Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 16:36



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Hivtam az ügyfélszolgálatot és ott mondta egy csaj, hogy a Vodánál nincs olyan, hogy csak úgy -havidij nélkül- lehessen használni a GPRS-t. Csak ha elöfizetsz rá. Nem igy van?


pén. feb. 25, 2005 14:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
skynet írta:
2 SIM -> 2x 3125 Ft / hó ... vagy nem?

Igen, ha állandó megrendelésben van, és úgy használnám, mint az a Lúzer nénike a Juszt műorában a Z600-zal, aki utólag vissza akarja sírni a havidíjat. Csakhogy ezt le is lehet mondani, és ezzel senkinek sem mondok újat. Tehát x nap alatt elmegy az egyik SIM-mel a 200 mega, amikor elérek kb. 190 megáig, megy az XNET tartalmú SM a 1270-re, majd másnap a másik SIM-ről a NET a 1270-re. Számlazárás előtti nap lemondom a GPRS-t. Majd ha fent van a lezárt számla végösszege a 1751-en, újra megrendelem az egyik SIM-en.


pén. feb. 25, 2005 13:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
Nem ferditek semmit, csak leirtam hogy történik egy váltás.

Pedig leírtam, hogy ferdítetted el... Úgy állítottad be, mintha tényleg letiltaná az összes hívást, és SM-et. Holott csak arról van szó, hogy ha szükséges, megteheti, de nem azért, hogy kib*sszon Veled, hanem hogy eleget tudjon tenni a kérésednek.
Árpy írta:
Olcsó az nem volt jó megfogalmazás, mert ugyebár a "végár" vagy hogy hivják náluk a legmagasabb. Én csak idéztem egy tegnapi beszélgetésemböl. A GPRS a T-nél és a Pancsinál is havidijfree, a Vodánál viszont nincs ilyen.

És hol érdekel Téged a végár, amit a Pannon, westel, Matáv stb. fizet a Vodafone felé? Téged csak az foglalkoztassan, hogy kivel tudsz a legolcsóbban telefonálni.
A GPRS úgy havidíjas, mint a Relax. Akár felasználod, akár nem, ki kell fizentni. De Te ismét elferdítetted, mert azt állítod, mintha ezt mindig fizetni kéne, és ha bármikor is generálsz 1 bit forgalmat, akkor az havidíjon felül menne.
Ha pedig felhasználod, a legolcsóbb GPRS-t kapod, időkorlát nélkül (lásd ellenpéldaként Pannon 500 megás csomagja)


pén. feb. 25, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Árpy írta:
Lehet, hogy a percdijai olcsók(?), de nagyon sok szolgáltatásért (ami más szolg-nál free) külön kell fizetni(GPRS).

Szerintem ennek fussál neki még egyszer!!!

Most, a háború után továbbra is a LEGOLCSÓBB időben korlátlan GPRS-hozzáférést biztosítja a Vodafone a 3 szolgáltató körül, ráadásul mostmár működik is igazán rendesen.
Ami hiányzik náluk, az a nem előre megvásárolt adatmennyiségű, 1-10 kB adatforgalom alapján számított díjazású GPRS-szolgáltatás.
És a hálózaton belüli ingyenes hívásátirányítás. Ez utóbbi amiatt is fájó, hogy úgy számolnak fel plusz díjazást az átirányításért, hogy náluk kimutatható költség NEM keletkezik.


pén. feb. 25, 2005 13:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
mondjuk én még azt is pofátlanságnak tartom, hogy ha átirányítom a készüléket más vodás számra, az ingyendumás időszakban, akkor is fizetni kell érte.
Pedig az alapindoklásuk, hogy azért kell fizetni az átirányításért, mert az olyan, mintha hívás lenne, itt nem áll meg, hiszen a hívás null forintomba kerülne.


pén. feb. 25, 2005 13:17
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Árpy írta:
Váltottam sms-ben VitaMax tarfiacsomagot. Azt tudtam, hogy 5 munkanapon belül elintézik, de amikor elküldtem az sms-t jött a válasz: amig nem sikerül a váltás, nem lehet hivást kezdeményezni sem sms-t irni...majd besz*rtam, mi lesz most velem...rá 10 másodpercre jött még egy üzi: váltás megtörtént...Huhhhhh.....jól beparáztattak....

Imádom, amikor egyesek elferdítik a dolgokat...
Leírnád mit írtak az SM-be, vagy mit mond a tájékoztató anyag?
Este 10-től reggel 5-ig korlátoztHATja annak érdekében, hogy a váltást meg tudja tenni. És nem korlátozZA. Nagyon régóta max. 1 óra a tarifaváltás VitaMAX-nál. Ergo minden hívás előtt válthatsz tarifacsomagot :-).

Nem ferditek semmit, csak leirtam hogy történik egy váltás.
vizsla1 írta:
Árpy írta:
Lehet, hogy a percdijai olcsók(?), de nagyon sok szolgáltatásért (ami más szolg-nál free) külön kell fizetni(GPRS).

Mindkettőt támaszd alá!

Olcsó az nem volt jó megfogalmazás, mert ugyebár a "végár" vagy hogy hivják náluk a legmagasabb. Én csak idéztem egy tegnapi beszélgetésemböl. A GPRS a T-nél és a Pancsinál is havidijfree, a Vodánál viszont nincs ilyen.


pén. feb. 25, 2005 13:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
Lehet, hogy a percdijai olcsók(?), de nagyon sok szolgáltatásért (ami más szolg-nál free) külön kell fizetni(GPRS).

Mindkettőt támaszd alá!


pén. feb. 25, 2005 13:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
Váltottam sms-ben VitaMax tarfiacsomagot. Azt tudtam, hogy 5 munkanapon belül elintézik, de amikor elküldtem az sms-t jött a válasz: amig nem sikerül a váltás, nem lehet hivást kezdeményezni sem sms-t irni...majd besz*rtam, mi lesz most velem...rá 10 másodpercre jött még egy üzi: váltás megtörtént...Huhhhhh.....jól beparáztattak....

Imádom, amikor egyesek elferdítik a dolgokat...
Leírnád mit írtak az SM-be, vagy mit mond a tájékoztató anyag?
Este 10-től reggel 5-ig korlátoztHATja annak érdekében, hogy a váltást meg tudja tenni. És nem korlátozZA. Nagyon régóta max. 1 óra a tarifaváltás VitaMAX-nál. Ergo minden hívás előtt válthatsz tarifacsomagot :-).


pén. feb. 25, 2005 13:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Odo írta:
A fogyaztók meg lettek tévesztve, sokan írták alá akkor a 2 évet, és vásároltak GPRS netre ALKALMAS készüléket, hogy igénybe vegyék ezt a szolgáltatást. És utána meg ez lett, vagyis megtévesztették Őket. Nincs ezen mit ragozni.
Amit Macika említett az szintén vérlázító, hogy kihasználták a Matáv baklövését a mindenkinet megszűntetése kapcsán, és egy teljesen tropa rendszerrel indultak neki, ami még 6 hónap után sem volt használható.

Lényeg, hogy döljön a lé.
Lehet, hogy a percdijai olcsók(?), de nagyon sok szolgáltatásért (ami más szolg-nál free) külön kell fizetni(GPRS).


pén. feb. 25, 2005 12:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Váltottam sms-ben VitaMax tarfiacsomagot. Azt tudtam, hogy 5 munkanapon belül elintézik, de amikor elküldtem az sms-t jött a válasz: amig nem sikerül a váltás, nem lehet hivást kezdeményezni sem sms-t irni...majd besz*rtam, mi lesz most velem...rá 10 másodpercre jött még egy üzi: váltás megtörtént...Huhhhhh.....jól beparáztattak....


pén. feb. 25, 2005 12:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
A fogyaztók meg lettek tévesztve, sokan írták alá akkor a 2 évet, és vásároltak GPRS netre ALKALMAS készüléket, hogy igénybe vegyék ezt a szolgáltatást. És utána meg ez lett, vagyis megtévesztették Őket. Nincs ezen mit ragozni.
Amit Macika említett az szintén vérlázító, hogy kihasználták a Matáv baklövését a mindenkinet megszűntetése kapcsán, és egy teljesen tropa rendszerrel indultak neki, ami még 6 hónap után sem volt használható.


pén. feb. 25, 2005 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Árpy írta:
partycsoka írta:
3-as metro, Ecseri ut, Pottyos utca, nincs GPRS. Kivancsi vagyok,mikor veszik mar vegre eszre.

Elméletileg a metró egész vonalán van, szóltál már nekik?


Elvileg lennie kellene, de nincs. Ettől függetlenül persze telefonálni lehet.
Nem szóltam nekik. Kedden már tuti, hogy nem volt.


pén. feb. 25, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
partycsoka írta:
3-as metro, Ecseri ut, Pottyos utca, nincs GPRS. Kivancsi vagyok,mikor veszik mar vegre eszre.

Elméletileg a metró egész vonalán van, szóltál már nekik?


pén. feb. 25, 2005 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
"Ugyanakkor kérdéses, miként kártalanítják azokat a volt ügyfeleket, akik a forgalomkorlátozás hírére felmondták előfizetésüket, és emiatt elbukták a letéti díjat."

Milyen letéti díjat :roll: ???

A kedves cikkíró, vagy bírósági aktakukac mire gondolt? Az óvadékra, amit 3 hónap után automatikusan jóváírnak? Vagy a szerződés-felmondási díjra? Utóbbit milyen jogon fizetné vissza a Vodafone (vagy a pannon, a westel stb.), ha a szerződésnél 2 éves hűséget nem a GPRS Netre, hanem a készülékre írt alá?!

Ha a kedves delikvens tényleg visszaadja a készüléket, és a "Megszüntetés oka" rovatba beírta, hogy a GPRS net miatt történt a felmondás, akkor adnám csak vissza a lóvét. Egyéb esetben nem.

Nem tudom ki volt az a palimadár, aki a per során a vodát képviselte, s ezeket nem volt képes elmondani a bírónak.

" Az ítélet értelmében azok a vodafone-os GPRS-előfizetők, akik 2003. március 15. előtt kötötték szerződésüket, ismét korlátlanul - tehát az adatforgalom után fizetendő díj nélkül - szörfölhetnek."

Már miért is netezhetnének korlátlanul? Volt a szerződésüknek egy olyan pontja is, hogy nem fognak változni a GPRS szolgáltatás feltételei?

Nem idnítunk egy OFE pert a Pannon GSM ellen, hogy orrba-szájba nyomatta a 8 másodperc, az 8 másodperc reklámját, és ezt egyik napról a másikra (30 nap) megszűntette, tényleges anyagi kárt okozva az ügyfeleinek?

"Az OFE által a napokban kiadott közlemény arra hívja fel a figyelmet, hogy a Vodafone a tavaly novemberi ítélet ellenére a mai napig nem fizette ki volt ügyfeleinek az elállási díjat, és felszólítja a mobilszolgáltatót, hogy térítse vissza a szerződéstől a megváltozott feltételek miatt elálló előfizetőknek felszámított díjat."

Ügyfélelégedettség(?) szempontjából fizethetné vissza, amúgy meg nem.

Lassan mondom, hogy mindenki (köztük Odo is :-)) megértse:

NEM
lesz
gáz
áre..

( :oops:, ez más)

NEM
a
GPRS-re
írt
alá
2
évet.

DE ha már itt tartunk: ez az - állításuk szerint - 20 ezer elégedetlen volt előfizető mit lépett? Talált olcsóbban, vagy ugyanilyen áron, de SEMMIKÉPP SEM DRÁGÁBBAN ugyanilyet, vagy jobbat?

Én ezekért panaszolnám be őket:

- eredetileg a GPRS Net magába foglalta a wapot, és volt külön GPRS wap azoknak, akik nem akartak netezni. Aztán egyszer csak (30 nap) végleg kettévonták. Így baromi drága a wap azoknak, akinek van GPRS Netjük is.
- a 1751-es adatforgalom/lezárt egyenleg/aktuális egyenleg-ért pénzt kér, holott csak tájékoztató jellegű informáicó (bár ez így van a többinál is), adatforgalom szempontjából a frissítés nem elég gyakori. (Legalább 3-4 óránként kéne.)
- mióta megszűnt a nemzeti roaming, miért nem vezette be a hálon belüli ingyenes, de ha nem is ingyenes, legalább tört percdíjú átirányítást? RnR-osoknak pedig már alapból járt volna, hisz ők nem roamingolhattak M.o.-on.
- rá, és a westelre vonatkozóan egy sípszó bevezetését, ahogy a pannonnál is van. Nem etikus kifizettetni ugyanakkora díjat, ha egy géppel, és nem a hívott féllel beszélek, vagy fizetni csak akkortól kelljen, ha ténylegesen üzenetet is hagyok. Mindegy, de valamilyen módon jelezzék, hogy a hívott féllel nem tudok beszélni, s el tudjak állni attól, hogy kapcsolják a hangpostáját.


pén. feb. 25, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
partycsoka írta:
...

Addig pöcsöl, amig jó nagy kamatokat fel nem számolnak neki :evil:
Pedig ez nem sok pénz!!!


pén. feb. 25, 2005 12:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
http://www.origo.hu/techbazis/mobil/200 ... izess.html

Fizetési felszólítást kapott a Vodafone

Közleményben szólította fel a Vodafone-t az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület, hogy térítse meg a korábban bevezetett adatforgalmi korlátozás okozta többletköltséget előfizetőinek.

Lassan második éve húzódik a Vodafone húszezer volt GPRS internet-felhasználóját érintő huzavona, melynek középpontjában a mobilszolgáltató által 2003 márciusában bevezetett adatforgalmi korlátozás áll. A fogyasztóvédők szerint az egyoldalú szerződésmódosítás miatt kár érhette a mobilvállalat előfizetőit, ezért az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE), és az internetezők érdekvédelmét felvállaló Netért egyesület egyaránt beperelte a mobiltársaságot.

A Netért ugyan elvesztette a pert - a bíróság szerint az egyesület nem volt perképes -, ám az OFE tavaly novemberben megnyerte. A Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletében kimondta: a Vodafone tisztességtelenül járt el, amikor módosította a szerződést, továbbá a bíróság a mobilszolgáltató vállalkozási feltételének adatforgalmi korlátozásra vonatkozó kitételét semmissé nyilvánította. Az ítélet értelmében azok a vodafone-os GPRS-előfizetők, akik 2003. március 15. előtt kötötték szerződésüket, ismét korlátlanul - tehát az adatforgalom után fizetendő díj nélkül - szörfölhetnek.

Ugyanakkor kérdéses, miként kártalanítják azokat a volt ügyfeleket, akik a forgalomkorlátozás hírére felmondták előfizetésüket, és emiatt elbukták a letéti díjat. Szintén kérdés, hogy azok az ügyfelek, akik eredetileg fix díjas, korlátlan netre fizettek elő, és nem változtatva felhasználói szokásukon túllépték az utóbb bevezetett limitet, visszakapják-e a túltöltés miatt kiszámlázott többletdíjat. Míg a fogyasztóvédelmi egyesület szerint ezeket az összegeket vissza kell fizetni, a Vodafone olyan feltételeket diktál, amik gyakorlatilag teljesíthetetlenek.

Feltételekhez kötött fizetés

A mobilszolgáltató azt várná el, hogy a forgalmi korlátozás bevezetése óta nem használt, újszerű állapotban lévő telefonkészülékeket az előfizetők adják le, holott nem tűnik életszerűnek az, hogy valaki két évig otthon tartsa, és óvja telefonját arra várva, hogy majd egyszer egy bírósági ítélet után leadhassa. A szolgáltató ugyanakkor például nem is tartja korlátozásnak a letöltés alapú elszámolást, sőt - mint lapunkhoz eljuttatott közleményükben - rámutattak: a bíróság nem is vizsgálta a Vodafone GPRS szolgáltatásának díjazását.

Baranovszky György, az OFE jogásza lapunk érdeklődésére elmondta: az érintett előfizetők a korlátlan GPRS-re kötött szerződés megkötésének a napjától számítva öt évig kérhetik, hogy a többletköltségüket vagy kárukat a Vodafone megtérítse. Öt év elteltével azonban ez a követelés elévül. Ugyanakkor az üggyel kapcsolatban a mai napig alig tucatnyian fordultak az OFÉ-hez, holott a Vodafone közlése szerint korábban húszezer GPRS-felhasználó volt a szolgáltatónál.

Baranovszky nem zárta ki, hogy pert indítsanak annak érdekében, hogy a Vodafone visszafizesse pórul járt ügyfeleinek a díjakat, ám mint mondta: ehhez legalább egy olyan előfizetőnek vállalnia kell a perrel járó hercehurcát, aki érintett volt az adatforgalom szerinti elszámolás bevezetésében. Egy ilyen per precedensértékű lenne a többi előfizető számára.

Az OFE által a napokban kiadott közlemény arra hívja fel a figyelmet, hogy a Vodafone a tavaly novemberi ítélet ellenére a mai napig nem fizette ki volt ügyfeleinek az elállási díjat, és felszólítja a mobilszolgáltatót, hogy térítse vissza a szerződéstől a megváltozott feltételek miatt elálló előfizetőknek felszámított díjat.


pén. feb. 25, 2005 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
3-as metro, Ecseri ut, Pottyos utca, nincs GPRS. Kivancsi vagyok,mikor veszik mar vegre eszre.


csüt. feb. 24, 2005 19:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mrvf írta:
Műsorban elhangzottak minősítették a Voda magatartását, sajnos az ügyfelekkel is hasonló eljárást alkalmaz.
Bírósági ítélet tényleg nem mondja ki, hogy aki GPRS miatt vásárolt vodás előfizetést most kártalanítást követelhet, ...

Ez nem is lenne jogszerű egyébként...
mrvf írta:
...csak azok akiket a korlátozás érintette, azaz túllépték az 1GB-os határt és lekapcsolták...

Ha hihetünk a híreknek, ilyen viszont nem volt.
Csak képletesen volt meg az 1 GB-os korlátozás. Az index topicjában többen is írták anno, hogy laza 2-2,5 GB-ot zavartak le 1 hónap alatt. Még az ideológia is megvolt hozzá: nem akarták, hogy leálljon az adatforgalom, ameddig böngésznek (olvasgatnak) ezért mindegy, hogy mit, de töltöttek lefelé. Így folyamatosan élt az adatforgalom. Ja, hogy közben elvették 20-30 ember elől a netezési (böngészési) lehetőségét? Méééé, érdekel az valakit?
mrvf írta:
Azonban a jogerős bírósági ítélet után több hónapra változtatta meg az ÁSZF-ben a perben elmarasztalt változtatást. Törvények a vodára nem érvényesek???? Részben a magyar közigazgatási szervek sem kényszerítik ki a jogkövető magatartást. Lenne egy kérdésem: Ha az ÁSZF módosítása törvénytelen volt ezt a HIF nem vette észre? Törvényességi felügyeletet nem ők látják el? Kié a felelősség? Ritkán hallottatok tőlem ilyet amikor a vodát védem, de szerintem nem csak a voda hibázott, sőtt nem ő hibázott!!!!!!!

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy észrevették de szó nélkül hagyták. Valamire vártak, egy eseményre, amikorra jól jön az még...

Mert nem hiszem, hogy csak az amerikai elnökökről tudnak szükség esetén nem kis munka befektetésével "megtalálni" olyan részleteket, elmúlt években/évtizedekben megtörtént - akkor feledésbe merült - dolgokat, amikkel befolyásolni lehet az újraválasztásukat, netalán zsarolhatóvá válnak bizonyos döntésükben. Szerintem kisebben működik ez itthon (de a világon bárhol) is.
Legalábbis más okot nem tudok rá, miért most borult ki ez a bili.

De minden véleményt szívesen elolvasok és megfontolok!!!


csüt. feb. 24, 2005 1:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Műsorban elhangzottak minősítették a Voda magatartását, sajnos az ügyfelekkel is hasonló eljárást alkalmaz.
Bírósági ítélet tényleg nem mondja ki, hogy aki GPRS miatt vásárolt vodás előfizetést most kártalanítást követelhet, csak azok akiket a korlátozás érintette, azaz túllépték az 1GB-os határt és lekapcsolták...
Nemértem a Netért miért....?????!!
Azonban a jogerős bírósági ítélet után több hónapra változtatta meg az ÁSZF-ben a perben elmarasztalt változtatást. Törvények a vodára nem érvényesek???? Részben a magyar közigazgatási szervek sem kényszerítik ki a jogkövető magatartást. Lenne egy kérdésem: Ha az ÁSZF módosítása törvénytelen volt ezt a HIF nem vette észre? Törvényességi felügyeletet nem ők látják el? Kié a felelősség? Ritkán hallottatok tőlem ilyet amikor a vodát védem, de szerintem nem csak a voda hibázott, sőtt nem ő hibázott!!!!!!!
Macika már ismer, régen hadakozok a céggel (most a Fővárosi Ítélőtábla is elutasított a voda védekezését) több éves harc eredményre vezetett, mivel nem szeretem ha hülyének néznek.

Voda vezetése számomra minősíthetetlen! Sajnos nem egyedül vannak a mai multik között:(


csüt. feb. 24, 2005 1:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Macika írta:
Odo írta:
Sejtettem, hogy ez lesz a vége. A Té lefizette a bíróságot, hogy büntessék meg a Vodát. Hurráááá :D :shock: :? :roll: :?: :!: :idea: :arrow: :evil: :twisted:


Hááát, ha nekem ennyi jött volna le a Te hozzászólásodból, akkor biztos nem írtam volna le, mert szégyelleném, hogy nem értettem meg a vitapartnerem mondanivalóját.

Lejött más is. Viszont ez a lényeg, erre utaltál....


csüt. feb. 24, 2005 0:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Odo írta:
Sejtettem, hogy ez lesz a vége. A Té lefizette a bíróságot, hogy büntessék meg a Vodát. Hurráááá :D :shock: :? :roll: :?: :!: :idea: :arrow: :evil: :twisted:


Hááát, ha nekem ennyi jött volna le a Te hozzászólásodból, akkor biztos nem írtam volna le, mert szégyelleném, hogy nem értettem meg a vitapartnerem mondanivalóját.


csüt. feb. 24, 2005 0:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Sejtettem, hogy ez lesz a vége. A Té lefizette a bíróságot, hogy büntessék meg a Vodát. Hurráááá :D :shock: :? :roll: :?: :!: :idea: :arrow: :evil: :twisted:


csüt. feb. 24, 2005 0:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Odo írta:
Nevezett emberke azért kötötte meg a szerződést, hgy tudjon netezni. Ehhez szüksége volt egy telefonra is, amit szintén kért. Egyébként nem lett volna rá szüksége, tehát a GPRS NET MIATT írta alá a két évet készülék kedvezménnyel együtt.

Ne kezdjük elölről huszadszorra is, jó?
Ha vett hozzá készüléket, akkor tudta, hogy amiatt írja alá a 24 hónap hűséget. Saját, nem kellően átgondolt döntéseinket nem etikus másokon leverni.

Előrebocsájtom, mielőtt újabb anyázásba fulladna a topic, hogy NEM ezen a ponton tartom etikátlannak a Vodát. Amiben én annak tartom őket, azt pedig senki nem vizsgálja.

Amiben szerintem HIBÁZOTT és ERKÖLCSTELEN volt a Voda, az az, hogy a 'Mindenkinek' megszűnése után AZONNAL elkezdte reklámozni pont a legrászorulóbb réteg számára a saját GPRS netjét, sugallva ezzel mindenkinek, hogy IGEN OLCSÓN juthatnak nethez a matáv gerinctelensége miatt az "utcára került" netfüggők.
Ugyanakkor még sem a hálózat, sem a szolgáltatás kidolgozottsága nem volt KÖZEL SEM olyan állapotban, hogy kibírja a rázúduló többtízezer csalódott 'Mindenkinek'-est. Sőt, még csak használható sem volt.

Vissza lehet keresni, mennyit károgtam akkoriban ezen a fórumon (tudom, kutyaugatás nem hallatszik az égig), hogy nem érdemes hűséget vállalni a Vodának, főleg nem a net miatt.
Ráadásul volt akkoriban az a 2-3 hónap ingyenes "beetetési" időszak, amikor már mindenki meggyőződhetett róla, hogy nem fog úgy menni, ahogy ígérték.
Ennek ismeretében mégis sokezer ember (akinek csak az összeg számított) tódult a "filléres" telefon és az olcsó internet reményében (köszönhetően a nyáron naponta többtucatszor lemenő reklámnak) szerződést kötni, és még csak annak a fáradságát sem vették magukra, hogy végigolvassák, és megértsék, mit is írnak alá.

Szóval továbbra is azt állítom, hogy a hűségszerződés nem tartalmazta a net-elérés-t, mint a hűségszerződés meghatározó szolgáltatását.

Pontosan ugyanúgy, ugyanolyan feltételekkel lehetett szerződést kötni készülékvásárlással együtt, ha nem kérte az ember a netet.

Két egymás mellé rakott szerződésben csak a kiegészítő szolgáltatásokban volt különbség, az egyiken volt net odaírva, a másikon meg nem. A szerződéskötés "kiindító szándékát" pedig nem vizsgálja egyik szolgáltató sem.
Egyebekben midegyikre ugyanaz a szabály vonatkozik, ha igazságosan kíván eljárni a hatóság. De valamiért nem kíván úgy eljárni.

Mondjuk rendesen beleköpött a hazai szolgáltatók (különösen a T-mobil) levesébe a Voda, teljesen érthető, hogy ott törlesztenek neki, ahol tudnak.
Az is csak kicsit(?) érdekes, hogy most, két év után jött ez a per, amikor a T-mobil - eddig - soha nem tapasztalt apadást mutat. És minden konstrukcióban a Voda a legolcsóbb (a magyarok nagy részét egyelőre még mindig nem érdekli a közvetített érték, az árat nézi sajnos, önhibáján kívül) és így elég nehéz versenyezni tisztességes módon, hát marad a nem 100%-osan tisztességes mód.


csüt. feb. 24, 2005 0:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Nevezett emberke azért kötötte meg a szerződést, hgy tudjon netezni. Ehhez szüksége volt egy telefonra is, amit szintén kért. Egyébként nem lett volna rá szüksége, tehát a GPRS NET MIATT írta alá a két évet készülék kedvezménnyel együtt.


csüt. feb. 24, 2005 0:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Tim_ írta:
Es mit mond ki a birosagi hatarozat?

Az milyen komoly mar, hogy idehaza olyat meglehet tenni, hogy van 1 birosagi hatarozat aminek a vegrehajtasahoz az elmarasztalt ceg meg felteteleket kothet egyoldaluan????


Megpróbálok pártatlan lenni. (Akik ismernek, tudják, hogy ritkán, de szokott sikerülni. :lol:)

Nézzük már meg, miből is áll egy hűségszerződés vállalása, ill. miért is kötelezheti egy szolgáltató az előfizetőjét, hogy x ideig hűséges legyen akkor is, ha ahhoz neki semmi kedve nincs?

1. Tehát ugye van a natúr előfizetés vásárlásának lehetősége, ami ugye annyiból áll, hogy vásárolsz 1 azaz EGY db SIM kártyát, 1 db hívószámmal és ezen a hívószámon bizonyos kiegészítő szolgáltatásokat kapsz, egy részét INGYEN, egy részét pedig KÜLÖN DÍJFIZETÉS fejében.
Amennyiben ennyi a vágyad, akkor ezen aláírt szerződést akkor mondhatod fel, amikor arra kedved szottyan, a dolgod utólag csak annyi, hogy a legutolsó számlabefizetés óta felmerült költségeket megtérítsd a szolgáltatónak. És már dobhatod is a kukába a kártyát, teljesen jogszerűen.
Ezt mindhárom szolgáltató a fennállása óta biztosítja minden ügyfelének!

2. Amennyiben ez számodra nem járható, mivel vagy annyira csóró, hogy nincs pénzed teljes áron készüléket venni, vagy csak nem akarsz/tudsz annyit rászánni, na meg úgyis nagyon gyorsan értéktelenedik (legalább, mint az autó), akkor választhatod azt is, hogy olyan szerződést kötsz a szolgáltatóval, hogy nem csak SIM-et szeretnél venni az új előfizetéshez, hanem egy számodra megfelelő tudású készüléket is. Ez esetben a szerződés tartalmazza az 1. pontban meghatározott ingyenes és díjköteles szolgáltatásokat, PLUSZ egy záradékot is, hogy a készülék vásárlása miatt (pontosabban a rá kapott kedvezmény miatt) 24 hónapig csak bizonyos, külön mghatározott lelépési díj megfizetése után mondhatod fel a szerződést.

E két pontot ugye tudja (elvileg) mindenki, aki egy új előfizetésre köt szerződést BÁRMELY szolgáltatónál!?


Megmondom őszintén, nem értem, hogy egy nem lefizetett, korrekten eljáró bíróság hogyan hozhat ilyen ítéletet?

A mai napig gyakorlat, hogy (készülék vásárlása nélkül) hűségszerződés aláírása nélkül lehet előfizetést kötni.
Ha pedig kell a teló is, akkor amiatt van a hűség kizárólag, a szerződés egyéb részei nem számítanak bele.

Hogyan kötelezhetnek egy szolgáltatót arra, hogy visszafizessen egy lelépési díjat, amit előzetesen, a szerződés aláírásakor az előfizető elfogadott, tudomásul vett, tisztában volt vele, hogy az aláírt hűség kizárólag a készülékre szól?

Ez nevetséges!!!


csüt. feb. 24, 2005 0:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Es mit mond ki a birosagi hatarozat?

Az milyen komoly mar, hogy idehaza olyat meglehet tenni, hogy van 1 birosagi hatarozat aminek a vegrehajtasahoz az elmarasztalt ceg meg felteteleket kothet egyoldaluan????


szer. feb. 23, 2005 21:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Odo írta:
vizsla1 írta:
Birkák.

A Voda igen :)

Köszönöm ezt a nagyon értelmes, és tartalmas hozzászólásodat, hogy ismét érveltél a másik fél részéről.

A birkák kifejzést a vodára is értettem, hogy legalább azokban az esetekben fizesse vissza a lóvét, amit írtam, de ott sem kötelessége. Arról a voda nem tehet, hogy a bíráknak tele volt a tökük az akkori nappal, és gyorsan kimondtak egy ítéletet, hogy végre hazamehessenek megprütykölni az asszonyt :twisted: .

Ja, mert ha az agyonmagasztalt voda ellen hoznak valami ítéletet, az csak tévedés lehet.
Szulák féle hahahahaha


szer. feb. 23, 2005 21:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Odo írta:
vizsla1 írta:
Birkák.

A Voda igen :)

Köszönöm ezt a nagyon értelmes, és tartalmas hozzászólásodat, hogy ismét érveltél a másik fél részéről.

A birkák kifejzést a vodára is értettem, hogy legalább azokban az esetekben fizesse vissza a lóvét, amit írtam, de ott sem kötelessége. Arról a voda nem tehet, hogy a bíráknak tele volt a tökük az akkori nappal, és gyorsan kimondtak egy ítéletet, hogy végre hazamehessenek megprütykölni az asszonyt :twisted: .


szer. feb. 23, 2005 21:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Birkák.

A Voda igen :)


szer. feb. 23, 2005 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Na megnéztem.

2 dologról is szó volt:

- 2 db Z600 beázás. Itt lehet az ügyfél is hibás, akaratlanul, ahogy Kathy Attila mondta, meg az SE szerviz, a magatartása miatt (szintén, ahogy K.A. mondta). Amúgy érdmes lett volna nem vodán keresztül, hanem márkaszervizen át intézni, sokkal gyorsabb lett volna. Arról meg nem tehet az üzlet, hogy most épp nincs készleten soros kábellel való netezésre alkalmas készülék. A javítás pedig cserekészülék mellett max. 30 nap, cserekészülék nélkül 15. De ha márkaszervizbe viszi, általában 1-2 nap az egész.
- a GPRS Net korlátlanként lett meghirdetve, aztán bevezették a sávos díjszabást. Van bírósági határozat, de nem történik semmi. Erre az a válaszom, amit korábban is írtam: a szerződésfelmondási díj akkor fizethető vissza (de valójában akkor sem), ha a "Megszüntetés oka" rovatban egyértelműen meg van jelölve, hogy megszüntették a korlátlan netet. Egyéb esetben nem. De ekkor is megkérdőjelezhető, mert a 25 és 45 ezer Ft-os szerződésfelmondási díjat (ami egyébként 37500 és 25 ezer Ft) a készülék miatt kell kifizetni, és nem a GPRS Net miatt.

Birkák.


szer. feb. 23, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
simico írta:
Elég idegesítő minden hívás elött végighallgatni, hogy hamarosan (jövő héten) le fog járni az egyenlegfelhasználási időszak... :? Elég lenne naponta egyszer vagy önmagában a kiküldött sms, minek hallgassam végig minden hívásnál.

Azért, hogy minél jobban idegesítsen, s ennek következtében Te minél hamarabb feltöltsd, hogy ne kelljen hallgatnod. Ezt még mindig az öreg nyanya mondja, vagy az egyik automata hang a 1270-ről?


szer. feb. 23, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
simico írta:
Elég idegesítő minden hívás elött végighallgatni, hogy hamarosan (jövő héten) le fog járni az egyenlegfelhasználási időszak... :? Elég lenne naponta egyszer vagy önmagában a kiküldött sms, minek hallgassam végig minden hívásnál.

Ez nagyon egyszeru.
Csak akkor vagy kiemelten fontos ugyfel amikor ugy gondoljak mostmar eleget eloskodtel, fizess is!


szer. feb. 23, 2005 17:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Elég idegesítő minden hívás elött végighallgatni, hogy hamarosan (jövő héten) le fog járni az egyenlegfelhasználási időszak... :? Elég lenne naponta egyszer vagy önmagában a kiküldött sms, minek hallgassam végig minden hívásnál.


szer. feb. 23, 2005 16:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Joe_Bp írta:
Megkaptam a választ a voda jogi osztályától, persze csak szóban.....

Idézet egy levélből ami a Nemzeti Hírközlési Hatóság Hivatalától kaptam.

"... Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény (Eht.) 138$-a értelmében a panaszok és bejelentések kivizsgálása elsődlegesen a szolgáltató feladat. A panasz elutasítása esetén a szolgáltató köteles azt indoklással ellátva az előfizető részére írásban megküldeni. ..."


szer. feb. 23, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Odo írta:
Volt szerencsém GPRS nettel böngészni, az se egy álom.

Önmagában a GPRS Net Engem is felbosszantana. De a tömörítő kliens miatt gyors.


szer. feb. 23, 2005 10:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
nord írta:
Az m1-en, a Tévé ügyvédjében Vodafone-os téma.

Bővebben?
GPRS Net drágításáról lesz szó.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vizsla szer. feb. 23, 2005 12:52-kor.



szer. feb. 23, 2005 10:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Odo írta:
vizsla1 írta:
Ezzel kapásból megspórolok 5 rugót havonta, mintha a Matávnak csengetném a perceket; mivel az eddig 7-8 ezer helyett elég max 3125 Ft havonta netre, ami 200 (spec Nálam 2 SIM miatt 400) mega adatot foglal magába. Úgyhogy Én jól vagyok. És Te hogy vagy?

1024/128 ADSL. Kifejezetten jól :)

Mivel nem szoktam fájlokat töltögetni, csak böngészni, így át tudom érezni a helyzetedet :lol:.

Volt szerencsém GPRS nettel böngészni, az se egy álom.


szer. feb. 23, 2005 10:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Az m1-en, a Tévé ügyvédjében Vodafone-os téma.


szer. feb. 23, 2005 10:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Odo írta:
vizsla1 írta:
Ezzel kapásból megspórolok 5 rugót havonta, mintha a Matávnak csengetném a perceket; mivel az eddig 7-8 ezer helyett elég max 3125 Ft havonta netre, ami 200 (spec Nálam 2 SIM miatt 400) mega adatot foglal magába. Úgyhogy Én jól vagyok. És Te hogy vagy?

1024/128 ADSL. Kifejezetten jól :)

Mivel nem szoktam fájlokat töltögetni, csak böngészni, így át tudom érezni a helyzetedet :lol:.


szer. feb. 23, 2005 10:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Ezzel kapásból megspórolok 5 rugót havonta, mintha a Matávnak csengetném a perceket; mivel az eddig 7-8 ezer helyett elég max 3125 Ft havonta netre, ami 200 (spec Nálam 2 SIM miatt 400) mega adatot foglal magába. Úgyhogy Én jól vagyok. És Te hogy vagy?

1024/128 ADSL. Kifejezetten jól :)


kedd feb. 22, 2005 23:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Mivel szerzõdéskötéskor nem arra írtak alá 2 évet, hogy korlátlan intertnet legyen, hanem a készülékre, ezért csak ott foghatók meg, ott kérhetõ vissza a pénz Tõlük, ha a "Formanyomtatvány elõfizetõi szerzõdés megszüntetéséhez" lap "Megszûntetés oka" rovatába azt írták be, hogy korlátozva lett a net.


ja, és csak azoknak, akik 1GB-ra lettek korlátozva, nem pedig azok akik a sávos miatt tiltakoznak.


kedd feb. 22, 2005 22:37
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Mivel szerződéskötéskor nem arra írtak alá 2 évet, hogy korlátlan intertnet legyen, hanem a készülékre, ezért csak ott foghatók meg, ott kérhető vissza a pénz Tőlük, ha a "Formanyomtatvány előfizetői szerződés megszüntetéséhez" lap "Megszűntetés oka" rovatába azt írták be, hogy korlátozva lett a net.


kedd feb. 22, 2005 22:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Próbál kibújni a kis szemét minden alól.


kedd feb. 22, 2005 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/ihirek/?main:2005.02.22.&212658

Visszafizettetik a Vodafone-nal az elállási díjat
február 22. 19:46
[MTI]
Az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület felszólítja a Vodafone Rt.-t, hogy térítse vissza a megváltozott feltételek miatt a szerződéstől elálló előfizetőknek felszámított díjat - közölte az OFE kedden. Az MTI-hez eljuttatott közleményben az OFE emlékeztet arra, hogy a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen kimondta, hogy az egyesület 2004. november 17-én, másodfokon jogerősen pert nyert a Vodafone Rt. ellen a társaság által alkalmazott Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) egyoldalú, tisztességtelen és jogszabályba ütköző módosítása miatt.
Ez alapján, január elején az OFE felszólító levélben kereste meg a Vodafone Rt.-t, érdeklődve, hogy a vállalat miként tesz eleget az ítéletben foglaltaknak. Az OFE közölte: a cég 2005. február 14-én kelt válaszleveléből kiderül, hogy az ÁSZF szövegéből "törlésre került, hogy a szolgáltató az adatforgalom függvényében jogosult a szolgáltatás korlátozására". Az OFE álláspontja szerint az ítélet nyomán azok az előfizetők, akik az ÁSZF egyoldalú módosítását megelőzően, a korlátlan internethasználatra tekintettel kötöttek szerződést a szolgáltatóval, majd a korlátozás miatt felmondták azt, a Vodafone Rt. által velük megfizettetett elállási díjra jogosultak. Ennek ellenére az egyesülethez érkező panaszok arról tanúskodnak, hogy a Vodafone Rt. ezt nem hajlandó elismerni.


kedd feb. 22, 2005 22:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Odo írta:
vizsla1 írta:
Nálam mint a villám! Pláne, hogy az új Internet Pluszt klienst használom, 5-ös fokozaton.

Kész ADSL nem? :twisted:
Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni :)

A pingekkel még gondok vannak, amúgy IGEN!
Kérdezd meg a pannonos Landsmann-t, meg a többi Internet Expressz-es emberkét! Ők sem panaszkodhatnak.

Ezzel kapásból megspórolok 5 rugót havonta, mintha a Matávnak csengetném a perceket; mivel az eddig 7-8 ezer helyett elég max 3125 Ft havonta netre, ami 200 (spec Nálam 2 SIM miatt 400) mega adatot foglal magába. Úgyhogy Én jól vagyok. És Te hogy vagy?


Így van, nekem minden oké. A DU Meter szerint, (Getright is nagyjából ugyanannyit mutat) igen sokszor van a letöltésem 5 kb/s fölött. Pedig elvileg C55-el el sem lehetne érni. De ez nekem tömörítés nélkül is megvolt. (egy programon, zipen amúgy sem igazán tud tömöríteni)
Az is jó, tömörítéssel az az 500 vagy 200 mega nem annyi, hanem jóval több. :D


kedd feb. 22, 2005 22:01
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Odo írta:
vizsla1 írta:
Nálam mint a villám! Pláne, hogy az új Internet Pluszt klienst használom, 5-ös fokozaton.

Kész ADSL nem? :twisted:
Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni :)

A pingekkel még gondok vannak, amúgy IGEN!
Kérdezd meg a pannonos Landsmann-t, meg a többi Internet Expressz-es emberkét! Ők sem panaszkodhatnak.

Ezzel kapásból megspórolok 5 rugót havonta, mintha a Matávnak csengetném a perceket; mivel az eddig 7-8 ezer helyett elég max 3125 Ft havonta netre, ami 200 (spec Nálam 2 SIM miatt 400) mega adatot foglal magába. Úgyhogy Én jól vagyok. És Te hogy vagy?


kedd feb. 22, 2005 21:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Nálam mint a villám! Pláne, hogy az új Internet Pluszt klienst használom, 5-ös fokozaton.

Kész ADSL nem? :twisted:
Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni :)


kedd feb. 22, 2005 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Nálam mint a villám! Pláne, hogy az új Internet Pluszt klienst használom, 5-ös fokozaton. Ha így is tapasztalok némi sebességcsökkenést, újra felcsatlakozom, és akkor O.K.

Úgyhogy aki még nem tette meg, javalsom, töltse le, és használja az új bytemobile alkalamzást és a Connect Me-ét. Utóbbit azért, mert többet mutat, mint amit a 1751 bemond, így biztos nem ér meglepi.


kedd feb. 22, 2005 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Micuir írta:
Nálatok milyen a Vodanet sebessége? Mert nálam gyalázatos. Visszaesett a két évvel ezelõtti szintre. S most azt szeretném megtudni, hogy ez általános vagy az én gépemmel van vmi gáz?


merre lax?


kedd feb. 22, 2005 19:37
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Nálatok milyen a Vodanet sebessége? Mert nálam gyalázatos. Visszaesett a két évvel ezelőtti szintre. S most azt szeretném megtudni, hogy ez általános vagy az én gépemmel van vmi gáz?


kedd feb. 22, 2005 19:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség