Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 18:37



Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Csodalámpa! Vajon hogy működhet? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wadember írta:
... Nos amit irtam csak azért irtam mert jönnek az uj ledet és a régi darabokat valahogy el kell adni ujra éljen az átverés hurrá hihetetlen hogy egyes gártóknak minden a pofájukra fér :twisted: :twisted:
Azt az 5W-osnak nevezett luxeonledes lámpát láttam ott a boltban.
Megnéztem a fényét és megkértem, hogy próbáljuk ki jobb elemmel mert az úgy nagyon gyenge volt.
Frissebb elemmel is gyenge volt.

Lehet, hogy csak azért volt nagyobb elvárásom mert sokkal jobb ledeket használok,
de a régi powerledek nagyon gagyi veszteséges hulladékok voltak.
Igaz, amikor kijött akkor mint újdonság és mint az addig sztárnak számító halogén izzónál jobb hatásfoku fényforrás, úgy még jó volt de ezeken a régi teljesítmény ledeken a technika már túllépett.


Most jött ki a Cree egy egészen új, minden eddiginél jobb hatásfoku leddel október elején.
A tipusa:
XR7090WT-U1-WC-P4
Adatai: 80.6-87.4 LM, XR-E WHITE
A http://www.chipcad.hu/ oldalon megtalálható.
Ennek a lednek kb. 2,8-3,4V környékén van az üzemi nyitófeszültsége(emlékezetből idézve).
Egyébként is a ledeknél az átfolyó áram számít, mert a nyitófesz eltérhet.

Ennek az új lednek 350mA-ről erősebb fénye van
mint a régi powerledeknek 700mA-en volt.

A bringavilágítás topikban foglalkozunk ilyesmivel.


csüt. nov. 30, 2006 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
vackor írta:
intruder01 írta:
Hogy lehet hogy az 1W-os ugyanúgy 4óráig bírja, mint az 5W-os ?

Biztos 4W hőt is termel :-)



Sziasztok! Sikerült vennem nekem is 5W-os ledet de kicsit másabb mint az itt bemutatott ezt a Prolight követte el de volt dolgom az itt bemutatott lámpával is azzal a különbséggel hogy agyon hajtott 2w-os led van benn ---> elem lemerülés.
Nos a másik 5W-ról annyit hogy "kicsit drágább" mint a hagyományos társai és 7.2V munkaponti feszültséghez tartozik 700mA üzemi áram na ezt érdekes lenne 3db cerka elemröl müködtetni hacsak nem inverterrel.
Led megtekinthető a permanent.hu-n.
Nos amit irtam csak azért irtam mert jönnek az uj ledet és a régi darabokat valahogy el kell adni ujra éljen az átverés hurrá hihetetlen hogy egyes gártóknak minden a pofájukra fér :twisted: :twisted:


csüt. nov. 30, 2006 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Hogy lehet hogy az 1W-os ugyanúgy 4óráig bírja, mint az 5W-os ?

Biztos 4W hőt is termel :-)


kedd nov. 28, 2006 14:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hogy lehet hogy az 1W-os ugyanúgy 4óráig bírja, mint az 5W-os ?


kedd nov. 28, 2006 13:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Meg ez is, árban jobb, ha lehet kapni... http://shop.unas.hu/shop_art.php?shop_id=5495&cat=500473
Ui: az 5W típusút használom, erős fénye van, zabálja az elemet és a kapcsoló sem nagyon bírja.


kedd nov. 28, 2006 5:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hello! Mi a véleményetek ezekről? Valós lehet amit írnak róluk? Megérnek ennyit?

http://www.teszvesz.hu/item145858926_nagy_fenyereju_mini_luxeon_ledes_lampa_.html
http://www.hobbyrendeles.hu/index.php?todo=properties&prod=328


kedd nov. 28, 2006 0:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
gezax írta:
Itt is 2 db elem volt, de a mágnes viszont valódi, iszonyú erős neod.-cucc. A tekercs (1 réteg drót) KÉT vége EGY cin-csöpp alá volt beforrasztva. És még egyenirányítót is tettek bele...

Pontosan ilyet szereltem. A kütyü egyébként működik, ha a helyére forrasztanak mindent (és akku/kondi van benne elem helyett). Szerintem filléres, kategórián aluli áru, megspékelve a trehány munkával.


szer. aug. 23, 2006 7:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Az ilyen dolgokra mér én is ráfáztam. A LED-es rázós lámpa csak 600-ba került, de sajna 2-t vettünk belőle... Itt is gyanús lett a fantasztikus hatásfok (szinte még nem is ráztuk, de nagyon erős volt a fény). Itt is 2 db elem volt, de a mágnes viszont valódi, iszonyú erős neod.-cucc. A tekercs (1 réteg drót) KÉT vége EGY cin-csöpp alá volt beforrasztva. És még egyenirányítót is tettek bele...
A másik egy elvileg hálózatról tölthető akkus zseblámpa volt, 1. lemerülésig jó volt, de utána nem akart tölteni, belenéztem, és egyáltalán nem is volt benne tekercs, csak egy szánalmas nyák, 4 diódával, + 1 ellenállás egy leddel (ami szépen világított is). Ja, meg egy kisebb kondi.
Ráadásul ezt az utóbbit egy nagyáruházban vettük, nem vmi piacon. Azóta is árulják. :?


kedd aug. 22, 2006 23:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hi!
Én is szert tettem ilyen világító tárgyra és kissé szélsődéges a konstrukció az elmondottak is szép átveréseket tükröznek de ezt még úgy néz ki tudták fokozni, szóval ittvan a kicsike:
1 2 3 4
-600HuF
-Világít!!! :twisted:
egy kis magyarázat
-csavarok, alkatrészek nuku
-tekercs nincs bekötve sehova
-mágnes helyett vasdarab
-2 elem
-LED
-Kimerítő használati útmutató :shock:
Hát ennyi és mindez minek a következménye.. na..
MADE IN CHINA 8)


kedd aug. 22, 2006 1:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
az auchanban 1190 huf és a "működő" darabot lehet kapni.
(ha érdekel valakit)


szomb. aug. 19, 2006 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
igen, ezek is benne vannak, csak a történet szempontjából nem érdekes. :-)


hétf. aug. 14, 2006 11:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
vackor írta:
Átforrasztottam, így már villogott ha ráztam. A kondi beforrasztásával meg azóta is működik, de inkább csak érdekesség mint komoly használati tárgy.
Talán egy gretz (ha eddig nem volt /ezeknél sosem lehet tudni/),
lehet, hogy csak egy diódával vágják a másik félperiódust
és valami kisebb kapacitásu gombakku cella sor, (3-4db) és egy kapcsoló a led elé.
Akkor már valamivel többet érne.


hétf. aug. 14, 2006 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Elektroman írta:
A rázogatós(hoki-)lámpából tényleg van ami működik pedig piacos.Fesztiválon voltunk és a sátorban nem láttam semmit,elkértem egy ismerősöm lámpáját.Először azt hittem ez is elemes gagyi de mikor a bakancsomhoz érintettem és ott maradt(acélbetétes bakancs rulzz) akkor kezdtem sejteni hogy jó.Aztán le is merült,de rázogatással fel lehetett tölteni.

Erről egy jó régi Mikszáth szólás jutott eszembe, amit akkor mondott, amikor a vidéki házának kertjében a hatalmas diófa alatt megkínált egy afektáló uriasan választékos beszédü pesti zsurnalisztát a bográcsban tábortűzön készült túróscsuszával, és az megjegyezte, "milyen jó ropogós tepertőket rakott bele bátyámuram!
Mire Mikszáth: nem mind tepertő az komám, hanem a cserebogarak potyogtak bele a fáról!
..kell tudni disztingválni.
(emlékezetből idéztem, néhány évtized távlatából, tehát nem szó szerint)

Csak azért írtam le mert a vásárlásnál a megfelelő minőségü áru kiválasztásával
kapcsolatban is "kell tudni disztingválni".


hétf. aug. 14, 2006 10:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Igazi vörös csillagos elpusztíthatatlan technika.Még 2050ben is világítani fog,ha a szemétre nem kerül valamikor.
Na meg persze ha le nem ejted, mert akkor az izzót lehet, hogy cserélni kell.
A masszív fémtömeg gyorsulása és a hirtelen ütközés elég nagy erőt jelent.
Utána viszont csak "marokerősítőnek lenne használható", ha éppen
kritikus helyzetben volna rá szükség.
Ezzel inkább csak arra akarok rámutatni, hogy mindenben lehet hibát találni ha keresünk.

...habár épp most nézem, nem is sokkal nehezebb..
De az izzó akkor is kényes jószág. A leejtést nehezebben tolerálja.


hétf. aug. 14, 2006 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Úgy látszik ezzel a lámpával mindenki találkozott már.
Pár éve én is javítottam ilyet. Jelenség: nem akart világítani. Szétszedés után rögtön látszott, hogy a kondiról szakadt le a vezeték, de furcsa volt, hogy nem villant fel amikor rázogattam. Szemügyre vettem az áramkört, és feltűnt egy apró érdekesség: a tekercs mindkét vége ugyanoda volt beforasztva, vagyis a rázogatástól legfeljebb a tekercs melegedett fel. :-)
Átforrasztottam, így már villogott ha ráztam. A kondi beforrasztásával meg azóta is működik, de inkább csak érdekesség mint komoly használati tárgy.


hétf. aug. 14, 2006 10:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A rázogatós(hoki-)lámpából tényleg van ami működik pedig piacos.Fesztiválon voltunk és a sátorban nem láttam semmit,elkértem egy ismerősöm lámpáját.Először azt hittem ez is elemes gagyi de mikor a bakancsomhoz érintettem és ott maradt(acélbetétes bakancs rulzz) akkor kezdtem sejteni hogy jó.Aztán le is merült,de rázogatással fel lehetett tölteni.Utána kérdeztem a gazdáját az áráról sajnos már nem emlékezett rá de piacos volt az a lámpa is azt mondta.


hétf. aug. 14, 2006 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az a ruszki "ős" még békebeli volt.Bakelit ház,lendkerék,nem egybeszerelt hanem tekercsekből létrehozott dinamó,semmi aksi.
Izzó AC-ról is ugyanúgy világít.Egyfolytában "pumpálni" kell,de meglepően kis erő elegendő a lendkerék forgásbantartásáshoz.Igazi vörös csillagos elpusztíthatatlan technika.Még 2050ben is világítani fog,ha a szemétre nem kerül valamikor.


vas. aug. 13, 2006 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Elég nagy erőnek van kitéve a mechanika de eddig a
markolat törésén kívül még nem volt más gondom vele.
Akkor ott viszont kikönyökölt a fogasléc a markolaton. :D
A fogaskerekeken viszont nem látszott kopás jele.

Na igen, a ledek kisebb áramok mellett még jobb hatásfokkal alakítják át az energiát.


szomb. aug. 12, 2006 23:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ez a sok müanyag fogaskerék nem megy nagyon hamar szét? Egy ilyen cucctól azt várnám, hogy egyszerü, robosztus, megbízható mechanikája legyen - hogy amikor kell ne hagyjon cserben.
Régebben ráforrasztottam pár ledet egy bontott léptetőmotorra. Simán áttétel nélkül megforgatva is jó fénye volt. Szinte csak egy fogasléc kellene hozzá, és kész is.


szomb. aug. 12, 2006 16:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
..... Igen ilyenek vannak nekem.
Kép

Bal oldalon a ruszki, jobb oldali a csehszkoszlovenszko lampicku
és középen van a legjobb amiben akku is van és ledes, na meg a lényeg, hogy jól működik! :)

Közben eltörött az a műanyag markolat amit nyomogatni kell, ezért egy
formára hajlítgatott fém lap van a gumi nyomogatható rész alatt, a
két végén vissza hajtva és masszív gumival beragasztva
(mint a pvc padló ragasztó de annál sokkal jobb). Azóta nincs baja.

További fotók is készültek a szétszedett állapotában:
http://kep.tar.hu/tmscsaba/50148383#2
Sok minden ledes ez-az van még a fenti képtáramban akit érdekel.
Igaz, azóta van másik képtár is, az újabb dolgok már oda mennek fel.
annak http..blabla../balu-1 a vége.


szomb. aug. 12, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
[quote="MotoHacker"]Hali!!
RTben is megjelent a "leleplező" írás nemrég a csodalámpáról.A vicces ebben a dolog UL jellege leginkább,illetve,hogy nincs új a nap alatt semmilyen értelemben sem.Egyfelől ugyanez ruszki változatban már a 70es évek végén kapható volt.Sima izzóval,halvány sárgás fénnyel,csak azt pumpálni kellett meglehetős erővel,nem rázni.De mind a mai napig működik :) [quote]

Az obiban lehet kapni ilyen maroklámpát, amit a tenyérrel kell pumpálni és úgy tölt, az valóban működik, az biztos, hogy nagyon jó dolog, jól jöhet az embernek alkalomadtán...


szomb. aug. 12, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jártam kint ma a verseny utcai piacon és láttam ilyen rázogatós lámpát.
Különösképpen nem érdekelt volna de eszembe jutott a topik.
Fogtam, bekapcsoltam és szépen világított mindenféle rázás nélkül.
megnézegettem, Tekercs+állandómágnes utánzat benne, két gumi ütközővel
és még ez-az, ami itt már párszor elhangzott.

A lámpát és az óraszíjamon levő mini iránytűhöz közelítettem
mindenféle irányokból de nem történt semmi.

Erre az eladó elkezdett győzködni, hogy ott az a vastag műanyag
amiben futkos a "mágnes", azért nem érzékelem iránytűvel.
Erre mit lehet mondani...

Széles mindent értő mosollyal megráztam a fejem és ott hagytam árust árujával. :D
Talán ha nem fogalmaznék ilyen finoman akkor azt mondanám, hogy körberöhögtem és ott hagytam. :lol:
...hiszen ő is ezt teszi akivel lehet.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 szomb. aug. 12, 2006 12:19-kor.



szomb. aug. 12, 2006 12:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szétbontottam, elcsodálkoztam. Tekercs+állandómágnes benne, két gumi ütközővel, eddig jó. Tekercs kivezetés, egyenirányító kocka, félfarádos kondi, ellenállás, fehér LED, és egy kerek műanyag tok, gondoltam valami akku. Ember rázza, a megfelelő áramkörökön keresztül tárolódik az akkuban az energia és műxik. Na ekkor jött a pofon. Műanyag tok szétbontása után állam leesik, két db. CR2016 3V-os ELEM! Ezt aztán tölthetem vakulásig a lámpa rázásával.


pén. aug. 11, 2006 19:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Elég régi téma, pedig hasznos egy szerkezet. Nemrég láttam egy áruházban ezt.
Ez szerintem "valódi" Öröklámpa lehet. :D (Ellentétben a 100 Ft-os piaci változattal.) :?


pén. aug. 11, 2006 17:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szerintem nem érdemes az átalakításal fáradozni,mivel nagyon rossz hatásfok érhető csak el.Kb 2órát kellene rázni,hogy 10perc világításhoz eléggé feltöltse a szokásos ceruza aksikat.Ráadásul ilyen vad impulzus töltögetés mellett nem lennének hosszú életűak.A tekercset is méretezni kellene,a légrés is túl nagy a lágyvasas kamulámpában,a menetszám pedig akkora,hogy ha rázod mint az őrült,többszázvoltos impulzosokat csinál csúcsban.A súrlódási vesztesége a magnak jelentősen meghaladja a hasznos energiaelőállítás mértékét,ez már csak hab a tortán.Persze érdekességképpen el lehet játszani vele...talán érdemesebb lenne egy működő változaton méréseket végezni,esetleg tökéletesíteni.Olyan ez kicsit,mint egy kartonpapír makettrepülőt megpróbálni sugárhajtású vadászgéppé alakítani.


szer. júl. 27, 2005 20:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Hozzászólás Csodalámpa
Az enyém fél éve meg van , eszembe se jutott , hogy szétszedjem.
Szerintem először rendesen megcsinálták mindet , azután rájöttek , hogy el tudják adni kondi és mágnes nélkül is.
Költségcsökkentés!
Az enyémben nincs kondi és nincs bekötve a tekercs valamint csak egy síma vasdarab van benne.
A graetz azért kell , hogy valami legyen benne(felleslegesen) !

Ha tudok mágnest szerezni átalakítom normálisra.


szer. júl. 27, 2005 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!!
RTben is megjelent a "leleplező" írás nemrég a csodalámpáról.A vicces ebben a dolog UL jellege leginkább,illetve,hogy nincs új a nap alatt semmilyen értelemben sem.Egyfelől ugyanez ruszki változatban már a 70es évek végén kapható volt.Sima izzóval,halvány sárgás fénnyel,csak azt pumpálni kellett meglehetős erővel,nem rázni.De mind a mai napig működik :) Ez a hamisítás dolog pedig megint "a mennyiség átcsap minőségbe" tipusú reménykedés,ezúttal kapitalista szemszögből megvilágítva.A hamisítványok ugyanis nyomják lefelé a picot,a normális valóban működő "reiszlámpák" jóval az anyagár alatt voltak kényszerből forgalomban,hiszen a lágyvasas kamu változat 10xesen alávág a tisztességes árának.Vagyis aki ilyen áron vett egy valamennyire működő változatot,az relatíve jó vásárt csinált.Viszont a kereskedő a láncban akárhol védekezhet azzal,hogy őt is megkárosították,a gyártó a csaló,ő nem tudja mit árul.És tényleg,kötelessége szétszedni? Kötelessége ellenőrizni,hogy valóban tudja-e a termék azt amivel reklámozzák? Szóval van(lenne) itt miről elgondolkodni..ha egyáltalán ér ez az egész ennyit,én kétlem :)


szer. júl. 27, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Hy All! Régen jártam errefele,de megláttam ezt a topicot..nos..Ilyen csodalámpákból létezik sokfajta hamisítvány is,ami rejtett elemekkel műxik és csak látszólag induktivitással..DE létezik tényleg rendes cucc is.Nagybátyám kb 2 hete mutatta új 'találmányát' melyet Pesten vett nos...1-2 napig működött úgy hogy rázogattad..feltöltődött..működött..lemerült..rázogattad..stb.Átlátszó volt ez is,mint az előző oldalon a képek mutatják...de egyik nap áthozta h csináljunk vele vmit,mert csak akkor világít,ha rázod folyamatosan..gondoltam a kis aksi **** be...hát megnézem közlelebbről és leszakadt az egyik kábele..nagynehezen visszaforrasztottuk és megint működött.Természetesen ilyenkor már nem hagytam annyiban,megnéztem közelebbről.Ez tényleg úgy működött,hogy egy **** erős mágnes(olyan erős,hogy ráraktam egy kanálra és alig bírtam lecibálni róla) csúszkál a nyelében,végén 2 gumi ütköző..és minden csúszásnál egy tekercsen halad át.a tekercs nagyon vékony réz drótból van...és ez egy pici aksira van kötve.Ezt tölti,miközben rázogatod,és ebben tényleg nemvolt semmi elem.Szal aki ilyet vesz,az vigyázzon,nehogy átb@sszák,de itt a bizonyíték h léteznek tényéleg 'csodalámpák'... :-)


szer. júl. 27, 2005 13:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
HA5DZS írta:
Ez OLD SCHOOL! Tízéves koromban csináltam ilyet!

H@li!
Nagyon érdekel ez a lámpa. Ha megkérhetnélek írnál róla egy beszámolót, hogy hogyan, mivel, miből, stb csináltad? A tekercs hány menetből és milyen vastagságú huzalból áll? Milyen mágnest használtál. Én most próbálkoztam vele, de odáig jutottam, hogy csak kb 1 mp-ig világít a LED.
Előre is köszi.
Üdv
Krisz


pén. júl. 22, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Valóban túraboltokban is lehet kapni, én a Tengerszem árkádi áruházában láttam, 13-14 e ft volt, ez feltételezhetően nem blöff, 30 mp rázás után 30 percet bír, és nagyon erős fénye volt. 8)


pén. jan. 07, 2005 10:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Nem kötözni, gumi együtt a kettőre, és a védekezés is meg van oldva :D


pén. jan. 07, 2005 7:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
És mindjárt mellékelnek hozzá dugóhúzót is, hátha beszorul :D


pén. jan. 07, 2005 1:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
ha már témánál vagyunk: igazi gépészmérnöki feladat egy ilyet megtervezni:
http://www.hvlabs.hu/tmp/00020990.jpg


pén. jan. 07, 2005 0:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
:) Répa a rudi mellé... Rázni nem kell, csak kötözni :P .


pén. jan. 07, 2005 0:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Az asszonka kerdezi , hogyt erdekelne egy olyan dolog , ami 5 perc razas utan legalabb egy orat mukodik.Elemmel vagy elem nelkul, mindegy.

Hm. Vibrátor? :)


csüt. jan. 06, 2005 23:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Az asszonka kerdezi , hogyt erdekelne egy olyan dolog , ami 5 perc razas utan legalabb egy orat mukodik.Elemmel vagy elem nelkul, mindegy.


csüt. jan. 06, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Érdekes: Fogtam egy nagy fényerejű led-et, és a vízcsaphoz érintettem. Ahogy csúszkálok a linóleumon, a LED világítani kezd. A sztatikus elektromosságtól. Nem egy jó hatásfok, de érdemes kipróbálni.


Most néztem meg... még mindig megy :)


kedd jan. 04, 2005 1:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
HA5DZS!

Itt a többségnek nem okozott gondot a készülék működésének megértése...
Inkább az volt érdekes, hogy mivel lehet átvágni a népeket.

Vajk959!

Idézet:
Harctéri körülmények között nincs idő rázogatni a lámpát ezért inkább az akkus/elemes kivitel van divatban és azt is csak zárt térben vagy takarásban illik használni.


Nem csak a frontvonal létezik... Az akku lemerül, utána lehet tapogatózni, vészvilágításnak jól jöhet ilyenkor a sötétben egy ilyen.

Üdv
Inhouse


hétf. jan. 03, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Nekem is van egy olyan lámpám, mint amit Inhouse kollega linkelt képekben.
Kicsit játszottam vele, és kivettem a 2 gombelemet, és kicseréltem a benne levő 0,047F kondit egy 5,5V 0,22F kondira. A gombelemek helyére meg befért pont egy 5,5V 1F kondi.
Ezek után beforrasztottam rendesen a tekercset, mert gyárilag a zománcszigeteléssel együtt volt "befforrasztva". :shock:

Ezek után azt tapasztaltam, hogy rázás hatására töltögeti szépen a kondikat, de elég sokáig kell rázni, hogy legyen rendes fénye / Ugyebár ezeknek a kondiknak elég nagy a belső ellenállásuk, így lassan töltődnek fel, és lassan is süthetők ki /. És még így se tart túl sokáig...

Én úgy döntöttem, hogy visszatérek elemes működésre.


szomb. dec. 25, 2004 13:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Mindenki!

Már jó pár éve léteznek ezek az alkatrészek, csak keveset gyártottak belőle és ezért nagyon magas volt az ára, főleg mifelénk és a Kokom-lista miatt nem is juthattunk hozzá olyan egyszerűen.

pld:
reed-csövet már 1975 körül láttam a Rákóczi úti Tungsram márkaboltban 100Ft körüli áron, ez akkoriban nagyon húzós volt (1Ft. villamosjegy, 2Ft. a legolcsóbb jegy a moziban, 4,20Ft. egy korsó Kőbányai Világos a talponállóban. Azok kedvéért irtam akik esetleg bármi okból kimaradtak ebből a "jó világból")

0,5F/5,5V kondi a Lomex kirakatában már akkor látható volt, amikor még Elex-nek hívták magukat és a Gömb utcában volt egy kis kócerájuk (mindig az ajtón kívül állt a sor vége). Ennek is van már vagy 15 éve, a Teve utcában a "zsaru palota" helyén még a tűzoltólaktanya állt. A kondi olyan 1500Ft/db áron volt kapható, nem nagyon tolongtak érte. (Az árviszonyokra már pontosan nem emlékszem, akkoriban lódult meg nagyon az infláció, de a 10Ft még papír pénz volt).

A fehér LED és a szuper erős mágnesek tekintetében nincs tapasztalatom.

Visszatérve egy régebbi hozzászólásra a military-grade kivitelű lámpa szerintem csak egy újabb marketing fogás. Gondolom közülünk elég sokan voltak katonák, és bár a technolőgia sokat fejlődhetett azóta. hogy én leszereltem, de a katonai cuccokat nem nagyon gyártották műanyagból. Ráadásul a belsejét látva az alkatrészek nincsenek kellően rögzítve, nem eléggé ütésálló, legalább műgyantával kiönthették volna a nem mozgó alkatrészek és a burkolt közötti teret. Harctéri körülmények között nincs idő rázogatni a lámpát ezért inkább az akkus/elemes kivitel van divatban és azt is csak zárt térben vagy takarásban illik használni. Terepen az első vonalban nem szokás nagyon világítgatni, mert lehet hogy ellátunk 10-20 méterre, de az ellenség 2km-ről észrevesz és egy mesterlövész lelő mint egy kutyát!

Bocs hogy hosszúra sikeredett!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!

Üdv: Vajk959


szomb. dec. 25, 2004 0:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Nekem olyan apróságok voltak érdekeses, mint a három mágnes, kapcsolóként a reed relé, meg az, hogy néhány éve még elég nehéz lett volna összehozni egy ilyen egyszerű szerkezetet. Pár éve hol volt még az 5V/1F kondenzátor, nagyfényerejű fehér/kék LED, a speciális igen erős mágnesek.


pén. dec. 24, 2004 19:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
Nem semmi!
Meg vagyok zakkanva!

Ennyit írni egy csúcsdetektor kapcsolásról!
Ebben a pilácsban a lényeg, hogy a mágnes és a tekercs egymáshoz képest mozogjon (="hokilámpa"), ez a tekercsben ez váltakozó feszültséget indukál, amit egy Graetz-hídon egyenirányítottak. Az egyenáramú részbe egy kondit tettek, erre jön a nagyteljesítményű fehér LED. Minél nagyobb a kondi, annál tovább világít a pilács, de annál nehezebb feltölteni. Pl: 5V 1F, meg valami tekercset bele kell biggyeszteni, és kész az atomálló csodalámpa!
-Hogy miért csúcsdetektor? Azért, mert a váltakozó jel csúcsértékére tölti a kondit. Ezt sok helyen használják az elektronikában.
A kondira pedig a led van rákapcsolva, és a tárolt elektromos töltést használja fel a világításhoz.
A fényképen az a fekete műanyaggal bebugyolált cucc a kondi.

Ez OLD SCHOOL! Tízéves koromban csináltam ilyet!
(Remélem azért nem sértrettem meg senkit a hangvétellel, ha négis, akkor bocs!!)

CSá


pén. dec. 24, 2004 0:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Heuréka! Megtaláltam a hiányzó láncszemet! :-)


pén. dec. 24, 2004 0:13
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:33
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Mindenütt jó, de mindig elzavarnak...
Hozzászólás 
Akarsz rola bexélni? -Mámint arrol,h mingyá kari,azt te meg itt bexox embereknek,me tul egyerdü wagy? Juxt se mondom,h nyasgem! :lol:


csüt. dec. 23, 2004 23:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
"led dioda is,azt wilágitanák a sötétben"

Meg a negró is a szádban, ahogy az írásodat elnézem. :twisted:


csüt. dec. 23, 2004 22:35
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:33
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Mindenütt jó, de mindig elzavarnak...
Hozzászólás 
Nos nekem kb 10éwe wan egy Seiko karorám,amiben wan egy ilyen baromi erös mágnes,ami hasonloan lötyög,mint a régi automatáké. Csak ez lötyögés közben indukál két tekercsben áramot egy mini gombaksiba. Ha nem haxnálom az orát,akko kb 2hétig müxik. Eddig még nem wot baja. Érdeklödtem a márkaszerwizben,h kb meddig birja még az aksi a tötögetést,de megnyugtattak,h még kb 5-6éwig jo lex. Aztán majd wigyem be oszt kicserélik. Ha most kéne cserélni,akko ugyanannyi wona,mint egy jo minöségü normál gombakku.
Xal lehetne ora motor helyett led dioda is,azt wilágitanák a sötétben. :lol: :wink:


csüt. dec. 23, 2004 22:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 22, 2004 12:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás csadalámpa
Nekem is van ilyen lámpám, bár én nem kínai piacon vettem, hanem közvetlenül a forgalmazótól. Nightstar lámpának hívják, amerikai, és kifejezetten jó minőségű. Vízálló (120 m-ig), ütésálló, ezt nem lehet szétszerelni, de nem is kell. Tökéletesen átlátszó, látszik benne a kondi, és elem biztos nincs benne!!! Tökéletes fényt ad, ha jól fel van töltve, mondhatnám már vakító, bár ez a fényerő csökken, ha újrarázzuk tökéletes. Az ára is ennek megfelelő, de szerintem megéri. 10eFt körül volt, már nem emlékszem pontosan, de mostanában túraboltokban láttam újra. A Pólusban a Mediamarkt mellet a Karakoramban ki is lehet próbálni.

http://www.appliedinnotech.com/

http://www.bps.hu/blueglobe/?m=10


szer. dec. 22, 2004 12:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Ezen az oldalon vannak nagyteljesítményű, hűthető kivitelű LED-ek:
http://www.optiled.hu/products.html
http://www.luxeon.hu/
Részletes leírás, és a kisker árak is rajta vannak !


hétf. dec. 20, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
...vagy ezekről a kimondottan ledes dolgokról készítsünk új ledes témakört vagy mehet itt is mert ledes a rázogatós lámpa is?
Kit mennyire érdekel a téma?


hétf. dec. 20, 2004 4:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Korábban igértem, hogy leírom a ledekkel kapcsolatos néhány év kisérletezései alapján összegyűlt tapasztalatokat.
Bocsánat, hogy csúszik a dolog de rövidesen felteszem.

Még egy kis türelmet kérek ezzel kapcsolatban mert rengeteg érdekes hasznos megszívlelendő infót kezdtem szövegfájlban szerkeszteni de nem volt még időm kompletten áttekinthetően összefoglani az egészet.

Írok majd karácsony környékén arról, hogy miket tapasztaltam azalatt amíg a kerékpár világításomat megalkottam olyanra mint a mostani, a szigetelőszalaggal feolkötözött kisérlettől a szilikon hővezetőkrémes csillámos hűtőbordásig.

Ha valaki látott olyan biciklit a Római parton vagy a hegyek között, esetleg a városban amin vízszintesen, kb 30 centis vonalban volt a fényforrás (régebben kékes de már fehér) felszerelve, az én voltam 8)
Mindenki halogénnek nézte :lol:

Persze még nem tetszik igazán mert lehetne erősebb és tökéletesebb is.
Kicsit jobban túlhajtom mint kellene mert nem ártana még valamivel több fényerő. Lassan majd megépítem a következőt az újabb ötletek alapján.
A módját már tudom hogyan kell azt össze raknom, azt is milyen ledekből.

Majd leírom azt is, mit találtam a ledekről és milyen arányu impulzust ajánlanak a gyárak, persze az a ledek adatlapjáról is kiderül.

Arról is írok majd, hogy miért nemjó az impulzusüzem és miért jó mégis más okból.


Igaz, én nem vagyok megelégedve a mostani ledes fényerőmmel habár azt mondták amikor éjszaka a Jánoshegyen megállt a társaság és lekapcsoltam a fényemet "hol az a nagyfényü bringás?..." , a 20 fehér led a bringán elöl és 26 a fejlámpában hűtéssel ment akkor jól meghajtva.


Még annyit most hozzá tennék, hogy impulzussal nagyon hatalmas fényerőt lehet elérni néhány leddel de csak addig látszik erősnek amíg a villogást látod. Ahogy a frekvencia növekszik és a villogás folyamatossá folyik össze, azzal arányosan csökken a szemmel észlelhető fényérzet, egészen addig amíg nem látszik erősebbnek egy folyamatos megtáplálásunál.


Ha továbbiakban is érdekel valakit akkor megírom hogyan lehet hűteni a ledet, mekkora áramot bír és hogyan a gyárilag 20 mA-es nagyfényü led és milyen ledekkel találkoztam még a neten ami többet tud ezeknél is.
Egyébként olyanokat majd be kellene szereznem de még nem tudom hogyan. A neten találtam rá, 20 fokos nyílásszög és 12-17 Cd, darabja kettő EU alatt van a katalógusban.


Most viszont mennem kell.
Szép napot mindenkinek.


hétf. dec. 20, 2004 4:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség