Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 20, 2024 23:21



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
FELADOM, SEGÍTSETEK....RESETEL és RESTART 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
A napokban voltam egy ismerősnél, aki panaszkodott, hogy brutálisan belassult a gépe.
A kötelező kanyarok (vírus és féregkeresés) után elkezdtem olvasgatni a hibanaplót:
Teleszórva az egész ATAPI és CDROM hibával.
Lehúztam az amúgy SATA-s dvdfirkálót és magához tért a gép.
Msik csatin azóta rendesen működik.


hétf. nov. 09, 2009 9:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
MMKaresz

Ne keseregj, más is járt már így :D
(nézd csak a dátumot :lol: )


hétf. nov. 09, 2009 0:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 25, 2009 12:02
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Asrock AM2 FN3 VSTA reeset, reboot, BSOD
MEGVAN A MEGOLDÁS!!!

...Legalább is nekem működik, de sajnos rossz hír... Én is mindent kicseréltem egyesével a gépben, de közben megfigyeltem, hogy linux alatt (Ubuntu 9.04) soha nem volt ilyen jellegű hiba. Nem csak azért, mert nincs kékhalál, hanem egyszerűen semmi baj nem volt alaplapi szinten. Egy ötlettől vezérelve beletettem a gépbe egy USB to IDE kábelt. A hülyevagyok shopban kapható, igaz 8000HUF-ba fájt nekem. Van rajta SATA csatlakozás is....
És EKKOR megvilágosodott: Gyárilag sz*r a SATA kontroller az alaplapon!!! Vagy a driver rossz. Mindennel megpróbálkoztam: bios frissítés, driver frissítés - eredeti driver, de mindig újraindulgatott XP alatt.

A megoldás: vagy használsz SATA - USB átalakítót, vagy IDE (PATA) vinyókat használsz, vagy alaplapcsere.


vas. nov. 08, 2009 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Re: Kondenzátor
Czakó József írta:
Tisztelt Wakers!
... Kondenzátorok cseréje után: az alaplap már nem is indul; csak folyamatos sípolást ad. ...

Arra figyelni kell, hogy csak alacsony ESR-es kondit szabad beletenni, különben nem fog működni!
Plusz a javításnál vigyázni kell az elektrosztatikus töltésekre, tehát pl. műszálas pulóverben nem tanácsos nekikezdeni.
Némelyik folyasztószer (forrasztóolajok) is vezet, a maradékot le kell tisztítani nagyon alaposan. Volt hogy elsőre nem indult, és pár nap múlva (és azóta is) simán ment. Bizonyára folyasztószer maradt a tisztogatás ellenére valahol a lapon, és aztán lassan felszáradt.

Ha ezekre odafigyel az ember, akkor elvileg OKénak kell lennie utána.


szomb. okt. 27, 2007 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Milyen az az 500wés táp?
Táp, avgy iparihulladék?


kedd okt. 23, 2007 22:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás Kondenzátor
Tisztelt Wakers!
Az én alaplapom Acorp típusú volt. Ism.: még Acorp, de halottakról vagy jót vagy semmit! Ugyanezeket a jelenségeket produkálta; reset, lefagyás, újraindulás, instabilitás. Eletelt vagy 3 hónap; gyanakodtam a videókártyára. Kicseréltem: a hibajelenségek épen csak javultak. IDE kábel (vagy 3db ment tönkre): csere után a lefagyás ugyanúgy megmaradt. Szétszedtem a számítógépet. Az alaplapon 7db kondenzátor volt "felpúposodva". MÁR FELPÚPOSODVA, KIFOLYVA, stb! Kondenzátorok cseréje után: az alaplap már nem is indul; csak folyamatos sípolást ad. Lehet, hogy a Te kondenzátoraid még nem teljesen vesztették el kapacitásukat, de lehetnek azon a határon. Talán azért van az, hogy a számítógéped áramtalanítása és "állása" után elindul - a kondik újratöltődnek - és egy darabig üzemelnek. Rövidesen melegedni kezdenek és elveszítik a kapacitásukat. Kicseréled a kondenzátorokat és a hiba - esetleg megmarad :-( mert az "alaphibajelenség" más (és vagy) több alkatrészből ered(-het).
Kondenzátorok "végigvizsgálása" vajh mivel és hogyan mérted le őket? Külső alapján tekinted őket hibátlannak?
Az IDE kábelek és a tápegység ellenőrzése is javasolt! A tápegységet terhelten (valamilyen fogyasztóval eliminálni a teljesítményét) és megmérni, hogy a megfelelő feszültségadatokat és áramerősséget adja-e le minden ág?
BIOS frissítés: lementetted (floppy) az eredeti BIOS verziót? Talán nem megfelelő az új BIOS (van olyan változat, hogy az alaplap bizonyos beállítási mutatói jobbá válnak, mások viszont nem változnak, vagy rosszabb helyzetet teremtenek).
Az egyik boltban nekem azt mondták: javítás? Kuka! 80 láb és fölötti IC cseréje - ugyan hol élek? Az alkatrész és a munkadíj: 1/2 alalplap ára!
Szerencsés esetben úgy jársz, mint az egyik ismerősöm; a Windows XP Professional 3X-i telepítési kísérletre sem ment fel. RESET BIOS és kicserélte a gombelemet: minden helyreállt - a Windows feltelepült, az alaplap elkezdett megfelelően működni.
Barát üdvözlettel: ifjabb Czakó József - Jászszentandrásról
camelot71@freemail.hu


hétf. okt. 22, 2007 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem,az már ledölgik az indulásnál többnyire a BIOS-t sem látod,nem hogy egy rendszert tudsz rá telepíteni :arrow: igy nem adnak ik egy összerakott gépet :wink:


hétf. okt. 15, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Talán az új gép működik, ha egy tápcsati rosszul érintkezik?


hétf. okt. 15, 2007 18:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem lennék különösebben meglepődve,ha szervízes Brother in Arms ugyanarra követketésre jutnának mint én;nagy rizikó ezt a márkát forgalmazni,de akkor legalább nem az a gond amire én tippeltem.
By Unnamed:
Idézet:
kontakthiba okozza az alaplapon (lehet hogy tápkábel) és sokszor máshol is ez okozza az újraindulásokat, érdemes jól megmozgatni, többször ki-be dugni a kábeleket, esetleg valami kontakt spray.
egy új gépnél?


hétf. okt. 15, 2007 17:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Nálunk a kisebbik netezős gép indul újra állandó jelleggel, már mindent kicseréltem benne, csak a házat nem.. annyi biztos, hogy valami kontakthiba okozza az alaplapon (lehet hogy tápkábel) és sokszor máshol is ez okozza az újraindulásokat, érdemes jól megmozgatni, többször ki-be dugni a kábeleket, esetleg valami kontakt spray.


vas. okt. 14, 2007 13:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 05, 2007 9:31
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
A procit említettétek:
AMD Athlon64 3800 512 AM2 Box
AMD AM2, Athlon64, 3,8xx GHz, 2400MHz/2000MHz, 512kb

..amúgy skacok szerintem hagyjuk....szerdán visszaviszem, turkáljanak benne :)
Azért köszi!
Wakers


vas. okt. 14, 2007 9:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Csapd a fejokhez ,biztosan egy ..selejt alaplap...UDV


vas. okt. 14, 2007 9:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 05, 2007 9:31
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Skacok köszi a segítségeteket....de szerintem szellem van a gépben:(
Kondi ügyben végigvizsgáltam..zéró hiba.
Hoztam egy másik memóriát, igaz az 800MHz 1Gb volt, azzal el se indult!!!
A biosban minden defaulton van.
Most azon vagyok, hogy fogom visszaviszem ahonnan vettem, otthagyom 1 hétre, elemezgessék, meg teszteljék mert már nem tudok vele mit kezdeni....
Wakers


vas. okt. 14, 2007 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nem akad véletlen pár kalapotemelt kondi az alaplapon? Táp cserepróba?


vas. okt. 14, 2007 8:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem,nem ez "Asrock" az az "Arock"ami olyan mint az 'igaz'i :twisted:-erre szoktam volt írni, hogy: ez nem FOLKSWAGEN-SKODA páros ASUS-Arosk nem ugyanolyan alaplap puritánabb kivitelben..hiába a Biosfrisi,nem tudja normálisan kezelni a dualprocit,ha egy sima 64-t dugsz bele tökéletesen működik az idők végezetéig.-jó mondjuk csak 2-vel volt dolgom,de a hátam közepére kellene a harmadikat 2 magos procival


szomb. okt. 13, 2007 21:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Mindenképpen próbáld ki egy másik memória modullal, mert én is találkoztam ui. hibával, teszt közben lefagyott, másik modullal hibátlanul ment. Az is Samsung volt, és simán nem kompatibilis. Hibátlan volt, csak nem kompatibilis...


szomb. okt. 13, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Memory test 3x futtattam, 1x sikerült lefutnia, akkor zéró hiba 1 órás futásnál, 2x lefagyott közben.
Mostan olvastam el figyelmesebben.Tehat ha a gep lefagy memteszt kozben,eztett ket dolog okoza.
1:Vagy hw
2:rosz bios bealitas

Ha nincsen valami kuloleges hw,akor att kell menni a bios bealitast-kulonleges figyelmet fordits a CPU-bealitasra.
Nemhasznalni SPD -t de bealitani egy kicsit roszab ertekett- kezel -probara.

Megtudni hogy mijen az ajanlott feszultseg a CPU-ra-es bealitani kiseb vagy nagyobb -max-1-2-ugrast amit a bios megenged.

Nemejik procesornak segit mar-0,05V.


szomb. okt. 13, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 05, 2007 9:31
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Köszi a hozzászólásokat. Stell 1db memory modulom van 667Mhz 1GB Samsung PC5200. Kipróbálom másik memória modullal, hátha....
Wakers


szomb. okt. 13, 2007 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
En ugyanazt mondom alaplap,de ha jol nezem AMD 64a Procesor es itt nagy problemokat okaz a kett nemegyforma memory modull vagy nemkompatibilis az alaplapal-.Javaslom a MEMTESTETT-kell hagyni futni adig meg be nem fejezi-ccc24-ora.Meg ide teszek neked egy univerzalis detectivet teszteli a mem-et es a procesort is.LINK:http://www.benchmarkhq.ru/fclick/fclick.php?fid=301


szomb. okt. 13, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én alaplap hibára tippelnék, ha van a közeledbe egy másik am2-es lap, próbáld meg abba átrakni a cuccokat.


szomb. okt. 13, 2007 16:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 05, 2007 9:31
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Lossfer köszi az ötletet, de "sajnos" 2.2 Biosra frissítettem már régebben. Mikor megvettem 1.6-os volt, ráhúztam az 1.9-et utána meg a 2.2-t..tehát ez kilőve.Abba segítsetek, hogyan tudnék rájönni, hogy melyik hardware elemmel leeht a gond? Pl. most üzemelt kb 2 órát gond nélkül....


szomb. okt. 13, 2007 16:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Volt bios frissitve?
http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... -VSTA#bios
A gép ilyen állapotában NE :!: tedd. Ha akkor fagyna le megint... YAJJ
Én kölcsönkérnék egy másik 3000+ körüli A64-et és ha azzal nem
fagy akkor bios friss és vissza a 3800+.
Ha garis a lap akkor lehet gariban megcsinálják.


szomb. okt. 13, 2007 15:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 05, 2007 9:31
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Még annyi, hogy az alpalap support oldala: http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= ... VSTA&s=AM2


szomb. okt. 13, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 05, 2007 9:31
Hozzászólások: 44
Hozzászólás FELADOM, SEGÍTSETEK....RESETEL és RESTART
Sziasztok!
Egy előző témakörben már írtam, amikor is a gépem ujraindult. Akkor Steel és Charlie segítségével rájöttünk, hogy trojai van a „falóban” J és hosszas teszt után C format és reinstall az XP.
Most ott tartok, hogy földhöz vágom. Reinstall megtörtént, ami a gépen van:
Commodo+NOD+Adaware 2007
Net: chello
Konfig:
Asrock Am2NF3 alaplap
1GB PC5200 Samsung 667Mhz memoria
200Gb SATA vinyo
Nvidia Geforce 6200 videokartya
AMD AM2 64 3800+ proci.

Nos, teljesen előre megjósolhatatlanul a gép vagy lefagy, vagy resetel. Virus kizárva és spy is, mert sem a NOD sem az ADAWARE nem mond semmi tmég a lerészletesebb tesztnél sem. Kivettem az AUTOMATIKUS ujrainditás pipát, hogy hátha befordul kékhalálba de semmi. Szimpl aujraindit, vagy fagyi. Átvittem a lakás másik helyére, másik tápforrásra, uaez. Táp 350Wrol cserélve 500Wra. Minden alkatrész új.
Lefuttatva Right Mark memory testert=0 hiba. Lefittatva a hOT CPU tester=0 hiba. Csatlakozók rendben, plusz egy DVD olvaso van fenn IDE. Vinyo teszt=0 hiba. Van olyan, hogy ujra indul de már a kezdő fekete képernyőn lefagy, van olyan, hogy a BIOSBAN! Lefagy, tehát winfos probléma kilőve. Memory test 3x futtattam, 1x sikerült lefutnia, akkor zéró hiba 1 órás futásnál, 2x lefagyott közben. Szétszedtem, kipucoltam, sőt úgy raktam vissza, hogy az alaplap alá szivacs, nehogy letesteljen. Hőmérsékletek rendben GPU kb 59C, CPU 40C. Driverek fenn vannak, de szerintem tuti hardware gond.
Van olyan, hogy lefagy, utána reset, utána csak a ventik pörögnek fel, a képernyő sötét, ilyenkor 3-4 újraindítás semmi. Ekkor a megoldás, gép lekapcs, táp ki huz és kb 3 perc mulva már oksa…..
SEGÍTSETEK merre induljak el!!!
Ja megnéztem az ASROCK oldalát és erre az alaplapra nincs írva a 3800+ proci támogatás..lehet ez a gond, vagy ez baromság, mert a manual könyvében bőszen regélnek arról, hogy támogatja AM2 athlon 64Fx/64Fx2/64 és Sempronokat is
Előre is ksözönöm!!!!!!!
Wakers
Ja és sajátgép/eseménynaplóban semi HIBA bejegyzés a fagyás időpontjára.....ingadozna a feszko????nemtom.....de akkor régebben miért nem .....


szomb. okt. 13, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség