Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:30



Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák) 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A hossza miatt is lehet gagyi különösen a "Kínai-árnyék" miatt,ami 'rásegítő antennaként' működik egy 10m kábelen-azaz beszór!


szomb. nov. 15, 2008 22:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 02, 2007 15:19
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
a kábelről szinte nem tok semmit, a lengyelektől rendeltem itt van a kábel adatlapja de semmi nincs róla leírva http://www.tme.eu/hdmi-apa-dugo-dvi-apa ... _5__2.html


szomb. nov. 15, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Gyanús, hogy tudnánk segíteni. Nagyon úgy fest, hogy ilyen gagyi a kábel.
Nem írtál se kábeltípust, se semmi egyebet.
Mégis milyen? Cat1 vagy cat2 kábel? Átviteli sebességet feltüntették? Pl. 10,2 Gbps.
1080p-t tudja-e garantáltan? 1.3 HDMI rá van-e írva?


szomb. nov. 15, 2008 17:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 02, 2007 15:19
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
sziasztok, én is vettem egy ilyen DVI/HDMI-s kábelt és nekem se akar működni csak 640x480-as felbontáson ha feljebb állítom szétesik a kép és tiszta piros pötty az egész, mit lehet vele csinálni? a kábel 10m a vidikari ati 9600 pro,

ui.volt a dvi/d.sub átalakítóm és azon tökéletesen működött.

légyszi segítsetek


szomb. nov. 15, 2008 12:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 19:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az a problémám hogy tegnap a UPC-töl kihoztak és beüzemeltek egy Philips HD-s média boxot. A tévémen DVI bemenet van amire egy HDMI-DVI átalakítos vezetékkel összekötöttük,ami tegnap tökéletesen ment ma reggel azonban nincs kép.Mindenféle átalakítót-konvertert kiprobáltam,semmi kép.Van egy MVIX-760-as HD lejátszóm ami a DVI bemeneten tökéletesen működik és a UPC-s boxot is kipróbáltuk egy HDMI bemenetes TV-n ami szintén megy.Tehát külön jó mind a kettő összekötve meg nem.Ha valakinek valami ötlete van nagyon megköszönöm


csüt. aug. 28, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 08, 2008 8:08
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung LE26R8 tipúsu lcd tv-t,és ezt szeretném összekötni a számítógépemmel lehetőleg úgy,hogy a legjobb kép és hang minőséget kapjam!A tv használatijában azt olvastam,hogy erre az összekötésre a D-sub kábelt ajánlják!A számítógépemben egy kicsit régi videókártya van Ati Radeon 9200!Ez megfelelő erre a csatlakoztatási módhoz?Azért fordultam hozzátok,mert én nagyon amatőr vagyok még az ilyen problémákban,ezzel szemben ti profin űzitek ezt a dolgot!A válaszokat előre is köszönöm!


kedd júl. 08, 2008 8:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 08, 2008 18:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is sokat gondolkodtam ezen a HDMI problémán, mivel a tévém Samsung LE32r32b LCD.
A leírásban benne van, hogy a tévét DVI HDMI átalakítóval csatlakoztatjuk a PC-hez fekete képet kapunk. Ez nagyon idegesített, mert már elég sok HD tartalmat el lehet érni.

A megoldás a komponens csatlakozás volt, ami az alábbi cikk szerint szinte ugyanazt a minőséget képes produkálni mint a HDMI.
A videókarimhoz adtak egy s-video-komponens átalakítót. Ezzel csatlakoztatva és a CCC-ben beállítva a 720p és 1080i kompatibilitást az LCD-n gyönyörű képet lehet kapni és nem hiányzik a képnek egy része sem.


http://www.hazimoziportal.hu/cikkshow.p ... 1145&old=1


pén. márc. 28, 2008 22:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Azért csak nem hagyott nyugodni a téma, és egy kicsit okosabb lettem. Lehet penge éles képet kicsikarni a HDMI-n keresztül a TV-ből, de ahhoz "p"-s szabványt kell választani. Ebből a legjobb, amit a TV-m is támogat a 720p50, illteve 720p60. A 60 Htz-esnél valamiért fekete keret marad a széleken, így maradt a 720p50. Ezen tökéletes állóképet produkál, VISZONT! videólejátszásnál gyorsmozgású jeleneteknél "töri a képet". Konklúzió: mivel a TV-t amúgy is "színház módban" filmnézésre használom marad a 1080i/60 beállítás, amit alapértelmezettként be is állított eredetileg a rendszer, szóval egy nagy vargavetűvel ott vagyok, ahonnan elindultam.


pén. márc. 28, 2008 12:53
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Persze-persze, 640KB meg mindenre elég :D:D

Azért ez nem ugyanaz a kategóriájú szlogen. :wink:
Most mondjam azt, hogy CD lemezem sincs. :lol: Azt a néhányat kivéve, amit grabbeltem, vagy LP-ről wavba mentettem.
Igaz mostanában hasonlókat végzek, LP-ket rögzítek 96 kHz 24 biten, és DVD-re mentem. :wink:


csüt. márc. 27, 2008 15:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hehe TargeT, jól belemerültél ebbe a videós dologba :D

TargeT írta:
Nekem mondjuk sosem lesz ilyen lejátszóm, meg filmeket sem vennék, de ezt hagyjuk.


Persze-persze, 640KB meg mindenre elég :D:D
Én ilyen kijelentéseket manapság nem merek tenni, hogy "ilyen biztos nem lesz" meg "ilyen biztos nem kell, mert hülyeség" :D :D


csüt. márc. 27, 2008 15:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ott ette meg a fene az egészet, ahol van. :lol: :twisted:
A HDMI csatlakozó nem igazán számítógéphez van, hanem videojelhez.
A TV-dnek, monitorodnak az 1:1 pixel megjelenítést is támogatnia kellene, hogy ne torzítson. Ez egyes monitorokon van, de nem mindegyiken, a TV-ken meg inkább gyanús, hogy nincs.
De ez is a grafikus módnál volna szerintem, amit a DVI csatlakozó tud is, a HDMI meg csak video.
Amiért a fene legjobban megette, ugye valamikor volt az analóg video baromi kis felbontással.
Azután pedig lett a nagyfelbontású digitális, ezt meg tömöríteni kell, de nagyon. :roll:
Most úgy néz ki, nyert a Blu-ray. Nekem mondjuk sosem lesz ilyen lejátszóm, meg filmeket sem vennék, de ezt hagyjuk. Nemrég olvastam, hogy pl. a Samsung kéklézeres olyan 15 másodperc után kegyeskedik is megkezdeni a lejátszást, meg úgy ahogy reagál is a távirányítóra. :P De van olyan javás lemez, amihez 2-3 perc is kell. :shock:
Már a jelenlegi nyüves digitális kábeltévén is pár másodperc egy csatornaváltás.
Azután ott volnának a filmek, meg a minden szabványnak való megfelelés oda-vissza, keresztbe-kasul, meg leginkább visszafelé.
A filmeket már elég régen 24 filmkocka/másodperc sebességgel veszik fel, mert ezt a szem már folyamatosnak látja, és jó régen így rögzült.
De ez sem teljesen igaz, mert nagyon gyors mozgásoknál ez sem lenne elég, ezért a szemet úgy csapják be, hogy filmtrükkel szándékosan elmossák a képkockákat.
A jobb LCD tévéknél (100 Hz-es) is elkezdték többszörözni a képkockákat. Próbálkoztak interpolációval, hogy 2 képkocka közt kiszámítottak egy közbensőt. Ez jó lett a mozgás szempontjából, viszont elmosódott lehet a tárgyak széle. Ez volna a visszája az említett filmtrükknek?
Vagy van, hogy ugyanazt a képkockát ismétlik. Illetve a másik megoldás, asszem a Sharp csinálta ezt a vonalat, hogy 2 képkocka közt egy feketét jelenít meg, és ez állítólag jobb képet ad.
A másik kérdés a hálózati ferekvencia. Európában 50 Hz, Amerikában meg 60 Hz. Ebből is van egy jó kis kevercs, hogy ha a hagyományos 24p-s filmet akarnánk lejátszani, akkor 50 Hz-ből még a 25 képkocka elég hasonló, nem nagy csalás, a hagyományos DVD-t fel lehet gyorsítani.
Az amcsi filmstúdióknak olyan Blu-rayt kell, hogy csináljanak, ami az ő 60 Hz-ükből is kihozza a 24p megjelenítést 3:2 pulldown módszerrel.
És a dolognak csak egyik része a lejátszó, a másik a megjelenítő. Utóbiból 100/120 Hz-es kell a 24p-re felkészítve. Vagy a jó ég tudja. :lol:

Szóval szerintem egyelőre tökéletes megoldás nem nagyon van, vagy drága, így várni érdemes.
Másrészt a HDMI csatlakozót pedig csak filmnézés céljából érdemes használni, hagyományos számítógépes összeköttetésre nem.


csüt. márc. 27, 2008 14:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Én is eljutottam végre egy HDMI kimenetes PC-ig, de nem biztos, hogy ez előrelépés :( A windows asztal 1280*1024-esre van állítva (a monitor miatt) és ez megy a tv-re is 1080i szabványon. A képet úgy konvertálja (valamelyik eszköz...azt még nem tudom, hogy a tv, vagy a VGA), hogy széthúzza a képet a 16/9-es képarányhoz, de egy kicsit túlzottan húzza, úgy hogy kb 2-2 cm lemarad a széleiről. A minőség pedig a másik problémám...lehet, hogy az interlece miatt, de egyátalán nem olyan a kép mint a monitoron, hanem némileg villódzik. Betűket olvasni kimontottan zavaró. Persze, ha videólejátszást nézek kiváló a kép, és nem látszik semmi zavaró, de én azt vártam volna a mai egyik legfejlettebb szabványtól, hogy maradéktalanul szép képet adjon, ehhez képest egy statikus oldal megjlenítésére szebb volt a d-subon kapott kép.


csüt. márc. 27, 2008 13:08
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Ez a HDMI dolog érdekes kicsit. Egy más helyen épp most olvastam olyasmit, hogy ha a HDMI csatlakozás videojelet érzékel, akkor átvált grafikus módról video módra, de egyúttal le is tiltja a grafikus módot. És ez az átváltott video mód csinálja az overscant.
A DVI csatlakozás esetén nem tiltja ugyan le a grafikus módot, viszont ha átvált grafikusról videora, akkor ott is overscan lesz.
Ez mondjuk rajtad nem segít, és egy másik bár hasonló esetre vonatkozott.


szer. márc. 12, 2008 21:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 12, 2008 9:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Vga kábelem tökéletesen működik nem a felbontással van a gond, tudom milyen felbontásra van szükségem.Nekem a HDMI csatlakozással van gondom. Overscan-re kellene valamilyen megoldást találnom vista alá. Nvidia beállításokban csak xp alatt található ilyen opció.


szer. márc. 12, 2008 12:34
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A HD Ready az 1366 x 768 pixel felbontású.

A számítógépes felbontások pedig:

SVGA: 800 x 600
XGA: 1024 x 768
SXGA: 1280 x 1024
SXGA+: 1400 x 1050
WSXGA+: 1680 x 1050
WUXGA: 1920 x 1200

No és persze a full HD 1080p: 1920 x 1080

Ebből látszik, hogyha a 1366 pixelnél szélesebb felbontást állítasz be, az lelóg.
Az SXGA meg függőlegesen nem oké, így maradna a az XGA felbontás 1024 x 768 pixellel.
Másik kérdés a tozítás, vagy hogy lehet-e 1:1 pixelre kapcsolni a megjelenítődet. Szóval nem mindegy az arány sem, ha normális képet akarsz.
HD Readynél gyanús, de én még nem próbáltam ilyet. Szerintem nem igazán számítógép megjelenítőnek való.


szer. márc. 12, 2008 12:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 12, 2008 9:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás hdmi-hdmi
vaio fz21e nvidia 8400M GT hdmi kontra Hitachi HD ready tv.Próbáltam minden lehtséges felbontást hd formátumot, de a kép nagyobb mint tv-m képátlója (magyarul kilóg a kép a tv-ből). Kérlek segítsetek! köszönöm! :?


szer. márc. 12, 2008 10:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 28, 2007 17:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Fürkész írta:
Fürkész írta:
Én most megpróbálom egy DVI-RGB-s kábellel, ilyen még van a TV-n Holnapra igérték , hogy meghozzák, kiváncsi leszek rá. Sajna haver még mindig nem ért átt a kártyájával hogy kipóbáljuk nem-e a kátyával van gond. Ennek az Nvidia 6600GT-nek elég nyűgös a beállítása. Neki viszont a ATI 1600-asa van, annál egyértelmúbb a beállítás, szerintem. Ha így sem lesz jó akkor utolsó próbálkozásként rendelek egy HDMI kábelt valamint egy DVI-HDMI átalakítót. Csak sajna egyik sem olcsó, főleg a kábel 5 méteres 5ezer forint, és akkor még nem is mondtam sokat. De késöbb jól lesz a kábel, egy HDMI-s kártyához.


Vettem DVI-RGB kábelt (ismét ugrott 5 ezer forint :-( ) de ezzel sincs kép. már kezdem azt hinni, hogy a TV-vel van valami gond, mert az ősök vettek egy Orion DVD-t aminek van RGB kimenete, és azzal sem volt kép a TV-n. Pedig elméletileg nem kell hozzá egyéb jel csak az amit a 3 RCA csatin kap.


Sikerült valamire rájönnöd? Én is hasonló cipőben járok, mert nincs külön Pc csatlakozó a Tv-n (Panasonic Tx-26Le7P) csak Hdmi, S-video, Scart és Komponens RCA. Ráadásul a Tv használati útmutatójában is azt írják, hogy a HDMI nem használható Pc-s csatlakoztatásra.

S-videoval összekötöttem, de torz a kép, és a számítógépen nem tudom beállítani a megfelelő felbontást.

Állítólag megoldás lehet egy másik videókártya (most Nvidia geforce MX 460), amin van DVI vagy HDMI kimenet. Nem tudom, hogy működni fog-e (mert a tv-nem támogatja a PC-->HDMI-t) ? Vagy talán rá lehet erőltetni valahogy?

Tud valaki segíteni? Van olyan valaki akinek a tv -je nem támogatja a Pc-s csatlakozást mégis sikerült neki összehozni valahogy?


pén. dec. 28, 2007 18:37
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ahogyan én gondolom - személyes tapasztalat hiányában - az a következő.
A HDMI csatlakozás az egy szabvány és egyben egy csatlakozó fizikai kialakítási formája.
Jelenleg az 1.3 verziója van a szabványnak, ez alattit tudó kütyüt már nem volna nagyon érdemes vásárolni.
Ahogy tudom, HDMI csatlakozóval összekötve fel lehet konvertálni a képet 1080p-sre (1920x1080), amit állítólag az asztali rögzítő masinák, amelyek erre eleve képesek, jobban, pontosabban, szebben elvégeznek, mint ha ezt maga az LCD TV teszi.
Más esetekben az egész HDMI csatlakozásnak csak akkor van szerepe, ha jogvédett filmet akarsz lejátszani Blu-ray vagy HD-DVD-ről. Enélkül "lebutítja" rosszabb felbontásra.

Az LCD monitorok nem mindegyike, vagy pontosabban inkább elvétve tartalmazzák magát a HDMI csatlakozót, viszont a mai wide monitorok DVI-n már többnyire HDCP kompatibilisek. Ami azt jelenti, hogy egy HDMI/DVI kábellel összekötve vagy a számítógépen keresztül ugyanúgy lejátszhatod a védett anyagot, illetve megjelenítheted a monitoron teljes valójában. A VGA kártyának is HDCP kompatibilisnek kell lennie utóbbi esetben.
Maga a felbontás ebben nem játszik, illetve annyiban, hogy az LCD monitor maximális natív felbontásán tudsz csak lejátszani bármit. Vagy kisebben. Egy 20-22"-os LCD-n mondjuk max. 1680x1050, 24"-osnál 1920x1200.
Illetve még az van, hogy a monitor tudja-e 1:1 pixelenként is játszani a filmet, vagy torzít, esetleg a VGA driver beállítással lehet beavatkozni.

De az egésznek nagyobb a füstje, mint a lángja szerintem. A legtöbb embernek nincs se Blu-ray, se HD-DVD meghajtója, HD filmeket meg pláne nem vesz több ezer forintért.
A HD tartalomról a védelem meg eltávolítható az AnyDVD 6.2.0.1 programmal, vagy ha eleve ilyen kalóz példányhoz jutsz, azt lejátszhatod egy sima VGA kártyával is mindenféle HDCP kompatibilitás nélkül is akár full HD 1920x1080 felbontásban.


vas. nov. 25, 2007 14:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sziasztok! Kicsit leült ez a téma, de nemsokára itt a karácsony, a fejlesztések ideje :)...
Az lenne a kérdésem a HDMI kimenettel rendelkező videokártya tulajokhoz, hogy HDMI csatlakozós LCD TV-vel összekötve mi a tapasztalat? Az új radeon kártyákon, már szinte alap a HDMI (HDCP kompatibilis), de egyetlen tesztben sem találtam arra vonatkozó leírást, hogy ez a gyakorlatban mit tud nyújtani.
Ami érdekelne: úgyan úgy kell elképzelni, mint egy DVI összeköttetést, tehát a TV monitorként (is)funkcionál, vagy csak a muimédiás tartalmak, pl. fimejátszás megy ki a TV-re?
Ami megtévesztő - legalábbis engem elbizonytalanít -, hogy azt írják 1080i, meg 720i kompatibilis...ezek video (film) szabványok? Vagy a widows képet, és játékot is ilyenre konvertálja?
Továbbá a HDCP támogatás azt jelenti, hogy kizárólag az eredeti togvédett cuccokat adja át teljes felbontással, vagy pont azt, hogy azt is átadja teljes felbontással, meg mást is, ami kellő méretű, pl rippelt HD dvix, illetve játékok?
Ha valakinek van saját tapasztalata, vagy tud erre vonatkozó infót nagyon megköszönném.
Amit ki szeretnék váltani vele, az a jelenlegi D-sub összeköttetés, ami max 1280*768-at támogat, de filmlejátszásban (gondolom a Radeon 9200 korlátoz 1024*768-ra), és sajnos egy kicsit szellemképes (közelről tátni, hogy kb 5 pixellel az eredeti mellett ismétlődik a kép.)


vas. nov. 25, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Fürkész írta:
Én most megpróbálom egy DVI-RGB-s kábellel, ilyen még van a TV-n Holnapra igérték , hogy meghozzák, kiváncsi leszek rá. Sajna haver még mindig nem ért átt a kártyájával hogy kipóbáljuk nem-e a kátyával van gond. Ennek az Nvidia 6600GT-nek elég nyűgös a beállítása. Neki viszont a ATI 1600-asa van, annál egyértelmúbb a beállítás, szerintem. Ha így sem lesz jó akkor utolsó próbálkozásként rendelek egy HDMI kábelt valamint egy DVI-HDMI átalakítót. Csak sajna egyik sem olcsó, főleg a kábel 5 méteres 5ezer forint, és akkor még nem is mondtam sokat. De késöbb jól lesz a kábel, egy HDMI-s kártyához.


Vettem DVI-RGB kábelt (ismét ugrott 5 ezer forint :-( ) de ezzel sincs kép. már kezdem azt hinni, hogy a TV-vel van valami gond, mert az ősök vettek egy Orion DVD-t aminek van RGB kimenete, és azzal sem volt kép a TV-n. Pedig elméletileg nem kell hozzá egyéb jel csak az amit a 3 RCA csatin kap.


hétf. jan. 01, 2007 11:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Én most megpróbálom egy DVI-RGB-s kábellel, ilyen még van a TV-n Holnapra igérték , hogy meghozzák, kiváncsi leszek rá. Sajna haver még mindig nem ért átt a kártyájával hogy kipóbáljuk nem-e a kátyával van gond. Ennek az Nvidia 6600GT-nek elég nyűgös a beállítása. Neki viszont a ATI 1600-asa van, annál egyértelmúbb a beállítás, szerintem. Ha így sem lesz jó akkor utolsó próbálkozásként rendelek egy HDMI kábelt valamint egy DVI-HDMI átalakítót. Csak sajna egyik sem olcsó, főleg a kábel 5 méteres 5ezer forint, és akkor még nem is mondtam sokat. De késöbb jól lesz a kábel, egy HDMI-s kártyához.


csüt. dec. 21, 2006 12:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hali! Nálam megoldódott a dolog. A radeon 8500Le volt a hunyó. Beújítottam egy 9200-ast és ezen jól műxik a DVI-I -->D-sub átalakítás, úgyhogy megy a TV is monitor üzemmódban :)
Persze az igazi nálam is az lesz, ha veszek egy HDMI-s kártyát, mert a TV csak akkor támogatja a teljes (1360*768-as) felbontást. Így pc bemenetről csak 1280*768-at visz, de azét így sem ronda :D


szer. dec. 20, 2006 12:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Azthiszem sejtem hogy mi lehet nálam a gond, persze ha a videókártyával minden rendben. Az én kábelemen a DVI oldalon hiányoznak tüskék, Cyberdragon linkje szerint az én kábelem DVI-D/HDMI-s vagyis single link, amit mondjuk nemigazán tudom, hogy mit jelen csak tippem van, hogy csak egyirányú adatátvitelről lehet szó, és valószínü, hogy HDMI-ről megy a jel DVI-re,pedig nekem fordítva kellene Elképzelhető hogy egy átalakítóval
ahol megvan minden tüske működni fog, azthiszem megkockáztatom és veszek egy HDMI kábelt, és egy átalkítót, aztán ha ez sem válik be, akkor megvárom míg lemennek a HDMI-s videókártyák árai, akkor legalább a HDMI kábelt nem vettem potyára :-) http://prohardver.hu/hirek/2006-08-24/h ... abyte.html


vas. dec. 17, 2006 1:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok, ma vettem egy egy kábelt aminek egyik fele DVI, a másik pedig HDMI nekem sem ad képet a TV-n,(kártya Nvidia 6600GT) pedig felismeri a gép HDTV-nek, igaz hosszas szenvedés után. A TV kézikönyve szerint támogatnia kellene a DVI-ről érkező jeleket is, bár ott valami átalakítót emlegetnek. A többkijezős beállítást nem először csinálom, tudom, hogy nem ez a gond, talán a videókártya. Sajna nekem már lespórolták a PC csatlakozót a TV-ről :-( , boltban nem néztem pedig még említettem is az eladónak, hogy rá akarom kötni a gépre, de ő megnyugtatott.hogy van rajta minden, hát sajna nem. Meg mondjuk az a zavaró, hogy csak úgy van mindenhol az ilyen kábel, hogy HDMI-DVI mindhogyha ebbe az irányba lehetne az adatátvitel. De van olyan fórum ahol meg azt olvastam, hogy oda-vissza kompatibilis. Nemtud valaki esetleg egy bekötési rajz linket, kiváncsi lennék, a bekötésre mert jártam már hasonlóan, amikor MIDI kábelt vettem az egyikkel ment a másikkel meg nem.A jövő hétem kipróbálom haver ATI Radeonjával, jó lenne tudni, hogy a kábel rosz vagy a videókártya kehes


pén. dec. 15, 2006 20:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Köszi! A beállításoknál már mindenen végigmentem töbször is :(
Szerintem is az lesz, hogy DVI-d, azaz analóg módot nem támogató csati van a kártyán, bár a foglalat úgy néz ki, mint a képen a DVD-i, de lehet, hogy nincs bekötve.
A HDMI DVI átalakítóval nem megyek semmire, mert a TV (Sony Baravia KDL-32U2000) nem támogatja a videókártya DVI kemenet jelét, csak HDMI szabványú jelet fogad :(


pén. dec. 15, 2006 11:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Hi!

Hülye kérdés, de a Megjelenítés tulajdonságai/Beállítás fül/2. monitor/Windows asztal kiterjesztése erre a monitorra négyzetet bejelölted? :D

Ha igen, lehet hogy az a kártya a DVI-n csak a digitális jeleket adja ki, az analógokat nem.
Lehet hogy az ITT lévő kép bal oldalán lévő négy láb nincs bekötve a kártyán. A TV adatait érzékelheti, mert a DDC-t a digitális és analóg csatlakozó is tartalmazza.

Esetleg egy DVI-HDMI adapter lehet a megoldás.

Szerintem ez lehet a gond, de nem biztos.

-----
Üdv!
CyberDragon


csüt. dec. 14, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás LCD TV + PC (HDMI/DVI/D-sub anomáliák)
Sziasztok! Amiért új témát nyitottam az nem az LCD, hiszen azt a monitoros témánál már alaposan kiveséztük, hanem az új LCD TV-kel megjelent HDMI csatlakozó, ami nem is olyan egyszerű, ahogyan azt elsőre gondolnánk...
Van egy Sony LCD TV-m, van rajta HDMI illetve VGA (15 tűs D-sub) bemenet is. A videókártyám kissé koros: Radeon 8500Le. Van rajta egy VGA és egy DVI kimenet. A TV a HDMI csatin nem támogat csak "HDMI" kompatibilis eszközt, tehát nem megoldás a videókártya DVI-jének HDMI-re konvertálása. Maradt (elvileg) az a megoldás, hogy a videókártya szabadon lévő DVI csatiját (a VGA-t a monitor foglalja) visszaalakítom VGA-re és az mehet a TV-re... Csakhogy ezen nem ad jelet :(
Mi lehet a gáz. A pc érzékeli a TV-t, felismeri, kiírja az adatait, de nem ad képet. Megcseréltem a kábeleket, akkor meg a monitoron nem volt kép, a TV-n igen. Tehát a DVI lyuk döglött, de nem teljesen, mert az eszközt érzékeli.
Lehet, hogy ezt a DVI-t nem lehet VGA-ra konvertálni, és az okozza???


csüt. dec. 14, 2006 16:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség