Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 26, 2024 20:25



Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Földelt konnektor 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
fdsamano: kösz a képeket! :-)


pén. márc. 14, 2003 14:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
jah én elkot néztem, de akkor ezzel nem lehet megcsinálni?
Nincs sok kedvem boltba menni a kondiért, mivel elkoból elég nagy választékom van...
Már csak azt hogy ezzel ugye nem tudom hazavágni a tv tunerjét, ha xar kondit teszek rá?
Üdv.: Stevee_TM


pén. márc. 14, 2003 13:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Na, nem jött át jól a "mikro" jel. Amikor írtam, még jó volt. ľ=ALT+0181
Egyébként helyesen földelt rendszereknél a PC háza is és az antennakábel is földre van kötve, a két földelés között csak a földhurok miatt keletkezett zavaró feszültség mérhető, ami a tunerkártya bemenetét megbolondítja. Az 55 V-os feszültséget a földelt antennakábel és a kettős szigetelésű tv antennabemenete között mértem.


pén. márc. 14, 2003 1:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Igen, sajnos ezek az értékek csak elektrolit kondenzátorban léteznek. A "ľ" valóban mikro-t jelent, 1 ľF (mikrofarad) = 1000 nF (nanofarad). A pF (pikofarad) a nanofarad ezredrésze. Célunk eléréséhez 1-10 nanofarad körüli értékek kellenek, ezek a tv jelét áteresztik, az alacsonyabb frekvenciájú zavaró jeleket pedig levágják. Az elektrolit kondenzátorok inkább tápfeszültség szűrésére és egyenfeszültség leválasztására szolgálnak. A nanofarados nagyságrendű kondik feszültségértéke 63 V, vagy annál nagyobb, kisebbel még nem találkoztam. A szűrőn 55 V-ot mértem. Ha mégis ennél kisebb feszültség lenne ráírva a kondira, keress inkább más fajtát.
A Gold által említett Remix kondik valószínűleg jók erre a célra. Az én kondijaim bontásból származó szovjet alkatrészek, 250 V-osak.


pén. márc. 14, 2003 0:52
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nekem van olyan érzésem hogy steveetm elko kondival próbálkozik.Ha nem akkor bocsi.
Leválasztás céljára ajánlom Remix típusú kondikat (fekete öntött ház teteje színes piros,sárga,zöld stb) kb15-25 évvel ezelöttiek de jó minőségüek.
Holnapra meglesz az Iso. típusa


csüt. márc. 13, 2003 23:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
Eldöntöttem, hogy én is elvégzem az antennakábelemem a szükséges átalakítást, ed vmi még nem teljesen világos.
Találtam jópár kondit, asszem 100uf(mikro csak ilyen betü nincs) től 470 ig, de ott a kapacitás mellett van fel van még tüntetve egy feszültség érték is.
Na most ez tök mind1 mennyi?
mert a 470uf es 200V os kondi rohadt nagy, de van 1000uf es kondim ami meg 16V + egy 2200uf es ami szintén 16V os.

Szal az ok, hogy kb 750pf es kell de hány voltos legyen?
Üdv.: Stevee_TM


csüt. márc. 13, 2003 21:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi!

Rákóczi téren van egy elég korrekt antennabolt, szerintem ott kapható ilyen leválasztó ketyere, akinek nincs ingere, kedve, tehetsége, ideje ilyesmit barkácsolni.


csüt. márc. 13, 2003 19:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Azért nem ennyire drága, ezek stúdióba valók. A felhasználói változat 2k forint körül lehet, de inkább a fele. A neten viszont csak ezeket találtam. :(
A kondikról:
két sorba kötött 2,2 nF eredője 1,1 nF, ez 50 MHz-en, a VHF1 sáv alján kb 3 Ohm. Aki az 1-es sávot is hibátlanul akarja nézni, tegyen be nagyobb kondit. A CB-rádiók 27 MHz-es zavarójelét a nagyobb kondi kevésbé csillapítja. A Conrad-nál van induktivitásszegény kondi, WIMA gyártmány, MKS2 a típusa, sajnos csak 10 nF-tól indul, 49 Ft/db. A kerámia kondik nekem nem jöttek be, de ha nincs más, lehet próbálkozni.
A földelés:
kipróbáltam több variációt, amiket korábban leírtam. A legjobb az lett, amikor a kimenő csatlakozóhoz egészen közel fúrtam egy 3-as lyukat, egy átmenő csavarral odafogattam egy forrfület, és ahhoz forrasztottam a föld ágba kötött kondit egész rövid lábbal.
(Azért jó lenne egy forrás, ahol én is vennék néhány gyári darabot.)


csüt. márc. 13, 2003 14:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nekem is UPC adott.De nem gondoltam volna hogy ilyen drága még most is kételkedek benn.Jelenleg nincs nálam mert jelen esetben a szomszédnak adtam mért ő földelt számítógépen tvzik és egy villanyfán vagyunk. Amikor simán rányomta gépére nálunk is megzakkant tv kép **** lett és még jóval nagyobbakat szikrázott és jobban rázott antenna csatlakozásoknál.
Én nem nézek számítógépen tv-t hanem én filmeket sz.gépről.Én úgy oldottam meg galanizálást hogy az audio 1 méteres szakaszon optikai még a kép 2,4 GHz megy tovább.
Estére megnézem a típusát és típuszámát az Isolatornak.


csüt. márc. 13, 2003 9:23
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Kösz a segítséget fdsamano és a többeknek is!

Üdv


csüt. márc. 13, 2003 7:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Végre találtam a neten valamiket: http://www.erando.hu/eneo.pdf , földhurok megszüntető transzformátor: 36.600 HUF (+ÁFA gondolom)
www.permanent.hu/download/c1031.doc ugyanaz 12.000
www.hqnedis.hu is forgalmaz valamit, de asszem az autórádióhoz való


csüt. márc. 13, 2003 4:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Tegnap járt nálam egy ember, akinek egy ismerőse szintén kapott a kábeltársaság emberétől ilyen leválasztót. Az UPC-s volt. Én EMKTV területen vagyok, az nekem nem adott.
A doboz súlya alapján nem lehet megállapítani, hogy van-e benne trafó: ilyen frekvenciákon egy trafó néhány milligramm.
Gold, ha tudsz valamit, ne titkold, több másik topicban is keresik a megoldást!


csüt. márc. 13, 2003 3:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én már írtam itt, h a szolgáltató szerint minden szabályos, így nem ad,
mert nincs mire adni.
A földelésen már túl vagyunk a koax ráz c. eset ven most képben.
Ilyen ISOLATOR-nak merre lehetne utánanézni? Esetleg tudsz vmi
szerelőt, aki jön, és bedobja? Mivel itt új kábelezés van, és elvben
pont mindenféle szabvány betartása miatt, így a szolgáltató kilőve.

Üdv, Cov.
ui: tudsz árat is?


csüt. márc. 13, 2003 1:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Azt nem értem miért szenvedtek itt ebben a topicban.
Véleményem az egészről..
1. Számítógépet mindenképp le KELL földelni nemhiába van euro csatlakozon mindhárom ér bekötve.
Ha nincs föld erre vannak szakemberek+áromszolgáltató emberei.
2.Fő gond mindig a házban lévő szorakoztató elektronikai cuccok + kábeltv.
Itt sokféle megoldást hallottam (kondi ,leföldelés stb).
De erre a legjobb megoldás ha elhiszitek ha nem
kell szólni a kábeltvtársaságnak (én is így tettem másnap jött a szerelő bedopta majd ment tovább)és azok tudnak adni gyári földhurokleválasztót másképpen ISOLATOR és ez nem házi barkács.
- A jelet nem rontja 5-1000MHZ működik.
- Vastag öntött fémházú (nem ragasztott)
- Sima antennaosztókhoz képest jóval súlyosabb tehát valószínű hogy valamilyen trafó lehet benn.
- Tökéletes leválasztás.


csüt. márc. 13, 2003 0:30
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
fdasmano: írtam választ végre, de most itt folytathatjuk :-)
Nekem csak tanpályás pákaengedélyem van, így nem próbálkoznék.
Viszont megkapott, h mennyire egyszerű, és OLCSÓ ez a dolog.
Körbe is kérdezek, h kinek kell még ilyen, talán gyárthatnál(-nátok)
ilyen kis körben. Vagy írhatna vki, akinek kell. Ezzel együtt meg
a találékonyság is "cserélődne", ki miként/mibe helyezné a cuccost.
Részemről tökmind1 miként nézzen ki, csak ne legyen sérülés(ön)veszélyes :-)

Üdv, Cov.


szer. márc. 12, 2003 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ha kettőnél több földelt készüléket összekötsz, akkor mindig eszméletlen brummos lesz. Ha bármelyik kettőt nézed, szinte brumm-mentes. Ezen csak a jó öreg BEAG-os illesztőtrafók segítettek. Valamit segít, ha kváziszimmetrikusan kötöd a kábelt: egyik belső ér a meleg, másik belső ér a jelföld, az árnyékolást pedig csak a kábel egyik végén kötöd be.


szer. márc. 12, 2003 23:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Be kellene vezetni a vízijártassági mintájára a pákajártasságit?   :o)

Ez a kis cucc olyan egyszerű és kis anyagköltségű, hogy érdemes lenne gyártani. Szerintem több ezer ember szenved ugyanilyen gondoktól.
Ezt a kondis megoldást anno audiokábelen is próbálgattam, csak ott van egy másik probléma: a megszüntetni kívánt freki (az 50 Hz) beleesik az átvivendő tartományba (igaz, csak a legalján). Ha dögös mélyhangátvitelt akartam és nagy kondikat használtam, akkor halkan "megjelent" a brumm is; a kisebb értékű kondik viszont kismértékben már vágják a sáv alját. Szóval ez nem egy könnyű téma.


szer. márc. 12, 2003 22:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Protoss (és mindenki, akinek van jogosítványa forrasztópákára)!
A kapcsolás nagyon egyszerű, megpróbálom leírni. Meg kell szakítani a koaxkábelt, és a belső eret és a külső árnyékolást is 1-1 db 470 pF - 10 nF közötti értékű kondenzátorral össze kell kötni (belsőt a belsővel, külsőt a külsővel). Rögzítsd össze az egészet, mert nem bírja a nyüstölést, és a megbontott koax-részt a kondikkal tedd egy fémházba, mert különben antennaként vesz minden zavart.
A fémházat kösd össze az EGYIK árnyékolással!!!!!!!
És kész...
Na mechanikailag egy kicsit bonyolultabb a dolog. Én egy kb. fél méter hosszú toldóként csináltam meg, hogy ne az "élő" kábelen kísérletezgessek.
A Hang szekcióban leslie_m leír egy fémdobozt, amit antennaboltban lehet kapni, a két oldalán egy-egy "F" típusú csatlakozóval (leslie_m leírását érdemes elolvasni!!!). Kell venned még egy "F" típusú dugót, aminek meglepő módon csak külső fémháza van, a koax belső erét használja dugóként. Az árnyékolást vissza kell hajtani, és a "dugót" a kábelre rácsavarni. És persze kell 1-1 dugó + hüvely, hogy hozzá lehessen toldani a jelenlegi kábelhez.
Nekem sajnos ilyen fémdobozom még nem lett, mert éjfélkor kezdtem hozzá, és nem voltak nyitva a boltok. Volt viszont egy "F" típusú koax elosztóm (900 MHz-es). Az alján van egy fém lemez, kicsit beragasztva, de könnyű kipattintani. Ne dobd el, mert a végén vissza kell rakni! A belét (egy ferritgyűrű + 5 cm drót) kiforrasztottam, az IN feliratú csatlakozóra egy "F" típusú dugóval bekötöttem 20-30 cm koaxot, másik végén antennacsatlakozóval. Az egyik OUT csatlakozó fémbelét kihúztam, a műanyag részt fúróval kiszedtem. Először dugóhúzóval akartam, de nem ment bele!!! Sajnos a koaxom külső átmérője nagyobb volt, mint a lyuk, de egy 7,5 mm-es fúróval legyőztem. Alumínium öntvény, élvezet volt fúrni. A másik darab (2 sz.) koax végét megblankoltam, és bedugtam a lyukon. Célszerű akkora lyukat fúrni, amibe jó szorosan megy be a kábel, egyébként kihúzás ellen rögzíteni kell. A koax belső ere kb. fél centi, belső szigetelés kb. 1 cm, a külső vezető (árnyékolás) kb fél cm, és még kb. fél centi külső szigetelés kerül a dobozon belülre. Az egyik kondit a 2 sz. koax belső vezetője és az IN csatlakozó belső vezetője közé forrasztottam rövid lábakkal. A másik kondi egyik végét a 2 sz. koax külső vezetőjére forrasztottam, és aztán jött a gond, mert a másik végét a házra kell forrasztani. A ház sajnos alu öntvény, elég rosszul forrasztható. A legjobb megoldás fúrni egy 2,5-ös lyukat, bele 3-as menetet, és egy csavarral egy forrfület odarögzíteni, ahhoz lehet forrasztani. A második megoldás: a házon kívül van egy földelőcsavar, egy dróttal ki kell vezetni a kondi másik lábát, és a csavarhoz földelni. Én a harmadik megoldást választottam (elég randa); a harmadik csatlakozóba bekötöttem egy rövidre zárt koaxdarabot. A 2. sz koax másik végére a másik antennacsatlakozó, alja lemez vissza, lehet próbálni!
A kondik: leslie_m 2,2 nF-os kerámiakondikat használt. Nekem valamiért a kerámia nem jött be, túl sok zavart hozott be, a magas tartományban erősen vágta a jelet. Most 2 db 750 pF van benne, induktivitásszegény fajta.

Kérdések?


szer. márc. 12, 2003 20:29
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Ezek ám a jó hírek, végre csöndbe lesz a gépem és ha kellene meg tudom oldani, hogy ne rázzon. :)))
fdsamano: A kapcs. rajzot eltudnád küldeni majd nekem is?
(freemailos címemere)

Kösz

Üdv


szer. márc. 12, 2003 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
100!

A fejlesztés persze nem áll meg. Visszanéztem a korábbi hozzászólásokat, és sagyuri nyomán átnéztem a hang csoportba. Ott van egy topic, "Kábel TV búgás" címmel, találtam egy leírást leslie_m-től. Utánaépítettem, és a darab kiválóan működik, nincs jelromlás, nincsenek zavarok. És természetesen nem ráz!

Jó reggelt mindenkinek!


kedd márc. 11, 2003 4:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
protoss:

Örülök, hogy elnyerte tetszésedet a lap ;)


hétf. márc. 10, 2003 20:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

fdsamano: Marha jó a link !:) Teli találat, végre nem kell ámításokkal foglalkoznom.

Majd figyelek a gépelésre, csak szokásomhoz híven mindig rohanok (és mindig álmos is vagyok:)).

Üdv


hétf. márc. 10, 2003 16:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Protoss! Így, hogy megadtad a megfejtést, már látom, hogy rájöhettem volna, hogy mi akar lenni, és csak a kezed csúszott el, mert vakon gépelsz.
Kihívhatok ezer érintésvédelmi szakembert, leméri, jónak találja, kiszámláz 5-10 eFt-ot, széttárja a karját, az antennabemenetem meg ráz tovább. Minél jobban földelelt a rendszerem, annál jobban ráz!
Nálad végül is mi okozza a rázást? A PC földeletlen, vagy az antennakábel? Látatlanban diagnosztizálok:
1. A PC földeletlen, az antennakábel földelt: a PC teszi rá a 110 V-ot. A PC-táp esetleges zárlatakor leéghet az antennakábel, mert azon keresztül folyik a föld felé a zárlati áram. Ha nem old ki a biztosíték, a kábel leégése után még jól meg is rázhat!
2. A PC földelt, és egyedi antennád van: a bekapcsolt tv teszi rá a 110 V-ot.
Ha leföldeled mindkettőt, valószínűleg az lesz a hiba, mint Cov-nál.
Átmeneti megoldásként vegyél vagy csinálj egy antennatoldó kábelt, akkor jól láthatóan tudod dugdosni az antennát a fémrészek megérintése nélkül.

Üdv fdsa


hétf. márc. 10, 2003 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cov és mindenki, akít a vízhűtés érdekel! Egy cimborám elég jól összeszedte, amit lehetett ebben a tárgyban. Neki egy Lada hűtő működik már féléve: http://mono.uw.hu/
(Ez kicsit off, de nem találtam hasonló topicot)


hétf. márc. 10, 2003 9:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

fdsamano: bocs, leleplezett (páran már bevallották, hogy vill. mérnökök) akart lenni, szóval csak azért írtam, hogy akik itt olvasgatnak és írogat már mindenki tudja, hogy a szakemberekre kell hallgatni. Ebből adódóan fölösleges minden harmadi írásnak arról szólnia, hogy fordulj szakemberhez!:)

Üdv


hétf. márc. 10, 2003 8:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Semmi gond, mindig leszedem a leveleket (el is jött jól).
Hamarosan válaszolok, de most egy táppal kísérletezgetek,
meg a 2.0-ás vízhűtőmbe feledkeztem bele :-) ... és köszi!

Üdv, Cov.
ui: ez nem jelenti a topic lezárását! ;-)


hétf. márc. 10, 2003 4:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
OFF

Cov, küldtem e-mailt, de kaptam egy hibaüzenetet, hogy a
kz67-es fiókod megtelt, és nem tudja továbbítani. Át van
irányítva? Ürítsd ki lécci!

ON


vas. márc. 09, 2003 4:05
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
cov@freemail :-)


vas. márc. 09, 2003 3:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Na akkor a fejlesztés befejezve, találtam két db 470 pF-os induktivitásszegény kondit, amelyekkel már elfogadható az egész. Az ATV, amit eddig nagyon zavart valami, kristálytisztán jön, a magasabb sávban levők közt van egy, ami kicsit zavaros (valami Kid channel), a többi még elmegy. Szeretném, ha kipróbálnád, priviben egyeztessünk.
Ja, a legnagyobb gond, hogy sokkal nehezebb megtalálni az antennabemenetet, mert egyáltalán nem ráz, még az a bizsergés sincs, ami a 10 nF-okkal volt.


vas. márc. 09, 2003 3:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Mivel Ő már alszik, én írogat6ok :-)
Aztán várom nagyon az eredményeket!

Üdv, Cov.


vas. márc. 09, 2003 3:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Látom Te se alszol! Megyek kísérletezni...


vas. márc. 09, 2003 2:17
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Elolvastam hangosan... barátnőm elaludt közben :-)
Én kipróbálok mindent, csak működjön a végén.
Viszont nem vagyok túl kísérletező egyénke, így
amíg vmi biztos(abb) +oldás nincs, én kivárom.

Üdv, Cov.
ui: nagyon köszi az eddigieket + az igyekezetet!


vas. márc. 09, 2003 2:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Nem nálam van ez a jelenség, Cov írta le, hogy az antennakábel földelését megszakítva csökkent a zavarás, bár nem szűnt meg. Emiatt gondoltam én is, hogy a földhurok hoz be nála valami zavart. Hogy a kondis változat segít-e, azt csak helyszíni próbával fogjuk tudni eldönteni. (Nekem nincs tuner-kártyám, a tv-outra meg egy Philips CGA monitor van dugva, bár azon is most mértem a földjén 110 V-ot.) A kisfeszültségű jelet lehet, hogy a belső érre kötik, az antennaerősítőm tápja is a koaxon ment, amíg volt antennám meg erősítőm.
Inkább az zavar, hogy az UHF sáv közepe tájától észrevehetően csökken a jelszint, zajosabb lesz a kép. Azt hittem először, hogy a trafó vágja le a jelet, de a kondis változat pontosan ugyanazokon a frekvenciákon okoz problémát. Biztos, hogy fellép egy ütközési csillapítás amiatt, hogy a kábel megbontásakor megváltozik a geometria, azon még tudok valamit javítani, de lehet, hogy a 10 nF-os kerámiakondinak már van valami induktivitása, és az okozza a jelcsökkenést. Kipróbálom majd, mi töténik, ha kap mellé egy-egy néhány pF-es kondit is. Még egy helyen van vele gondom, az HBO melleti csatornán erős zavar jön be, ami időnként ugrásszerűen megnövekszik, mintha egy CB-rádió beleszólna. Ez is teljesen egyformán viselkedik a trafós és a kondis változatnál. A trafó vasmagja egyébként egy olcsó műanyagházas koax-elosztóból származik, de a 900 MHz-es fémtokos elosztóban is hasonlóra emlékszem. Kösz a tanácsokat!


vas. márc. 09, 2003 1:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
A kondenzátor csak arra jó, hogy az 50 Hz-et visszatartja valamennyire, de mivel váltakozóáramról van szó, teljesen nem szigetel. Arra jó, hogy a brummot megszüntesse, hiszen az 50 Hz-re nézve nagyon megnöveli a földhurok impedanciáját.
Nálad azonban más a baj, ha jól értem; épp az a baj, hogy nem földpotenciálon van a koax árnyékolás, hanem valami magasabb feszültségen (a földhöz képest). Valódi galvanikus leválasztást tényleg csak egy trafó ad. Bár veszélyes áram nem tud kialakulni (50 Hz-en, ha bekötöd a két kondit) a nagy impedancia miatt, de bizserget, illetve a nagy bemenőimpedanciájú műszerek szépen mutatják a feszkót.
Nálam ilyen gond nem volt, a koax köpenye is földpotenciálon volt, csak földhurok alakult ki a földelőhálózat - koax köpeny - TV - audiokábel köpeny - erősítő - audiokábel köpeny - PC - földelt aljzat - földelőhálózat útvonalon; ezt szüntette meg szépen a két kondi a koaxban. Ha neked tényleg valami idegen fesz. van a koaxon, akkor a trafó a nyerő. Ha megfelelő kivitelű, akkor egycsapásra véd a földhurok és a veszélyes idegen feszültség ellen is.


vas. márc. 09, 2003 0:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
sagyuri, ötlet megvéve. Kipróbáltam: bár ugyanúgy 100 V körül van a koax és az antennacsatlakozó között, mint eredetiben, nem "csípősen" ráz, hanem csak úgy szoftosan, ha nagyon figyelek, érzem a remegést. Összedugott állapotban a 10 nF-os kondikon 45 V-ot mértem, ami még belefér a 48 V-os kategóriába életvédelmileg.
Pontosan ugyanazokat a hibákat okozza, mint a trafós változat, és ugyanazokon a csaatornákon, viszont sokkal olcsóbb.


szomb. márc. 08, 2003 1:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
sagyuri, igazad van, csak a másik gond az hogy ráz. A PC-tápban 4,7 nF-ok vannak a 220 mindkét ága és a ház között. A tv-ben is hasonlók lehetnek. Ha odateszek 2 db 10 nF-ot, a 110 V helyett 55 V fog megrázni. Az se túl jó.


szomb. márc. 08, 2003 0:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Ha földhurok van és az antennakábel a bugyijában csempészi
be a brummot, lehet 10-20 nF-os kondikkal is próbálkozni (a
koax belső erébe és az árnyékolásba is). Ez a pár tíz MHz-
es TV-jelet nem zavarja, az 50 Hz-es brummnak viszont
áthatolhatatlan. Nekem működött anno és szvsz olcsóbb, mint
a trafó.


szomb. márc. 08, 2003 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ma egész nap élvezettel tapogattam a kábel végével a kezemben az antennacsatlakozót, mert NEM RÁZ. Nem tökéletes ugyan, mert eléggé lecsökken a jel az UHF közepétől felfelé, valószínűleg a ferrit vasmag nem egy HQ minőség. Cov, odaadnám egy tesztelésre, ha gondolod.


pén. márc. 07, 2003 23:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A nemföldelés csak teszt volt ugye... nem kell aggódnotok (miattam)! :-)
Az a prototípus már jól hangzik. Csak lassan nyugodtan, nem sietünk,
csak tuti legyen a dolog. Végre vmi kézzel fog6ó ;-)

Üdv, Cov.


pén. márc. 07, 2003 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cov! Ha még nem tetted volna meg, légyszi dugd vissza a gépet a földelt konnektorba! Maistronak is igaza van, a PC ún. I. életvédelmi osztályba tartozik, földelni kell!!!
Protoss, ne haragudj, mi ez a "leleőlezett"? Nem túl régóta olvasgatom ezt a fórumot, valami korábbi dologra utalás?
Ja, este 10 óta NEM RÁZ az antennabemenetem, megszületett a leválasztó trafó prototípusa. Kicsit még módosítani kell, túl sok menetet tekertem rá: HÁRMAT! Így az UHF sáv közepétől érezhetően csökken a jelszint, de már látom az alagút végét.


csüt. márc. 06, 2003 23:36
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Már két "leleőlezett" szakemberünk van. :)
Mink meg földi halandók okulunk írásaikból.

Üdv


csüt. márc. 06, 2003 19:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Mindenkinek felhívom a figyelmét arra, hogy a számítógépek alkalmazásakor a földelt konnektor használata KÖTELEZŐ és SZÜKSÉGES! Nincs apelláta és okoskodás sem, mert szerencsétlen esetben haláleset is bekövetkezhet! Ez nem többségi szavazás kérdése! Akit a részletek érdekelnek, keressen meg mondjuk E-Mail-ben! Aki nem szakembere a témának, vállalhatatlan tanácsokat ne adjon még ezeken a fórumokon se!
Hallgassatok az "öregebbre"!


csüt. márc. 06, 2003 18:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
fdsamano: az első lépés az volt, talán csak nem jól fogalmaztam, h
a PC-t nem földelt aljzatba dugtam be (erre az időre persze kivettem
azt a papírt, amiről beszélünk, így koaxról +kapta a földet). Ezután
jött amit kértél, csak gonoltam leírom a köztes állapotot is :-)

A papíros +oldás elvben ugyanaz lehetett (volt/van), de talán nem lett
tökéletes az, ahogy csináltam. Nagy különbséget persze nem tapasztaltam,
h papírral, vagy lebontva kötöttem be, de vmicske mégis volt. Talán
mert utóbbival megmarad az árnyékolása a koaxnak egészen a tunerig... (?)

Üdv, Cov.
ui: reménykedek, én már el is kezdtem! :-)


csüt. márc. 06, 2003 15:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Kösz, Cov!
Kicsit ugyan túlteljesítettél, én egy negyedik állapotra lennék kíváncsi, amikor földeletlen konnektorban van a PC, és az antennacsatlakozón át kapja meg a földet. Amit most leírtál, arra utal, hogy se a konnektoron, se az antennacsatlakozón nem kap földet. Amikor papírral szigetelted a csatlakozót, és amikor lebontottad a földet, és csak a belső vezetőt dugtad be, az gyakorlatilag ugyanaz az állapot.
Már szétbombáztam egy antennaelosztót, reménykedjetek!

fdsa veletek


csüt. márc. 06, 2003 11:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Íme az eredmény (ahgy kérted): földeletlenbe áttettem a PC-t, a kép
nem lett annyira gyenge, és a hangyázás is csak gyenge szemetelés volt.
Néhány adónál szinte semmi változás, némelyik pedig nagyon darás lett.
Viszont úgy találtam, h a csatornaváltásnál jobban megmaradnak az
adók színei (korábban ezt is írtam gondnak, de ezért tuner még mindig
a felelős: régebbi chip néha oda/vissza kell kapcsolni, h színes legyen).
Ezután lebontottam a koax csatiját: és csak a "belét" dugtam be, amire
kiváncsi voltál :-) A folyamatos pattogó háttérhang megszűnt, és a kép
se ugrándozott, de még mindig fut egyes adókon amolyan sötét csík,
mint a videók esetében néha szokott (ha jól emléxem). Szal stabilabb
lett olyan értelemben, h nincs látható jele, h "az a vmi" zavarná.
Persze rettentő kásás lett, de nem volt remegés, meg rizsás hangok.

Üdv, Cov.
ui: lépéseknél kipróbáltam videót közéiktatva is (annak tunere nem jó,
csak vmi szűrőként gondoltam, h hátha használ, mint "test")


csüt. márc. 06, 2003 11:19
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Igen, a felújítás után sem árt, de nem kötelező ( a szabvány szerint). Nagyságrendileg 10 eFt az anyagára.
Jó kiegészítés a vezetékes érintésvédelemhez.


szer. márc. 05, 2003 17:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Ezt nem értem:
"A felújításig pedig javaslom "FI-relé" felszerelését, ami ideiglenes megoldásnak tekinthető és lekapcsolja azt az áramot, ami éppen rajtad megy keresztül, így megmenekülsz"

Szerintme a felújítás után sem árt, tehát nem ideiglenes megoldás a fi relé, ráadásul nem egy olcsó dolog + hasznos is.

Cov: jól kersztbe raktak neked, az új rendszerrel.

Üdv


szer. márc. 05, 2003 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
1. Kezdünk elszakadni a témaindító felvetésétől! Nyomatékosan leszögezem, hogy egyetértek kv és néhány korábbi hozzászóló álláspontjával: a PC-t földelni kell!
2. Ez sajnos további bonyodalmakat okoz azoknak, akik eléggé el nem ítélhető módon a PC-jükön még tv-t is akarnak nézni.
3. Ha gondoljátok, nyissunk erről új topicot, miért ráz az antennabemenet címmel.
4. Cov leírása alapján, ha mindenki szabványszerűen földel, földhurkok alakulhatnak ki, amelyek zavaró jeleket eredményezhetnek a PC-s tv-vételben. Cov, megkérnélek, tégy egy próbát! Dugd a PC-t egy földeletlen konnektorba! Ha az antennabemeneten nem változtatsz, gyenge, "hangyás" képet kell kapnod. Utána távolítsd el a szigetelést az antennacsatlakozó földjéről, és meséld el, mit tapasztaltál! Sokat segítenél vele. Köszi, fdsa veletek!


szer. márc. 05, 2003 14:04
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Látatlanban rendelek 1et, ha elkészülnél :-) szal ne aggódj, lesz kereslet.
Körbenyomjuk vmi habbal, ami +keményedik, és nincs gond dobozra (+vízálló).
Addig nincs vmi félmegoldás házilag? Ez a fémtestes érintkezés
megszűntetése elég jól bejött, már élvezhetőbb a műsor. Más?

Üdv, Cov.


szer. márc. 05, 2003 13:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cov, megértelek. Sajnos ilyet még nem láttam, most találtam ki az előző félórában. Lehet, hogy rá kellene állni ilyeneket gyártani? Az elektromos részével semmi gondom, de valami korrekt dobozt kellene csinálni hozzá, és mindig ezzel volt bajom. Ha jutok valamire, értesítelek.

Hali, fdsa


szer. márc. 05, 2003 4:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség