Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 18, 2024 9:35



Hozzászólás a témához  [ 499 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
TV tunerek 

Melyik tuner kártya "márkával" vagy megelégedve?
A szavazás pén. feb. 03, 2006 21:22-kor befejeződött.
Pinnacle 34%  34%  [ 18 ]
nVidia 4%  4%  [ 2 ]
ATI 8%  8%  [ 4 ]
Kworld 2%  2%  [ 1 ]
Leadtek 26%  26%  [ 14 ]
Hauppauge 13%  13%  [ 7 ]
Egyéb 13%  13%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 53

TV tunerek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
:D de szerettek kötözködni
de egy kódolós gépen 1GB illik.
Egyébként pedig az mpeg2 pont hogy kisebb kapacitást igényel mint a divix vagy testvérei. Pont ez a lényeg az összes müholdas vagy földi digitális sugárzás valamilyen mpeg szabvány szerint jön mindenféle hangal, ezeket szinte kódolni sem kell mentés szinten.

javaslom próbáld ki és használd a PowerVCR II Deluxe-ot. 1.2-es Athlon-nal használtam, most a DVB Dream-ra esküszüm de szerintem ez viszi a kábeltévét is.
üdv


hétf. feb. 23, 2009 19:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 16:19
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
mcico1 írta:
512Gbyte RAM-mal felszerelt.


512Gbyte :shock: :shock: :shock:
nem inkább 512Mbyte? :D :D :D


hétf. feb. 23, 2009 18:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Sziasztok !

Örülök, hogy végül nem a Pinnacle tunert választottam. Maradtam az eredeti, Leadtek Palmtop USB tunernél. 10500-ért, szerintem, tud annyit, amennyi elvárható. Sikeresen megoldódott a kétségem, hogy mit tud vele kezdeni egy 1.5GHz-es procival és 512Gbyte RAM-mal felszerelt Packard-Bell laptop. A driverek szépen felmentek, semmi gond nem volt, települt a hardware. Alapból a Winfast PVR2 software-t ajánlja hozzá. A TV-zés még elment valahogy, de néha szaggatott a hang, a felvétel pedig a leggyengébb windows media-s formátummal is rendesen szaggatott. Lényeg az, hogy ez nem jó hozzá. Szerencsére ott volt a korábbi verzió, a Winfast PVR. Ezt a prg-t már régóta használom egy nagyon egyszerű Leadtek tunerkártyához, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Most sem csalódtam, remekül kezelte ezt az eszközt is. A TV-zés tökéletes, bár néhány adót kézzel kellett beállítani, mert nem találta meg automatikusan. Ugyanarról a kábelTV-ről ez a tuner nyújtotta a legjobb képminőséget. Ugyanis még van 2 másik gépben egy-egy tuner, az említett Leadtek és egy régi ATI. Felvételnél a windows-os formátum mind ment, az mpeg1 is, mpeg2 is addig, amíg a bitráta nem megy úgy 2500 fölé, a hangot pedig nem lehet 224 alá vinni. Előző esetben a kép ugrál, a másikban pedig olyan " kásás" a hang. Tehát DVD minőséget nem lehet tőle elvárni, de az analóg TV adás sem az. Nálunk csak az RTLKlub és a TV2 sztereó, ezeket akként is vette. A direkt DVD írást nem próbáltam, mert, szerintem, az esélytelen ezzel a géppel. Lényeg az, hogy ezzel a programmal ez az USB tuner egy ilyen kvalitású gépnél jól használható. Csak az a baj, hogy egyes forgalmazók jóval drágábban adják, itt Egerben egy helyen 14500-ért akarták adni, annyi sok érte, ahhoz képest, amit tud. De akkor, januárban még voltak olcsóbb lelőhelyek a fővárosban.


szomb. feb. 21, 2009 14:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 16:19
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Na nekem pont ez a tunerem van.(pinnacle PCTV 310e) és komolyan mondom ilyen gagyi programot ami ehhez van én még nem láttam.lassú is meg megbolondítja a gépemet.(pedig elégnagy gépem van) becsikosítja a képet meg minden.a Kérdésem hogy nincs valami normálisabb program ehhez? én most PinnacleTVcentert használom de valami más kellene.1ébként meg hiába nyomtam be hogy PAL B akkoris rossz volt nekem kellet utánnahangolnom meg minden.Tudtok ebben segíteni?


kedd feb. 10, 2009 21:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Felbukkant egy újabb jelölt, mégpedig a Pinnacle PCTV Analog USB. Tudtok-e erről valamit ? A Depo.hu-n sztereónak titulálják, de a gyártó lapján ezt nem tudtam igazolni, csak az audió bemenetnél említik meg azt, hogy ez sztereó.


pén. jan. 23, 2009 10:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Jaj ! Köszi Hannibal ! Ilyen hülyeségeket írni sorozatosan. :oops:


csüt. jan. 22, 2009 18:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Köszi energoman ! Számomra is határesetnek látszik a probléma. Lehet, hogy TV-zésnél nem lesz gond, de már mpeg-2 kódolásnál akadozhat. Úgy tudom, a divx kódolásnak kisebb a számítás igénye. Arra lenne esély, hogy jó lesz ?
Ki kellene próbálni, de erre nincs lehetőség, csak ha már megvettem. Annyi tapasztalatom van, hogy egy régi ATI TV Wonder kártya egy 1,7 MHz-es Celeronnal gond nélkül ment, és kódolta az mpeg-2-t.


csüt. jan. 22, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Azok a MHz-k pedig GHz-k. :P Csak a rend kedvéért.


csüt. jan. 22, 2009 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A cima asztali PC-től nem sokban különbözik a Noti e tekintetben.
egy tunerhez bőven elégnek kelle lennie egy ilyen gépnek, de ez a kikódolnivaló cucctól függ meg hogy milyne kodec-eket használ a tuner.
Mellette persze nem nagyon fog más menni!

digitális jelnél 100% nem szabad lenni probléma.
Analógnál nincs infóm.

üdv
energo


csüt. jan. 22, 2009 16:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Vagy inkább a gép nem jó a tunerhez. :wink: Kicsit kevés a feladathoz.


csüt. jan. 22, 2009 14:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 30, 2007 13:30
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Üdv. Mindenkinek !

Szeretnék egy olcsóbb USB TV tunert laptoppal használni. A kiszemeltem: WinFast PalmTop TV, részben azért Leadtek, mert már használok egy olcsó kártyájukat, és meg vagyok vele elégedve, különösen a Winfast PVR prg.-mal. A laptop pedig Packard Bell Easynote R199, benne egy 1,5 MHz-es Celeron processzorral. A Leadtek a specifikációjában azt írja, hogy TV-zéshez min. Pentium 1,7 MHz-es, DVD felvételhez 2,6 MHz-es proci kell. Szerintetek akkor ez a tuner valószínűleg nem lesz jó ehhez a géphez ? Esetleg van valakinek tapasztalata ? De ha lenne más tuner javaslat ebben a 10 ezer Ft körüli tartományban, annak is örülnék. Köszönöm !


csüt. jan. 22, 2009 14:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 18:55
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Hali!

A DVB Dream nem támogatja a kártyámat a PowerVCR meg fizetős ha jól láttam, ha új program, akkor valami ingyenes megoldás kellene.


szer. nov. 26, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ha tudod és a kártyádat támogatja használd a DVB Dream lejátszót vagy itt a főoldal (ez ingyenes)
Vagy használd a PowerVCR-t a CyberLink-től
sok szenvedéstől megkíméled magad!


szer. nov. 26, 2008 11:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 18:55
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Hali!
Egy kis segítségre lenne szükségem:
Van egy Pinnacle PCTV Stereo kártyám és a DScalert szeretném hozzá használni mert a gyári program nem megy Vista alatt.
Feltelepítettem a DScalert, felismerte a kártyát is, de mikor lefuttatom a csatornakeresést akkor nem talál semmit.
Hogyan lehetne ezt működésre bírni?


szer. nov. 26, 2008 11:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 05, 2008 0:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello!

Hol állítom be,és mit állítsak be az audiocodec-en?


szer. nov. 05, 2008 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
vagy rossz a lejátszó vagy valami kodecütközés (esetleg nem állitottad be a progiban az audiocodec-eket esetleg a videocodec nem tud eggyütmüködni az audio-val) van!
Telepitsd ujra vagy használj másik lejátszót!
Lehetőségek:
PowerVCR (sima tv tunerhez ez nagyon jó)
DVBDream


szer. nov. 05, 2008 9:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 05, 2008 0:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv!

Én a Chris TV PVR 5.10 használom.A TV kártyámról nem tudok adatot adni,mert még nem találtam meg,hogy hol nézem meg.(Ha valaki ebben is tud segíteni,az jó lenne).Minden mükszik a programmal,csak az a bajom,hogy a felvett műsoraimon nincs hang!A hangerő/tulajdonságok/felvételhez mindent kipróbáltam,de egyiknél se adott hangot.

Szóval ha valakinek van ötlete,kérem írjon!

válaszokat előre is köszönöm!


szer. nov. 05, 2008 9:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
:hm: Nem jártam teljesen utána a dolognak, de valami olyat szűrök le, hogy is-is.
Illetve egyesek szerint számítógépnél az mpeg4 végül is csak szoftver kérdése, másrészt a napokban olvastam egy USB DVB-T tunerről, ahol írták, hogy mpeg2-t és mpeg4-et is tud.
Jobb lenne talán, ha hardveresen is tudja az mpeg4-et, ha tényleg van ilyen, vagy a cég eleve így forgalmazza.
Most már csak ilyennel cuccot érdemes beszerezni. TV-nél mindenképp, bár egyesek szerint komolyabb fizetős adások vételhez úgyis set-top-box kell majd.
Egyelőre M1, M1 HD, M2, Duna, Autonomia, de nemsoká beszáll az RTL Klub és a TV2 is az ingyenes földi sugárzásba.


hétf. okt. 13, 2008 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Üdv!
Lassan aktuális lenne egy tuner-kártya csere analógról hibridre, tehát DVB-T is játszana. Az volna a kérdésem, hogy a manapság kapható kártyáknál mi a helyzet MPEG4 kódolás terén, tekintettel arra, hogy - mind nem rég kiderült - nálunk ez lesz a szabvány, Ny-Eur-ban viszont éppenséggel az MPEG2 van túlsúlyban. Gondolom van hardveres feltétele is ennek a kártyán, vagy esetleg ehhez elég egy "általános" DVB-tuner chip a kártyán és megoldja erőből szoftveresen? Nem igazán szokták kihangsúlyozni ezt a dolgot, mint ahogy egész idáig a TV-knél is csak azt tartották szükségesnek feltüntetni, hogy beépített DVB-tuner és kész.


hétf. okt. 13, 2008 19:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 10, 2004 0:15
Hozzászólások: 7
Hozzászólás vhs digitalizálás
hello!

Légyszi segítsetek!
Szeretnék vhs felvételeket digitalizálni. A helyzet az, h nem filmeket, vagy bármilyen más úton megszerezhető dolgokat, és fontos lenne minél hamarabb(esküvőre). Tehát tök jó lenne, ha segítenétek.
Nyilván tudom, h nem lehet ezt egy mezei tv- tunerrel megcsinálni, mert nem lenne jó a minősége, értem. De nem szeretném mással digitalizáltatni sem, hanem magam.
Szóval tudtok- e ajánlani vmilyen kártyát(belső, vagy usb-s, mindegy), aminek az ára azért nem a csillagos ég. Nyilván nem a legprofibb dologra gondolok, de azért ne legyen undorító minőségű...
Köszi, előre is!!!


vas. jan. 13, 2008 16:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 12, 2008 17:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Pinnacle pctv stereo
Amikor a lehetséges hibák között szerepel hogy "twain driver is running", az a tv programnak miért gond?


vas. jan. 13, 2008 14:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A TWAIN driver a képalkotó eszközök szabványosított kommunikációs felülete. Tehát ha pl. van egy scannered és az támogatja a TWAIN felületet (hogyne támogatná), akkor minen TWAIN kompatibilis grafikai progiból fogod tudni használni, a progiban pedig elég a TWAIN felületet leprogramozni, nem kell külön támogatnia minden eszközt.

Üdv!


vas. jan. 13, 2008 2:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 12, 2008 17:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Pinnacle pctv stereo
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy eddig XP sp1-et használtam és működött a pinnacle 5.9-es szoftvere, de 1hete xp sp2-t raktam fel és a telepítés után hibát ír ki a progi mikor megpróbálom elindítani( hardver initialization failed ). Ebben az a fura hogy a felsorolt indokok közül egyikkel sincs gond.
Szerintetek mi lehet a gond?
Lehet egy frissebb verziót vhol letölteni(ingyenesen)?
Még egy kérdés, a twain driver mire jó?

Köszi


szomb. jan. 12, 2008 17:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Sziasztok.
Látom már sokszor boncolgattátok a leadtek winfast tv expert xp tuner kártyát. Sajnos nekem is hasonló a problémám.
Az asus alaplappal megáldott nforce driver-es (nvidia) pc-t használok (amd athlon xp 3000+, 1 gb ram)
Sajnos nekem is felvételkor, elcsúszik a hang a képtől. (mpeg, mpeg2, divx) Ez a probléma az előző matsonic via chip készletes pc-n nem állt fenn. (1 ghz duron 256 mb ram). Hát nem meglepő!!

Olvastam a fórmon, hogy másnak is előfordult már ilyen problémája. Idézem
"Kapd le ezt a drivert:
http://members.driverguide.com/driver/d ... erid=62221
Azután tedd fel a ChrisTV Pro valamelyik verzióját, és onnantól működnie kéne. Ne tudd meg, én mit szívtam a 878-as chip drivereivel, mire rátaláltam erre. Nálam mindent megoldott, egyedül a 64 bites rendszerrel nem kompatibilis "

Számomra nagy negatívom, hogy az erősebb pc alaplapjának drivere ennyire nagy galibát okozott.
Ennyit a leadtek winfast tv expert problémáról.
Remélem, hogy a ma letöltött driver, a korábbi hozzászolásnak köszönhetően segít nekem.
Ha valakinek hasonló problémája támad, előtte mindenképpen nézzen körül, hogy milyen chipset-et használ?? Addig semmiképp se instalálja.

A chris tv pro szoftveren kívül, tudnátok ajánlani egy megbízható programot? Köszönöm előre is.


hétf. dec. 03, 2007 12:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 06, 2007 7:36
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás HELYESBÍTÉS
HELYESBÍTÉS: "...avi-ba exportálok 5 Gb felett (???)..."


hétf. nov. 26, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 06, 2007 7:36
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás PREMIERE PRO 1.5 működése
Kedves Pepi!

1. Amint tudod DC30 kártyával XP oprendszer alatt a meghackelt driverrel is próbálkozom a Premiere 6.5-tel.
2. Természetesen mindketten tudjuk, hogy ez az út NORMÁLIS EGYÉNEK SZÁMÁRA NEM AJÁNLOTT! (Egyszerűen azért nem, mert - a sok-sok kihagyás (íráshiba) miatt - a végeredmény valszeg nem az a film lesz, amit elterveztünk... :)
3. Nos ebben a környezetben azt is tudomásul kellett vennem, hogy a PREMIERE PRO 1.5-t sem tudom használni. Ez idáig OK!
-------------------------------
4. 1-2 hete a DC30 mellé feldugtam egy 2003-ban készült PINNACLE PCTV/Pro tuner-kártyát, ami valamelyest digitalizálni is tud. Hogy milyen paraméterekkel - azt nem tudom. Az ára 2004-ben 24 ezer Ft volt emlékeim szerint.
5. ÚGY TŰNIK NEKEM, hogy talán azóta táltosodott meg a PREMIERE PRO 1.5 szoftverem: vágok, áttűnéseket helyezek el, avi-ba exportálok 5 Mb felett (???) és az m2v-hez az encodere is kiváló :)
Szóval, nagyon élvezem ezt az új helyzetet. :)
6. Digitalizálni még nem mertem vele. TV-műsor rögzítésére sem használom, mert a lakásunkban a kábelezés erre nem alakalmas.
-------------------------------

Ha van időd, kérlek, légy szíves áruld el: MIFÉLE MÁGIA ÁLDOZATA VAGYOK? ::) Nagyon kevésnek érzem magam ahhoz, hogy eldöntsem mely kártya mit csinál.
Válaszodat előre is nagyon köszönöm!


hétf. nov. 26, 2007 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Sziasztok!

A következőben kérnék tőletek segítséget:
KWORLD PVR-TV 7134-es tunerkártyához, hogy lenetne megoldani Christv 4.99 professional-ban a távirányítóval is tudjam kezelni?

A gyári szoftwerével (PVR plus) és a TV713X nevezetű távirányító kezelő progival tökéletesen működik a távirányítás, viszont a christv-ben eddig még nem sikerült összehoznom.

Elrőe is köszi a segítséget!


szomb. nov. 24, 2007 23:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Bobo54 írta:
._. írta:
Sziasztok,
mi a véleményetek az alábbi tunerről:
az alábbi usb-s tunerrel szemezek:
AVerTV Hybrid Ultra USB

Szerintetek mennyire jó? eredetileg expresscardosra gondoltam, de talán ez jobb lenne.
Imi :roll:


Szia!

Nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy tökéletesen megfelel a "gagyi"
Phillips "M-Tech TV Tuner + FM távir. 6.420Ft "
dvd felbontásban tud felvenni. elég jó a képe/hangja.

Kezdeti nehésségeim ellenére meg vagyok vele elégedve. ;)


:sajna:
Köszi, csak notiba az nem éppen a legmegfelelőbb.
Végül megvettem az "avertv hybrid ultra usb"-t nagyon jó 18-20%-on megy és mpeg2 felvételekor is így használja a procit. :D
A kép nekem a pinnacle után felüdítő.

Nem értem, hogy az Avermedia miért nem szerepel a szavazáson. :hm:


pén. nov. 02, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 23, 2007 15:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
._. írta:
Sziasztok,
mi a véleményetek az alábbi tunerről:
az alábbi usb-s tunerrel szemezek:
AVerTV Hybrid Ultra USB

Szerintetek mennyire jó? eredetileg expresscardosra gondoltam, de talán ez jobb lenne.
Imi :roll:


Szia!

Nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy tökéletesen megfelel a "gagyi"
Phillips "M-Tech TV Tuner + FM távir. 6.420Ft "
dvd felbontásban tud felvenni. elég jó a képe/hangja.

Kezdeti nehésségeim ellenére meg vagyok vele elégedve. ;)


pén. nov. 02, 2007 8:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok,
mi a véleményetek az alábbi tunerről:
az alábbi usb-s tunerrel szemezek:
AVerTV Hybrid Ultra USB

Szerintetek mennyire jó? eredetileg expresscardosra gondoltam, de talán ez jobb lenne.
Imi :roll:


vas. okt. 28, 2007 17:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 23, 2007 15:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
TargeT írta:
Unintelligens szoftvereket Németországra szokták állítani.
Van ahol úgy tudják, mi még mindig SECAM-ban nyomjuk, nem PAL/BG-ben. :wink:
De nem biztos, hogy ez a gondod.


Hát én ezt nem értem... Bekapcsolta, a progit, hogy megcsináljam amit írtál, erre egyből a tv2 jött be, pedig még nemis állítottam semmit. :shock:
De azért köszi az 5letet :)


szer. okt. 24, 2007 21:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Unintelligens szoftvereket Németországra szokták állítani.
Van ahol úgy tudják, mi még mindig SECAM-ban nyomjuk, nem PAL/BG-ben. :wink:
De nem biztos, hogy ez a gondod.


kedd okt. 23, 2007 16:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 23, 2007 15:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Szevasztok!

Van egy Philips TV tunerem a hozzátartozó Honestech progival.
Nagynehezen beállítottam a csatornákat, de miután composite módban másoltam kameráról a cuccokat, eltüntek a csatornák. Mivel közben codec problémáim is adódtak, leszedtem minent és újratelepítettem a driverét,és a gyári progiját. Most megint nincsenek csatornáim. AutoScan-re nyomok de 100 csatornát berak, de mindegyik fekete képernyő és sistergés. :(

Légyszives valaki segítsen.


kedd okt. 23, 2007 15:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
nbela írta:
A középkategóriás tunerek támogatják a műsorszórást. Tehát hálózat felé tudod irányítani a tv műsort (stream) és a hálózat másik gépén pedig tudod nézni és hallgatni. Ha csatornát akarsz váltani, vagy felvételt indítani, akkor indítod a távoli elérést, a gyerek játékát levágod a tálcára, kapcsolgatod a tuner programot, és utána a gyerek folytathatja a játékot. Persze lehet, hogy közben azt a pályát már elbukta. Úgy nem megy, hogy a gyerek folyamatosan játszik rajta. Erre írtam, hogy teljesen mindegy melyik klaviatúrán és monitoron dolgozol, egyidőben csak egy felhasználót tud kiszolgálni az XP asztal. Az a 100 Hz-es gép szerintem nem fog tudni hálózaton élvezhető képet lejátszani.
Idézet:
pl azt már tudom h ha elinditok egy térfigyelő webkamerát, az veszi mozgásérzékelövel a mozgást, de közben a kisfiam elindithat teljesképernyős játékot ez a nagygépen lehetséges, egyszerre.
Persze. Lent a tálcán, háttérben elfut a térfigyelő meg a tuner program is. De amikor kezelni akarod akármelyiket, fel kell függeszteni a játékot.


konkrét gyártót, tipusmeghatározást tudsz adni?


pén. szept. 28, 2007 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A középkategóriás tunerek támogatják a műsorszórást. Tehát hálózat felé tudod irányítani a tv műsort (stream) és a hálózat másik gépén pedig tudod nézni és hallgatni. Ha csatornát akarsz váltani, vagy felvételt indítani, akkor indítod a távoli elérést, a gyerek játékát levágod a tálcára, kapcsolgatod a tuner programot, és utána a gyerek folytathatja a játékot. Persze lehet, hogy közben azt a pályát már elbukta. Úgy nem megy, hogy a gyerek folyamatosan játszik rajta. Erre írtam, hogy teljesen mindegy melyik klaviatúrán és monitoron dolgozol, egyidőben csak egy felhasználót tud kiszolgálni az XP asztal. Az a 100 Hz-es gép szerintem nem fog tudni hálózaton élvezhető képet lejátszani.
Idézet:
pl azt már tudom h ha elinditok egy térfigyelő webkamerát, az veszi mozgásérzékelövel a mozgást, de közben a kisfiam elindithat teljesképernyős játékot ez a nagygépen lehetséges, egyszerre.
Persze. Lent a tálcán, háttérben elfut a térfigyelő meg a tuner program is. De amikor kezelni akarod akármelyiket, fel kell függeszteni a játékot.


kedd szept. 18, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
quote="prometheusz"]Esetleg a film felvétele beállitható legyen. de akkro ez sem megy?[/quote]Film felvétel ütemezése mindegyik tunerprogramban alapszolgáltatás.

]nem ugy értettem.
A muhelyben dolgozom, s megy egy film.
akadozva látom a 100 hz-es muhelygépen, ami a nagygéptől kapja a jelet.
beállithassam h a nagygép fel is vegye, hogy késöbb jo minőségben megnézhessem, ne kelljen ezért kimennem a mühelyből a lakásban levő nagygéphez. lehetséges?
S mindeközben esetleg a kisfiam a nagygépen játszik?
pl azt már tudom h ha elinditok egy térfigyelő webkamerát, az veszi mozgásérzékelövel a mozgást, de közben a kisfiam elindithat teljesképernyős játékot
ez a nagygépen lehetséges, egyszerre.


kedd szept. 18, 2007 10:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 13:02
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
Lossfer: hát rossz gépem szerintem nicns mert mondjuk nem mai de egy barton 2.8 gigés proci mellé van 1024 Mb ramom is. a VGA kártya régi inno3d 128 Mb. war3-om gyengébb játéknak minősül?

a leadtecnek már utána olvasgattam most a pinnacle PCTV 50i tesztjét vagy valami leírását keresem neten csak nem találopm lehet bénán keresgélek

végül is ugyanazt tudja mindkettő? tudásban végülis nincs különbség nem?

nem találok egy tetves tesztet sem a pinnacleről... :( :( :shock:

holnap még szét nézek, csak mostmár lassan meg akarom venni valamelyiket


hétf. szept. 17, 2007 21:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
prometheusz írta:
a terminál gép a másik gép sebességével netezhető legyen, miközben az vesz fel filmet.
Arra a kisgépre legfeljebb egy win 95 vagy 98-at tehetsz fel + például a realVNC programot. Azzal eléred a nagygépet, majdnem mintha előtte ülnél. Kicsit darabosabb lesz, de menni fog annak a kisebb, rosszabb felbontású monitorán. De még mindig nem értem minek? Akár a nagygép előtt ülsz, akár a kisgép előtt, ugyanúgy leteszed tálcára a tuner felvételt és netezel. Mindkét esetben ugyanannyi erőforrást használsz. Távoli elérés esetén picit többet a VNC szerver miatt. Ha nem tömöríted a tuner adatfolyamot, akkor a wincsid fog sokat kerregni. Ha tömörítesz, akkor sok erőforrást használsz. Ezért jó a hw tömörítés. Lányomnak 6000 Ft-os Leadtek felvétel közben 50 %-ot eszik a 2.4-es Cerkából. Wmv, 768 kbit. Ha közben netezik felmegy 100-ra, de a felvételben nincsen akadás.
prometheusz írta:
Esetleg a film felvétele beállitható legyen. de akkro ez sem megy?
Film felvétel ütemezése mindegyik tunerprogramban alapszolgáltatás.

Topic ajánló: TV műsor-> DVD-re, avagy a digitalizálás rejtelmei


hétf. szept. 17, 2007 15:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
nbela írta:
prometheusz írta:
utobbi gépet ne egy P1-es ként használjam, hanem a főgép termináljaként, igy a főgép -leterhetségtől függö- sebességét, memoriáját stb használhassam.
Távoli asztal módban használhatod az xp saját progijával vagy vnc-vel, de akkor is csak 1 felhasználó dolgozhat egyszerre mivel csak egy asztal van. Tehát mindegy, hogy a nagy vagy a kisgép elé ülsz le. A kisgépről legfeljebb a nagygép hdd-jét tudod használni. A tunerkártya képe direkt jelenik meg a képernyőn. Távoli asztal módban csak fekete kocka látszik, illetve szoftveres megjelenítés esetén csak akadozó, darabos képed lesz.
Neked az kéne, hogy 2 XP felhasználó legyen bejelentkezve és 2 külön asztalon dolgozzon egyidőben. Az egyik a saját, másik a hálózati gépen. Volt már ilyesmiről szó, de nem emlékszem, hogy konkrét megoldás lett volna.


igazság szerint a filmet nézhetném az alapgépről is.
Az egész ötlet onnan van h a terminál gép a másik gép sebességével netezhető legyen, miközben az vesz fel filmet. Esetleg a film felvétele beállitható legyen.
de akkro ez sem megy?


hétf. szept. 17, 2007 12:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
prometheusz írta:
utobbi gépet ne egy P1-es ként használjam, hanem a főgép termináljaként, igy a főgép -leterhetségtől függö- sebességét, memoriáját stb használhassam.
Távoli asztal módban használhatod az xp saját progijával vagy vnc-vel, de akkor is csak 1 felhasználó dolgozhat egyszerre mivel csak egy asztal van. Tehát mindegy, hogy a nagy vagy a kisgép elé ülsz le. A kisgépről legfeljebb a nagygép hdd-jét tudod használni. A tunerkártya képe direkt jelenik meg a képernyőn. Távoli asztal módban csak fekete kocka látszik, illetve szoftveres megjelenítés esetén csak akadozó, darabos képed lesz.
Neked az kéne, hogy 2 XP felhasználó legyen bejelentkezve és 2 külön asztalon dolgozzon egyidőben. Az egyik a saját, másik a hálózati gépen. Volt már ilyesmiről szó, de nem emlékszem, hogy konkrét megoldás lett volna.


hétf. szept. 17, 2007 10:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Ha egy arkategoria/tudas akkor talan a Philips chip miatt a
Pinnacle Systems PCTV 50i , ahogy igy utana olvastam szebb a kepe.
Talan egy gyengebb gepigenyu jatek elfuthat kodolas mellett,
de sztem a hdd hasznalat miatt akadozni fog.


hát igen, az ár érték arány, ez is egy fontos, edd ig nem emlitett szempont.

kicsit offtopic de nekem olyan, tv tuner kártya választási szempontot befolyásolo terveim is vannak, hogy

ha meglesz otthon a netem, a 2.5 gigaherces gépem mellett routerrel vagy micsodával netre csatlakoztatom a
200 Mhz-s s a 100 mhz-s gépemet másod ill muhelygépként.



azonban ugy tudom ha összevannak kapcsolva, megvan alehetőség hogy a 2 utobbi gépet ne egy P1-es ként használjam, hanem a főgép termináljaként, igy a főgép -leterhetségtől függö- sebességét, memoriáját stb használhassam. Ez esetben kiemelkedően fontos a jo, hardveres tuner kártya használata.

ja és mi az az akadásmentes wincseszter, ezt külön jelölik, amit vásárláskor figyelni kell?


hétf. szept. 17, 2007 9:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Ha egy arkategoria/tudas akkor talan a Philips chip miatt a
Pinnacle Systems PCTV 50i , ahogy igy utana olvastam szebb a kepe.
Talan egy gyengebb gepigenyu jatek elfuthat kodolas mellett,
de sztem a hdd hasznalat miatt akadozni fog.


szomb. szept. 15, 2007 9:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 13:02
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
Lossfer: köszönöm a segítséget. ezt én is ismerem a depot :D mindig itt nézek szét elsőnek.

akkor a következő kérdésem ha tudnál vagy tudnátok segíteni. melyik a jobb? Leadtek WinFast TV2000 XP Expert avagy Pinnacle Systems PCTV 50i.
és nem írták vagy én nem vettem észre ezekkel tudok úgy filmet felvenni hogy közben játszok vagy akármi?


pén. szept. 14, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
http://depo.hu/szamitogepek_es_alkatres ... /tvtunerek
nem art erosebb cpu, 1GB ram es toredezettsegmentesitett hdd sok szabad hellyel
koakszod hova dugásában leginkább barátnő érintett :lol:


pén. szept. 14, 2007 10:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 13:02
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
Sziasztok!!

prometheuszhoz hasonlóan én is venni akarok egy tv tunner kártyát. melyiket éri meg megvenni? felvenni is akarok vele jó lenne ha stereo lenne meg tudjam felvevés közben a gépet használni. egy ilyen kártya kb mennyibe kerül?10k körül ki lehet jönni egy iylenből? tehát melyik kártyába érdemes a koakszom dugása? :D


pén. szept. 14, 2007 9:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
pardon

szóval fontos lenne a válasz mert 1 hétenbelül megvenném a cuccot


csüt. szept. 13, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
prometheusz írta:
nbela írta:
prometheusz írta:
De a kérdés most főleg az h milyen tipusu kártyát vegyek, s milyen áron. És persze h hol.
Van ki szerint 30 alatt csak gagyi van, mások szeritn 16-ért is kapni jót.
El kell döntened, hogy elég a mono, vagy sztereo vételre is alkalmas legyen? Tudjon FM rádiót? Akarsz-e műsort rögzíteni? Rögzítés közben akarod-e használni a gépet? Szükséged van-e hardveres mpg tömörítésre? (Ez megnyomja az árat.) Belső PCI kártya, vagy külső USB box? A la tea tején meg látod a szavazást...


a márka egyértelmünek látszik.
a tipus a kérdés akkor.

az ár érték arány is érdekel.
Ugy tudom a belső PCI-s ugyanannyi pénzért jobb. Igaz?
hardwares kártyát szeretnék, ugy tudom akkro tudom közben használni a gépet.
Rögziteni is akarok, közbenhasználnám a gépet is sőt, ugy tudom 2 tuneres kártyával rögzités közben más adot is nézhetek, miközben ki sképben ott van a sarokban a másik csatorna képe. Igaz?
Sőt ha rögzitem, de késöbb megyek a géphez, nézhetem a félig felvett filmet s a reklámoknál behoozhatom a lemaradást.
Igaz?
esteleg kettő filmet is rögzithetek egyszerre? (2,5 gigahercz, 1 giga ram)
na ezt mennyiért adják ha van ilyen?s tudnátok konkrét tipust is, esetleg általam nem ismert funkciókat is?


csüt. szept. 13, 2007 14:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
nbela írta:
prometheusz írta:
De a kérdés most főleg az h milyen tipusu kártyát vegyek, s milyen áron. És persze h hol.
Van ki szerint 30 alatt csak gagyi van, mások szeritn 16-ért is kapni jót.
El kell döntened, hogy elég a mono, vagy sztereo vételre is alkalmas legyen? Tudjon FM rádiót? Akarsz-e műsort rögzíteni? Rögzítés közben akarod-e használni a gépet? Szükséged van-e hardveres mpg tömörítésre? (Ez megnyomja az árat.) Belső PCI kártya, vagy külső USB box? A la tea tején meg látod a szavazást...


a márka egyértelmünek látszik.
a tipus a kérdés akkor.

az ár érték arány is érdekel.
Ugy tudom a belső PCI-s ugyanannyi pénzért jobb. Igaz?
hardwares kártyát szeretnék, ugy tudom akkro tudom közben használni a gépet.
Rögziteni is akarok, közbenhasználnám a gépet is sőt, ugy tudom 2 tuneres kártyával rögzités közben más adot is nézhetek, miközben ki sképben ott van a sarokban a másik csatorna képe. Igaz?
Sőt ha rögzitem, de késöbb megyek a géphez, nézhetem a félig felvett filmet s a reklámoknál behoozhatom a lemaradást.
Igaz?
esteleg kettő filmet is rögzithetek egyszerre? (2,5 gigahercz, 1 giga ram)
na ezt mennyiért adják ha van ilyen?s tudnátok konkrét tipust is, esetleg általam nem ismert funkciókat is?


szer. szept. 12, 2007 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
prometheusz írta:
De a kérdés most főleg az h milyen tipusu kártyát vegyek, s milyen áron. És persze h hol.
Van ki szerint 30 alatt csak gagyi van, mások szeritn 16-ért is kapni jót.
El kell döntened, hogy elég a mono, vagy sztereo vételre is alkalmas legyen? Tudjon FM rádiót? Akarsz-e műsort rögzíteni? Rögzítés közben akarod-e használni a gépet? Szükséged van-e hardveres mpg tömörítésre? (Ez megnyomja az árat.) Belső PCI kártya, vagy külső USB box? A lap tetején meg látod a szavazást...


szer. szept. 12, 2007 8:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
nbela írta:
prometheusz írta:
nem fogta az rtl klubot, s a tv2 fekete fehér volt s mákos
A TV program a beállítástól függően más frekvenciákat rendelhet a csatornákhoz. Beállítástól függően adó kereséskor lépteti a frekvenciákat, vagy lassú keresés esetén (5-10 perc) végigszkenneli a teljes sávot. A legbiztosabb, ha utána nézel milyen frekvencián sugároz az adó, és kézzel beállítod a pontos frekvencia értéket a programban.


nos a tunerkártyát visszavittem a boltba, megszabadultam tőle.

Csak tetőantennát használok, igy aszem frekvenciákban nincs kérdés. Vagy lehet? Fejér megye...
skeneltem s csak a tv2-t találta annakidején, uhf-nek nyoma se volt.

De a kérdés most főleg az h milyen tipusu kártyát vegyek, s milyen áron. És persze h hol.

Van ki szerint 30 alatt csak gagyi van, mások szeritn 16-ért is kapni jót.
Érdekelne az időcsusztatás funkcio is, meg a kép a képben is.

eddig is köszi a tanácsokat.


szer. szept. 12, 2007 8:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 499 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség