Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. szept. 29, 2024 0:16



Hozzászólás a témához  [ 4890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Következő
A Nokia bejelentette 6230 mobiltelefonját 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Valaki nem tudja, hogyan lehet fájllistát csinálni a Zenelejátszóhoz? De nem az MP3-hoz, arra már rájöttem, hanem az AAC-hoz. (Az AAC konvertálás sem volt akármi).

Tudnál linket küldeni mp3->aac converterhez? köszönöm


szomb. ápr. 24, 2004 19:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vocsok írta:
Egy 6230 tulajdonos volna szíves kipróbálni egy dolgot a telefonján?
Egy ősrégi Nokia hiba fennáll-e még:

Ha 2 hasonló (utólsó 7-8 számjegy azonos) szám van a telefonkönyvben, akkor bejövő híváskor egyik számhoz tartozó nevet sem írja ki a telefon.

Úgy tudod kipróbálni, hogy egy barátod számát ujra beírod egy másik néven, csak egy másik szolgáltató előhívószámát adod meg, ezután felhívatod magad a barátoddal. Ha csak számot ír ki a teló, akkor ... 10 éve ilyen minden Nokia.

Köszönöm a segítséget.


Ezek szerint mondjuk egy SE T610-es meg tudja különböztetni a 06 30 1234567-et a 06 70 12345678-tól???
És kiírja a megfelelő nevet a számhoz?


szomb. ápr. 24, 2004 15:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Hozzászólás 
Ez azért van,mert a teló az utolsó 7 számot nézi,és ha kettő
van belőle,akkor egyiket sem irja ki,mivel nem tudja,
hogy melyik az.
De szerintem nem csak a nokiáknál van ez.
Bár nincs a közelemben ilyen teló,de 99,9%,hogy ez is ilyen.


szomb. ápr. 24, 2004 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egy 6230 tulajdonos volna szíves kipróbálni egy dolgot a telefonján?
Egy ősrégi Nokia hiba fennáll-e még:

Ha 2 hasonló (utólsó 7-8 számjegy azonos) szám van a telefonkönyvben, akkor bejövő híváskor egyik számhoz tartozó nevet sem írja ki a telefon.

Úgy tudod kipróbálni, hogy egy barátod számát ujra beírod egy másik néven, csak egy másik szolgáltató előhívószámát adod meg, ezután felhívatod magad a barátoddal. Ha csak számot ír ki a teló, akkor ... 10 éve ilyen minden Nokia.

Köszönöm a segítséget.


szomb. ápr. 24, 2004 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Bocs. Na, most mondok egy jól használható dolgot: ha valaki használja a beépített MP3/AAC lejátszót, akkor szomorúan tapasztalja, hogy az MMC karin csak a a főkönyvtárba rakott állományokat látja. DE: az 5.8-as PC Suite-vel (nem 6.0-ás!!!) konkrétan az Audio Managerrel, a felső ablakba a Hozzáaddás ikonnal teszünk egy (vagy több) MP3/AAC állományt. Utána a Szerkesztés/Új lejátszási listával készítünk egy bármilyen nevű lejátszási listát. Majd erre a lejátszási listára állunk, az alsó ablakban pedig abba a könyvtárba lépünk, amelyikbe akarjuk másolni. Eztán az Átvitel a telefonra ikonra kattint. Az állomány(ok) átvitele után az alsó ablakban megkeresi a Lejátszási lista könyvtárat és további, a telón levő állományokat adhat az adott listához a Hozzáad paranccsal (jobb egérgombbal). Aztán a TELÓN MEGJELENIK AZ ADOTT FÁJLLISTA A ZENELEJÁTSZÓ indításakor. Kiválaszt és örül...
EGY NAGYON LÉNYEGES DOLOG: MINDEZEK ELŐTT ÁLLITSD ÁT A TELÓ NYELVÉT ANGOLRA !!!!! Magyarul nem müxik a dolog !!! (a szoftveren van még mit javítani). Ha már megcsináltuk a fájllistát, vissza lehet tenni magyarra !!!!
Egyébbként a fenti tesztett két ok miatt nem tartom helyesnek:
a. A billentyűzete jó (pláne, ha a 3650-el, az SX1-el, vagy a 3300, nGagyi-val hasonlítom össze (ekkora méretű telóhoz, nem tudom milyen és mekkora billentyűt akar.)
b. A kijelzővel is ez a baja: miért ekkora a felbontása: a V600-at említi ellenpéldaként. Úgy látszik nem nézte meg napon is. A 6230 frankón látszik, a V600 sehogysem (úgyhogy dugja a kalapja mellé a jó felbontást). Arról nem is beszélve, hogy a nagyobb felbontás nagyobb mérettel jár, számomra meg fontosabb a kis méret, mint a 220x176-os felbontás. A harmadik, hogy a nagyobb méret nagyobb fogyasztással is jár, akkor meg az lenne a panasz, miért csak eddig bírja...
A multimédiás képességekkel meg volt a tesztelő (is) elégedve: a kamerát jónak tartja. Normál módban, nem túl jó fényviszonyok mellett kicsit mákos a képe, Éjszakai módba kapcsolva viszont okés. A video része úaz, viszont ez nem csak 10s-et tud felvenni (a'la 6600). Az EDGE támogatás, az USB/soros POP-PORT, a BT (az egyik legjobb, ellentétben az eddigi Nokiákkal), az IRDA dicséretes.
Ennyit mára...


szomb. ápr. 24, 2004 11:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Mindenképpen itt, a poharam közelében...
Hozzászólás 
AndrySoft írta:


Ezt mar emlitettuk.... :arrow:

Itt van egy hosszabb terjedelmű teszt a N6230-ról. Aki frankón tud angolul és van egy kis ideje lefordíthatná egy pár mondatban hogy miről is szól. Előnyök? hátrányok? stb.
http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id ... ce=HOMETOP
- by drrobi
:shock:
Udv.


szomb. ápr. 24, 2004 9:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Imhol egy új teszt: (angol)

http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id ... ce=HOMETOP


pén. ápr. 23, 2004 23:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
ezzel csináljatok egy próbát:

http://www.toast.net/performance


pén. ápr. 23, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
vodahome írta:
Vodan 780 ms jelenleg.


nem kevés, mondjuk ez nem a telefon hibája...


pén. ápr. 23, 2004 11:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Srácok, a vodánál mióta van EDGE? Vagy ez tesztüzem? Mikor lesz publikus?


pén. ápr. 23, 2004 10:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
Egy nagyon lámer kérdés, de mentségemre szolgáljon, hogy már régóta nem vagyok 'Nokiás...

Hány soros valójában a 128x128-as kijelző?

Hiába nézegettem a Nokia.com-ot, ez valahogy nem szerepel a készülék leírásokban...


pén. ápr. 23, 2004 8:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Vodan 780 ms jelenleg.


pén. ápr. 23, 2004 5:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
ha ráérsz csinálj egy "ping" tesztet is, nálam az volt nagyon lassú mikor a wstelnet-et használtam, igaz gprs-sel.


csüt. ápr. 22, 2004 23:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
vodahome írta:
Egy kicsit teszteltem a telót, hogy mit tud a 4 TS Edge. Az origo 38 ms alatt toltodott be Vodan optimizer mellett, persze elotte cashe kiürit. Ez atlag 111 Kbit/s (a weboldal mérete 534 KB ). A szoftverbázisból letöltöttem egy 967 KB-os szoftvert, ez 53 ms alatt töltödött le (ez 145 Kbit/s). Teszt: Bp. XVI ker. este 21 óra. A Westel és Pannon hálón ezt a sebességet nem lehet elérni az optimizer hiánya miatt.


Hello szomszéd :) Nem is gondoltam, hogy ilyen jó környéken lakom...


csüt. ápr. 22, 2004 21:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Egy kicsit teszteltem a telót, hogy mit tud a 4 TS Edge. Az origo 38 ms alatt toltodott be Vodan optimizer mellett, persze elotte cashe kiürit. Ez atlag 111 Kbit/s (a weboldal mérete 534 KB ). A szoftverbázisból letöltöttem egy 967 KB-os szoftvert, ez 53 ms alatt töltödött le (ez 145 Kbit/s). Teszt: Bp. XVI ker. este 21 óra. A Westel és Pannon hálón ezt a sebességet nem lehet elérni az optimizer hiánya miatt.


csüt. ápr. 22, 2004 21:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Végigolvastam a mobile-review, a xonio és a mobileburn tesztjét egymás után. Na ezek aztán tesztek, nem a Nokia oldaláról vannak az infók. A legjobb egyébként a Mobileburn tesztje, szvsz ez a legobjektívebb. A mobil-review tesztjén érezni, hogy a tesztelő srác nem csipázza a Nokia telefonokat...


csüt. ápr. 22, 2004 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Végre megvan a mobilr-review teszt angolul is:

http://www.mobile-review.com/review/nokia-6230-en.shtml


csüt. ápr. 22, 2004 15:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 636
Tartózkodási hely: 900/1800 Mhz
Hozzászólás 
Norbi írta:
kerelyfe :)
(és a Westelre, Vodára írt ár nem is olyan elképzelhetetlen)
Én is úgy gondolom, hogy biztosan 100 alatt lesz, lévén, hogy az összes, nem symbianos Nokia üzleti telefonok eddig is 100ezer alatt indítottak.

Ráadásul most május 1. miatt szvsz várható, hogy a postpaid csomagokhoz kínált telefonárak az eddigieknél is kedvezőbbek lehetnek.

Üdv:
Norbi


A 6230 symbianos teló, csak nem a Series 60, hanem a Series 40 platformra épül.
Az alább idézett mobil-revjú tesztben olvasható:
"Fortunately Nokia 6230 is actually new generation phone built in Series 40 platform, it has a lot of new functions on board. "

A május 1. miatti őrület kapcsán fellépő krónikus árcsökkentés esélyével azonban egyetértek. :D

GSM


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára .:5588:. csüt. ápr. 22, 2004 15:11-kor.



csüt. ápr. 22, 2004 15:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Itt van egy hosszabb terjedelmű teszt a N6230-ról. Aki frankón tud angolul és van egy kis ideje lefordíthatná egy pár mondatban hogy miről is szól. Előnyök? hátrányok? stb.
http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id ... ce=HOMETOP


csüt. ápr. 22, 2004 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
kerelyfe :)
(és a Westelre, Vodára írt ár nem is olyan elképzelhetetlen)
Én is úgy gondolom, hogy biztosan 100 alatt lesz, lévén, hogy az összes, nem symbianos Nokia üzleti telefonok eddig is 100ezer alatt indítottak.

Ráadásul most május 1. miatt szvsz várható, hogy a postpaid csomagokhoz kínált telefonárak az eddigieknél is kedvezőbbek lehetnek.

Üdv:
Norbi


csüt. ápr. 22, 2004 7:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Valaki nem tudja, hogyan lehet fájllistát csinálni a Zenelejátszóhoz? De nem az MP3-hoz, arra már rájöttem, hanem az AAC-hoz. (Az AAC konvertálás sem volt akármi).


csüt. ápr. 22, 2004 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
T-moblie 1€+ részlet.
Voda 0€+ CETELEM
Pannon 1€ oszt jó van......


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


szer. ápr. 21, 2004 17:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
W:105
P:99
V:89


szer. ápr. 21, 2004 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 636
Tartózkodási hely: 900/1800 Mhz
Hozzászólás 
Rapidus írta:
No igen, csak nem mindegy mennyivel? Mert ha függetleül most is lehet kapni a szabadpiacon 95-ért, akkor -gondolom- ez alatt lenne reális.
Ha szolgáltatók hűséghez kötik, akkor szvsz 80-85 között fogják adni.
Tippeljük meg! :D Szeintem:
P: 81.900
W:82.900


Áhh.

W: 115.000.-
P: 105.000.-
V: 95-99.000.-

GSM


szer. ápr. 21, 2004 16:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:57
Hozzászólások: 446
Hozzászólás 
HOOLIGANS írta:
Norbi írta:
Hooligans,
árról nincs esetleg valamilyen infód?


Hülyeséget nem szeretnék irni, de 100 alatt lesz, legalábbis ezt csicseregték a madarak!


No igen, csak nem mindegy mennyivel? Mert ha függetleül most is lehet kapni a szabadpiacon 95-ért, akkor -gondolom- ez alatt lenne reális.
Ha szolgáltatók hűséghez kötik, akkor szvsz 80-85 között fogják adni.
Tippeljük meg! :D Szeintem:
P: 81.900
W:82.900


szer. ápr. 21, 2004 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Leragadtunk....


Lévén, hogy még egyetlen magyar szolgáltatónál sem jelent meg és nem mindenki akar 130E kiadni érte, de szeretne normális Nokia garanciával rendelkeznie...

Egyébként ezt a folyamatos uppolást véleményem szerint hanyagoljuk ebben a topicban, a régi fórumban az "Okostelefonok..." vagy valami hasonlóban is nagyon idegesítő volt. Ha majd lesz valakinek mondanivalója, akkor megkeresi...


szer. ápr. 21, 2004 9:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Mindenképpen itt, a poharam közelében...
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Leragadtunk....


Nem, csak meg nincs mindenkinek ilyen telefonja...de azert:

UP!!!

(Igy mar jo lesz!:))
Udv


szer. ápr. 21, 2004 8:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Leragadtunk....


kedd ápr. 20, 2004 23:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
a. Több postafiókot tud kezelni.

b. Az AF-hez nem kell motor, a Philips új találmánya szerint: valami folyadékkal, meg olajjal teli csövecskékkel operál, ami elektromosság hatására változtatja az alakját. Kis fogyasztású és csak kb. 2mm.
A neten találni bővebb infót.

c. Bocsi, de nem Telit, hanem Telme T939.
Kis leírás:
As part of the mad rush of press releases that is CeBIT, Tel.me of Austria released some details of their new smartphone, the T939. The T939 is based somewhat on their other smartphones that run a proprietary operating system, such as the T919 and T919i. The T939, on the other hand, is based on an unspecified version of Microsoft's Windows CE OS, a change in direction for Tel.me.
The biggest change worth noting in the new model is the new 2.1 megapixel digital camera that it has. The high resolution of the camera's sensor is not the only thing important, though. No, Tel.me claims that the T939 has an optical autofocus system. As in the lens moves. This is a big deal, as it means that the camera will, in theory, have the ability to set the focus based on where the subject is, not merely resorting to the fixed focus system used by today's cameraphones that produces such mediocre images. The T939 will even support direct printing to certain printers over IR. The entire package is rounded out with a built-in flash.
Other highlights include the 256k color TFT touch-screen display (at 160x240 pixel resolution), a handwriting recognition system, and the ability to play MP3 files. The T939 will also come with IM support, a web browser, SyncML, and MS Office support.
Tel.me says that the T939 should be available in stores in Asia and Africa in time for Christmas 2004 at a retail price of 599 Euros.

Itt több AF kamcsis-telóról olvashatsz ismertetőt:
http://www.mobileburn.com/index.jsp


vas. ápr. 18, 2004 22:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás 
Több postafiókot tud kezelni ?


vas. ápr. 18, 2004 19:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
a. "Légyszives és idézd már be, hogy hol is írtam én azt, hogy el lehet dobni őket." - nem téged, hanem a gyártókat mondtam. Bár, ha te gyártod őket....
b. "Végülis milyen áttörésre gondolsz a kamerás mobilok piacán?" Már többször is leírtam: normális, lencse (nem müanyag, hanem üveg), másrész AF (autofókusz)

Egyébbként olvastam, hogy egy ostrák cég (Telit ?) kiad egy 2MP-es, AF-os kamerát, Winfos op.rendszerel. Na a vele készített képekre már kiváncsi lennék....
Ja és nemárt utánanézni a Philips AF rendszerének sem...


a: Sajnos nem én gyártom őket :mrgreen:

b: Autófókusz az végülis nem lenne rossz, de abba ugye kell valami mozgató motor is, ami szintén nem termeli az energiát. egy 1000 mAh akksi vajon meddig bírná vele? :wink:

Erre a Telitre viszont kiváncsi lennék, ha tudsz valami bővebb infot róla (URL-t esetleg), akkor ne fogd vissza magad :wink:


vas. ápr. 18, 2004 19:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás 
Csatolt állományoknál csak arra gondoltam, hogy lehet-e az elkészitett képeket küldeni.


vas. ápr. 18, 2004 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
a. "Légyszives és idézd már be, hogy hol is írtam én azt, hogy el lehet dobni őket." - nem téged, hanem a gyártókat mondtam. Bár, ha te gyártod őket....
b. "Végülis milyen áttörésre gondolsz a kamerás mobilok piacán?" Már többször is leírtam: normális, lencse (nem müanyag, hanem üveg), másrész AF (autofókusz)

Egyébbként olvastam, hogy egy ostrák cég (Telit ?) kiad egy 2MP-es, AF-os kamerát, Winfos op.rendszerel. Na a vele készített képekre már kiváncsi lennék....
Ja és nemárt utánanézni a Philips AF rendszerének sem...


vas. ápr. 18, 2004 17:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Épp az a baj, hogy annyival nem jobb a képminőség. Annó a CD íróknál volt hasonló eset: a 16x-os óta semmi újdonság. Egy 16x-os 5perc alatt ír meg egy cd-t, az 52x-es meg 4perc alatt. DVD íróban már van valami csavar (500MB -> 4.7GB). Na, ha a telós-kameráknál is lesz effajta "áttörés", akkor vevő leszek rájuk. De a pixelszám növelése önmagában nem hat meg.
Egyébbként el vagy tévedve: nem én hírdetem úgy, hogy el lehet dobni a digi fényképezőket, mert megjöttek az új kamerás telók, hanem a gyártók....(én csak összehasonlítottam őket)


Hol is van a tévedésem? Légyszives és idézd már be, hogy hol is írtam én azt, hogy el lehet dobni őket. Én csupán azt akartam mondani (amiről te is beszélsz), hogy a digigép és a kamerás mobil sose lesz egy súlycsoportban.

Végülis milyen áttörésre gondolsz a kamerás mobilok piacán?

u.i.: Ha jól tudom az első összehasonlítást a 6230 vs. GX-30-ról Te lépted meg egy másik topicban. Én csak az általad feltett fotók alapján hoztam egy véleményt (ami csak az Én véleményem).


vas. ápr. 18, 2004 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Egyébbként a Sharpot ne a Nokia 6230-hoz hasonlitsd, kamera terén (minden másban lekörözi a Sharpot), hanem más MP-es kamerás telókhoz. Pl. SE S700: képminőségben is, meg tudásban is "megeszi" a Sharp "világ legjobb telefonját".


vas. ápr. 18, 2004 13:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Épp az a baj, hogy annyival nem jobb a képminőség. Annó a CD íróknál volt hasonló eset: a 16x-os óta semmi újdonság. Egy 16x-os 5perc alatt ír meg egy cd-t, az 52x-es meg 4perc alatt. DVD íróban már van valami csavar (500MB -> 4.7GB). Na, ha a telós-kameráknál is lesz effajta "áttörés", akkor vevő leszek rájuk. De a pixelszám növelése önmagában nem hat meg.
Egyébbként el vagy tévedve: nem én hírdetem úgy, hogy el lehet dobni a digi fényképezőket, mert megjöttek az új kamerás telók, hanem a gyártók....(én csak összehasonlítottam őket)


vas. ápr. 18, 2004 13:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Mielőtt viszont sértődés és haragszomrád lenne a dologból, hogy én személy szerint lehúzom a 6230 kameráját még mindig azt tudom mondani, hogy ha választani lehetne a telefon között, akkor a 6230 lenne nálam a befutó :) Viszont el kell ismerni, hogy a GX-20-nak is és a GX-30-nak is jobb a fotó része, mint Nokia készülékének és kész.


vas. ápr. 18, 2004 12:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Andry: Valahol mi is tisztában vagyunk azzal, hogy semmi értelme a kamerás telefon fényképező rendszerét, valamint egy kifejezetten fényképező gép gyártó cég termékét összehasonlítani. Evidens, hogy CCD mérettől kezdve erősítőn át minden sokkal kisebb, illetve "silányabb" minőségű egy fényképező géphez képest. Hogy miért jó a Sharp 1 mp-es kamerája? Miért jó, hogy mostmár hoznak ki 2 megapixeles kamerával ellátott telefonokat? Fényképező nem mindig van nálad (hacsak nem fotós a foglalkozásod, de úgy tudom, hogy nem az), ellenben telefon az mindig, vagy legalábbis többször, mint fényképező. Hát akkor meg miért ne örökítsük meg mégjobb minőségben azokat a pillanatokat, amikor nincs nálunk fotó műszer? Szerintem kb. ilyesmire lenne jó az 1-2 mpixeles kamera telefonban. MMS-hez valóban nem jó a fájlméret miatt, de az Olympos képeit se szoktad át MMS-ezni;)


vas. ápr. 18, 2004 12:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Norbi írta:
Hooligans,
árról nincs esetleg valamilyen infód?


Hülyeséget nem szeretnék irni, de 100 alatt lesz, legalábbis ezt csicseregték a madarak!


vas. ápr. 18, 2004 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Csatolt állományokat EGYÁLTALÁN NEM tud kezelni. Ha az kell, okostelót kell venni. (Az lehet, hogy emilben lehet képet küldeni, de fogadni nemigen tud. Lásd előbb). A Sharp GX30-ról: a kamerája (valamivel) jobb, mint a 6230-é. Nem is ez a kérdés, hanem az, hogy mi a fenének az 1MP-s gép, ha ilyen vacak műanyag a lencséje és nem AF ???
A telefon beépített kameráját "élményfotózásra" találták ki. Ezt nem én mondom, hanem a "Telóval készített képek" topicban vágták a fejemhez. Van némi igazuk, de akkor miért akarnak digi-gép felbontású képeket ilyen vacak lencsékkel (bocs, csak 1 lencsével, az is müanyag) kihozni. Összehasonlítottam egy 2MP-s kamerás telóval készített képet az én kis Olympus E-100RS masinámmal (1.5MP). Mit mondjak: elég nagy a különbség, de nem a 2MP-s teló javára. Bár miért akarnék egy 1db 2mm-es lencséből álló kamerás-telót egy 8 lencserendszerből álló 4cm-es, 10xoptikai zoomos, kézremegés stabilizátoros fotómasinával összehasonlítani ???? Azért, mert ezeket már a digi.gépek leváltására hozták ki. De, ha mégsem, akkor teljesen felesleges volt kihozni őket... Mit olvasok a Sharp leírásában: a gép 1100x700-as (?) felvételeket csinál, amit SEM MMS-ben, SEM emilben nem lehet elküldeni. DE SEMMI BAJ, elküldhetó, csak akkor a teló 500x400-as felbontásra kicsinyíti a képet. Akkor minek a nagy felbontás??? Elküldeni nem tudom (pedig erre lett kitalálva a kamerás teló), kinyomtatáshoz meg még kevés, mint lágerben a reggeli.
Na, ez jó hosszú lett... Egy szó, mint 100: mig nincs AF és rendes optika a telókban, kár megvenni őket. Addig a VGA is elég. Húúúú....


vas. ápr. 18, 2004 0:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Hooligans,
árról nincs esetleg valamilyen infód?


szomb. ápr. 17, 2004 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás 
Email kliense mit tud ? Tud annyit mint egy Accompli 008-as ? Csatolt állományok, képek elküldése ? Több postafiók kezelése ? HTML formázású levelekkel hogy áll ?


szomb. ápr. 17, 2004 18:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
HOOLIGANS írta:
Na itt vagyok én is! Szóval amit tudok: Ha minden igaz akkor máju 1-től lesz 6230 Pannonéknál, de lehet, hogy előbb behozzák, de ez még kérdéses. Ami viszont tuti, hogy lesz részlet (kamatmentes) a Pannonnál is Május 1-től!


A legjobbkor. :lol:
Épp mostanában tervezek 2 évet hosszabbítani. :D


szomb. ápr. 17, 2004 17:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 67
Hozzászólás 
Na itt vagyok én is! Szóval amit tudok: Ha minden igaz akkor május 1-től lesz 6230 Pannonéknál, de lehet, hogy előbb behozzák, de ez még kérdéses. Ami viszont tuti, hogy lesz részlet (kamatmentes) a Pannonnál is Május 1-től!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HOOLIGANS szomb. ápr. 17, 2004 19:02-kor.



szomb. ápr. 17, 2004 17:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Off: Jeff! Mi az a Jordan ágya mint tarózkodási hely? Az nem fiú név?


:mrgreen:
Jordan = Katie Price

http://www.jordanfanclub.co.uk/

http://www.jordankatieprice.co.uk/

http://www.aclasscelebs.com/katiep/gallery1.htm


szomb. ápr. 17, 2004 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
.:Jeff:. írta:
A Sharp képei jobbak, ez vitathatatlan, de szvsz aki csak a kamera miatt nem a 6230-ast választja, hanem a GX30-ast az meg is érdemli :mrgreen:


Mindenki másért szereti a telóját. A GX30-at is lehet szeretni, ha csak annyi kell amit tud.


Off: Jeff! Mi az a Jordan ágya mint tarózkodási hely? Az nem fiú név?


szomb. ápr. 17, 2004 15:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Háááááát azért kicsit erős lenne "ugyanolyannak" mondani. De a 6230-nak nem is ez az erőssége ugyebár, míg a GX-30 erre van kiélezve. Élményfotóhoz, MMS-hez viszont kiváló a Nokia is.

Mellesleg tervben van nálam is egy ilyen készülék. Egyre jobban tetszik még az apró hibái ellenére is. Kamera funkció nemnagyon érdekel, mivel mindig a vállamon lóg a digigép táskája :mrgreen: Eddig nem nagyon szerettem a Nokiákat, de ez a második (az első a 6220) ami minden téren nagyon megfogott (külalak, belbecs) és végre kiküszöbölték a 6220 hiányosságait is :roll:


szomb. ápr. 17, 2004 15:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
A Sharp képei jobbak, ez vitathatatlan, de szvsz aki csak a kamera miatt nem a 6230-ast választja, hanem a GX30-ast az meg is érdemli :mrgreen:


szomb. ápr. 17, 2004 15:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A GX30 képei jobbak. Bár Andrysoft szerint ezek ugyanolyan jók.


szomb. ápr. 17, 2004 15:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
AndrySoft írta:


Most olvasgattam a GX-30-as topikot, az ott közölt képek után ez nemkicsit kiábrándító, de tény, hogy jobb, mint az eddigi CIF-es nokiaképek :mrgreen:


szomb. ápr. 17, 2004 15:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség