Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 5:19



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest-Debrecen
Hozzászólás 
Nem, sajnos ez nem ügyfélszolgálat függő. Idézek a köztem és a "vodafone ügyfélszolgálat" közötti levelezésből:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Sajnálattal értesültünk leveléből, hogy a válaszunkban írtakat nem fogadta el, azonban az abban foglaltakat újra csak megerösíteni tudjuk.

Hitelképességi vizsgálatunk minden új előfizetés esetében megtörténik, függetlenül attól, hogy esetleg már ügyfelünk rendelkezik meglévő előfizetéssel, hiszen abban az esetben is új előfizetésnek minősül az új kártya.

A hitelképességi vizsgálat a szerződéskötés előtt benyújtott dokumentumok alapján kerül megvizsgálásra, egy speciális erre a célra kialakított számítógépes program segítségével. Hogy pontosan melyik dokumentum alapján lett az esetleges depozitérték megállapítva, erről sajnos információt nem tudunk adni, hiszen a vizsgálat titkos paraméterek alapján történik.

Amennyiben további kérdése, vagy kérése lenne, kérjük, hívja 24 órás Ügyfélszolgálatunkat, melyet hálózaton belül díjmentesen tud elérni a 1270-es szám felhívásával. Munkatársaink bármikor készséggel állnak rendelkezésére!

Tisztelettel:
Vodafone Ügyfélszolgálat "

Ennyit a levélből.

1) Én nem új előfizetést szerettem volna kérni, hanem tarifacsomagot váltani. Telefonkészüléket nem kértem hozzá, tehát kockáztatnivalója nincs a vodának.
2) Milyen titkos adatok alapján állapítják meg az összeget? A személyim, vagy a lakcímkártyám alapján? Vagy esetleg az általam hasraütésszerűen bemondott jövedelem alapján?

Nem értem ezt az egészet. Tisztességtelennek tartom ezt a "depozitértéket".
És mérges vagyok.


pén. júl. 30, 2004 17:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Atari!
Próbáld meg egy másik üzletben is!
Vannak dolgok, amik az eladón mulnak.....


pén. júl. 30, 2004 16:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Atari írta:
Sziasztok!
....


Nekem az a véleményem, hogy PONT EZÉRT hitelbírálat + kaució + egyéb hülyeségek miatt inkább a pannonnál váltottam üzleti csomagot.

Mert ha már egyszer elõfizujuk vagyok kezdetektõl, akkor ne találják ki, hogy egy üzleti csomaghoz újra elbírálnak + kaució + stb.

Így csak az ingyendumás kártya van náluk, pgsm-nél pedig az üzleti. Ami majdnem ugyanolyan jó konstrukció, mint a vodáé, csak 2 év rabsággal jár.


pén. júl. 30, 2004 11:07
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest-Debrecen
Hozzászólás 
Sziasztok!
A következő dologban szeretném kikérni a véleményeteket, tanácsotokat: Három éve Vodás előfizető vagyok. A napokban szerettem volna átváltani a magán előfizetésemet üzleti csomagra. Készüléket nem vásároltam volna, mivel már van. A szükséges dokumentumokat bemutattam, azok megfeleltek a követelményeknek. De! Itt jön a rákfene: kértek tőlem 40.000,- azaz negyvenezer Ft KAUCIÓT. Csak így válthattam volna csomagot. Ezer lett a vérnyomásom, az ott levő hölgyet kérdőre vontam, miért kell letennem ennyi pénzt. Miért éppen ennyit? Mi alapján ennyit? Nem tudott válaszolni. Levelezgettem a Vodás ügyfélszolgálattal, ahol -gondolom én- mindig másvalaki válaszolt, de az aláírás mindig (szerintem borzasztóan személytelen) "Vodafone Ügyfélszolgálat" volt. Nem tudtak semmi magyarázatot adni. Csak azt mondták, hogy a "szolgáltató jogosult a szolgáltatás igénybevételét óvadék vagy egyéb más biztosíték (pl. bankgarancia, kezesség stb.) adásához kötni. ..".Természetesen megkérdeztem a másik két szolgáltatót is, ott nem kell letennem egy fillért sem. Szóval: Mi a véleményetek erről? Mit kellene tennem? Eddig meg voltam elégedve a vodával, de most.... Nem értem ezt a kaució dolgot.


pén. júl. 30, 2004 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
csendes írta:
Ez bizony kari átiratáskor igy van, amikor a visszaigazolás megérkezik az üzletbe akkor már az új tulaj nevén van a kari. A legkorrektebb ilyenkor az egyébként ismeretlen emberek részéről a kényszerű közös várakozás.

Szerintem a Vodafone újitásként bevezethetné a gyorsitott hitelbirálatot ami annyit jelentene a gyakorlatban, hogy a bolt dolgozója feltenné a kérdést a tisztelt leendő ügyfélnek, hogy amennyiben azonnal kicsengeti a 40 kHUF depozitot akkor nem kell a hitelbirálati procedurán átverekednie magát, nincs várakozási idő, hanem azonnal megkötik a szerződést.


Látod ezzel ellentmond az én esetem, mert mi megvártuk a visszaigazolást, ahol jóváhagyták az átírást. Ez volt 05.21-én kb 14:00h-kor, ettől függetlenül mivel ők csak 24-én vezették fel a gépbe (teljesítés időpontja), ezért a köztes napokat nekem számlázták.

Konkrétan tudja valaki, hogy ez hogy működik?????????????????


pén. júl. 30, 2004 10:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
T68m írta:
Bementünk, kezdeném átíratni, ERRE KÖZLIK, HOGY NINCS IS A NEVEMEN A KÁRTYA!!! Gyors utánanézést követően megállapították, hogy a VISSZAVONT ÁTÍRATÁSI KÉRELEM ELLENÉRE ÁTÍRTÁK AZ ELŐZŐ CSÓKA NEVÉRE A KÁRTYÁT!!! Rövid, de velős anyázás után végre sikerült átíratni a zsugát.

(Ja, és persze összeviossza számlázták ezt a hónapot, de szerintem arra mindenki magától rájön, hogy még annak is küldtek csekket, akinek a nevén egy percig sem volt a kártya. )
Ez bizony kari átiratáskor igy van, amikor a visszaigazolás megérkezik az üzletbe akkor már az új tulaj nevén van a kari. A legkorrektebb ilyenkor az egyébként ismeretlen emberek részéről a kényszerű közös várakozás.

Szerintem a Vodafone újitásként bevezethetné a gyorsitott hitelbirálatot ami annyit jelentene a gyakorlatban, hogy a bolt dolgozója feltenné a kérdést a tisztelt leendő ügyfélnek, hogy amennyiben azonnal kicsengeti a 40 kHUF depozitot akkor nem kell a hitelbirálati procedurán átverekednie magát, nincs várakozási idő, hanem azonnal megkötik a szerződést.


pén. júl. 30, 2004 9:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Seri01 írta:
Én már előre félek a következő havi számlámtól.. pedig nem beszéltem sokat... SE ONE, SE RÉSZLETEZŐ, SE SEMMI? :lol: :D meglássuk.. :D


Ott a 1751, megmondja az egyenlegedet potom 43Ft-ért, és akkor nem kell félned a számlától! Nem harap az! :lol:


pén. júl. 30, 2004 8:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én már előre félek a következő havi számlámtól.. pedig nem beszéltem sokat... SE ONE, SE RÉSZLETEZŐ, SE SEMMI? :lol: :D meglássuk.. :D


csüt. júl. 29, 2004 23:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
KaRFiol írta:
Nem, nem baj, de úgy látom, ha neked valamivel gondod van, akkor azt napokok-heteken át hangoztatod. Postás csomag, ONE magazin ... neked egész évre ad programot a vodafone! :lol: :lol: :lol:


Szerintem a következõ történetemet még nem is hallottad vagy ha igen, akkor nem árt feleleveníteni!!! :))))))

szal, úgy kezdõdött, hogy volt egy Dupla kártyám /is/, amit anyukám használt és persze alig használta ki az ingyendumát. Gondoltam átteszem Max-ba, mert az jobban megéri neki. De nem ám egyszerûen, hanem úgy, hogy a duplát eladom (beesik egy kis zsé), majd veszek egy új, maxos elõfizut (új teló).

Meg is beszéltem egy kuncsafttal, hogy kell neki a kártya (nempublikus összegért) és találkoztunk a wc-ben. (nem a férfiban, hanem az üzletközpontban)

Na, miután kellemes órákat töltöttünk el az átírással, mondtam a gyereknek, hogy adja ide a lét, én meg odaadom a zsugát, aztán a voda végez, amikorra végez, nekem erre nincs idõm. Erre a gyerek ott parázott, hogy mi lesz, ha mégse írja át a voda, adjam neki oda csak úgy a kártyát, ha átírta a voda majd csenget. Azért ennyire én se vagyok hülye, mondtam neki, hogy nem, adja a pénzt vagy mindjá' szólok, hogy ne írják át. Megbeszéltük, hogy várunk még egy órát, persze azalatt se lett semmi változás. Ekkor közösen visszamondtuk az egészet, az összes idevonatkozó papírt eltéptük, stb. És persze, közösen anyázva a vodát és egymást, távoztunk.

Pár napra rá lett egy másik vevõ, akivel - az elõzõbõl okulva -, tisztáztam a kérdést, ha beadom a papírt, akkor ideadja a lét, a többit már az õ dolga lesz lerendezni a vodával (ha kauciót kérnek tõle, akkor így járt, vagy leperkálja, s akkor ugye õvé lesz a zsuga, ha nem, akkor visszakerül hozzám, úgy hogy egyszerûen letiltatom, de a zsé mindenképp marad). Bementünk, kezdeném átíratni, ERRE KÖZLIK, HOGY NINCS IS A NEVEMEN A KÁRTYA!!! Gyors utánanézést követõen megállapították, hogy a VISSZAVONT ÁTÍRATÁSI KÉRELEM ELLENÉRE ÁTÍRTÁK AZ ELÕZÕ CSÓKA NEVÉRE A KÁRTYÁT!!! Rövid, de velõs anyázás után végre sikerült átíratni a zsugát, megkaptam a pénzem.

(Ja, és persze összeviossza számlázták ezt a hónapot, de szerintem arra mindenki magától rájön, hogy még annak is küldtek csekket, akinek a nevén egy percig sem volt a kártya. )


csüt. júl. 29, 2004 23:07
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Én naiv :oops: , harcba szálltam egy Vitamax onnyál (@T68m) kódért.
Először múlt hét csütörtökön, a netrendelőből. Persze nem jött, meg. :?
Másodjára egy sármos-jóképú üfsz. srác nyugtatott meg, hogy nemsokára megkapom. Persze.... :evil:
Harmadjára tegnap hajnalban negyed három magasságában hívtam a kormis kártyámról, mert az volt a telefonban, erre a p*csa azt mondta, hogy ugyan hívjam már visza vitamaxról, mert, háátt, öööööö..... :?: :?: :?: Na, visszahívtam, ő már fél órát ígért, én meg toronyórát aranylánccal. :mrgreen:
Negyedszer, ma utoljára, hívtam a kiemelt üfszt, mert úgy nem kell zenét hallgatni, azonnal kapcsol 8) . És egy bájos női hang ígért pár percet, és kb. 30 mp lett belőle és megkaptam a pinkódot. 8) 8) :D :lol:


Ja, és a 1751, elég korrekt a voda150/250/500 csomagoknál, mert megmondja, hogy mennyi percet használtál el. EZ KORREKT! :D


csüt. júl. 29, 2004 22:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
mati88 írta:
Így van, de ez mégis csak problémás, hiszen nem engedték migrálni a számomat, tehűt miattuk kellett új előfizetés, sőt telefon is miattuk nem volt!!!

És ha ez nincs leirva, akkor hogy alkalmazhatják. Ma beszéltem velük és kivizsgálják, hogy valóban nem történt hitelvizsgálat! Nem tudja a bal, hogy mit csinál a jobb!!!


Jah, hát akkor patthelyzet. Sok sikert! :shock:


csüt. júl. 29, 2004 21:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
KaRFiol írta:
Értem. Akkor viszont ez az új módi az előfizetéseknél. Ha nem helyben veszel készüléket, akkor 3 hónapon belül 20k.

Nem fél tőled a voda, de értelmezésem szerint nem a régi előfizetésedet hosszabbítottad, így új ügyfélként kezelnek.


Így van, de ez mégis csak problémás, hiszen nem engedték migrálni a számomat, tehűt miattuk kellett új előfizetés, sőt telefon is miattuk nem volt!!!

És ha ez nincs leirva, akkor hogy alkalmazhatják. Ma beszéltem velük és kivizsgálják, hogy valóban nem történt hitelvizsgálat! Nem tudja a bal, hogy mit csinál a jobb!!!


csüt. júl. 29, 2004 21:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
mati88 írta:
De hova van ez publikálva, és miért tőlem fél a voda mikor 24 hónapig jó voltam?


Értem. Akkor viszont ez az új módi az előfizetéseknél. Ha nem helyben veszel készüléket, akkor 3 hónapon belül 20k.

Nem fél tőled a voda, de értelmezésem szerint nem a régi előfizetésedet hosszabbítottad, így új ügyfélként kezelnek.


csüt. júl. 29, 2004 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Nem ez nem olyan csomag volt, hanem szakszervezetes. De a nevetséges az, hogy mielőtt mentem a készülékért előtte beszéltem az üszivel és ott megerősítettek abban, hogy ez egy objektív döntés (hitelbirálat), ezért úgy mentem, hogy megint vittem a számlákat.

Ehelyett pedig önkényesen döntöttek úgy, minden kivizsgálás nélkül, hogy 20k.

De hova van ez publikálva, és miért tőlem fél a voda mikor 24 hónapig jó voltam?


csüt. júl. 29, 2004 21:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
T68m írta:
Azonban én (mint idealista), még AZT is szeretném elolvasni.
(Remélem nem baj!)


Nem, nem baj, de úgy látom, ha neked valamivel gondod van, akkor azt napokok-heteken át hangoztatod. Postás csomag, ONE magazin ... neked egész évre ad programot a vodafone! :lol: :lol: :lol:


csüt. júl. 29, 2004 21:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
mati88 írta:
Folytatás: elmentem vásárolni egy új nem publikus előfizetést, de nem volt olyan készülék melyett szerettem volna, gondoltam megveszem a SIM-et, klszüléket meg majd ha jön! Hitelbírálat, stb. OK.
1 hét málva jött készülék, mentem megvenni (bevállalva a 24 hónapot). A márkaüzletben azzal fogadtak, hogy hitelbírálat nélkül 20 eFt kaució.


Ha ez a csomag BYOP, akkor annyit tudok mondani, hogy megérdemelted!!! El kellett volna olvasni a topicot, mert abban benne volt már az elejétől. :!:
Az első eset pedig finoman szólva is dühítő, ez valóban a voda sara.


csüt. júl. 29, 2004 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
tami28 írta:
Ennyire naívak vagytok :D
Vodának legalább 2 hónap kell egy hívásrészletezőhöz! Addigra tudják a kiszámlázott összeget és a hívásokat összhangbahozni :wink:


Igen, csak én márciusban a számlazárás előtt váltottam tarifacsomagot, és a márciusi számlával már nem jött hívásrészletező. Most meg lassan augusztus van. :?


csüt. júl. 29, 2004 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Gondoltam irok megint egy kis szösszenetet, hátha megint nekem ugrik a tisztelt fórum olvasó közösség! :-)

Történt annó, hogy lejárt a 2 évem és gondoltam átviszem a hívószámomat egy nem publikus díjcsomagba, amit nem engedett a Voda! Mindegy, gondoltam átiratom (eladom)! Meg is lett a kedves vásárló, aki átvette tőlem a régi csomagomat és elfáradtunk ezzel a szándékkal a márkakereskedésbe! Minden OK volt, csak a kedves vodás hölgy nem tudott zárást csinálni, ezért rendeznem kellett a teljes hónapot (csak 7 nap telt el), mondván majd jóváírják. OK rendeztem! Megjött a számla a következő hónapban (jóváíró), azonban nem az eladás(átírás) napjáig számláztak, hanem későbbi napig, magyarán velem fizettették ki az új tulajdonos első 3 napját. Számlapanasz, OK. Lejárt a 30 nap. Hívom őket, mondják, hogy panaszom elutasították, mert 15 nap határidő van rá és ők 3 nap alatt teljesítették! Szerintetek ez mire válasz????? Kérdem miért nem értesítettek a döntésről, mondják akartak hívni, de nem tudtak és küldtek SMS-t. Érdekes mindig be van kapcsolva a telefonom, de nyoma sincs ennek :-)

Szerintem nem értették a problémát, illetve utólag már lehet, hogy tisztult, de akkor meg azzal jöttek, hogy miért adtam oda a kártyát aznap, miért nem csak akkor amikor ők a gépbe felviszik!

Nem értem miért nem jó az a nap, amikor átirtuk hivatalosan a Vodafone Márkaüzletében???

Folytatás: elmentem vásárolni egy új nem publikus előfizetést, de nem volt olyan készülék melyett szerettem volna, gondoltam megveszem a SIM-et, klszüléket meg majd ha jön! Hitelbírálat, stb. OK.

1 hét málva jött készülék, mentem megvenni (bevállalva a 24 hónapot). A márkaüzletben azzal fogadtak, hogy hitelbírálat nélkül 20 eFt kaució. Kérdeztem miért. Mondták, hogy mert csak. Hol van leírva? sehova!

Szóval hogyan működik ez? Nekem régi előfizetőnek. Ez szabályos, akkor pláne ha figyelembevesszük, hogy ők tartoznak még nekem?

Remélem most nem ugrottok nekem javascript:emoticon(':cry:')
:cry:


csüt. júl. 29, 2004 19:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 09, 2004 19:08
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Ennyire naívak vagytok :D
Vodának legalább 2 hónap kell egy hívásrészletezőhöz! Addigra tudják a kiszámlázott összeget és a hívásokat összhangbahozni :wink:


csüt. júl. 29, 2004 19:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem sem küldik BYOPhoz a hívásrészletezést... Pedig azt kértem amihez nem kell nyilatkozat, és a csaj azt mondta, hogy küldeni fogják... hát ennyi lett belőle... :roll:


csüt. júl. 29, 2004 17:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
KaRFiol írta:
Irigyellek benneteket, hogy a One magazin hiánya ekkor gondot okoz. :P Engem sokkal inkább bosszant hogy egy R'n'R tarifacsomagváltás miatt (SMS->Max) a megrendelt hívásrészletezõmet már nem küldik.

Reklamáltam többször nem történt semmi. :(


Azt hiszem nem degradáltam a te problémádat! Sõt, azt is elismerem, hogy fontosabb, mint a ONE magazint.

Azonban én (mint idealista), még AZT is szeretném elolvasni.

(Remélem nem baj!)


csüt. júl. 29, 2004 16:17
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Irigyellek benneteket, hogy a One magazin hiánya ekkor gondot okoz. :P Engem sokkal inkább bosszant hogy egy R'n'R tarifacsomagváltás miatt (SMS->Max) a megrendelt hívásrészletezőmet már nem küldik.

Reklamáltam többször nem történt semmi. :(


csüt. júl. 29, 2004 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Így most mire teszem a kávés csészém??? argh.. :roll:


csüt. júl. 29, 2004 10:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ez felháborító.. hűséges előfizetőjük vagyok már lassan 1,5 hónapja és nem kaptam ONE-t... hát ez kész.. holnap felmonom a BYOPom is!!!! :D Nagyon fel vagyok ezen a bandán háborodva... :D :lol: Hát hogy képzelik..?!? :wink:


csüt. júl. 29, 2004 10:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m írta:
Látott már vki JÚLIUSI ONE magazint???

Szerintem nincsen júliusi. A honlapon sincs, emailben sem jött, a számlával se jött...


csüt. júl. 29, 2004 9:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ezek olyan sötétek, mint ......

Mostani, júliusi számlámhoz nem kaptam ONE magazint. Felhívtam az üszit, hogy küldjenek egyet. Meg is érkezett a múlthavi júniusi. Felhívtam õket, hogy ez nem jó, ez már megvan, nekem a júliusi kéne. Ígérték, hogy rendben lesz. Most megjött a MÁJUSI....

Látott már vki JÚLIUSI ONE magazint???


csüt. júl. 29, 2004 9:47
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 10:01
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Vodahome-ban is 08-20 a csúcsidő. Ehm. De legalább mp alapú a számlázás. Mondjuk jó lenne ha szépen lazítanának a dolgon, mert lassan már a vállalati csomagok alákínálnak ennek is.


hétf. júl. 26, 2004 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
A BEE nézőpont kérdése. Ha más mobilt akartál hívni, akkor viszont extra hosszú csúcsidővel kell számolni. 06-14-ig 135Ft, 14-21-ig pedig 95Ft volt, ha jól rémlik.
Tehát, 6-tól 21-ig kész ráfizetés vele más mobilt hívni.


hétf. júl. 26, 2004 15:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Nekem azért volt anno nyerő a BEE Original, mert a kettőkor végződő csúcsidő überelhetetlen volt. A dzsúz 4 órája sem rossz.
Érdekes, hogy egy nem publikus tarifacsomagé miért van később...


hétf. júl. 26, 2004 14:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
tarby írta:
partycsoka írta:
Lassan már tényleg csökkenthetnének rajta, mert ez a 8-tól 20-ig tartó csúcsidő tényleg kissé extrém, de még mindig jobb, mint a PGSM csomagok egy részénél meglévő 06-19-ig tartó időszak.


Milyen szempontból jobb? :-) Én pl. ritkán szoktam bárkit is reggel 8 előtt telefonon zavarni, ellenben du. minél korábban ér véget a csúcsidő annál jobb. Szerintem mind a vodás, mind a pannonos csúcsidő vége baromi későn van már, olyan du. 4 és 6 körül lenne idális. Az persze más kérdés, hogy a szolgáltatók sokmindent figyelembe vesznek a csúcsidő / kedvezményes időszak tervezésekor, többek között azt is, hogy mikor csökken a hálózat kihasználtsága.


Hívási szokástól függ. Én 8 előtt is szoktam telózni, Pannonnal viszont ehhez 6 előtt kellene kelnem, mert utána kész ráfizetés lenne.
AZ meg, hogy este 7 vagy 8, már más kérdés. Itt jobb a 7, de inkább 8 legyen, mint hogy 6-kor kezdődjön a csúcs.


hétf. júl. 26, 2004 14:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Lassan már tényleg csökkenthetnének rajta, mert ez a 8-tól 20-ig tartó csúcsidő tényleg kissé extrém, de még mindig jobb, mint a PGSM csomagok egy részénél meglévő 06-19-ig tartó időszak.


Milyen szempontból jobb? :-) Én pl. ritkán szoktam bárkit is reggel 8 előtt telefonon zavarni, ellenben du. minél korábban ér véget a csúcsidő annál jobb. Szerintem mind a vodás, mind a pannonos csúcsidő vége baromi későn van már, olyan du. 4 és 6 körül lenne idális. Az persze más kérdés, hogy a szolgáltatók sokmindent figyelembe vesznek a csúcsidő / kedvezményes időszak tervezésekor, többek között azt is, hogy mikor csökken a hálózat kihasználtsága.


hétf. júl. 26, 2004 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Vajon mikor fog már leszokni a vodafone arról, hogy még a nem publikus előfizetői csomagokban is este 8-ig legyen a csúcsidő??
Ez már tök égő!!


Jogos! Ez engem is zavar. Már meg is szívtam jó párszor az elmúlt 1 hónapban, hogy este 6 után elkezdtem hosszasan dumálni, aztán rájöttem egy idő után beszéd közben, hogy hoppá, ez már nem az a csomag. 8)
Lassan már tényleg csökkenthetnének rajta, mert ez a 8-tól 20-ig tartó csúcsidő tényleg kissé extrém, de még mindig jobb, mint a PGSM csomagok egy részénél meglévő 06-19-ig tartó időszak.


hétf. júl. 26, 2004 13:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Vajon mikor fog már leszokni a vodafone arról, hogy még a nem publikus előfizetői csomagokban is este 8-ig legyen a csúcsidő??
Ez már tök égő!!


hétf. júl. 26, 2004 13:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Hozzászólás 
Más...

Mindenki megkapta a netto 500Ft-ot,akinek ígérték :?:

Nekem mindkét kártyámra kellett volna kapnom,de csak az egyikre
kaptam meg. :(


pén. júl. 23, 2004 7:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Nokian írta:
A Stadionoknál felszálltam a kettes metróra, Vodás telefon elővesz, sms írásba kezdenék... térerő: az nincsen. Semmi.
Pannonos telefon: fullon a térerő.
Naccerű! :evil:
Keressünk hálózatot: Pannon & T-Mobile H van, Vodafone HU nincs.

Megérkezünk a Pillangó utcához (ez az állomás már a földfelszínen van): elindítom a hálóüzat keresést. Újból. Eltelik 4-5 perc, Közben megérkezünka végállomásra... eredmény semmi...
Telefon kikapcsol.
Pár mp után bekapcs. Térerő fullon.
Hurrá! :?


Péntek: HÉV Batthyány tér + Margit híd: köztudott, hogy nuku voda térerő. Jön fel a HÉV Margit hídnál. Érkezik egy információs SMS: BUDAPEST. Ez hogy a halálba került hozzám? Nincs is cellainfo vodánál! Sagem myv55-öt használok. És már 3 éve szinte naponta megteszem ezt az utat.


Most építik a hálózatot azon a részen, és ha minden igaz, lesz cellainfó a bp-i metró alagutakban. Mivel gondolom tesztüzem van jelenleg, ezért csak egy BP sms-t kaptál...


kedd júl. 20, 2004 12:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Nokian írta:
A Stadionoknál felszálltam a kettes metróra, Vodás telefon elővesz, sms írásba kezdenék... térerő: az nincsen. Semmi.
Pannonos telefon: fullon a térerő.
Naccerű! :evil:
Keressünk hálózatot: Pannon & T-Mobile H van, Vodafone HU nincs.

Megérkezünk a Pillangó utcához (ez az állomás már a földfelszínen van): elindítom a hálóüzat keresést. Újból. Eltelik 4-5 perc, Közben megérkezünka végállomásra... eredmény semmi...
Telefon kikapcsol.
Pár mp után bekapcs. Térerő fullon.
Hurrá! :?


Péntek: HÉV Batthyány tér + Margit híd: köztudott, hogy nuku voda térerő. Jön fel a HÉV Margit hídnál. Érkezik egy információs SMS: BUDAPEST. Ez hogy a halálba került hozzám? Nincs is cellainfo vodánál! Sagem myv55-öt használok. És már 3 éve szinte naponta megteszem ezt az utat.


hétf. júl. 19, 2004 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
A Stadionoknál felszálltam a kettes metróra, Vodás telefon elővesz, sms írásba kezdenék... térerő: az nincsen. Semmi.
Pannonos telefon: fullon a térerő.
Naccerű! :evil:
Keressünk hálózatot: Pannon & T-Mobile H van, Vodafone HU nincs.

Megérkezünk a Pillangó utcához (ez az állomás már a földfelszínen van): elindítom a hálóüzat keresést. Újból. Eltelik 4-5 perc, Közben megérkezünka végállomásra... eredmény semmi...
Telefon kikapcsol.
Pár mp után bekapcs. Térerő fullon.
Hurrá! :?


hétf. júl. 19, 2004 21:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
tényleg mind a kettő helyes. A "nyitvatartás", mint fogalom, a "nyitva tartás" pedig mint szerkezet.


Na igen, csakhogy az én példámban az üzlet azon állapotát jelzik ezzel a szóval, amikor a bejárati ajtó nem zárt állapotban van, és belül van legalább egy eladó, aki ott helyben, real-time foglalkozik a vevő nevű (l)userek problémáival, kívánságaival.
Arra pedig csak a két szóban írott alak a megfelelő.


Neeeem!

Gondold csak végig! A táblán jelzett kifejezés azt takarja, hogy mikor lehet bemenni a boltba. Tehát mikor van a bolt irányából a vásárló felé nyitvatartás. Ez a bolt nyitvatartása.
Amire te gondolsz, az pedig az, hogy az eladó nyitva tartja az adott időszakban a boltot, tehát az adott időintervallumban van nyitva tartás az eladó (meg az önkormányzat) részirül.

Minthogy szerintem ez csak nézőpont kérdése, azért mondta Grétsy azt, hogy mindkettő helyes.

Inkább vitatkozzunk az árúszállítás kifejezésen, ezt legalább olyan gyakran olvasni kresztáblákon, és egyértelmű a válasz :lol:


hétf. júl. 19, 2004 13:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 09, 2004 11:23
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hát igen, ott a nullákból egy kicsit sok lett...


hétf. júl. 19, 2004 13:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Vegykukac írta:
(R210 + Trium mars volt 249900Ft + 1 Ft; amik ingyenduma és vitamax-szal adtak)


kéccázötven ezerért rádsóztak egy triumot? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ez a jó eladó :D


na, azért volt benne egy szamszung is! ami nem éppen olcsó kategória - ezek szerint nagyjából a kommunikátorral van egy szinten! :)


hétf. júl. 19, 2004 13:21
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Az üzlet az üzlet. :lol:


hétf. júl. 19, 2004 13:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Vegykukac írta:
(R210 + Trium mars volt 249900Ft + 1 Ft; amik ingyenduma és vitamax-szal adtak)


kéccázötven ezerért rádsóztak egy triumot? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ez a jó eladó :D


hétf. júl. 19, 2004 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 09, 2004 11:23
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Én egy elfogult vodás vagyok :D , aki néha elfogultan útálja a szolgáltatóját... :evil:

- Az elsőnél hiába kértem a nénit, nem tudta a szegedi márkaboltban megoldani, hogy a régi partys számomból legyen leőfizetéses. (R210 + Trium mars volt 249900Ft + 1 Ft; amik ingyenduma és vitamax-szal adtak)
- A másodikat 1 nappal hamarabb vettem meg, minthogy a duett tarifát válsazthattam volna, de ez már csak a fizetéskor derült ki, mikor fizettem; addig minden OK volt (cserébe 9900Ft volt, vagy 14900; ezt nem tudom, alap havidíjjal)
- Ahhoz, hogy az R600 ast cserébe megvegyem ötször kellett a boltba visszamennem, reggel 9:00-ól 14:45-ig találtak nekem elfoglaltságot...
- A net az áremelésig jó volt, majd a gprs wapfejlesztés címszó alatt Szeged szinte egész területéről képtelenség volt a wapot behozni; sebaj 10 óra vitatkozás a nénikkel, és röpke 25 nap alatt a problémát sikerült is orvosolni. Mivel többször reklomáltam, a wapdíjat is többször írták jóvá a számlámon! :lol:
- Nost meghosszabbítottam a két előfizetést, két gx15-tel :wink: , de a központi live! nem ismeri fel a készüléket, emiatt se képek, se játékok, se hangok, sem a live! színes szagos 2.0-ás wapoldalak... de a pémobil olodalain is csak egy iciopici fekete kép jelenik meg, pedig előtte t300 al színes volt...

Az bizonyos, hogy az ár miatt vagyok itt, és maradni is kell még vag két évet, de az ingyenduma havi 10 óra az ütős, ez megéri, a két előfizu wappal, max-szal, 4 óra díjköteles hívással 18000/hó árával ma még nem tudnak a többiek versenyezni

Mostmár nemvagyok 100%-ig bizonyos abban, hogy jó ötlet volt, de azóta az összes rokon vodás, mióta én is az lettem... Ők is néha látnak furát: az egyik készüléket hívom ugyanabban a szobában vagyunk, 4se térérő, és vagy nem kapcsolható, vagy nem is jelenik meg a hívás a hívott készülékan, pedig nekem rendesen kicsöng; esetleg hívésfogadáskor azonnal bontja a vonalat... Oka ismeretlen; mind a szim mind a készülék külön külön jók; de együtt...


hétf. júl. 19, 2004 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
T68m írta:
igazad lészen:


Tudom! Pont azért mentem át a vodához, mert inkább 20Ft-ért küldtem SMS-t 35 helyett. Aztán az már más kérdés, hogy az idő bebizonyította, hogy jó döntés volt. Míg a Priváton emeltek párszor és áttértek 30mp-re, addig a Party maradt ugyanúgy a hangpostát és a külföldre küldött sms-eket kivéve.
Az már más kérdés, hogy már nem igazán használom. Kormányzati csomag rulez! :lol:


hétf. júl. 19, 2004 12:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
partycsoka írta:
De tisztában voltam.
Itt az archívumban még fent van a régi tarifatáblázat, de ez már a 19Ft-os SMS díjat tartalmazza.
http://mobil.hix.hu/szolgaltatok/pannon_gsm.html

2000. augusztusában lett a Privátnál 19Ft-os SMS, addig 35Ft volt és ez 100%, mert itt van elõttem a régi tarifatáblázat, amit még az egykori Ericsson A1018-asomhoz kaptam. Anno valószínûleg a Vitamax Party 20Ft-os SMS-e hatására csökkentettek. Korábban csúcsidõn kívûl hálón kívûl 36Ft-os percdíja volt, egyedül hétvégén volt olcsóbb hálón belül (15Ft), ahogy azt te is írtad.


igazad lészen:

2000. január
160/36/15
160/36/36
hangpityu 50/25
készám 28
számlainfo 30
pontosidõ 30
és AMI A LÉNYEG:
"A szöveges üzenetek küldésének díja mindössze bruttó 35 Ft üzenetenként, független attól, hogy melyik Praktikum tarifacsomagot választja." - tehát valóban késõbb lett olcsóbb, 19Ft, az SMS a privátban.

továbbá:
"Fontos tudni, hogy az alapcsomagban található SIM kártya érvényességi ideje a korábbi 90 nap helyett az utolsó feltöltéstõl számított 365 napra emelkedett."


hétf. júl. 19, 2004 11:46
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
tényleg mind a kettő helyes. A "nyitvatartás", mint fogalom, a "nyitva tartás" pedig mint szerkezet.


Na igen, csakhogy az én példámban az üzlet azon állapotát jelzik ezzel a szóval, amikor a bejárati ajtó nem zárt állapotban van, és belül van legalább egy eladó, aki ott helyben, real-time foglalkozik a vevő nevű (l)userek problémáival, kívánságaival.
Arra pedig csak a két szóban írott alak a megfelelő.


hétf. júl. 19, 2004 11:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Annak idején a Grétsy tanár úr erre azt mondta, hogy a nyitvatartás és a nyitva tartás forma is helyes.
Aztán lehet, hogy tévedett ;)

Ennek ellenére az összes kiadványban (ami Akadémiai Kiadó, tehát mértékadó) két szóban szerepel.


hétf. júl. 19, 2004 11:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Annak idején a Grétsy tanár úr erre azt mondta, hogy a nyitvatartás és a nyitva tartás forma is helyes.
Aztán lehet, hogy tévedett ;)


tényleg mind a kettõ helyes. A "nyitvatartás", mint fogalom, a "nyitva tartás" pedig mint szerkezet.

Már rég mondom, hogy kéne alkotni valami egyszerûbb nyelvet. A jelkészletét is csökkenthetnénk kettõre: 1 & 0..... :))))))


hétf. júl. 19, 2004 11:34
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Macika írta:
Szintén ilyen gyöngyszem az üzletek adatainál a Nyitvatartás emlegetése Nyitva tartás helyett. Ez meg abból ered, hogy a Nyitvatartási idő viszont már így írandó helyesen, két szóban.


Annak idején a Grétsy tanár úr erre azt mondta, hogy a nyitvatartás és a nyitva tartás forma is helyes.
Aztán lehet, hogy tévedett ;)


hétf. júl. 19, 2004 10:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Sajnos valóban tele van a honlapjuk bakikkal, de inkább elavult infoból van a több, de maga a díjszabás is gázos. Pl. a hangpostához még mindig csúcsidőn kívüli díj van írva. Vagy legalábbis ez volt még 2 hete a táblázatos összefoglalóban, ahol felsorolja, hogy mely számtartományokat, mely számokat lehet hívni és mennyiért.


hétf. júl. 19, 2004 10:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség