Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 10:29



Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
smsbug.jar 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
ACE- írta:
... és amik szintén nem titkos adatok...


Valóban nem titkos adatok, viszont amikor a kasszánál mondjuk lelesik a kártyaszámod, akkor ezt elég nehéz lenne kideríteniük.
Egyébként ha a tesód szállítási címét adod meg egy ilyennél, akkor egyúttal fel is jelented, mivel ne hidd, hogy egy ilyen visszaélést csak úgy elfogadnak, ilyenkor rajta keresik majd a pénzt/árut.


pén. júl. 23, 2004 12:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bournie írta:
Chargeback esetében csak akkor szokták megtagadni általában a jóváírást, ha a teljesítés veled szorosan összeköthető adatokkal történt. Pl: a Te lakcímedre szállították ki a megrendelt árut, illetve a vásrlás során megadtál olyan személyes adatokat (lakcím, telefonszám, stb.) amelyeket egy bolti ellesésnél egyébként nem lehetne megtudni.


... és amik szintén nem titkos adatok... meg van csomó olyan hely, ahol a szállítási cím más, tehát én megadhatom a tesóm pesti lakcímét, és utána visszakérem a pénzt, miután tesóm megkapta a csomagot :D asszem írok egy levelet az OTP-nek vagy a K&H-nak és megkérdezem hogy van ez.


pén. júl. 23, 2004 11:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
ACE- írta:
...


Chargeback esetében csak akkor szokták megtagadni általában a jóváírást, ha a teljesítés veled szorosan összeköthető adatokkal történt. Pl: a Te lakcímedre szállították ki a megrendelt árut, illetve a vásrlás során megadtál olyan személyes adatokat (lakcím, telefonszám, stb.) amelyeket egy bolti ellesésnél egyébként nem lehetne megtudni.


pén. júl. 23, 2004 10:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bournie írta:
ACE- írta:
Egyet nem értek, ha egy kártyaszám, meg érvényességi idő rajta van egy kártyán, tehát nem titkos, akkor hogyan követelhetik meg tőlem, hogy azt titokban tartsam, amikor azt kártyás vásárlásnál is át kell adnom az eladónak, illetve a cetlin is rajta van, amit adnak róla. Azt bármikor lenézheti az eladó, pincér stb. és máris megkárosíthat?


Ez sajnos így van, ennek némlig megnehezítését szolgálja a cvc/cvv szám ami az aláírási panelre kerül, ez a kártya elején nem látható és a bizonylatokra sem kerül rá. De amint egy netes vásárlásnál például kiadod, azonnal máshoz is elkerül.

Erre négy védekezés/megoldás van, offline vásárlásnál ne használj ilyen kártyát, online vásárlásnál pedig olyat használj (pl. webkártya) amihez tartozó számlán csak akkor és annyi pénz van amiennyit el szeretnél költeni, ezen kívül lehet még, hogy csak nagy, ismert megbízható cégeknél adod ki a kártyaszámot, utolsó sorban pedig ha már leemelték a pénzt akkor lehet indítani egy úgynevezett "chargeback" eljárást, melynek keretében a bank és a kártyatársaság kivizsgálja a dolgot, pl. bekérik ki milyen személyi adatokat megadva vásárolt, (név, cím, stb.) ha esetleg árut is kiszállítottak akkor megnézik kinek, hova, és ha nem neked, akkor visszakapod a pénzed.

Magyarországi kártyás online vásárlásoknál pedig általában nem is az eladónak, hanem közvetlenül a banknak adod ki a kártya adatokat, így az eladók gyakorlatilag sem tudnak visszaélni vele.


Hát az eladónak éppen hogy az aláírási panelt kell néznie, hogy megegyezik-e azzal, amit a helyszínen a vásárlásnál aláírsz...

De ebből viszont az következik, ha én megpanaszolok egy kártyás használatot, akkor milyen jogon utasítja el a bank a kérelmemet, mit tett meg annak érdekében, hogy ez a visszaélés ne történhessen meg, és ha rám hárítja, nekem mit kellett volna megtennem? (Ne vásároljak a kártyával? vagy mégis mit?) Erre igazán kíváncsi lennék...


pén. júl. 23, 2004 10:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Egy nagy és talán szokatlan kérésem lenne. Nekem nincs semmiféle (netes vásárlásra alkalmas) kártyám, de szeretném használni ezt az SMSbug-ot. Aki használja, és töltött már fel, ha kifizetem azt a 3EURt, meg még vmi átutalási + egyéb költségeket, nekem nem töltené fel? Ez vmilyen szintű ismeretséget és bizalmat kíván köztünk, de páran talán tudják, hogy bízhatnak bennem. Aki tudna segíteni annak nagyon megköszönném. Egyébként nem tudom,.. így nincs mód csalásra vagy visszaélésre, igaz? Mert akkor tárgytalan a kérésem. Nem várom el senkitől, hogy megbízzon bennem.
Aki tud segíteni egy PÜben jelezze. Feladnám a számlájára a pénzt, ő meg feltöltené nekem. :roll:


pén. júl. 23, 2004 10:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
Meggylé írta:
ACE- írta:
Egyet nem értek, ha egy kártyaszám, meg érvényességi idő rajta van egy kártyán, tehát nem titkos, akkor hogyan követelhetik meg tőlem, hogy azt titokban tartsam, amikor azt kártyás vásárlásnál is át kell adnom az eladónak, illetve a cetlin is rajta van, amit adnak róla. Azt bármikor lenézheti az eladó, pincér stb. és máris megkárosíthat?

A PIN-t kell titokban tartani. Csak van ahol ezt nem kérik. :(


Online vásárlásnál sehol nem kérik, sőt, nem is kérhetik.


pén. júl. 23, 2004 10:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
ACE- írta:
Egyet nem értek, ha egy kártyaszám, meg érvényességi idő rajta van egy kártyán, tehát nem titkos, akkor hogyan követelhetik meg tőlem, hogy azt titokban tartsam, amikor azt kártyás vásárlásnál is át kell adnom az eladónak, illetve a cetlin is rajta van, amit adnak róla. Azt bármikor lenézheti az eladó, pincér stb. és máris megkárosíthat?

A PIN-t kell titokban tartani. Csak van ahol ezt nem kérik. :(


pén. júl. 23, 2004 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
ACE- írta:
Egyet nem értek, ha egy kártyaszám, meg érvényességi idő rajta van egy kártyán, tehát nem titkos, akkor hogyan követelhetik meg tőlem, hogy azt titokban tartsam, amikor azt kártyás vásárlásnál is át kell adnom az eladónak, illetve a cetlin is rajta van, amit adnak róla. Azt bármikor lenézheti az eladó, pincér stb. és máris megkárosíthat?


Ez sajnos így van, ennek némlig megnehezítését szolgálja a cvc/cvv szám ami az aláírási panelre kerül, ez a kártya elején nem látható és a bizonylatokra sem kerül rá. De amint egy netes vásárlásnál például kiadod, azonnal máshoz is elkerül.

Erre négy védekezés/megoldás van, offline vásárlásnál ne használj ilyen kártyát, online vásárlásnál pedig olyat használj (pl. webkártya) amihez tartozó számlán csak akkor és annyi pénz van amiennyit el szeretnél költeni, ezen kívül lehet még, hogy csak nagy, ismert megbízható cégeknél adod ki a kártyaszámot, utolsó sorban pedig ha már leemelték a pénzt akkor lehet indítani egy úgynevezett "chargeback" eljárást, melynek keretében a bank és a kártyatársaság kivizsgálja a dolgot, pl. bekérik ki milyen személyi adatokat megadva vásárolt, (név, cím, stb.) ha esetleg árut is kiszállítottak akkor megnézik kinek, hova, és ha nem neked, akkor visszakapod a pénzed.

Magyarországi kártyás online vásárlásoknál pedig általában nem is az eladónak, hanem közvetlenül a banknak adod ki a kártya adatokat, így az eladók gyakorlatilag sem tudnak visszaélni vele.


pén. júl. 23, 2004 10:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egyet nem értek, ha egy kártyaszám, meg érvényességi idő rajta van egy kártyán, tehát nem titkos, akkor hogyan követelhetik meg tőlem, hogy azt titokban tartsam, amikor azt kártyás vásárlásnál is át kell adnom az eladónak, illetve a cetlin is rajta van, amit adnak róla. Azt bármikor lenézheti az eladó, pincér stb. és máris megkárosíthat?


pén. júl. 23, 2004 10:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 09, 2004 11:23
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Nekem most az egyszer bejött, hogy több bankkártyám van, már majdnem visszaadtam a póstamacisat, mikor rájötten, a netes vásárláshoz ez tökéletes: az otps számlámról átutalom a OTPdirekttel a póstásra az elkölteni kívánt összeg + 10 % ot; azon a kártyán van cvv kód, és tudok vele vásárolni. Ja, a számlán meg nincs több pénz, csak mi kb kelleni fog. Ha az adatokat megszerzik, akkor sincs sok esélyük! :lol: :lol:
/Az átutalási költség nem tetemes, nekem 2000 Ft-ra 53 Ft-volt; inkább nemálltam egy órát sorba/
Ez a kártya a 26 évnél ifjabbaknak igényelhető; de a póstánál már minden visa electronhoz jár cvv... nekem meg már megy az sms ezerrel.


pén. júl. 23, 2004 9:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
LML írta:
Én próbáltam volna kreditet vásárolni, de mivel nincs CVV-je a bankkártyámnak, a már kitöltött adatlapomat el sem küldte. Egyébként Visaelectron-om van

LML


A Visa Electron nem igazán alkalmas netes vásárlásra. De a bankokban lehet kérni egy virtuális bankkártyát, ami direkt netes fizetésekhez van. Sőt, csak az után vonódik az egyenleg, ha te azt sms-ben jóváhagytad.


szomb. júl. 17, 2004 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
Én próbáltam volna kreditet vásárolni, de mivel nincs CVV-je a bankkártyámnak, a már kitöltött adatlapomat el sem küldte. Egyébként Visaelectron-om van

LML


szomb. júl. 17, 2004 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,040,00.html?fsrParam=1-3-&fileID=2703

Talán ez lesz:)


pén. júl. 09, 2004 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
kimi írta:
Frenklin írta:
Azért nem árt tudni, hogy létezik java emulátor:) (a nokia honlapján pl)

És egy regisztrációval 20 ingyen SMS küldhető.

ql:)

Hol Van ez a Java emulátor, mert én nem találtam a Nokia oldalán sehol. Berakna valaki a linket ide? Köszi!


... én ezt találtam: http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,st_p_50,00.html ill. http://www.forum.nokia.com/main/0,6566, ... ileID=5052
ezaz???


pén. júl. 09, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vegykukac írta:
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez így nem teljesen igaz. A póstabank 2003 10 hó után kiadott visa electron kártyákon már van cvv (Így nekem is, szerintetek menne annak ellenére, hogy electron?). Valaki próbálta már nem megadni a cvv-t a vásárláshoz (mert az OTPs káryámat jobban szeretem)? Ment neki?
Nekem gx15-ttel tökéletesen megy, csak azt sajnálom, hogy egyszerre nem tud több különböző smst küldeni...
Köszi a segítséget

Az ötelt király, annakidején mi a 1rstwapra akartunk hasonlót kreálni, de csak mint felvetett terv maradt...


Én fizettem már máshol a VISA Electron OTP-s kártyámmal a cvv azonosító nélkül. Ne téveszd össze ezt az azonosítót a kártyán található 4 jegyű számmal, ami külön fel van tüntetve, azt elvileg külön kapod meg, mint a pin kódot... sza'l szerintem a tiédhez sincs.


pén. júl. 09, 2004 15:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 09, 2004 11:23
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
ACE- írta:
CW kódja a VISA Classic kártyáknak van, a Visa Electron-nak nincs, de ha nem írod be, elvileg el kell fogadnia, mert csak annyiban különbözik a VISA-tól, hogy csak elektronikus úton használható, mert nem dombornyomott, és ilyen régimódi, "lehúzós" helyen nem. Én máshol már fizettem vele úgy, hogy nem írtam be ezt a kódot, és ment. Igaz az magyar oldal, és az OTP saját befizető oldala, de elvileg működik.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez így nem teljesen igaz. A póstabank 2003 10 hó után kiadott visa electron kártyákon már van cvv (Így nekem is, szerintetek menne annak ellenére, hogy electron?). Valaki próbálta már nem megadni a cvv-t a vásárláshoz (mert az OTPs káryámat jobban szeretem)? Ment neki?
Nekem gx15-ttel tökéletesen megy, csak azt sajnálom, hogy egyszerre nem tud több különböző smst küldeni...
Köszi a segítséget

Az ötelt király, annakidején mi a 1rstwapra akartunk hasonlót kreálni, de csak mint felvetett terv maradt...


pén. júl. 09, 2004 11:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Frenklin írta:
EG0 írta:
Fizetésnél mi az a CVV szám? Mert nekem egyik bankkártyámon sincs. Egyáltalán bármilyen bankkártyával lehet fizetni, vagy valami spéci kell? Honnan tudjam, hogy nem élnek vissza az adataimmal és húzzák le az összes pénzem róla?

u.i.: GPRS error connecting smsbug portal ; voda postpaid. Lehet letiltották?


Mennie kell:) Minden S40-es telcsin megy. :)


Az asszony 3100-javal sem ment. Meg az en 6600-mal sem.

Kar, mert igy meg mindig ne tudok sms-t kuldeni osztrakekhoz. (Nem Magyarorszagrol)

Esetleg ha valakinek van egyeb megodasa? Nem baj, ha fizetos.


csüt. júl. 08, 2004 3:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 06, 2004 21:03
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Nohát.. letöltöttem az alkalmazást, elindítottam, regisztráltam. Nem küldte az sms-t a jelszóval. Aztán ezt még egyszer megcsináltam.
Az smsbug.com oldalon 3x elküldtem a jelszavamat újra. Kiírta, hogy sikeresen elküldve.
Azóta se jött meg.

valakinek hasonló tapasztalat?


kedd júl. 06, 2004 21:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 22, 2004 15:56
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
[quote="Frenklin"][img]http://c64.uw.hu/SMS.png[/img]

Azért nem árt tudni, hogy létezik java emulátor:) (a nokia honlapján pl)

És egy regisztrációval 20 ingyen SMS küldhető.

ql:)[/quote]
Hol Van ez a Java emulátor, mert én nem találtam a Nokia oldalán sehol. Berakna valaki a linket ide? Köszi!


szer. jún. 30, 2004 19:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
EG0 írta:
Fizetésnél mi az a CVV szám? Mert nekem egyik bankkártyámon sincs. Egyáltalán bármilyen bankkártyával lehet fizetni, vagy valami spéci kell? Honnan tudjam, hogy nem élnek vissza az adataimmal és húzzák le az összes pénzem róla?

u.i.: GPRS error connecting smsbug portal ; voda postpaid. Lehet letiltották?


Mennie kell:) Minden S40-es telcsin megy. :)


szer. jún. 30, 2004 19:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
T630-ason nekem sem megy. Nekem is GPRS error... :-(


szer. jún. 30, 2004 14:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
CW kódja a VISA Classic kártyáknak van, a Visa Electron-nak nincs, de ha nem írod be, elvileg el kell fogadnia, mert csak annyiban különbözik a VISA-tól, hogy csak elektronikus úton használható, mert nem dombornyomott, és ilyen régimódi, "lehúzós" helyen nem. Én máshol már fizettem vele úgy, hogy nem írtam be ezt a kódot, és ment. Igaz az magyar oldal, és az OTP saját befizető oldala, de elvileg működik.


szer. jún. 30, 2004 11:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
Ha jól emlékszem a CVV egy 3-4 jegyû szám a kártya hátulján, és nem mindegyiknek van ilyen. Többnyire csak VISA kártyával lehet fizetni, ezeknek általában magas költségei vannak, ha nem erre kapod a fizetésed. Ha feltétlenül interneten szeretnél vásárolni, ajánlom figyelmedbe a K&H virtuális internet bankkártyáját. Alacsony költségei vannak, és csakis internetes vásárlásra lehet használni (no ATM). Lehet kérni opcióként, hogy csak egy SMS-ben történõ megerõsítés után hajtsanak végre rajta tranzakciót, ez így már "teljesen" biztonságos, csak egy picit drágább is.
Ha a bankkártya információt a telefonon kell küldeni, akkor nem ajánlom, mert ott valószínûleg nem titkosítva küldi, a böngészõ esetén az url https része jelzi, hogy titkosított a kommunikáció.
Párszor használtam már a fent említett kártyát SMS paranoia nélkül, semmi gondom nem volt vele.


szer. jún. 30, 2004 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 185
Hozzászólás 
Fizetésnél mi az a CVV szám? Mert nekem egyik bankkártyámon sincs. Egyáltalán bármilyen bankkártyával lehet fizetni, vagy valami spéci kell? Honnan tudjam, hogy nem élnek vissza az adataimmal és húzzák le az összes pénzem róla?

u.i.: GPRS error connecting smsbug portal ; voda postpaid. Lehet letiltották?


szer. jún. 30, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bízzunk benne hogy majd előbb v. utóbb Ők is rájönnek erre, és kijavítgatják. Mert gáz hogy az én nem éppen szutyok 6220-asomon sem megy...


szer. jún. 30, 2004 9:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
Ja, és megnövelik az alkalmazás letöltésének költségével, ami persze hosszú távon nem jelentõs.
Ami nekem "fáj", hogy ez egy tipikus wml/xhtml alkalmazás amit talán parasztvakítás céljából jávásra csréltek, csak éppen annyi a gond vele, hogy nem mûködik rendesen. Aki foglalkozott egy kicsit is j2me programozással, az tudhatja, hogy a különbözõ implementációk jelentõsen eltérnek egymástól, a bugokról már nem is beszélve. A hálózati nyavalyák kb. akkora gondot okoznak, mint a különbözõ képernyõméret. Ezért kell "minden" telefontípusra különbözõ verziót készíteni.


szer. jún. 30, 2004 9:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én arra gondoltam, hogy lehet azért, hogy így csak a legfontosabb adatokat forgalmazza GPRS-en, ami tényleg szükséges. pl. én ha 777sms-en GPRS-en elküldök egy SMS-t, akkor kb. olyan 10 kb-ot forgalmazok, az meg már olyan 10 ft, abból viszont a tényleges érdemleges adat csak 1 kb körüli. Gondolom így akarták minél jobban lecsükkenteni a plusz költséget, ami még hozzá jön az Ő árukhoz, és tulajdonképpen abból jön ki egy SMS ára. Javítsatok ki ha rosszul gondolom.


szer. jún. 30, 2004 8:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
Na ja. Ezek a fogalmak nem teljesen tisztázottak.
Tehát hogy pontosítsak: Nem igazán értem, hogy miért kell kliens oldalon Java midletet használni egy olyan alkalmazásnál ami tipikusan böngészõt igényelne, és ráadásul a böngészõ tökéletesen mûködik is minden telefonban, a Java viszont nem.


szer. jún. 30, 2004 7:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Székesfehérvár - Budapest
Hozzászólás 
OFF ugy lĂ tszik a \"picsa\" szo nem cenzoralando... ON vÉgül is wapos az valamilyen szinten.cycy


kedd jún. 29, 2004 14:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
Hogy konkrétan mi a baja, azt nem tudom, de leírom, hogy mit jelent:
Az alkalmazás meg akart jeleníteni egy "Alert" ablakot/képernyõt, ezt szokták általában figyelmeztetõ üzenetek kiírására használni (tudod: "A program szabálytalan mûveletet hajtott végre", meg ilyenek), ami után át kellene váltani egy másik képernyõre. Na ez a képernyõ még nem áll rendelkezésre. Programmer error...
Miért nem lehet waposra csinálni, különösen ha figyelembe vesszük, hogy Javásra nem tudja...?


kedd jún. 29, 2004 13:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem Nokia 6220-on ilyen hibát ír ki, amikor regisztrálni akarok:

java/lang/NullPointerException Display.setCurrent(javax.microedition.Icdui.Alert@1cb37664, null ) called!

Ez mi a picsa? Volt ilyen másnak is?


kedd jún. 29, 2004 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
Frenklin írta:
LML írta:


Az jó:) akkor muta plz a linkeket:) had lássuk mi is:)


Siman elmesz a fooldalra ( www.smsbug.com ), es ott felul (a fekete fejlec aljan) kell beirni a telefonszamodat, es a regisztralas soran sms-ben kapott szamkodot (=jelszo).

LML[/quote]

Ezt wapon is ugyanígy el lehet érni?[/quote]

A wap.smsbug.com-rol letoltod a JAVA-t, amit el kell menteni (nekem az alkalmazasokba).
Ha sms-t akarsz irni, futtatod a JAVA programot, majd beirod az sms szoveget, kuldesnel, pedig engedelyt fog kerni a kapcsolodasra.

LML


kedd jún. 29, 2004 8:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Frenklin írta:
Mert mi a különbség sima wap és gprs között?


lényegében semmi, mert minda kettõ wap, csak a kapcsolódás más. Jelen esetben kell a gprs!

Egy Java progi szempontjából teljesen mindegy, hogy milyen módon kapcsolódsz a NET-re, a program ezt nem is tudja. Egyedül a java implementáció hiányossága miatt lehetséges, hogy nem mindegy milyen kapcsolatot választasz, ez viszont telefonfüggõ. Van olyan telefon, amelyiken csak internet (tehát nem wap) hozzáféréssel mûködik rendesen a hálózati kapcsolat.


kedd jún. 29, 2004 8:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 3:01
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem ez nem megy, valami JAVA hibát ír ki, amikor a Regisztrálásra kattintok, és kapcsolódik GPRS-hez. :(


kedd jún. 29, 2004 5:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
LML írta:


Az jó:) akkor muta plz a linkeket:) had lássuk mi is:)[/quote]

Siman elmesz a fooldalra ( www.smsbug.com ), es ott felul (a fekete fejlec aljan) kell beirni a telefonszamodat, es a regisztralas soran sms-ben kapott szamkodot (=jelszo).

LML[/quote]

Ezt wapon is ugyanígy el lehet érni?


hétf. jún. 28, 2004 23:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
[/quote]

Az jó:) akkor muta plz a linkeket:) had lássuk mi is:)[/quote]

Siman elmesz a fooldalra ( www.smsbug.com ), es ott felul (a fekete fejlec aljan) kell beirni a telefonszamodat, es a regisztralas soran sms-ben kapott szamkodot (=jelszo).

LML


hétf. jún. 28, 2004 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
LML írta:
guni írta:
Hát nem tudom, részemről inkább maradok az olcsosms.hu-nál, az már bevált és ráadásul van webes felület is, uh. nem kell telefonról bebillentyűzni az üziket. Ott 9.90 egy sms, de a státusz ingyenes és kevesebb lovéval /forinttal/ is fel lehet tölteni.


Guni


Az smsbug-nal is tudsz web-rol irni. (meg persze wap-rol is)


Az jó:) akkor muta plz a linkeket:) had lássuk mi is:)


hétf. jún. 28, 2004 17:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
guni írta:
Hát nem tudom, részemről inkább maradok az olcsosms.hu-nál, az már bevált és ráadásul van webes felület is, uh. nem kell telefonról bebillentyűzni az üziket. Ott 9.90 egy sms, de a státusz ingyenes és kevesebb lovéval /forinttal/ is fel lehet tölteni.


Guni


Az smsbug-nal is tudsz web-rol irni. (meg persze wap-rol is)


hétf. jún. 28, 2004 16:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Frenklin írta:
Mert mi a különbség sima wap és gprs között?


lényegében semmi, mert minda kettő wap, csak a kapcsolódás más. Jelen esetben kell a gprs!

Qksi írta:
Ha jól értem letöltesz egy java progit, ami gprs alapon kapcsolódik egy központi sms-külő szerverhez. Saját számod küldi el, gyakorlatilag olyan, mintha a saját telefonodról küldted volna, csakhát nem is kevéssel olcsóbb. Nagyjából szvsz ennyi.


Itt kell.


pén. jún. 25, 2004 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
thundermix írta:
thundermix írta:
Ehhez a cucchoz kell GPRS vagy eleg WAP is? Mert GPRS-t nem érdemes beaktiválni csak ezért...


Válasz magamnak: kell a GPRS, WAP nem elég.

- Kösz th.mix!
- Szívesen th.mix!


Mert mi a különbség sima wap és gprs között?


pén. jún. 25, 2004 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
thundermix írta:
thundermix írta:
Ehhez a cucchoz kell GPRS vagy eleg WAP is? Mert GPRS-t nem érdemes beaktiválni csak ezért...


Válasz magamnak: kell a GPRS, WAP nem elég.

- Kösz th.mix!
- Szívesen th.mix!


Miért nem elég a sima wap? Egyszerűen feltárcsázza a szolgáltatót, és kommunyikálnak stb:) nem?


szer. jún. 23, 2004 13:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 10:01
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
thundermix írta:
Ehhez a cucchoz kell GPRS vagy eleg WAP is? Mert GPRS-t nem érdemes beaktiválni csak ezért...


Válasz magamnak: kell a GPRS, WAP nem elég.

- Kösz th.mix!
- Szívesen th.mix!


szer. jún. 23, 2004 13:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
Nekem nagyon bejön! :)

Witamax-om van és Nokia 6100-assal használom, simán működik (szinte azonnal küld).

Azon gondolkodom, hogy egy 100-as feltöltést venni kéne, de "félek" kiadni a bankártya adataimat :(

Üdv: LML


szer. jún. 23, 2004 10:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
NapalmGSM írta:
vizsla1 írta:
Postpaid voda gprs wappal próbálok a JAVA alkalmazással regisztrálni, de kiír valmi GPRS error-t, s hogy próbálkozzak késõb. Ki a ludas? Õk, a voda, vagy a myV55?


Szerintem a voda, mert nekem a T610 ugyanezt csinálja...

Nagy valószínûséggel a progi hibás, vagy inkább az, aki ilyet ír.
Minden telefon egy kicsit másképp viselkedik, semmi értelme nem volt Java klienst írni egy tipikus webes/wapos alkalmazáshoz. Íme az eredmény.


szer. jún. 23, 2004 8:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Postpaid voda gprs wappal próbálok a JAVA alkalmazással regisztrálni, de kiír valmi GPRS error-t, s hogy próbálkozzak későb. Ki a ludas? Ők, a voda, vagy a myV55?


Szerintem a voda, mert nekem a T610 ugyanezt csinálja...


szer. jún. 23, 2004 7:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 10:01
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Ehhez a cucchoz kell GPRS vagy eleg WAP is? Mert GPRS-t nem érdemes beaktiválni csak ezért...


szer. jún. 23, 2004 7:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 10:01
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Meddig érvényes vajon 1 hó, vagy több ?


Kód:
And, credits never expire!


szer. jún. 23, 2004 7:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Erni írta:
Érdekesség:

Most látom hogy ez a régi
http://www.mtnsms.com/ = http://smspop.com = http://www.smsbug.com/

Egy cég működteti ezeket.



http://www.mtnsms.com/default.asp


A mobilabc is az mtn-el küldi az sms-ét.


szer. jún. 23, 2004 6:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 12:25
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: W@P és PDA világában
Hozzászólás 
Érdekesség:

Most látom hogy ez a régi
http://www.mtnsms.com/ = http://smspop.com = http://www.smsbug.com/

Egy cég működteti ezeket.



http://www.mtnsms.com/default.asp


szer. jún. 23, 2004 6:13
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Postpaid voda gprs wappal próbálok a JAVA alkalmazással regisztrálni, de kiír valmi GPRS error-t, s hogy próbálkozzak későb. Ki a ludas? Ők, a voda, vagy a myV55?


szer. jún. 23, 2004 5:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség