Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 9:56



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Meghalt a monitorom? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás 
Vettem egy másik monitort de azért csak kiváncsi vagyok hogy minden előjel nélkül hogy tud így valami elromlani.Lehet elfáradt,ennyi volt benne?
Ha nem is sikerült(bár arra nem is számítottam hogy neten keresztül megjavul)azért köszönöm a tanácsokat hozzászólásokat. :)


szer. dec. 09, 2009 14:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
kukinyo írta:
Köszönöm a jó tanácsot de irtam az elején hogy ezt ne. :D

De miért ne?
3e ft volna csak a halom kondi bele, annyiból meg kapnál már egy 17 colos monitort, ami elműködhet még 5-10 évig is szerencsés esetben.

kukinyo írta:

Jobban elrontani úgy sem tudom viszont elütök vele pár unalmas órát.

Elrontani nem tudod, ha már nem működik úgysem, viszont szerencsétlen esetben jól meg tudod rázatni magadat.
(Persze lehet, hogy csak a biztosíték ment ki, és mégis jobban el tudod rontani)

kukinyo írta:

Nem vagyok műszerész de azért tudok "komolyabb" műszereket is szerezni.

Konkrétabban mit?
Nem biztos, hogy egy 2e ft-os multiméter elég volna.

kukinyo írta:

Éppen ezért kértem tőletek tanácsokat hogy hova nyúljak (ami még mindig aktuális)hiszen tanulni sosem késő.Azért arra természetesen figyelek hogy ne b....on agyon az áram.Akár linkekkel,leírásokkal is segíthettek.
Köszönöm

Így fórumon át, főképp, hogy nem értesz hozzá, nem lehet megjavítani.
Amit mondtak, hogy a táp kondenzátorait nézd meg, nem púpos-e, nem kifolyt-e, stb.
Ha típushiba, akkor ebben is biztos ez van (amitől még lehet, hogy működne, és más baj is van, amitől nem működik)

Esetleg, ha van tévészerelő vagy műszerész ismerősöd, aki egy-két sörért megnézi, lehet hogy jobb volna.


szer. dec. 09, 2009 12:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás 
Köszönöm a jó tanácsot de irtam az elején hogy ezt ne. :D
Jobban elrontani úgy sem tudom viszont elütök vele pár unalmas órát.
Nem vagyok műszerész de azért tudok "komolyabb" műszereket is szerezni.
Éppen ezért kértem tőletek tanácsokat hogy hova nyúljak (ami még mindig aktuális)hiszen tanulni sosem késő.Azért arra természetesen figyelek hogy ne b....on agyon az áram.Akár linkekkel,leírásokkal is segíthettek.
Köszönöm


szer. dec. 09, 2009 11:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
kukinyo írta:
Szerk:Szóval tévedtem,a kapcsolóig biztos hogy van áram.Egy egyszerű fázisceruzával néztem meg.Viszont a bekapcsolást jelző led nem világit.Nem lehet hogy képcsöves lett?Azt hogyan tudom megállapitani?Mert a képcső vége sem világit.


Hacsak nem műszerész a szakmád, akkor hagyd az egészet, mert több kárt okozol, mint hasznot. Ráadásul a saját testi épségedet is veszélyezteted.
Ha jót akarsz, akkor vidd el szervizbe, vagy ha nem szánsz rá annyit, fogadd meg Lossfer tanácsát és nézegesd a hírdetéseket.
Egyébként akármi is lehet a baja, ahhoz komolyabb műszerek kellenek, hogy ki tudd mérni.


szer. dec. 09, 2009 7:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás 
Lossfer
Köszönöm a tippet később lehet hogy jobban ránézek.
De egyenlőre evvel foglalkoznék ha segítetek.Csak ötleteket kérek hogy mi lehet a baja.Úgy látom hogy már a kapcsolóig sem jut el az áram.
Köszi

Szerk:Szóval tévedtem,a kapcsolóig biztos hogy van áram.Egy egyszerű fázisceruzával néztem meg.Viszont a bekapcsolást jelző led nem világit.Nem lehet hogy képcsöves lett?Azt hogyan tudom megállapitani?Mert a képcső vége sem világit.


kedd dec. 08, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
4e Huf-tól kapsz már olyan el-dzsiíí-t.
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/ker ... _all=F700B

vagy ha esetleg van elég hely az íróasztalon:
Dell M993s:
http://hardverapro.hu/apro/dell_crt_mon ... _1-50.html
ilyet vettem 5e-ért, elég kultúrált


kedd dec. 08, 2009 20:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás 
Hát azt nem hiszem hogy karácsonyra kapnék egy laposat.Legfeljebb tetüt.
Már szétszedtem illetve levettem a hátulját és nem is volt túl bonyolult.
A por okozhat ilyet?


kedd dec. 08, 2009 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Azt a típust,még szétszedni sem egyszerű! :twisted: (csavarok-hosszúak)+pattintós.A kiróbálás nyittott háznál uo .körülményes.:
Ráz ha rossz helyen taperolod!Nincs hová letámasztanod a dögnehéz képcsövet a panel hátrafelé kilóg,ha a rra támasztod az elreped
A típushibája ua minta 710-nek a táp:impulzusüzemű és a kondik (elkók,marékszámra szórhatók ki-az összes)-
Mottó:csak erős idegzetűeknek és gyíkbőrrel rendelkezőknek (az,mindig száraz,állítólag még esőben is.)-Megint csak a Hannibal-féle ár-érték a lényeges,főleg Karácsony előtt.. :roll:

Ps:a kondik ára nem vészes,az összes nincs 3000 Huf-sem,de hogy megérd az ünnepet,az mindennél többet ér!! :arrow: Kapsz egy "laposat" a családtól Karácsonyra :idea:


kedd dec. 08, 2009 19:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás Meghalt a monitorom?
Sziasztok
Egy gép újra indítás közben a monitorom (LG Flatron F700B) egyszerűen nem kapcsolt be.A videó kártya jó,ezt kipróbáltam másik gépen.Olyan nagyon nem értek hozzá de talán mintha nem kapna áramot.Kérdésem az hogy:Házilag mit tudnék megnézni benne,(teljesen alap dolgot pl.biztosíték,kapcsoló,stb.)úgy értem esetleg megpiszkálni,mozgatni hátha csak valami apró hiba keletkezett benne és nem kellene szervizbe vinnem.Vagy hogyan tudnám kideriteni a hiba okát?
Azt ne is tanácsoljátok hogy azonnal vigyem szervizbe mert úgy is bele fogok nyúlni hiszen rosszabb nem lesz.Inkább segítsetek.
Tudom hogy így távolról nehéz megállapítani a hiba okát de azért adjatok tanácsokat.Hátha.....
Köszönöm


kedd dec. 08, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség