Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 13:51



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Streaming kérdések alapoktól a mélyvízig 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Stream
Dumdum írta:
A problémám az, hogy a vlc alap playlist editora nem engedi meg az időzítést, erre keresnék bármilyen megoldást, ötletet
Windows feladatütemezővel indítod a VLC-t, és parancssorban megparaméterezed a stream outputot.
Advanced streaming using the command line:
http://www.videolan.org/doc/streaming-howto/en/ch03.html


kedd dec. 15, 2009 12:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 15, 2009 11:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Stream
Sziasztok,
a kérdésem az lenne, hogy belső hálozaton szeretnénk merevlemezről videót streamelni 60-80 kliensnek, úgy, hogy a vlc egy előre beállított playlistet streameljen(a nézők nem tekerhetnek bele, csak nézni tudják, mint egy tv-t). A problémám az, hogy a vlc alap playlist editora nem engedi meg az időzítést, erre keresnék bármilyen megoldást, ötletet, szoftvert.
Előre is köszönöm,
Dumdum


kedd dec. 15, 2009 11:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás Hogyan menthetek le áramló stream filmfolyamot?
Sziasztok!
Problémám röviden az, hogy milyen program (és/vagy) hardware segítségével tudok áramló (stream) filmfolyamot lementeni a számítógépemre?
Hallottam róla, hogy van egy program, amely az áramló filmfolyam folyamstosan a számítógépre érkező darabjait egyenként menti és össze is képes őket fűzni.
Kipróbáltam a FlyDS 2.0.0.414Beta2 programot, de az csak DVD filmek merevlemezre mentését végzi el úgy, hogy a képernyőn futó filmet képes lementeni.
Hogyan tudom a számítógépem képernyőjén megjelenített (és nézett) a Videáról jövő stream filmet lementeni?
Baráti üdvözlettel: ifjabb Czakó József - Jászszentandrásról
camelot71@freemail.hu
czakojozsef71@freemail.hu


csüt. aug. 16, 2007 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
jaczko írta:
hogy tudom azt VLC-vel vagy windows media encoderrel megcsinálni, hogy egy videó anyagot (mpeg) megosszak mások számára és az vagy a windows media playerben vagy egy web felületen legyen nézhető.
Végy 3 tojást! :lol: Akarom mondani egy ASF állományt.
Indítod a VLC 0.8.6a-t. Fájl, Fájl megnyitása, Megnyitás: 3tojas.asf, Lent Haladó beállítások: pipa=Műsorszórás, Beállítások..., pipa=MMSH, cim=ipcímed, Port=1234, Beágyazási eljárás=ASF, Lejátszás helyben pipa=szükség szerint. OK, OK, Lejátszás.
Tűzfalon (ha van, illetve miért ne lenne) engedélyezed a VLC programot szerver módban, vagy az 1234 portot.
Ugyanazon vagy másik gépen indítod a Media Playert. Fájl, URL megnyitása= http://ipcímed:1234, OK


vas. márc. 18, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Erről a kódolós, közvetítős dologról érdemesebb lenne a windows, internet vagy softver szekcióban beszélgetni.

Én ezt a részét nem igazán ismerem, sohasem foglalkoztam vele.
A legegyszerűbb megoldás (bár nemtudom milyen módon rögzíted a felvételt) már eleve stream-ben rögzíteni, de rengeteg kódoló program létezik, keress rá...

üdv


vas. márc. 18, 2007 16:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 17, 2007 22:13
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Szia!

Értem. És mivel tudom átkódolni az avikat? Én a VLC vagy a windows media encoder használatát szeretném megtudni, hogy ezt meg lehessen csinálni. Természetesen az itthoni ADSL-ről csak kipróbálni szeretném a dolgot, hogy működik-e. Utána szerver és sávszélesség bérlés lenne a megvalósításhoz. Tehát, az volna kérdésem, hogy tudom azt VLC-vel vagy windows media encoderrel megcsinálni, hogy egy videó anyagot (mpeg) megosszak mások számára és az vagy a windows media playerben vagy egy web felületen legyen nézhető. Ezt nem sikerült eddig a VLC-vel elérnem. MIndenesetre köszi az eddigi segítségedet már sokat tanultam belőle.

Üdv:Jacem


vas. márc. 18, 2007 15:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Az avi-nak nem a kiterjesztésével van a gond, hanem a formátumával. Abból átkódolás nélkül sehogyan sem lesz stream. Lejátszani le tudod, bármilyen kiterjesztést adsz neki amit a médiaplayer ismer.

Az 50-100 közötti usernek való leosztáshoz komoly sávszél szükséges. Ez függ a minőségtől (bitrátától), de otthoni átlagos ADSL-ről, kábelnetről normál körülmények között 1-2 user szolgálható ki közepes minőségű video esetén...


vas. márc. 18, 2007 11:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 17, 2007 22:13
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Szia!

Oké. A wmv vagy mpeg is megfelelő formatum tehát az nem probléma. 50-100 közötti embernek szeretnék adást közvetíteni. Természetesen egyenlőre egy gépen szeretném kipróbálni, hogy megy-e a dolog. Lehetséges ez? Mekkora sávszélesség kell ehhez? A windows media encoder is megfelene a vlc helyett de azt egyáltalán nem tudom használni. A VLC-t eltudom indítani hhtp serverként és egy másik gépről tudom is távvezérelni. Sajnos a képet nem sikerül összehozni rajta. Hát most itt tartok és itten elakadtam. Mindenesetre már ez is nagy segítség. Azt is megkérdezném, hogy ha az avi fájl kiterjesztését átnevezem mpeg-re az is jó? Lejátszani úgyanis minden probléma nélkül sikerül.

Üdv:Jacem


vas. márc. 18, 2007 10:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
A dolog ott kezdődik, hogy az avi az nem stream formátum, tehát azt realtime nem lehet nézni, csak letöltés után.

Stream az rm, asf, wmv és még van pár, amiből lehet válogatni.

A másik kérdés, hogy kinek, hány embernek akarod "közvetíteni", a feltöltési sávszél miatt...


vas. márc. 18, 2007 10:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 17, 2007 22:13
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Sziasztok!

Engem is érdekel a téma pontosabban az öcsém tette fel a kezdő kérdést. Megpróbálom érthetően leírni, hogy mits szeretnénk. Szeretnénk felvett sportversenyeket (pl. atlétika) az interneten leadni. Ezt vlc-vel windows xp alól szeretnénk megoldani, ha lehet. A megjelenítés ha lehet akkor vagy media playerben történjen vagy http felületen. A lejátszani kívánt fáj egy divx-es vagy xvid-es avi lenne. Ha valki lépésről lépésre leírná, hogy mit kell ehhez tennünk.

A segítségeteket előre is köszönöm: Jacem


szomb. márc. 17, 2007 22:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
vlc mellett a media encodert is tudom javasolni. Én ezzel néztem tv-t jó 1 évig!


csüt. feb. 08, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Salvatore, azért itt is van esélye

Attól függ, hogy milyen kamera, milyen igények

Határozd meg pontosabban és segítek szívesen
Ha egyszerű webkamera, akkor szerintem a saját ip kamera a legegyszerűbb. Ide nem kell külön server, streaming stb.. mert megy

Ha más kell írd meg pontosan mit akarsz csinálni.

van amúgy ingyenes sw is pl: http://www.videolan.org/vlc/

ha digitalizálni akarsz, pl mpeg1 - divx, és állandó jelleggel, akkor bizony drága digikari kell, gép nem kell erős
streaming kiszolgáláshoz viszont kell majd a gép is, bár ha multicast-olod, nem vészes

de várj azért vmi okosabb emberre is itt


szer. feb. 07, 2007 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Softverben vagy windowsban nagyon esélyed lenne a válaszra.


szer. feb. 07, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 07, 2005 19:48
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Streaming kérdések alapoktól a mélyvízig
Azért indítanám ezt a topikot mert nagyon kevés információ található a netten erről a témáról.
És persze lenne egy pár bugyuta kérdésem, amit szeretnék rátok zúdítani. :)

Elméletileg, ha szeretnék egy élő adást készíteni, akkor mikre lenne szükségem?
Konkrétan adott egy kamera, arról szeretném eljuttatni egy szerverre a képet. Itt pedig el lehetne érni mindenki számára.

Kameráról hogy feldobjam a serverre, mi kellene?
A serveren minek kellene futnia? Milyen legyen?
Ha meg lehet oldani, hogy ne kábelen menjen a kép a szerverig? ( műholdas internet). Ha igen, létezik Magyarországon ilyen szolgáltató, aki ezt tudja biztosítani?

Részletesen szeretném ezt a témát kivesézni, mert nagyon érdekel.

Köszönöm előre is a hozzászólásokat.
.


szer. feb. 07, 2007 10:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség