Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 14:21



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Macika írta:
.... Nem próbálnád meg a témába illően?

Reménytelen. Lehet bármi, a voda a király :D


kedd feb. 08, 2005 9:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
bluestar írta:

Könyörgöm mutassa már meg valaki, hol írnak a HIF honlapján az ELADOTT SIM kártyákról!! :roll:
Nem értitek, mit jelent az "értékesített" fogalma. Leírom számokkal is, bár úgy tűnik, észérvekkel nehéz itt meggyőzni bárkit is.
A 499060 az a NÖVEKMÉNY. Ez kijöhet pl. úgy hogy értékesít egymillió új SIM-et, és elveszít a régi előfizetések közül 500940-et. De kijöhet úgy is, hogy értékesít 499060 újat, és megtart minden régi előfizetést.
Ha valaki még mindig nem érti, annak az alapfogalmakkal is problémája van.

Nehéz fába vágtad a fejszét, ha a vodafone-t akarod kihozni vesztesnek. Itt nem lehet...


kedd feb. 08, 2005 9:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nem is tudtam, hogy van wap.matav.hu


kedd feb. 08, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
Tudakozót eddig sem hívtam mobilról, mert egy vagyonba kerülne... Ott van a wap.matav.hu . Ha kell valami telefonszám, akkor azt használom...

Steve


kedd feb. 08, 2005 9:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Hátha valakit érint:

http://www.vodafone.hu/segithetunk/kozl ... _01_28.pdf

A Vodafone Magyarország Rt. ezúton értesíti Tisztelt Előfizetőit, hogy 2005. március 1-jétől az Általános Szerződési Feltételek Díjszabás melléklet „A” fejezet 7. pontja ill. „B” fejezet 5. pontja a következőképpen változik:
A Belföldi Tudakozó, a Nemzetközi Tudakozó és a Tudakozó Plusz esetén a hívásidő számlázása 1 perces egységekben történik.
Az előfizető 2005. március 1-jei hatállyal az Általános Szerződési Feltételek fenti módosítása esetén élhet az Általános Szerződési Feltételek 1.5. pontjában meghatározott jogával. A közleményben megjelentetett módosításra az Általános Szerződési Feltételek 1.1.8. pontjában írtak alapján került sor. A fenti módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Általános Szerződési Feltételek elérhetőek a Vodafone honlapján és ügyfélszolgálatán.


kedd feb. 08, 2005 9:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
Macika írta:
Mobilio írta:
szerintem felnyomták a vodát és így kiderült, hogy nem ő adta el a legtöbbet. ennyi. és akkor hiába írogatta oda apró betűvel, mert nem volt igaz.


Nézd csak!

HIF honlapján található adatok alapján 2003-ban ténylegesen a Voda adott el legtöbb SIM kártyát 499060 db, másik két szolgáltató 363969 és 218792 db-ot forgalmazott.

Azért a HÍF honlapja nem valami gittegyleté! Legalábbis remélem...


Könyörgöm mutassa már meg valaki, hol írnak a HIF honlapján az ELADOTT SIM kártyákról!! :roll:
Nem értitek, mit jelent az "értékesített" fogalma. Leírom számokkal is, bár úgy tűnik, észérvekkel nehéz itt meggyőzni bárkit is.
A 499060 az a NÖVEKMÉNY. Ez kijöhet pl. úgy hogy értékesít egymillió új SIM-et, és elveszít a régi előfizetések közül 500940-et. De kijöhet úgy is, hogy értékesít 499060 újat, és megtart minden régi előfizetést.
Ha valaki még mindig nem érti, annak az alapfogalmakkal is problémája van.


kedd feb. 08, 2005 9:25
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Odo írta:
mrvf írta:
Akkor én is hozzáteszem de halkan a Voda a legjobb, de... **** sem ér!

Ez a lényeg :D


Segítettem, hogy Ti is megértsétek a lényeget...


kedd feb. 08, 2005 1:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
mrvf írta:
Akkor én is hozzáteszem de halkan a Voda a legjobb, de... **** sem ér!

Ez a lényeg :D


kedd feb. 08, 2005 0:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Macika írta:
Fölösleges tekergetni.
Ha valaki megvesz valamit, búgócsigát, cipőkrémet, gumióvszert, plazmatévét, akkor senkit nem érdekel, hogy arra használja-e amire vette, vag ykidobja a boltból kilépve a kukába.
A konkurenciát is csak addig érdekli, hogy vajh mire használhatják a megvásárolt javakat, ameddig nem nála vásárolnak. Ha már nála, akkor csinálnak a termékkel, amit akarnak!

Továbbra is azt tartom, hogy ha az Auchanban egy 200 Ft-os molyirtó szerből 1 hét alatt elfogy 3millió dobozzal (de mint utóbb kiderül, molyt irtani csak akkor lehet vele, ha megdobod és eltalálod a dobozzal a lepkét) és mellette halomban áll a többi, amiből jóval kevesebb fogy, akkor is azt mondják, hogy a 200 Ft-os volt a legnépszerűbb molyirtószer (legfeljebb hozzáteszik halkan, hogy ... de **** sem ér.)


Erre csak annyit szeretnék mondani, hogy elég szerencsétlen példákat hoztál fel! Ha már te így értelmezed, akkor ebből nekem az derül ki, hogy a sok eladott Voda SIM a kukába került, vagy nem forgalmaz semmit!
Akkor én is hozzáteszem de halkan a Voda a legjobb, de... **** sem ér!


hétf. feb. 07, 2005 23:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 479
Hozzászólás 
mrvf írta:
Macika írta:

HIF honlapján található adatok alapján 2003-ban ténylegesen a Voda adott el legtöbb SIM kártyát 499060 db, másik két szolgáltató 363969 és 218792 db-ot forgalmazott.

Azért a HÍF honlapja nem valami gittegyleté! Legalábbis remélem...


Ezt én már jóval ezelőtt leírtam, nem kérdőjelezem megaz adatokat! Azonban a már említett tényleges eladási adatok üzleti titkot képeznek. Nem tudhatjuk mennyi volt a ténylegesen eladott.... Na de ezen semmi értelme hogy vitatkozzunk, eladott SIM-kártyák tekintetében elmondhatjuk a legnépszerűbb szolgáltató 2003. éveben a Vodafone!

Ha így közölte volna a hírdetésekben, hogy:

Magyarország legnépszerűbb szolgáltatója. 2003-ban forgalmazott SIM-kártyák hívatalos eladási adatai alapján!


akkor lett volna okos ha azt írja, hogy a 2003as ügyfélszám növekmény alapján. mert ez az nhh adatokból is látható és nem is vitatható. a forgalmazás nem ismert, ahogy írtad.


hétf. feb. 07, 2005 23:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Macika írta:

HIF honlapján található adatok alapján 2003-ban ténylegesen a Voda adott el legtöbb SIM kártyát 499060 db, másik két szolgáltató 363969 és 218792 db-ot forgalmazott.

Azért a HÍF honlapja nem valami gittegyleté! Legalábbis remélem...


Ezt én már jóval ezelőtt leírtam, nem kérdőjelezem megaz adatokat! Azonban a már említett tényleges eladási adatok üzleti titkot képeznek. Nem tudhatjuk mennyi volt a ténylegesen eladott.... Na de ezen semmi értelme hogy vitatkozzunk, eladott SIM-kártyák tekintetében elmondhatjuk a legnépszerűbb szolgáltató 2003. éveben a Vodafone!

Ha így közölte volna a hírdetésekben, hogy:

Magyarország legnépszerűbb szolgáltatója. 2003-ban forgalmazott SIM-kártyák hívatalos eladási adatai alapján!


hétf. feb. 07, 2005 23:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 479
Hozzászólás 
egyébként a molyirtó és a mobilszolgáltatás tök más dolog. mert a molyirtót eladják és senkit nem érdekel mi lesz vele, de a sim kártyákat az eladás után nyomon követik amíg le nem járnak vag fel nem mondják őket. mert azt te is tudod hogy a domino pl egy évig is él ha csak 1x hívtak róla valakit. max egy idő után nem forgalmazó kártya lesz de aktív előfizetés. a molyirtót melyik hivatal tartja nyilván az eladás után? semelyik.


hétf. feb. 07, 2005 23:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 479
Hozzászólás 
Macika írta:
Mobilio írta:
már bocs macika, de hol látsz eladási számokat? azt látod, hogy az eladott kártyák és az elvesztett krátyák egyenlege hogy alakult. de azt nem látod mennyi volt a veszteség és mennyit kellett eladni azért, hogy az általad hivatkozott számok kijöjjenek. eladhat a tmob 100 ezret és ha elveszít egy csomó ügyfelet akkor lehet az egyenlege 30 ezer, miközben a vodafone 60 ezer eladással mondjuk hoz 40 ezer előfizetőt mert kevesebben mentek el.

Fölösleges tekergetni.
Ha valaki megvesz valamit, búgócsigát, cipőkrémet, gumióvszert, plazmatévét, akkor senkit nem érdekel, hogy arra használja-e amire vette, vag ykidobja a boltból kilépve a kukába.
A konkurenciát is csak addig érdekli, hogy vajh mire használhatják a megvásárolt javakat, ameddig nem nála vásárolnak. Ha már nála, akkor csinálnak a termékkel, amit akarnak!

Továbbra is azt tartom, hogy ha az Auchanban egy 200 Ft-os molyirtó szerből 1 hét alatt elfogy 3millió dobozzal (de mint utóbb kiderül, molyt irtani csak akkor lehet vele, ha megdobod és eltalálod a dobozzal a lepkét) és mellette halomban áll a többi, amiből jóval kevesebb fogy, akkor is azt mondják, hogy a 200 Ft-os volt a legnépszerűbb molyirtószer (legfeljebb hozzáteszik halkan, hogy ... de **** sem ér.)



szerintem nem érted. teljesen másról beszélsz. amit én írtam az nem a használatról szól. egyszerűen arról a tényről, hogy ha eladnak x mennyiségű előfizetést és közben kikapcsolnak y mennyiségűt, akkor annak az egyenlege az nhh adat. és te mindig csak ezt láthatod, az x és az y nem publikus. tehát lehet az, hogy a tmob többet ad el jóval mint a vodafone, de mivel több ügyfelet is veszít az egyenlege a vodafonenak jobb. itt senki nem beszél használatról. nem is értem miért jön ide az auchan és egyebek.


hétf. feb. 07, 2005 23:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Mobilio írta:
már bocs macika, de hol látsz eladási számokat? azt látod, hogy az eladott kártyák és az elvesztett krátyák egyenlege hogy alakult. de azt nem látod mennyi volt a veszteség és mennyit kellett eladni azért, hogy az általad hivatkozott számok kijöjjenek. eladhat a tmob 100 ezret és ha elveszít egy csomó ügyfelet akkor lehet az egyenlege 30 ezer, miközben a vodafone 60 ezer eladással mondjuk hoz 40 ezer előfizetőt mert kevesebben mentek el.

Fölösleges tekergetni.
Ha valaki megvesz valamit, búgócsigát, cipőkrémet, gumióvszert, plazmatévét, akkor senkit nem érdekel, hogy arra használja-e amire vette, vag ykidobja a boltból kilépve a kukába.
A konkurenciát is csak addig érdekli, hogy vajh mire használhatják a megvásárolt javakat, ameddig nem nála vásárolnak. Ha már nála, akkor csinálnak a termékkel, amit akarnak!

Továbbra is azt tartom, hogy ha az Auchanban egy 200 Ft-os molyirtó szerből 1 hét alatt elfogy 3millió dobozzal (de mint utóbb kiderül, molyt irtani csak akkor lehet vele, ha megdobod és eltalálod a dobozzal a lepkét) és mellette halomban áll a többi, amiből jóval kevesebb fogy, akkor is azt mondják, hogy a 200 Ft-os volt a legnépszerűbb molyirtószer (legfeljebb hozzáteszik halkan, hogy ... de **** sem ér.)


hétf. feb. 07, 2005 23:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 479
Hozzászólás 
Macika írta:
Mobilio írta:
szerintem felnyomták a vodát és így kiderült, hogy nem ő adta el a legtöbbet. ennyi. és akkor hiába írogatta oda apró betűvel, mert nem volt igaz.


Nézd csak!

HIF honlapján található adatok alapján 2003-ban ténylegesen a Voda adott el legtöbb SIM kártyát 499060 db, másik két szolgáltató 363969 és 218792 db-ot forgalmazott.

Azért a HÍF honlapja nem valami gittegyleté! Legalábbis remélem...


már bocs macika, de hol látsz eladási számokat? azt látod, hogy az eladott kártyák és az elvesztett krátyák egyenlege hogy alakult. de azt nem látod mennyi volt a veszteség és mennyit kellett eladni azért, hogy az általad hivatkozott számok kijöjjenek. eladhat a tmob 100 ezret és ha elveszít egy csomó ügyfelet akkor lehet az egyenlege 30 ezer, miközben a vodafone 60 ezer eladással mondjuk hoz 40 ezer előfizetőt mert kevesebben mentek el.


hétf. feb. 07, 2005 22:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Mobilio írta:
szerintem felnyomták a vodát és így kiderült, hogy nem ő adta el a legtöbbet. ennyi. és akkor hiába írogatta oda apró betűvel, mert nem volt igaz.


Nézd csak!

HIF honlapján található adatok alapján 2003-ban ténylegesen a Voda adott el legtöbb SIM kártyát 499060 db, másik két szolgáltató 363969 és 218792 db-ot forgalmazott.

Azért a HÍF honlapja nem valami gittegyleté! Legalábbis remélem...


hétf. feb. 07, 2005 21:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 128
Hozzászólás 
Mobilio írta:
szerintem nem az apróbetű volt a gond. bluestar jól levezette, hogy az eladás és az hogy mennyi új előfizetőt mutat a statisztika nem ugyanaz. szerintem felnyomták a vodát és így kiderült, hogy nem ő adta el a legtöbbet. ennyi. és akkor hiába írogatta oda apró betűvel, mert nem volt igaz.


Na igen, hazudni egészen apró betűvel sem szabad, legfeljebb óriásival :)


hétf. feb. 07, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 479
Hozzászólás 
szerintem nem az apróbetű volt a gond. bluestar jól levezette, hogy az eladás és az hogy mennyi új előfizetőt mutat a statisztika nem ugyanaz. szerintem felnyomták a vodát és így kiderült, hogy nem ő adta el a legtöbbet. ennyi. és akkor hiába írogatta oda apró betűvel, mert nem volt igaz.


hétf. feb. 07, 2005 19:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 128
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Steve_Hun írta:
A Voda reklámjában is ott volt az "apróbetű": "A 2003-as hivatalos eladási adatok alapján."

Steve


PONTOSAN.


Akkor nem szóltam. Egész furán kezelik nálunk ezt az apróbetűs témát, néha elég a jófejséghez, néha meg nem. Fene se érti.


hétf. feb. 07, 2005 18:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
club írta:
Macika írta:
Ha sokan választanak egy kétszersültmárkát, akkor az a legnépszerűbb kétszersült.
Nem vizsgálják utána, hogy ... hány szeletet ettek meg a kétszersültből a vásárlástól számított 5,5 héten belül.


Igazad van Macika, de azt már illik megvizsgálni a legnépszerűbbnek beállított kétszersült esetében, hogy kinek, mennyi van felhalmozva belőle a szekrényében a konkurenciához viszonyítva...


Mééééééééér? És ha télire veszi fűteni????


hétf. feb. 07, 2005 16:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Macika írta:
Ha sokan választanak egy kétszersültmárkát, akkor az a legnépszerűbb kétszersült.
Nem vizsgálják utána, hogy ... hány szeletet ettek meg a kétszersültből a vásárlástól számított 5,5 héten belül.


Igazad van Macika, de azt már illik megvizsgálni a legnépszerűbbnek beállított kétszersült esetében, hogy kinek, mennyi van felhalmozva belőle a szekrényében a konkurenciához viszonyítva...


hétf. feb. 07, 2005 11:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
mrvf írta:
HIF honlapján található adatok alapján 2003-ban ténylegesen a Voda adott el legtöbb SIM kártyát 499060 db, másik két szolgáltató 363969 és 218792 db-ot forgalmazott. Ezek tények, ...


Khm. Azt nem tudhatjuk, hogy melyik szolgáltató mennyit értékesített, mivel ezt nem adják meg. Azt tudjuk, hogy mennyivel nőtt a kártyaszáma.
De ez nem egyenlő az értékesítéssel! A növekmény nagysága két dologtól függ: mennyi új előfizetőt szerzett, és mennyit veszített a régiek közül.
A Voda reklámjában az volt, hogy "Magyarország legnépszerűbb mobilszolgáltatója. *Az értékesítési adatok alapján"
Viszont a Voda nem ismerheti a másik kettő értékesítési adtait, mivel azt nem hozzák nyilvánosságra, csak a növekményt. Ezért kapta a bírságot, olyat állított, amit nem tudott bizonyítani.


hétf. feb. 07, 2005 9:39
Profil
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
CineDOG írta:
PONTOSAN.


Megnyugodtam...Ezek szerint más is emlékszik rá, nem csak én!
Innentől kezdve pedig nem értem, hogy miért volt a büntetés???!!!!

Steve


hétf. feb. 07, 2005 9:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
A Voda reklámjában is ott volt az "apróbetű": "A 2003-as hivatalos eladási adatok alapján."

Steve


PONTOSAN.


hétf. feb. 07, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
A Voda reklámjában is ott volt az "apróbetű": "A 2003-as hivatalos eladási adatok alapján."

Steve


hétf. feb. 07, 2005 7:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 128
Hozzászólás 
Macika írta:
Véleményem szerint, ha sokan választanak 1 bizonyos fajta autómárkát, akkor az a legnépszerűbb autómárka. Ha sokan választanak egy kétszersültmárkát, akkor az a legnépszerűbb kétszersült.

Nem vizsgálják utána, hogy hányan, mennyi kilométert tettek meg a népszerű autóval a vásárlást követő fél évben, sem azt, hogy hány szeletet ettek meg a kétszersültből a vásárlástól számított 5,5 héten belül.


Ez igaz, de valamiért még a McDonald's sültkrumplis dobozán a Magyarország legnépszerűbb sültkrumplija felirat mellett is ott volt az apróbetűs szöveg, hogy a Magyarországi eladások alapján, vagy valami ilyesmi. Szóval valószínűleg meg kell határoznod a kontextust, mielőtt ilyen általános kijelentésekre (állításokra) ragadtatod magad. Gondolom azért, mert ha nem adod meg a feltételeket kielégítő pontossággal, esetleg jövök én, és ugyanazt állítom magamról. Viszont ha még azt is megmondom, hogyan jutottam erre a következtetésre, máris úgy tűnik, te csak a levegőbe beszéltél, és megtévesztettél egy csomó embert. Vagy nem így működik ez? :)


hétf. feb. 07, 2005 3:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mrvf írta:
HIF honlapján található adatok alapján 2003-ban ténylegesen a Voda adott el legtöbb SIM kártyát 499060 db, másik két szolgáltató 363969 és 218792 db-ot forgalmazott. Ezek tények, de vannak más mutatók is, amelyek alapján egy szolgáltató népszerűségét lehet vizsgálni.....
pl: Aktív és a 3 hónapja nem forgalmazó előfizetések aránya százalékban

2002 év elején: V 3,05% T(W) 2,96% P 7,27%
2003 év vége : V 7,49% T 6,41% P 8,76%
2004 év vége : V 8,42% T 7,48% P 6,84%

Százalékos arányban adott időszakban a V veszített legtöbb előfizetőt (akik 3 hónapon keresztül nem forgalmaztak) előfizetői közül. Nagyon elgondolkodtatók ezek az adatok!!! Mostmár az utolsó 3 hónapban nem forgalmazó aktív SIM-kártyák és a hívásfogadásra alkalmas SIM közötti százalékos eloszlásban a Voda átvette a vezetést! Tényleg nagyon népszerű, legolcsóbb de...... Ez azt jelenti, hogy az elmúlt három hónapban előfizetőinek 8,42%-a nem telefonált, nem küldött SMS-t, azaz forgalmat nem generált. Amikor legnépszerűbb szolgáltatóként emlegetik magukat, akkor azt nem említik meg, hogy volt 2002. decemberében olyan akciójuk, hogy minden utólag fizető ügyfelüknek ajándékoztak egy vitamax kártyát, de ezt azóta is alkalmazzák. Ha ezt nézzük így lehet statisztikát javítani.... és ezek 1 évig elérhetők általában, elég szépen megugrott a nem forgalmazó SIM-kártyák száma!

http://www.nhh.hu/menu3/m3_2/mobil/2002/december.pdf
http://www.nhh.hu/menu3/m3_2/mobil/2003/december.pdf
http://www.nhh.hu/menu3/m3_2/mobil/2004/december.pdf

Csak azért adom meg az adatok forrását, hogy bárki utánnatudjon számolni és ne vádoljon meg elfogultsággal! 2003. év forgalmazási adatok a 2002. év december végi állapot és a 2003. december végi állapot adatai közötti különbség.
Másik dolog, hogy köztudott a legolcsóbb telefonárakkal a Voda dolgozik, megveszik a telot vitamax csomagban és utánna nem használják. (Amikor egyik konkurensnél előfizetéssel 49900 Ft volt egy telo a Voda Vitamaxban már akkor 39900 Ft-ért nyomatta).

Azonban nézhetünk más adatokat is, pl. kimenő és bejövő hívások időtartama stb... ezekben mindben a másik két szolgáltató vezet.

Legnépszerűbb szó használatával van itt gond, mivel találhatunk olyan tényezőt amelyre nem igaz az állításuk, nem is egyet sokat!!!
Emlékeztetni szeretnék mindenkit, hogy több évvel ezelőtt a Pannon is kapott ezért bírságot a GVH-tól de nem ilyen kis összegben, ő is a legnépszerűbb szót használta és akkor azért bírságolt a GVH, hogy kétszereplős piacon a legnépszerűbb szót nem lehet használni!

Utoljára említem meg: ha egy cégnek magát kell dicsérnie ott valami nem stimmel! Vagy igen?


Ez olyan, mint a vekengés azon a parlamenti pártoknál, hogy netto befizető lett-e hazánk a 2004-es évben.
És jönnek a számolási technikák.
Mindkét - szemben álló - fél addig keres, ameddig nem talál valami olyan számítási módot, ami az ő igazát támasztja alá. Szánalmas.

Nincs meghatározva, mi a népszerűség definíciója.

Véleményem szerint, ha sokan választanak 1 bizonyos fajta autómárkát, akkor az a legnépszerűbb autómárka. Ha sokan választanak egy kétszersültmárkát, akkor az a legnépszerűbb kétszersült.

Nem vizsgálják utána, hogy hányan, mennyi kilométert tettek meg a népszerű autóval a vásárlást követő fél évben, sem azt, hogy hány szeletet ettek meg a kétszersültből a vásárlástól számított 5,5 héten belül.


hétf. feb. 07, 2005 3:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Odo írta:
Az is jópofa, hogy a té elleni határozat vonatkozásában létrehozott topic meddig élt (él), a vodás meg azonnal le lett zárva.


Na ja, valamivel mégis vissza kellett vágjál...

Nem próbálnád meg a témába illően?


hétf. feb. 07, 2005 3:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pampika írta:
A panni,ha jól emlékszem,úgy reklámozta,hogy az akciós teló kártyával potom pénz(2-3k huf).És csak az apró betûbne volt,hogy van az akciós teló olcsóér+ a perc alapú elõfizu,és mindehhez kapsz egy grátisz prepaid karit.És így ez kissé félrevezetõ volt szvsz :roll:


kissé??? Eszméletlenül! Én is csak néztem, de egyértelműen postpaid árak voltak, úgyhogy hamar megkerestem a kisbetűt. A panigyalázóból ez is kimaradt. Ráadásul még bírságot se kaptak érte.... :))))


hétf. feb. 07, 2005 2:37
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
mrvf írta:
Igen a Pannon is alkalmazta ezt a lépést, de nem úgy kiküldte a SIM-kártyákat hogy nesze és használd, hanem előtte megkérdezte szükséged van-e ilyenre. Szerintem van a kettő között különbség!


A panni,ha jól emlékszem,úgy reklámozta,hogy az akciós teló kártyával potom pénz(2-3k huf).És csak az apró betűbne volt,hogy van az akciós teló olcsóér+ a perc alapú előfizu,és mindehhez kapsz egy grátisz prepaid karit.És így ez kissé félrevezető volt szvsz :roll:


hétf. feb. 07, 2005 1:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
mrvf írta:
Utoljára említem meg: ha egy cégnek magát kell dicsérnie ott valami nem stimmel! Vagy igen?


A reklám pedig erről szól :!:

Pl. az Ariel jobb mint a hagyományos mosóporok...
Ha a voda úgy reklámozta volna, hogy jobb mint a hagyományos mobilszolgáltatók, az mivel lett volna jobb ??

A hsz-ed többi részéhez pedig annyit, hogy az ajándék SIM kevesebb mint 2 hónapon keresztül járt, november közepétől dec 31-ig, 1500 Ft feltöltéssel, és 3 :!: hónap rendelkezésre állási idővel.
Miután a SIM átvétele nem volt kötelező, az előfizetők kevesebb mint fele kapta meg, mert karácsonykor ugye, amikor egyébként is sokan vannak a boltban, ráadásul akkor jöttek be a 70 ezres telók 70 Ft-ért, és vitték mint a cukrot, elképzelheted, hogy hány olyan embernek adtam, akit nem ismertem, mikor 8-an álltak mögötte a sorban, akik szintén előfizetést akartak (az ajándék SIM-hez rendes új szerződést kellett kitölteni, ez kb. plusz 6-8 perc lett volna vásárlónként). Így talán belátod, ez olyan baromi nagyot nem lendített a SIM eladáson...


hétf. feb. 07, 2005 0:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Én jelen időben beszéltem, mert Te is úgy írtál ("...de ezt azóta is alkalmazzák..."). Arról tudok, hogy régebben osztogattak SIM-et postpaidhez. A Lord of The Dance-en is adtak, ha kitöltöttől egy lapot.

CineDOG-nak tökéletesen igaza van: sosem volt semmilyen vodás prepaid SIM kezdetben 1 év rendelkezésre állású. Az előfodult már, hogy a kezdeti 150 nap rendelkezésre álláson túl, még mindig képes volt hívásfogadásra, de tölteni már nem lehetett.

A pannon is Rád tukmálja a SIM-et, és nem kell 900 Ft-tal tölteni. 1900 Ft-os SIM-et adnak, amiből 490 Ft beszélhető le. A 900 Ft-tos töltés amúgy is csak 60 napig lenne felhasználható, ha az Általad említett szituációban 0-Ftos SIM-et adnának. 1 évet azért kap, mert a kezdeti 490 Ft-os alaptöltés biztosít 365 napot, s annyira még nem **** a pannon, hogy két egymás utáni töltés esetén az újabb egyenleg-felhasználási idejét alkalmazza, és ne törődjön azzal, hogy az ezelőtti hosszabb egyenleg-felhasználási időt biztosított volna.

Maradjunk annyiban, hogy Neked most épp a vodát volt kedved fikázni, ami nem jött össze.


vas. feb. 06, 2005 20:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Megmondom őszintén 1 évre emlékszem a régi vodás ajándék Sim-eknél, de lehet tévedek. 2002 évvégi akcióban volt 900 Ft ledumálható többi nem emlékszem, de azt tudom erre a kártyámra nem töltöttem sokáig és aktív maradt 2003 júniusáig mert akkor töltöttem rá!
most a Pannonnál az ajándék kártyát elég 900 Ft-al feltölteni és 1 év szintén! Ha így vesszük a Pannon most jobban nyomja a kártyáit, de csak igény szerint. Igaz nem garancia számára, hogy az előfizető kéri a kártyát, hiszen van rajta pár forint és egy plusz SIM-kártya!


vas. feb. 06, 2005 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
De hogy nem egy év elérhetősége volt annak az ajándék vitamaxnak, azt biztosra veszem.


vas. feb. 06, 2005 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 374
Tartózkodási hely: Csillag-sötétzárka, irány HAWAII :)
Hozzászólás 
mrvf írta:
Kötöttem még 2002-ben, és tényleg ajándékba osztogatták a Vitamax SIM-kártyákat!
Igen ez igaz, de csak magánemberként előfizetőknek adták ill. küldték.


vas. feb. 06, 2005 18:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Kössél már nekem egy vodás előfizetést, ahol ajándékba kapsz egy SIM-et! Akkor azt szeretném elkérni Tőled!


Kötöttem még 2002-ben, és tényleg ajándékba osztogatták a Vitamax SIM-kártyákat! Ha nem hiszed elküldöm neked a beszkennelt másolatát, természetesen a személyes adatokat kitakarva!
Igen a Pannon is alkalmazta ezt a lépést, de nem úgy kiküldte a SIM-kártyákat hogy nesze és használd, hanem előtte megkérdezte szükséged van-e ilyenre. Szerintem van a kettő között különbség!
Postaládádban találsz egy Vodás SIM-et tartalmazó borítékot 2002 végén, vagy a Pannon felhív, hogy élni kívánsz-e ezen akciós lehetőséggel és utánna küldi ki számodra.
Most jut eszembe amikor megkötöttem az előfizut 2002-ben már akkor rám akartak sózni egyet azonnal ajándékba!
Lehet ma már nem szórják ennyire a SIM-kártyákat, rájöttek ez nem jó üzlet, mivel ezek többsége nem hoz bevételt a cégnek!


vas. feb. 06, 2005 18:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
mrvf írta:
Amikor legnépszerűbb szolgáltatóként emlegetik magukat, akkor azt nem említik meg, hogy volt 2002. decemberében olyan akciójuk, hogy minden utólag fizető ügyfelüknek ajándékoztak egy vitamax kártyát, de ezt azóta is alkalmazzák. Ha ezt nézzük így lehet statisztikát javítani.... és ezek 1 évig elérhetők általában, elég szépen megugrott a nem forgalmazó SIM-kártyák száma!

Összekevered a Pannon GSM-mel. Ez az, ami Happy-t osztogat, 1 év rendelkezésre állással a Pannon 50-1000-es készülékes csomagjaihoz! És a Pannon az, amelyik telókkal pumpálja a neppereket. A Voda csak a drágább telókat adja olcsóbban. Azt pedig a postpaid ügyfelei is megveszik, hogy ne kelljen 2 évet aláírniuk. S miután letelefonálták, megy a kukába.
Kössél már nekem egy vodás előfizetést, ahol ajándékba kapsz egy SIM-et! Akkor azt szeretném elkérni Tőled!


vas. feb. 06, 2005 16:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Macika írta:
Itt megint a Voda-bérenc ír! :)

Ha valamiből 1-es cég 132.000-et, 2-es cég 298.000-et, 3-as cég 335.000-et adott el, akkor megállapítható, hogy a 3-as cég a legnépszerűbb az adott időszakban.

Ez azt hiszem, elég világos.


HIF honlapján található adatok alapján 2003-ban ténylegesen a Voda adott el legtöbb SIM kártyát 499060 db, másik két szolgáltató 363969 és 218792 db-ot forgalmazott. Ezek tények, de vannak más mutatók is, amelyek alapján egy szolgáltató népszerűségét lehet vizsgálni.....
pl: Aktív és a 3 hónapja nem forgalmazó előfizetések aránya százalékban

2002 év elején: V 3,05% T(W) 2,96% P 7,27%
2003 év vége : V 7,49% T 6,41% P 8,76%
2004 év vége : V 8,42% T 7,48% P 6,84%

Százalékos arányban adott időszakban a V veszített legtöbb előfizetőt (akik 3 hónapon keresztül nem forgalmaztak) előfizetői közül. Nagyon elgondolkodtatók ezek az adatok!!! Mostmár az utolsó 3 hónapban nem forgalmazó aktív SIM-kártyák és a hívásfogadásra alkalmas SIM közötti százalékos eloszlásban a Voda átvette a vezetést! Tényleg nagyon népszerű, legolcsóbb de...... Ez azt jelenti, hogy az elmúlt három hónapban előfizetőinek 8,42%-a nem telefonált, nem küldött SMS-t, azaz forgalmat nem generált. Amikor legnépszerűbb szolgáltatóként emlegetik magukat, akkor azt nem említik meg, hogy volt 2002. decemberében olyan akciójuk, hogy minden utólag fizető ügyfelüknek ajándékoztak egy vitamax kártyát, de ezt azóta is alkalmazzák. Ha ezt nézzük így lehet statisztikát javítani.... és ezek 1 évig elérhetők általában, elég szépen megugrott a nem forgalmazó SIM-kártyák száma!

http://www.nhh.hu/menu3/m3_2/mobil/2002/december.pdf
http://www.nhh.hu/menu3/m3_2/mobil/2003/december.pdf
http://www.nhh.hu/menu3/m3_2/mobil/2004/december.pdf

Csak azért adom meg az adatok forrását, hogy bárki utánnatudjon számolni és ne vádoljon meg elfogultsággal! 2003. év forgalmazási adatok a 2002. év december végi állapot és a 2003. december végi állapot adatai közötti különbség.
Másik dolog, hogy köztudott a legolcsóbb telefonárakkal a Voda dolgozik, megveszik a telot vitamax csomagban és utánna nem használják. (Amikor egyik konkurensnél előfizetéssel 49900 Ft volt egy telo a Voda Vitamaxban már akkor 39900 Ft-ért nyomatta).

Azonban nézhetünk más adatokat is, pl. kimenő és bejövő hívások időtartama stb... ezekben mindben a másik két szolgáltató vezet.

Legnépszerűbb szó használatával van itt gond, mivel találhatunk olyan tényezőt amelyre nem igaz az állításuk, nem is egyet sokat!!!
Emlékeztetni szeretnék mindenkit, hogy több évvel ezelőtt a Pannon is kapott ezért bírságot a GVH-tól de nem ilyen kis összegben, ő is a legnépszerűbb szót használta és akkor azért bírságolt a GVH, hogy kétszereplős piacon a legnépszerűbb szót nem lehet használni!

Utoljára említem meg: ha egy cégnek magát kell dicsérnie ott valami nem stimmel! Vagy igen?


vas. feb. 06, 2005 15:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
Odo írta:
Az is jópofa, hogy a té elleni határozat vonatkozásában létrehozott topic meddig élt (él), a vodás meg azonnal le lett zárva.


A külön a bírság témáról nyitott topicba pl én raktam be a linket, hogy mire az illető már megnyitotta a topicot, addigra valaki más már a hírt bemásolta a vodagyalázóba....
Viszont, hogy mikor lett lezárva, azt nem tudom, mert az elmúlt napokban nem voltam gép közelben, viszont teljesen egyetértek a dologgal. Az persze más dolog, hogy szerintem a T-Mobile-ról szóló GVH határozat híre is elfért volna teljesen a T-Mobile gyalázóban. Ebben teljesen egyetértek veled Odo!

Steve


vas. feb. 06, 2005 14:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Az is jópofa, hogy a té elleni határozat vonatkozásában létrehozott topic meddig élt (él), a vodás meg azonnal le lett zárva.


szomb. feb. 05, 2005 17:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
skynet írta:
> Idézet a Gazdasági Versenyhivatal egy határozatából:
> ...
> "Az operációs rendszerek három típusa ismert: a Microsoft, a Linux és az
> IBM. A Linux operációs rendszer elsősorban a programozók körében
> elterjedt, míg az IBM és a Microsoft programozói ismereteket nem
> igényel, működtetésükhöz programozói tevékenység nem is szükséges,
> miután a hozzájuk illő programok CD lemezeken, CD-romokon fizikailag
> rögzítettek, s a hozzájuk illő operációs rendszerrel ellátott gépeken
> lejátszhatók. "


:mrgreen:

Ez nagyon cool :D


szomb. feb. 05, 2005 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
GVH-ra hol lehet panaszt tenni :twisted:?


Hát ez az. Ezt a problémát már a rómaiak felvetették, nevezetesen, hogy ki őrzi az őrzőket? (Vhogy így volt: Qui custodiat custodes?)

Egyébként tényleg elég igazságtalan, különös tekintettel arra, hogy leírták, mi alapján minősítik magukat így, s pláne, hogy ezekből az adatokból valóban arra lehet következtetni, amit ők mondtak magukról.

Öröm az ürömben, hogy olcsón megúszták. :)


szomb. feb. 05, 2005 15:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Hát ez az! Nyilvánvaló, hogy téves ítélet született! Ezen csak a 2003 január és április közötti adat változtathat.
GVH-ra hol lehet panaszt tenni :twisted:?


szomb. feb. 05, 2005 15:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Az NHH-statisztikákból annyi világos, hogy 2003 májusa és 2003 decembere között lemorzsolódással együtt a Pannon GSM kb. 132 ezer, a Westel 298 ezer, a Vodafone 335 ezer előfizetővel nőtt.
2003 januárja és áprilisa közötti állapotról nincs grafikon.

Itt megint a Voda-bérenc ír! :)

Ha valamiből 1-es cég 132.000-et, 2-es cég 298.000-et, 3-as cég 335.000-et adott el, akkor megállapítható, hogy a 3-as cég a legnépszerűbb az adott időszakban.

Ez azt hiszem, elég világos.


szomb. feb. 05, 2005 14:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Az NHH-statisztikákból annyi világos, hogy 2003 májusa és 2003 decembere között lemorzsolódással együtt a Pannon GSM kb. 132 ezer, a Westel 298 ezer, a Vodafone 335 ezer előfizetővel nőtt.
2003 januárja és áprilisa közötti állapotról nincs grafikon.


szomb. feb. 05, 2005 13:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
T68m írta:

Mert a legnépszerűbb a vesztike, hiszen neki van a legtöbb ügyfele és a voda állítása csak azzal a megkötéssel igaz, hogy az újkártyások között a legnépszerűbb.



A Vízifon - tudomásom szerint pont azért kapta a büntetést, mert nem tudta igazolni, hogy több új SIM-et aktivált, mint a Tré. Egészen pontosan: A Tré több új SIM-et aktivált, mint a Vízifon, annak ellenére, hogy a piaci részesedése csökkent. Ez nem ellentmondás, mivel 3x annyi Tré előfizetés van, mint Vízi, így hogy ne csökkenjen a piaci részesedése, 3x annyi új SIM-et kellett volna aktiválnia, mint a Vízifonnak. Na ez nem sikerült, de még mindig többet aktivált mint a Vízi.


szomb. feb. 05, 2005 13:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Macika!
Már te is február 9-ezel?
Mi lesz akkor?


Most már én is kíváncsi vagyok.
Bezzeg a 19-e egy jó nap lesz! A szülinapom... :lol: 8)


szomb. feb. 05, 2005 8:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika, már megint a vodát véded? :)))))))

Egyébként pontosan, ahogy a Macika írta, sokkal megtévesztőbb a pani "tud ennél olcsóbbat" reklámja, mint a voda legnépszerűbb szlogenje.

Mert a legnépszerűbb a vesztike, hiszen neki van a legtöbb ügyfele és a voda állítása csak azzal a megkötéssel igaz, hogy az újkártyások között a legnépszerűbb.

Tulkép még egyet is lehetne érteni a bírsággal, csak akkor legyünk következetesek és ennek arányában az összes, hasonló cipőben lévő céget büntessék meg!


pén. feb. 04, 2005 16:37
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Macika!
Már te is február 9-ezel?
Mi lesz akkor?


pén. feb. 04, 2005 15:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Óvatosan nyúlok a Voda-témához, mert már elég sokszor megkaptam, hogy vodafone-bérenc vagyok (holott épp most adtam vissza egy előfizetésemet nekik). Szóval azért furcsa megközelítés ez. Szeretném az indoklásban olvasni, hogy ezzel miben okozott kárt a (leendő) előfizetőknek.

Mert ha egy szolgáltató azt állítja, hogy ő a legolcsóbb egy bizonyos szolgáltatásban ("Tud ennél jobbat?") és egy másik szolgáltató végig 1-2 Ft-tal alatta van annak az árnak, akkor a magát legolcsóbbnak reklámozó nem kap semmi bírságot, mert hazudott.

Aki annyit ír le, hogy ő a legnépszerűbb (ami a fiatalok között nagy általánosságban igaz is, ráadásul igen töretlenül jön fel), akkor azt megbüntetik, mert nem mondott igazat? De ebben miben okozott kárt?

Ez Magyarország, ahol még az igazságszolgáltatás is a birkaságot tekinti etalonnak!
Ha valami a legnépszerűbb, akkor bégetve oda kell menni? És akkor derül ki, hogy meg lett vezetve az illető, mert mégsem a legnépszerűbb?

Na de kérdezem én, hol van az előírva, hogy ha egy reklámban az szerepel, hogy valami a legnépszerűbb, akkor nekem is oda kell mennem, velük kell szerződést kötnöm?

Nem hirdetheti magát úgy egy pizzeria, hogy a legnagyobb pizzákat árulja? Azért már meg kell büntetni? Szabad piac van, mindenki megpróbál boldogulni.

Én is elmondtam már többször magamról, hogy én vagyok a legokosabb a fórumon, és mégis hányszor rámcáfoltatok (és még fogtok a jövőben is! ;))
Mégsem jelentett még fel senki azért, mert okosabbnak tartom magam nála. :)

(A kötözködők kedvéért: az utolsó 2 mondat humornak lett szánva, az élettel való bármilyen egybeesés a véletlen műve!)


pén. feb. 04, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: TargeT valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség