj.: Én megnézném az energiaellátást is bios-ban. De a tápot mondanám ludansnak.
Meg ha más nem kezd el a jóöreg hibaanalizist!
Gép szétszed alaplapról mindnt leszed, majd egyesével vissza, Bios kódokat előzőleg kinyomtatni!
csáó


szer. okt. 29, 2008 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Alaplapot fogó bepattanós az távtartó, tehát lehet ez is az, bár ez "odahúzó" fül, nem távoltartó ;)


szer. okt. 29, 2008 22:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... Más de ez nagyon tetszik by Laci_L:
Idézet:
:négy műanyag szegecsből az egyik lelazult
:shock: (a szegecs nem oldható kötés-oldható,hidegvágóval v köszörűvel)
-műszaki ember leírása a bepattintós-biszb-aszra,amit,arra találtak ki,hogy a hűtőt propellerrel együtt az alaplaphoz rögzítsék..stücni..stb. :D

Akkor nem szegecs, hanem egy izé... :D


szer. okt. 29, 2008 22:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Má' megint beelőztek..
Idézet:
Lehet a táppal is gond
.(bár erre a tip-re nem jellemző).ill a csatlakozókkal..lehúz rádug megnyomkod visszadug...

Más de ez nagyon tetszik by Laci_L:
Idézet:
:négy műanyag szegecsből az egyik lelazult
:shock: (a szegecs nem oldható kötés-oldható,hidegvágóval v köszörűvel)
-műszaki ember leírása a bepattintós-biszb-aszra,amit,arra találtak ki,hogy a hűtőt propellerrel együtt az alaplaphoz rögzítsék..stücni..stb. :D


szer. okt. 29, 2008 20:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A Celeron azért nem akkora hőerőmű, hogy órákig ne hűljön le... Szerintem is inkább a táp a gyanús. Ilyesmit túlmelegedés, zárlat illetve túlterhelés esetén szoktak produkálni a tápok. Ki kéne próbálni egy kölcsön táppal is (ha megoldható).


szer. okt. 29, 2008 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Lehet a táppal is gond. :shock:

Én jártam már úgy, hogy a proc hűtőt fogó négy műanyag szegecsből az egyik lelazult, és a másik három féloldalasan szorította a proc-ra, emiatt az túlmelegedett. Néha, hirtelen vagy lassan. Ahogy kedve tartotta. Szemmel persze semmi sem látszott. Hiába volt bekenve pasztával.

Szívás volt a köbön. :D


szer. okt. 29, 2008 20:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 29, 2008 18:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi majd megnézem . Csak az a baj , hogy nem nagyon értek az ilyesmihez és még szétkapni sikerülne , de összerakni nem nagyon tudnám a vasat:S


szer. okt. 29, 2008 18:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Olyat is el tudnék képzelni, hogy a melegedés miatti hőtágulás a probléma. Próbáld meg cserélgetni az alkatrészeket, kipróbálni másikkal.


szer. okt. 29, 2008 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 29, 2008 18:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
megterhelem de nem kapcsol ki csak ha a bizonyos 7.,8. órában vagyok. A processzor : Intel Celeron 2,8 Ghz . A zselé beszáradt de már egy hete kentem oda új hűtőzselét de nem segitett. Hűtőborda tökéletesen illeszkedik.


szer. okt. 29, 2008 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ez így sokminden lehet, pl. túlmelegedő processzor is. Terheld meg a gépet valami játékkal, akkor ha ez a gond, egykettőre ki fog kapcsolni.


szer. okt. 29, 2008 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 29, 2008 18:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok !
Az lenne a problémám , hogy ha sokat van bekapcsolva a gép 7-8 órát megátol egyszer csak "kikapcsol" a gép de úgy , mintha lenyomnám a táp bekapcsolóját. Ilyenkor a gép vissza se kapcsol . Ha egy 3-4 percet várok megnyomom a bekapcsoló gombot bepörögnek a ventilátorok de egyböl valami lekapcsol .Utána már hiába nyomkodom a bekapcsoló gombot semmi , csakha lekapcsolom a tápot megvárom mig az alaplapon a kis lámpa kialszik és akkor megint enged egy pár másodpercet (kb annyi h bepörögnek a ventilátorok).Ahhoz , hogy ismét menjen egy napot kell várnom . Ekkor megint megy a gép 7-8 órát .

Videokártya:Nvidia Gforce 7600gs
Ram: 2x 512 ddr2 Kingston (letesztelve nem hibásak )
Alaplap:Asus P5P800
Táp:FSP400-60THN-P
Elvittem egy szerelőhöz, megnézte (persze akkor működött) és aztmondta minden jó , nemtud vele mit csinálni mert lényegében működik a gép .

Mi lehet a gond ? :(

Köszi mindenkinek !!


szer. okt. 29, 2008 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
jaja, az UPS nem tartozik ide csak megemlitettem hogy van, és a WOL-t is csak azért hoztam fel mert láttam mit produkált mikor bekapcsoltam.

Na mindegy ha valakinek valami eszébejut akkor légyszi irja le.


kedd okt. 07, 2008 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Idézet:
Egyébként router miért kell? Ha elküldöm a magic packetot az ADSL modem címére, akkor nem küldi tovább a belső oldalra?

Az tovább küldené, de távolról csak IP-cím alapján éred el, azt meg kikapcsolt állapotban nem kap a gép. Ezért kell a router, ami állandóan kapcsolódik, plusz még azt is be kell állítani, hogy a magic packet melyik belső címre menjen. (Eléggé elkanyarodtunk a témától).

Idézet:
vackor írta:
Esetleg van olyan lehetőség, hogy minden nap egy adott időben kapcsoljon be? Úgy legfeljebb 1 napig nem éred el a gépet.

Lehet ilyet is beállítani, de ha áramszünet van, akkor ez sem indítja el a gépet. Ugyanúgy, mint a WOL.

Ha van UPS és jól működik, akkor 1-2 óra áramszünet nem gond. De a szoftveres leállásra az sem megoldás.


kedd okt. 07, 2008 9:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Szóval most kicsit összekavarodtam.

A kérdéses gépen nincsen WOL és van UPS. Az UPS miatt nem igazán van áramszünet, de valami miatt a gép szoftveresen kikapcsolja magát, és ezt szeretném valahogy összehozni.

Az otthoni EPOX lapon nincs UPS és engedélyezni tudom a WOL-t és mikor ezt megteszem akkor a szimpla win kikapcsolását követően (szoftveres leállás)rögvest visszakapcsolt és ez nem az áramszünet miatt van hanem csak ugy, és foglamam sincs mi miatt.
szóval nem tudom érthető e!!
üdv


kedd okt. 07, 2008 8:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vackor írta:
Nekem nem egyértelmű, hogy mit nem tud a BIOS. A WOL nem megy (nem írtad, de ahhoz router is kell), vagy a "Resume after AC power loss". Ez utóbbit persze sokféleképpen írják, de a lényeg hogy elindul a gép, ha helyreáll az áramellátás.

Ez jó lehet.
Csak akkor gáz, ha relatíve gyakran van áramszünet, és a gép elindul "magától", akkor is, amikor nem kéne.
Meg fentebb az írta, hogy van UPS, tehát elvileg sosincs áramszünet a gépnek.

Egyébként router miért kell? Ha elküldöm a magic packetot az ADSL modem címére, akkor nem küldi tovább a belső oldalra?


vackor írta:
Esetleg van olyan lehetőség, hogy minden nap egy adott időben kapcsoljon be? Úgy legfeljebb 1 napig nem éred el a gépet.

Lehet ilyet is beállítani, de ha áramszünet van, akkor ez sem indítja el a gépet. Ugyanúgy, mint a WOL.


kedd okt. 07, 2008 8:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen,ezzel a töketlen kapuőrrel már többeknek meggyűlt a bajuk valahol itt,a tudásbázisban emlegetnek valami hasonlót,de köze nincs a hardverhez ill mégis :roll:


hétf. okt. 06, 2008 20:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
itt vannak az aktuális időtartamra a RENDSZER eseménynapló
KépRENSZER 1

KépRENDSZER 2

és itt az eseménynaplóbol az ALKALMAZÁSOK

Kép ALKALMAZÁSOK

A problémás időpont 2008.10.03.


hétf. okt. 06, 2008 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
energoman írta:
A WOL-t csak azért kelvertem bele (router nélkül) mert otthon (EPOX) azt észrevettem hogy mikor bekapcsolom a BIOS-ban akkor nem lehet kikapcsolni a gépet, illetve az áramszünet sem számit neki, mert mihelyst a start menüböl kikappcsolom akkor leállás után ujraindul

Érdekes. Nincs valami rosszul bekötve abban a gépben? :roll:

Azt nem hiszem, hogy az időszinkronizálás hatással lenne a leállásra. Inkább olyasmit keress, hogy szabályosan állt-e le a rendszer (pl: az eseménynapló szolgáltatás leállt), mert akkor szoftver oldalon kell keresni az okokat.


hétf. okt. 06, 2008 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
lehet kicsit tömör voltam.

Az APC 100% jó fut rajta a diagnosztika rendesen, küldi alacsony tölztöttség esetén az emailt, meg mindenre amire beállitottam.

A WOL-t csak azért kelvertem bele (router nélkül) mert otthon (EPOX) azt észrevettem hogy mikor bekapcsolom a BIOS-ban akkor nem lehet kikapcsolni a gépet, illetve az áramszünet sem számit neki, mert mihelyst a start menüböl kikappcsolom akkor leállás után ujraindul, és ez van ha otthon elmegy az áram, mert mihelyst visszjön azonnal bekepcsol, és mindegy hogy van e rá dugva a hálózat (LAN) vagy nincs akkor is ezt csinálja. Ellenben nem tudom a routeren keresztül felébreszteni a gépet ha arról van szó, mondjuk ezt sem értem miért nem de ez mellékes. Ez az autómata visszakapcsolás lenne jó nekem is az MSI lapon.

Ahogy megnéztem az eseménynaplót akkor a következőt találtam:
"Az időszolgáltatás 49152 másodpercen keresztül nem tudta szinkronizálni a rendszeridőt, mivel egyik időszolgáltatás sem tudott megfelelő időbélyegzőt biztosítani. A rendszeróra nincs szinkronizálva."

ezután az esemény után többnyire mindig ott van az a bizonyos hétvégi időtartam míg nem vagyok a gép mellett.
Most kivettem a pipát az időszinkronizálástól az óránál, nem tudom segit e valamit.


hétf. okt. 06, 2008 13:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
azt elég egyszerűen ki lehet próbálni, hogy a szünetmentes-e a ludas: kihúzod a tápját, amikor ott vagy.


hétf. okt. 06, 2008 12:11
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nekem nem egyértelmű, hogy mit nem tud a BIOS. A WOL nem megy (nem írtad, de ahhoz router is kell), vagy a "Resume after AC power loss". Ez utóbbit persze sokféleképpen írják, de a lényeg hogy elindul a gép, ha helyreáll az áramellátás. Esetleg van olyan lehetőség, hogy minden nap egy adott időben kapcsoljon be? Úgy legfeljebb 1 napig nem éred el a gépet.


hétf. okt. 06, 2008 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Látatlanban csak ötletelgetek:

Lehet a szünetmentes már nem jó, és ha elmegy az áram, akkor azonnal lemerül (vagy olyan hirtelen, hogy a vezérlése még úgy "érzi", hogy bírja tovább, aztán megáll, és nincs ideje leállni a gépnek, lehet üzenetet sem kap, hogy fogytán a kakaó)
Esetleg lehet tápegységhiba a számítógépben.

Oprendszer logjában nem látsz valamit: rendesen leállt, vagy csak mintha kihúzták volna az áramot alóla? Esetleg bármi más bejegyzést a logban (lehet az e-mail másért nem jött meg, de a logban látszik a szünetmentes jelzése)

A BIOS néha trükkös a WOL-llal: nf7-es lapon (nemtom fejből, hogy milyen verziójú BIOS) Wake on LAN nincs is a BIOS-ban: helyette 2 dolgot kell beállítani, hogy a WOL menjen: az egyik a Wake on Ring (ami tudtommal a modem általi élesztés) a másik a Wake on PCI PME (vagy valami hasonló nevű: valamilyen PCI eseményekre ébresztés) engedélyezése kellett. És a könyvben nem volt leírva.
Viszont nálam az volt a gáz, hogy nem volt szünetmentes, és ha az áram elment egy kis időre, utána már nem ébredt fel a gép.


hétf. okt. 06, 2008 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A téma címével ellentétes kérdésem van.
Tehát van egy teljesen általános PC egy MSI 865G Neo2-PS (MS-6728G v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Video), amit mindig bekapcsolva tartok kicsi személyes szerverként, egy APC szünetmentes is rá van kötve. Energiatakarékossági mód az alaplapon S3. Az APC emit küld ha valami leállás volt de azt nem kaptam tehát ugy kapcsolt ki hogy nem a szünetmentes ált le.

A probléma hogy mikor hétvégén otthagyom a gépet akkor hétfőre ki van kapcsolva és ez nekem nem jó mert németországból nem tudom bekapcsolni. Hibernálás nincs engedélyezve és a win-es beállitásban "mindig bekapcsolva" energiatakarékossági mód van.
Eléggé silány dolog hogy ez a szerencsétlen gépben a biosban nincsen WOL mert ha lenne akkor egykikapcsolás után rögtön visszakapcsolna, amit pl. az én ősrégi EPOX lapom tudja.

Tudtok ehhez valamit mondani,


hétf. okt. 06, 2008 9:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 123 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség