Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. szept. 26, 2024 6:00



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Teheti ezt mindaddig, amíg el nem terjed általánosan az, hogy a "windózer" javítása, supportálása ugyanolyan szervizelés, mint pl. az olajcsere, vagy bármilyen háztartási gép javítása, azaz: pénzbe kerül.

Én már kínomban bevezettem: ismerős ide, vagy oda, ha saját magának felróhatóan teszi tönkre a gépét, fizet mint a katonatiszt... Érdekes módon, a második számla után fel tudott hívni, hogy most: "...ezt meg azt olvastam kattinthatok rá, vagy mit csináljak?..."

Tudomásul kell sajnos(?) venni, hogy a PC használathoz is kell némi ismeret: pontosan ugyanúgy, mint az autóvezetéshez, vagy bármi máshoz. Itt is vannak szabályok, és olyan ismeretek amelyeket naprakészen kell tartani.


Én már 2 éve pénzért javítom a vírus, vagy a sok játék/felhasználói program felinstallálása miatti win összeomlásokat... Meguntam, hogy senki nem vigyáz a gépére amíg ingyen van.
Persze csak jelképes összegért, attól függ mennyire ismerős az illető 500 - 2000 Ft-ig 8)


szomb. máj. 15, 2004 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Nem tudom ennél lassabban leírni, hogy megértsd:


LOL :D


szomb. máj. 15, 2004 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Bíkíscsábá
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Tejberizsa írta:
Hi!

4 hónapja átáltam vitamaxról előfizura ez idő alatt 1x sem tudtam lekérni az GPRS wap és net egyenlegemet az 1751-en. Miért? :?:
A rendszerük még vitamaxosként azonosít. TÖK GÁZ!!!


Hívd fel az 1270-et. Ők megmondják az egyenlegedet is, és azt is, hogy miért nem működik :wink: .



Már vagy 30x hívtam fel őket. Egyfolytában mentegetőzött az ügyfélszolga, hogy szólok a technikus kollegának. 5-10 perc várakozás után mondja, hogy rögzítették a problémámat és max 1 héten belül meg lesz oldva.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, a t***m ki van már! :evil:


szomb. máj. 15, 2004 20:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Unokatesóm jut eszembe, aki csak netezget a gépéről, minden védelem nélkül, és havonta-kéthavonta elviszi a haverjához(mikor már nagyon-nagyon lelassul a gépe), hogy a rengeteg vírus miatt telepítse neki újra a windowst.
Mit lehet az ilyenekre mondani? H-ü-l-y-e.

Teheti ezt mindaddig, amíg el nem terjed általánosan az, hogy a "windózer" javítása, supportálása ugyanolyan szervizelés, mint pl. az olajcsere, vagy bármilyen háztartási gép javítása, azaz: pénzbe kerül.

Én már kínomban bevezettem: ismerős ide, vagy oda, ha saját magának felróhatóan teszi tönkre a gépét, fizet mint a katonatiszt... Érdekes módon, a második számla után fel tudott hívni, hogy most: "...ezt meg azt olvastam kattinthatok rá, vagy mit csináljak?..."

Tudomásul kell sajnos(?) venni, hogy a PC használathoz is kell némi ismeret: pontosan ugyanúgy, mint az autóvezetéshez, vagy bármi máshoz. Itt is vannak szabályok, és olyan ismeretek amelyeket naprakészen kell tartani.


szomb. máj. 15, 2004 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Unokatesóm jut eszembe, aki csak netezget a gépéről, minden védelem nélkül, és havonta-kéthavonta elviszi a haverjához(mikor már nagyon-nagyon lelassul a gépe), hogy a rengeteg vírus miatt telepítse neki újra a windowst.
Mit lehet az ilyenekre mondani? H-ü-l-y-e.


szomb. máj. 15, 2004 19:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Vodkafone007 írta:
Macika írta:
Ismét a nem megfelelően informáltság beszél belőled!!!
Mielőtt ilyet leírsz, azelőtt tudnod kellene, hogy a mai vírusok EGYÁLTALÁN NEM azt tüntetik fel feladónak, akitől tényleg jönnek!!!!!
Hanem össze-vissza mindenkit, amilyen címeket épp be tudnak szerezni a gyanútlan (IDIÓTA) ügyfelek gépeiről (IDIÓTA = aki úgy netezik, hogy nem használ on-line vírusirtót és tűzfalat).

Nem a fórum témájához tartozik a számítógépes vírusok definiálása, értelmezése. Nagyon sokféle vírus létezik ma már, sokunknak nagy gondokat okozva.
Előző megjegyzésedet kikérem azok nevében is akik nem rendelkeznek ilyen programmal, attól ők NEM az általad használt jelzővel illetendők! Ezt egy "moderátor" megteheti? Ja ha burkoltan ezzel szerettél volna minősíteni, akkor tévedtél mivel használok tűzfalat, vírusírtót. ezek nem jelentenek teljes biztonságot, de aki semmit nem használ az viselje következményeit. Azonban ez egy mobilszolgáltató informatikai rendszerénél elengedhetetlen, sőtt alapkövetelmény!

Úgy gondolom, hogy megfelelő magatartás és etikus viselkedés, személyeskedések mellőzése szintén alapkövetelmény a fórum hozzászólásainál!

Vodkafone


Nem értem, most épp miért és mit kérsz ki magadnak. Leírtam (és most is tartom) kit tartok az internetezéshez idiótának.
Ha ennyire véded őket (bár Te – saját leírásod szerint – nem tartozol közéjük) akkor mire kéred ki magadnak?

Nem tudom ennél lassabban leírni, hogy megértsd:
Az mai férgek/vírusok 95%-a azért tud terjedni, mert vannak olyan IDIÓTÁK, akik nem hiszik el, hogy manapság a netre felmenni tűzfal és online vírusírtó nélkül olyan veszélyes, mint gumióvszer nélkül örömlánnyal lenni.
És aztán bekapják a vírusokat, majd terjesztik tovább. Tisztára mint a nemibajt. Csak odáig már eljutottak, hogy a nemibajt szégyellik. A vírusossággal meg kérkednek. Sőt, kikérik maguknak. A fene érti ezt.

Ha nem lennének ezek az internet-idióták, akkor a Világ E-mailforgalma (szerintem) úgy a felére csökkenne, nőne a továbbítás sebessége, biztonsága. Nem utolsó sorban nem fordulhatna az elő (ami most velem történt), hogy 1 hete regisztráltam az itt, most használt mailcímemet, és már napi 30-40 vírusos levél jön rá. Eddig kimenő mailban NEM SZEREPELT ez a cím, egészen egyszerűen regisztráltam a freemailnál, majd beírtam ide. DE SEHOVÁ MÁSHOVÁ!!!

Remélem nemcsak az én véleményemet olvasod, hanem a többiekét is (akikkel Isten bizony, nem beszéltem össze!!!).

Amit írsz (hogy nem nyújt teljes biztonságot a tűzfal + online víruskereső) azt én elhiszem, de Te meg azt hidd el, hogy évek óta jogtiszta felhasználója vagyok a Norton Antivírusnak (évi 13-14e Ft, tehát nem pénz érte!!!), valamint emellett töréssel használom a ZoneAlarmot.

Akár hiszed, akár nem, amióta ezt a felállást alkalmazom a biztonságom érdekében, azóta vírus még nem tudott bejutni a gépemre.

Tehát nekem 100%-os biztonságot nyújt ez a két program.

Lassan elhihetnéd már, hogy ha egy úton mindenki szemben jön Veled, akkor elképzelhető hogy nem ők nézték el az Egyirányú Utca táblát, hanem esetleg Te a Behajtani Tilost.

De a Te életedre a szembejövők közül SENKI SEM AKAR TÖRNI, ezt hidd el!

OFF
Mégegy.

Ha megkérhetnélek, felejtsd már el, hogy moderátor vagyok!
Amikor írok, vitatkozom, érvelek, akkor én nem moderátor vagyok, hanem ugyanolyan user, mint bárki itt a fórumon.
Soha nem csináltam még olyat, hogy ha valaki ellentmondott, nem adott igazat és nem engem kiáltott ki császárnak, akkor egyszerűen kitöröltem, kitiltottam, agyonütöttem, stb.
Sőt, elég sűrűn szoktam elnézést is kérni, ha úgy kívánja meg az etika.
Igenis egy - egyébként - moderátornak is szabad minősíteni egy bizonyos csoportosulást, annak személy szerinti megnevezése nélkül. Csakúgy, mint bárki másnak itt e fórumon.

Köszönöm, hogy végigolvastál.
ON


szomb. máj. 15, 2004 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Vodkafone007 írta:
Előző megjegyzésedet kikérem azok nevében is akik nem rendelkeznek ilyen programmal, attól ők NEM az általad használt jelzővel illetendők! Ezt egy "moderátor" megteheti? Ja ha burkoltan ezzel szerettél volna minősíteni, akkor tévedtél mivel használok tűzfalat, vírusírtót. ezek nem jelentenek teljes biztonságot, de aki semmit nem használ az viselje következményeit.

Vodkafone


Ugyan nem vagyok moderátor, de a véleményem nekem is egyezik ebben Macikáéval. Akinek internete van és nincs legalább vírusírtója, de lehetőleg tűzfala is az tényleg IDIÓTA. Pont az olyanok miatt terjednek ilyen könnyen a vírusok :evil: .

Vodkafone007 írta:
Azonban ez egy mobilszolgáltató informatikai rendszerénél elengedhetetlen, sőtt alapkövetelmény!


Pont ezért írtuk, hogy más néven küldi el magát a vírus, ezért közel sem valószínű, hogy tényleg a vodától kaptad volna a vírust...
De látom nem nagyon sikerült megérteni.


szomb. máj. 15, 2004 15:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
egyébként elég sok ember lett leidiótázva hirtelenjében
ugyanis sokan vannak akik azt sem tudják, hogy mi az a számítógépes tűzfal, vagy vírus, max. tv-ben hallanak valami rémhíreket róla de akkor sem tudnak mit kezdeni az "infoval"


szomb. máj. 15, 2004 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
már hogyne volna

alorinc írta:
Én meg MAC-et vennék és akkor soha többet vírus, ugyanis nincs rá :lol:


szomb. máj. 15, 2004 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én meg MAC-et vennék és akkor soha többet vírus, ugyanis nincs rá :lol:


szomb. máj. 15, 2004 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Vodkafon! Komolyan mondom, neked már Vodafone üldözési mániád van! :lol:
Mindenről ők tehetnek, lassan már arról is, ha beborul az ég vagy ha süt a nap. Kicsit vissza kellene térned a realitások talajára, mert ezzel a hozzáállással csak saját magad égeted le.
Tény, hogy vannak dolgok, amiken javítaniuk kellene. A T-mobile és a Pannon se 5 év alatt jutott el oda, ahol most tartanak.

Én is kapok napi 20-30 vírusos levelet (valamint kb. 1 hete vmi miatt már a spamek is áradnak a Freemailemre :shock: ), de mégsem írtam vissza eddig soha a látszólagos feladónak, mert ha valaki egy kicsit is járatos a témában, az tudja, hogy úgysem az adja fel, aki feladóként szerepel.
Az viszont igaz, hogy a tűzfal és a legtutibb vírusírtó se ad 100%-os biztonságot vagy csak rossz fajtát használok. 8)


szomb. máj. 15, 2004 15:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Macika írta:
Vodkafone007 írta:
Még egy dolog, ha tévedek akkor javítsatok ki: másik két mobilszolgáltató éves jelentése nyilvános, Vodafone?????? Miért?
Ha kicsit utánanézünk és számolgatunk, akkor arra jutunk,hogy elég komoly veszteséget termelhet a Vodafone magyarországon! Ha ezt nézzük érthető a titkolózás!

És? Miért érdekel az Téged?
Nyilvánvaló, hogy egy 5 éves hátránnyal induló cég később lesz nyereséges, mint a többiek, nem?
(Egyáltalán nyereségesek már a többiek??? Persze úgy összbefektetést értve, tehát a hálózatkiépítésbe, egyebekbe fektetett összeget is beleszámolva!)

Igen érdekel! Emberek vagyunk, téged hidegen hagy, engem nem. De nem ezért nem alszom éjszakánként, hogy ezen tépelődjek! Azon szempontból viszont izgat, hogy a minőségi hiányosságok az én pénztárcámat is terhelik.
Macika írta:
Mit kell ezen lovagolni. Ha van rá pénzük, akkor csinálják. Ne aggódj, nem a Te 35 Ft-os prcdíjadból teszik!!!!


Először is nem 35 Ft-os percdíjam van, de ennek függetlenül aggódok! Miért? Szerintem eddigi hozzászólásaimból egyértelmű, és a topic címe is megmutatja.
Vodkafone007 írta:
Másik dolog a Voda levelezési renszerében tuti volt vírus, mert több Vodás dolgozótól is kaptam emailemre vírusfertőzött levelet, amelyet jeleztem is, de még szóra sem méltattak!
Macika írta:
Vodkafone

Ismét a nem megfelelően informáltság beszél belőled!!!
Mielőtt ilyet leírsz, azelőtt tudnod kellene, hogy a mai vírusok EGYÁLTALÁN NEM azt tüntetik fel feladónak, akitől tényleg jönnek!!!!!
Hanem össze-vissza mindenkit, amilyen címeket épp be tudnak szerezni a gyanútlan (IDIÓTA) ügyfelek gépeiről (IDIÓTA = aki úgy netezik, hogy nem használ on-line vírusirtót és tűzfalat).

Nem a fórum témájához tartozik a számítógépes vírusok definiálása, értelmezése. Nagyon sokféle vírus létezik ma már, sokunknak nagy gondokat okozva.
Előző megjegyzésedet kikérem azok nevében is akik nem rendelkeznek ilyen programmal, attól ők NEM az általad használt jelzővel illetendők! Ezt egy "moderátor" megteheti? Ja ha burkoltan ezzel szerettél volna minősíteni, akkor tévedtél mivel használok tűzfalat, vírusírtót. ezek nem jelentenek teljes biztonságot, de aki semmit nem használ az viselje következményeit. Azonban ez egy mobilszolgáltató informatikai rendszerénél elengedhetetlen, sőtt alapkövetelmény!

Úgy gondolom, hogy megfelelő magatartás és etikus viselkedés, személyeskedések mellőzése szintén alapkövetelmény a fórum hozzászólásainál!

Vodkafone


szomb. máj. 15, 2004 15:07
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Macika írta:
Csakúgy, mint az én gépem (jogtiszta NAV2004 felh.).


Na nekem is NAV 2004-em van :D . A jogtisztaságát meg hagyjuk... 8)


Nekem is van nortonom, meg nod32-m,meg adawerem,meg mcafee firewallam. :)
És nem pop3-azok. Olyan postafiókom van, ami eleve szűr.
Ennek ellenére kaptam már olyan levelet, hogy ne küldözgessek vírusos levelet.


szomb. máj. 15, 2004 10:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Magyarország legnépszerűbb mobilszolgáltatója mindig többet ad! :P


szomb. máj. 15, 2004 8:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Csakúgy, mint az én gépem (jogtiszta NAV2004 felh.).


Na nekem is NAV 2004-em van :D . A jogtisztaságát meg hagyjuk... 8)


szomb. máj. 15, 2004 8:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Vodkafone007 írta:
Még egy dolog, ha tévedek akkor javítsatok ki: másik két mobilszolgáltató éves jelentése nyilvános, Vodafone?????? Miért?
Ha kicsit utánanézünk és számolgatunk, akkor arra jutunk,hogy elég komoly veszteséget termelhet a Vodafone magyarországon! Ha ezt nézzük érthető a titkolózás!

És? Miért érdekel az Téged?
Nyilvánvaló, hogy egy 5 éves hátránnyal induló cég később lesz nyereséges, mint a többiek, nem?
(Egyáltalán nyereségesek már a többiek??? Persze úgy összbefektetést értve, tehát a hálózatkiépítésbe, egyebekbe fektetett összeget is beleszámolva!)
Mit kell ezen lovagolni. Ha van rá pénzük, akkor csinálják. Ne aggódj, nem a Te 35 Ft-os prcdíjadból teszik!!!
Vodkafone007 írta:
Másik dolog a Voda levelezési renszerében tuti volt vírus, mert több Vodás dolgozótól is kaptam emailemre vírusfertőzött levelet, amelyet jeleztem is, de még szóra sem méltattak!

Vodkafone

Ismét a nem megfelelően informáltság beszél belőled!!!
Mielőtt ilyet leírsz, azelőtt tudnod kellene, hogy a mai vírusok EGYÁLTALÁN NEM azt tüntetik fel feladónak, akitől tényleg jönnek!!!!!
Hanem össze-vissza mindenkit, amilyen címeket épp be tudnak szerezni a gyanútlan (IDIÓTA) ügyfelek gépeiről (IDIÓTA = aki úgy netezik, hogy nem használ on-line vírusirtót és tűzfalat).
Ennek megfelelően kaptam én már vírust az info@axelero.hu-ról is, de az RTL-Klubtól is (valovilag@rtlklub.hu), de akár a Symantectől (én is) valamint rengetegszer a Microsoftttól és sorolhatnám.
Pedig az említett cégek mindegyike dollármilliókat költ arra, hogy a fertőzésmentességüket megőrizzék, és tuti, hogy teljesen tiszták is a szervereik!
Csakúgy, mint az én gépem (jogtiszta NAV2004 felh.).
Ennek ellenére naponta kapom felháborodott leveleket, hogy ide és oda küldtem vírusos levelet. Feladónak olyan mailcímem szerepel, amit utoljára úgy bő 4-5 éve használtam. Csakhát az axelero mindig továbbküldi a mostani címemre.


szomb. máj. 15, 2004 5:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Tejberizsa írta:
Hi!

4 hónapja átáltam vitamaxról előfizura ez idő alatt 1x sem tudtam lekérni az GPRS wap és net egyenlegemet az 1751-en. Miért? :?:
A rendszerük még vitamaxosként azonosít. TÖK GÁZ!!!


Hívd fel az 1270-et. Ők megmondják az egyenlegedet is, és azt is, hogy miért nem működik :wink: .


pén. máj. 14, 2004 23:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Vodkafone007 írta:
...

Másik dolog a Voda levelezési renszerében tuti volt vírus, mert több Vodás dolgozótól is kaptam emailemre vírusfertőzött levelet, amelyet jeleztem is, de még szóra sem méltattak!


A hsz-ed első részére csak annyiban reagálnék, hogy szabad szolgáltatóválasztás van.

A vírus részre pedig annyit, hogy nem mindig attól kapod a vírust amit látsz, ugye a vírusnak van annyi esze, hogy más e-mail címet használ, nem azét a gépét amelyikről küldik, hogy nehezebb legyen megtalálni. Amellett pedig miért ne lehetne a voda egyik gépe vírusos?

Nekem pl. legalább 10 ember küldött levelet, hogy vírust küldözget a gépem, holott egy deka vírus sincs rajta, bár én is kapok napi szinten 50-60 db. vírusos levelet. A minap pl az info@symantec.com -ról kaptam egy vírust, mégsem írtam nekik feleslegesen, mert 1 ha tényleg vírusos a gépük akkor valszeg előbb vették volna észre mint én, 2 volt annyi eszem, hogy valószínűleg nem tőlük jött, csak a címüket használták fel...


pén. máj. 14, 2004 23:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Bíkíscsábá
Hozzászólás 
Hi!

4 hónapja átáltam vitamaxról előfizura ez idő alatt 1x sem tudtam lekérni az GPRS wap és net egyenlegemet az 1751-en. Miért? :?:
A rendszerük még vitamaxosként azonosít. TÖK GÁZ!!!


pén. máj. 14, 2004 22:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
-A HIF-et arra meg lehet kérni, hogy jöjjön ki, és nézze meg, miért szaggat a vonal? És, hogy járjon el ezügyben, hogy javítsák meg?

Valami kárpótlásra igényt tarthatok (ha minden panaszomat egyszerre írom meg, egy levélben, és az alapján)?

Elegem van már az ilyen típusú levelekből:

[i]Sajnálattal értesültünk hozzánk érkezett leveléből az Önt ért kellemetlenségéről, melyért ezúton is szeretnénk szíves elnézését kérni!


Nagyon kíváncsi vagyok mit regál a HTH a problémádra, mert nekem is hasonló problémáim vannak. Voda pofátlanul nem hajlandó foglalkozni az ügyfeleik panaszaival.
Ne haragudjatok, de egy minőségi panaszt többszöri bejelentés után sablonszövegekkel elintézni.... Kicserélték a SIM kártyámat, amire azt mondták hibás, kértem a vizsgálatát:lassan 5 hónapja vizsgálják:)
Telefonomat is bevizsgáltattam független szervizben semmi gond. Most újra jönnek a domborzati viszonyokkal, ja és újra vigyem bevizsgálni a SIM kártyámat. Egyetlen dolgot nem hajlandók felfogni, hogy nem mindig tapasztalt hibajelenségről van szó, azaz ...
Vodafone szolgáltatása már nem is nevezhető szolgáltatásnak!
Éves szinten a Voda költ legtöbbet televíziós reklámfilmekre, igaz 0,9 milliárddal marad le a Westel, de ha megnézzük az előfizetők számát és éves nettó árbevételét, akkor ez óriási összeg! Érthető miért nem tud fejleszteni!
Még egy dolog, ha tévedek akkor javítsatok ki: másik két mobilszolgáltató éves jelentése nyilvános, Vodafone?????? Miért?
Ha kicsit utánanézünk és számolgatunk, akkor arra jutunk,hogy elég komoly veszteséget termelhet a Vodafone magyarországon! Ha ezt nézzük érthető a titkolózás!
Másik dolog a Voda levelezési renszerében tuti volt vírus, mert több Vodás dolgozótól is kaptam emailemre vírusfertőzött levelet, amelyet jeleztem is, de még szóra sem méltattak!


Vodkafone


pén. máj. 14, 2004 22:39
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 9:24
Hozzászólások: 70
Hozzászólás 
shadai írta:
Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni:

Két éve vettem (apróhirdetés útján) egy Vodafone SIM kártyát - azóta is ezt használom, havonta általában egyszer töltöm fel, a 12.5 ezer Ft-os kártyával.

Sajnos nem kötöttünk adás-vételi szerződést és lemondó nyilatkozat sem készült... :oops:

Megkaptam viszont a kártyához (számhoz) tartozó ügyfél-kódot (vodafone kód) és a PIN/PUK kódokat is.

Kérdésem: van valamilyen megoldás ilyen esetre? Lehet "legalizálni" egy ilyen számot? Az eredeti tulajdonos megtalálására nincs esély.

Előre is köszönöm a válaszokat:
shada:i


Nem tudom, vodánál megy-e a dolog, de pannonnál lehetőség van arra, hogy ha van egy kártyád, ami nem a te neveden van, de úgy érzed, hogy megvan a jogalapod a használatra, akkor tehetsz egy nyilatkozatot. Ebben büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy a fentieket, és a kártyát átírják a te nevedre. Nyilvánvalóan nem 2 napos használat után történik ez, megnézik, nincs-e valami gubanc vele, de így kerülhet a nevedre.
Jogilag elbirtoklás a folyamat neve, csak éppen nincs meg a szükséges 10 év, és nem is lehetesz tulajdonos, hiszen az mindvégig a szolgáltató marad. :D


pén. máj. 14, 2004 14:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Nokian írta:
vizsla1 írta:
Kész. Irány a HIF.

A HIF-et arra meg lehet kérni, hogy jöjjön ki, és nézze meg, miért szaggat a vonal? És, hogy járjon el ezügyben, hogy javítsák meg?

Valami kárpótlásra igényt tarthatok (ha minden panaszomat egyszerre írom meg, egy levélben, és az alapján)?


Sok sikert kívánok, remélhetőleg nem hajtanak el valami sablonos szöveggel... :?


Köszi :D

Ha már ők is sablonszöveget nyomnak, akkor az már katasztrófa... :cry:

Amúgy olvasási visszaigazolással küldtem, és az még nem érkezett meg. Bár ez nem jelent semmit se.


pén. máj. 14, 2004 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Kész. Irány a HIF.

A HIF-et arra meg lehet kérni, hogy jöjjön ki, és nézze meg, miért szaggat a vonal? És, hogy járjon el ezügyben, hogy javítsák meg?

Valami kárpótlásra igényt tarthatok (ha minden panaszomat egyszerre írom meg, egy levélben, és az alapján)?


Sok sikert kívánok, remélhetőleg nem hajtanak el valami sablonos szöveggel... :?


pén. máj. 14, 2004 12:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
shadai írta:
Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni:

Két éve vettem (apróhirdetés útján) egy Vodafone SIM kártyát - azóta is ezt használom, havonta általában egyszer töltöm fel, a 12.5 ezer Ft-os kártyával.

Sajnos nem kötöttünk adás-vételi szerződést és lemondó nyilatkozat sem készült... :oops:

Megkaptam viszont a kártyához (számhoz) tartozó ügyfél-kódot (vodafone kód) és a PIN/PUK kódokat is.

Kérdésem: van valamilyen megoldás ilyen esetre? Lehet "legalizálni" egy ilyen számot? Az eredeti tulajdonos megtalálására nincs esély.

Előre is köszönöm a válaszokat:
shada:i


Már beleírtam a másikba a választ...

Ami pedig Engem illet: levél elküldve a HIF-nek - MINDEN, ami csak eszembe jutott... :-)


pén. máj. 14, 2004 12:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
- These recipients of your message have been processed by the mail server:

gprs@vodafone.hu; Action: Failed; Status: 5.1.1 (bad destination mailbox address)
Remote MTA ESU1.vodafone.hu: SMTP diagnostic: 550 RCPT TO:<gprs@vodafone.hu> User unknown


:lol:

Egyre jobb. Pedig a honlapon lévő GYIK szerint ide kellene írnom. És régebben még működött.

Újabb példa arra, hogy a honlap tele van elavult információkkal. Az akciós árlistában még benne sincs, hogy Európával is vásárolhatóak a telefonk, de a TV-ben nyomják dögivel. És ez csak 2 példa a sok hiba közül.

Kész. Irány a HIF.

A HIF-et arra meg lehet kérni, hogy jöjjön ki, és nézze meg, miért szaggat a vonal? És, hogy járjon el ezügyben, hogy javítsák meg?

Valami kárpótlásra igényt tarthatok (ha minden panaszomat egyszerre írom meg, egy levélben, és az alapján)?

Elegem van már az ilyen típusú levelekből:

Sajnálattal értesültünk hozzánk érkezett leveléből az Önt ért kellemetlenségéről, melyért ezúton is szeretnénk szíves elnézését kérni!


pén. máj. 14, 2004 9:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
v525

171 MB: 2004.05.10. 18:59 -> 2004.05.13. 22:16. Ez nagyjából 75 óra. Tehát 75 óra volt arra, hogy letötöltsek 171 MB-ot. Ehhez, ha fullon van a sebesség: 171*1024/6.5= 7,5 óra kellett.

A Connect Me 13,5 óra felcsatlakozást mutat, a DU Meter meg 1-gyel többet, mivel 1 órát matávval is neteztem.
Tekintettel arra, hogy a sebesség nem volt végig maximumon, csak az esetek 5(öt)%-ában, ezért ez lehetetlen!!!!!

Csak otthon használtam a netet. Akkor meg most mi van?

A szolgáltatást lemondtam, ezt már matávval küldöm.

Gondolom a 1270-nel semmit se érek. Igaz?


Tartok tőle, hogy semmit.
Nincs jobb szó rá, katasztrofális a nyilvántartásuk a GPRS terén.
Bármelyik normális ISP-hez odamész, kivonatosan, táblázatba rendezve le tudod kérni a kapcsolataid időtartamát legalább 3 hónapra visszamenőleg.

Én, ha a HÍF helyében lennék, egyszerűen nem engedném, hogy ISP-ként működhessen a Voda.
Legalábbis addig, ameddig ezt így nem oldja meg.


pén. máj. 14, 2004 8:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Macika írta:
vizsla1 írta:
Úgy, de úúúgy reménykedtem, hogy Velem ez nem fog megtörténni. És tessék:

10-én lett megredelve a GPRS NET. Csak Connect Me-vel lett használva, és amikor először felcsatlakoztam, a korábbi értéket lenulláztam.

A mért adatforgalom: most éppen 75,01 MB-ot mutat.

Fut mellette a DU Meter, ez 84,42 MB-ot mért, mert az első napon még lett használva a MATÁV is.

És ma reggel 8:30-kor jön az SMS:

Tisztelt Ügyfelünk! Internet adatforgalma elérte a 150 MB-ot. Az Ön által forgalmazott, utoljára feldolgozott adat dátuma: 2004-05-13 22:16.

Standard netet használok.

Most hívtam a 1751-et: 171 MB-ot mond.

Most akkor mi van?????????????????


Egészen, de egészen véletlenül nem új szoftveres 6600-val használod a netet?
Csak kérdezem.


v525

171 MB: 2004.05.10. 18:59 -> 2004.05.13. 22:16. Ez nagyjából 75 óra. Tehát 75 óra volt arra, hogy letötöltsek 171 MB-ot. Ehhez, ha fullon van a sebesség: 171*1024/6.5= 7,5 óra kellett.

A Connect Me 13,5 óra felcsatlakozást mutat, a DU Meter meg 1-gyel többet, mivel 1 órát matávval is neteztem.
Tekintettel arra, hogy a sebesség nem volt végig maximumon, csak az esetek 5(öt)%-ában, ezért ez lehetetlen!!!!!

Csak otthon használtam a netet. Akkor meg most mi van?

A szolgáltatást lemondtam, ezt már matávval küldöm.

Gondolom a 1270-nel semmit se érek. Igaz?


pén. máj. 14, 2004 8:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Úgy, de úúúgy reménykedtem, hogy Velem ez nem fog megtörténni. És tessék:

10-én lett megredelve a GPRS NET. Csak Connect Me-vel lett használva, és amikor először felcsatlakoztam, a korábbi értéket lenulláztam.

A mért adatforgalom: most éppen 75,01 MB-ot mutat.

Fut mellette a DU Meter, ez 84,42 MB-ot mért, mert az első napon még lett használva a MATÁV is.

És ma reggel 8:30-kor jön az SMS:

Tisztelt Ügyfelünk! Internet adatforgalma elérte a 150 MB-ot. Az Ön által forgalmazott, utoljára feldolgozott adat dátuma: 2004-05-13 22:16.

Standard netet használok.

Most hívtam a 1751-et: 171 MB-ot mond.

Most akkor mi van?????????????????


Egészen, de egészen véletlenül nem új szoftveres 6600-val használod a netet?
Csak kérdezem.


pén. máj. 14, 2004 7:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Úgy, de úúúgy reménykedtem, hogy Velem ez nem fog megtörténni. És tessék:

10-én lett megredelve a GPRS NET. Csak Connect Me-vel lett használva, és amikor először felcsatlakoztam, a korábbi értéket lenulláztam.

A mért adatforgalom: most éppen 75,01 MB-ot mutat.

Fut mellette a DU Meter, ez 84,42 MB-ot mért, mert az első napon még lett használva a MATÁV is.

És ma reggel 8:30-kor jön az SMS:

Tisztelt Ügyfelünk! Internet adatforgalma elérte a 150 MB-ot. Az Ön által forgalmazott, utoljára feldolgozott adat dátuma: 2004-05-13 22:16.

Standard netet használok.

Most hívtam a 1751-et: 171 MB-ot mond.

Most akkor mi van?????????????????


pén. máj. 14, 2004 7:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
- These recipients of your message have been processed by the mail server:

ugyfelszolgalat@vodafone.hu; Action: Failed; Status: 5.2.2 (mailbox full)
Remote MTA ESU1.vodafone.hu: SMTP diagnostic: 552 RCPT TO:<ugyfelszolgalat@vodafone.hu> Mailbox disk quota exceeded

:D :D :D



Hinnye!

Na ez komoly égés. Ez az amit nem engedhet meg magának egy cég.
Ez az izzadságszagú rongyrázás tipikus példája!!!
A TV-spotokra milliárdokat költenek, de arra nincs ember, hogy összehegesszen egy mondjuk 1 GB-os levélszerverhelyet...

Persze az is lehet, hogy a szokatlanul magas vírusaktivitás miatt van, nem láthatunk bele a dolgokba.
Ha belegondolok, hogy csak én kapok naponta 100-120 vírusos levelet a 6 postafiókomba... És hol vagyok én a Vodához képest...

Mindenesetre egy becsületesen tejelő előfizetőt nem érdekli ez.


csüt. máj. 13, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
- These recipients of your message have been processed by the mail server:

ugyfelszolgalat@vodafone.hu; Action: Failed; Status: 5.2.2 (mailbox full)
Remote MTA ESU1.vodafone.hu: SMTP diagnostic: 552 RCPT TO:<ugyfelszolgalat@vodafone.hu> Mailbox disk quota exceeded

:D :D :D


Már rendet raktak...


csüt. máj. 13, 2004 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
- These recipients of your message have been processed by the mail server:

ugyfelszolgalat@vodafone.hu; Action: Failed; Status: 5.2.2 (mailbox full)
Remote MTA ESU1.vodafone.hu: SMTP diagnostic: 552 RCPT TO:<ugyfelszolgalat@vodafone.hu> Mailbox disk quota exceeded

:D :D :D


csüt. máj. 13, 2004 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
GrrrRrrRRrrHhhHzZzZzzzz..... ?#*!@$! Már megint lasúúúúú a vodafone és minden harmadik alkalommal "hálózat foglalt" mind a három telómban... Ez Budapest...


hétf. márc. 15, 2004 10:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
nem egészen gyalázó,
de az új játékos reklámban, teljes képernyőben mutatják az adott játék pc-s, vagy konzolos grafikával,
először nekem sem tűnt fel, hogy ott vigyorog a telefon képén is a megfelelő kép


hétf. márc. 15, 2004 10:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 103
Hozzászólás 
Ismét csak a korrektség kedvéért:

Amikor a per elindult a voda ellen akkor még senki nem
tudott semmit arról mi lesz 2003 nyara után konkrétan. Ja
hogy a biróság csigatempója is a netért bűne..., akkor nem
szóltam


hétf. márc. 15, 2004 7:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szeged, Zápor József Kávézója
Hozzászólás 
Macika

>>Mondjuk ez nagyon nem ugyanaz, mint a Voda esete a GPRS-sel.
Ebben igazad van. Itt csak arra utaltam,h lehet a változtatásokat korrekten és inkorrekten kezelni.


>>Mint említettem, mindenki tudta a szerződéskötéskor, hogy LEGKÉSŐBB 2003 nyarán változni fog az egész elszámolás, átalánydíjról csak addig lehet szó.
Ebben is igazad van, de mutass nekem 1 azaz egy embert, aki ilyen mértékű - több mint 400%-os - áremelésre gondolt. És szerintem ez volt a nagyon gusztustalan a Voda részéről. Jól tudták,h nem a Chellos és ADSL-es emberkék rohannak majd szerződést kötni, hanem az éppen akkor a Matáv által megszivatott emberek.

Na mind1 ez van. Sajna abban nem hiszek, h a bíróság igazságot tesz ez ügyben. Ők ugye "csak" a jog alapján ítélkeznek. A többit majd megteszik/megtették az előfizetők.


Üdv
Karesz


vas. márc. 14, 2004 22:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
egyszerûen úgy van, hogy valakik /pl. netért/ csinálnak valami nekik fontos dolgot, s persze igyekszenek mindenkit maguk mögé állítani.

Aztán, mikor a maguk problémájával már sikerült zöldágra vergõdiük, onnantól kezdve megint lesz egy fal szervezet. Azaz addig netért, míg nekem nincs.......


vas. márc. 14, 2004 22:43
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Elveszett cirkáló
Hozzászólás 
Így van!
A Netértnek az adatmérésre, és annak közlésére kéne rámennie!!!!

Ma éjjel volt a havizárásom, és egy hete 61MB-ot nyög be a 1751!!!
Na vajon akkor ők mennyivel zárnak le? Ha 200MB alatt, akkor mázli, bár a pontos adatot akkor sem tudom meg.
És ahogy elnézem, másnak is vannak gondjai.


vas. márc. 14, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Itt ülök, szemben Veled!
Hozzászólás 
Én sem értem.
{b}Perért kiált, hogy adhoc módon mérik a mostani GPRS-adatmennyiséget. Ez TÉNYLEG tarthatatlan. KÖZE NINCS a számlálóállásoknak a valós tényekhez, ha valaki beületesen lekéri naponta (igen jó pénzért!) az állást, még akkor is előfordulhat, hogy a VODAFONE HIBÁJÁBÓL a dupláját kell kifizetni utólag a GPRS-net használatáért.{/b}

És erre egy több mint 1 éves - a GVH által már egyszer kivizsgált és rendben talált - üggyel veri a palávert a NETÉRT.


vas. márc. 14, 2004 18:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Brummogó:

nem azért marasztalták el a vodát, hogy már elõbb változtatott /korlátozott/, hanem hogy a változtatást nem pontosan fogalmazta meg. Nagy különbség! Ui. az "adatforgalom függvényében", nem egy jogi megfogalmazás. Tehát magával az 1GB-os korlátozással semmi gond nem volt.

Egyébként nem uncsi még ez? Azóta millió egy dologba bele lehet kötni a voda háza táján, miért kell mindig a gprs-en rágódni, amikor az egyénként is jogszerû /bár tényleg etikátlan/ volt??????


vas. márc. 14, 2004 18:23
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 103
Hozzászólás 
" Mint említettem, mindenki tudta a szerződéskötéskor, hogy
LEGKÉSŐBB 2003 nyarán változni fog az egész elszámolás,
átalánydíjról csak addig lehet szó."

Majdnem stimmel, csak éppen azt tudtuk, hogy 2003 julius
15-ig nem változik, csak utána. Ez azért nem ugyanaz...

És ezért marasztalták el 1. fokon a vodát, mert már
februárban változtatott legalábbis papíron. (Gyakorlatban
nemigen merte meghúzni, legalábbis nekem 2 GB felett sem
merték elzárni a csapot!!!)


vas. márc. 14, 2004 16:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Nagyon egyszerű az oka hogy miért csak a Vodafonet szidják
az emberek.
1 Mikor bevezette, a próbaidő ugye ingyenes volt. Persze
általában nem működött, mindenki betudta annak, hogy mivel
nem kell érte fizetni, sokan próbálják, leterhelt a
hálózat.
2 Mikor már fizetni kellett érte, nagyon sokszor akkor sem
ment, ezért nagyon sokan, jogosan reklamáltak, hiszen
fizettek a szolgáltatásért. Szép lassan, de fejlődött a
Voda, már elég jól használható volt, mikor emelték a
díjakat.
3 Drasztikusan emelte az árat, ami sok embert érzékenyen
érintett. A szabadság után korlátok közé lettek szorítva a
felhasználók.

Eközben a másik két szolgáltató is nyújtott
internetszolgáltatást, igaz jóval drágábban, viszont az
legalább használható volt. Tudom, mert több mint egy éve
csak a Pannon GPRS-t használom. A két nagyobbik
szolgáltató tisztában volt azzal, hogy mit bír el a
hálózata, ez alapján szabdák meg az árat és
adatmennyiséget, nem pedig rászabadították a hálózatra a
több tíz vagy szászezer felhasználót.

Arra is emlékszem, hogy mikor október 28-án a Pannaon 6400
Ft-ról 6250 Ft-ra csökkentette az internetszolgáltatás
árát és vele egy időben a 300 megáról 500-ra emelte a
felhasználható adatmennyiséget, akkor az egyik topikban,
azt írtad, hogy ez megfekteti a Pannon hálózatát. Ez
szerencsére nem következett be, még csak lassulást sem
tapasztaltam. Persze más lett volna ha mondjuk a Pannon
azt mondja 6250 Ft-ért korlátlan lesz, az biztos
megpadlózta volna. de gondolom utána néztek, mennyi
felhasználót bír még el a rendszer különösebb probléma
nélkül. Igaz, muinkanapokon napközben forgalmi díjas, de
akkor is ugyan olyan stabilan és gyorsan megy mint este 9
után. A hagyományos modemes internet nyomába sem érhet
sebességileg. Jó, persze a feltöltésnél más a helyzet, de
az a legkevesebb.

Szerintem a fenti okok miatt szidják mindig csak a
Vodafonet. Nekik az volt a lényeg, minél több előfizetőt
odacsábítsanak, hogy aztán mennyire lesznek megelégedve,
az már nem érdekelte őket. Nem véletlenül a havidíjasokat
célozták meg vele. Nekik nehezebb az elszakadás. nem csak
a reklámjuk agresszív, hanem az előfizető toborzásuk is.


vas. márc. 14, 2004 16:37
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
Az az oka ennek az egész neheztelős helyzetnek, hogy a
Vodafone a GPRS technológiát teljesen átgondolatlanul
vezette be a piacon, rossz üzletpolitikai részletekkel,
mint már említettem szemtelenül.
Ehhez még társul az új előfizetések megkötése körüli
macera.
Most személy szerint ennek köszönhetem a félhavidijas R&R
Dupla karimat és a business csomagot.
Erre szokás mondani: minden rosszban van valami jó.


vas. márc. 14, 2004 16:14
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Itt ülök, szemben Veled!
Hozzászólás 
Mondjuk ez nagyon nem ugyanaz, mint a Voda esete a GPRS-sel. Mint említettem, mindenki tudta a szerződéskötéskor, hogy LEGKÉSŐBB 2003 nyarán változni fog az egész elszámolás, átalánydíjról csak addig lehet szó.

{i}Ellenben azoknak az ügyfeleknek, akik már használták a szolgáltatást, továbbra is ingyenes maradt. Vajon miért????{/i}

Ugyanazért, amiért mind a mai napig is van VitaMax Party SIM, van másodperces alapú Optimum előfizetés, stb.

Hogy akik használták, azoknak megmaradjon.
Amikor szerződést kötöttek rá, akkor szó nem volt arról, hogy nem marad végig azonos feltételekkel. Magyarul határozatlan ideig biztosítja a szolgáltatást a szolgáltató, ameddig egyszercsak egyetlen tollvonással nem szünteti meg a csomagot, felajánlva mást helyette. Erre a zöld/sárga és a piros/kék szolgáltatónál is volt már példa.


vas. márc. 14, 2004 15:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szeged, Zápor József Kávézója
Hozzászólás 
Előrebocsátom, h nem vagyok egyik mobilcég alkalmazottja sem.
A Westel annakidején bevezette a mail szolgáltatását. Ezt dominós és előfizetéses ügyfelek egyaránt igényelhették. Teljesen ingyen, azaz havi nulla forintért kaptál 1 mail címet és SMS értesítést. Ezt a szolgáltatást már kb 1 éve nem lehet igényelni. Helyette van a 777mail vagy mi, amiért már fizetni kell. Ellenben azoknak az ügyfeleknek, akik már használták a szolgáltatást, továbbra is ingyenes maradt. Vajon miért????

Szóval azért meg lehet oldani a dolgokat etikusan is (pedig ez biztos,h veszteség a Westelnek) és nem lenne kötelező mindig "kitekerni" a szerződéseket.

Üdv
Karesz


vas. márc. 14, 2004 15:05
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Itt ülök, szemben Veled!
Hozzászólás 
4

Nem értem. A Pannont/Westelt miért nem b.ogatja senki? Náluk is van GPRS-net. Csak (jóval) drágábban, illetve időben korlátozottan.

Csak azt kell b.ogatni, aki olcsóbban adja a konkurenciánál, és azért kell b.ogatni, hogy miért nem adja még olcsóbban???


vas. márc. 14, 2004 14:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Itt ülök, szemben Veled!
Hozzászólás 
X-COM

Az a baj, hogy megint a kevésbé tehetős réteg szívta meg.
Mert bár {b}az köztudott volt, hogy magához az előfizetéshez nem kell SEMMIFÉLE hűséget aláírni{/b}, azért sokan elgondolkoztak, hogy ha már új előfizu és ilyen olcsón kínálnak hozzá GPRS-képes telefont, akkor csak beleugranak a 24 hónap hűségbe. Eddig akivel vitatkoztam, az mind egyetértett abban, hogy az új készülék varázsa nagyon-nagyon sokat nyomott a latba, a rabság vállalásába.
Az akkori (és mai) ÁSZF-et nagyon kevesen olvassák el, hihetetlenül kevesen tudják, hogy {b}csak{/b} előfizetés vásárlásához SEMMIFÉLE hűség nem kötelező. Köthető, de nem kötelező.

A reklámkampányban (és a létező összes tájékoztatóban) benne volt viszont, hogy csak 2003 nyaráig garantálják a átalánydíjas netelérést, onnantól kezdve várhatóan áttérnek adatmennyiség-alapú elszámolásra.
El nem tudom képzelni, hogy aki 2002. novemberében kötött 24 hónapos hűséget (most veszettül hangoztatva, hogy csak a net miatt, neki telefonálásra egyáltalán nem kell a Voda), az mit gondolt mégis? Van még 8 hónap átalánydíja, utána meg majd csak lesz valahogyan az azt követő 16 hónap alatt??? Vagy mégis mit gondolhatott???


vas. márc. 14, 2004 14:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
A korlátlanság fogalmát nagyon jól lehet csűrni-csavarni,
mert időben most is korlátlan.
Most is azt mondom szemtelenül hosszú volt a beetetési
időszak, így aztán ős westelesként maradtam Vodafone
előfizető is, tényleg csak a net miatt lettem az.


vas. márc. 14, 2004 13:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szeged, Zápor József Kávézója
Hozzászólás 
>>"Az, hogy elég drasztikus áremelést hajtottak végre, más dolog..."
Elég drasztikus?????????? Finom voltál. A korlátlan helyett 200MB azért 1 picivel több ennél.
Sajnos itt élt vissza nagyon csúnyán a helyzetével a Voda. Szebb dolog lett volna, ha a régi előfizetőket nem piszkálja, és csak az újakat korlátozza.

A másik gond pedig,h sokszor volt amikor egy, másfél hétig semmi net nem volt, de ekkor sem írtak semmit jóvá, pedig utólag kiderült,h a vodanál voltak a gondok.

Én előtte Vitamaxos voltam és CSAK a net miatt váltottam előfizetésesre. Nem akartam/akarok filmeket letölteni, de sajna a 200MB semmire sem elég.

Üdv
Karesz


vas. márc. 14, 2004 13:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
nem jogos-nem jogos
de azért volt az a reklámjuk ami egyértelműen arra ment rá, hogy korlátlan net van, gyere ide


vas. márc. 14, 2004 12:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség