Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 14, 2024 18:04



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megerősítést kérnék:

A helyzet:
Adott egy külső rackbe egy maxtor 120-as vinyó. Windows megy, racket rádugjuk a gépre, a gép egy pillanatra felismeri a vinyót, majd se kép se hang, vinyó meg se moccan. A rack jó, másik vinyóval tökéletesen megy. A rackben lévő kis ventilátor próbál beindulni, tehát így rezeg szinte. A tápon levő kis led villog. (Ha lehúzzuk a vinyót, szépen megy a venti is és a táp led is szépen világít.)

Tehát a vinyó elektronikája pusztult meg igaz?

Másik: keresünk hozzá elektronikát, melyik számot kell nézni?
Vinyón ezeket találtam:

code: YAR41BWO
SN: Y3MYTY7E
felirat nélkül még két kód a vinyó tetején: 6Y120P0132211, LBA 240121728

És az elektronikán két szám: L8FYA, MACGVGWP

Egyátalán pontosan meg kell egyezzenek a számok a két elektronikán? Mert láttam egy emberekét, aki hirdetett egyet, ahol az elektronikán lévő szám utolsó 3 számjegye stimmelt, csak az első 2 volt más.

Köszi szépen.

Hannibal.


szomb. okt. 21, 2006 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 03, 2006 16:49
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok...

Van egy olyan jellegű problémám amit szerintem nem tudok megoldani...
Kiolvastam a SMART adatokból hogy Reallocated Sectors Count...
Nagyjából tudom hogy mit is jelent, mert itt a fórumon kikerestem, de a problema a következő...
Visszavigyem garanciálisan, vagy meg lehet oldani valamilyen programmal a dolgot, és ha meg lehet akkor mi a program neve?
Pontosan, kissé kattog, belassítja a gépet, mint malackát a szembe szél, és nem lehet se partícionálni, se formázni se semmit... (illetve a formázás megáll...annoyed.gif)

Reallocated Sector Count:
A valamilyen okból hibásnak vélt és ezért áthelyezett szektorok számlálója (nem tartalmazza a függőben lévő szektorok számát, ezekről később). Az off-line scan vagy egy olvasási próbálkozás során rossznak ítélt szektorokból a HDD megpróbálja a még dekódolható adatokat lementeni, a szektort pedig áthelyezni és a használatból kivonni. Az áthelyezett szektorok rohamos növekedése a lemezfelületre romló fizikai állapotára utal (Barracuda IV-eknél gyakran előfordul lassú növekedés - :confused: ). A régebbi merevlemezeknél az erre a célra fenntartott tartalék szektorok a lemez belső felén helyezkedtek el, ezért ezeknél a nagyobb számú szektoráthelyezések jelentős (10%+) teljesítménycsökkenést okoztak. A mai drive-ok ún. sector sparing scheme-mel működnek, ami azt jelenti, hogy a lemez felületén megadott sávonként van egy tartalék sáv, így az áthelyezések nem okoznak a teljesítményben változást.

Ez a hiba, amit a diagnosztika kiírt...


kedd okt. 10, 2006 20:15
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Laci_L írta:
McLaca írta:
Az elmélet jó.

Laci_L: a telepítéskor megadott rendszergazdai jelszó nem függ össze az XP indulásakor kérttel, de a TweakUI-jal lelhet autologon-t csinálni, tehát nem kér jelszót, csak szépen belép. Ezt használom én is.

Üdv!


Kösz, a boot rész tiszta. De még még most sem világos, hogy mit adjak meg a javításnál, ha nincs jelszó, és kéri. :shock:

Mégegyszer elölről, bár már itt-ott leírtam.
Ha telepíted az XP-t, közben kéri a Rendszergazda jelszavát. Itt igen célszerű nem entert ütni, hanem ténylegesen megadni egy jelszót. Hogy miért, majd később.
Majd a telepítés végén, amikor felajánlja, hogy létrehozzunk felhasználót, ugyancsak igen célszerű létrehozni legalább egyet. Legyen rendszergazda jogú, és ez már lehet akár jelszó nélküli is.
Ekkor ez a létrehozott fiók lesz az alapértelmezett, és ha jelszó nélküli volt, simán belép ezzel.
Simán belép, mivel a Rendszergazda ilyenkor egyúttal rögtön rejtett felhasználó is lesz, így nem kell 2 user közül választani.
Ha a Rendszergazdának nincs, azaz üres a jelszava, akkor ha egyszer majd kell a helyreállító konzol, itt amikor kéri a Rendszergazda jelszavát, hiába ütsz entert, jelszó nélkül nem enged belépni. Miközben valójában nincs jelszó :!: No ez látszik a 22-es csapdájának, de biztonsági oka van.
És ugyanez lehet a javító telepítésnél is.
A "biztonságról" csak annyit, hogy a telepített XP-re a Win2k telepítő CD-vel bootolva és a helyreállító konzolt indítva már nem kér jelszót, be tudsz jelentkezni.
A megoldás annyi, hogy a Rendszergazdának jelszót kell adni a felhasználói fiókoknál.
Ha pedig rejtett, akkor registry buherával, de legegyszerűbben a TweakUI-val előbb láthatóvá kell tenni.
Elég tipikus, hogy sokan előszeretettel csak az entert ütik, és jelszó és új felhasználói fiók nélkül telepítenek, azután később esetleg pofára esnek.
De idejében kell gondolkozni, bár mint írtam, utólag sem lehetetelen, csak macerásabb a megoldás.

A másik felhasználói fiók probléma szokott lenni, amikor valaki telepíti a .NET 1.1-et. Újraindítva pedig csodálkozik, hogy az eddigi egyfelhasználós sima belépés helyett választani kell a létrejött ASPNET fiók és a saját fiókja közül. MS bug. :twisted:
Ennek megoldása, hogy szintén a TweakUI-val rejtetté tesszük az ASPNET-et, de mégjobb, ha ehelyett egyből rátesszük a .NET 1.1 SP1-et, ami a hibajavításon kívül a "fölösleges" fiókot is rejtetté teszi.


kedd okt. 10, 2006 8:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Ha jól értem a felvetést,van egy linux proxid,ami egyben ruter is nyugodtan meggyárthatod akár linuxos ext2 vagy ext3-re is,gondolom csak naplózásra lesz abból meg lehet bármekkora.Az hogy elsődleges partíció vagy másodlagos a szerver szempontjából mindegy.Manapság akár már lehet 4db elsődleges is,avagy a teve púpjai szerint több is. :D
Nem egészen... Adott egy router, aminek a firmware-je gyakorlatilag linux. Erre applikálok egy USB-s külső keretben csücsülő vinyót háttértárolóként, FTP-n keresztül elérve (közös tárolónak a képt géphez).
WebDrive progival már sikerült elérnem, hogy FTP-ként is meghajtóbetűjellel mountolható legyen mint hálózati meghajtó, most már csak az a gondom, hogy mindenképpen cache-seli a fájlokat, tehát egy flimet nem lehet "on the fly" lejátszani, mindenképp először cache-be akarja letölteni...

Üdv!


hétf. okt. 09, 2006 22:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Igen, a lassabb vincsin van az xp...
Na majd visszacserélem a kábeleket.


hétf. okt. 09, 2006 18:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Lehet.Kábeltől is függ ,de főként a primary master wincsitől,ill hogy, pontosabban fogalmazzak annak a wincsinek a sebességbeli adottságaitól,amin az oprendszer van.


hétf. okt. 09, 2006 18:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Az lehetséges, hogy lassabb lett az xp betöltése a kábelcsere után?
Ha jól veszem észre, akkor kb 1 perccel lassabban tölt be az xp most, hogy a 2 vinyó egy kábelen van. Másolást még nem próbáltam.

A kérdés tehát az, hogy hogy a legoptimálisabb bekötni 2 vinyót és 1, vagy 2 optikai meghajtót !?


hétf. okt. 09, 2006 18:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:
By McLaca:
Idézet:
Ehh... azt hiszem, sejtésem van.
Ha több meghajtóra telepítesz op' rendszert, mindegyik egy elsődlegesnek a boot szektorába telepszik, onnan válik kiválaszthatóvá. ....
:wink:
Néhány sorral feljebb ezt a kérdést már feszegettem,de nem baj,ha többen mondjuk,sőt főként,ha lassan is,sokkal meggyőzőbb :D

Xman:
Idézet:
Csak ütsz egy Enter-t. Szerintem

Prof. alatt 30% az esély a"gengsztergazdán" is múlik..
On.:
Idézet:
És akkor én is kérdezek

Ha jól értem a felvetést,van egy linux proxid,ami egyben ruter is nyugodtan meggyárthatod akár linuxos ext2 vagy ext3-re is,gondolom csak naplózásra lesz abból meg lehet bármekkora.Az hogy elsődleges partíció vagy másodlagos a szerver szempontjából mindegy.Manapság akár már lehet 4db elsődleges is,avagy a teve púpjai szerint több is. :D


hétf. okt. 09, 2006 16:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Valószínűleg semmit. Csak ütsz egy Enter-t. Szerintem :)


hétf. okt. 09, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
Az elmélet jó.

Laci_L: a telepítéskor megadott rendszergazdai jelszó nem függ össze az XP indulásakor kérttel, de a TweakUI-jal lelhet autologon-t csinálni, tehát nem kér jelszót, csak szépen belép. Ezt használom én is.

Üdv!


Kösz, a boot rész tiszta. De még még most sem világos, hogy mit adjak meg a javításnál, ha nincs jelszó, és kéri. :shock:


hétf. okt. 09, 2006 9:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az elmélet jó.

Laci_L: a telepítéskor megadott rendszergazdai jelszó nem függ össze az XP indulásakor kérttel, de a TweakUI-jal lelhet autologon-t csinálni, tehát nem kér jelszót, csak szépen belép. Ezt használom én is.

Üdv!


hétf. okt. 09, 2006 9:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ehh... azt hiszem, sejtésem van.
Ha több meghajtóra telepítesz op' rendszert, mindegyik egy elsődlegesnek a boot szektorába telepszik, onnan válik kiválaszthatóvá.
Bár semmi nem indokolja, de valószínű, hogy nálad is az elsődleges vezérlőn lévő 80-as vinyó boot szektorába írta magát az XP, tehát anélkül nem is tud indulni. Esetleg ellenőrizheted Partition Magic, vagy bármely erre alkalmas progival.
Javaslat: ha telepítéskor lett megadva rendszergazdai jelszó, akkor a telepítőlemezzel parancssort kell kérni, és a fixboot paranccsal ismét meg kell csinálni a boot szektort, természetesen már a 40-es vinyón, a 80-as nélkül.

Üdv!



Oké, asszem akkor ez most marad így, és majd ha veszek új vinyót, akkor úgyis újratelepítem az xp-t.
Ezekszerint a legjobb megoldás az, ha úgy telepítem fel, hogy nincs más vinyó bedugva. Ekkor nem csinálhatja azt, hogy "bocs, nem idulok a nemlétező másik nélkül"; viszont ha később, a telepítés után rakom be a másikat, akkor muszáj felismernie.
Jó az elmélet? :)

Kösz a segítséget!


hétf. okt. 09, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
...ha telepítéskor lett megadva rendszergazdai jelszó, akkor a telepítőlemezzel parancssort kell kérni, és a fixboot paranccsal ismét meg kell csinálni a boot szektort...


Erről jut eszembe: mi a megoldás arra, ha telepítéskor nem volt megadva jelszó (csak egy felhasználó van, és nem szeretem hogy megáll a bootolásnál, és kéri a jelszót feleslegesen), de javításkor meg ennek ellenére kéri. Mit kell megadníi ilyenkor. Ez nem a 22-es csapdája?

Ez engem momentán nem érint, mert Ghostolok, de elméletileg érdekel. Hátha szükség lesz rá. :shock:


hétf. okt. 09, 2006 9:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ehh... azt hiszem, sejtésem van.
Ha több meghajtóra telepítesz op' rendszert, mindegyik egy elsődlegesnek a boot szektorába telepszik, onnan válik kiválaszthatóvá.
Bár semmi nem indokolja, de valószínű, hogy nálad is az elsődleges vezérlőn lévő 80-as vinyó boot szektorába írta magát az XP, tehát anélkül nem is tud indulni. Esetleg ellenőrizheted Partition Magic, vagy bármely erre alkalmas progival.
Javaslat: ha telepítéskor lett megadva rendszergazdai jelszó, akkor a telepítőlemezzel parancssort kell kérni, és a fixboot paranccsal ismét meg kell csinálni a boot szektort, természetesen már a 40-es vinyón, a 80-as nélkül.

Üdv!


hétf. okt. 09, 2006 9:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
McLaca írta:
a.) verzió: kihúzod mindkettőből a kábelt és a másikba bedugod, így a DVD fog a másodlagos vezérlőn egyedül lógni, a 40-es meg elsődleges master lesz, a 80-as elsődleges slave.

b.) verzió: az alaplapon cseréled meg a két kábelt az aljzatokban, így az elsődleges vezérlőre kerül standalone a 40-es, a másodlagos vezérlőre pedig masterként a DVD, slave-ként a 80-as.


Köszönöm a választ.
Megcsináltam az "a" verziót, úgy lett ahogy mondtad, de még mindig nem indul el a windows, ha kiveszem a 80ast. :? :evil:

Most ilyenkor mi van? Primary master-en van és nem indul? :shock:

Ja, a windowsban még mindig "D" jele van annak a partíciónak, ahol az xp van.
És a HD Tune progiban is a "bootable" résznél NO van.

Hol a hiba? :?:


hétf. okt. 09, 2006 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Telepítéskor megcsinál bármekkora meghajtót (pl. 45 Gigásat már csináltam vele), de simán XP-ből a format parancsra kb. ~30 Giga fölé nem hajlandó menni.
Partition Magic megcsinálja, de az meg csak gyorsformázást használ.

Üdv!


hétf. okt. 09, 2006 8:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
...76 Gigás FAT32-t meg az XP nem csinál, csak a Partition Magic...


Nekem már vagy egy fél éve fut két FAT32-es külső vinyó (adatmentés), az egyik 120, a másik 80 GB-os. Ha jól emléxem mindegyiket Win-nel alkottam. Vagy rosszak az emlékeim? :shock:


hétf. okt. 09, 2006 8:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
a.) verzió: kihúzod mindkettőből a kábelt és a másikba bedugod, így a DVD fog a másodlagos vezérlőn egyedül lógni, a 40-es meg elsődleges master lesz, a 80-as elsődleges slave.

b.) verzió: az alaplapon cseréled meg a két kábelt az aljzatokban, így az elsődleges vezérlőre kerül standalone a 40-es, a másodlagos vezérlőre pedig masterként a DVD, slave-ként a 80-as.

És akkor én is kérdezek: mi a jelentősége annak, hogy egy vinyón egy elsődleges partíció van, a többi meg egy kiterjesztettben logikaiként, avagy több (mondjuk 3) elsődleges partíció egymás mellett?
Csak mert a routeremre rá akarom dugni a 160-as vinyómat, és mivel az egy külön világ (mini linux megy benne), nem tudom, melyik felálláshoz mit szólna.
Ráadásul csak FAT32-t tud írni is, NTFS-t csak olvasni, viszont ha NTFS van a lemez elején, akkor csak azt látja, ha több partíció van, az elsőnek mindenképp FAT32-nek kell lennie.
76 Gigás FAT32-t meg az XP nem csinál, csak a Partition Magic, de egyesek szerint ekkora méretű FAT32 "nem egészséges" (holott a FAT32 partíció maximális mérete terabyte-okban mérhető).

Üdv!


vas. okt. 08, 2006 21:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Idézet:
Mivelhogy számitanom kell Interpid megjelenésére, :cry: igyekszem pontsan körörülírni a dolgot... :lol:
A meghajtók tetejére,ill.hátára rá van rajzolva a 3 lehetőség:master,slave, cabel select.Az első lehetőség gondolom világos és attól lesz primary,avagy elsődleges,hogy erről idul el a rendszer.A slave bármelyik kábelen is van mindig másodlagos avagy szolga meghajtó lesz,amire op.rendszer telepíthetó,de a signics mindig a primary masterre kerül,aminek írhatónak kell lennie :arrow: nem igen lehet a primary master optikai meghajtó,legalábbis win.oprendszer alatt.(elviekben lehetne RAM-lemez,de ezt most hanyagoljuk)
A cabel select :itt a kábelrefüzés sorrendje határozza meg melyik lemez lesz master ill slave.A végén lógó lesz master,a kovetkező a slave.Azt,hogy meilyik IDE csatorna legyen first boot a BIOS-ban állítható.
A problémádra konkrétan válaszolva a 80-es wincsiden van a signics vagyis a boot.ini,és a master boot record(MBR),amiből kifolyólag a 40-es vincsi nem tud indulni.



Köszi a választ.
Kezdem lassan felfogni a dolgot.
Tehát azt kéne összehoznom, hogy a dvd "helyet cseréljen" a 40essel, azaz a 40es legyen primary, a dvd a secondary.
Ezt úgy el tudom érni, hogy egyszerűen megcserélem a kábeljeit??


vas. okt. 08, 2006 16:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Ja és azt tudom, hogy a mastert vagy slavet a jumperrel állítom. De azt, hogy primary, vagy master, azt hogyan?

Mivelhogy számitanom kell Interpid megjelenésére, :cry: igyekszem pontsan körörülírni a dolgot... :lol:
A meghajtók tetejére,ill.hátára rá van rajzolva a 3 lehetőség:master,slave, cabel select.Az első lehetőség gondolom világos és attól lesz primary,avagy elsődleges,hogy erről idul el a rendszer.A slave bármelyik kábelen is van mindig másodlagos avagy szolga meghajtó lesz,amire op.rendszer telepíthetó,de a signics mindig a primary masterre kerül,aminek írhatónak kell lennie :arrow: nem igen lehet a primary master optikai meghajtó,legalábbis win.oprendszer alatt.(elviekben lehetne RAM-lemez,de ezt most hanyagoljuk)
A cabel select :itt a kábelrefüzés sorrendje határozza meg melyik lemez lesz master ill slave.A végén lógó lesz master,a kovetkező a slave.Azt,hogy meilyik IDE csatorna legyen first boot a BIOS-ban állítható.
A problémádra konkrétan válaszolva a 80-es wincsiden van a signics vagyis a boot.ini,és a master boot record(MBR),amiből kifolyólag a 40-es vincsi nem tud indulni.


vas. okt. 08, 2006 16:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Idézet:
...check cable
,no meg a hátulján a jumperek.



Jójó, de ez mit is takar?

Check cable, azaz rosszul érintkezne? Az nem lehet, mivel akkor 2 vinyóval sem menne.

Jumperek? Mit csináljak velük?

Ja és azt tudom, hogy a mastert vagy slavet a jumperrel állítom. De azt, hogy primary, vagy secondary, azt hogyan?

szerk: kb semmit sem értek a hardwerekhez úgy válaszoljatok, légyszives


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KMT vas. okt. 08, 2006 16:44-kor.



vas. okt. 08, 2006 15:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
...check cable
,no meg a hátulján a jumperek.


vas. okt. 08, 2006 15:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Ezek közül melyiket választanátok? (Én a 250GB-os WD-re gondoltam, mivel fontos a zajszint, meg ugye rackben lesz, tehát a melegedés is...)

Idézet:
Samsung SP2514N (250GB / 8 MB / 7200rpm / PATA) -- 17500
Western Digital WD Caviar SE EIDE (WD2000JB) (200GB / 8MB) -- 18000
Seagate Barracuda 7200.7 Plus (ST3200822A) (200GB / 7200 RPM / 8MB)-- 18500
Seagate Barracuda 7200.8 (ST3250823A) (250 GB / 7200 RPM / 8 MB) -- 19500
Western Digital WD Caviar SE EIDE (WD2500JB) (250 GB / 8MB) -- 19500
Seagate Barracuda 7200.9 (ST3250824A) (250 GB, Pata, ATA-100) -- 19500
Seagate Barracuda 7200.10 ST3250820A (250 GB, 7200, 8 MB, ATA-100) -- 21000

_____________________________________________________________________________

És lenne még 1 összetettebb kérdésem is:

Most 2 vinyó van a gépben, egy 80Gb-os samsung és egy 40es maxtor, két részre osztva, egyik részén az xp (első partíción).
Mind kettő rackben van.

A sajátgépben így néz ki (eleve fura...):
c: 75gb
d:8 gb (xp)
e:30 gb

A probléma mindezzel az, hogy az xp csak akkor indul el, ha a másik (80 gb-os) vinyó is bent van. Ha kihúzom, vagy másikat rakok a helyére, akkor nem megy.

Sőt, egyszer egy másik dvd írót raktam be, és akkor sem indult el... :?

Megnéztem mik a boot-sorrendek:

2 vinyóval indulva (ilyenkor megy az xp):
Primary master: Dvd író
Primary slave: 80as samsung
Secondary master: 40es maxtor (xp itt)


csak a 40es maxtorral indulva:
Primary master: dvd
más nincs...

ezek után újraindít, szokásos táblázat bejön, itt már újra felismeri secondary masternek a 40es maxtort.

És jön a hibaüzik egy része:
PXE-E61: media test failure, check cable
PXE-M0F: exiting NVIDIA boot agent
Disk boot failure, insert system disk and press enter

Xp ugye ekkor nem indul.

Szóval a kérdés az, hogy mi itt a hiba?! Rossz helyre vannak kötve a rack-ek és a dvd? Help!


vas. okt. 08, 2006 12:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Maxtor,Seagate gyartosor
http://www.dovebid.com/Auctions/Auction ... g=maxt1eng


csüt. okt. 05, 2006 12:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
KMT írta:
Lossfer írta:
Nem, a tesztben mint ahogy a cime is mutatja sata2-esek vannak.


És akkor ugyanilyen gyors a pata-s is?
Vagy melyik a jobb? (főleg hogy ezek szerint nem támogatja a gépem a sata2-t)


Attól függ, mire használnád a vinyót.


szer. okt. 04, 2006 21:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Nem, a tesztben mint ahogy a cime is mutatja sata2-esek vannak.


És akkor ugyanilyen gyors a pata-s is?
Vagy melyik a jobb? (főleg hogy ezek szerint nem támogatja a gépem a sata2-t)


szer. okt. 04, 2006 20:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ha jól emléxem, vannak korlátai: pl egy egy egész FAT32 particiót nem hagy létrhozni (nem kínálja fel). Ha már kető van, akkor igen.


szer. okt. 04, 2006 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás Re: partícionálás WinXP telepítővel telepítés nélkül
furic írta:
TargeT (vagy bárki):

Hogyan lehet a WinXP telepítővel a megadott partíciókat anélkül létrehozni, hogy telepítenék?
Én két opciót láttam csak (nLite-al csináltam SP2 Win-t):
-F3 > kilép és
-Enter > Windows telepítése a kijelölt partícióra. És ez utóbbival jönnek létre a partíciók.
Lehet hogy valamit nagyon nem láttam?
Mit értesz megadott partíció alatt?
Az XP telepítővel (ha van türelmed kivárni, míg felrak minden meghajtót a ramdiskre) lehet particionálni gyönyörűen anélkül, hogy felraknád magát az XP-t.
Amint feldobja a partíciólistát, ott törölhetsz, hozzáadhatsz, stb., és amint ezek készen vannak, kilépsz telepítés helyett.

Üdv!


szer. okt. 04, 2006 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
OFF:
http://www.hirtek.hu/torrent_kereso.html
Az itt felsorolt egytucat oldal mindegyikerol tudtam vele tolteni.

0.56 -os regebbi verzio atomstabil evek ota.
Ez meg nincs agyonintegralva IE-vel, reklamokkal, osztott
ablakokkal... az ujak nekem sem jottek be

KMT: be lehet allitani a feltoltest 0tol vegtelenig, tehat letilthatod
OPTIONS/PREFERENCES


szer. okt. 04, 2006 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Idézet:
Letoltesekkel kapcs nem akarok tobbet irkalni, mar megadtam
azt az oldalt (isohunt) ahol szinte mindent megtalalsz.
BitComet 0.56 nagyon stabil.
http://www.bitcomet.com/doc/download-achive.htm


Meg sok helyen ki van tiltva, mert átveri a trackert, és forgalomszámolás nélkül tölt lefelé.... :wink:


szer. okt. 04, 2006 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Nem, a tesztben mint ahogy a cime is mutatja sata2-esek vannak.


szer. okt. 04, 2006 16:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Sata2 250GB es vinyo tesztek:
http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=860
Hitachi-t(21e) vagy Samsung-ot(19e)
En is a kozeljovoben veszek a fennti kettobol ,
valamelyikbol kettot Raid0-hoz, mar alig varom.
A 250-es WD is szimpatikus , legkevesbe melegszik ,
de sajnos a kisebb tanyermeretnek koszonhetoen
lemaradt sebessegben a 3 ellovashoz kepest. (Hitachi,Sams,Maxtor)

Az Athlon XP procbol itelve max Sata1-et tudhat a lapod,
ha tud. Sata1-es vinyot ne vegyel. A Sata2est egy jumper
allitassal tudod Sata1-eskent hasznalni. Vagy vegyel sima
hagyomanyos 250GB PATA(IDE) vinyot, ugyanolyan gyors
mint a Sata2.

Letoltesekkel kapcs nem akarok tobbet irkalni, mar megadtam
azt az oldalt (isohunt) ahol szinte mindent megtalalsz.
BitComet 0.56 nagyon stabil.
http://www.bitcomet.com/doc/download-achive.htm


Köszi.
Ez az a samsung, amiről beszélsz, meg a tesztben van?

az isohunton meg nem is néztem szét...
bitcometem van, csak utálom, mert amint elkezd feltölteni, nem tudok böngészni... de ez egy másik történet :)


szer. okt. 04, 2006 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Sata2 250GB es vinyo tesztek:
http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=860
Hitachi-t(21e) vagy Samsung-ot(19e)
En is a kozeljovoben veszek a fennti kettobol ,
valamelyikbol kettot Raid0-hoz, mar alig varom.
A 250-es WD is szimpatikus , legkevesbe melegszik ,
de sajnos a kisebb tanyermeretnek koszonhetoen
lemaradt sebessegben a 3 ellovashoz kepest. (Hitachi,Sams,Maxtor)

Az Athlon XP procbol itelve max Sata1-et tudhat a lapod,
ha tud. Sata1-es vinyot ne vegyel. A Sata2est egy jumper
allitassal tudod Sata1-eskent hasznalni. Vagy vegyel sima
hagyomanyos 250GB PATA(IDE) vinyot, ugyanolyan gyors
mint a Sata2.

Letoltesekkel kapcs nem akarok tobbet irkalni, mar megadtam
azt az oldalt (isohunt) ahol szinte mindent megtalalsz.
BitComet 0.56 nagyon stabil.
http://www.bitcomet.com/doc/download-achive.htm


szer. okt. 04, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Lossfer írta:
KMT:
teszt:
http://www.hardcoreware.net/reviews/review-237-1.htm
http://www.laboratoire-microsoft.org/n/6732/

http://hu.wikipedia.org/wiki/Windows_XP#Szervizcsomag_2
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_XP#Service_Pack_2
http://www.short-media.com/forum/showth ... 929&page=3

Osszegzeskent annyit hogy ez egy nagy baromsag es ha szansz
1 percet es raguglizol, magad is lathatod hogy mi a helyzet.
4 hatterfolyamattal es 45MB-al tobb, 0.5% -al kisebb teljesitmeny,
hogy a tenyekrol is beszeljunk.
Sok uj funkcio , biztonsagi resek betomese.
Az mas kerdes hogy a biztonsagi kozpont lopikulat sem er.
De ugye ezt egyszer letiltod es a helyere felteszel NOD32, Outpost
meg vmi spyware kergetot (Spy Sweeper,Spyware Doctor).
http://www.pcworld.com/article/id,126890/article.html#

Tenyleg olvastad a PU-ket amiket kuldtem?
Erdemes feltenni azok kozul vmelyik kibelezett optimalizalt
xp-t `sp3`-al.



Köszi, akkor legközelebb majd azt telepítem.
Igen, olvastam, el is kezdtem tölteni, de ez a f0s torrentes dolog nagyon nem jön be, 19%-nál megállt a töltés...

Ha esetleg tudsz NOD32 teljes verziós linket, akkor plz küldd el.
Bár az meglepett, hogy a NAV ennyire rossz lenne szerintetek.


____________________________________________________________

Másik kérdés:
Milyen vinyót vegyek? :)
Nézegettem depo.hu-n és rájöttem hogy semmit sem értek hozzá, ugyanis nem értem mit keres egy árkategóriában egy 120GB-os és egy 250GB-os vinyó.
18, max 20e Ft-ot szánnék rá, kb 1 hónap múlva. Ti mit ajánlotok?

(Fontos a méret, gyorsaság, és az sem árt ha csendes. Ja, meg a megbízhatóság)

A Sata-t támogatja vajon a gépem? (AMD athlon xp 2600+ asszem, alaplapot nem tudom)


szer. okt. 04, 2006 12:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 02, 2006 17:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás partícionálás WinXP telepítővel telepítés nélkül
TargeT (vagy bárki):

Hogyan lehet a WinXP telepítővel a megadott partíciókat anélkül létrehozni, hogy telepítenék?
Én két opciót láttam csak (nLite-al csináltam SP2 Win-t):
-F3 > kilép és
-Enter > Windows telepítése a kijelölt partícióra. És ez utóbbival jönnek létre a partíciók.
Lehet hogy valamit nagyon nem láttam?


szer. okt. 04, 2006 7:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
KMT:
teszt:
http://www.hardcoreware.net/reviews/review-237-1.htm
http://www.laboratoire-microsoft.org/n/6732/

http://hu.wikipedia.org/wiki/Windows_XP#Szervizcsomag_2
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_XP#Service_Pack_2
http://www.short-media.com/forum/showth ... 929&page=3

Osszegzeskent annyit hogy ez egy nagy baromsag es ha szansz
1 percet es raguglizol, magad is lathatod hogy mi a helyzet.
4 hatterfolyamattal es 45MB-al tobb, 0.5% -al kisebb teljesitmeny,
hogy a tenyekrol is beszeljunk.
Sok uj funkcio , biztonsagi resek betomese.
Az mas kerdes hogy a biztonsagi kozpont lopikulat sem er.
De ugye ezt egyszer letiltod es a helyere felteszel NOD32, Outpost
meg vmi spyware kergetot (Spy Sweeper,Spyware Doctor).
http://www.pcworld.com/article/id,126890/article.html#

Tenyleg olvastad a PU-ket amiket kuldtem?
Erdemes feltenni azok kozul vmelyik kibelezett optimalizalt
xp-t `sp3`-al.


kedd okt. 03, 2006 23:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
KMT írta:
Már több éve így használom. (SP1, Norton AV, Zone Alarms) [...]Semmi probléma eddig.
Akkor mindent értek. Kiemelt szoftver a leggyengébb láncszem, nem csoda, hogy nem látsz problémát (a NAV csak azt veszi észre, ami már darálja a gépedet... Ritka rossz, lassú, pontatlan, ritkán frissülő böszme és haszontalan program, ami ráadásul a gépet is instabillá és lassúvá teszi).

Győzzünk meg SP2-ről? Mint láthatod, nagy vinyót az XP csak SP2- vel tud rendesen lekezelni. Egyébként egy rakás biztonsági- és hibajavítás van benne, ez utóbbiak meglehetősen lényegesek, ráadásul egy pár szoftver igényli is, nélküle nem hajlandó futni, ha jól tudom, a .NET framework 2-es sem megy fel SP2 nélkül.

Üdv!


kedd okt. 03, 2006 22:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: Samsung winyo 80GB
Csumi írta:
Sziasztok!

A winyóm rendszer indításkor kattog!!! :cry:
:cry: Úgy viselkedik, mintha nem találná, hogy honnan kellene bútolnia. Valaki találkozott ilyen esettel vagy lenne ötlete, hogy mi lehet az?!
Lehet vírus lenne a dologban?! :shock:
Az fentiekben említett wincsi típusa: SAMSUNG 80GB-os.

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm!

Üdv.:Csumi


Sztem ez normalis, majd `kigyogyul` belole, `kikohogi`...
Nekem 2eve van Samsung SP0802N 80GB. Durvan az elso 3-4 honapban
ez is kattogott. Azutan abbahagyta. Ezt az egyetlen kenyelmetlenseget
vettem eszre vele kapcsolatban. Egyebkent huvos,halk,megbizhato.
Ezek a JVC motorosak nem szoktak elromlani, hacsak nem gyari hibas.

Virus biztos hogy nem. Egybkent uj a vinyo? Vloszinu a csapagy,
de majd elmulik.


kedd okt. 03, 2006 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
KMT írta:
Lossfer írta:
Milyen meretu vinyo? 160,200,250GB?
Bar vegulis mindegy SP2 nelkul mindegyik 127GiB-nak latszik.
Install SP2. Utana a 160-asbol ~148GiB , 200asbol 185GiB , 250esbol
~231GiB -et fogsz latni.


Ezek szerint ha XP-m van, SP 1-gyel, akkor bármekkora vinyót max 127esnek fog látni??

Csak mert szeretnénk új vinyót venni, kb 200GB-osat, de nem akarok SP2-t, mert az kb olyan, mintha kivennék 128MB ramot a gépből. Vagy tévedek?

Valami más megoldás SP2-n kívül?


Köszönöm, ezt elfelejtettem, sp2-t telepítek :lol:


kedd okt. 03, 2006 19:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 20:32
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
TargeT írta:
:shock: :shock: :shock: Az eszem megáll. Használ még valaki manapság szántszándékkal és büszkén direkt SP1-es XP-t? Ráadásul mondjuk netezésre is?


Mint látod...
Már több éve így használom. (SP1, Norton AV, Zone Alarms)
Használok DC-t is meg hasonlókat.
Semmi probléma eddig.
Akkor mégis minek?

(Premiere-nek kell a memória, 512 van, de gépre elvből nem költök, ezért használok SP1-et.)

Van akinek bármi problémája volt a sima windows-zal? Mert nekem (és isemerőseimnek semmi).
Győzzetek meg az sp2-ről :p


kedd okt. 03, 2006 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3537
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Inkább hardver hibára jellemző. Nekem egy mobil reckes vinyó csinálta rendszeresen a bekapcsoláskor. Ilyenkor kihúz-bedug és jó lett. Wincsi halál miatt be kellett fixen építeni. Ennek már 2 éve. Azóta stabil, köszöni jól van. Próbáld meg a kábeleit lehúzni, csatlakozókat portalanítani, visszadugni.
Üdv,NBela


kedd okt. 03, 2006 17:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:50
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Itt-ott
Hozzászólás Samsung winyo 80GB
Sziasztok!

A winyóm rendszer indításkor kattog!!! :cry:
:cry: Úgy viselkedik, mintha nem találná, hogy honnan kellene bútolnia. Valaki találkozott ilyen esettel vagy lenne ötlete, hogy mi lehet az?!
Lehet vírus lenne a dologban?! :shock:
Az fentiekben említett wincsi típusa: SAMSUNG 80GB-os.

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm!

Üdv.:Csumi


kedd okt. 03, 2006 17:11
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
furic írta:
Vagy Windows telepítővel (lehet telepítés nélkül?). Vagy Windowsban a Számítógépkezelésben. Talán ez utóbbi volt a legtisztább. Csak sokáig tartott a formázás.)

Persze, simán lehet particionálni az XP telepítővel. Sőt nekem is hozott már helyre partícióméret illetve szektor problémákat. Nem is rossz!
Javasolnék egy fdisk /mbr-t vagy fixmbr-t a békesség kedvéért, és az XP telepítővel töröld az összes partíciót, majd hozz létre olyanokat, amiket szeretnél.
Igaz egy kicsit hosszadalmas, mire odajut a CD boot során.
Az NTFS-re formázás már macerásabb kérdés, bár csináltam már szándékosan olyat is, hogy megformáztattam egy partíciót és a fájlmásolás előtt közben(?) nyomtam egy resetet.
De ha a partíciód rendben, akár a Lemezkezelővel megformázhatod nagy eséllyel.


kedd okt. 03, 2006 7:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 02, 2006 17:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Jól van.

Arról van véleményed, hogy mit jelent az, hogy a BIOS más cilinderszámot lát, mint amit kéne neki? (30401 cylinder helyett 16643-at)
Merthogy még ha mindent klasszul bepartícionálok, megformázok, akkor is mint damoklész-kard érzem fölöttem lógni ezt a tényt.
Vagy az, hogy a BIOS mit lát, függ attól, hogy hogy van partícionálva-formázva??? És ha jól sikerül, jól fogja látni? Hmm...


hétf. okt. 02, 2006 22:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hát ez egy fógós ravasz...Partozni,formázni általában a Hiren's Boot Cd-vel szoktam.(PM,Gpart,stb max.5-6 perc)
Windows,csakis a család miatt van a gépen,éppen most kakált be az Uhu miatt az egyik linuxos partom :D,de mükodik a másik OS,amiről irok ebben Raid0 van 2db Samung 120 SATA és rack-ban Van egy hol 40-es hol egy 250 winyó,3-opp-al:wink: és igen sajnálnám kidobni bármelyik lapot...
Próbálj ki másik particionálót,van a lemezen vagy hat.
Idézet:
Zero Fill-re gondolsz
-ez hasoló a low-formathoz,de nem hiszem hogy egy vadi zsír lemezt meg kéne erőszakolni vele.A többi alkalmazást(seagate) már csak próbaképpen láttam, a boncasztalra kifektetett,vagyis hozzám került winyóknál utoljára, kb fél éve.. :hm:


hétf. okt. 02, 2006 21:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 02, 2006 17:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszokat!

nacorvus:
A BIOS stimmel, tegnapelőtt frissítettem az Abit honlapjáról, reseteltem is. A száma -27-re végződik, és 2004/11/22 a dátuma.
Látni látja a vinyót, 250G-osnak látja, az is stimmel. Ami nem stimmel, az a cilinderek száma: 30401 cylinder helyett 16643-at lát. Ez aggaszt. A kezdeti hibát az okozhatta, hogy auto-n hagytam a BIOS-t LBA helyett, és úgy formáztam Partition Magic-el, és azóta valami el lehet csúszva.
Érdekelne, mit értesz konkrétan az alatt, hogy a SeaTools-szal működtethetővé válik. Mit érdemes vele csinálni? Zero Fill-re gondolsz?
(Partícionálni és formázni a DiskWizard-al kell (DOS-os verzióval, mert a Windows-os bugozik). Vagy Windows telepítővel (lehet telepítés nélkül?). Vagy Windowsban a Számítógépkezelésben. Talán ez utóbbi volt a legtisztább. Csak sokáig tartott a formázás.)

McLaca:
Köszi a figyelmeztetést. Miért pont 50 Giga? Nekem most a 70 gigás gond nélkül működik. De azért inkább nem csinálok ekkora FAT32-es partíciót, hátha tényleg nem szereti. Jó lenne értenem, hogy miért.
A vinyót nézem: Sajátgép, Total Commander, Számítógépkezelés, Partition Magic, DiskWizard. Volt olyan, hogy csak a PQM-ben látszott meg a DiskWizardban, a Sajátgépben kérdőjeles volt, nulla méretű, RAW fájlrendszerű, és a TCMD és a Szgkezelés el se indult, és a Windows meg nem állt le rendesen a kijelentkezés után.

Megpróbálom a lowformatot és utána Szgkezeléssel partícionálom, FAT32-t csinálva a jövendő Linuxnak, amit majd az töröl és megformáz magának. Remélem jó lesz, és kiállja a használat próbáját. De a BIOS továbbra is aggaszt...


hétf. okt. 02, 2006 21:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
XP nem szereti az 50 Gigánál nagyobb FAT32 partíciót.
Egyébként hol nézed a vinyót az XP-ben?
Mert van, hogy csak a felügyeleti eszközök/számítógép kezelésben látszik.

Üdv!


hétf. okt. 02, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nézzd meg aza Biost!Az utolsó firsi 04.11.22Azzal jó-nak kellene hogy legyen,mert itthon 2db ilyen lapunk is van és simán látja a 250-es vincsit is igaz az nem Seagate,ez viszont a :arrow: seatoools-al működtethetővé válik.


hétf. okt. 02, 2006 21:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 02, 2006 17:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Szia! Köszi a választ!

Igen, SP2, 48bitesLBA rendben kell legyen.

Most DiskWizard-dal készített 70 és 20 GB-os FAT32 partíciót csináltam egyelőre csak.
A tervem ez:
1G winswap | 512M linswap | 512 lintemp | 3G TEMP | 160G ADAT | 30G MENTES | 40G GHOST
(ezzel kapcsolatban most nem kérek tanácsot)
A 160G-s partíciót többször nem látta a Windows. Csináltam 70+100-ra is (hátha 137 alatt kell legyen), de akkor meg a 100-asat nem látta... NTFS volt mind (kivéve a két linuxos).

Érdekes ötlet a lassúformázás NTFS-re teljes terjedelemben. Lehet hogy beválik, bár nem értem miért. Hiszen gyárilag lowformatolva van, és az első NTFS-es partícionálás gázos lett (igaz, PQM-mel csináltam, nem DiskWizard-dal)
Mivel egy linuxswap és egy ext3 is lenne, úgysem marad NTFS teljesen, sőt a kompatibilitásért lehet hogy FAT32 is lesz...

De azért lassúformázom. Nehogy ezen múljon :)
A hivatalos DiskWizard Windows-os példánya meg, amikor a nagy, 100-160 GB-os partíció méretét állítom, kis, egygombos, üres ablakokat dobál sorban, és nem enged tovább... DOS-os verziója meg azt írja, ha biztosra akarok menni, használjam a Windows-os verziót... :/

Mindenesetre eddig legjobban a Windows telepítő CD-je vált be, de azzal meg nem tudok úgy partícionálni, hogy ne kelljen egyben telepítenem is... (bootmenü törlés...) úgyhogy inkább maradok a DiskWizard-nál.

A fő bajom, és bizonytalanságom forrása az, hogy a BIOS 30401 cylinder helyett 16643-at lát. Ezzel kapcsolatban lenne szükségem megnyugtatásra, magyarázatra. Fizikailag 16383, logikailag meg 30401 cilinderes ez a vinyó, és a BIOS a logikait látja a másik, szintén Seagate (80GB)-os vinyónál, pontosan, így ennél is ezt várnám... És félek, hogy ha minden stimmel is (mint ahogy már az elmúlt napokban volt úgy párszor), eltelik egy kis idő, egy-két reboot, és puff, hirtelen elszállt az adat...


hétf. okt. 02, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
seatoools-al szedd le a partíciókat,majd hozz vele lére újat és lassú formázással NTFS-re formázd. Utána már darabólhatod.
SP2 fent van?


hétf. okt. 02, 2006 18:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: TargeT valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség