Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 14:30



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
joanadavis írta:
csak szöveg volt amúgy akkor már
akkor küldtek értesítést 11 körül, érdekes módon csak másnap jött el... :o
amúgy annyival nem lehetett fölötte akkor sem, hacsak a számlálót a telefonomban nem buherálták meg (mert néztem, h mennyi ment át), az meg szintén lehet :/ ehh. na mindegy, csak ha ezt lewapolom, ami maradt, többet nem használom, mert ez k.rva drága és tulképp vodánál semmire sem jó :?

Az értesítések, hogy Te elértél egy bizonyos korlátot, másnap érkeznek, 8 -14 között. És ebben leírják, hogy mikori frissítés. Nálad - ahogy az írásodból kiveszem - 23:00 körül történt. Tehát az SM-ük nem késett. Ha ebben az szerepelt, hogy 0,75 megát átlépted, akkor 23:00 körül már felette jártál. Amikor meg a sávátlépős SMS-et kaptad, akkor meg nap közbeni frissítés volt: és így lépted át az 1 megát. Elképzelhető hogy amikor este frissítettek, már akkor pl. 0,95 megánál járhattál. Ezért amikor jön a figyelmeztető SM, mindig érdmes lekérni. 43 Ft nem fog földhöz vágni.

Ugyanakkor: online egyenleginfos rendszer kéne, amásik meg, hogy addig, amíg ez csak tájékoztató jellegű információ, egy fillért sem fizetnék érte (lésd 1751-es sztorik egy pár oldallal visszább). Hisz az is lehetne az értesítőben, hogy "Önnek lesz kiszámlázott forgalma, erről bővebb információt a számla fog tarzalmazni".

Az sem teszik, hogy a számlán nincs feltüntetve az adott ciklusban forgalmazott adatmennyiség, ott is csak sávok szerepelnek.


kedd feb. 22, 2005 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
szerintem is elég köcsög ez a sávos rendszer. (főleg, hogy nincs byte-ra és percre pontos INGYENES forgalmi tájékoztatójuk)


kedd feb. 22, 2005 17:19
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
Árpy írta:
Reklamálj!!!


hátööö hol :(


kedd feb. 22, 2005 17:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
csak szöveg volt amúgy akkor már
akkor küldtek értesítést 11 körül, érdekes módon csak másnap jött el... :o
amúgy annyival nem lehetett fölötte akkor sem, hacsak a számlálót a telefonomban nem buherálták meg (mert néztem, h mennyi ment át), az meg szintén lehet :/ ehh. na mindegy, csak ha ezt lewapolom, ami maradt, többet nem használom, mert ez k.rva drága és tulképp vodánál semmire sem jó :?


kedd feb. 22, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Amikor reggel küldik Neked az SM-et hogy elérted a 0,75-öt, az nem azt jelenti, hgoy 0,75-nél tartasz! Hanem vagy elérted, vagy már afelett vagy. Ha ezután a figyelmeztető SM után lekéred az egyenleged, megkapod, hogy előző nap éjfélkor mennyinél jártál.

Amúgy pedig simán el lehet wapolni 5 perc alatt negyed megát. Kép, csengőhang-letötés, live!-ozgatás stb.


kedd feb. 22, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
joanadavis írta:
huh nekem gprs wapom van, és a hülye voda meg reggel küldött egy smst, hogy túlléptem az első korlátot és levontak ötszáz mittomén mennyit az egyenlegemből - délután 2 körül meg hogy éjjel 11 körül átléptem a 0,75 megát.
az egészben a legjobb, hogy negyed megát 5 perc alatt eltelláztam volna??? mert az telefonon nagyon sok szerintem! direkt leállítottam a szöveges részeknél a letöltést, de aztán a telefon még 2 percig mindig nethez kapcsolódik. a számláló a telefonban pedig pocsék, mert sokszor nem is számolja, mennyi adat folyt át erre-arra!
most rohadt mérges vagyok, mert ez szemétség. :x

Reklamálj!!!


kedd feb. 22, 2005 16:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
huh nekem gprs wapom van, és a hülye voda meg reggel küldött egy smst, hogy túlléptem az első korlátot és levontak ötszáz mittomén mennyit az egyenlegemből - délután 2 körül meg hogy éjjel 11 körül átléptem a 0,75 megát.
az egészben a legjobb, hogy negyed megát 5 perc alatt eltelláztam volna??? mert az telefonon nagyon sok szerintem! direkt leállítottam a szöveges részeknél a letöltést, de aztán a telefon még 2 percig mindig nethez kapcsolódik. a számláló a telefonban pedig pocsék, mert sokszor nem is számolja, mennyi adat folyt át erre-arra!
most rohadt mérges vagyok, mert ez szemétség. :x


kedd feb. 22, 2005 16:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Tehát ha nekem még 120 nap van az egyenlegem felhasználására (+60 napig fogadhatok hívásokat), és 1 nap 2 db 2500-assal töltök, akkor 120 napig, 180 napig, vagy 120+90+90=300 napig használhatom fel az egyenlegem? Ha pedig 1 db 7500-assal és 1 db 2500-assal, akkor 180 napig, vagy max. 365 napig?

2db 2500-as esetén 120+90+90 = 300 nap lesz, illetve
7500+2500-as esetén pedig 120+180+90 = 390 HELYETT a max 365 nap.


kedd feb. 22, 2005 14:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
M62 írta:
Eddig nem nagyon írtam ebbe a topicba, de most kicsit pipa lettem.
A Voda is elkezdte a vitamax-kártyák rendelkezésre állási idejével a játékot.
Mostantól max a feltöltéstől számított egy évig megy a kártya, pedig korábban lehetett hosszabbítani... :?

Bekeményit a Voda :cry:
T-nél is egy év a rendelkezésre állási idö.

Egyenleg-felhasználási- és rendelkezésre állási idő két különböző dolog. Westelnél utóbbit hívószámlekötési időnek hívják, s ekkor Te nem fogadhatsz hívásokat, míg vodánál lehet.

Idézet:
KÖZLEMÉNY
A Vodafone Magyarország Rt. ezúton értesíti Tisztelt Előfizetőit, hogy 2004. december 23-tól Előre fizető ügyfelei részére az Általános Szerződési Feltételek törzsszöveg 2.3.1. pontjának az Egyenleg-felhasználási Időszakra vonatkozó rendelkezéseinek utolsó mondata módosul, mely szerint az Egyenleg-felhasználási Időszak nem lehet hosszabb, mint az utolsó feltöltéstől számított 365 nap.
A módosításra figyelemmel azon meglévő feltöltőkártyás ügyfeleinknél azonban, akiknél az utolsó feltöltéstől számítva 365 nap eltelt az eredeti Egyenleg-felhasználási Idővel megegyező időtartamig biztosítjuk a hívások fogadását, az ingyenesen hívható segélyhívószámok és az Ügyfélszolgálat elérését. Ezen Ügyfeleinket jelen Közleményen kívül SMS-ben is értesítjük a változásról, valamint az Ügyfélszolgálatunkon (1270) keresztül is kérhetnek tájékoztatást. Amennyiben az Előfizető ismételten fel kívánja tölteni kártyáját ezen időszak alatt, úgy ezt kizárólag az Ügyfélszolgálat előzetes értesítésével teheti. Az Előfizető 2004. december 20-i hatállyal az Általános Szerződési Feltételek fenti módosítása esetén élhet az Általános Szerződési Feltételek 1.5. pontjában meghatározott jogával.
A módosítással egységes szerekezetbe foglalt Általános Szerződési Feltételek a Vodafone honlapján és Ügyfélszolgálatain érhető el.


Tehát ha nekem még 120 nap van az egyenlegem felhasználására (+60 napig fogadhatok hívásokat), és 1 nap 2 db 2500-assal töltök, akkor 120 napig, 180 napig, vagy 120+90+90=300 napig használhatom fel az egyenlegem? Ha pedig 1 db 7500-assal és 1 db 2500-assal, akkor 180 napig, vagy max. 365 napig?


kedd feb. 22, 2005 13:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
M62 írta:
Eddig nem nagyon írtam ebbe a topicba, de most kicsit pipa lettem.
A Voda is elkezdte a vitamax-kártyák rendelkezésre állási idejével a játékot.
Mostantól max a feltöltéstől számított egy évig megy a kártya, pedig korábban lehetett hosszabbítani... :?

Bekeményit a Voda :cry:
T-nél is egy év a rendelkezésre állási idö.


kedd feb. 22, 2005 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
Eddig nem nagyon írtam ebbe a topicba, de most kicsit pipa lettem.
A Voda is elkezdte a vitamax-kártyák rendelkezésre állási idejével a játékot.
Mostantól max a feltöltéstől számított egy évig megy a kártya, pedig korábban lehetett hosszabbítani... :?


kedd feb. 22, 2005 13:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
vizsla1 írta:
Nekem működik :-). Másodjára az Akciók környékén lévő 0-t szoktam megnyomni.
Ja, és ha kétszer kell az üszivel beszélned, másodjára megpróbálnak ugyanahhoz kapcsolni.

Mondjak nevet?

Nem. Technikailag kapcsolnak ugyanoda. Ezt be is mondja egy automata. Majd közli, hogy ez az Ügyintéző továbbra is foglalt, akkor kénytelenek mégis máshoz kapcsolni. Azt hiszem csak akkor működik, ha mindkét esetben ugyanabban a menüpontban nyomtál nullát.


kedd feb. 22, 2005 13:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Nekem működik :-). Másodjára az Akciók környékén lévő 0-t szoktam megnyomni.
Ja, és ha kétszer kell az üszivel beszélned, másodjára megpróbálnak ugyanahhoz kapcsolni.

Mondjak nevet?


kedd feb. 22, 2005 12:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
Persze próbáltam már, a Generali biztositónál ez egy bevált módszer, de a vodánál nagyon nehézkes.

Nekem működik :-). Másodjára az Akciók környékén lévő 0-t szoktam megnyomni.
Ja, és ha kétszer kell az üszivel beszélned, másodjára megpróbálnak ugyanahhoz kapcsolni.


kedd feb. 22, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Árpy írta:
Joe_Bp írta:
...
Menj be személyesen egy nagyobb üzletbe és addig ne menj el, amig értelmes és igaz választ nem kapsz a kér(d)ésedre.

Javaslom a MOM-ot. Ott nagyon értelmesek. Csak ne ess nekik :-)! Nem ők tehetnek róla!

Tudom-tudom :P


kedd feb. 22, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
Joe_Bp írta:
...
Menj be személyesen egy nagyobb üzletbe és addig ne menj el, amig értelmes és igaz választ nem kapsz a kér(d)ésedre.

Javaslom a MOM-ot. Ott nagyon értelmesek. Csak ne ess nekik :-)! Nem ők tehetnek róla!


kedd feb. 22, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Árpy írta:
Jogdij ide, jogdij oda...általános felháborodásom a következö:
a 1270-nél NEM LEHET BESZÉLNI AZ ÜGYFÉLSZOLGÁLATOSSAL :evil:
A múltkor direkt kivártam, de FÉL ÓRA múlva letettem, mert nem birtam tovább...ráadásul nem "csúcsidöben" hivom öket, igy nem értem mi a fákkomért nem lehet velük beszélni, csak 100ból 1szer?!?!?!

2 perc után leteszed, újrahívod, és kiválasztasz egy másik menüpontot, s ott nyomod meg a nullát. Ennyire egyszerű.

Persze próbáltam már, a Generali biztositónál ez egy bevált módszer, de a vodánál nagyon nehézkes.


kedd feb. 22, 2005 12:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
Jogdij ide, jogdij oda...általános felháborodásom a következö:
a 1270-nél NEM LEHET BESZÉLNI AZ ÜGYFÉLSZOLGÁLATOSSAL :evil:
A múltkor direkt kivártam, de FÉL ÓRA múlva letettem, mert nem birtam tovább...ráadásul nem "csúcsidöben" hivom öket, igy nem értem mi a fákkomért nem lehet velük beszélni, csak 100ból 1szer?!?!?!

2 perc után leteszed, újrahívod, és kiválasztasz egy másik menüpontot, s ott nyomod meg a nullát. Ennyire egyszerű.


kedd feb. 22, 2005 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Joe_Bp írta:
Megkaptam a választ a voda jogi osztályától, persze csak szóban.....
Mondanom sem kell, hogy semmire sem válaszoltak.... :) Közölték, hogy az ő álláspontjuk szerint, mindem ami mp3, az illegális,és ők ezt az én védelmemben tiltották ki a készülékből, és arra a kérdésemre hogy a többi szolgáltató ezt miért nem tette illetve a gyárók miért készitenek ilyen funkcióval telefonokat, mindössze annyi volt a válasz, hogy létezik legális mp3 is......... Erre visszakérdeztem, ha létezik miért nem használhatom? Na erre nem jött már válasz........ :D

Több mint nevetséges.
Menj be személyesen egy nagyobb üzletbe és addig ne menj el, amig értelmes és igaz választ nem kapsz a kér(d)ésedre.


kedd feb. 22, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 21, 2005 12:38
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Megkaptam a választ a voda jogi osztályától, persze csak szóban.....
Mondanom sem kell, hogy semmire sem válaszoltak.... :) Közölték, hogy az ő álláspontjuk szerint, mindem ami mp3, az illegális,és ők ezt az én védelmemben tiltották ki a készülékből, és arra a kérdésemre hogy a többi szolgáltató ezt miért nem tette illetve a gyárók miért készitenek ilyen funkcióval telefonokat, mindössze annyi volt a válasz, hogy létezik legális mp3 is......... Erre visszakérdeztem, ha létezik miért nem használhatom? Na erre nem jött már válasz........ :D

Több mint nevetséges.


:idea: Valaki tud olyan emberről/cégről, ahol az eredeti SonyEricsson softvert feltöltik a telómra??? :idea:


kedd feb. 22, 2005 11:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Jogdij ide, jogdij oda...általános felháborodásom a következö:
a 1270-nél NEM LEHET BESZÉLNI AZ ÜGYFÉLSZOLGÁLATOSSAL :evil:
A múltkor direkt kivártam, de FÉL ÓRA múlva letettem, mert nem birtam tovább...ráadásul nem "csúcsidöben" hivom öket, igy nem értem mi a fákkomért nem lehet velük beszélni, csak 100ból 1szer?!?!?!


kedd feb. 22, 2005 9:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
simico írta:
Szerintem ezt még gondold át, mert a felsorolt dolgokért bizony mind fizetni kell - ha jogdíjat nem is mindnél, de használatit igen :)


a használati az egész más. Most kifejezetten a jogdíjakéről beszélünk.

A használati az, hogy húzok neked a kútamból egy pohár vizet.
A jogdíj pedig, hogy a felhúzáson kívül beépített díjat fizetsz a kútásás feltalálásáért, a pohár feltalálásáért, az üveg feltalálásáért, a felszolgálás feltalálásáért, stb. stb.


hétf. feb. 21, 2005 16:20
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
T68m írta:
(Jó, de akkor fizessen a melegvízért, hidegvízért, tűzért, tűzgyújtásért, kútért, visszatisztításért, edényért, mind, mind jogdíjat az elmúlt évezredek feltálóinak)


Szerintem ezt még gondold át, mert a felsorolt dolgokért bizony mind fizetni kell - ha jogdíjat nem is mindnél, de használatit igen :)


hétf. feb. 21, 2005 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Szerintem nem a szerzői jogokkal van a baj, hanem a "jogvédő" egyesületekkel, szervezetekkel, amelyek maximum a nevükben védik a szerzők jogait, gyakorlatban meg csak a saját zsebüket. Mert ugye a mindenféle címen beszedett pénzekből a szerzők (akiknek elvileg az érdekeit védik) egy fillért nem kapnak, a cd-k árának jelentős része is a kiadóé lesz. Nem véletlen, hogy sok zenei előadó, szerző nem a kiadó és a "jogvédő" szervezetek oldalán áll ki, illetve néhányan már a neten (van aki csak a neten!) jelentetik meg az új számaikat, mert nem kívánják támogatni egy valag pénzzel a kiadókat és az ingyenélő "jogvédő" bagázst.


hétf. feb. 21, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
úgy látszik pampika is hasonlóképp látja.

És akkor még nem vettük elő a szabadalmi jogok helyzetét - a szerzői, ugyanis többnyire "csak" a szórakozást van hivatva megkeseríteni - a szabadalmi jogok pedig az EGÉSZ gazdaságra rátelepszenek, fojtogatják azt.

Elég nevetséges, hogy egyes személyeknek jogukban áll megzsarolni az egész társadalmat "találmányaikkal", mikor mindent tudást, amiből az esetleges "találmányaikat" készítették a társadalomtól kapták.

Minden ember hosszú képzésen/önképzésen esik át, mire egyátalán arra képes, hogy ne csináljon maga alá. És ezért a tudásért nem kér érte senki semmit sem! Sőt, ingyenes könyvtárak, tudásbázisok állnak rendelkezésére, mire nagynehezen (esetleg) feltalálja (ha nem mástól lopja) a langyos viz ötletét. És ekkor van pofája ezért pénzt kérni.

(Jó, de akkor fizessen a melegvízért, hidegvízért, tűzért, tűzgyújtásért, kútért, visszatisztításért, edényért, mind, mind jogdíjat az elmúlt évezredek feltálóinak)


hétf. feb. 21, 2005 15:47
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Macika írta:
Nézd, legyünk őszinték...


Igen,ezt aláírom.Így van.
De csak hogy a cd-nél maradjunk.Egy zenei cd előállítása tokkal vonóval sztem nem haladja meg az ~500 ft-ot (még akkor se,ha a tényleg audio cd-nek szánt anyagra írják).Tehát ha ezt eladnák mondjuk 1000-1200 ft-ért,lehet,hogy meg is venném.De 5000-ért nem.Egyrészt elvből,másrészt meg nem tudom megfizetni.
Elvből: nem azért,mert le lehet szedni dc-ről is.Hanem mert nem hiszem,hogy az 5000-ből a zenész kapja meg a tényleges szellemi termékének "árát".A manager lazacsávó új mercijét meg nincs kedvem fizetni.

És itt jön be a másolt cd.Szükséges rossz.(Legalább is nekem szükséges,mert zene nélkül nem nagyon tudok meglenni - zenetagozatos ált. suli rulz 8) )
Régebben már kitaláltam,hogy ha egyszer hajde (nagyon)sok pénzem lesz hadrendbe állítok egy szép nagy servert.Telenyomom zenével,filmmel (akkor már nem fog zavarni az eredeti korong árának kifizetése :) ) és megosztom a többiekkel.Akinek nincs lehetősége megvenni (most),azon is segít vki olya,aki már hozzájutott.

A szerzői jogok meg igencsak érdekesen működnek.Szüleim rendezvényszervezők,így sokszor találkoznak az Artisjus-sal.Ha egy rendezvényen csak egy hang is elhangzik,akkor ott már fizetni kell a szerzői jogok miatt.Kijön egy fószer és szépen felírja,hogy milyen számok fognak elhangzani(nem gép zene esetén),hány fellépő lesz,mennyien fogják hallani kb. (!!).Ha gépzene,akkor annak más a tarifája,meg publikus sugárzási engedély,meg hasonlók.És mindezek után mond egy szép összeget,amit le kell tenni az asztalra.Ha nem,akkor hivatalosan semmi nem hangozhat el,ami szerzői jogi körbe tartozik (kb minden),és ha mégis elhangzik,akkor beza jön a szép nagy bünti.És ezek a számlák nem kicsik szoktak lenni,asszem 2 napos rendezvény alatt (1-2 ismert "sztár"(nyál) csapat + jó adag népdalkör,meg a többi időben cd-ről gépzene díja olyan 3-500k körül mozog.És akkor még csak hasraütéssel mondtunk be nézőszámot,mert az ellenőr elvileg oda is állhatna egyesével megszámolni,hogy kik hallgatják a fellépőt :? Na most ezen pénzekből nem hinném,hogy túl sokat viszont lát a fellépő (főleg nem a nyugdíjas népdalkör,gyerek tánccsoport,etc)
Valamint az is érdekes volt,hogy amikor jött egy emberke,aki a saját (!) művét adta elő,az után is fizetni kellett jogdíjat :evil:

Szóval én ezek fényében nem szeretem ezt a szerzői jogos hülye rendszert :roll:


hétf. feb. 21, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Ha valakinek van jobb ötlete, hogyan lehet ezt megoldani úgy, hogy senkinek ne sérüljön ilyen mértékben a joga, akkor szerintem igen sok fórumon tárt karokkal várják a véleményt.


van: töröljék el a szerzői, szomszédos és szabadalmi jogokat. Ilyen egyszerű!

Az egész társadalom csak nyer vele. Néhány "sztár"nak ugyan nem lesz újabb autója, de sokmillió dolláros bevétellel, nyakunkon élősködő szervezetektől szabadulhatunk meg.

(flame-t pü-ben kérem)


hétf. feb. 21, 2005 14:54
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
OFF

Ez az illegális mp3 csengőhang olyan,mint a cd-k árában levő jogdíj,mivel az okosok vélelmezik,hogy nem csak legális cuccok kerülnak majd a nyers cd-re,így mindenki fizet..
És főleg pl. egy cégnek,akinek archiválásra kell,az aztán valszeg kilószámra fogja ám gyártani a zene cd-t meg dvd-t :evil:

Bár multkor olvastam vmelyik IT oldalon (asszem a ph!-n),hogy vmelyik okos már a memo kártyákra is akar jogdíjat,meg a hordozható média lejátszó kütyükre.És innen ár csak 1 kicsi ugrás,hogy a végén még a pendrive,vinyóra is fizessünk ilyeneket :evil: :evil:

/OFF

Nézd, legyünk őszinték. Igenis (sajnos) van alapja ezeknek a dolgoknak. Mert kétségtelen, hogy vannak emberek, akinek ha megtetszik egy dal, akkor bemennek a boltba, és megveszik CD-n/DVD-n.
Ám az emberek 80%-a (lehet, hogy alábecsülöm) sajnos nem így jár el. Na nem azért, mert ő egy velejéig romlott ember és lételeme a bűn. Nem! Csak neki pénze nincs erre, de igényei neki is lennének.

Ha azt nézzük, igenis kétségtelenül írunk tele CD-t/DVD-t saját anyaggal, saját fotókkal, videókkal, egyebekkel. Ennek ellenére ki merem jelenteni, hogy ezen lemezek száma a TÖREDÉKE azoknak, amiket megírtunk.

De mivel az összes jogszabály abból a szükségből ered, hogy az emberek belső elkölcsi érzéke meglehetősen eltérő egymástól, emiatt a legkevésbé jogkövető emberek szintjéhez kell igazítani a mércét.

Magyarul nekem azért van kevesebb jogom (mint lehetne, ha mindenki olyan tisztességes volna, mint én), azért kell 3-4x annyi utat bejárnom pl. egy kölcsönfelvételnél, mert az erkölcstelenül/gátlástalanul ügyeskedő emberek miatt rám is (teljesen becsületesen eljáróra) rámkényszerítik a bűnözők miatt hozott szabályokat.

Mivel a bűnözői réteg soha sem fog hozzánk alkalmazkodni (pedig ez lenne az idillikus cél), ezért az alkalmazkodásra alkalmas/hajlandó emberek alkalmazkodnak a bűnözőkhöz, mégpedig MINDEN jogszabállyal.

Szóval kénytelenek vagyunk elviselni, hogy jogdíjcímkéket KELL vennünk a lemezekkel együtt, csak azért, mert vannak olyan emberek, akik abból élnek, hogy a 100 Ft-os, csempészett DVD+R-re írt DVD-filmeket árulják 800-1.000 Ft-ért.

Ez van.

Ha valakinek van jobb ötlete, hogyan lehet ezt megoldani úgy, hogy senkinek ne sérüljön ilyen mértékben a joga, akkor szerintem igen sok fórumon tárt karokkal várják a véleményt.


hétf. feb. 21, 2005 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
OFF

Ez az illegális mp3 csengőhang olyan,mint a cd-k árában levő jogdíj,mivel az okosok vélelmezik,hogy nem csak legális cuccok kerülnak majd a nyers cd-re,így mindenki fizet..
És főleg pl. egy cégnek,akinek archiválásra kell,az aztán valszeg kilószámra fogja ám gyártani a zene cd-t meg dvd-t :evil:

Bár multkor olvastam vmelyik IT oldalon (asszem a ph!-n),hogy vmelyik okos már a memo kártyákra is akar jogdíjat,meg a hordozható média lejátszó kütyükre.És innen ár csak 1 kicsi ugrás,hogy a végén még a pendrive,vinyóra is fizessünk ilyeneket :evil: :evil:

/OFF


hétf. feb. 21, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Joe_Bp írta:
Vásároltam a Vodafonnál, egy SonyEricsson K700i készüléket.....ugye Live! szoftverrel árulják....SEM a honlapon, SEM bemutatóteremben NEM hívják fel a figyelmet arra, hogy a készülék NEM azzal a tudással rendelkezik, mint ami a honlapon található.....

Hosszas telefonálgatások után megjött az indok a Vodafontól:
"Mivel az Mp3 as csengőhang amit használni szeretnék, FELTEHETŐEN NEM LEGÁLIS, ezért ők gondoltak arra,hogy nehogy szerzői jogokat sértsek, ezért ezt a funkciót LETILTOTTÁK a készülékben...."

Csakhogy ezt a tisztel Vodafon, SEHOL SEM ÍRJA!!!!!!

A T-Mobile , a PGSM, és maga a gyártó nem foglalkozik evvel, akkor MILYEN JOGON FELTÉTELEZI egy vodafon azt hogy én nem legális csengőhangot használnék?????

Kicsit meredek és hihetetlen a dolog, ha így le merik írni, mert egy tisztességesen és biztosan megnyerhető per elé nézhetsz ezáltal. Ilyen egészen egyszerűen NINCS!!!
Amennyiben e készülék gyári specifikáció szerint képes az említett okosságra, akkor nekik (ilyen indokkal) nincs joguk korlátozni.

Írásban kaptad ezt az indokot? Mert ha szóban, akkor ez csak egy okoskodó, lerázni akaró "szak"embertől jöhetett...


hétf. feb. 21, 2005 13:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Joe_Bp írta:
...


tök jó ezt minden topicban olvasgatni.

Egyébként ha nem tetszik, akkor vásároltasd vissza és vegyél a pannonál egyet, kb. 2x-es áron.


hétf. feb. 21, 2005 13:42
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 21, 2005 12:38
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Vásároltam a Vodafonnál, egy SonyEricsson K700i készüléket.....ugye Live! szoftverrel árulják....SEM a honlapon, SEM bemutatóteremben NEM hívják fel a figyelmet arra, hogy a készülék NEM azzal a tudással rendelkezik, mint ami a honlapon található.....

Hosszas telefonálgatások után megjött az indok a Vodafontól:
"Mivel az Mp3 as csengőhang amit használni szeretnék, FELTEHETŐEN NEM LEGÁLIS, ezért ők gondoltak arra,hogy nehogy szerzői jogokat sértsek, ezért ezt a funkciót LETILTOTTÁK a készülékben...."

Csakhogy ezt a tisztel Vodafon, SEHOL SEM ÍRJA!!!!!!

A T-Mobile , a PGSM, és maga a gyártó nem foglalkozik evvel, akkor MILYEN JOGON FELTÉTELEZI egy vodafon azt hogy én nem legális csengőhangot használnék?????


hétf. feb. 21, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Árpy írta:
Mit akartok töle?


Én akarok majd tőle valamit. Hogy mit? Az egyelőre legyen titok. 8)

krisztianxxx! Köszi az infot!

Az éj leple alatt hivd :)
Mondd, hogy fontos, de azért legyél rendes csávó és kérj bocsánatot a késöi (korai) zavarásért
:)


szer. feb. 16, 2005 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Árpy írta:
Mit akartok töle?


Én akarok majd tőle valamit. Hogy mit? Az egyelőre legyen titok. 8)

krisztianxxx! Köszi az infot!


szer. feb. 16, 2005 15:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Mit akartok töle?


szer. feb. 16, 2005 9:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Kicsi OFF:
Nem tudja valaki veletlenul a Voda Ugyfelszolgalat vezetojenek nevet?

Talán Ötvös Andrea a panaszomra ő válaszolt, de a levél otthon van este megnézem a beosztását. A telefonszáma 06-70-700-1270. :)

Javítás: ügyfélszolgálati csoportvezető a beosztása


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VGyuri szer. feb. 16, 2005 17:11-kor.



szer. feb. 16, 2005 6:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Kicsi OFF:
Nem tudja valaki veletlenul a Voda Ugyfelszolgalat vezetojenek nevet?


kedd feb. 15, 2005 22:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Hm, kösz a segítséget. Úgy látszik csupa titokzatos számba futottam bele... :o


hétf. feb. 14, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
simico írta:
A tudakozo.vodafone.hu mûködött már valaha valakinek is? Arra gondolok, hogy sikerült-e bárkinek is "Nincs találat"-on kívûl valami mást kiváltani? Eddig kb. 50 számot próbáltam és mindre "Nincs találat" volt a válasz. Egyszerûen nem tudok olyan Vodás számot találni, amire bármi értelmeset kiadna.


próbáld ki "Bakos Gábor" <> 9440456

persze más, vitamaxos számokkal is megy, csak más számát nem rakom fel. A fentit pedig nyugodtan lehet hívogatni, faxra van kötve.


hétf. feb. 14, 2005 13:00
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
simico írta:
Beszarás... nehéz elhinnem, hogy csupa titkos számot próbáltam (főleg, hogy volt közte kereskedés nyilvános száma is). Neked Vitamaxod van vagy előfizetés? Mert már csak arra tudok gondolni, hogy Vitamaxról nem ad infót.

Előfizus számom van, de úgy tudom, hogy a Voda a Vitamaxos számokról is ad infót...


hétf. feb. 14, 2005 12:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Sverige írta:
Nekem most is működik, a saját telefonszámomat megtalálom benne... Ha tel.számra keresek, akkor megadja a nevet, a várost és az irányítószámot.


Beszarás... nehéz elhinnem, hogy csupa titkos számot próbáltam (főleg, hogy volt közte kereskedés nyilvános száma is). Neked Vitamaxod van vagy előfizetés? Mert már csak arra tudok gondolni, hogy Vitamaxról nem ad infót.


hétf. feb. 14, 2005 12:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
simico írta:
A tudakozo.vodafone.hu működött már valaha valakinek is?...

Nekem most is működik, a saját telefonszámomat megtalálom benne... Ha tel.számra keresek, akkor megadja a nevet, a várost és az irányítószámot.


hétf. feb. 14, 2005 12:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
A tudakozo.vodafone.hu működött már valaha valakinek is? Arra gondolok, hogy sikerült-e bárkinek is "Nincs találat"-on kívül valami mást kiváltani? Eddig kb. 50 számot próbáltam és mindre "Nincs találat" volt a válasz. Egyszerűen nem tudok olyan Vodás számot találni, amire bármi értelmeset kiadna.


hétf. feb. 14, 2005 12:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
"A törzsrész 9.4.1. Általános leírás c. pontban 2005. február 10-i hatállyal az „adatforgalom függvényében” kifejezés törlésre kerül. "

Voda közleményét 2005. február 12-én adta ki a pdf file tanulsága szerint, azaz ha pontosak akarunk lenni: "törlésre került" kifejezést kellett volna szerepeltetniük.


vas. feb. 13, 2005 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
http://www.vodafone.hu/segithetunk/kozl ... _02_12.pdf

A Vodafone Magyarország Rt. értesíti tisztelt előfizetőit, hogy az Általános Szerződési Feltételek 2005. március 12-i hatállyal az alábbiak szerint módosul:
A törzsrész 3.5.5. pontja és az 5. sz. melléklet úgy módosul, hogy a szolgáltató az általa rögzített hanganyagot nem 3, hanem 6 hónapig tárolhatja.
A törzsrész 8.1. Hívástiltás c. pontja az alábbiak szerint módosul:
8.1. Hívástiltás
Az utólag fizető Előfizető korlátozhatja a SIM-kártyájáról kezdeményezett ill. fogadott hívásokat a Hívástiltás szolgáltatáscsomag igénybevételével. A szolgáltatáscsomagon belül a beszéd-, az SMS-, a fax- vagy az adatcsatorna bármelyikének tiltása (más csatornával együtt is) kérhető. Az előre fizető Előfizető a hívástiltást abban az esetben kérheti, ha a SIM-kártyát eltulajdonítják és az Előfizető ennek tényét a Szolgáltatóhoz bejelenti. A 06 81/xxx-xxx tartományba irányuló hívások tiltásának lehetősége az előre fizető Előfizetők és az utólag fizető Előfizetők részére is díjmentesen biztosított.”
A törzsrész 9.4.1. Általános leírás c. pontban 2005. február 10-i hatállyal az „adatforgalom függvényében” kifejezés törlésre kerül.
A fenti módosításokra az Általános Szerződési Feltételek 2.2.4. c) és e) pontja alapján kerül sor. A fenti módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Általános Szerződési Feltételek elérhetőek a Vodafone honlapján és ügyfélszolgálatán.


szomb. feb. 12, 2005 9:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
bluestar írta:
Semmi bajom a Vodával, soha nem is írtam róla rosszat.
Ami tény, nem állíthatta volna a reklámjában, hogy az értékesítési adatok alapján ő a legnépszerűbb, mivel nincs információja a versenytársai értékesítési adatairól, csak a növekményükről.

Na erre gondoltam.


kedd feb. 08, 2005 12:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
Macika írta:
Odo írta:
bluestar írta:

Könyörgöm mutassa már meg valaki, hol írnak a HIF honlapján az ELADOTT SIM kártyákról!! :roll:
Nem értitek, mit jelent az "értékesített" fogalma. Leírom számokkal is, bár úgy tűnik, észérvekkel nehéz itt meggyőzni bárkit is.
A 499060 az a NÖVEKMÉNY. Ez kijöhet pl. úgy hogy értékesít egymillió új SIM-et, és elveszít a régi előfizetések közül 500940-et. De kijöhet úgy is, hogy értékesít 499060 újat, és megtart minden régi előfizetést.
Ha valaki még mindig nem érti, annak az alapfogalmakkal is problémája van.

Nehéz fába vágtad a fejszét, ha a vodafone-t akarod kihozni vesztesnek. Itt nem lehet...


Lehet, hogy bennem van a hiba, de biztos, hogy a Vodát akarta kihozni vesztesnek bluestar?


Semmi bajom a Vodával, soha nem is írtam róla rosszat.
Ami tény, nem állíthatta volna a reklámjában, hogy az értékesítési adatok alapján ő a legnépszerűbb, mivel nincs információja a versenytársai értékesítési adatairól, csak a növekményükről.


kedd feb. 08, 2005 12:31
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Odo írta:
bluestar írta:

Könyörgöm mutassa már meg valaki, hol írnak a HIF honlapján az ELADOTT SIM kártyákról!! :roll:
Nem értitek, mit jelent az "értékesített" fogalma. Leírom számokkal is, bár úgy tűnik, észérvekkel nehéz itt meggyőzni bárkit is.
A 499060 az a NÖVEKMÉNY. Ez kijöhet pl. úgy hogy értékesít egymillió új SIM-et, és elveszít a régi előfizetések közül 500940-et. De kijöhet úgy is, hogy értékesít 499060 újat, és megtart minden régi előfizetést.
Ha valaki még mindig nem érti, annak az alapfogalmakkal is problémája van.

Nehéz fába vágtad a fejszét, ha a vodafone-t akarod kihozni vesztesnek. Itt nem lehet...


Lehet, hogy bennem van a hiba, de biztos, hogy a Vodát akarta kihozni vesztesnek bluestar?


kedd feb. 08, 2005 12:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Ha van pl. egy 70es szám, amire kiváncsi vagyok, de számhordozással átvitte a T-hez, akkor a voda tudakozónál azt irja ki, hogy már nem hozzájuk tartozik, vagy meg tudja mondani, melyik szolgáltatóhoz lett áthordozva?


kedd feb. 08, 2005 11:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Nem is tudtam, hogy van wap.matav.hu


Pedig van, és még működik is....

Steve


kedd feb. 08, 2005 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség