Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 1:11



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Előre is bocs, hogy beszállok az eddíg csak figyelt vitába, de ezt nem hagyhatom szó nélkül...


mati88 írta:
Tudod én olyan önérzetes srác vagyok, aki akkor amikor felajánlották a 2,5k-t azt gondoltam, hogy így nem kell. Ahogy mondták! Tulajdonképpen megsértődtem! Mit is modhattam volna, hogy ismerjék el hogy hibás volt az ÁSZF! Hát a 8000 Ft jutott eszembe. Tulajdonképpen megkérdezték, hogy mire gondolok. Erre gondoltam. Na bummmm!


Mire jutottál? Semmire. Se nyolc rugó, de semmi.
Ha nem önérzeteskedsz? 2500 kemény magyar pöngőforint.

Ezek után akár meg is *hatod az önérzetedet...


kedd júl. 06, 2004 0:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
mati,

itt az ideje, hogy megtudd: hülye vagy! Ráadásul a legrosszabb fajtából, aki még okoskodik is. Az, hogy nincs igazad, az elõzõ írásomból - elejefele keresgéld - is kiderül, de ha nekem nem hiszel, akkor ott vannak a többiek is.

(Ne gondolod, hogy te vagy az egyetlen, aki tudja, hogy a föld gömbölyû, a többiek mind birkák. Egyrészt, mert ez mérhetetlen beképzeltségre vallana, másrészt mert a problémád nem fizikai törvényszerûség, hanem jogi kérdés. Jogi, melyet nem az objektiv fizika, hanem a szubjektiv emberi gondolat alkotott és ítél meg.)

Tudod, nemrég együtt dolgoztam egy ilyen sráccal. Most mesélhetném azt a történetet is, amikor épp ki akart okatatni logikai kapukból és még fogadni is mert a hülyeségére - természetesen elvesztette. De sokkal érdekesebb az, hogy a mostani munkahelyére (ja, mert a közös melóhelyünkön javasolták neki, hogy keressen újabb kihívásokat) biciklivel jár be és mivel a mostani kollégái is egybõl a szivükbe fogadták, mikor meglátják kerekezni, akkor széles mosolyra fakadnak, odahajtanak szorosan mellé és az árokba segítik õt.


Végezetül:

a lehülyézésért ne várd, hogy bocsánatot kérjek, se pedig azt, hogy 8000Ft-ot fizessek!


hétf. júl. 05, 2004 23:59
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
Idézet:
hátha van építő jellegű is köztük
A gyalázkodás szintjét nem találod kielégitőnek :?: :P


hétf. júl. 05, 2004 20:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mati88 írta:
Tudod én olyan önérzetes srác vagyok, aki akkor amikor felajánlották a 2,5k-t azt gondoltam, hogy így nem kell. Ahogy mondták! Tulajdonképpen megsértődtem! Mit is modhattam volna, hogy ismerjék el hogy hibás volt az ÁSZF! Hát a 8000 Ft jutott eszembe. Tulajdonképpen megkérdezték, hogy mire gondolok. Erre gondoltam. Na bummmm!


Na ez az mati!! Alakul ez!!! **** le az egészet, legközelebb okosabb leszel és elfogadod a 2500-at!! OK?

Üdv


hétf. júl. 05, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Látom, van aki már értegeti az én logikámat és hozzáállásomat. És mégegyszer: ne a 8000 Ft-on lovagoljunk már (kártérítés), mert erre nem került volna sor, ha a szolgáltató elismeri a hibát és megérti a logikámat és nem hivatkozik az ÁSZF-re folyamatosan hibásan!

Tudod én olyan önérzetes srác vagyok, aki akkor amikor felajánlották a 2,5k-t azt gondoltam, hogy így nem kell. Ahogy mondták! Tulajdonképpen megsértődtem! Mit is modhattam volna, hogy ismerjék el hogy hibás volt az ÁSZF! Hát a 8000 Ft jutott eszembe. Tulajdonképpen megkérdezték, hogy mire gondolok. Erre gondoltam. Na bummmm!


hétf. júl. 05, 2004 20:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
Rapidus!
Igen nagyon elbeszélünk egymás mellett, másra helyezted a hangsúlyt mint én.
Idézet:
Ott van biza! A Vodafone szerződéseit nem cipészek állítják össze, következésképpen ott is van:
Az itt nem szabályozott kérdéseket illetően a Szolgáltató tevékenységére vonatkozó mindenkor hatályos magyar jogszabályok és hatósági előírások, valamint a Polgári Törvénykönyvben foglalt rendelkezések, és a megfelelően közzétett nemzetközi szerződések, szabványok kötelező erejű feltételei külön kikötés nélkül is irányadóak.
Ez bizony minden rendes szerződésben benne van, de sajnos akárhogy is tanulmányozom ezt a mondatot sehogy nem találom benne a vitamax GPRS internet havidijának levonási szabályait, mint ahogyan az ÁSzF-ben sem. A magyar jogszabályok sem valószinű, hogy erről rendelkeznének.
Mint ahogy már előző hozzászólásomban is már emlitettem amig ez nincs az ÁSzF-ben korrektül szabályozva addig igenis az ügyfélnek a dijlevonás gyakorlatával joga van nem egyetérteni, számára kedvezőbbet elfogadtatni.
Mati88 esetében igenis korrekt és méltányos ajánlatot tett a Vodafone a fentiek miatt és az előzmények ismeretében. ( Mati88 időarányos dij jóváirást feltételezett vitamax karija esetén, úgyanúgy mint előfizus kariján azt már tapasztalta. )

Én egy szóval sem mondom azt, hogy ezért akárkinek jogos lenne bármiféle kártéritést adni, sőt.


hétf. júl. 05, 2004 19:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Igen, pontosan, az a lényeg, hogy mindig nézz utána alaposan valaminek, amit később használni szeretnél, itt a fórumon szerintem még senki nem hozta fel rajtad kívül ezt a témát, sőt eszébe sem jutott!

Egyébként egyik mobilszolgáltatónál sincs olyan, hogy ha idő előtt lemondasz valamit, akkor megtérítik a hátramaradt összeget, maximum olyan van, hogy ha lemondod, akkor még használhatod a határidőig, pl. T-Mobile GPRS WAP...

Tehát ebben az esetben csupán a józan paraszti eszedre kellett volna hallgatnod, és elkerültél volna minden kellemetlenséget, ugyanis nem lehet tökéletes ÁSZF, ez épp nincs benne, bumm, attól még lehet reálisan gondolkozni!!!

És jószándékból mondom, hogy a jövőben olyanokkal mint szolgáltató bocsánatkérése ne foglalkozz, mert nem érdemes, amikor bocsánatot kér 1 üszis azt nem emberségből teszi, henem mert megmondták neki...
És ha azt mondják hogy NEM, akkor nem szabad vele foglalkozni, el kell fogadni, hidd el úgy mindig jobban jársz...


hétf. júl. 05, 2004 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mati88 írta:
...ha nem jutok dűlőre, de nem a pénz terén, hanem a felelősség terén, akkor küldöm a HIF-et. De ezt már leirtam párszor, tehát ha valaki végig olvassa a hsz-mat, és eléggé beleképzeli magát a helyembe, akkor megérthető amit irok és gondolok erről az ügyről.


Kedves mati88!

Lehet, hogy hihetetlen, de értem, hogy mitől vagy ennyire feldúlva. Tulajdonképpen szenya dolog, amit a szolgáltatók művelnek, de manapság ebből él a fél a világ: vegyél meg minél nagyobb terméket/szolgáltatást egyszerre, jobban jársz. Hasonló az átalánydíj is, okosan ki van találva. Ha nem veszed igénybe az egész szolgáltatást/terméket, akkor relatíve többet fizetsz egy egységért. Pl. a Tanne étteremben az is kifizeti a kb. 3000 Ft-os svédasztal díjat, aki megeszik 5 db libatepertőt nemde? És senkinek nem jut eszébe reklamálni, hogy visszajár neki ennyi meg ennyi. Pedig ott kötve hiszem, hogy lenne ÁSZF.
Idefigyelj... nézd végig józanul a topicot és mérlegelj: mit értél el eddig?
- a Vodával úgysem tudsz mit kezdeni, ezzel mindenhol körberöhögnek, már megbocsáss (HIF-nél is, FVF-nél is)
- a 8000 forintoddal dettó körberöhögnek, csak még jobban, mintha a 3125-ből kérnéd a visszajárót
- eljutottál addig, hogy jónéhány topictársadnak nem éppen kedvező véleménye alakult ki rólad, hogy finoman fogalmazzak
- egy csomó energiád (szellemi és fizikai) ráment erre az épületes vitára, arra, hogy meggyőzd azokat, akik a TE érdekedben csitítottak... ennyi energiával már valami hasznosat is tudtál volna tenni az emberiségért...

mati88 írta:
Sajnálom, hogy itt sokan inkább a gyengébb erő irányába indítják támadásaikat, ahelyett hogy mérlegelnének és egy jobb szolgáltatás irányába próbálnánk az energiánkat fordítani. Sajnos az hogy a voda szolgáltatása hiányos és rosszul működik (igaz kedvező áron), ez sokak számára ismert és általában nem csak nekem okoz fejtörést. Ezért nem értem ezt az elutasítást a részetekről. Hisz a kiindulás itt nem az előnytelen haszonszerzés lett volna a részemről, hanem a szolgáltatóban való tudatosítása annak, hogy amit csinál az megtévesztő és ráadásul anyagilag káros az előfizetőnek. Emlékezzetek írtam az elején, hogy csak egy beismerés kellett volna!!! No de ők hivatkoztak végülis az ÁSZF-re, hogy abban van!


Nézd mati... te is tudod, hogy egy olyan világban élünk, ahol MINDENT a lehető legalaposabban körül kell járni, mielőtt megveszed/igénybeveszed/leszerződsz, stb. Lássuk be: lemondtad a szolgáltatást MIELŐTT arra gondoltál volna, hogy nem jár vissza az időarányos rész. A nyakamat merném rátenni, hogy a lemondás előtt nem kérdezted meg a versmondót, hogy visszakapod-e a maradékot!! Utána kezdtél gondolkodni, elővenni az ÁSZF-et és vagdalkozni. Az üfsz-os persze nem lehet tudós, gondolom nem tudta, hogy ha konkrétan nincs benne az ÁSZF-ben az, hogy nem jár vissza, akkor ezt a kérdést más szabályozza. Ezért, vagy ettől függetlenül saját (vagy a főnöke) hatáskörében megajánlott neked egy 2500-as feltöltést, amiről ordít, HOGY A TE TOVÁBBI MEGELÉGEDETTSÉGEDET SZOLGÁLTA VOLNA!!! VAZZE ÉS NEM AZ Ő BŰNBOCSÁNATUKAT!!! Erre te mit teszel??? KÁRTÉRÍTÉSNEK 8000 FT. Apám én biztosan elröhögtem volna magam az üszis helyében. Nem tudom, hogy megkaptad-e már a feltöltést, de ha nem, akkor most már tudod mit kapsz... behúzható csődörlábat!!! Se visszajárót, se méltányossági feltöltést! Mindez a nyakasságod miatt.

Nézd te szerencsétlen... itt most már elég sokan kizárólag a TE érdekedben érvelnek, hogy lehetőleg ne csinálj még nagyobb hülyét magadból (értem ezt pl. arra a köpésedre, hogy nálad egy bocsika az 8000 Ft). Sokan jártak már hasonló cipőben, akiket valós, vagy vélt sérelem ért, de tudtak uralkodni magukon, különösen, ha kárpótolták őket. Te intelligens ember vagy, kerek, értelmes mondatokban fogalmazol és ha a 88 a korodra utal, akkor könnyedén tudsz még változni. Ez, amit itt művelsz neked sem jó (illetve neked a legrosszabb, mi csak elvagyunk veled).

mati88 írta:

(és mégegyszer a 3125 Ft = 100MB), tehát ha nem használhatom el, tőlem független okok miatt (kérem nem belemenni, hogy miért mondtam le, hisz ezt elismerték, hogy nem szabályozott a lemondás ideje sem), akkor viszont ennek a pénznek a visszatartása nem etikus. És ha nem szólok, mert nem érdekell, akkor ezt elnyelik. És hányszor elnyelték már!


Trabit ismétlem: az, hogy baromi meggondolatlanul lemondtad, az tőled független ok? Hmmm.... ezt most nem hallottuk meg OK?

Egy szó, mint száz: érted tépjük a szánkat, nem ellened... a többi rajtad múlik.

Uff


hétf. júl. 05, 2004 18:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:57
Hozzászólások: 446
Hozzászólás 
csendes írta:
Abban bizony a vitamax kártyások GPRS internet havidijának levonásával kapcsolatosan semmiféle szabály nincs rögzitve, csak az összeg nagysága. Az más kérdés, hogy a GPRS wap dijlevonási szabályait (amely korrektül benne foglaltatik az ÁSzF-ben) alkalmazták, megjegyzem: szerintem is ez lenne a logikus.

Addig amig ez igy korrektül nincs az ÁSzF-ben rögzitve a vitamax GPRS internet vonatkozásában, addig bizony jogos az eltérő elképzelések hangoztatása, mégha tisztában is vagyunk vele, hogy sántit a dolog.


Ott van biza! A Vodafone szerződéseit nem cipészek állítják össze, következésképpen ott is van:
Az itt nem szabályozott kérdéseket illetően a Szolgáltató tevékenységére vonatkozó mindenkor hatályos magyar jogszabályok és hatósági előírások, valamint a Polgári Törvénykönyvben foglalt rendelkezések, és a megfelelően közzétett nemzetközi szerződések, szabványok kötelező erejű feltételei külön kikötés nélkül is irányadóak.

És ez pontosan azt jelenti, hogy csak akkor tarthat igényt a kártalanításra, ha a szolgáltatást a szolgáltató korlátozza (ekkor is csak a korlátozás mértékének megfelelő kártalanítás illeti meg, külön pénzről nincs szó), vagy egyéb feltételek szerint erről külön megállapodtak. Ha egyik sincs, nincs kártalanítás sem.
A szolgáltatónak jelen esetben esze ágában sem volt korlátozni, sem pedig külön nem állapodtak meg kártalanításról.


hétf. júl. 05, 2004 18:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
skynet írta:
gyalázat, hogy 1000 forintos egyenleg alatt nem lehet MMS-t küldeni, így hiába lesz 25 ft holnaptól, akkor is 18 ft-ért fogok SMS-t küldeni kb 25%-ban (amíg az ezres alatti összeg lefogy a kártyáról :) )

:?: :?: :?:

Rá is tudsz tölteni nem? Vagy későbbre tervezted a feltöltést? Mert akkor világos.

Üdv


hétf. júl. 05, 2004 17:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
Azt látom, hogy mati 8000 HUF igénye láttán mindenkinek elborult az agya és úgy is maradt. :)
A probléma velejéig már mindenki lusta volt lemenni, utánanézni abban a bizonyos ÁSzF-ben, ami az előfizető és a szolgáltató közötti kapcsolatot alapvetően hivatott szabályozni.
Abban bizony a vitamax kártyások GPRS internet havidijának levonásával kapcsolatosan semmiféle szabály nincs rögzitve, csak az összeg nagysága. Az más kérdés, hogy a GPRS wap dijlevonási szabályait (amely korrektül benne foglaltatik az ÁSzF-ben) alkalmazták, megjegyzem: szerintem is ez lenne a logikus.

Addig amig ez igy korrektül nincs az ÁSzF-ben rögzitve a vitamax GPRS internet vonatkozásában, addig bizony jogos az eltérő elképzelések hangoztatása, mégha tisztában is vagyunk vele, hogy sántit a dolog.

Természetesen mati 8000 HUF igényével én sem értek egyet.


hétf. júl. 05, 2004 16:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:57
Hozzászólások: 446
Hozzászólás 
mati88!
Egy szerződés felmondására többféle mód is van, ezek közül az egyik, ha azt te (akár szóban is) mondod fel. Ha a felmondásnak nincs "felmondási ideje", akkor a szerződés a felmondáskor megszűnik, azaz ettől kezdve semmiféle jogviszony/szerződés nics köztetek. Ezért tehát, ha újra igényled a szolgáltatást, újra ki kell fizetned a csatlakozási díjat.

Az átalánydíj olyan fizetési mód, ahol a fogyasztás mértéke nem von maga után díjváltozást. Tehát 1 nap igénybevétel ugyan annyi, mint 1 hónap.

Ha a szerződésedben látsz olyat, hogy a szolgáltató köteles töredékhónap igénybevétele esetén arányosan visszatéríteni, akkor annak megfelelően igazad van. Ha ilyen nincs, akkor természetesen nem lehet követelésed.

A Vodafone szerintem is kizárólag méltányosságból (pl. a jó hírneve érdekében) akart neked 2500Ft-ot feltölteni.


hétf. júl. 05, 2004 16:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ez feltétlenül meg kell osztanom veletek!

ez a szemét vodafone 5000Ft-ért adott nekem egy 3200-ást hûségkedvezményben!!!!! A mocskok! Ráadásul egy percet sem kellett várnom, értitek? Rögtön szólítottak, még le sem ültem a sorszám letépését követõen és pár percen belül már ott jöttem is elfele a készülékkel.

Így most egy színes, rádiós, edge/gprs-es wapos, kamerás készülékkel szúták ki a szememet és volt pofájuk mindezért 5000Ft-ot elkérni! Annakidején bezzeg más volt a helyzet, akkor elég volt 70Ft-ot kicsengetnem egy motorolajért. Ráadásul bezsebelik a havi 4-5rúgót alapdíjat a 20-30 óra ingydumáért is!

Hiba na, mindig mondtam, hogy tetû cég..... :))))))))))))


hétf. júl. 05, 2004 15:43
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Éppen erről van szó. Ha Te tőled független okok miatt nem tudtad volna elhasználni, tehát pl. a hónap 2. felében nincs szolgáltatás, akkor természetes, hogy fisszafizetik. Azt, hogy lemondod ne nevezzed már Tőled függetlennek. Ha én mondtam volna le helyetted, akkor panaszkodhatnál, de nem én voltam hanem Te.
Ha nem vagy tisztában egy szolgáltatás igényléssel/lemondással akkor először tájékozodni kéne, és nem először igényelni/lemondani, és utána tájékozódi, panaszkodni...


ŐK, mégegyszer mondom ŐK mondták, hogy benne van az ÁSZF-ben, tehát akkor én tájékozódtam ezek szerint! Ha nincs benne, akkor logikai alapon, mint irtátok a lemondás utáni fordulópontig működik (30 nap v. 100MB) és nem automatikusan megújjítják (mert lemondtam). Nagyon nehéz felfogni amit irok?


hétf. júl. 05, 2004 14:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
mati88 írta:
...tehát ha nem használhatom el, tőlem független okok miatt (kérem nem belemenni, hogy miért mondtam le, hisz ezt elismerték, hogy nem szabályozott a lemondás ideje sem), akkor viszont ennek a pénznek a visszatartása nem etikus....


Éppen erről van szó. Ha Te tőled független okok miatt nem tudtad volna elhasználni, tehát pl. a hónap 2. felében nincs szolgáltatás, akkor természetes, hogy fisszafizetik. Azt, hogy lemondod ne nevezzed már Tőled függetlennek. Ha én mondtam volna le helyetted, akkor panaszkodhatnál, de nem én voltam hanem Te.
Ha nem vagy tisztában egy szolgáltatás igényléssel/lemondással akkor először tájékozodni kéne, és nem először igényelni/lemondani, és utána tájékozódi, panaszkodni...


hétf. júl. 05, 2004 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Igen, ezt csak "úgy" mondtam kínomban és írtam. Egyszerűen azért, mert feldűhített az, hogy megint nem ismerik el a hibát a mátrixban és OK, hogy visszafizetik a pénzt, de nekem kell kuliznom érte. És azt komolyan gondoltam, hogy ha nem jutok dűlőre, de nem a pénz terén, hanem a felelősség terén, akkor küldöm a HIF-et. De ezt már leirtam párszor, tehát ha valaki végig olvassa a hsz-mat, és eléggé beleképzeli magát a helyembe, akkor megérthető amit irok és gondolok erről az ügyről.

Sajnálom, hogy itt sokan inkább a gyengébb erő irányába indítják támadásaikat, ahelyett hogy mérlegelnének és egy jobb szolgáltatás irányába próbálnánk az energiánkat fordítani. Sajnos az hogy a voda szolgáltatása hiányos és rosszul működik (igaz kedvező áron), ez sokak számára ismert és általában nem csak nekem okoz fejtörést. Ezért nem értem ezt az elutasítást a részetekről. Hisz a kiindulás itt nem az előnytelen haszonszerzés lett volna a részemről, hanem a szolgáltatóban való tudatosítása annak, hogy amit csinál az megtévesztő és ráadásul anyagilag káros az előfizetőnek. Emlékezzetek írtam az elején, hogy csak egy beismerés kellett volna!!! No de ők hivatkoztak végülis az ÁSZF-re, hogy abban van!

(és mégegyszer a 3125 Ft = 100MB), tehát ha nem használhatom el, tőlem független okok miatt (kérem nem belemenni, hogy miért mondtam le, hisz ezt elismerték, hogy nem szabályozott a lemondás ideje sem), akkor viszont ennek a pénznek a visszatartása nem etikus. És ha nem szólok, mert nem érdekell, akkor ezt elnyelik. És hányszor elnyelték már!

ui. Ne hasonlítsátok már ezt az esetet egy olyannal, amikor igénybeveszek valamit és nem akarom kifizetni, sajnos én kifizettem korrekten, csak nem tudom igénybevenni!!! PONT.


hétf. júl. 05, 2004 14:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:57
Hozzászólások: 446
Hozzászólás 
mati88 írta:
Kértem még 8,000 Ft-ot a 2 óra telefonálásért. Azt mondták lehetetlen. Mondtam OK, megy a HIF.



Megfogalmazásodból ("OK, akkor megy a HIF") úgy véltem arra gondolsz, hogy rendben, ha elutasítják, akkor megyek a HIF-hez (Hírközlési Felügyelethez). Ebből számomra az következett, hogy nincs szándékodban elfogadni az elutasító választ. Mivel azonban ezzel 8000Ft/2ó igényeddel nyílván a HIF-nél is totálisan elutasító választ kapnál (többek között azért, mert itt nem HIF, hanem bírósági illetékesség van), ezért egyetlen út marad(na) számodra, ez pedig a peres eljárás. De ezek szerint ezt csak "úgy" írtad, nem is így értetted, esetleg csak vicceltél, stb :P


hétf. júl. 05, 2004 13:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Mindig leragadtatok valahol! Elmondtam, hogy nem akarok pénz (számomra nem fontos), olvasd vissza. Nem mondtam, hogy bíróságra megyek. Amit akarok, hogy a voda ismerje el hogy hibázott, a fennt leírtak miatt. Ezért tulajdonképpen mondtam egy összeget. Ez lehetett volna kevesebb is, meg több is. Mindenképpen vita tárgyát képezné. Egyszerűen a probléma az, hogy ha igazam van és nem szánok rá időt és energiát (és ezt most ne mérlegeljük, hogy az mennyi), akkor soha az életben nem kapom meg azt ami jogosan jár!!!

És ne az összegszerűségen ragadjatok már le! Hanem azon,
1. hogy amikor anno számlainformációt kértem a GPRS forgalmamról és hibás volt a gép és kiküldte a 0MB-t, akkor kiszámlázták a ~4x Ft-ot és csak telefonálgatás, magyarázkodás után adták vissza 1-2 hónap múlva!
2. Amikor ők küldték kérésem nélkül az infót, tévesen, akkor kiszámlázták és ugyanígy tovább.
3. Amikor hibásan számláztak többször is (nemhívott tételek), akkor is nekem fájt a fejem!
4. Amikor eladtam, akkor se tudtak zárni rendesen, ez még ma is tart (több mint 1 hó).

Ezeken ők mennyit kerestek (akik nem veszik észre a hibákat)? Én csak egy jobb működést akarok és nem pénzt. De ezt már százszor leírtam. Sajnálom, hogy mindig kiragadtok egy-egy mondatot és nem a szövegkörnyezetéből értelmezitek!!!! Olyanok vagytok mint a gyűlölt sajtó, aki kiforgatja az ember szavát :-)


hétf. júl. 05, 2004 12:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
mati88 írta:
Az, hogy mennyi időt vesztegetek el a ti meggyőzésetekkel, az az én szabad döntésem, ellenben a Vodával kénytelen vagyok, mert máskülönben nem ismerik el az igazam! Pont ez a lényeg!!!


Ez kétségtelen, de mivel pont te hívtad fel a figyelmet a telefonálgatás alternatív költségeire, ezért felettébb érdekes, hogy a fórumozással eltöltött idővel már lényegesen elnézőbb vagy. És ezt így hogy? :?:


hétf. júl. 05, 2004 10:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:57
Hozzászólások: 446
Hozzászólás 
Több sebből is vérzik a történet, ebből csak egy a kártérítési igényed. Ilyen esetekben a joggyakorlat szerint csakis a bizonyítható kárt, -gyakran csak egy részét- térítik meg.
Tehát neked azt kell(ene) bebizonyítanod, hogy csakis és kizárólag a miunkád végzése helyett tudtál telefonálni egy 24 órás ügyfélszolgálatra, és ezért keletkezett un. elmaradt jövedelmed (lucrum cessans), ami azt az értéket takarja, amellyel a károsult vagyona akkor gyarapodott volna, ha a károsító magatartás nem következik be. Nehéz lesz rábírni a bírót, hogy ezt a csakis akkor tudtam telefonálni, amkor dolgoztam volna érvelést elfogadja. Ráadásul a kártérítési összeghez igazolnod kell, hogy valóban ekkora órabéred van. (adóügyileg is). Ott kicsit komikusan fog hangzani, hogy nálam ennyi egy bocsánat elmaradása. :D
Arra gondoltál, hogy a pernyertes fél teljes költségeinek megfizetésére a pervesztes felet kell kötelezni? (És a Vodának jó nagy költsége lesz ezt biztosra veheted).
Biztos jól fog ez elsülni számodra?


hétf. júl. 05, 2004 9:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Srácok, az hogy kinek mi a logikus arról nem lehet vitatkozni! Én most lettem újra Vitamaxos, előtte előfizetős voltam! Ott ugye hóközi lemondás esetén visszajárt az összeg fennmaradó része. Mivel ezzel ellentmondó szabályt nem találtam a Vitamax-ra vonatkozó szerződésben ezért a számomra logikus az, hogy itt is. Ezen lehet vitatkozni, de nekem ez jött le. Általában más szolgáltatók és szolgáltatások esetén is így van.

Az, hogy mennyi időt vesztegetek el a ti meggyőzésetekkel, az az én szabad döntésem, ellenben a Vodával kénytelen vagyok, mert máskülönben nem ismerik el az igazam! Pont ez a lényeg!!!

Ha rögtön az elején belátják hogy egy nem szabályozott problémába ütköztünk, akkor megköszönik, jóváírják, a hibát kijavítják. Nincs idő elvesztegetés, bosszúság, nem haragszik az ügyfél, stb... No ez ami bánt engem és ez amit ti nem értettetek meg.

Valószínűleg azért vagyok a Vodával viszont érzékeny, mert volt olyan jogos számlapanaszom, amit 6 hónap után sem sikerült velük rendeznem! Szóval nem egy problémaérzékeny cég. Valószínűleg az üszi látja a hibát, de a menedzsment elrendeli, hogy hogyan kell működni, aztán ha jó jó, ha nem, nemk baj! Sajnos ez általános.


hétf. júl. 05, 2004 9:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
A régi világot is próbált embereknek bizony fura a mostani szemlélet.
Ami biztos, arc kell és ráadásul az arcon a bőr megfelelő vastagsága, hogy az egyre piszlicsárébb ügyekkel előálljon valaki és ráadásul alaptalan igényeket hangoztasson. Azt látom, hogy mára piszkosul elszemtelenedett a világ és sajnos még a folyamat nem állt meg.

Mindenkinek fel kell készülnie, hogy vele szemben is ellőállhatnak hasonló igényekkel emberek.


hétf. júl. 05, 2004 8:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Macika írta:
Ez tényleg így működik? Hogy gondolok egy merészet és kitalálok egy összeget, amennyit szeretnék kapni, mert reggel nem mosolygott rám a postás??? Ez a jövő??? Minden egyes cselekedetünk apró pontokba lesz szedve, és aszerint KELL élnünk? A normális, logikus gondolkodás nem lesz jellemző már sohasem? Ha valami nincs szó szerint kőbe vésve, akkor semmiképpen nem helyettesíthető józan paraszti ésszel? :cry:


Igen, ez tényleg így működik. Nincs már kommunizmus, nincs már cocializmus. A mi cégünk is szolgáltat, többek között egy-két nagyobb PC-gyártó cég garanciális szervízelését is ellátjuk. Jómultkor bejött a "kedves" ügyfél, hozta a notebookját. Bevizsgáltuk, értesítettük az eredményről (rossz akksi, megrendelés alatt). Másnap bejött, hogy akkor elvinné a notebookját addig, míg meg nem jön az új akksi, mert használni szeretné. Kiadtuk neki, majd mikor 9 nap múlva megjött az akksi kiértesítettük, hogy hozza be a notebookot, mert betennék a garos alkatrészt. A "kedves" ügyfél 21 nappal az első megjelenése (bejelentés) után hozta be a gépét, hogy akkor ő most a notebookjának cseréjét kéri, mert 15 napon belül nem javítottuk ki a notebookját (akkor ez még kötelező volt). Hiába volt papírunk róla, hogy elvitte 1 nappal a behozatal után, a 15 nap jogszabály szerint a bejelentéstől számított. Hiába volt egy log a telefonközpontban, hogy 9 nap után hívtuk az ügyfelet, mivel a beszélgetés nem került rögzítésre, ezért nem tudtuk bizonyítani (a saját belső ISO9001-es munkalapjaink, a beérkezést igazoló bizonylataink sem tudták) hogy az ügyfelet tényleg kiértesítettük. Egy havi teljes garanciális bevételét vesztette el a cégünk az új notebook megvásárlása miatt (két technikus dolgozó bére közterhekkel együtt).
Ha tetszik, ha nem, ez a piacgazdaság, éntőlem csak azt követelheti egzakt módon meg az ügyfél, amit én a szervíz- és működési szabályzatomban, vagy magasabb szintű jogszabályban leírtam(tak).


hétf. júl. 05, 2004 8:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
KaRFiol írta:
Egy gondolat: nem tudom mennyi mati88 óradíja, de amennyi időt itt **** a fórumon, hogy minket meggyőzzön a maga vélt vagy valós igazáról, addig bizony ketyeghetett a taxaméter rendesen... Ez miért nem zavarja őt?


Ez már nekem is eszembe jutott!!! :lol:

Egyébként Macikával megint teljesen egyetértek, neked mindent pontosan a szádba kell rágni, különben nem tudsz létezni?
Ha 1 csöppet gondolkoztál volna az elején, hogy mi a logikus, akkor most nem vitáznánk ezen!!!
Ja visszatérve a flegma üsz-hoz, hát hallod ha ezzel előállítottál volna nálam, én is röhögtem volna rendesen az tuti, és a tetejébe még pénzt is akartak adni, hátt, elég röhej... :?
Az ÁSZF-t meg már hagyhatnád a ******, ha nincs benne valami, akkor nem úgy kell eljárni hogy balhézol, hanem racionálisan nézed a dolgokat, így a saját, és mások életét is megkönnyíted, ilyen egyszerű!!!


hétf. júl. 05, 2004 8:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Egy gondolat: nem tudom mennyi mati88 óradíja, de amennyi időt itt **** a fórumon, hogy minket meggyőzzön a maga vélt vagy valós igazáról, addig bizony ketyeghetett a taxaméter rendesen... Ez miért nem zavarja őt?


hétf. júl. 05, 2004 1:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Azért remélem,nem jutunk el odáig,mint egyes setét amcsik,hogy ha nincs ráírva a mikrohullámú sütőre a tiltás,akkor simán bevágjuk a macskát szárítani,sőr utólag még jó sok pénzt is elperlünk a gyártótól... :roll:


hétf. júl. 05, 2004 0:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
csendes írta:
Az a bizonyos 8000 HUF valószinüleg nem lesz a tied, ahhoz nagyobb hibát és a számodra kedvezőtlenebb dolgot kellett volna a Vodafone-nak elkövetnie.

Ez tényleg így működik? Hogy gondolok egy merészet és kitalálok egy összeget, amennyit szeretnék kapni, mert reggel nem mosolygott rám a postás??? Ez a jövő??? Minden egyes cselekedetünk apró pontokba lesz szedve, és aszerint KELL élnünk? A normális, logikus gondolkodás nem lesz jellemző már sohasem? Ha valami nincs szó szerint kőbe vésve, akkor semmiképpen nem helyettesíthető józan paraszti ésszel? :cry:


hétf. júl. 05, 2004 0:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
Na vettem a fáradtságot és utánanéztem a Vodafone ÁSzF-ben a vitamax kártyák GPRS Szolgáltatások Díjazása pontban leirtaknak.

Valóban ott csak a GPRS wap szolgáltatás dijának levonásával kapcsolatosan vannak szabályok rögzitve. Az ott leirt szabályok szerint a GPRS Internet havijának előre történő levonása sem jogos, ezek szerint csak a limit elérésekor vagy a hónap végén vagy az esetleges hóközi lemondáskor vonhatná le a dijat a szolgáltató.

Ez az eset amikor egy nem körültekintően megfogalmazott ÁSzF ad okot vitára. Általában ezért tartalmaznak most már egyre több pontot a szerződések, sok-sok apróbetűs szabállyal, mert lesznek ügyfelek és lesznek az őket kiszolgáló jogban járatosak akik kézzelfogható anyagiakban fogják bünteni az alaposság hiányát.

Tudja ezt az a Vodafone dolgozó is aki felajánlotta szóban forgó témában a jóváirást. azt mondom örülj neki és abból rendeld meg újra a netet. (jó, tudom, hogy már nem kell :) )
Az a bizonyos 8000 HUF valószinüleg nem lesz a tied, ahhoz nagyobb hibát és a számodra kedvezőtlenebb dolgot kellett volna a Vodafone-nak elkövetnie.


hétf. júl. 05, 2004 0:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
KOCsi jaj ne! Akkor meg kapcsoltathassam vissza, hogy elhasználhassam a fennmaradó ~90mb, vagy 20 napomat! Könyörgöm nézzd már globálisan a problémát, ne csak egy szeletet támadj!!!!


vas. júl. 04, 2004 22:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
mati88 írta:
Steve_Hun írta:
De mati88!!!!

A Voda kérte, hogy kikapcsolhassa a netet mielőtt Te azt felhasználnád? NEM! Akkor meg miért baj mégis, hogy nem tudod használni?

Steve


Elolvastad? Le van irva valahova, hogy a lemondás esetén mikor kapcsolják ki a GPRS INTERNETET? Nincs!!!

Akkor mi a kérdés?


Tisztelt ÁSZF bajnok!

Szolgáltatás módosításra a Voda 48 órát vállal. Tehát ha te kéred a lemondást, ne csodálkozz azon, hogy 5 perc múlva ez meg is történik.


vas. júl. 04, 2004 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Pont jókor van kinn, most biztos nagy buli van odakint.


vas. júl. 04, 2004 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Küldöm Neki minden nap a friss infókat :D


Akkor nem csak a görög meleg miatt fő a feje :)


vas. júl. 04, 2004 21:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
pampika írta:
Mi is Őt!
Pihenje ki magát,mert ha hazaér,lesz mit olvasnia :mrgreen:


Á.

Küldöm Neki minden nap a friss infókat :D


vas. júl. 04, 2004 21:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Itt tenném hozzá, hogy Meggylé mindenkit üdvözöl görögországból.


Mi is Őt!
Pihenje ki magát,mert ha hazaér,lesz mit olvasnia :mrgreen:


vas. júl. 04, 2004 21:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
mati88 írta:
Mert nem mondták, hogy bocsika! Ezt írtam, ha értelmezed!!!!! Tudod 1 db bocsika az 8000 Ft. Ki lehet váltani vele nálam. Ilyen egyszerű!!!


Azért ez nem egészen így működik...
Nekem egy éve a Chellonál szóltak,hogy szombat hajnalban nincs net.Mondom,ok.Azonban onnantól kezdve 1 hétig nem volt net.Naponta (!) beszéltem az üszivel 40-50 percet (ezt szorozd fel a kék szám hívásának díjával),ebben volt persze csomó zenehallgatás is...
És 1 hét után csudák csodájára lett net,miután minden este letették a nagyesküt,hogy este 6-ra,majd este 9-re,majd másnap reggel 9-re élni fog a vonal.És nem élt.
És a havi számla jött,rajta szépen a 12k-s összeg.Ilyen,hogy bocsánat???
Én kérek elnézést...
Aztán írtam nekik 1 mailt,sok dologgal kapcsolatban,ezt is megemlítve.A válasz lényege kb. az volt,hogy én vagyok a hülye.Nem tudtam,hogy sírjak,vagy nevessek...

Magyarán egyik se vöröskereszt.El kell fogadni sajnos,hogy ők egy nagy gépezet,az emberi tényező(maga az üszis) nem mindig érvényesülhet.Lehet,hogy ő megértett téged,de a CÉG azt mondatta vele,amit.Ilyenkor ő nem magánember.És természetesen,elvárod,hogy normális legyen veled.Ok.
De ha a voda üzletpolitikájában a pénz jelenti a bocsánat szót,akkor ez van.Ha meg nem tudod elfogadni,akkor ott a másik kettő.Sztem vannak sokkal fontosabb dolgok is,amik megérnének ennyi időt/utánajárást és fejtörést.


vas. júl. 04, 2004 21:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Itt tenném gozzá, hogy Meggylé mindenkit üdvözöl görögországból.


Köszönjük!


Steve


vas. júl. 04, 2004 21:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Azért mig embert fogsz az üszin az 20 perc (3x) + egyéb.


Nem szoktam az 1270-et hívni, de ma volt szerencsém 6-szor egymás után felhívni őket (Meggylé ügyében), a 6 hívás összesen nem egészen 27 percet vett igénybe. És ráadásul prepaid kártyáról hívtam őket, amivel szemben az előfizus elsőbbséget élvez. Ha Te 20 percet vártál mire kapcsolták, akkor valószínüleg 15 percig hallgattad az autómatát 8) , erről az üfsz nem tehet.

Itt tenném hozzá, hogy Meggylé mindenkit üdvözöl görögországból.


vas. júl. 04, 2004 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
mati88 írta:
Mert nem mondták, hogy bocsika! Ezt írtam, ha értelmezed!!!!! Tudod 1 db bocsika az 8000 Ft. Ki lehet váltani vele nálam. Ilyen egyszerű!!!


Nem túl olcsó a megbocsátásod! Nem szeretném, ha egyszer is a bocsánatodért kellene esedeznem, mert az túl sokba kerülne nekem! :twisted:

Steve


vas. júl. 04, 2004 21:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Mert nem mondták, hogy bocsika! Ezt írtam, ha értelmezed!!!!! Tudod 1 db bocsika az 8000 Ft. Ki lehet váltani vele nálam. Ilyen egyszerű!!!

Nem vagytok ti rokonok az egyik népszerű szolgáltatónk és James Bond vadházasságából született nicket viselő topictársunkkal??? :D


vas. júl. 04, 2004 21:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
mati88 írta:
Mert nem mondták, hogy bocsika! Ezt írtam, ha értelmezed!!!!! Tudod 1 db bocsika az 8000 Ft. Ki lehet váltani vele nálam. Ilyen egyszerű!!!


Jujjjj :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


vas. júl. 04, 2004 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Mert nem mondták, hogy bocsika! Ezt írtam, ha értelmezed!!!!! Tudod 1 db bocsika az 8000 Ft. Ki lehet váltani vele nálam. Ilyen egyszerű!!!


vas. júl. 04, 2004 21:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Na mégegyszer?

Azt én írtam, hogy mondták! De hova van leírva? Sehová? Akkor ők mire alapozva mondják? Na ezért?


vas. júl. 04, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
mati88 írta:
Ez nem pénz kérdés, más magatartás kell egy szolgáltatótól.Nem érdekel a 8000 pénz, de mondják azt, hogy tévedtünk. EZT KÉREM!!!!!!!
kiemelés tőlem

Akkor egyáltalán miért kértél tőlük még plusz "kártérítést", ha nem érdekel a pénz????

Bocs, tudom, hogy azt írtam, hogy abbahagyom, de ezt a HSZ-ed után még meg kellett kérdeznem!!!

Steve


vas. júl. 04, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
"Gondoltam írok egy történetet megint!

Volt egy Vitamax Internet rendelésem, amit megújjítottak 06.21-én. Közben bekötötték az ADSL-t ezért lemondtam 29-én. Aztán gondolkodtam hogy hogyan fogják jóváírni ezt nekem. Felhívtam őket, mondták, hogy sehogy!!!
Kérdeztem, hova van ez leírva, hogy ezt nem írják jóvá,
mert hogy ez 30 napig vagy lemondásig él. Mondják ÁSZF. Kérdem: biztos? IGEN, igen, igen.

Megnéztem az ÁSZF-et! Nincs benne csak a GPRS WAP-ra ez ))

Hívom őket, keresik, keresik. Majd továbbítják a problémát a vezetés felé.

Másnap hívnak, hogy csak most, csak nekem, 2,500 Ft-ot feltöltenek. Kérdem, miért. Ilyen jó lelküek. Igen. Mondom akkor nem kell. Ez jogos kérés tőlem és ne tegyünk már úgy mintha én hülye lennék aztán a voda dob egy cukorkát nekem. Akkor mit akarok, kérdik?

Kértem még 8,000 Ft-ot a 2 óra telefonálásért. Azt mondták lehetetlen. Mondtam OK, megy a HIF.

Várom válaszukat!"


Oda írtad le, 30 napig, vagy lemondásig él!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miről beszélünk??????????????????????????
Miért írnák jóvá??????????????????????????


vas. júl. 04, 2004 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Egyébként mostmár tényleg befejezem, mert nagy a szórás köztetek, van aki érti és van aki nem érti! Nem a 8000Ft a lényeg, ezt már többször elmondtam, meg egyáltalán, ha csak 2000 lenne, akkor már értenétek? NEM!

Tehát vagy igazam van, vagy nincs. Ha nem lenne, akkor a voda már elhajtott volna, ezért valószínűleg van!

A probléma, miért kell mazohistának lennem ahhoz, hogy érvényt szerezzek az igazamnak? Miért kell meghallgatnom a sok süketelést az üszin, ahol folyamatosan mellébeszélnek, és miért kegyesek velem, ha visszafizetik a jogtalanul felszámolt díjat.

E nem pénz kérdés, más magatartás kell egy szolgáltatótól.Nem érdekel a 8000 pénz, de mondják azt, hogy tévedtünk. EZT KÉREM!!!!!!!


vas. júl. 04, 2004 20:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
mati88!

Megtennéd, hogy legalább a saját hsz-eidet kiszeded az idézetekből és csak azt idézed, amire valóban válaszolsz! Egyébként meg szvsz ezt itt most abba is hagyhatjuk, mert úgy érzem, hogy egyikünk sem fogja meggyőzni a másikat a saját igazáról!

Steve


vas. júl. 04, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
mati88 írta:
Azért mig embert fogsz az üszin az 20 perc (3x) + egyéb.


Nálam az elmúlt időben max. 4-5 perc volt és már humanoiddal beszéltem (kb 3-4 alkalommal beszéltem mostanában velük)! Persze ez pusztán saját tapasztalat és lehet, hogy csak szerencsém volt!

Steve


vas. júl. 04, 2004 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
mati88 írta:
Nyilván, talán, igen, ha akarják, akkor, de lehet, hogy akkor se, csak azért.

Szóval hitelesen akarok tájékozódni!!! Ha ez ilyen szép lenne akkor az üszi nem arról akar meggyőzni, hogy az ÁSZF-ben van. Hidd el ő se tudta, hogy hol van. Mondták neki, hogy ezt kell mondani és kész. CSAK!!!


Persze, hogy "mondták neki"! Honnan máshonnan szedje, az újából szopja? Valakinek meg kell tanítania a munkájára!!!

Steve


Nade az a valaki se nézte meg, hogy benne van-e?


vas. júl. 04, 2004 20:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
mati88 írta:
Nyilván, talán, igen, ha akarják, akkor, de lehet, hogy akkor se, csak azért.

Szóval hitelesen akarok tájékozódni!!! Ha ez ilyen szép lenne akkor az üszi nem arról akar meggyőzni, hogy az ÁSZF-ben van. Hidd el ő se tudta, hogy hol van. Mondták neki, hogy ezt kell mondani és kész. CSAK!!!


Persze, hogy "mondták neki"! Honnan máshonnan szedje, az újából szopja? Valakinek meg kell tanítania a munkájára!!!

Steve


vas. júl. 04, 2004 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
mati88 írta:
Az hogy te mit tartasz jogosnak, az a te dolgod, bár ez sem magyarázat a részedről!! A csak úgy az azért laza megfogalmazás, hiszen ezt hívják nem vagyoni kártérítésnek ha jól tudom.


Nade 8000 néhány perc telefonálásért???????

Steve


Azért mig embert fogsz az üszin az 20 perc (3x) + egyéb.


vas. júl. 04, 2004 20:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség