Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 11:09



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Brother DCP-330C nyomtatási hiba javítása 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Tron írta:
Köszi az infókat!

Szervízkönyvet elvileg innen tudsz letölteni:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... p130c.html
6 részből áll, mindet töltsd le és úgy kicsomi.


Köszi már meg is van. Benne vannak a szervízkódok is.


csüt. jan. 21, 2010 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Köszi az infókat!

Szervízkönyvet elvileg innen tudsz letölteni:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... p130c.html
6 részből áll, mindet töltsd le és úgy kicsomi.


csüt. jan. 21, 2010 13:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Megvan a megfejtés!!

Ebben egy másik fórumon egy Swarcz nevű fórumozó segített. Már korábban is megvolt ez a probléma, és több fórumon is jártam vele. Valahogy ez a hozzászólás eddig elkerülte a figyelmemet.

Swarcz elnézését kérve (mivel nem tudom elérni) bemásolom ide egy az egyben a hozzászólását és ismét gazdagabbak lettünk egy ismerettel a Brother nyomtatók területén.
Csak azt nem értem, hogy a szakszervízben dolgozók ezt miért nem ismerik?

"Nem tudom aktuális-e még a problámád. Szerviz menün keresztül korriálható. Ahogy írtam az én gépem normálisan be volt állítva.
Szerviz menübe én úgy tudok belépni, hogy áramtalanítom a készüléket, majd a menü gomb nyomva tartása mellett dugom vissza a konektorba. A menü gombot addig nyomva kell tartani, míg ki nem írja, hogy maintenance. A szerviz menüben az 54-es pont kel nekünk. Ezt úgy lehet kiválasztani, hogy a fel-le gombokkal először az 5-öst megkeresed, majd set gomb, aztán a 4-est majd set gomb, erre kiírja a menü nevét: scan start adj. Újabb menü jelenik meg, miszerint az ADF-et vagy a síkágyas szkennert (FB) szeretnéd beállítani. Nekünk az utóbbi kell, a 2-est kell kiválasztani megint csak a felfele gombbal, majd a set gombbal.
Ekkor megjelenik valami ilyesmi:
- W +
A W egy fekete kocka, amit a negatív irányba elmozdítva lehet kijjebb állítani a szkennelés kezdő pozícióját. A pozíció állítását a lefele/felfele gomb, majd set gomb nyomkodásával lehet módosítani. Nekem ez a - iránytól a 3. pozícióban áll. Ha kész vagy a beállítással, akkor a - W + ábránál kell set gombot nyomni, kiírja, hogy accepted és kész. Már csak újra kell indítani a készüléket (kihúz-bedug).

Remélem tudtam segíteni.
"

Nekem sokat tudtál segíteni, de szerintem másoknak is. Így nem kell barkácsolni. Már ellenőriztem működik.

Már csak egy újabb kérdés merül fel: Tudja valaki a szervízkódokat, ha netán valami más hiba is lenne. Jó lenne ha közkinccsé tenné.


szer. jan. 20, 2010 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Tron írta:
Vagyis az, hogy a fehér csík holvan, nem befolyásolja a szkennelési terület kezdetét.
Eddig talán 1 típusban találtam egy plusz pozícionáló jelzést, de az tudott adagolóból átfűzősen is szkennelni.


Láttam Tron amit írtál, de abban az esetben, ha csak az egyik fehér csíkot takartam el ismét pozíciót keresett folyamatosan, ezért jutottam arra a következtetésre, hogy lehet jelentősége a szkennelési folyamat megkezdésére.


szer. jan. 20, 2010 11:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Na annyit sikerült eddig megállapítanom, hogy ha az üvegfelület belsejében ragasztok fel fehér és feketes csíkot (akár módosított mértékben, akár eredetiben) akkor a szkennelő fej keresni kezdi a pozíciót és nem találja. Tehát az üveglap mögött kell mindenképpen lenni a jelnek. Viszont egyenlőre nem merem az üveglapot eltávolítani, mivel elég rendesen ragasztották.

Ezen a gépen két fehér csík is van. Az első vékonyabb fehér csík 3 mm-re van az ablak szélétől. Ez 4 mm széles és 20 cm hosszú, ezt követően 2 mm-es fekete (natur műanyag) rész van, majd egy 5 mm-es fehér csík de az 23,5 cm hosszúságban.

A terveim szerint, ha el tudom tolni az egészet olyan módon, hogy 3 mm-rel távolítom az üveg szélétől, akkor lehet, hogy eredményt érhetek el.
Tehát akkor a módosított méretek a következők lehetnének 1 fehér csík 6 mm-re kerülne a kerettől és marad 4 mm széles, majd 2 mm-es hézaggal az 5 mm-es csík következne.

Szerintetek ezzel megoldható a probléma? Még annyit, ki tud egy jó technikát, hogy sérülésmentesen az üveglapot hogy szedhetem ki, majd rakhatom vissza az eredeti állásba?

Várom a hsz-t főleg olyanoktól, akik ezzel foglalkoztak már


szer. jan. 20, 2010 11:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Esetleg más tipp?

A szerkezetet elnézve végállás kapcsolót (érzékelőt) nem találok, tehát maga a fénycsíknak kell valamit érzékelnie a beállításhoz. Amit mondtál fehér csíkkal nagyon megragadott. Biztos, hogy a pozicionálásnál is jelentőséggel kell bírnia.
Egyébként most jöttem rá, hogy rosszul közelítettem meg a problémát. Valszeg a közelebbi fehér csíkot kell az ablak széléhez tenni, mivel ez szabályozza a kiindulási helyzetet. Gondolom nem véletlen, hogy a képről is 3 mm-t hagy le és a távolság is 3 mm.
Valójában azért hagyja le a 3 mm-t mivel ennyivel korábban kezd szennelni. Ha a szkennelés nem 90 fokban történik hanem más szögben, akkor már nem látja a képnek azt a részét.
Na majd kiprobálom, hogy ez így igaz e. Lehet, hogy tévedek, de lehet, hogy nem.
Esetleg tudja valaki, milyen szögben olvas a fénycsík. Nem feltétlen kell a 90 foknak igaznak lenni.


kedd jan. 19, 2010 14:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
A tapasztalataim alapján az alábbiak szerint működnek a szkennerek:
- bekapcsolás után ill. jónéhány a szkennelés megkezdése előtt elmegy a végállásig
- innen elmennek (az elektronika pontosan tudja meddig) a fehér csíkig és vesznek egy etalon fehéret
- innen továbblépkedve az üveg széléig (ezt is tudja az elektronika hány lépés) megkezdik a szkennelést

Vagyis az, hogy a fehér csík holvan, nem befolyásolja a szkennelési terület kezdetét.
Eddig talán 1 típusban találtam egy plusz pozícionáló jelzést, de az tudott adagolóból átfűzősen is szkennelni.


kedd jan. 19, 2010 14:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Na, megprobáltam, de egy kis segítség kell.

Szétszedtem a szkenner részt és az üveg alatt kettő fehér csíkot is találtam. Az egyik fehér csík 1 cm-re (10 mm) van a határoló szélétől, míg a másik pont 3 mm-re. Az üveget viszont ragasztották, így azt nem akarom egyenlőre felszedni. A gép kikapcsolt állapotában a szkennelő fény az 1 cm-re lévő fehér csík vonalában áll.
Szerinted megoldás jelenthet az, hogy egy fekete fehér csíkkal eltakarom a közelebbi (3 mm) fehér csíkot és úgy rakom fel, hogy 3 mm-rel hátrább kerül. Elvileg akkor adja azt, hogy a határoló szélén elhelyezett fényképet valóban teljes egészében szkenneli.
Viszont a csíkot csak az üveg belsejére tudom rakni. Ez gond lehet?

Vélemény?

Egyébként van egy Mustek 1200 tip szkennerem is. Azt is szétszedtem és abban csak egy fehér csík van és az is a határoló résznél közvetlen. Az egyébként pontosan szkennelt. Itt pont van egy kis ellentmondás a fehér csíkhoz való igazodásban. Nem egységes?


kedd jan. 19, 2010 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Konkrétan ezzel a tip.el még nem hozott össze a jósors,de az elődjeivel igen.Azokon az indítópozicióban volt egy optó amin valamennyit lehetett állítani mechanikusan.Minden bekapcsoláskor egyszer ellenőrizte az olvasófej pozícióját.

Ezzel csak az a gond, hogy nemhogy annyit odébbmenjen az egész, hogy az üveg széle alatt lévő etalon fehéret már ne találja meg az olvsórész..
Alá/elő-tét gyártásra egy marógéppel rendelkező ismerős megkeresését javaslom. 1/100 mm-re pontosan tudnak dolgozni.


kedd jan. 19, 2010 9:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Köszi!

Ahogy lesz rá időm és türelmem meg is nézem.


kedd jan. 19, 2010 7:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Konkrétan ezzel a tip.el még nem hozott össze a jósors,de az elődjeivel igen.Azokon az indítópozicióban volt egy optó amin valamennyit lehetett állítani mechanikusan.Minden bekapcsoláskor egyszer ellenőrizte az olvasófej pozícióját.


hétf. jan. 18, 2010 20:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Az optón állíts ami az alappozícióból indítja a fejet,az álltja be a motor pozícióját is.


Már korábban voltam vele a szakszervízben és azt állították, hogy nem lehet rajta állítani. Ettől független megnézem, hogy mechanikusan megoldható e. Az biztos, hogy sem driver frissítéssel, sem firmware frissítéssel nem ajánlotta ezt a lehetőséget. Egyéb beállítási lehetőségként sem szerepel.

Csináltál már ilyen átállítást mechanikusan?


hétf. jan. 18, 2010 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az optón állíts ami az alappozícióból indítja a fejet,az álltja be a motor pozícióját is.


hétf. jan. 18, 2010 18:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
TargeT írta:
:hm: Azt én sem nagyon értem, főképp egy ilyen részletes és trükkös nyomtatóporszívózási technikai leírás után, hogy miért egy ilyen "egyszerű" szkennelő sablon okoz problémát. :wink:


Ugyan ezt nem írtam le, de ilyeneken már túl vagyok és nem azt az eredményt hozta, amit elvártam tőle.

Akkor egy kicsit részletezem mi is a gond. A házilag méretre vágott anyagnál (pl lambéria, műanyag padló, vonalzóból levágott rész, stb, stb) sajnos nem pontos a 3 mm. Ezt valszeg csak egy spéci műhelyben lehetne megtenni, de olyan helyet most még nem tudok.
Mindenképp viszonylag merev anyagnak kell lenni és ezért a műanyag jöhet szóba, mivel rá is kell ragasztani az üvegre. Természetesen arra is gondolni kell, hogy az esetleg szkennelt könyvet, fényképet ne vágja el, és ne is színezze át.
A legjobb a műanyag vonalzó lenne, de mint említettem nem tudom pontosan megvágni. Ha ebben van jó tipp, akkor mondjátok.

Ilyet feleslegesen ne említsetek, hogy sniccer fém mellett, meg papírvágóval, mert az nem jó. Egyiknél sem tartható az egyenes vonal.
Talán a csempevágó megoldást jelentene, de nem lehet úgy rögzíteni 100 %-san, hogy ne mozduljon el. Így csak selejt gyártás lenne.

De mint említettem, ha van ilyen kész termék, aminek ez a mérete, az a legjobb megoldás, mivel akkor nem kell annyit barkácsolni.


hétf. jan. 18, 2010 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
:hm: Azt én sem nagyon értem, főképp egy ilyen részletes és trükkös nyomtatóporszívózási technikai leírás után, hogy miért egy ilyen "egyszerű" szkennelő sablon okoz problémát. :wink:


hétf. jan. 18, 2010 12:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Kundvar írta:
... a lap kb 3 mm széles legyen kb 2 mm magas és kb 23 cm hosszú. Egyenlőre ilyen szabású műanyagot nem találtam...

Levágsz egy műanyag lapból egy ilyen darabot. Pl. PVC padló maradékból. :shock:


hétf. jan. 18, 2010 11:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Erről jut eszembe van még egy gond ami megoldásra vár. A szkennelés funkciónál kb 3 mm-re bentebb kezdi a szkennelést, mint ami határoló van. Tud valaki olyan lapos műanyagot amit ehhez fel tudnék használni határoló gyanánt. Gyári nem létezik, már kérdeztem. Egyébként azt sem tudták megmondani, hogy miért így szkennel.
Tehát a lap kb 3 mm széles legyen kb 2 mm magas és kb 23 cm hosszú. Egyenlőre ilyen szabású műanyagot nem találtam.

Help


vas. jan. 17, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 18:36
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Brother DCP-330C nyomtatási hiba javítása
Sziasztok!

Egy olyan problémát szeretnék közkinccsé tenni, melyet már ugyan megoldottam, de többünknek jelenthet problémát.

Adott egy Brother DCP-330C multi nyomtató. Mivel már több mint 2 éve vettem, ezért természetesen már gari sincsen rajta. Szépen működött, de egyszer csak fogta magát és a fekete színnel elkezdett csíkosan nyomtatni.
Adtam neki tisztítás parancsot és kicseréltem a patront is, de hiába.
Felmerült, hogy majd a szakszervíz biztosan kijavítja a hibát, vagy valami iránymutatást ad.
Fel is hívtam egyből két címet. Természetesen első kérdés az volt, hogy van e rajta garancia. Utána, hogy gyári patront használok e. Természetesen mindkettőre nemleges volt a válasz. Erre felvázolták, hogy sokféle hiba lehet. Természetesen 3000 + áfa összegért megvizsgálják a gépet és javítják, ha lehet. Mivel azonban nem gyári patront használtam ezért lehet nyomtatófej csere kb 20.000 ft-ért. Hát ezek a verziók nem nagyon tetszettek, ezért kis segítséggel de gondolkodtam.

Egy ötletet kaptam, hogy a befecskendező nyiláson befelé menő festéket ki kellene szippantani és az új festék talán már nem tartalmaz olyan anyagot, mely eltömíti a nyomtató fejet. Kis barkácsolás után a következő "szerszámot" alkottam meg és ezt Te is így meg tudod csinálni. Végy egy gyógyszertárban is kapható fecskendőt (10-20 ml) és a hozzá való tűt tokkal. Ez után a tű részét vágd le és a csonkot illeszd a fecskendőre. A csonkra a végén levágott tokot rakod. Ezt követően a fecskendőből kiszeded a dugattyút és levágod a kiálló széleket. Ezt egy (nálam 3/4 "-os KPE) csőbe rakod tömítve. Ehhez csinálsz egy adaptert, hogy csatlakozzon a porszívó csonkjához.
Mikor ez megvan a nyomtatóból kikapcsolt állapotban kiveszed a hibás szín patronját. A kiálló befecskendező csonkra ráilleszted a levágott végű tokot. Ennél vigyázni kell, nehogy a műanyag kiálló rész letörjön. (Igen drága mulatság lehet) Ha ráillesztetted, beindítod a porszívót és kb 1 percig szivatod ki a festéket. Ha a fecskendőben látod a festéket akkor már jó lehet. Ezt kiüríted egy nylonba, majd mégegyszer szívattyúzás. Ezt követően a nyomtatót bekapcsolod és utána berakod a festékpatront. 4-5 tisztítás parancsot adsz neki és utána próba nyomtatás. Elvileg jónak kell lennie.

Természetesen ezt mindenki csak a saját maga felelősségére tegye. Ez nem garanciális, de működik.

Sok sikert azoknak, akik nem szeretnék a szakszervízeket látogatni. Azért a garisnál kérdezzetek rá, mert a nem gyári patron garanciavesztést jelent a nyomtatófej esetén. Bár én a megvétele után 2 héttel már utángyártottat használtam és azóta is hibamentesen (ez az egy kivétel)


vas. jan. 17, 2010 19:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség