Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 26, 2024 0:21



Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Csak a játékoknál kilép. 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Boltban másfél napot nyúzták
Nem fagyott, nem volt semmi baja
Hazahoztam, tíz perc alatt meghalt :) hehe
lefotóztam gyorsan a kékhalált és a reboot közben megállt raid post-ot amint megfagyott

lehet, hogy hangkari, áttettem egy másik slotba

teszt, ha fagy, holnap vissza a bótba


szer. feb. 28, 2007 21:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Alapjában azzal van a gond,hogy MSI-ék az egész lapcsaládot elszabták :x
Az "Apró kérdésekben" már feltettem a kérdést,hogy van-é akinek a K9N Platinum működik ps/2 egérrel ill. billenytyűvel-ott sem kaptam választ,mert szerintem nincsis értelmes magyarázat arra,hogy tejesen váratlanul,nem csak játék köben,hanem mint Takibaa szaktárs is irta lefagy a dualmagosokkal...:wink:


szer. feb. 28, 2007 21:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
utini írta:
Nálam most rejtélyes módon minden megy, a Half-Life2 Episode One sem fagyott még, viszont a CoD2 már a betöltésnél belefagy...
Ezért nem merem visszavinni, mert tökölnek vele 2 napot, nem találnak rajta semmi hibát és kifizettetnek velem 5000,-Ft-os szerviz óradíjat...


szerencsére a bolt tulaja előtt sikerült befagyasztani a gépet, de akkor nem tudta mi lehet a hiba, de legalább látta
(viszont felajánlott cseregépet a hibakeresés, javítás, csere stb idejére)

hazavittem, újrahúztam, kicsit jobb lett > de ennek ellenére sztem nem driver hiba

most a boltban figyel a gép, tegnap felraktak rá vmi játékot és természetesen hiba nélkül ment, erre nem tudok mit mondani


szer. feb. 28, 2007 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nálam most rejtélyes módon minden megy, a Half-Life2 Episode One sem fagyott még, viszont a CoD2 már a betöltésnél belefagy...
Ezért nem merem visszavinni, mert tökölnek vele 2 napot, nem találnak rajta semmi hibát és kifizettetnek velem 5000,-Ft-os szerviz óradíjat...


szer. feb. 28, 2007 10:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MSI k8n diamond, x2 4400+, 2x512 MB Corsair XMS, Sapphire X800GTO
WD SATA II 250GB, WD PATA 80GB, 400W FSP

nekem is hasonló a prob, csak sajnos nem korlátozódik a játékokra, fagy teljesen össze-vissza. Nincs rendszer, nem reprodukálható a hiba

Lapra gyanakodtam, mert néha X2 4400+, 1 CPU -t ír ki a post után
néha nem ismeri fel a klavit,
néha belefagy a bios-ba

memtest dobott hibát a két modul esetén, egyenként nem

procteszt teljes terhelés mellett sem akasztotta ki, sőt a proci gyári (heatpipe-os ;) ) hűtővel sem megy 55fok fölé

általában bluescreen, mert megvéd engem...

játék, power point stb...

a proc és a lap egy helyről származik, visszavittem, de szerintem gőzük nincs, mi lehet a gáz

5let


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Takibaa szer. feb. 28, 2007 10:58-kor.



szer. feb. 28, 2007 9:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Utini, próbáld ki, hogy csak 1 memóriával használod!
Annyiszor újratelepítetted egyszer kipróbálhattad volna így.
Hátha mégis a RAM a hibás!


Szerintem lesz még néhány telepítés, úgyhogy ki fogom próbálni ! Kösz !


kedd feb. 20, 2007 14:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Utini, próbáld ki, hogy csak 1 memóriával használod!
Annyiszor újratelepítetted egyszer kipróbálhattad volna így.
Hátha mégis a RAM a hibás!


kedd feb. 20, 2007 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Igen, egy helyen vettem az alkatrészeket, tegnap már írtam nekik egy e-mailt, de még nem válaszoltak. Tegnap előtt újraraktam az egészet, csak a legfrissebb alaplapi vezérlők, egy ATA133-as kártya, és a Call of Duty2. Feltettem az MSI Live Update progit, és érdekes módon, ő talált frissebb BIOS-t, az 1.6-ost február 07-i dátummal. Én manuálisan nem találtam, pontosabban szürke a BIOS opció a download részen. Frissítettem is, sikeresen lezajlott. Aztán elkezdtem rakosgatni a progikat, és nemsokára kékhalál, IRQ less or equal. Na itt abbahagytam.


kedd feb. 20, 2007 7:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Egyhelyen vetted?


hétf. feb. 19, 2007 18:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Ha garis akkor vissza a feladóhoz. De először szerezz be csere alketrészeket, hogy megtudd melyik a hunyó. Én még a memoriára is tippelnék még mindig, pont a prime95 miatt.


Ok. De mit vigyek vissza ? Alaplapot, CPU-t, memót, vagy vinyót ? :?: :o


vas. feb. 18, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha garis akkor vissza a feladóhoz. De először szerezz be csere alketrészeket, hogy megtudd melyik a hunyó. Én még a memoriára is tippelnék még mindig, pont a prime95 miatt.


vas. feb. 18, 2007 20:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Jól elbeszélgetek itt magammal, de újabb fejlemény: telepíteném a friss Painkiller játékot, de a telepítő elszáll azzal a hibaüzenettel, hogy: nincs elég hely a célmeghajtón. Bár a telepítő elindul, csak közben ugat. Namármost a meghajtó 97.6 GB kapacitású, és ebből 91.3 szabad terület.
Na ilyenkor mivan ?


vas. feb. 18, 2007 16:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
utini írta:
És azóta jó ?
Nekem mióta újraraktam a wint, még nem jelentkezett hiba. Már csak egyedül a TV kártya és drivere van hátra, ezért még szkeptikus vagyok.


És azóta fagy megint. Akkor nem egyértelmű az ok?
Nem volt egy TV driver előtti mentésed, vagy rsz. visszaállítási pont?


Nem, sajnos ez sem oldotta meg a problémát. Uninstalláltam a TV kártyához tartozó összes meghajtóprogramot, lejátszót, majd kivettem a kártyát, és azután kb. 10 percre kékhalál IRQ not less or equal...
Ismét elindítottam a Prime95-öt, és a 9-ik teszt közepén beájult, de az Outpost Firewall hibára hivatkozva.

Most például a utorrent állandóan arra hivatkozik, hogy nincs elég hely a letöltéshez, pedig 16 GB szabad.

Ebben csak az a gáz, hogy azt sem tudom, melyik alkatrész vigyem vissza, hogy rossz. A komplett gépet nem merem, mert néhány egység a régi gépből maradt.

Charli ! Rendszervisszaállítást nem is volt esélyem csinálni, mert soha nem volt jó a rendszer.
De most bedurrant az agyam, felrakok egy valamilyen Linux diszt, bár avval játszani nem fogok, de az is furcs volt, hogy az elején a win mellé nem tudtam felrakni az UHU-t, mert teljes telepítés és újraindulás után nem találta a Grub...

A f*sznak kellett 64 bites két magos AMD processzor. Nem akarok flémelni, nagyon távol álljon tőlem, de a másik oldalon soha nem voltak ilyen rejtélyes hibáim, vagy az alaplapom vagy a procim ratyek, az már biztos. És milyen support az, hogy az MSI honlapján nincs BIOS (semmilyen, nem hogy új) a lapomhoz ??

Bocsánat az indulatért, de már nagyon habzik a szám.... :twisted:


vas. feb. 18, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Elindítottam a Salvatore által ajánlott Prime95 progit, és hibával elszállt. Most töltöm le a Hot CPU Tester Pro 4.3 változatát, azt is lefuttatom...


szomb. feb. 17, 2007 22:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nem használom a rendszervisszaállítást, inkább hétvégén újrarakom a wint. Csak az a fura, hogy még a TV kártya berakása előtt is volt egy kékhalál IRQ not less or equal-lal.
Este lefuttatom a Salvatore által ajánlott cpu tesztert, tegnap már nem volt rá energiám, aztán kiugrasztom a TV kártyát.


pén. feb. 16, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
utini írta:
És azóta jó ?
Nekem mióta újraraktam a wint, még nem jelentkezett hiba. Már csak egyedül a TV kártya és drivere van hátra, ezért még szkeptikus vagyok.


És azóta fagy megint. Akkor nem egyértelmű az ok?
Nem volt egy TV driver előtti mentésed, vagy rsz. visszaállítási pont?


pén. feb. 16, 2007 12:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
próbáld ezzel:
http://mersenne.org/gimps/p95v2414.exe


csüt. feb. 15, 2007 20:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
A RAM nem lehet, két különböző tesztelő progit lefuttattam, hibátlanok. Én is a procira gyanakszom most már. Van valami CPU tesztelő progi, ami meghajtja rendesen az AMD 64 X2 3800+ procit ?


csüt. feb. 15, 2007 20:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
A rar fájlok kicsomagolásánál egytől egyik CRC hibával száll el.

Ez sajna 90% hogy memoria hiba. Vagy a RAM vagy a Procin a Cache rossz.


csüt. feb. 15, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Hát nem jó. Betettem a TV kártyát, feltettem a hozzá tartozó drivert (nem tesztelte a Microsoft) és azóta megint nem jó, belefagy a játékba, a hang megy tovább, ctrl+alt+del-re kilép, a hibaüzenet meg csak annyi, hogy a CoD2.exe hibát észlelt, ezért leáll, a kellemetlenségért elbnézést...
És még egy érdekesség. A rar fájlok kicsomagolásánál egytől egyik CRC hibával száll el. Semmi nincs húzva, minden alapon...

Most már tényleg belevágom a fejszém ! :evil:


csüt. feb. 15, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
És azóta jó ?
Nekem mióta újraraktam a wint, még nem jelentkezett hiba. Már csak egyedül a TV kártya és drivere van hátra, ezért még szkeptikus vagyok.


vas. feb. 11, 2007 16:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nekem még máig is csinálja (-ta), hogy bármi játék alatt, határozatlan idő múlva (1-2 óra, de lehet 5 is) a hangkártya (sbpci.sys) drivere okoz kékhalált. (Creative SB PCI 128)
Cirka azóta, amióta XP-m van, nem számít milyen drivert raktam fel, milyen gyakran telepítettem újra. Eddig vagy 4-5 féle drivert próbáltam, kezdve a gyári CD-n lévőtől a "legújabb" update-ig... (csak M$ alap drivere nem fagyott, de az meg csak 1 csatornás a 64 helyett...)
Talán SP2 óta nem oly gyakori, de még mindig előjön.
IRQ ütközés tudtommal nincs, hangkarival semmi nem osztozik sem DMA sem IRQ ügyben. Próbáltam már átrakosgatni egyik-másik PCI slotba de eredményt nem hozott.
Végül cseréltem Diamond MonsterSound MX300-ra.


vas. feb. 11, 2007 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Másfél óra CoD2 után sincs hiba. Lehet, hogy a hang driver volt a ludas ?? :lol:


szomb. feb. 10, 2007 21:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nos teljes újratelepítés után a legfrissebb Realtek High Definition Audio driver telepítése után szépen lefutott a 3DMark03 és a 3DMark06 is, fél óra játék után sem lépett ki. Eddig kop, kop...


szomb. feb. 10, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
A hardvergyorsítás csúszka teljesen fel volt húzva (én is :lol: ) de este újraraktam a wint, most reggel telepítgetek szépen sorjában mindent. Ahogy előjön a hiba, azonnal szólok.

Köszi az eddigi segítséget !


szomb. feb. 10, 2007 8:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Utini!

Kékhalálkor írd fel a stop hibát, meg a paramétereit, és az alapján lehet, hogy könnyen megtalálhatod a hiba okát.


pén. feb. 09, 2007 21:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Hardvergyorsítás be van amúgy állítva?


pén. feb. 09, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Most hívott a nejem, hogy ki kellett kapcsolnia a gépet, mert kékhalállal elszállt. Arra emlékszik, hogy olyasmi volt kiírva a képernyőre, hogy a windows hardver problémája miatt a szoftver károsodásának elkerülése miatt leállt. Forduljon a gyártóhoz...

Hétfőn a gyártóhoz fordulok, de hétvégén ismét újrarakom a windowst, már nem tudom, hanyadszor...

Épp most néztem az MSI honlapján, hogy ma került fel a legfrissebb Realtek High Definition Audio Driver. Talán majd ezzel...

Viszont érdekes, hogy BIOS egyáltalán nincs ! :shock:

Most jutott eszembe, hogy a TV kártyán a kép alatt csúszik a hang. Bármelyik csatornát nézem, a hang késik a képhez képest majdnem 2 másodpercet. Ez jelenthet valamit ?


pén. feb. 09, 2007 11:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás 
:hm: Pedig ez volt az MS-től a legfrissebb.
Itt valaminek a torka véres.
Ha van partíciómentésed, póbálj visszatenni egy régebbit.
Ha nincs, most mentsd el, és utána próbálj egy újratelepítést a megfelelő driverekkel.

Most nézem: "ASUS GeForce 7300GT Silent VGA (új, de tettem rá aktív ventit)"
Ehhez csak annyit, hogy én inkább annak örülnék, ha csendes. A gyártó csak tudja, mi és mennyi kell neki. :wink:
Egyébként jártam úgy, hogy egyszerű passzív hűtésnél a sok hurcolás, ki-be rakás mellett valahogy elmozdult a rugós mechanizmus a VGA kártyán. Bootolt rendesen, de mindig akkor szállt el a dolog, amikor az adapter frekit állítottam. Míg rá nem jöttem, hogy a túlmelegedéstől.
Még jó, hogy az önvédelem szuperül ment. :D
Ez inkább kitérő volt, mert valószínű neked nem ilyesmi okozza.


pén. feb. 09, 2007 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Este sajnos csak arra volt időm, hogy a BIOS-ban engedélyeztem a paralell portot, de csak annyi javulást tapasztaltam, hogy a 3DMark06 elment a negyedik tesztig (igaz átlag 3-4 FPS-t produkált), majd nem lefagyott, hanem hibaüzenettel kilépett. A hibaüzenet csak ennyi: a 3DMark06.exe hibát okozott, ezért leáll. Értesítse a Microsoftot ? blabla.

Én már azon gondolkozom, hogy visszaviszem a VGA-t, hátha kicserélik. Csak a 3D-s alkalmazásoknál hibádzik.

TargeT !
Az általad adott DirectX-et letöltöttem, de a telepítés hibával leáll. A hiba: "érvénytelen memóriacím vagy hibás lapozófájl méret, esetleg megtelt a lemez." Persze nem telt meg. :?: :?: :?:


pén. feb. 09, 2007 9:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Próbáld meg alaplpi driver cserével, mert az vezérli ezeket a perifériákat.
De tényleg gyanús hogy csak 3D-ben döglik meg.


csüt. feb. 08, 2007 19:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Na elindítottam a 3DMark06-ot, és már a második tesztnél csontra úgy befagyott, hogy az egér se mozdult, merev lett a kép. Csak a reset segített. Az eseménynaplóban ezek a bejegyzések szerepelnek:

http://kepfeltoltes.hu/view/070208/hiba ... es.hu_.jpg

Az azért érdekes, hogy a paralell porttal van gondja, mert az le volt tiltva a BIOS-ban...


csüt. feb. 08, 2007 19:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Ezek alapján egyre valószínűbb, hogy szoftveres problémával van dolgunk.


Most már kezdek én is erre hajazni. Vagy a DirectX, vagy az NVIDIA detonator, vagy a hangvezérlő, mert pl. a Serious Sam2 alatt (még eddig) nem lépett ki. Este kipróbálom a SB Live kártyámmal, hátha...


csüt. feb. 08, 2007 14:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ja ja! A jelenség ugyanez csak az IGI2-vel.
Már én is fejtegettem itt, de semmi eredmény. (vagy 2 éve)
Bele kell nyugodnom, vagy átmegyk haveromhoz a mentésekkel, ott egy kicsivel később elmentem, és otthon folytatom. :) :)

De csak azért szerintem mert mi értünk valamennyire hozzá, és csak idegesit minket a gépekbe telepitett mesterséges inteligencia! A többieknek meg biztos bolondbiztosra van állitva, amit a monitorba érkező sugárzásból állapit meg a gép. Mindig sejtettem hogy valahogy ez igy müködik :) :).

Megj.: Azért ne feledjük Utini problémáját, mert lehet ha ő rájön akkor nekünk is jólesz :) :).

üdv


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára energoman csüt. feb. 08, 2007 15:11-kor.



csüt. feb. 08, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
energoman írta:
ja a haveroknál is ugyan arrol lett az OS telepitve és a szoftverezettség is ugyanaz, mivel én csináltam. :) :(

Mi az a játék, ami ezt csinálja?
Nekem az Alone in the Dark IV csinálta ezt, hogy egy ponton mindig kilépett (valamit fel akartam venni egy asztalról)
Több gépen (PII-PIV, totál más videokártya, más processzor, más csipkészlet, stb.) kipróbálva is ezt csinálta.
Kolléganő gyerekeinek meg pl. totál rendesen működött.
Event log-ban semmi ...
Ide is írtam a gamer fórumra akkoriban asszem.
Meg a neten találtam még 2 fickót akiknek ugyanez volt a bajuk, az egyikkel váltottam is néhány mailt, és neki is a játéknak ugyanezen a pontján lép ki mindig. Azóta se sikerült rájönni, mi okozza.


csüt. feb. 08, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
ja a haveroknál is ugyan arrol lett az OS telepitve és a szoftverezettség is ugyanaz, mivel én csináltam. :) :(


csüt. feb. 08, 2007 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Ezek alapján egyre valószínűbb, hogy szoftveres problémával van dolgunk.


csüt. feb. 08, 2007 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A táp robléma azért nem lehet, mert annyira tulk van határozva a rendszer hogy csak na, egy noname 205W-ossal is elment a rendszer, de voltak hibák. De most egy 450-es chieftech van bent és ugyan ugy fennáll a problem. A videókari sem problémás mert egy mx400-al is megvolt, és egy Rx9600XP-vel is ugyan ugy megvan. Tehát nem nagyon van közös a dologban.
CSak azt nem értem hogy a haveroknál miért nem jön elő ez a probléma.
üdv


csüt. feb. 08, 2007 11:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
A videokártya memóriája ha hibázik, akkor összetörik vagy csíkozódik a kép. Jó példa erre az Omega driverekben lévő tuningmodul. Ha emeled az órajelet fokozatosan és vagy a memória, vagy a GPU hibázik, akkor szétesik a kép a 3D nézetben.
De a tapasztalataim is ezt támasztják alá, az egyik barátomnak a memhibás GeF4 MX440-es kártyája is furcsa poligonokat tudott az útra rakni a kedvenc autóversenyes játékánál abban az időben. :)


csüt. feb. 08, 2007 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Mivel van bejegyzés az eseménynaplóban, ezért a hiba eredete nagy valószínűséggel nem a tápegység. De legalábbis nem valamelyik védelme lép életbe. Mert ugyebár amennyiben túlteher, alacsonyfesz., magasfesz., vagy netán rövidzár védelem lépne életbe, szoftveres figyelmeztetés nélkül hajtódna végre a lekapcsolás/újraindulás.

Tud valaki olyan teszt programot, ami a videokártya memóriáját teszteli? Esetleg olyat kéne még lefuttatni, ha létezik.


csüt. feb. 08, 2007 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
energoman írta:
Okok
Én is ezt használom
De ugy gondoltam hogy egy ősrégit fogok kipróbálni, nem a c-set
mert én ezen a gépemen mindig a c-set használtam.


Az én esetemben ez azért nem járható út, mert a mai játékok 9b-s DirectX verzióval nem indulnak el.


csüt. feb. 08, 2007 10:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Okok
Én is ezt használom
De ugy gondoltam hogy egy ősrégit fogok kipróbálni, nem a c-set
mert én ezen a gépemen mindig a c-set használtam.


csüt. feb. 08, 2007 10:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
A dxdiag alapján a DirectX 9c után zárójelben van egy verziószám, csak sajna otthon van. Megnézem...


csüt. feb. 08, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás 
DirectX 9.0c Redistributable - 2007. február
Azt nem tudom, segít-e és mennyiben más, mint az előzőek. Vagy épp ez van fenn?


csüt. feb. 08, 2007 10:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Gondoltam a DirectX-re én is, de a legfrissebb van fenn, 9c. Downgradelni nem lehet. Szerintem a 9c-nek nincs frissítése.


csüt. feb. 08, 2007 10:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A rejtéjes hibajelenségek számát én is csak növelni tudom, de nekem még hibaüzenet sem jön fel egyszerűen csak kiép a win asztalra, és a játék egy bizonyos pontján csak.
De most elgondolkodtatatottatok :), hogy nem e directX-el van a baj.
Keresek valami ősrégi verziót és kipróbálom azzal.
De szóljatok ha ne törjem magam vele!

üdv


csüt. feb. 08, 2007 9:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Nálam a fagyáskor nemcsak a játék, hanem az egész oprsz. kiakad.
Reset után amikor elindul, úgy indul, mintha szabályos újraindítás lett volna. Az eseménynaplóban sincs semmi bejegyzés.
Tegnap a MOHPA ki lett próbálva, az sem fagy.
Nekem csak a Sniper Elite rakoncátlankodik, az is csak akkor, ha a gépben van az Audigy.


csüt. feb. 08, 2007 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Eseménynapló milyen hibakódokat dob?


Mindig mást, tegnap például a paralell porthoz szükséges vezérlőt nem sikerült betölteni.
Máskor TCP/IP szolgáltatáshiba, tehát összevissza, mindig másra hivatkozik. Este, ha hazamegyek, kiírom az elmúlt három nap hibakódjait pontosan, vagy csinálok egy screenshotot.
Aztán most már egyre többször hivatkozik érvénytelen memóriacímre, főleg programinstallálás végén. Lehet, hogy alaplap lesz ?


csüt. feb. 08, 2007 7:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Eseménynapló milyen hibakódokat dob?


csüt. feb. 08, 2007 6:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Lement a Docmemory is, nem talált RAM hibát.


szer. feb. 07, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség