Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 1:18



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
mati88 írta:
A GPRS WAP az le van írva, de az ügyfélszolga nem mértékadó, mert ő is csak az ÁSZF-ben rögzített irányelvek alapján tájékoztathat. Ő is felhívja akkor az üszit, mert azt olvassa az ÁSZF-ben?
Létezik nekik olyasmi, hogy Üzletszabályzat. Nyilván ez alapján van felolvasva a szöveg a 1270-re, meg ez alapján van felrakva az info a honlapra. Az ÁSZF pedig ezekre az informciós forrásokra hivatkozik.


Nyilván, talán, igen, ha akarják, akkor, de lehet, hogy akkor se, csak azért.

Szóval hitelesen akarok tájékozódni!!! Ha ez ilyen szép lenne akkor az üszi nem arról akar meggyőzni, hogy az ÁSZF-ben van. Hidd el ő se tudta, hogy hol van. Mondták neki, hogy ezt kell mondani és kész. CSAK!!!


vas. júl. 04, 2004 20:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
mati88 írta:
Az hogy te mit tartasz jogosnak, az a te dolgod, bár ez sem magyarázat a részedről!! A csak úgy az azért laza megfogalmazás, hiszen ezt hívják nem vagyoni kártérítésnek ha jól tudom.


Nade 8000 néhány perc telefonálásért???????

Steve


vas. júl. 04, 2004 20:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Macika írta:
mati88 írta:
és próbáltok meggyőzni arról, hogy a voda egy korrekt cég.

A Voda igenis korrekt volt Veled szemben (ebben az egy esetben!!!!, tehát ebből kéretik nem azt levonni, hogy fekete, fehér vagy zöld a cég). Elismerte a hibáját, fel is ajánlott egy kárpótlási összeget Neked (ami én pl. nem tartok jogosnak).

Innentől Te vagy inkorrekt, hogy még pénzt akarsz kiszedni belőlük csak úgy. Erre írtam, hogy remélem azt kapod, amit megérdemelsz.

Nem tudom, mit vársz még. Térdeljen le eléd és vegye a szájába?


Az hogy te mit tartasz jogosnak, az a te dolgod, bár ez sem magyarázat a részedről!! A csak úgy az azért laza megfogalmazás, hiszen ezt hívják nem vagyoni kártérítésnek ha jól tudom.


vas. júl. 04, 2004 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
mati88 írta:
A GPRS WAP az le van írva, de az ügyfélszolga nem mértékadó, mert ő is csak az ÁSZF-ben rögzített irányelvek alapján tájékoztathat. Ő is felhívja akkor az üszit, mert azt olvassa az ÁSZF-ben?
Létezik nekik olyasmi, hogy Üzletszabályzat. Nyilván ez alapján van felolvasva a szöveg a 1270-re, meg ez alapján van felrakva az info a honlapra. Az ÁSZF pedig ezekre az informciós forrásokra hivatkozik.


vas. júl. 04, 2004 20:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
és próbáltok meggyőzni arról, hogy a voda egy korrekt cég.

A Voda igenis korrekt volt Veled szemben (ebben az egy esetben!!!!, tehát ebből kéretik nem azt levonni, hogy fekete, fehér vagy zöld a cég). Elismerte a hibáját, fel is ajánlott egy kárpótlási összeget Neked (ami én pl. nem tartok jogosnak).

Innentől Te vagy inkorrekt, hogy még pénzt akarsz kiszedni belőlük csak úgy. Erre írtam, hogy remélem azt kapod, amit megérdemelsz.

Nem tudom, mit vársz még. Térdeljen le eléd és vegye a szájába?


vas. júl. 04, 2004 20:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
mati88 írta:
vizsla1 írta:
mati88 írta:
Le van irva valahova, hogy a lemondás esetén mikor kapcsolják ki a GPRS INTERNETET?

Akkor, ha az XNET-et elküldöd a 1754-re, és jön a válaszSMS, akkor egyből ki lesz kapocsolva. (Ez ott van a honlapon, és a 1270-re is rá van mondva.) Illetve 1270-es/Net-Rendelős lemondás esetén, amint megjön erről az SMS a 1270-ről. Bár ha a 1270-et hívod, a 1754-re irányítanak át, mert az a leggyorsabb.


A honlap és a 1270 csak tájékoztató. Az irányadó az ÁSZF!!!!! Ha tévesen tájékoztatnak, akkor ők is az ÁSZF-re mutogatnak!!!!

2004.07.01-től érvényes ÁSZF 9.4.3-as pontja, 44. oldal:

"A szolgáltatás működésével kapcsolatos információk elérhetők a Szolgáltató értékesítési pontjain, ügyfélszolgálatán és a Szolgáltató Honlapján."

Tehát az ÁSZF-ben le van írva feketén-fehéren, hogy részletesebb információval a 1270 és a honlap tud szolgálni. Úgyhogy az előző hozzászólásom helytálló, mert az ÁSZF alátámasztja.


A GPRS WAP az le van írva, de az ügyfélszolga nem mértékadó, mert ő is csak az ÁSZF-ben rögzített irányelvek alapján tájékoztathat. Ő is felhívja akkor az üszit, mert azt olvassa az ÁSZF-ben?


vas. júl. 04, 2004 20:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
mati88 írta:
A honlap és a 1270 csak tájékoztató. Az irányadó az ÁSZF!!!!! Ha tévesen tájékoztatnak, akkor ők is az ÁSZF-re mutogatnak!!!!


Csak azt az egyet nem értem, hogyha 2500 HUF-ot vissza akartak adni neked, amivel elismerték, hogy tévedtek/hibáztak, akkor igazából mi a problémád?

Steve


Az hogy ezt úgy adták volna, hogy azt sem mondták hogy bocsika rossz a tájékoztató, többször is megakarták magyarázni, hogy benne van az ÁSZF-ben én vagyok a hülye. Magyarán a hangnem rossz! Itt nekik nem hőbörögni kellett volna hanem elnézést kérni az okozott problémáért és nem magyarázni a bizonyítványt.

Igazából nem értelek titeket srácok, mert én csak a tiszta és korrekt ügyintézésért harcolok, azért hogy hozzáértő emberek üljenek azokban a poziciókban ahol a döntések születnek. A fórumot olvasva, nagyon sok embernek vannak ezzel problémái, most mégis nekem ugrottok és próbáltok meggyőzni arról, hogy a voda egy korrekt cég. Ha az lenne, akkor az első alkalomal elismerték volna a hibát!!! Szóval szomorú vagyok egy kicsit miattatok, bár ez a kutyát sem érdekli :-(


vas. júl. 04, 2004 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
mati88 írta:
vizsla1 írta:
mati88 írta:
Le van irva valahova, hogy a lemondás esetén mikor kapcsolják ki a GPRS INTERNETET?

Akkor, ha az XNET-et elküldöd a 1754-re, és jön a válaszSMS, akkor egyből ki lesz kapocsolva. (Ez ott van a honlapon, és a 1270-re is rá van mondva.) Illetve 1270-es/Net-Rendelős lemondás esetén, amint megjön erről az SMS a 1270-ről. Bár ha a 1270-et hívod, a 1754-re irányítanak át, mert az a leggyorsabb.


A honlap és a 1270 csak tájékoztató. Az irányadó az ÁSZF!!!!! Ha tévesen tájékoztatnak, akkor ők is az ÁSZF-re mutogatnak!!!!

2004.07.01-től érvényes ÁSZF 9.4.3-as pontja, 44. oldal:

"A szolgáltatás működésével kapcsolatos információk elérhetők a Szolgáltató értékesítési pontjain, ügyfélszolgálatán és a Szolgáltató Honlapján."

Tehát az ÁSZF-ben le van írva feketén-fehéren, hogy részletesebb információval a 1270 és a honlap tud szolgálni. Úgyhogy az előző hozzászólásom helytálló, mert az ÁSZF alátámasztja.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vizsla vas. júl. 04, 2004 20:32-kor.



vas. júl. 04, 2004 20:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
mati88 írta:
A honlap és a 1270 csak tájékoztató. Az irányadó az ÁSZF!!!!! Ha tévesen tájékoztatnak, akkor ők is az ÁSZF-re mutogatnak!!!!


Csak azt az egyet nem értem, hogyha 2500 HUF-ot vissza akartak adni neked, amivel elismerték, hogy tévedtek/hibáztak, akkor igazából mi a problémád?

Steve


vas. júl. 04, 2004 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
mati88 írta:
Le van irva valahova, hogy a lemondás esetén mikor kapcsolják ki a GPRS INTERNETET?

Akkor, ha az XNET-et elküldöd a 1754-re, és jön a válaszSMS, akkor egyből ki lesz kapocsolva. (Ez ott van a honlapon, és a 1270-re is rá van mondva.) Illetve 1270-es/Net-Rendelős lemondás esetén, amint megjön erről az SMS a 1270-ről. Bár ha a 1270-et hívod, a 1754-re irányítanak át, mert az a leggyorsabb.


A honlap és a 1270 csak tájékoztató. Az irányadó az ÁSZF!!!!! Ha tévesen tájékoztatnak, akkor ők is az ÁSZF-re mutogatnak!!!!


vas. júl. 04, 2004 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
mati88 írta:
Le van irva valahova, hogy a lemondás esetén mikor kapcsolják ki a GPRS INTERNETET?

Akkor, ha az XNET-et elküldöd a 1754-re, és jön a válaszSMS, akkor egyből ki lesz kapocsolva. (Ez ott van a honlapon, és a 1270-re is rá van mondva.) Illetve 1270-es/Net-Rendelős lemondás esetén, amint megjön erről az SMS a 1270-ről. Bár ha a 1270-et hívod, a 1754-re irányítanak át, mert az a leggyorsabb.


vas. júl. 04, 2004 20:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
mati88 írta:
Elolvastad? Le van irva valahova, hogy a lemondás esetén mikor kapcsolják ki a GPRS INTERNETET? Nincs!!!

Akkor mi a kérdés?


Az, hogy Te miért NEM kérdezted meg, mielőtt lemondtad! Én ált. 2-3 embert megkérdezek az ügyfélszolgálaton, mielőtt bármit is csinálnék és ha már legalább 3 ugyanazt mondja, akkor az úgy is van! Tehát SZVSZ érdeklődnöd kellett volna!

Steve

Az, hogy mit mondanak az a voda szempontjából nem lényeges! Az általános szerződési feltételek (ÁSZF), kell hogy szabályozza, amiben ez nincs benne.

Ha megkérdem, akkor 4-en 5félét mondanak és elmegy ezzel 2 órám!!! Szóval?


vas. júl. 04, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
[quote="Steve_Hun"]De mati88!!!!

A Voda kérte, hogy kikapcsolhassa a netet mielőtt Te azt felhasználnád? NEM! Akkor meg miért baj mégis, hogy nem tudod használni?


Szerintem csak azért baj, mert nem egyértelműek az ügyfél jogai/lehetőségei a Vízifon szinvonaltalan ÁSZF-i miatt. Innentől viszont az ügyfélnek van igaza, akár Vízifon hívő vagy, akár nem. (Félreértés ne essék vitagagyit is /naponta/ használok, de nem bíznám az életem Vízifon előfizetésre/prepaidre...) Hulladék az egész cég, mondom ezt az után, hogy anno (régen) informatikusként (szinvonaltalan fizetésért) náluk dolgoztam.


vas. júl. 04, 2004 20:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
mati88 írta:
Elolvastad? Le van irva valahova, hogy a lemondás esetén mikor kapcsolják ki a GPRS INTERNETET? Nincs!!!

Akkor mi a kérdés?


Az, hogy Te miért NEM kérdezted meg, mielőtt lemondtad! Én ált. 2-3 embert megkérdezek az ügyfélszolgálaton, mielőtt bármit is csinálnék és ha már legalább 3 ugyanazt mondja, akkor az úgy is van! Tehát SZVSZ érdeklődnöd kellett volna!

Steve


vas. júl. 04, 2004 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
De mati88!!!!

A Voda kérte, hogy kikapcsolhassa a netet mielőtt Te azt felhasználnád? NEM! Akkor meg miért baj mégis, hogy nem tudod használni?

Steve


Elolvastad? Le van irva valahova, hogy a lemondás esetén mikor kapcsolják ki a GPRS INTERNETET? Nincs!!!

Akkor mi a kérdés?


vas. júl. 04, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Hagyd a magyarázkodást, úgysem fogják megérteni mi is fáj neked ebben az ügyben. Én is így jártam anno egy másik topicban. Milliószor leírtam miért nem akarok Vodás lenni, még akkor sem ha majdnem ingyen adják, de az érveimet csak egyetlen ember értettemeg, méghozzá Phallos. Tudom milyen érzés, én is beleféradtam már a végén.


vas. júl. 04, 2004 20:11
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
De mati88!!!!

A Voda kérte, hogy kikapcsolhassa a netet mielőtt Te azt felhasználnád? NEM! Akkor meg miért baj mégis, hogy nem tudod használni?

Steve


vas. júl. 04, 2004 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
freunder írta:
3125 Ft=100 MB!!!
Ez a lényeg, nincs benne olyan, hogy csak 50MB 1562.5Ft, hanem egyben a 100 mega annyi!!!
Mit kell ezen ennyit vitatkozni???
Nem veszed észre magad???

Felébresztelek, itt mindenki abszolút objektív, Te hajtod folyamatosan a saját hülyeségedet!!!
Mellesleg mindenki hozzászólhat a témához, ne Te határozd meg légyszi, köszi!


Kedves freunder, te el is olvasod amit írok? Mondtam annak az ellenkezőjét amit mondasz? Nem !!!

Eltudom használni a 100MB-ot, visszakapcsolja a Voda az Internetet, nem !!!

Akkor miről is beszélsz?


vas. júl. 04, 2004 20:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
3125 Ft=100 MB!!!
Ez a lényeg, nincs benne olyan, hogy csak 50MB 1562.5Ft, hanem egyben a 100 mega annyi!!!
Mit kell ezen ennyit vitatkozni???
Nem veszed észre magad???

Felébresztelek, itt mindenki abszolút objektív, Te hajtod folyamatosan a saját hülyeségedet!!!
Mellesleg mindenki hozzászólhat a témához, ne Te határozd meg légyszi, köszi!


vas. júl. 04, 2004 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Idézet:
Kitől kérdezzem meg, te vodás vagy? Amúgy Vitamax-on nem szoktak nettóban beszélni!!!


Pl. üfsz. Amúgy ez jóváírás, amelyet feltöltés formájában kapsz meg, és ilyen esetekben mindig a nettó értéket szokás megadni...


Idézet:
Amúgy mint mondtam, nem a pénz volt a lényeg, hanem hogy végig az ÁSZF-re hivatkoztak. És utána sem mondták, hogy bocsika, téves volt!

Mégegyszer: az sem érdekel, ha nem adnak egy fillért sem, csak ne nézzék az embert baleknak és ne ott és akkor találják ki, hogy mi hogy működik.


Akkor hajrá! Harcolj csak a nem létező igazadért!


vas. júl. 04, 2004 18:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
KOCsi írta:
Idézet:
Érdekes, hogy 2500 ft feltöltés az neked annyi!! :-) Te jövőbelátó vagy?


Kérdezd meg, ha nem hiszed! :idea:


Kitől kérdezzem meg, te vodás vagy? Amúgy Vitamax-on nem szoktak nettóban beszélni!!!

Amúgy mint mondtam, nem a pénz volt a lényeg, hanem hogy végig az ÁSZF-re hivatkoztak. És utána sem mondták, hogy bocsika, téves volt!

Mégegyszer: az sem érdekel, ha nem adnak egy fillért sem, csak ne nézzék az embert baleknak és ne ott és akkor találják ki, hogy mi hogy működik.


vas. júl. 04, 2004 17:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Idézet:
Érdekes, hogy 2500 ft feltöltés az neked annyi!! :-) Te jövőbelátó vagy?


Kérdezd meg, ha nem hiszed! :idea:


vas. júl. 04, 2004 17:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
KOCsi írta:
mati88 írta:


3. Nem a teljes összeget fizetik vissza (kb: 10MB-t használtam), de ez igy OK.
5. Minezek után ne könyöradományt adjanak, hanem a jogosan visszajáró összeget.

No ennyit erről! :-)


Tévedés. A teljes összeget visszaadták volna: nettó 2.500 Ft = br. 3.125 Ft.

Valóban:
Idézet:
No, ennyit erről!


:x


Érdekes, hogy 2500 ft feltöltés az neked annyi!! :-) Te jövőbelátó vagy?


vas. júl. 04, 2004 17:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
mati88 írta:


3. Nem a teljes összeget fizetik vissza (kb: 10MB-t használtam), de ez igy OK.
5. Minezek után ne könyöradományt adjanak, hanem a jogosan visszajáró összeget.

No ennyit erről! :-)


Tévedés. A teljes összeget visszaadták volna: nettó 2.500 Ft = br. 3.125 Ft.

Valóban:
Idézet:
No, ennyit erről!


:x


vas. júl. 04, 2004 17:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Soma01 írta:
Természetesen ilyen alapon 1 nap alatt is le lehetne netezni azt a 100 megát és aztán felmondani, hogy én ám csak 1 napot használtam. 8)

Havidíjasként én így csinálom. Mind WAP-nál, mind Net-nél működik a törthavidíjas számlázás 2 és 200 mega esetén, de túllépés esetén azonban nem. Ott ki kell fizetni a túllépés díját, még akkor is, ha csak 1 bájttal történt. Ez van. Ezt kell elfogadni. Ha vitamaxosként korábban lemondod, pénzt nem kapsz vissza, viszont a keretet a 30. nap végéig felhasználhatod - mind wapnál, mind netnél.


vas. júl. 04, 2004 11:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Macika!

Én nem hangoztattam azt, hogy nyelvész vagyok, ellenben te még egy jogi oldalú érvet nem hoztál fel indokként, pedig rémlik ilyen irányú hozzáértésed hangoztatása. Bocsika!

Ki ne találjátok már, hogy mértékadó az ÁTALÁNYDÍJ (OK?) fogalmára az amit a honlapon írnak. Én amikor igénybeveszem a szolgáltatást, akkor az ÁSZF-et fogadom el és nem a honlapon lévő dumát (parasztvakítást). Az ÁSZF nem tartalmaz ÁTALÁNYDÍJ fogalmat, amit nem sikerült definiálnod (Macika), csak havidíj elnevezést használ. Sehol nem utal arra, hogy ezt hogyan szabályozza, ebben az esetben pedig úgy gondolom alkalmazható rá a fennt idézet vállalkozói (szolgáltatói) szerződés általános szabályai. NEM VAGYOK JOGÁSZ!!!!

Sajnos azt sem szabályozza az ÁSZF, hogy lemondás esetén mi történik. Mivel a 30 nap letelte után ők kérésem nélkül hosszabbították meg a szolgáltatást és emelték le a díjat, úgy gondoltam, idejében szólok, hogy legközelebb ne újítsák meg. Nem vagyok svájci óra, hogy figyeljem, mikor telik le ez. Gondoltam most kérem. Nem gondoltam, hogy rögtön lekapcsolják. De ha igen gondoltam visszakapcsoltatom (hiszen alig használtam még), de ezt csak újabb 3,125 Ft levonásával lehet. No itt a gond. Gyakorlatilag nem használhatom.

Szeretném, ha a továbbiakban olyanok szólnának hozzá, akik objektíve tudnak érveket felsorakoztatni és nem szubjektíve az álomviláguk szerint próbálnának hozzászólni, csak azért hogy legyen eggyel több hozzászólás!!!


vas. júl. 04, 2004 11:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Akkor most leírok egy teljesen idevágó példát!!
Matáv, Haladó net csomag!!
Utolsó hónapban leinterneteztem a 40 órát de nem 30 nap alatt, hanem huszon X nap alatt és VISSZAADTÁK a pénzt; Időarányosan amennyivel kevesebb ideig használtam az ÁLTALÁNYDÍJAS szolgáltatást!! És nem nézték, hogy elment e a 40 óra v. nem, csak azt, hogy hány napot használtam a 30-ból!!
Természetesen ilyen alapon 1 nap alatt is le lehetne netezni azt a 100 megát és aztán felmondani, hogy én ám csak 1 napot használtam. 8)
A Vodának igenis le kellene legalább írni pontosan, hogy mikor mi a szabály!,
A 8.000 viszont sok. Örülj, hogy adtak vissza pénzt, csak úgy kellet volna, hogy ez az ASZF-ből következzen, ne "csak most csak neked mert f-a-sz-a-gyerekek vagyunk" alapon!


vas. júl. 04, 2004 11:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Ezeknél az átalánydíjas szolgáltatásoknál egy alapvető probléma van. Az oké, ha lemondja, megszűnik, de a pénzt nem kapja vissza. (ami még fennmaradt.) De: szerencsésebb megoldás lenne, ha valaki lemoindja az internet, wap szolgáltatást (átalánydíjast), akkor a szolgáltatás megszűnte ne akkor legyen, hanem a szolgáltatás következő fordulónapjától szűnjön meg, tehát nem hosszabbodna meg. Így elkerülhető lenne az ilyen félreértés és bosszúság. Persze így is lennének olyanok, akiknek ez nem tetszene, de legalább anyagi kár nem érne senkit azzal, hogy kifizette, de közben lemondta, a szolgáltatás megszűnt de pénzt nem kap vissza.
Amit kifizetett, azt tudja használni ha akarja, ha nem. Azt hiszem, a Pannonnál így van, mert az egyik haver kihasználta az 500 megát másfél hét alatt, le akarta mondani hogy újra megrendelje és megint legyen 500 megája. Ez így nem működik azt mondta a versmondólány. Ha most lemondja, akkor szűnik meg, amikor a fordulópont lenne.
A haver szempontjából ez szívás volt, mert böjtölt majdnem 3 hetet.


Szolgáltatója/szolgáltatása válogatja. Érdemes elolvasni, mert van, aminél engedélyezik az azonnali megrendelést újabb pénzért.
A Vitamax internet pont ilyen. Abban a pillanatban, ahogy lejárt a 100 MB, azonnal meg lehet rendelni a következő 100 MB-ot a következő 3125 Ft-ért. A Pannonos Wap meg pont nem ilyen.


vas. júl. 04, 2004 10:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ezeknél az átalánydíjas szolgáltatásoknál egy alapvető probléma van. Az oké, ha lemondja, megszűnik, de a pénzt nem kapja vissza. (ami még fennmaradt.) De: szerencsésebb megoldás lenne, ha valaki lemoindja az internet, wap szolgáltatást (átalánydíjast), akkor a szolgáltatás megszűnte ne akkor legyen, hanem a szolgáltatás következő fordulónapjától szűnjön meg, tehát nem hosszabbodna meg. Így elkerülhető lenne az ilyen félreértés és bosszúság. Persze így is lennének olyanok, akiknek ez nem tetszene, de legalább anyagi kár nem érne senkit azzal, hogy kifizette, de közben lemondta, a szolgáltatás megszűnt de pénzt nem kap vissza.
Amit kifizetett, azt tudja használni ha akarja, ha nem. Azt hiszem, a Pannonnál így van, mert az egyik haver kihasználta az 500 megát másfél hét alatt, le akarta mondani hogy újra megrendelje és megint legyen 500 megája. Ez így nem működik azt mondta a versmondólány. Ha most lemondja, akkor szűnik meg, amikor a fordulópont lenne.
A haver szempontjából ez szívás volt, mert böjtölt majdnem 3 hetet.


vas. júl. 04, 2004 9:46
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
mati88 írta:
De mivel nem engedi kihasználni az 1 hónapot, ezért gyakorlatilag felrúgta a szerződést, főleg mivel ezt ő írásban nem rögzítette.


Bocs, de nem értelek. Mi az, hogy nem engedi kihasználni??
Mintha kicsit feljebb azt írtad volna, hogy Te mondtad le a szolgáltatást :?: Legalább ha leírsz valamit, akkor vedd később is figyelembe. A voda engedné használni, ha Te nem mondtad volna le, innentől a saját problémád, hogy lemondtad...
Nem találtam meg azt a pontot az ÁSZF-ben, hogyha Neked bevezetik az ADSL-t akkor le KELL mondani a vodanetet. Te úgy döntöttél, hogy lemondod, így megszüntették.
Ha Te veszel egy 3 ezres feltöltőt, de időközben veszel egy előfizetéses kártyát is, de csak 500 Ft-ot telefonálsz le, a 2500-at senki nem fogja visszaadni...


vas. júl. 04, 2004 9:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Macika! Ugyanmár mi is az az általánydíj. És ki mondta, hogy a Vodafone általánydíjat kér, mert az ÁSZF szerint ez havi díj 100MB-ig 3,125 Ft.

Legalább leírni tudnád helyesen.

Idézet a Vodafone honlapjáról (http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/vitamax_internet.html):

"Vitamax Internet:

A Vitamax Internet segítségével, a jelenleg is már több tízezer ügyfelünk által használt, méltán sikeres Vodafone Internet Plusz szolgáltatást 2003. október 15-től Vitamax előfizetéseddel is elérheted.

Az időben korlátlan, legújabb gyorsító és tömörítő eljárásokkal támogatott, teljes szabadságot és rugalmasságot nyújtó mobil Internet hozzáférést kedvező és kiszámíthatóságot biztosító átalánydíj mellett veheted igénybe." (kiemelés tőlem)


vas. júl. 04, 2004 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Macika írta:
Még egyszer mondom, a Vodát nem terheli SEMMIFÉLE felelősség azért, mert valaki nem tudja az ÁTALÁNYDÍJ fogalmának jelentését.


Figyu Macika!
Van Neked egy aláírásod! Szerintem most ezt alkalmazd magadra! :lol:


vas. júl. 04, 2004 7:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
mati88 írta:
Gondoltam írok egy történetet megint!

Volt egy Vitamax Internet rendelésem, amit megújjítottak 06.21-én. Közben bekötötték az ADSL-t ezért lemondtam 29-én. Aztán gondolkodtam hogy hogyan fogják jóváírni ezt nekem. Felhívtam őket, mondták, hogy sehogy!!! :-(
Kérdeztem, hova van ez leírva, hogy ezt nem írják jóvá, mert hogy ez 30 napig vagy lemondásig él. Mondják ÁSZF. Kérdem: biztos? IGEN, igen, igen.

Megnéztem az ÁSZF-et! Nincs benne csak a GPRS WAP-ra ez :-)))

Hívom őket, keresik, keresik. Majd továbbítják a problémát a vezetés felé.

Másnap hívnak, hogy csak most, csak nekem, 2,500 Ft-ot feltöltenek. Kérdem, miért. Ilyen jó lelküek. Igen. Mondom akkor nem kell. Ez jogos kérés tőlem és ne tegyünk már úgy mintha én hülye lennék aztán a voda dob egy cukorkát nekem. Akkor mit akarok, kérdik?

Kértem még 8,000 Ft-ot a 2 óra telefonálásért. Azt mondták lehetetlen. Mondtam OK, megy a HIF.

Várom válaszukat!


Ne haragudj, de ez vicc, amit Te itt leírtál!
Tudtad hogy mit rendelsz meg mennyiért??? Gondolom igen...
Akkor nincs miről beszélni!!!
Szerintem se röhögtesd ki magad még jobban, tényleg főleg azok után hogy pénzt is fizettek volna, meg vagy te hibbanva komolyan mondom!!!
És Macika összes hasonlata teljesen kiváló, én is hasonlót írtam volna!!!
Egyébként ezt kitől hallottad, hogy így jóváírják a nem használt pénzt???
Nekem soha nem jutott volna eszembe ilyesmi, ez van, el kell fogadni!
Aki csak 1 kicsit benne van ebben az egészben, az ilyenre még nem is gondol...

Ennyi!


vas. júl. 04, 2004 7:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Macika írta:
mati88 írta:
Macika tőled igazán körültekintőbb és velősebb hozzászólást várnék...

Hogy ki kitől mit vár, azt hagyjuk.
Még egyszer mondom, a Vodát nem terheli SEMMIFÉLE felelősség azért, mert valaki nem tudja az ÁTALÁNYDÍJ fogalmának jelentését.


Macika! Ugyanmár mi is az az általánydíj. És ki mondta, hogy a Vodafone általánydíjat kér, mert az ÁSZF szerint ez havi díj 100MB-ig 3,125 Ft.

De a jog szerint a vállalkozói szerződés teljesítménycentrikus. Ami azt jelenti, hogy amikor szerződtünk, akkor megállapodtunk abban, hogy 1 hó, illetve 100MB-ig 3,125 ft. De mivel nem engedi kihasználni az 1 hónapot, ezért gyakorlatilag felrúgta a szerződést, főleg mivel ezt ő írásban nem rögzítette. Gyakorlatilag ad-hoc működik. Szó nincs általánydíjról itt. Márpedig azon napokra amelyeken nem nyújt szolgáltatást a kérésem ellenére sem (kértem kapcsolja vissza), nem jár díj. Az el nem végzett munkáért nem jár díjazás!!! Nemde?


vas. júl. 04, 2004 6:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Macika tőled igazán körültekintőbb és velősebb hozzászólást várnék...

Hogy ki kitől mit vár, azt hagyjuk.
Még egyszer mondom, a Vodát nem terheli SEMMIFÉLE felelősség azért, mert valaki nem tudja az ÁTALÁNYDÍJ fogalmának jelentését.


vas. júl. 04, 2004 5:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Macika írta:
Egyébként meg a buszjegyes hasonlat egyáltalán nem sántít.
Van egy 16 megállós vonal (100 MB v. 1 hónap, amelyiket hamarabb eléred).
A jegy ára 145 Ft (3125 Ft a csomag ára).
Abban a pillanatban, ahogy felszállsz a buszra, kilyukasztod a jegyet (abban a pillanatban, hogy felléptél legelőször a netre, azzal elkezdted a 100 MB-os/31 napos neted felhasználását).
A jeggyel addig mész, ameddig akarsz, ha akarod végig a 16 megállót, ha nem, akkor akár csak 1-et (ha akarod, kihasználod a 100 MB-ot, ha nem, akkor kiszállhatsz bármikor).

Átalánydíjas szolgáltatás kikapcsoltatására egyébként nincsen mód, az igénybevétel egysége általában számlázástól-számlázásig, vagy más egyéb, előre meghatározott intervallumban történik. (Tehát pl. a Pannonnál a PannonMobilPosta HAVI díja 375 Ft, ha hó közben felmondom, akkor is használhatom hó végéig, mert ki van fizetve előre, egy összegben, átalánydíjjal, használattól függetlenül. Ha 21-én volt a számlazárásom és én 22-én mondtam le, attól függetlenül 30 napig még él a szolgáltatásom.)


Csak hogy a buszjegynél a szerződésben benne van hogy egyszeri utazásra szól, itt nincs, hanem a 30 nap és 100mb van. Akkor miért nem használhatom?

Amúgy lelehetet mondani és nem tájékoztatott a Voda a lemondás után, hogy csak 20 nap múlva kapcsolja ki, mert még kifizettem 20 napot :-)

Macika tőled igazán körültekintőbb és velősebb hozzászólást várnék, itt nem a buszjegy analógia a lényeg, hanem az hogy van egy szolgáltatás amit önkényesen alkalmaznak, hivatkoznak az ÁSZF-re, ami ezt nem szabályozza!!! Ha benne lenne nem szólnék, és nem kérnék olyat amit ott leírnak és nem jár, de ők hivatkoztak rá! Akkor legyen benne!!!!! Ha nincs, akkor nem alkalmazhatják.

Lehet alkalmazni a törvénykezésben olyan jogszabályt, amit akkor találnak ki? És amit abszolút nem szabályoznak?


vas. júl. 04, 2004 5:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
És a percdíjas számlázáshoz mit szólsz???

Tudomásul veszed, hogy 1 perc a legkisebb egység (a GPRS-nél meg 100 MB). Ám ha csak 3 mp-et beszéltél, akkor szerinted jogosan jár vissza Neked a levont 1 percnyi díj 95%-a???
Avagy van jogod a felháborodásra, ha a következő hívásodat újabb 1 percnek veszi a Voda és nem az első 3 mp-es hívásod folytatásának???


vas. júl. 04, 2004 5:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Mégegyszer mondom: Nem volt lehetőségem a 10 napon túli és 10 mb-ot meghaladó használatra

Álljunk meg itt!
A Voda hibájából nem volt rá lehetőséged?


mati88 írta:
...mert az újboli visszakapcsolás újboli 3125 ft lett volna.

Igen. Ugyanis az ÁSZF-ben benne van, hogy a lejárta után újra aktiválható korlátlanul egymás után. Tehát ha Te a 100 MB-ot elhasználod 3 nap alatt, akkor akár 10x is megrendelheted 1 hónapban a szolgáltatást, 10x 3125 Ft-ért.

mati88 írta:
Ha engedi a Voda az újboli visszakapcsolást, akkor semmi gond nem lett volna. De ő eljárhat szabálytalanul és mégis én vagyok a szemét?

Az, hogy szemét vagy, annak semmi köze a Vodához.

A Voda nem járt el szabálytalanul. PONT!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika vas. júl. 04, 2004 5:45-kor.



vas. júl. 04, 2004 5:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Egyébként meg a buszjegyes hasonlat egyáltalán nem sántít.
Van egy 16 megállós vonal (100 MB v. 1 hónap, amelyiket hamarabb eléred).
A jegy ára 145 Ft (3125 Ft a csomag ára).
Abban a pillanatban, ahogy felszállsz a buszra, kilyukasztod a jegyet (abban a pillanatban, hogy felléptél legelőször a netre, azzal elkezdted a 100 MB-os/31 napos neted felhasználását).
A jeggyel addig mész, ameddig akarsz, ha akarod végig a 16 megállót, ha nem, akkor akár csak 1-et (ha akarod, kihasználod a 100 MB-ot, ha nem, akkor kiszállhatsz bármikor).

Átalánydíjas szolgáltatás kikapcsoltatására egyébként nincsen mód, az igénybevétel egysége általában számlázástól-számlázásig, vagy más egyéb, előre meghatározott intervallumban történik. (Tehát pl. a Pannonnál a PannonMobilPosta HAVI díja 375 Ft, ha hó közben felmondom, akkor is használhatom hó végéig, mert ki van fizetve előre, egy összegben, átalánydíjjal, használattól függetlenül. Ha 21-én volt a számlazárásom és én 22-én mondtam le, attól függetlenül 30 napig még él a szolgáltatásom.)


vas. júl. 04, 2004 5:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Macika írta:
mati88 írta:
De ha maradunk a hasonlatodnál, akkor ha én film közben kimegyek a WC-re, és vissza akarok menni, akkor újra ki kell fizetnem a jegy árát?


Egyetlen szó van a Vodafone GPRS szolgáltatásában, nevezetesen az ÁTALÁNYDÍJ!!!

Innentől kezdve nincs semmire jogalapod. Mivel az átalánydíj az egy előre, egyszeri alkalomra, egyösszegben, visszafizethetetlenül megvásárolt szolgáltatáscsomag.
Amit megvettél 3125 Ft-ért, az a következő: 0-100 MB-nyi GPRS használat. 1-30(31) napi maximális időtartamra.


Mégegyszer mondom: Nem volt lehetőségem a 10 napon túli és 10 mb-ot meghaladó használatra, mert az újboli visszakapcsolás újboli 3125 ft lett volna. Akkor hogy tudom kihasználni az általam kifizetett és általad olyan nagyon emlegetett értékeket.

Ha engedi a Voda az újboli visszakapcsolást, akkor semmi gond nem lett volna. De ő eljárhat szabálytalanul és mégis én vagyok a szemét?


vas. júl. 04, 2004 5:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
De ha maradunk a hasonlatodnál, akkor ha én film közben kimegyek a WC-re, és vissza akarok menni, akkor újra ki kell fizetnem a jegy árát?


Egyetlen szó van a Vodafone GPRS szolgáltatásában, nevezetesen az ÁTALÁNYDÍJ!!!

Innentől kezdve nincs semmire jogalapod. Mivel az átalánydíj az egy előre, egyszeri alkalomra, egyösszegben, visszafizethetetlenül megvásárolt szolgáltatáscsomag.
Amit megvettél 3125 Ft-ért, az a következő: 0-100 MB-nyi GPRS használat. 1-30(31) napi maximális időtartamra.


vas. júl. 04, 2004 5:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Macika írta:
mati88 írta:
Nézd okoskodhattok itt, sokféle logikai alapon, de ennek hogy visszakérem, a fő kiváltója az, hogy miután ez kiderült hogy még használhattam volna 20 napig ha kellene, kértem kapcsolják vissza!!!!

A bekapcsoláskor újra levonják a 3125 ft-ot.

Tehát ez amit mondasz így nem igaz, mert nem 1 hónap és 100mb a határ. Tehát próbáljuk már objektíve nézni a dolgokat.

Ha ezt csak 8 napig és 10mb-ig használhattam, és nincs mód rá, hogy elhasználjam az általam kifizetettet, de ez sincs benne az ÁSZF-ben, hogy ez így működik, akkor miért nekem kell erkölcsösnek lennem?

Úgyanmár gondolkodjatok már!


Ha majd végeztél a Vodafone-nal, tudom ajánlani következőnek a BKV-t.
Ha egy vonaljeggyel 6 megállót szoktál általában utazni, akkor ezentúl ha csak 2-t mégy, akkor légy szíves menj be a közönségszolgálatra és verd ki a hisztit, hogy neked igenis visszajár a jegy árából LEGALÁBB 60%-nyi, mivel nem használtad ki végig, ameddig használhattad volna. Ugyanez vonatkozik a diákbérletedre, ha netalán betegség miatt nem tudod igénybe venni a 4 hétből csak 3 hetet, logikus, hogy visszajár a bérlet árának 25%-a, nem???
Ráadásul az ügyfélszolgálatig történő oda-vissza utazásod költsége, valamint a drága időd erre pazarlása természetesen még ezen felül terheli az utazási céget.

Innen már csak egy lépés a mozijegy ötletes hasznosítása is!
Megveszed az esti mozijegyet, beültök a barátnőddel a filmre, ám a 10. percnél kiderül, hogy rohadtul uncsi a film.
DE SEBAJ!!!
Irány a mozipénztár és üvöltés adjad neki ezerrel, mert Neked igenis visszajár a mozijegy árának az 8/9-ede, hiszen azt a részét már nem veszed igénybe az előre megvett szolgáltatásnak!!! Ráadásul a barátnőd rosszul lett a film első véres jelenetétől, így egész biztos, hogy az esti töfi is elmarad, amiért természetesen a mozitól anyagi kárpótlás illet meg Téged.

Kezded már érteni, mire gondoltam?


Kedves Macika!

Mint minden hasonlat sántit, így ez is, mert a buszjegy, vagy a mozijegy az 1 utazásra, vagy 1 filmre érvényes! De ha maradunk a hasonlatodnál, akkor ha én film közben kimegyek a WC-re, és vissza akarok menni, akkor újra ki kell fizetnem a jegy árát?

No te érted? :-)
Ezt ennyire bonyolult megérteni nektek?


vas. júl. 04, 2004 5:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Nézd okoskodhattok itt, sokféle logikai alapon, de ennek hogy visszakérem, a fő kiváltója az, hogy miután ez kiderült hogy még használhattam volna 20 napig ha kellene, kértem kapcsolják vissza!!!!

A bekapcsoláskor újra levonják a 3125 ft-ot.

Tehát ez amit mondasz így nem igaz, mert nem 1 hónap és 100mb a határ. Tehát próbáljuk már objektíve nézni a dolgokat.

Ha ezt csak 8 napig és 10mb-ig használhattam, és nincs mód rá, hogy elhasználjam az általam kifizetettet, de ez sincs benne az ÁSZF-ben, hogy ez így működik, akkor miért nekem kell erkölcsösnek lennem?

Úgyanmár gondolkodjatok már!


Ha majd végeztél a Vodafone-nal, tudom ajánlani következőnek a BKV-t.
Ha egy vonaljeggyel 6 megállót szoktál általában utazni, akkor ezentúl ha csak 2-t mégy, akkor légy szíves menj be a közönségszolgálatra és verd ki a hisztit, hogy neked igenis visszajár a jegy árából LEGALÁBB 60%-nyi, mivel nem használtad ki végig, ameddig használhattad volna. Ugyanez vonatkozik a diákbérletedre, ha netalán betegség miatt nem tudod igénybe venni a 4 hétből csak 3 hetet, logikus, hogy visszajár a bérlet árának 25%-a, nem???
Ráadásul az ügyfélszolgálatig történő oda-vissza utazásod költsége, valamint a drága időd erre pazarlása természetesen még ezen felül terheli az utazási céget.

Innen már csak egy lépés a mozijegy ötletes hasznosítása is!
Megveszed az esti mozijegyet, beültök a barátnőddel a filmre, ám a 10. percnél kiderül, hogy rohadtul uncsi a film.
DE SEBAJ!!!
Irány a mozipénztár és üvöltés adjad neki ezerrel, mert Neked igenis visszajár a mozijegy árának az 8/9-ede, hiszen azt a részét már nem veszed igénybe az előre megvett szolgáltatásnak!!! Ráadásul a barátnőd rosszul lett a film első véres jelenetétől, így egész biztos, hogy az esti töfi is elmarad, amiért természetesen a mozitól anyagi kárpótlás illet meg Téged.

Kezded már érteni, mire gondoltam?


vas. júl. 04, 2004 5:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
T68m írta:
mati88 írta:
Macika, nem értem amit írtál, de mindegy, a többinek a macika idézetét tudom ajánlani.

Mégegyszer,
1. ha nincs benne az ÁSZF-be, akkor nem alkalmazhat olyan eljárást amit nem publikált.

No ennyit erről! :-)


benne van az ászfben, 3125Ft-ért kapsz 1 hónapot és 100mbot. Hogy mennyire használod ki az már a te dolgod!

(az sincs benne az ászfben, hogy ha cigizel, akkor beteg leszel! Miért kéne akkor annak explicit benne lenni, hogy ha nem akarod kihasználni, akkor nincs money back?!?!?!?!?!)


Nézd okoskodhattok itt, sokféle logikai alapon, de ennek hogy visszakérem, a fő kiváltója az, hogy miután ez kiderült hogy még használhattam volna 20 napig ha kellene, kértem kapcsolják vissza!!!!

A bekapcsoláskor újra levonják a 3125 ft-ot.

Tehát ez amit mondasz így nem igaz, mert nem 1 hónap és 100mb a határ. Tehát próbáljuk már objektíve nézni a dolgokat.

Ha ezt csak 8 napig és 10mb-ig használhattam, és nincs mód rá, hogy elhasználjam az általam kifizetettet, de ez sincs benne az ÁSZF-ben, hogy ez így működik, akkor miért nekem kell erkölcsösnek lennem?

Úgyanmár gondolkodjatok már!


vas. júl. 04, 2004 4:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
mati88 írta:
Macika, nem értem amit írtál, de mindegy, a többinek a macika idézetét tudom ajánlani.

Mégegyszer,
1. ha nincs benne az ÁSZF-be, akkor nem alkalmazhat olyan eljárást amit nem publikált.

No ennyit errõl! :-)


benne van az ászfben, 3125Ft-ért kapsz 1 hónapot és 100mbot. Hogy mennyire használod ki az már a te dolgod!

(az sincs benne az ászfben, hogy ha cigizel, akkor beteg leszel! Miért kéne akkor annak explicit benne lenni, hogy ha nem akarod kihasználni, akkor nincs money back?!?!?!?!?!)


szomb. júl. 03, 2004 23:07
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
xterm7 írta:
Ez pozitiv velemeny lesz: a voda halozatai a legolcsobb roaming partnerek meg a t-mobile elofizetoknek is...


Ez a kijelentés önmagában nem igaz! Mivel te Németországban csak sms-t küldtél, ezért valóban az volt a legolcsóbb, de a 60/1-es számlázással az E-Plus egyébként jobb a D2-nél (60/15) :!:
Aztán nézd meg például Belgiumot, sms-re BASE, hívásra Mobistar. A Proximus csak kullog mögöttük. Franciaországban is jobb az Orange mint az SFR...


szomb. júl. 03, 2004 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
Ez pozitiv velemeny lesz: a voda halozatai a legolcsobb roaming partnerek meg a t-mobile elofizetoknek is...


szomb. júl. 03, 2004 20:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Macika, nem értem amit írtál, de mindegy, a többinek a macika idézetét tudom ajánlani.

Mégegyszer,
1. ha nincs benne az ÁSZF-be, akkor nem alkalmazhat olyan eljárást amit nem publikált.
2. Nem a pénzről volt szó, hanem az eljárásról, ahogy lekezelik az embert (végig az ÁSZF-re hivatkoztak), legalább ismernék!!!!
3. Nem a teljes összeget fizetik vissza (kb: 10MB-t használtam), de ez igy OK.
4. Ne én legyek rá kényszerítve, hogy bebizonyítsam az ő tévedésüket (ismertessem az ÁSZF-t) velük.
5. Minezek után ne könyöradományt adjanak, hanem a jogosan visszajáró összeget.
6. A HIF-et nem a pénz miatt akarom (nem érdekel ez), hanem az eljárás miatt.

ui: nagyon sajnálom, hogy számotokra nem világos amit írtam, valszeg rosszul fogalmaztam :-)
Úgy gondolom, hogy amíg engedjük, hogy a szolgáltatók kényük-kedvük szerint értelmezzék az ÁSZF-t, és nem tartják be a szabályokat, addig kelet európa = Magyarország!

No ennyit erről! :-)


szomb. júl. 03, 2004 20:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
mati88 írta:
Figyelj Dannyboy!

Ez havi 3,125 Ft, tehát a kompenzáció összege jó lenne!!!
De, és ez a lényeg, nem azt mondták, hogy igen az ügyfélnek igaza van és bocsánat, jóváírunk 2,500 Ft-ot, hanem megint jöttek fenntről és most ők milyen királyok, de rendben. De nekik van igazuk, stb...

Na ezen rágtam be. Amúgy telefonáltam 1 órát, meg kerestem az ÁSZ-t, olvastam. Nekem is van óradíjam, nem gondolod. Vagy én ingyen dolgozom a vodának.

ui. Nem mindegy hogy elismeri a hibáját, vagy úgymond betömi a szádat!!!


Hát, ember! Szerintem te nem vagy teljesen normális! Abban valóban igazad van, hogy nincs benne a GPRS Internet-nek a 3.125 Ft-os levonása, úgy mint a WAP-nál. Viszon teljes egészében visszaadták volna a pénzedet, tök ingyen használhattad volna a netet arra a néhány napra, ehelyett te elmész a HIF-hez panaszkodni! Körbe fognak rögögni, amikor kiderül majd, hogy a Voda visszaadta volna a pénzedet!
Ennél többre úgy sem fogják kötelezni a Vodát, legfeljebb pontosítva lesz at ÁSZF-ben ez a mondat.

Látszik rajtad, hogy te még sosem éltél szolgáltatásból! :evil:


szomb. júl. 03, 2004 14:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Várom válaszukat!


Én meg azt, hogy azt kapod, amit megérdemelsz.


szomb. júl. 03, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség