Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 3:18



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Gondolhatod hogy már a plafonon vagyok..., mindegy 4 nap már eltelt! :)


csüt. júl. 08, 2004 9:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
freunder írta:
Na az előbb is felhívtam őket, mondták hogy ez technikai probléma, a kivizsgálás 15 nap, ó mondom köszi... :cry: :cry: :cry:


Szép mondhatom, 15 nap... hol élnek ezek? :evil:


csüt. júl. 08, 2004 8:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Na az előbb is felhívtam őket, mondták hogy ez technikai probléma, a kivizsgálás 15 nap, ó mondom köszi... :cry: :cry: :cry:


csüt. júl. 08, 2004 8:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Ma felhívott egy kedves hölgyemény vagy az NHH-tól, vagy az FVF-től ezt nem igazán értettem a háttérzaj miatt, tájékoztatott a panaszom kivizsgálásnak fejleményeiről. A hívásrészletezőt tisztáztuk, a vitamax pin-t is. A "GPRS-számlázás+1751" esetében, mivel nem csak nekem volt ilyen problémám, közös eljárást indítnak. A szobámban való szaggatást viszont továbbra is egyediként kezelik majd. Tájkoztattam őt a Szuper opciós díj kompenzációról, és a BT Headset elutasításról.


szer. júl. 07, 2004 22:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Miért pont velem történik ez, ártatlan számhordozóval??? :)
Pedig olyan jól indult, új MMS árak, stb... :cry:


szer. júl. 07, 2004 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
freunder írta:
De most komolyan mit várjak ha bemegyek, amikor 5 nap alatt nemtudták elintézni...??? (persze eddig csak telón keresztül próbáltam)


Igazából túl sokat ne, de legalább gyönyörködhetsz a hosszú szőkehajú leányzóban :lol: .

Steve


szer. júl. 07, 2004 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
De most komolyan mit várjak ha bemegyek, amikor 5 nap alatt nemtudták elintézni...??? (persze eddig csak telón keresztül próbáltam)


szer. júl. 07, 2004 22:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Trabi TM viszonteladó, nem márkabolti ügyintéző. Úgyhogy nála szvsz csak formanyomtatványon, írásban tudná kiverni a balhét.


Ez igaz és én is tudtam, viszont sokan nem tudják, hogy a legtöbb dolgot sajnos csak márkaboltokban lehet elintézni :(

Steve


szer. júl. 07, 2004 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
freunder írta:
Holnap bemegyek a Vodába és kiverem a balhét.
Ugyanis a számhordozásom óta nem tudok se MMS-t küldeni/fogadni, és a live! se ismeri fel a GX30-as mobilomat, pedig minden okés, beállítások, stb...
Már péntek óta "dolgoznak" az ügyön, nahát itt betelt a pohár, ha holnap nem megy minden tökéletesen akkor ordítani fogok velük! :)


Jó kiabálást :wink:


szer. júl. 07, 2004 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Holnap bemegyek a Vodába és kiverem a balhét.
Ugyanis a számhordozásom óta nem tudok se MMS-t küldeni/fogadni, és a live! se ismeri fel a GX30-as mobilomat, pedig minden okés, beállítások, stb...
Már péntek óta "dolgoznak" az ügyön, nahát itt betelt a pohár, ha holnap nem megy minden tökéletesen akkor ordítani fogok velük! :)


szer. júl. 07, 2004 20:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Jelentem alásan a Voda elnézést kért tőlem a kellemetlenségekért és jóváirta a 2,500 + fát. Tulajdonképpen ennyi volt a célom! :-)

A célom elértem, nálatok lehet, hogy nem, sajnálom! És bocsika ha valakit felzaklattam az elmúlt napokban, de mióta engem igen megszívattal a törvény betüivel, azóta ragaszkodom a leirtakhoz.

Mégegyszer bocsika!


Na a végére mindenki jól járt :wink:
Ezt szeretem 8)


szer. júl. 07, 2004 20:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Jelentem alásan a Voda elnézést kért tőlem a kellemetlenségekért és jóváirta a 2,500 + fát. Tulajdonképpen ennyi volt a célom! :-)

A célom elértem, nálatok lehet, hogy nem, sajnálom! És bocsika ha valakit felzaklattam az elmúlt napokban, de mióta engem igen megszívattal a törvény betüivel, azóta ragaszkodom a leirtakhoz.

Mégegyszer bocsika!


szer. júl. 07, 2004 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika, ez akkor is tök szabályozott kérdés.

Ha mást nem írnak le /mint pl. ahogy a postpaideseknél tették/, akkor 3125Ft-ért egy hónap net-et, max 100mb terjedelemben kap az ügyfél. Hogy ebbõl mennyit használ fel, az az õ baja.

(Természetesen kibõvíthetik azzal, hogy hóközi lemondás esetén a pénz visszajár vagy kiírhatják explicit hogy nem jár - a gyengébbek kedvéért.)


szer. júl. 07, 2004 19:31
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nos uraim, bejelentem, hogy tévedtem! Nem értesültem a (már több, mint fél éves) változásról!

2003. október elsejétől a Vodafone-nál az utólag fizetők számára a GPRS Net előfizetési díja a hónap összes napjára szól. Tehát, ha valaki lemondja azt a hónapforduló előtt, akkor a fel nem használt napok száma alapján visszatérités jár neki a szolgáltatás alapdíjából, ami ugye brutto 3125 Ft.

A téma további megoldása: az adatforgalmi díjazás szerint ez a 3125 Ft 0-200 MB-ig jogosít forgalmazásra, amennyiben valaki fél hónap alatt forgalmaz 450 MB-ot és lemondja a szolgáltatást, akkor is csak a 3125 Ft időarányos része jár vissza, a 200-500 MB-nyi forgalom díjából (+3800 br. Ft) semmi. Amennyiben valaki törthónap alatt 990 MB-nyit forgalmaz, akkor is ezen logika szerint jár neki vissza pénz lemondás esetén.

Bocs, ha valaki félretájékoztattam.


A másik (Mati-féle) ügyben megizzasztottam 4 ÜFSZ-os urat-hölgyet, valamint bevetettem az ismerősömet is a Vodánál, aki mellesleg a számlázási osztályon leledzik.
Érdekes volt hallani, ahogyan a helyzet ismertetése után a kezdeti magabiztosság (amivel az ÁSZF-et kívánták a figyelmembe ajánlani) kezdett olvadozni, amikoris egyre beljebb ásva magukat a témába, szembesültek a ténnyel, hogy ezt a jelentéktelen (?) dolgot elfelejtették szabályozni az ÁSZF-ben.

Most ott állunk, hogy a számlázási osztály vezetőjének az asztalán van az ügy, meglátjuk a Voda malmai lekörözik-e Isten malmait. :lol:


szer. júl. 07, 2004 19:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Ezennel bejelentem, hogy erre a témára többet 1 rohadt betűt nem fogok pazarolni... :(


kedd júl. 06, 2004 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
És fordítva nem lehet? Mielőtt személyeskedtek ezen elgondolkodtok? Nincs olyan, hogy én nem tudom, meg lehetetlen, meg még nem hallottam róla! Olyan van, hogy le van írva, vagy nincs! Elfogadtam vagy nem!


kedd júl. 06, 2004 20:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
mati88 írta:
Miért dhirulez beszólása az mire jó? Igazából normális érvekkel még senki nem jött magyarázatként. Lehet itt rám sarat dobálni, de attól még nem oldjuk meg ezt a paradoxont és hidd el én örültem volna, ha meggyőztök, de nem csak logikai alapon.

Viszont az, hogy egyesek beszólnak anélkül hogy értelmesen hozzászólnának és ezáltal gerjesztik a hülyeséget a többi ugyanilyenben annak semmi értelme. Kb. most 3 nap után jutottunk el oda, hogy egyesek előveszik az ÁSZF-et és elkezdenek gondolkodni.


dhirulez is elmondta a véleményét, szabad neki, és az elképzelhetetlen hogy igaza van???
Ez meg se fordul a fejedben???
Nem lehet hogy benned van a hiba???
Nem lehet hogy te gerjeszted a sok hülyeséget???
ha 10-en mondják azt hogy hülyeség, akkor nem lehet elhinni???
Ügyvédi bizonyítás kell paragrafus pontosan???

Én nem a személyed ellen vagyok, csak kicsit fura ami itt folyik..., még elnézést is kértem hogy úgy állítottam valamit, hogy nem néztem utána, gondoltam aki azt mondja biztos tudja, de nem, és nekem volt igazam...


kedd júl. 06, 2004 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Miért dhirulez beszólása az mire jó? Igazából normális érvekkel még senki nem jött magyarázatként. Lehet itt rám sarat dobálni, de attól még nem oldjuk meg ezt a paradoxont és hidd el én örültem volna, ha meggyőztök, de nem csak logikai alapon.

Viszont az, hogy egyesek beszólnak anélkül hogy értelmesen hozzászólnának és ezáltal gerjesztik a hülyeséget a többi ugyanilyenben annak semmi értelme. Kb. most 3 nap után jutottunk el oda, hogy egyesek előveszik az ÁSZF-et és elkezdenek gondolkodni.


kedd júl. 06, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
mati88 írta:
Utálok olyan emberekkel vitatkozni, akik azt sem tudják, hogy miről beszélek, de véleményt alkotnak!!!!!


Ezt sem kelett volna, mindenki nevében!
Vedd észre, hogy ezt a helyzetet te hoztad létre...
Ez a "mindenki hülye csak én nem???" szindróma tipikus esete!


kedd júl. 06, 2004 20:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Macika írta:
Ez egy nagy vastag tévedés!!!
Semmiféle visszatérités nincsen havidíjasoknál.


Azér mondom, mert ilyenről még nem hallottam, meg is lepődtem, de akkor nekem volt igazam... :lol:


kedd júl. 06, 2004 19:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
dhirulez írta:
áááááááááá én csak fogom a fejem, ennyi butasagot leirni mint Te, mati.. :shock: :shock:
nem sértésnek szánom, de kesobb majd talán teis rájössz hogy sok butaságot firkáltál ide.. :-/


Újabb okos, meggyőző magyarázattal! :-)


kedd júl. 06, 2004 19:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 06, 2004 16:37
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest 4
Hozzászólás 
áááááááááá én csak fogom a fejem, ennyi butasagot leirni mint Te, mati.. :shock: :shock:
nem sértésnek szánom, de kesobb majd talán teis rájössz hogy sok butaságot firkáltál ide.. :-/


kedd júl. 06, 2004 19:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Ne hasonlítsd ezt az esetet semmihez sem, hiszen ha havidíjasként ezt megkaptam, akkor azért nem kellett agyilag annyira elrugaszkodnom, hogy így is jár. Amúgy ha visszaolvasod, akkor leírtam azt, hogy miért is logikus ez tőlem és ha összerakod, akkor hidd el egyet fogsz érteni velem. Ha nem, de érdekel akkor leirom privátba neked mégegyszer. Hidd el meggyőzlek!

Utálok olyan emberekkel vitatkozni, akik azt sem tudják, hogy miről beszélek, de véleményt alkotnak!!!!!


Az a helyzet, hogy nyugodtan vitatkozhattok itt a fórumon, de ettől Te még a vodától egy fillért sem fogsz kapni :wink: Nyugodtan menj el a HIF-hez a poénokat szeretik Ők is, de a válasz az az lesz, hogy oldd meg polgári peres úton. Amit nem javasolok, mert ha esetleg nem is veszíted el (aminek az esélye=0) akkor is max 2500 Ft-ot kapnál vissza, amit fel is ajánlottak Neked, de ennél az ügyvédi költséged sokkal több lesz...


kedd júl. 06, 2004 17:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Ne hasonlítsd ezt az esetet semmihez sem, hiszen ha havidíjasként ezt megkaptam, akkor azért nem kellett agyilag annyira elrugaszkodnom, hogy így is jár. Amúgy ha visszaolvasod, akkor leírtam azt, hogy miért is logikus ez tőlem és ha összerakod, akkor hidd el egyet fogsz érteni velem. Ha nem, de érdekel akkor leirom privátba neked mégegyszer. Hidd el meggyőzlek!

Utálok olyan emberekkel vitatkozni, akik azt sem tudják, hogy miről beszélek, de véleményt alkotnak!!!!!


kedd júl. 06, 2004 16:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Én ha igénybeveszek egy szolgáltatást, akkor nem a honlap szövegét fogadom el, hiszen az lehet hackelt is, hanem az ÁSZF-t.


Ebben igazad van. Hibázott a Voda, és még mindig hibásan szerepel az ÁSZF-ben, pedig tegnaptól él a legújabb. Szeritem ők nem gondolnak arra, hogy valakinek is eszébe juthat egy lakóautóban vezetés közben hátramenni kávét főzni, pedig az autó többszázoldalas leírásában sehol sincsen benne, hogy ne lenne szabad (megtörtént eset!!!). Ha valakinek nem adja ki az esze magától...

Kétségtelenül, amikor a http://www.vodafone.hu/segithetunk/aszf_pdf_2004_07_05/aszf_04_07_05_2.pdf 38. oldalának tetején leírták, akkor épp valami jó vastag másra gondolhatott a gyors- és gépíró néni, kihagyta ugyanis belőle az 'és Internet' szavakat.

Idézet:
A GPRS WAP (innen maradt ki) havídij levonása az előfizető számlájáról előre történik, és hóközi lemondás esetén a havidíj fennmaradó része nem kerül jóváírásra.
Ismételt aktiválás esetén a teljes havidíj ismételten levonsára kerül. Az adatforgalom a küldött és fogadott adatmennyiség együttes összegét jelenti.
A szolgáltató szüneteltetheti a GPRS Internet és GPRS WAP szolgáltatások nyújtását a havidíjban foglalt forgalmi keret felhasználása előtt, amennyiben az Előfizető számlaegyenlege nem éri el az 1000 Ft-ot, a szolgáltatás aktiválásához és meghosszabbításához is legalább a számlaegyenlegnek el kell érni az 1000 Ft-ot a szolgáltatás havidíján felül.


kedd júl. 06, 2004 16:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Sverige írta:
Ha érdekel, akkor otthon majd előkeresem a számlákat...

Egyre jobban felcsigázol! :lol:


kedd júl. 06, 2004 16:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
freunder írta:
Gyerekek, csak most néztem meg részletesen az ÁSZF-t, és hogy hogy van benne a GPRS Internet díjazása:

GPRS Internet
GPRS Internet havidíja (100 MB-ig) 3125 Ft.
Na látom örömödben le is hidaltál amikor ezt megtaláltad, de a lényeget az egészből nem olvastad ki.
Szóval azt kellene megtalálnod ebben a kedves ÁSzF-ben, hogy a vitamax GPRS internet havidiját milyen szabályok szerint kell levonni. Egy ugyanolyan leirás kellene mint amilyet gyönyörüszépen a vitamax GPRS wap dijlevonás szabályairól találsz. A wap és internet szerintem külön kezelendő.

Egyébként a túlzott erősködés mati részéről valóban indokolatlan volt, habár lehet, hogy a mobil, esetleg más területeken voltak neki sikerei.


kedd júl. 06, 2004 16:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Ja mégegy dolog. Az átalánydíj az a honlapon jelenik csak meg, az ÁSZF-ben nem, ott havi díj van. És akkor visszautalok a vállalkozói, illetve szolgáltatósi szerződés PTV-ben lévő fejezeteire, amit már leirtam. Én ha igénybeveszek egy szolgáltatást, akkor nem a honlap szövegét fogadom el, hiszen az lehet hackelt is, hanem az ÁSZF-t. A honlapra csak az átlagember gyomrának megfelelő szöveg található.


kedd júl. 06, 2004 16:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
Ez illogikus, amit írsz.
...

Nem tudom, hogy logikus-e vagy nem, erről a Vodafone-t kellene megkérdezni. Én csak azt írtam le, amit a tavaly novemberi és az idén márciusi telefonszámláimon tapasztaltam. Amíg pár napig külföldön voltam, addig lekapcsoltam a GPRS-t, hogy még véletlenül se csússzak bele az (akkor még) 12.500 Ft-os GPRS-roaming napidíjba. Aztán a következő számlán láttam, hogy jóváírták azokra a napokra a 3125 Ft időarányos részét.
Ha érdekel, akkor otthon majd előkeresem a számlákat...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sverige kedd júl. 06, 2004 16:18-kor.



kedd júl. 06, 2004 16:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Sverige írta:
Pedig én kaptam már többször is időarányos visszatérítést, amikor hóközben egy időre lekapcsoltam a GPRS Internetet, havidíjas előfizetésnél. Mégpedig a napok számának megfelelő időarányos részét a 3125 Ft-os havidíjnak.

Pontosabban a lemondástól a számlázási időszak végéig hátralevő teljes időszakra jóváírták a havidíj időarányos részét, valamint az ismételt megrendeléstől számítva kiszámlázták a számlázási időszak végéig a havidíjat, megint időarányosan. Azt nem tudom, hogy a 200MB-os adatkorlátot ez hogyan befolyásolja, mivel azt meg sem szoktam közelíteni...

És ezt a jóváírást kérni se kellett, hanem automatikusan megjelent a következő havi számlán.


Ez illogikus, amit írsz.

Mégpedig!

Mennyi a GPRS-net havi előfizetési díja???

ATTÓL FÜGG!

Mi jogon fizetik vissza Neked a 3125 Ft-os előfizetési díj időarányos részét, amikor GPRS Net-ért akár 30.000 Ft-ot is ki lehet fizetni 1 hónapban (1+1 GB). Miért nem aznnak fizetik vissza az időarányos részét??? :lol:

Szerintem Te a tavalyi nyár eleji állapotokról beszélsz még, amikoris ha valami miatt nem tudták biztosítani megfelelő minőségben a szolgáltatást, akkor alkalmaztak jóváírást.
Amióta nem időalapon, hanem adatmennyiség-alapon megy az elszámolás, azóta ilyen nincs tudtommal.


kedd júl. 06, 2004 16:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Így van én is kaptal előfizetősként, és ha a Vitamax-ra másként nem rendelkeznek, akkor ugyanmár honnan az úristenből kellene nekem ezt tudnom, hogy ott eleve vesztes kell, hogy legyek?


kedd júl. 06, 2004 16:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
...
Nincs semmiféle idő- vagy adatmennyiség-arányos visszafizetés.

Pedig én kaptam már többször is időarányos visszatérítést, amikor hóközben egy időre lekapcsoltam a GPRS Internetet, havidíjas előfizetésnél. Mégpedig a napok számának megfelelő időarányos részét a 3125 Ft-os havidíjnak.

Pontosabban a lemondástól a számlázási időszak végéig hátralevő teljes időszakra jóváírták a havidíj időarányos részét, valamint az ismételt megrendeléstől számítva kiszámlázták a számlázási időszak végéig a havidíjat, megint időarányosan. Azt nem tudom, hogy a 200MB-os adatkorlátot ez hogyan befolyásolja, mivel azt meg sem szoktam közelíteni...

És ezt a jóváírást kérni se kellett, hanem automatikusan megjelent a következő havi számlán.


kedd júl. 06, 2004 16:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
KOCsi írta:
Ez a példa sajnos csak félig jó, mert havidíjvisszatérítés létezik, még a Vodánál is. Pl az előfizusoknál (utólag fizető)visszafizetik a net időarányos havidíját, ha számlazárás előtt lemondod.
Viszont, mivel mati egy Vitamax (előre fizető) szolgáltatást vett igénybe, itt semmilyen esetben sem jár havidíjvisszatérítés.


Ez egy nagy vastag tévedés!!!
Semmiféle visszatérités nincsen havidíjasoknál. Van egy sávos számlázás, és amennyit forgalmaztál, annyi díjat fizetsz. 0-200 MB-ért 3.125 Ft-ot, 200-500-ig 7.000 Ft-ot és így tovább.
Ha Te forgalmaztál egész hónapban 10 MB-ot, akkor az első sávba estél, tehát a fizetendő díjad 3125 Ft. Nincs semmiféle idő- vagy adatmennyiség-arányos visszafizetés.



Aszonygya a honlap:

Idézet:
VitaMAX Internet
Az időben korlátlan, legújabb gyorsító és tömörítő eljárásokkal támogatott, teljes szabadságot és rugalmasságot nyújtó mobil Internet hozzáférés kedvező és kiszámíthatóságot biztosító átalánydíj mellett vehető igénybe.


Gyerekek, valaki nézzen már utána, mit jelent az ÁTALÁNYDÍJ fogalom!!!

És ossza már meg itt a topicban velünk!

Köszönöm!


kedd júl. 06, 2004 15:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
mati88 írta:
Jó is az amikor a vak vezet világtalant!


teljesen igazad van, elnézést kell kérjek ez ügyben, de azért mindjárt utána nézek... :lol:


kedd júl. 06, 2004 15:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
freunder írta:
Ez komoly? Még soha nem hallottam, és hogy osztják fel az időt? Napokra?


Jó is az amikor a vak vezet világtalant! Akkor most olvasd újra a hsz-met és gondolj arra, hogy a Vitamaxról pedig nem rendelkeztek és az előfizető ugyanúgy előre fizeti a díjat, csak másképp hívják.


kedd júl. 06, 2004 13:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
freunder írta:
KOCsi írta:
Pl az előfizusoknál (utólag fizető)visszafizetik a net időarányos havidíját, ha számlazárás előtt lemondod.


Ez komoly? Még soha nem hallottam, és hogy osztják fel az időt? Napokra?


Igen.


kedd júl. 06, 2004 13:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
KOCsi írta:
Pl az előfizusoknál (utólag fizető)visszafizetik a net időarányos havidíját, ha számlazárás előtt lemondod.


Ez komoly? Még soha nem hallottam, és hogy osztják fel az időt? Napokra?


kedd júl. 06, 2004 12:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
cml írta:
A manuális hálózatkeresés opciót nyilván ismered. Azt kéne használni. A térerő gyorsan változhat a hegyek között, és előfordulhat, hogy átugrik egy másik hálózatra, aztán mire keresed, sehol semmi.


Igen, csak nagyon meglepődnék, ha a legközelebbi határtól 50-70km-re, hegyek által is árnyékolva "bejönne" az eurotel, miközben a honos háló simán használható (a bázisállomás elég közel volt). Szvsz kizárt, hogy a telefonom ott és akkor roamingolt volna akár egyetlen másodpercig is.


kedd júl. 06, 2004 11:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
freunder írta:
Gyerekek, csak most néztem meg részletesen az ÁSZF-t, és hogy hogy van benne a GPRS Internet díjazása:

GPRS Internet
GPRS Internet havidíja (100 MB-ig) 3125 Ft.

Istenemm, de hát itt érthető, hogy ez havidíj!!!!!!!!, és a benne foglalt adatforgalom 100MB!!!!!!!!!!!!!!!!! (az más kérdés hogy utána kikapcsolják, szal igazából nem benne foglalt..., de előfizunál úgy van)
Így kell értelmezni, és meg van oldva a probléma!!!
Havidíjat mikor térítenek vissza????????????????? SOHA!!!


Ez a példa sajnos csak félig jó, mert havidíjvisszatérítés létezik, még a Vodánál is. Pl az előfizusoknál (utólag fizető)visszafizetik a net időarányos havidíját, ha számlazárás előtt lemondod.
Viszont, mivel mati egy Vitamax (előre fizető) szolgáltatást vett igénybe, itt semmilyen esetben sem jár havidíjvisszatérítés.


kedd júl. 06, 2004 11:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
T68m írta:
mati,

itt az ideje, hogy megtudd: hülye vagy! Ráadásul a legrosszabb fajtából, aki még okoskodik is. Az, hogy nincs igazad, az előző írásomból - elejefele keresgéld - is kiderül, de ha nekem nem hiszel, akkor ott vannak a többiek is.

(Ne gondolod, hogy te vagy az egyetlen, aki tudja, hogy a föld gömbölyű, a többiek mind birkák. Egyrészt, mert ez mérhetetlen beképzeltségre vallana, másrészt mert a problémád nem fizikai törvényszerűség, hanem jogi kérdés. Jogi, melyet nem az objektiv fizika, hanem a szubjektiv emberi gondolat alkotott és ítél meg.)

Tudod, nemrég együtt dolgoztam egy ilyen sráccal. Most mesélhetném azt a történetet is, amikor épp ki akart okatatni logikai kapukból és még fogadni is mert a hülyeségére - természetesen elvesztette. De sokkal érdekesebb az, hogy a mostani munkahelyére (ja, mert a közös melóhelyünkön javasolták neki, hogy keressen újabb kihívásokat) biciklivel jár be és mivel a mostani kollégái is egyből a szivükbe fogadták, mikor meglátják kerekezni, akkor széles mosolyra fakadnak, odahajtanak szorosan mellé és az árokba segítik őt.


Végezetül:

a lehülyézésért ne várd, hogy bocsánatot kérjek, se pedig azt, hogy 8000Ft-ot fizessek!


Ez qrva nagy duma volt! Tetszett! :D :) :lol: :D :)


kedd júl. 06, 2004 11:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Gyerekek, csak most néztem meg részletesen az ÁSZF-t, és hogy hogy van benne a GPRS Internet díjazása:

GPRS Internet
GPRS Internet havidíja (100 MB-ig) 3125 Ft.

Istenemm, de hát itt érthető, hogy ez havidíj!!!!!!!!, és a benne foglalt adatforgalom 100MB!!!!!!!!!!!!!!!!! (az más kérdés hogy utána kikapcsolják, szal igazából nem benne foglalt..., de előfizunál úgy van)
Így kell értelmezni, és meg van oldva a probléma!!!
Havidíjat mikor térítenek vissza????????????????? SOHA!!!


kedd júl. 06, 2004 9:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:57
Hozzászólások: 446
Hozzászólás 
mati88 írta:
Gyakorlatilag jogilag senki sem cáfolta meg az igazamat...


Nem is fogja megcáfolni, aminek egyszerű az oka: bezártad az információt befogadó csatornákat. :P


kedd júl. 06, 2004 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
simico írta:
Nem gyalázás, csak érdekes dolog. Szombaton kirándulni voltunk, egyszercsak jön egy sms, "VODAFONE HU" feleadóval: "Üdvözöljük az EUROTEL hálózatán! blablabla...". Nézem a telefont, voda hálót és szinte full térerőt mutat, gyors hálózatkeresés is csak a hazai három szolgáltatót mutatja. 15 percen belül még két ilyen sms jött, eurotel háló persze sehol. A biztonság kedvéért gyorsan rácsörögtem feleségemre, hogy legyen nyoma annak, hogy én bizony itthon voltam :)



A manuális hálózatkeresés opciót nyilván ismered. Azt kéne használni. A térerő gyorsan változhat a hegyek között, és előfordulhat, hogy átugrik egy másik hálózatra, aztán mire keresed, sehol semmi.


kedd júl. 06, 2004 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Nem gyalázás, csak érdekes dolog. Szombaton kirándulni voltunk, egyszercsak jön egy sms, "VODAFONE HU" feleadóval: "Üdvözöljük az EUROTEL hálózatán! blablabla...". Nézem a telefont, voda hálót és szinte full térerőt mutat, gyors hálózatkeresés is csak a hazai három szolgáltatót mutatja. 15 percen belül még két ilyen sms jött, eurotel háló persze sehol. A biztonság kedvéért gyorsan rácsörögtem feleségemre, hogy legyen nyoma annak, hogy én bizony itthon voltam :)

Mati88! Én se igazán értem, hogy mit akarsz ezzel az egésszel. Keresztes lovagnak mindenesetre kár beállítani magad, mert láthatóan nem a várt eredményt éred el vele itt :D Nekem egy másik szolgáltatóval (illetve az ügyfélszolgálatával) volt gondom, levél ment ügyfélszolgálatért felelős vezérigazgató helyettesnek. Pont a határidő napján megjött válasza, "természetesen" szerintük nekik volt igazuk, viszont felajánlottak bizonyos összegű jóváírást a kellemetlenségekért. Én elfogadtam (igaz, hogy aztán külön reklamálni kellett, mert kétszer is elfelejtették a jóváírást), aztán az összes saját és érdekeltségi körbe tartozó előfizetés felmondásával megköszöntem az egészet. Nem olyan régen egyik fórumtárs is el tudta intézni a problémáját a szolgáltatójával, pedig ott ő is hibás volt.


kedd júl. 06, 2004 9:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
freunder írta:
Következő a problémám:

Vodás vagyok, péntek óta 30-as számmal, és azóta nem ismeri fel a telcsit(GX30) a live!, és tudjátok csak az jön be, hogy pl. Böngésző: balablabla, kérjük további infóért hívd az ügyfélszolgálatunkat a 1270 számon...
Szóval nem jön be a normális, rendes oldal, ahol pl. a híreket olvashatnám...

Ugyanez időpont óta nem tudok MMS-t küldeni, ez ügyben már hívtam őket, aszondják látják a problémát, hamarosan kijavítják a hibát...
Ez volt vasárnap, majd most próbálok MMS-t küldeni, dehátt...

Most hívjam őket a live! miatt is??? :? :? :?



A benzinkutakon, ahol online feltöltési lehetőség van, ki van biggyesztve a pannonos figyelemfelhívó táblára, hogy ha számhordozottas pannonos vagy, ne is álmodj ilyen feltöltésről. Ezt értem, de miért?


kedd júl. 06, 2004 9:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Na felhívtam őket, mondta a csávó hogy kivizsgálják, de persze MMS-t még mindig nem tudok küldeni... :(


kedd júl. 06, 2004 8:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
T68m írta:
mati,

itt az ideje, hogy megtudd: hülye vagy!

Végezetül:

a lehülyézésért ne várd, hogy bocsánatot kérjek, se pedig azt, hogy 8000Ft-ot fizessek!


Nem tudom milyen alapon minősítel te engem és hasonlitgatsz másokhoz. Én úgy gondolom, jogom van ahhoz, hogy saját nézőpontomból nézzem ezt a problémát és az általam vélt igaz mellett kiálljak. Gyakorlatilag jogilag senki sem cáfolta meg az igazamat. TE SEM, bármennyire okoskodsz!

Nem kérlek rá, hogy bocsánatot kérj, mert ez számomra nem lényeg tőled.


kedd júl. 06, 2004 8:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
pampika írta:
freunder írta:
Most hívjam őket a live! miatt is??? :? :? :?


Hát minimum!Neked van egy teljes értékű készüléked,akkor azt tudjad már használni rendesen,nemde?!
Mondd meg nekik,hogy ez se működik és legyenek szívesek gyorsan korregálni a dolgokat.Mert a live-os dolgot ők vagy látják,vagy nem,de ha szólsz,akkor lehet,hogy tudnak segíteni :wink:


Hátja, asszem én is, hogy az lesz, de mostmár kicsit elegem van... :(

Amúgy köszi! :)


kedd júl. 06, 2004 8:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
freunder írta:
Most hívjam őket a live! miatt is??? :? :? :?


Hát minimum!Neked van egy teljes értékű készüléked,akkor azt tudjad már használni rendesen,nemde?!
Mondd meg nekik,hogy ez se működik és legyenek szívesek gyorsan korregálni a dolgokat.Mert a live-os dolgot ők vagy látják,vagy nem,de ha szólsz,akkor lehet,hogy tudnak segíteni :wink:


kedd júl. 06, 2004 8:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Következő a problémám:

Vodás vagyok, péntek óta 30-as számmal, és azóta nem ismeri fel a telcsit(GX30) a live!, és tudjátok csak az jön be, hogy pl. Böngésző: balablabla, kérjük további infóért hívd az ügyfélszolgálatunkat a 1270 számon...
Szóval nem jön be a normális, rendes oldal, ahol pl. a híreket olvashatnám...

Ugyanez időpont óta nem tudok MMS-t küldeni, ez ügyben már hívtam őket, aszondják látják a problémát, hamarosan kijavítják a hibát...
Ez volt vasárnap, majd most próbálok MMS-t küldeni, dehátt...

Most hívjam őket a live! miatt is??? :? :? :?


kedd júl. 06, 2004 7:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség