Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 11, 2024 13:45



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
SATA - Hardver biztonságos eltávolítása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
IDay írta:
100cm is van belöle!
Látom, nem ismered az előzményeket. Itt kezdődött és itt folytatódott.


hétf. márc. 03, 2008 9:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
potyo írta:
T68m írta:
szerintem a sata van annyira jó, mint az usb! :wink:
A csatlakozója egy hulladék, a kábele maximum 90cm lehet, ráadásul ezzel sem lehet két gépet összekötni...


100cm is van belöle!


hétf. márc. 03, 2008 5:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
szerintem a sata van annyira jó, mint az usb! :wink:
A csatlakozója egy hulladék, a kábele maximum 90cm lehet, ráadásul ezzel sem lehet két gépet összekötni...


vas. márc. 02, 2008 22:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
OFF
potyo, küldtem Neked privit. Nem olvastad, vagy tárgytalan?


szomb. márc. 01, 2008 11:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Elvileg az sata1 baromi nagy újításai között szerepel a Hot-Swap is...


szerintem a sata van annyira jó, mint az usb! :wink:


szomb. márc. 01, 2008 1:51
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Elvileg az sata1 baromi nagy újításai között szerepel a Hot-Swap is...


szomb. márc. 01, 2008 1:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Visszatérve az eredeti témához.
Tudtommal csak a sata2 -töl van hot-swap.


pén. feb. 29, 2008 21:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 21:00
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
[off]
Én már az XP megjelenésekor tapasztaltam ilyen fájl beragadásokat, és ezek szerint azóta egyik hibajavítás sem orvosolta ezt. Hálózatba kötött gépeknél fordult elő olyan, hogy ha valamilyen fájl műveletet akartam végrehajtani azt mondta, hogy egy másik felhasználó használja ezt a fájlt. És ezt csak az XP-s gépen lévőkkel fordult elő, az 2000-rel működőknél nem. És tök mindegy volt, hogy FAT32, vagy NTFS fájl rendszert használtunk, akkor is rendszeresen előjött ez az üzenet. Mindegy volt a program is, mert Photoshop, Flash és az Intéző alatt is nyöszörgött, még akkor is, ha már rég le volt állítva az a program is, ami megnyitotta.
[on]


Minden esetre az áram alatti winyó le-fel huzigálásról lemondtam.


pén. feb. 29, 2008 17:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Eszerint az Acrobat másnál is okoz ilyen "furcsaságokat".
Már olyat is tapasztaltam , hogy az alkalmazás bezárása után sem engedte a rsz törölni azt a könyvtárat, amiben az adott pdf előtte meg volt nyitva.


csüt. feb. 28, 2008 11:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Bocs, nem azért mondtam hogy láma volnál :)

Néha "beragadnak" a file-ok, előfordulhat hibás progamtól, vagy nem tudom.
Egyik melóhelyen Windows-os szerverről, megosztott könyvtárból indítottak .EXE programot. Ha új verziót kellett feltennünk, mindenkinek ki kellett lépnie a programból. Mégis előfordult néha-néha, hogy senki sem használta már, mégsem lehetett felülírni az EXE-t és néhány DLL-t.
De pontosan nem tudom mitől volt, nem vagyok benne a Windows filekezélésének lelkivilágában.


szer. feb. 27, 2008 15:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Ha egy a pendrive-on lévő file-t megnyitva tart egy program, akkor nem lehet eltávolítani.

Azé' akkora láma csak nem vagyok. :wink: :lol:
Természetesen olyan esetekről beszélek, amikor a fájl már nem volt nyitva vagy akár az alkalmazás, ami használta, már az is rég be volt zárva.
Valamit néha mégis úgy érez, hogy nem engedi el, vagy tovább cacheli vagy a franc tudja.
Egyes programok használatánál sűrűbben előfordul, máskor meg ezeknél sem. Pl. egy időben a KeePass volt, ami után nem ersztette.


szer. feb. 27, 2008 14:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
potyo írta:
Nemis kell, hogy fájl legyen megnyitva. Elég ha pl. pendrive-ról néztél egy pdf-t, és csak a pdf fájlt zárod be, az Adobe Reader programi nyitva marad.

Bizonyára nem engedi el a file-t, hiába zártad be az ablakát.

potyo írta:
Vagy pl. ha Total Commanderben a pendrive van valamelyik ablakban, akkor sem (mindig) lehet eltávolítani.

Igen, ezt én is észrevettem, ilyenkor biztosan a könyvtárat fogja.


szer. feb. 27, 2008 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nemis kell, hogy fájl legyen megnyitva. Elég ha pl. pendrive-ról néztél egy pdf-t, és csak a pdf fájlt zárod be, az Adobe Reader programi nyitva marad. Vagy pl. ha Total Commanderben a pendrive van valamelyik ablakban, akkor sem (mindig) lehet eltávolítani.


szer. feb. 27, 2008 12:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
TargeT írta:
...
Az eltávolítást meg időnként és talán elég érthetetlenül van, hogy pendrive esetén sem engedné. Volt erről is már valami polémia régebben.
Újabban meg az van, hogy ha több mindent bezárok, egyszer csak mégis engedi az eltávolítást.


Ha egy a pendrive-on lévő file-t megnyitva tart egy program, akkor nem lehet eltávolítani.


szer. feb. 27, 2008 11:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 21:00
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
TargeT írta:
Valamit írogattak már, hogy egyes chipseteknél vagy mitől függ, megjelenik ez az eltávolítósdi a SATA vinyókra is. Inkább zavaró, mint jó.
Nekem nem jelez ilyet.

Egyébként meg hot plug csak natív SATA-ként, AHCI módban lenne.
Inkább az eSATA csatlakozásnál volna létjogosultsága.
Nekem ugyan AHCI is, meg lehetne éppen eSATA is, de még nem próbáltam a hot plugot. Olyan nagyon még nem hiányzott.

Az eltávolítást meg időnként és talán elég érthetetlenül van, hogy pendrive esetén sem engedné. Volt erről is már valami polémia régebben.
Újabban meg az van, hogy ha több mindent bezárok, egyszer csak mégis engedi az eltávolítást.


Köszi. Miután megírtam a kérdést, még próbálgattam, aztán egyszer csak leállította azt a winyót, azaz sikerült eltávolítani. De ha le is húztam a kábelt, a visszadugást nem érzékelte, sőt még a hardver hozzáadás varázsló is csak nézett maga elé, és nem ismerte fel. Tehát, maradt az újraindítás. Így meg elvesztette a jelentőségét, szóval mivel 10 mp alatt leáll a gép, 20 mp alatt lehúzom a winyót, és 1 perc alatt újra indul, szóval, e miatt a másfél perc miatt nem fogok egy órát szenvedni, hogy engedje. Annyira tényleg nem fontos.

Még egyszer köszi.


szer. feb. 27, 2008 1:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Valamit írogattak már, hogy egyes chipseteknél vagy mitől függ, megjelenik ez az eltávolítósdi a SATA vinyókra is. Inkább zavaró, mint jó.
Nekem nem jelez ilyet.

Egyébként meg hot plug csak natív SATA-ként, AHCI módban lenne.
Inkább az eSATA csatlakozásnál volna létjogosultsága.
Nekem ugyan AHCI is, meg lehetne éppen eSATA is, de még nem próbáltam a hot plugot. Olyan nagyon még nem hiányzott.

Az eltávolítást meg időnként és talán elég érthetetlenül van, hogy pendrive esetén sem engedné. Volt erről is már valami polémia régebben.
Újabban meg az van, hogy ha több mindent bezárok, egyszer csak mégis engedi az eltávolítást.


kedd feb. 26, 2008 18:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ne akard leválasztani. Bár eltávolíthatónak jelzi, de nem fogod tudni eltávolítani. A pontos okát nem tudom.


kedd feb. 26, 2008 18:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 21:00
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás SATA - Hardver biztonságos eltávolítása
Van az a funkció az XP-ben, hogy "Hardver biztonságos eltávolítása". Ott figyel az óra mellett az ikonja. Van a gépemben két SATA-s winyó (meg két IDE-s is). Eddig nem is figyeltem fel rá, de itt van a biztonságosan eltávolítható hardverek között a két SATA winyó. Jött egy ötlet, hogy megpróbálom eltávolítani a működő, bekapcsolt gépből a SATA winyók egyikét, amiről úgy sem megy semmi, mert az olyan király dolog. :wink:

A kérdéses winyón természetesen nem a rendszer fut, ki van kapcsolva rajta a lomtár, a rendszer visszaállítás, a gyorsítótárazás, de ha le akarom lőni, azt az üzenetet kapom, hogy pillanatnyilag nem lehet leállítani az eszközt, próbáljam meg később.

Mi foghatja még? Azt hogy lehet kikapcsolni? És ha menet közben leszedtem a kábeleket, akkor menet közben rá is dughatom? Fel fogja ismerni, mint egy USB-s eszközt? Vagy ilyen csak komoly szerverekben működik, mint hot-plug?

Előre is köszönöm az építő hozzászólásokat.


kedd feb. 26, 2008 12:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség