Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:05



Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
USB-s külső merevlemez 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
USB-s külső merevlemezt szeretnék vásárolni és a hozzáértők tanácsát szeretném kérni. 1TB-osra gondoltam.
Elsősorban Blue-ray, Blue-ray 3D, MKV, stb. filmek nézéséhez és adattárolásra kellene.
TV-m Samsung UE40D6500 3D-s.
Pendrive-ról menne a dolog, de csak 16GB-os van, Blue-ray film nem fér rá, ugyan tömöriteni tudom, de akkor már nem az a minőség.

Köszi


pén. szept. 28, 2012 14:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
TargeT írta:
... Talán ezért különbözik, bár nem illene. Vagy még az, hogy 32 vagy 64 bites a rendszer ...
... Nálad végül is 32 vagy 64 bit van? ...
... Azt meg ők mondták, hogy nem publikus? ...

Ha egyforma, akkor miért van külön telepítője? Ehhez nem értek, de azt hittem, hogy minden fájl más a program könyvtárban. De lehet, hogy nem így van, csak a fő program fájl más.

32-es van. Ha váltok W7 vagy 8-ra, akkor sem valószínű hogy 64-es lesz. Egyelőre úgy tűnik, hogy nem használom ki a többlet adottságát, de elbukok sok olyan programot (amit szeretek, használok), amiből csak 32-es van. És nem is lesz más, mert már nem fejlesztik. :(

Nem ők mondták, de ha úgy küldözgetik kérésre, és nincs kint a honlapon, joggal gondolhatom. Számomra az a fura, hogy a javított új verzióban (amit pont ezért adtak ki) sem az új fájl van. Az az érdekes, hogy Neked honnan került elő. :shock:


vas. máj. 06, 2012 18:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Laci_L írta:
Amit küldtek, az azonos a Tieddel. Érdekes, mert ez nem publikus, a legújabb NAV 5.0.95.0 HU telepítőben levő ekrnAmon.dll-nek az MD5 kódja: 217a1a91bea2a26ce5b112be50b83944

:hm: Érdekes. Én nem az 5.0.95.0-at tettem fel közvetlenül, hanem valamelyik korábbit, és a verziófrissítés ellenőrzéssel automatikusan pakoltattam fel. Valószínűleg szépen sorban, ahogy jöttek.
Talán ezért különbözik, bár nem illene. Vagy még az, hogy 32 vagy 64 bites a rendszer.
Nálad végül is 32 vagy 64 bit van? Annyiból mindegy, ha se így se úgy nem jó. :evil:

Azt meg ők mondták, hogy nem publikus? :shock: Miért? Bármelyik telepítésből kiszedhető. Illetve ezek szerint nem bármelyikből.


vas. máj. 06, 2012 16:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
TargeT írta:
... személyes levélváltásuk már, és elküldhették azt a fájlt tömörítve...
... az MD5 hash kódja 2e70a8b199aed648b2568bbabc7ca9d0...
... Úgy tudom ez nem is rezidens, így nem értem mi akad össze...
... Ez csak egy másik példa volt a külső ház problémára...

Volt levélváltás, elküldték, avval is fagy. :o

Amit küldtek, az azonos a Tieddel. Érdekes, mert ez nem publikus, a legújabb NAV 5.0.95.0 HU telepítőben levő ekrnAmon.dll-nek az MD5 kódja: 217a1a91bea2a26ce5b112be50b83944

A Malwarebytes' Anti-Malware reziderns, a Win-nel együtt betöltődik az mbamgui.exe /starttray, de ha kiveszem a Run-ból, akkor sem jó. :shock:

Látom azért Te is szívsz néha. :D


vas. máj. 06, 2012 14:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Az a szöveg önmagában tényleg elég zavaros, hogy pontosan mit hogy mivel. Arra utal, hogy volt egy személyes levélváltásuk már, és elküldhették azt a fájlt tömörítve.
Mondom, nálam nincs ilyen fájl 64 biten. Ennek 32 bites részeként a C:\Program Files\NOD32 Antivirus\x86 mappában viszont van egy ekrnAmon.dll fájl.
Ennek dátuma 2011.11.02 14:12, az MD5 hash kódja 2e70a8b199aed648b2568bbabc7ca9d0.

Még arra is gondoltam, hogy nálad viselkedett már furcsán a NOD32, hogy olyanokat jelzett fals riasztásnak, amire nálam nem mozdult rá. Ez vagy beállítás kérdése vagy az XP kontra Win7, 32 bit kontra 64 bit lehet.
Itt mégsem ez lehet a problémád oka.

Úgy tűnik a licenszvásárlást megszívtad. Persze elvileg a hiba javítható, csak a bosszúság...

Hogy az Outposttal összeakad-e, nem tudom. Jó ideje nem használok Outpostot, se más külső tűzfalat. A Win7 beta és RC első megjelenése körül emlékszem ilyen összeakadásra, amit a verziók frissítése hamar orvosolt. Azt hittem azóta ez rendben van. De hogy visszatérjen a probléma. ]:-<
Én a Malwarebytesról se tudok mondani sokat, régen próbáltam egyszer-kétszer. Úgy tudom ez nem is rezidens, így nem értem mi akad össze.
Mert kizárólag on demandként egyszerre akár két víruskereső is futhat és végezhet egyidejűleg víruskeresést. Valamikor rég próbáltam ilyet.

Az USB ház probléma témájára visszatérve. Van egy Revoltec házam, igaz én eSATA-ként használom leginkább. Ezzel van olyan néha, hogy nem indul el a vinyó benne, csak folyamatosan villog az előlapi LED.
Utána hiába húzom ki a csatlakozót és tápját, semmi hatás. Ki kell szerelni a vinyót és rádugni a gépre, ott ezután kapásból elindul, majd visszatéve a külső házba már ott is jó lesz.
Valahogy elküldheti parkolni úgy a fejet a Revoltec, amit a saját elektronikájával nem tud visszahozni. Vagy nem tudom.
Ez csak egy másik példa volt a külső ház problémára. :wink:


vas. máj. 06, 2012 6:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
TargeT írta:
... Ezek szerint a fixed soon még nem nem történt meg...

Nem bizony, pedig fél éve ismert a probléma. Én nagyot szoptam vele, még egy új külső dobozt is vettem. Kóboroltam a városban mint egy dervis kétszer is (hoztam, vittem, parkolást fizettem). Mindezt csak azért, mert tojnak az ügyfelekre. Persze a dohányt beszedni jó a licenszért. nyalják meg a sót.

Ami meg a tanácsot illeti, elég zavaros a szöveg. Mi a fenét tömörítsek ki? Lehet van nekik egy új verziójú fájljuk, és azt elküldték valakinek. Nekem nincs ilyenem.

Unom már az ide-oda installt. Írtam nekik, ezek szerint hátha elküldik nekem is. Bár ki is rakhatták volna a honlapra például.

Ps: most látom az angol honlapon, hogy a 5.0.95. verzióban pont ez lenne javítva. Nekem mégis fagy, bár ez van telepítve. Olvastam ugyanitt, hogy létezik összeakadás az Outpost-tal, meg a Malwarebytes-al is. Megnyugtató. :cry:


szomb. máj. 05, 2012 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
:shock: :hm: Én nem tapasztaltam ilyet, és végképp furcsa.

Az általad linkelt fórumban írtak egy ilyen megoldást:

"Here is the solving of USB drive probleme:

Mail from NOD32 / Hungary

The problem is known.
Please unzip to your hard disk that you create a folder on the file link Snipped: link from private correspondence removed. Restart the computer in Safe Mode (press F8 to select this repeatedly to reach directly to your computer turned on when the memory and hard drives will be checked). In the Safe Mode startup please copy and paste To decompress, you create the directory ekrnAmon.dll file C: \ Program Files \ ESET \ ESET Smart Security \ folder and restart the computer.
This problem is to improve the program next version will be fixed soon."


Ezek szerint a fixed soon még nem nem történt meg. ]:-<

Nálam nincs ez az ekrnAmon.dll fájl 64 biten.


szomb. máj. 05, 2012 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Hát kérem szépen sok szívás után egyértelműen megvan a hiba oka. :shock:

A NOD32 5.0.95 okozta. :hm:
Vissza ghostoltam egy még régebbi állapotot, és avval jó lett. Szépen sorjában raktam fel a különbséget a mai állapothoz képest. És kiderült a NOD-tól van. Miután nem minden nap használom a külső merevlemezt (sőt ritkán), így nem derült ki, mert minden egyéb funkciója jó volt. Ezért lett rossz a laptopon is. Az is megjavult, miután a 4-est visszaraktam.
Ha nincs partíció mentésem, sosem jövök rá.

Jó sok időm ráment, nagyot szívtam.

Ps: most nézem, fél éve írták, azóta nem volt ideje javítani az ESET-nek? :jaj:
http://www.wilderssecurity.com/archive/index.php/t-309335.html


szomb. máj. 05, 2012 15:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
:hm:
Akkor még mindig az alaplapon maradt a hiba azt az usb-portot leterheli a lemez. Ua. port más eszközökkel (pen, kamera egyéb kütyükkel) jó?
Ill. maga tokos kivitel táppal egy desktopon is ue. hibát produkál?-bár ez a mondat szöget ütött a fejembe:
Idézet:
A PC lefagy ha bedugom az külső házat, csak a resettel lehet újra indítani


szomb. máj. 05, 2012 6:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Laci_L írta:
... Úgy tűnik, megvan a baj oka. Az alaplapon az 5V-ot szűrő elkók mind púposak...

Hát nem ettől volt, a hiba maradt. :x

Bánatomban vettem egy új Coolink SATA külső házat (a régi is Coolink volt). Tök más a belseje, de a hiba maradt.
Holnap viszem vissza.

Még egyszer összefoglalom:

1. A PC lefagy ha bedugom az külső házat, csak a resettel lehet újra indítani
2. Egy másik laptoppal is ugyanazt csinálja (reset nincs, csak az akku kivétel segít)
3. A külső házban levő HD más helyen 100%, tökéletes (fiókos SATA, külső SATA-USB átalakító)
4. Másik SATA HD-vel is ugyanaz a hiba.
5. A 12V-os tápja a külső háznak cserélve lett, sőt asztali labor táppal is lett próbálva.
6. Az USB kábel is több darabbal volt cserélve.
5. Az új (teljesen más belső kivitelű) külső ház ugyanolyan hibajelenséget produkál mindegyik HD-val.
6. A PC és a laptop is minden más USB eszközzel jól működik.

Lehet az, hogy egy évekkel később készült új csatoló ugyanolyan hibát produkáljon? Egyáltalán mi lehet ez?


csüt. máj. 03, 2012 18:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Tron írta:
... mért nem jó a 400V-os kondér a kompakt fénycsövekbe.
Mintha azok is durrognának nemkevesen.

Persze. Mert nagyon nagy részük ugyanott készül (Kína). Kiélezett a piac, minden gramm anyag megtakarítás olcsóbbá teszi a cuccot. Aztán egy év múlva elszáll, de addigra nincs garancia.

Fogyasztói társadalom.

Ps: Nagyapám a cipőjét még 20 évig hordta, ha elkopott a talpa, a suszter rakott rá újat. Most egy évig, ha tart, de minek is, mert új divat jön.


csüt. máj. 03, 2012 17:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Laci_L írta:
az elkók nem nagyon tudják a ráírt feszültséget

Hmmm... Izé...
Asszem pont ezen a fórumon kötött bele valaki egy számolgatásomba, hogy mért nem jó a 400V-os kondér a kompakt fénycsövekbe.
Mintha azok is durrognának nemkevesen.


csüt. máj. 03, 2012 8:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Tron írta:
... 10-ből 8 pukkant kondi az 5V-os körön lakik és 6.3-as lenne...

Nálam is ezek pukkantak (7 db). Most 10V-ost raktam be helyettük.

A probléma az (mint már írtam róla), hogy az elkók nem nagyon tudják a ráírt feszültséget. És nagy az impulzus terhelés, azaz komoly áramok folynak az elkóban. Ez vágja haza őket.


szer. máj. 02, 2012 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Gyakorlati tapasztalat:
10-ből 8 pukkant kondi az 5V-os körön lakik és 6.3-as lenne.
A maradékok 10V-osak, amit azért nem értek, mert ilyen feszely egy átlag PC-ben nemnagyon akad.
12V-on lógó 16-ost nem is emléxem, hogy láttam volna durranni.


szer. máj. 02, 2012 9:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
vackor írta:
... Csak azt "nem értem", hogy a 15-20 éves, ma is működő készülékekben miért nem pukkantak szét az elkók... :evil:

Sokat foglalkoztam vele. Több oka is van:

1. Az áramkörök méretezésénél "illik" 30-40%-kal nagyobb feszültségű elkót alkalmazni, mint amennyi max. rajta van. De hát olcsóbb a kisebb feszültségű. Cserénél is nagyobb feszültségűt érdemes berakni (ha elfér).
2. A távol keleti gyártók fűt-fát ráírnak a termékekre. Pl. a 6,3V-os jó ha 5V-ot tud. A határon már jelentősen melegedhet az elkó a szivárgó áram miatt. Ehhez jön a komoly impulzus terhelés, és a környezeti (néha nem kicsi) hőmérséklet. Ez a halála az elkóknak.
3. Ha még gyártási hiba is van, máris néhány hónapig bírja.

A régi elkókat még komoly gyártók csinálták, nagy ráhagyással. Működnek is.
Láttam már néhány elkót szétpukkadni. Jól megijeszt, összeganézza a környezetét, és még büdös is. Ráadásul mindent szétmar.


szomb. ápr. 28, 2012 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Alattomos egy dolog. Csak azt "nem értem", hogy a 15-20 éves, ma is működő készülékekben miért nem pukkantak szét az elkók... :evil:


szomb. ápr. 28, 2012 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
UFF :shock:

Úgy tűnik, megvan a baj oka. Az alaplapon az 5V-ot szűrő elkók mind púposak. Mivel csak szerdán tudok venni, addig csak reménykedek. :?

Úgy látszik a többi funkciót nem zavarja (egyelőre).


szomb. ápr. 28, 2012 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
nacorvus írta:
... egy idő után a lemezt tönkrebaxxa bad-szektorokkal a be-bebólogató fej vedd ki a tokból az jó lesz még vagy 2-3 évig...

Na nee. A Samsung HD egész életében talán 10 órát futott, bár már nem garanciális. Ült a polcon, és néha előkerült egy fél órára.

vackor írta:
... ott egyértelműen áramfelvételi probléma volt egy külső tápegység nélküli meghajtóval...

Gondoltam én erre. Csakhogy ennek a külső doboznak egy külön 12V-os tápja van, amit cseréltem. :x

Még egyszer átbogarászom a paneljét. :roll:


pén. ápr. 27, 2012 7:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Hasonló esettel én is találkoztam, ott egyértelműen áramfelvételi probléma volt egy külső tápegység nélküli meghajtóval. Volt amikor a windows feldobott egy üzenetet, hogy "Teljesítményimpulzus az USB porton" vagy valami hasonlót, de általában még előtte lefagyott és csak a reset segített. Aztán rájöttem hogyan kell használni az Y kábelt... :P

Ha a windows nem áll meg teljesen, akkor próbáld az eszközkezelőben megnézni, hogy egyáltalán felismeri-e az eszközt, illetve az eseménynaplót átbogarászni, van-e ehhez köthető bejegyzés, hátha kiderül valami közelebbi. De érdemes a külső ház belső csatlakozóit is megtisztogatni. Múlt héten javítottam egy gépet, ahol egy kontakthibás sata miatt rendszertelen időközönként hol lefagyott, hol pedig újraindult a gép. Az eseménynaplója tele volt lemezhibára utaló bejegyzésekkel.


pén. ápr. 27, 2012 7:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Vajon mi? :wink: A szokásos:a csatlakozópanelen a tápon kívül mi más van egy vezérlőchip az adatvonalak,néhány passzív alkatrész és egy quartz(utóbbiak szinte kizárt,bár láttam én már éjjeliőrt..)hány ilyen hasonlóan 'YÓ' panelt postázzak? :twisted:
PS:..hogy más gépeken egy ideig látszik,csak ámítás a diszkoszvetés előtt,mert a lemezzel együtt dobnád a tokot is,egy idő után a lemezt tönkrebaxxa bad-szektorokkal a be-bebólogató fej vedd ki a tokból az jó lesz még vagy 2-3 évig..


csüt. ápr. 26, 2012 21:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB-s külső merevlemez
Felmelegítem ezt a topikot.

Van egy mentésre (ritkán) használt USB 2-es külső SATA merevlemezem (1000 GB), ami legalább egy éve korrekten működött minden PC-vel (asztali gépek, laptopok, mindegyik XP SP3-mal).

Most bedugtam a PC-mbe, és nem kapcsolódott. Néhány mp-ig villogott a LED, de a Sajátgép már nem nyílt meg, a Total Commanderen se jött be az ikonja. Ha kihúztam az USB-t, akkor is úgy maradt (proc 0%), az USB tálcaikon sem reagált, csak a Reset segített. Próbáltam másik USB aljzatokkal, ugyanolyan volt. A gépen a legújabb Intel Chipset frissítés van. Visszaraktam néhány hónapos, majd egy éves partíció mentéseket, azokkal sem volt jó.

Ugyanez a PC az összes USB pendriveommal (1-16 GB), és az USB-s nyomtatóval jól működik. Kiszedtem a HD-t a külső tokból, és fiókban csatlakoztattam a PC-hez. Úgy jól működik.

A külső merevlemez más gépeken simán kapcsolódik.

Mi lehet a gond? :shock:


csüt. ápr. 26, 2012 20:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 19:41
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Eleve S-videoban nem ismerek komolyabb kivitelü kábelt egyrészt, másfelől csak azt az egy dolgot nem értem a Te logikai megközelitésedet követve, hogy akkor ezeddig miért nem jelentkezett sehol (más pc-k, más S video kábelek, jóadag zavart kelthető környezet..)máshol, és ennél a jelen pillanatban használt konfigurációnál sem még hasonló probléma sem.pl amin most is meg tudom nézni leghamarabb,hogy a probléma valós, erre a gépre rá van dugva (csak azt írom ami igazán zavart keltő lehet,mondjuk külső, saját áramtáplálása okán) a hangfalak saját erősitőrendszerrel.. a saját megtáplálásu egér/klaviatúra, Tv. ezen kívül zavarhatna a bedugva levő kamera -ami töltés alatt is van közben a saját adapteréről megint) szóval csak ennyi e pillanatban :)
Hogy pont a Samsung vinyós keretet nem bírná megemészteni a kábel ?
A napokban nézek egy másikat, de nem sok esélyt adok rá, hogy mondjuk az ideiglenesen tesztelésre használt 2m-es kábel jobban viselkedne, jobban mondva hogy a probléma már indifferensé válna.


szer. dec. 09, 2009 21:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
MrChelsea írta:
... Az én legnagyobb gyanúm az, hogy költséghatékonysági okokból az általam vett rack-winchester párosnál,valahol egy elemi,filléres zavarszűrőt kispóroltak valahol, valamelyik komponensnél :S

Ez az. Nem véletlen, hogy a komolyabb kábelek jól árnyékoltak, és mind a két végükön zavarszűrő ferritgyűrü is van.


szer. dec. 09, 2009 21:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 19:41
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
először is sorry az első beírás fórumduplikálódásáért :)

A S-video kábelre kihegyezett hibaforrás keresést értem én, de azt nem, hogy az új hardver alkalmazása elött,nélkül semmi problémám soha nem volt sehol a S video kábelekkel, pedig lett volna évek alatt honnét összeszednie (persze nem egy és ugyanaz kábelről beszélünk :) )
mert rengeteg egyébb műszaki cikkel van még körbebástyázva a kábel (és volt mindig is), nomeg az összes USB-m általában foglalt a külső eszközöktől mindegyik gépen, és semelyik más esetben nem hozott még be egyik port sem zavaró jelet.
A hosszusága az S video-nak azért ennyi, mert az elmúlt években -szerencsére - akkora méretü irodát,szobákat használok, hogy sem itthon, sem az angliai életszférámban nem tudom megoldani mondjuk 3, 5m es kábellel a PC - LCD/plazma.. kontaktust. de hangsúlyozom, az utóbbi mondjuk 5 évben, soha nem volt az ilyen nagyságrendű/hosszúságú S -video kábelekkel jel vesztési,zavar felvételi... gondom. Az én legnagyobb gyanúm az, hogy költséghatékonysági okokból az általam vett rack-winchester párosnál,valahol egy elemi,filléres zavarszűrőt kispóroltak valahol, valamelyik komponensnél :S


szer. dec. 09, 2009 21:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
MrChelsea írta:
... Pontosítva, a kb 10 m S-Video kábelen ...

Ez sok. Nagyon sok. Ha a koax kábel nem jól árnyékolt (akár kétszeresen, háromszorosan), nem pontosan 75 Ohmos a hullámimpedanciája, akkor baj lehet. Zavarok felszedése, jel visszaverődés, interferencia.
Az S-video kábelben ráadásul két ilyen árnyákolt koax kábelnek kell lennie (világosságjel és színkülönbségi jel). Próbáld ki egy rövidebb kábellel, ha avval jó akkor biztosan ez a gond. :shock:

Csak mellesleg: nem kell ugyanazt a kérdést két topikba is betenni. El fogják olvasni ha csak egy van, akkor is. :o


szer. dec. 09, 2009 21:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 19:41
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Nem tudom hogy próbálkoztál-e egy másik USB kábellel ill másik S-videókábellel,valamelyik antennaként működik!(Ha az S-videó rossz veszi, ha az USB akkor szórja a jelet-legrosszabb esetben mindkettő és összeadódik).

A helyzet az, hogy USB kábelt cseréltem , S-video-t (még) nem. Ám nem véletlen ,hogy az kimaradt, mivel a külső HDD nélkül 100%-os, azaz teljesen korekt a jel továbbítása, tehát ha azzal lenne a gond, akkor alapból is (a külső winchester nélkül) kellene hogy problémám legyen.(legalábbis a logika, illetve a sok éves elektromos szakmai múltam ezt feltételezteti velem :) )
Szerintem-sajna- továbbra is nyitott a kérdés, de ne adjuk fel ! :)


szer. dec. 09, 2009 21:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem tudom hogy próbálkoztál-e egy másik USB kábellel ill másik S-videókábellel,valamelyik antennaként működik!(Ha az S-videó rossz veszi, ha az USB akkor szórja a jelet-legrosszabb esetben mindkettő és összeadódik).


szer. dec. 09, 2009 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 19:41
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello Mindenki !

Kérnék hozzászólást, jótanácsot a következő dologban:
Vettem a napokban egy Coolink 3.5" külső racket, benne egy Samsung Eco green 1.5TB -os 5400 RPM-es 32MB winchester. Namost a probléma az, ha a külső HDD-t az USB-re rányomom, bekapcsolom, akkor a DELL inspiron laptop S-Video csatlakozóján kimenő jelet teljesen lerontja. Pontosítva, a kb 10 m S-Video kábelen a külső LCD-re menő kép hangyás, csíkos lesz, de nagyon(A saját gép megjelenitőn-ez esetben a laptop kijelzője-semmi negatívumot nem tapasztaltam,a probléma csak a külső,S-videon csatlakoztatott megjelenítőkön jelentkezik).Ha lekapcsolom a rack főkapcsolóját, akkor is megmarad a hiba a 2. LCD kijelzőn,csak kisebb mértékben. (tehát a főkapcs. nem old le teljesen valószinűleg). A hiba csak úgy szűnik meg, ha a rack trafóját kihúzom az aljzatból, vagy a laptopról az Usb-t.
Ez a hibajelenség másik,asztali gépnél is ugyan így megvolt a fenti esetleírással,mikor a megvett Rack+HDD-t rákötöttem.Visszamentem a vételi helyre, a valószinűsíthető interferencia probléma,szűrő-csillapító kondi ..hibára hivatkozva, és kicserélték a rack-et, és a trafóját is. A hibajelenség semmit nem változott, sajna tapasztaltam ezt hazatérve.Kérdéseim a következők lennének,amikre örömmel vennék tapasztalaton alapuló ,konstruktív hozzászólásokat:
A fenti videojel zavaró jelenséggel találkozott már más is? -mivel nagyon úgy tűnik, ez nem lehet egyedi eset.
Mivel a rack,és a 12V 2A trafója ki lett cserélve, a Samsung winchester gerjeszthet ilyen szintű interferenciát, amit Usb-n bejuttatva bármilyen gépbe,ennyire lerontja a kimenő S-video jelet?
Mi lehet leginkább a hibaforrás: táp? rack? winchester??
Coolink 3.5" USB 2.0 -ba épített ,de más gyártmányú (mondjuk Western Digital,Seadate..)winchester esetén is jelentkezett valakinél ilyen hiba ?
Gyári összeszerelésü pl. WD My Book Essential,Samsung Story Station..1.5 Tb-os külső USB-s winchestereknél ilyen S video zavaró/nem zavaró tapasztalatok vannak-e ??
Mit tegyek szerintetek? Nem világvége probléma, de elég zavaró mert minden gépen sokat használom a 2. megjelenitőket, és mind Svdeo csatlakozással vannak.Ráadásul nem csat egy-két hangyát generál ,hanem teljesen élvezhetetlenné teszi monduk a filmnézést.
Kutassak másik adapter után, háátha (mert magával a HDD-vel amúgy meg lennék elégedve- zaj/melegedés mentes, gyors..) ,vagy cseréljem le egy merőben más gyártó termékére ?
Elég bőre sikerült az esettanulmány, elnézést érte! Előre is megköszönve várom a dilettantizmustól mentes, segítő szándékú mihamarabbi reflektálásokat !


szer. dec. 09, 2009 20:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 11, 2008 9:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Oh my God!
köszi nagyon.....


hétf. aug. 11, 2008 12:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
adjust írta:
ASUS P4P800SE

közben imádkozom, hogy mukodjon:)


Nem kell imádkozz, ezzel működni fog, nem lesz semmi baj :)


hétf. aug. 11, 2008 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 11, 2008 9:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
szóval, elméletben működő képes a ketyere?


hétf. aug. 11, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ne izgulj ugy van ahogy ideirták. És neked uj alaplapod van, amiröl én beszélek az egy 2001-es model!

A régi lapokon USB 1.1-volt ami egy lassú adatátvitelt tett lehetővé ezt el kell felejteni az USB-s HDD-knél, mert egy élet mig áttölt mondjuk 500GB-t. Ezért szokás a PCI-os kártya ami tudja az USB 2.0-át.
Én próbáltam VIA és NEC-es chippel szerelt 4+1-es vezérlőkártyát amivel garantáltan nem müködik a WD, de ez a WD hibája mert a Freecom müködik rendesen az emlitett vezérlőkkel.

Észervételnek az is leirtam hogy az alapapi USB1.1-es portra dugba müködött a WD, tehát csak a vezérőt nem szerette.

üdv


hétf. aug. 11, 2008 11:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 11, 2008 9:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
ASUS P4P800SE

közben imádkozom, hogy mukodjon:)


hétf. aug. 11, 2008 11:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Energoman arra célzott, hogy régebbi gépeknél szokás, hogy csak USB1.1-t tudnak, és ezért PCI-s bõvítõkártyát tesznek bele, ami már 2.0-s. Ezt pedig WD nem komálja :P


én azt vettem észre, hogy a 4+1 portos kártyát nem komálják az eszközök, a két portosat pedig igen.


hétf. aug. 11, 2008 10:20
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
USB (1.0, 1.1) és 2.0 között a sebességben van különbség, a 2.0 480Mbitet tud (elméletben), míg az előzőek csak 11Mbitet. Külső vinyókhoz mindenképp ajánlatos a 2.0, különben megőszülsz, mire átmásolgatod rá a dolgokat :D
Ha megmondod az alaplapod pontos típusát, akkor meg tudjuk mondani, hogy milyen van neked.

Energoman arra célzott, hogy régebbi gépeknél szokás, hogy csak USB1.1-t tudnak, és ezért PCI-s bővítőkártyát tesznek bele, ami már 2.0-s. Ezt pedig WD nem komálja :P
Tehát olyan USB portra dugd rá, ami vagy ki van vezetve az alaplapról a gép elejére vagy az alaplapra van integrálva (gép hátulja)


hétf. aug. 11, 2008 10:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
adjust írta:
Ez mit jelent pontosan?
Olvasd vissza a topicot az elejétől. Nem hosszú.
Idézet:
Hova kell bedugni akkor?
Van egy olyan tapasztalat, hogy a gép pci csatlakozójába behelyezett USB vezérlőkártyával nem ment a vinyó, de egy másik gép alaplai csatlakozójával igen. Ebből annyit lehet általáosítani, hogy nem mindegyik usb csatolóval megy.
Idézet:
Meg mi a különbség az USB és USB 2.0 között?
Mostanában mindegyik USB a 2.0 szabvány szerint működik. Nagyon ősi gépek (USB 1.1) kisebb sebességen kommunikáltak.


hétf. aug. 11, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 11, 2008 9:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Ez mit jelent pontosan?
Hova kell bedugni akkor?
Meg mi a különbség az USB és USB 2.0 között?
Bocsi, ha ennyire hülye vagyok


hétf. aug. 11, 2008 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
USB-s 2.0-ás verzérlőkártyával nem müködik! Alaplapival igen! Ez tény!


hétf. aug. 11, 2008 9:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 11, 2008 9:16
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy küső vinyót, és nem tudom pntosan, hogy jók-e a tulajdomságai:Western-Digital 500GB (WDG1U5000)

Nagyon tetszik, meg jó is lenne, csak érdekelne, hogy mennyire gyors az átvitel, meg ilyesmi.Köszi


hétf. aug. 11, 2008 9:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Elöljáróban: Természetesen minden driver fent volt! Megnéztem a system32-ben is hogy tényleg ott vannak a filek amik a letöltött driverekben volt.
itt a kari csak mutatóban

DE új fejlemények! (ezért nem küldök képet)
Hazamentem és az eszközkezelőböl kipakoltam minden USB-s vezérlőt, majd csak próbaképpen a karit áttettem egy másik PCI-os slotba, a vinyót rá sem dugtam. Na mikor boot során ujra felinmert mindent akkor sem ment a karival, de tudtam telepiteni egy VIA USB 2.0 drivert (mert mint megnéztem a kártyán egy VIA VT6212L-es chip van).
1 particiót kijelzett a kettőből de sehol sem lehetett látni a disc managerben és ennélfogva a tulajdonságok menü sem ment.
De láss csodát az alaplapi USB1.1-en pedig felismerődött mindkét partició ment szépen. (csak ugye 800kilóval) A WD irásai szerint 1.1-en meg nem is müködik hivatalból.
Na még kutatok a chip után valami WD-VIA dologra hátha találok, ha más nem intézek egy másik karit némi pénzért. De viszem a vinyót is hogy megy e vele.

Egyébként ez egy 2001-es gép egy EP-8KHA alaplappal, és sajnos ekkor még nem voltak ezek a dolgok beleintegrálva a lapba (igy 6-ból 5 PCI slot van tele, ami kell a szükséges dolgokhoz). De azóta is stabilan müködik pupujkamentes kondikkal napi használat mellett.

Nekem ez akár hogy is kicsit olyan feljetlen összegányolást mutat. Miért tudja megcsinálni az egyik gyártó igy a másik meg ugy, ha az egyiké jó akkor miért nem azt használja mind.

üdv


szer. júl. 16, 2008 9:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ja, azt még hozzá kell tennem, hogy egyértelműen driver hiba okozta a fenti hibákat, mert ugyanazon a gépen, ugyanazokkal eszközökkel Win98 alatt tökéletesen működött minden, vagyis hardver hiba kizárva.


szer. júl. 16, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én régebben sokat szívtam ALi és VIA chipes USB vezérlőkkel (talán még itt a fórumon is volt róla szó). NEC és Intel chipes példányokkal viszont minden simán ment. Az előbbi változatoknál rendszeres volt, hogy menet közben írási/olvasási/lapozási hiba történt, illetve az eszköz "leszakadt", mintha kihúztam és újra bedugtam volna.


szer. júl. 16, 2008 8:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Jajaja, közben én is rájöttem, hogy mellényúltam a nagy keveredésben. Bocs. :oops:
Pont most akartam bepötyögni, hogyha az USB HID után nem rántotta volna be az op. rendszer USB storage driverét, akkor abszolúte sehogy nem ment volna a WD, nem mutathatott volna üres partíciót sem.
Ezek szerint valahogy mégis jóval háklisabb a noname kártyára, mint a többiek.
Lehet, sőt valószínű, hogy nincs is semmilyen további speckó WD driver.
A kártyának és az ő driverének kellene rendesen lekezelni a problémát.
Szóba jöhetne esetleg újabb kártya driver, ha van, vagy kidobni. Az így járás esete forog fenn. :nemjottbe:
De amúgy is milyen alaplap az manapság, amibe illesztőkártyával kell USB portot biztosítani :?: :!: :roll: :shock:


szer. júl. 16, 2008 7:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
TargeT írta:
És hogy ezen túl még kell a WD driver is hozzá, csak nem világos hogy az most van-e telepítve, és azzal együtt is így rossz az egész, vagy mi van.

Driver csak a firewire csatlakozáshoz kell. USB csatlakozás esetén a windowsnak tudnia kéne alapból kezelni, mivel ez is "USB mass storage" eszköz.


szer. júl. 16, 2008 7:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Elég zűrös az ügy, mert amivel a WD nem megy, az egy noname PCI USB 2.0 vezérlőkártya.
Ha jól követem, a normál USB csatiról (laptop) a WD is megy. (Ehhez van driver az op. rendszerben.)
A többi eszköz persze az ominózus vezérlőkártyáról is megy.

Na most a WD az írja, hogy ha kártyára dugod, előbb annak a megfelelő driverének kell telepítve lennie. Ez elég természetes, gondolom másképp semmi sem menne. :wink:
És hogy ezen túl még kell a WD driver is hozzá, csak nem világos hogy az most van-e telepítve, és azzal együtt is így rossz az egész, vagy mi van.


kedd júl. 15, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
energoman írta:
csak valami kinyithatatlan particiót talált

Ha ilyenkor megnyitod a lemezkezelőt, akkor mit mutat? A meghajtó méretét akkorának látja, amekkorának kell? A partícióra nem jelez valami hibát?


kedd júl. 15, 2008 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Örülök mert kb átlátjátok a dolgokat, (igen a freecom úgy viselkedik mint egy pendrive), csak annyiban más hogy au USB HID rendesen felismerődik, tehát semmi sem felkiáltójeles és kérdőjeles.

Holnapra elhozok egy csomó printscreen-t mert otthon nincs netem.

köszi hogy foglakoztok vele.

közben találtam valmi VIA USB 2.0 drivereket a neten majd megnézem milyen chip van a kari és felteszem a hozzávalót, már ha felmegy. Ezért próbáltam SP1-esiteni a rendszert hogy az USB driver magától felmenjen és hátha müködne.
Holnap jelentkezem.


kedd júl. 15, 2008 13:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Rádugott WD-vel egy eszközkezelőt ollózz be ide.


kedd júl. 15, 2008 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Segíteni teljesen konkrétan nem tudok, csak sejtem a jelenséget leírásodból.
Tehát, amikor a Freecomot, 20 GB vinyót rádugod, gyakorlatilag mintegy pendrive működik, nem kell neki semmi egyéb.
Amikor a WD-t rádugod ott van még valami USB ketyere divájsz benne. Hasonó, mint mikor rádugsz egy USB egeret, akkor felismeri automatikusan egyrészt hogy USB eszköz, létrejön az USB HID, ezután felismeri az USB egered a generic USB egér driverrel. Utána tudod telepíteni az egér speckó driverét.
Na most a zikszpében nincs meg ez a WD driver, ami kellene, így a sárga felkiáltójeles maradhat az USB HID, meg olyan az egész, ahogy írtad.
Ezért kellene telepítened a WD drivert, de gondolom megtetted.
Vagy azzal sem lesz jó? Vagy nem telepítetted?
Meg lehetne próbálni eltávolítani az eszközkezelőben az USB HID bejegyzést, ha felkiáltójeles.


kedd júl. 15, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Kipróbáltam egy USB-IDE kábellal is egy 20GB-os vinyóval, és egy szó nélkül felismerte a gép.

De azt észrevettem hogy mikor ezt a 20GB-at vagy 160GB freecom vinyót a géphez dugom akkor az eszközkezelőben megjelennek a lemezeknél a vinyók minden további nékül, semmi több. azonban mikor a WD-t akarom csatlakoztatni akkor a lemezeknél egy megnyithatatlan particiójú vunyó jelenik meg, valamint egy másik alkönyvtárban egy USB HID és melette egy másik eszköz is aktivizálódik. Ez az előző két vinyónál nem történik.

Gondolom erre sem tudtok megoldást.
Most megpróbálom valahogy lecsupaszitani a win-t hogy sp1 szintű usb-s vezérlő legyen rajta, és ,ajd felteszem a gyári drivert hátha sikerül.
Erre nem tudtok ötletet hogy csupaszitsam vissza???


kedd júl. 15, 2008 10:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség