Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 8:03



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 2 hozzászólás ] 
Milyen UPS-t (ne) vegyünk? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Téged állandóan kerülgetnek az ilyen rejtelmes problémák :D
Részemről ha szünetmentes, akkor APC. Illetve FSP dobott mostanában piacra UPS-eket, azokról elég jókat olvasni. Egy teszt, ami pont ide illik és friss ropogós: http://prohardver.hu/teszt/olcso_szunet ... tesek.html

Viszont UPS-ekre már van egy topic: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... hlight=ups


pén. ápr. 23, 2010 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Milyen UPS-t (ne) vegyünk?
Milyen UPS-t (ne) vegyünk?

Azért dobom fel ezt a témát, ha valaki UPS vásárlásán gondolkodik itt találjon segítséget.

Nos én először egy LCD kijelzős InformGuard 650-es UPS vásárlásával kezdtem. A kapcsoló nyomógombja egy napon belül elromlott, kicserélték.
Aztán egy idő után nem lehetett kikapcsolni az LCD kijelző akkor még 100% töltést mutatott amikor a szervizbe küldtem.
Visszakaptam később amikor is már csak 94%-ig megy a kijelző és állandó töltést jelez, napok utáni folyamatos töltés mellett.
Erre ismét visszaküldtem, mire a szerviz, akiknek a nevét és a címét most még nem írom ki, visszaküldte egy "szakvélemény" kíséretében, miszerint a sensor nem érzékel többet mint csak 94%-os töltési állapotot, de attól a garanciális készülék még jó.
Most ismét vissza küldöm nekik, mert én egy kifogástalan állapotú 100%-os szintet tudó sensorral és akkuval küldtem be javításra - kapcsológomb - és nem elrontásra a készüléket.
(Ha nem garanciális lenne a készülék, akkor egy akku és egy LCD kijelző cseréjével, minden bizonnyal magam is megjavíthatnám.)

Folytatom a sort. Inform Guard 2000. Itt először a kapcsológomb tréfált meg, nem lehetett kikapcsolni. Akkor még a cég küldött érte egy szállítót, a súlya miatt. Aztán ismét ugyanez és ismét a szállító.
Ezután egyszerűen elfogyott az LCD kijelző fényereje és teljesen elhalványult. Ekkor már nem volt szállító magam cipeltem a hatályos jogszabály ellenére a postára és adtam fel a saját költségemre.
Visszaküldték.
Az LCD kijelző villogni kezdett aztán szépen teljesen elhalványult.
Szállító ismét nincs magad uram a saját költségeden a postára.
Állításuk szerint a szervizben levő utolsó kijelzőt rakták bele, ami pillanatnyilag még jó, csak el ne kiabáljam.

Az A+Plus néven forgalmazott 800-as UPS készülékeket is használom, velük eddig semmi probléma nem volt, remélem nem is lesz.

Kérdésem elsősorban a fórum közkedvelt villamosmérnökéhez: Most örüljek ennek a 94%-ot bizonyító "szakvéleménynek" nevessek vagy bosszankodjak? Milyen szerviz lehet az, ahol nem megjavítják hanem elrontják és ismételten úgy küldik vissza a készüléket? :?:


pén. ápr. 23, 2010 12:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség