Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 16:30



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Idézet:
* A Vodafone exkluzív ajánlatában a csatlakozási díjat elengedjük Neked, ha hűségnyilatkozatod már lejárt, vagy 6 hónapon belül jár le.

Akárhányszor olvasom el, mindig arra a következtetésre jutok, hogy de jó, akkor ha már ennyi ideje ügyfelük vagyok, akkor átválthatom a csomagom Duetté/Duett Maxá. De nem, ha tovább nézem a Duett feltételeit, abból kiderül, hogy ha már ennyi idős ügyfél vagyok, továbbra sem én kapok kedvezményt, hanem valaki más, ha valaki más számára kötök egy Duettet - én meg továbbra is az eddigi árakon telefonálhatok. És ugyanez van elszúrva a westel társkártyás csomagjainál is: ott is csak az nem kap kedvezméynt, aki miatt jár a kedvezmény.

A Mardj velünk eddig úgy volt megtalálható, ha a felső vízszintes menüsorból rámentem az Akciókra. De úgy már nem jelenik meg. Tehát csak akkor jutsz el oda, ha bepötyögöd a címet.


szomb. márc. 12, 2005 17:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Reménykedtem, hogy a Vodafone-nak egy hiba által korábban kikerült Maradj velünk nevű "fergeteges" hűségprogramja nem abban a formában fog megvalósulni, mint ahogy az fent volt, de a jelek szerint maradt minden a régiben.

http://www.vodafone.hu/akciok/maradj_velunk.html

Ez így ebben a formában továbbra is egy nagy rakás szr. :twisted: :twisted: :twisted:


Erről én sem tudnék többet elmondani! :?
Talán kicsit lehetne cifrázni! :D
Kérem kapcsolja ki!! :D


szomb. márc. 12, 2005 17:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Reménykedtem, hogy a Vodafone-nak egy hiba által korábban kikerült Maradj velünk nevű "fergeteges" hűségprogramja nem abban a formában fog megvalósulni, mint ahogy az fent volt, de a jelek szerint maradt minden a régiben.

http://www.vodafone.hu/akciok/maradj_velunk.html

Ez így ebben a formában továbbra is egy nagy rakás szr. :twisted: :twisted: :twisted:


szomb. márc. 12, 2005 17:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Még szerencse, hogy nem voda számla. Ekkora összeget nehéz lenne (vagy mégsem :wink: ) összeszedni.


csüt. márc. 10, 2005 12:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Árpy írta:
A számlák... :evil:
Be kell fizetnem december óta 206ezer forintot :evil:
Már március van, de még nem küldtek új csekket...vagy elkallódott??? :lol:

Szólni kell nekik, mert az őket nem fogja érdekelni, hogy Te nem kaptad meg.


csüt. márc. 10, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
A számlák... :evil:
Be kell fizetnem december óta 206ezer forintot :evil:
Már március van, de még nem küldtek új csekket...vagy elkallódott??? :lol:


csüt. márc. 10, 2005 10:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:35
Hozzászólások: 1266
Hozzászólás 
Nálam még minden levél célbaért 1-2 nap alatt, elsőbbségi nélkül. De a számlák 1 nap alatt megérkeznek. :)


csüt. márc. 10, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nem hiába hanyagolják az online shopok a Postát.
Futár olcsóbb, SOKKKKKAL gyorsabb!


csüt. márc. 10, 2005 8:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nekem szerencsére még nem volt ilyen tapasztalatom...vagy csak nem tudok róla.


csüt. márc. 10, 2005 7:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Tenyleg katasztrofalis. Baratnomnek 2002 nyaran kuldott szuletesnapi kepeslapja meg mindig uton van...


csüt. márc. 10, 2005 6:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Budaörs "CENTER" rulez! :evil:


szer. márc. 09, 2005 22:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
A postai szolgáltatás katasztrófális. Érdekes módon míg nem volt ez az Elsőbbségi marhaság, addig a feladott levél másnapra 99 %-os biztonsággal megérkezett. Aztán emelték a díjat, bevezették az Elsőbbséget. Mi lett az eredménye? Debrecenből igen gyakran 2 hét alatt ér a levél Füzesgyarmatra (kb 70 km). Tavaly július 1-én feladtak egy levelet. Július 7-én volt Soroksáron, és július 14-én érkezett meg. Jó vicc, hogy a levélben lévő számlát 12-ig kellett volna fizetni.


szer. márc. 09, 2005 22:03
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Odo írta:
skynet írta:
Landsmann írta:
partycsoka írta:
Ha ez is 30 nap,akkor a hatarozatnak legkesobb jovo heten meg kell jonnie. Kivancsi vagyok,mi lesz benne es arra valaszolnak-e,ami a kerdes volt es nem masra.


A posta csigalassúságát is számítsd bele. A 30 nap onnan ketyeg ahogy megkapták. Azonkívül a posta lassúságát visszafele is kombináld bele. Szerintem a feladástól számított idő +30 naphoz hozzáadhatsz 2 hetet. :?


egy (nem ajánlott) levél miskolcról pestre általában 2 hét alatt nem ér oda. tud valamit ez a magyar posta!

Az ajánlott sem gyorsabb. De azért emelnek, emelnek... mert a minőségnek ára van!

Szorul a hurok a nyakukon, mert itt az e-mail, mms, sms és a csomagküldö szolgálatok.


szer. márc. 09, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
skynet írta:
Landsmann írta:
partycsoka írta:
Ha ez is 30 nap,akkor a hatarozatnak legkesobb jovo heten meg kell jonnie. Kivancsi vagyok,mi lesz benne es arra valaszolnak-e,ami a kerdes volt es nem masra.


A posta csigalassúságát is számítsd bele. A 30 nap onnan ketyeg ahogy megkapták. Azonkívül a posta lassúságát visszafele is kombináld bele. Szerintem a feladástól számított idő +30 naphoz hozzáadhatsz 2 hetet. :?


egy (nem ajánlott) levél miskolcról pestre általában 2 hét alatt nem ér oda. tud valamit ez a magyar posta!

Az ajánlott sem gyorsabb. De azért emelnek, emelnek... mert a minőségnek ára van!


szer. márc. 09, 2005 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Landsmann írta:
partycsoka írta:
Ha ez is 30 nap,akkor a hatarozatnak legkesobb jovo heten meg kell jonnie. Kivancsi vagyok,mi lesz benne es arra valaszolnak-e,ami a kerdes volt es nem masra.


A posta csigalassúságát is számítsd bele. A 30 nap onnan ketyeg ahogy megkapták. Azonkívül a posta lassúságát visszafele is kombináld bele. Szerintem a feladástól számított idő +30 naphoz hozzáadhatsz 2 hetet. :?
Személyesen kell intézni!


szer. márc. 09, 2005 10:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Ha ez is 30 nap,akkor a hatarozatnak legkesobb jovo heten meg kell jonnie. Kivancsi vagyok,mi lesz benne es arra valaszolnak-e,ami a kerdes volt es nem masra.


A posta csigalassúságát is számítsd bele. A 30 nap onnan ketyeg ahogy megkapták. Azonkívül a posta lassúságát visszafele is kombináld bele. Szerintem a feladástól számított idő +30 naphoz hozzáadhatsz 2 hetet. :?


kedd márc. 08, 2005 22:11
Hozzászólás 
mrvf írta:
Landsmann írta:
A hivatalos ügyek intézésének határideje 30 nap. Szerintem itt is ennyi. Ha addig nem válaszolnak, jelentsd fel őket a fogyasztóvédőknél. :twisted:


Ne haragudj, de a Fogyasztóvédelmi Főfelügyeletnek ehhez semmi köze, államigazgatási eljárás rendjét kell alkalmazni!!!!!


Nem láttad a mondat végén a :twisted: -t?


kedd márc. 08, 2005 22:07
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Felhivtam:"A hivott szám nem megfelelö"


kedd márc. 08, 2005 18:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
A szám csak viszonteladóknak működik? Vagy van valami kötött formátum az SM elküldésekor? Mert csak szig.számra nem jön válasz.


Csak viszonteladóknak válaszol a gép :wink:
Egyébként formátum is van, de ha rosszat írsz, akkor is válaszolna a rendszer, "Hibás formátum" szöveggel, ha olyan kártyáról kéred le a kódot...


kedd márc. 08, 2005 16:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Ugy legyen! :-)


kedd márc. 08, 2005 6:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Ha válaszolnak, ők értik a dolgukat. Minden szépen meg lesz fogalmaazva, és minden részletre kitérnek.


kedd márc. 08, 2005 5:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Ha ez is 30 nap,akkor a hatarozatnak legkesobb jovo heten meg kell jonnie. Kivancsi vagyok,mi lesz benne es arra valaszolnak-e,ami a kerdes volt es nem masra.


kedd márc. 08, 2005 5:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Landsmann írta:
A hivatalos ügyek intézésének határideje 30 nap. Szerintem itt is ennyi. Ha addig nem válaszolnak, jelentsd fel őket a fogyasztóvédőknél. :twisted:


Ne haragudj, de a Fogyasztóvédelmi Főfelügyeletnek ehhez semmi köze, államigazgatási eljárás rendjét kell alkalmazni!!!!!


hétf. márc. 07, 2005 23:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
1957. évi IV. TÖRVÉNY az államigazgatási eljárás általános szabályairól:
Az elintézési határidő:
15. § (1) Az érdemi határozatot a kérelem előterjesztésétől, illetőleg az eljárás hivatalból történt megindításától számított harminc napon belül kell meghozni. Ennél rövidebb határidőt bármely jogszabály, hosszabbat pedig csak törvény, törvényerejű rendelet vagy kormányrendelet állapíthat meg.
(5) Az eljáró államigazgatási szerv vezetője a határidőt indokolt esetben egy ízben legfeljebb harminc nappal meghosszabbíthatja. Erről – kérelemre indult eljárás esetén – az ügyfelet értesíteni kell.
Azaz nyugalom, semmi feljelentés nem kell, törvény köti a GVH-t és kivétel nélkül be is tartja!

Igaz nem ide tartozik, de a GVH honlapján olvastam egy infot ahol a PGSM is be van rendelve, nála is hasonló büntetés várható mint a Vodánál, de az összegre kiváncsi leszek :roll:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mrvf hétf. márc. 07, 2005 23:41-kor.



hétf. márc. 07, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
partycsoka írta:

OFF: NHH panaszbejelentes eseten mennyi ido alatt kell valaszolnia a Hatosagnak? Lassan 1 honapja,hogy elkuldtem nekik,de eddig nem jott meg valasz.


A hivatalos ügyek intézésének határideje 30 nap. Szerintem itt is ennyi. Ha addig nem válaszolnak, jelentsd fel őket a fogyasztóvédőknél. :twisted:


hétf. márc. 07, 2005 22:01
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Szemben ult velem a csajszi,huzta az ujjat a szemelyim szama alatt,nehogy rosszul irja be,majd elkuldte erre a szamra. Hogy a szemelyi ig. szam elott irt-e be vmit,azt nem tudom. Errol talan Trabit kene megkerdezni priviben,mert biztos nem irja be,hogy barki lassa.

Mondjuk az NHH engem nem fog telon utolerni,mert pont a Party megszuntetes kapcsan tettem meg a bejelentest a tamadhato pontokon. Ha pedig hasznaltam volna ezt a SIM-et a megszuntetes utan,akkor az egyenlo lenne a valtoztatas elfogadasaval.


hétf. márc. 07, 2005 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Az SMS szam kb. 8 honapos,de gondolom azota nem valtozott meg. A csajszi elkuldte a szemelyim szamat es kb. fel perc mulva megjott a valasz,ami utan azonnal megkezdodott a szerzodes kitoltese.

OFF: NHH panaszbejelentes eseten mennyi ido alatt kell valaszolnia a Hatosagnak? Lassan 1 honapja,hogy elkuldtem nekik,de eddig nem jott meg valasz.

A szám csak viszonteladóknak működik? Vagy van valami kötött formátum az SM elküldésekor? Mert csak szig.számra nem jön válasz.

NHH: Engem telefonon hívtak, megbeszélni a dolgot, aztán rá pár hétre jött egy ajánlott küldemény a határozatról. Majd később a másodfokúról.


hétf. márc. 07, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Az SMS szam kb. 8 honapos,de gondolom azota nem valtozott meg. A csajszi elkuldte a szemelyim szamat es kb. fel perc mulva megjott a valasz,ami utan azonnal megkezdodott a szerzodes kitoltese.

OFF: NHH panaszbejelentes eseten mennyi ido alatt kell valaszolnia a Hatosagnak? Lassan 1 honapja,hogy elkuldtem nekik,de eddig nem jott meg valasz.


hétf. márc. 07, 2005 19:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Megjelent a GVH honlapján a Vodafone Magyarország Rt. ellen a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása miatt indított eljárásban nyilvános tárgyaláson 2005. február 3-án meghozott határozata, amelyben:

" A Versenytanács megállapítja, az eljárás alá vont a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolására alkalmas magatartást tanúsított, amikor a 2004. év januárjától augusztusáig azt állította, hogy Magyarország legnépszerűbb mobilszolgáltatója.
A Versenytanács kötelezi az eljárás alá vontat 5.000.000 Ft (Ötmillió forint) bírság megfizetésére....."


Eddig csak találgatni tudtunk, de a hívatalos határozat szövege:
http://www.gvh.hu/index.php?id=3731&l=h
alapján már tényeket is megtudhatunk!

"A vizsgálat rögzítette, az eljárás alá vont által hivatkozott NHH gyorsjelentések alapján és más adatok szerint is a 2003. évben valóban az eljárás alá vont tudta legnagyobb mértékben növelni előfizetői táborát. Ugyanakkor a vizsgálat arra is rávilágított, hogy a rendelkezésre álló adatokból kizárólag az előfizetők számának "nettó" növekedésére lehet következtetni, az összes új szerződéskötés ("bruttó növekmény") és a kikapcsolások ("disconnect"-ek) számát ezek a tájékoztatók nem tartalmazzák. Az összes értékesítés tekintetében az eljárás alá vontat az általa hivatkozott időszakban mindkét versenytársa megelőzte. A vizsgáló szerint az eljárás alá vont ennek tudatában akkor járt volna el a tőle elvárható gondossággal, ha erre a fogyasztók figyelmét is felhívta volna azáltal, hogy kellően pontosan jelöli meg azokat az adatokat, amelyek alapján magát a fenti időszakban Magyarország "legnépszerűbb" mobilszolgáltatójának tekintette."

Mindenkinek ajánlom, érdekes olvasmány! Csak a büntetés mértékét nem értem, de ez már mindig is így volt!!!


hétf. márc. 07, 2005 17:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
És választ kapsz?

Csórók. Nem küldenek spanyol számra. :D


hétf. márc. 07, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
KaRFiol írta:
partycsoka írta:
Az SMS-ben ide küldik el a személyid számát: 06707000986

Lehetne a radiocafé száma is. :D Amúgy érdekes szám. Beengedi a külsős üzeneteket is. :o

És választ kapsz?


hétf. márc. 07, 2005 17:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Az SMS-ben ide küldik el a személyid számát: 06707000986

Lehetne a radiocafé száma is. :D Amúgy érdekes szám. Beengedi a külsős üzeneteket is. :o


hétf. márc. 07, 2005 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
http://www.vodafone.hu/segithetunk/kozl ... _03_03.pdf

"A Vodafone Magyarország Rt. értesíti tisztelt Előfizetőit, hogy 2005. április 2-i hatállyal az Általános Szerződési Feltételek az alábbiak szerint módosulnak:

A törzsszöveg 2.3.4. pontjának első bekezdése kiegészül a következő mondattal:
Amennyiben az Előfizető ügyfélszámláján a feltöltés előtt kevesebb mint 128 Ft állt rendelkezésre, ebben az esetben az Előfizető az első díjköteles hívás elindítása után tudja teljeskörűen igénybevenni a Szolgáltató által nyújtott szolgáltatásokat.
Indoklás: A módosításra a Nemzeti Hírközlési Hatóság HB-11030-6/2004-es határozata alapján kerül sor.
A törzsszöveg 2.6. A hálózatban előforduló hibák elhárítása c. pontjában a mobilkészülékre vonatkozó hibaelhárítás szövegezése jogszabály változás következtében az alábbiak szerint módosul:
A Szolgáltató törekszik arra, hogy hibás készülék leadása után jótállásos készülék javítása kölcsöntelefon felajánlásával 30 napon belül, felajánlás nélkül 15 napon belül, térítéses készülékjavítás kölcsöntelefon biztosítása nélkül 30 napon belül történjen.
2005. március 1-jei hatállyal a műholdas szolgáltatók, és 2005. április 2-i hatállyal a nemzetközi zöld számok hívásának számlázási egysége – az ügyfelek számára kedvező módon – minden tarifacsomag esetén 1 másodpercesre módosul."


Az SMS-ben ide küldik el a személyid számát: 06707000986


hétf. márc. 07, 2005 14:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Tavaly is így volt. De lehet előtte is.


hétf. márc. 07, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:35
Hozzászólások: 1266
Hozzászólás 
Mióta van az, hogy sima SIM kártyát veszek, azt is leellenőrzik hogy kaphatok-e? :D

Az ipse elküldi SMS-ben a szem.ig számot, gondolom a központba..


hétf. márc. 07, 2005 14:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Odo írta:
Viszont a GPRS net miatt vette a készüléket is. Anno én is azért írtam alá még két évet, és vettem mégegy készüléket. (A másik alkalmatlan volt netezésre.)

Befizetett számla 1 év, be nem fizetett 5 év? :)

Miért nem vette meg akkor prepaidben? Vagy függgetlenül? Ha SIM-et vesz, akkor is megkapja a GPRS-t. 2 évet azért írt alá, hogy olcsóbban megvehesse a készüléket. Ha nem GPRS-eset kér, akkor sem lett volna sem kevesebb, sem több a felmondási díj. Le kéne már szokni erről, hogy fizesse vissza csakazértis. Nem fizeti vissza, és kész. Nem áll jogában, mivel az ítélet rossz. Ezért utálom az ügyvédeket, meg ügyészeket, mert nem az igazság derül ki, hanem elferdítik a tényeket abba az irányba, ahogy nekik jó.

Elévülési idő 5 év, ítéletek esetében. Az 1 év talán arra vonatkozhat, hogy 1 évre visszamenőlegesen reklamálhatsz meg egy számlát (eddig őrzik meg a hívásadatokat). Ezt nem tudom. De most nincs kedvem utánanézni az ÁSZF-ben.


szomb. feb. 26, 2005 12:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Odo írta:
Ez már tényleg sokkoló amit művelnek. Jogalap nélküli gazdagodás... hihetetlen.

1 év az elévülési idő?

Te minek nevezel olyasmit, amikor rákényszerítenek Téged (a avodafone-t) olyasmire, hogy fizess ki valamit (felmondási díjat), ami nem is illeti meg az emberkét (mert 2 évet írt alá a készülék, és nem a GPRS miatt), és még nála is marad a telefon?

A befizetett számlák eetében asszem 1 év.


Viszont a GPRS net miatt vette a készüléket is. Anno én is azért írtam alá még két évet, és vettem mégegy készüléket. (A másik alkalmatlan volt netezésre.)

Befizetett számla 1 év, be nem fizetett 5 év? :)


szomb. feb. 26, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Odo írta:
Ez már tényleg sokkoló amit művelnek. Jogalap nélküli gazdagodás... hihetetlen.

1 év az elévülési idő?

Te minek nevezel olyasmit, amikor rákényszerítenek Téged (a avodafone-t) olyasmire, hogy fizess ki valamit (felmondási díjat), ami nem is illeti meg az emberkét (mert 2 évet írt alá a készülék, és nem a GPRS miatt), és még nála is marad a telefon?

A befizetett számlák eetében asszem 1 év.


szomb. feb. 26, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Végre egy korrekt megnyilvánulás a vodafone részéről, mellyel igyekszik magát is megvédeni, és a sértettek óhajainak is eleget tenni.
2 dologgal nem értek egyet: csak annak térítnek meg bármit is, aki alig telefonált, s inkább csak netezett. A kettő mitől függ össze?
A másik: ha Én most felmondom a szerződésem, és újszerű állapotban visszaszolgáltatom a készüléket, ennyi erővel Nekem sem kéne kifizetnem a felmondási díjat, és megszűnne az adás-vételi szerződés.


szomb. feb. 26, 2005 12:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Ez már tényleg sokkoló amit művelnek. Jogalap nélküli gazdagodás... hihetetlen.

1 év az elévülési idő?


szomb. feb. 26, 2005 11:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Ezt még nem láttam egyik topicban sem, ha mégis volt, ezúton bocs. 8)

http://it.news.hu/rios3_content.php?mod=10&id=11686


Mobilszerződés-felmondás: a Vodafone reagál

A szolgáltató számos feltételhez köti a GPRS szerződésbontást.


A Vodafone a GPRS-adatforgalom feltételeinek megváltozása miatti szerződés-felmondást – egyéb feltételek mellett – csak azoktól fogadja el, akik bizonyíthatóan csak netezésre használták készüléküket. Mint arról kedden beszámoltunk, a fogyasztóvédők felszólították a mobiltávközlési vállalatot, hogy a GPRS-szolgáltatás jogellenes korlátozása miatt szerződést bontott ügyfelek számára fizesse vissza a részükre felszámított díjat. A Vodafone az alábbiak közzétételével reagált a felszólításra.

"A perben született ítélet lényege, hogy a Vodafone Általános Szerződési Feltételei 8.4.1. pontjának 2003. február 10-i módosítása érvénytelen, a Vodafone nem volt jogosult korlátozni a GPRS-alapú internetszolgáltatást az adatforgalom függvényében. Ez a módosítás Vodafone-t arra jogosította volna fel, hogy saját belátása szerint szüneteltesse, korlátozza vagy megszűntesse a GPRS-alapú internetszolgáltatás nyújtását abban az esetben, amennyiben az ügyfél által bonyolított adatforgalom a hálózat rendeltetésszerű működését akadályozza vagy azt veszélyezteti. A Vodafone – figyelemmel a jogvitára – ténylegesen nem korlátozta egyetlen ügyfelének forgalmát sem, azaz az előfizetői szerződésben vállaltak szerint teljesített, így ezzel összefüggésben kártérítésről sem lehet beszélni.

Az előfizetői szerződés megszüntetésére a cég álláspontja szerint csak azon panaszosok vonatkozásában kerülhet sor, akik a sérelmezett ÁSzF-módosítás idején is jelezték felmondási szándékukat. Akik újonnan jelentkeznek felmondási igényükkel, azok vonatkozásában a törvény szerinti felmondási idő eltelt, nem is beszélve az előfizetői jogviszonyból származó követelések elévülésének egyéves határidejéről.

Esetleges felmondást a Vodafone kizárólag attól fogad el, aki a szolgáltatást beszédforgalmora nem vagy csak nagyon csekély mértékben használta, tehát egyértelműen bizonyított, hogy az előfizetői szerződést a korlátlan GPRS internetszolgáltatás ajánlatra tekintettel kötötte.

Elfogadott felmondás esetén a szolgáltató eltekinthet a hűségnyilatkozatból származó fizetési kötelezettségtől, de kizárólag abban az esetben, ha az ügyfél visszaadja a készüléket és az újszerű állapotban van (tehát nem használta azon időponttól, amikor a jogelellenesnek minősített ÁSzF-módosítás alapján megnyílt volna a felmondási jog), továbbá azt ellenőrzött IMEI szerint sem használta az ügyfél.

Az ügyfél "hűségnyilatkozatban" meghatározott fizetési kötelezettsége alapvetően nem az előfizetői jogviszonyból, hanem az áru kedvezményes vételárú adásvételéből ered, amely azonban kétségtelenül összefügg az előfizetői szerződéssel. Tehát ha megszűnik az előfizetői szerződés, akkor egy időben meg kell szüntetni az adásvételi szerződést is. A készüléket vissza kell juttatni a szolgáltatónak, természetesen, olyan állapotban, mint amilyenben a felmondási jog megnyíltakor volt a készülék, ellenkező esetben a készülék használatával jogalap nélkül gazdagodna, Vodafone-t pedig ezzel kár érné. A jogalap nélküli gazdagodást pedig meg kell téríteni."


szomb. feb. 26, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
zocsa001 írta:
vizsla1 írta:
Aham. És mit tesznek majd?...

Mondjuk nem írják jóvá időarányosan a fel nem használt napokat,
mint a vitamax-ok esetében.

Mivel nem fizettem ki előre a havidíjat GPRS Net és WAP esetében, ezért nincs mit jóváírniuk, ha valamikor lemondom. Ergo úgy GPRS-ezem, mint ahogy telefonálok: utólag jelenik meg a számlán.

Egy dologgal meg tudnának szorongatni. De nem adok ötleteket, hisz úgyis olvassák (csak sosem okulnak belőle :-(). Meg ha elmondanám, utólag már nem is lenne olyan hú-de-nagy ötlet.

Ami még lényeg: a 200 megát Te nem ügyfélszámra kapod, hanem SIM-re. Az csak egy speciális eset, hogy mindkét (vagy több) SIM-et Te használod, és nem más. 0-200 megáig időarányosan fizetsz havidíjat SIM-enként. Ez a lényeg, és ezt lehet kihasználni.

Épp számolgattam: Árpy barátunk azt mondta, milyen egy tré a voda, hogy havidjíat kér a netért. Másvalaki ma kérdezte Tőlem, így még nem felejtettem el: ha a pannon havidíj nélküli csomagjával netezel (wapozol), annál a 200 mega minimum 51200 Ft-ba, maximum 102400 Ft-ba kerül. Illetve 3125 Ft minimum 6,25, maximum 12,5 MB-ra elég. Én meg 400 megát netezem 3000 Ft-ból. Tényleg egy sz*r, mocskos cég ez a voda, mi?


szomb. feb. 26, 2005 11:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
zocsa001 írta:
vizsla1 írta:
Aham. És mit tesznek majd?...

Mondjuk nem írják jóvá időarányosan a fel nem használt napokat,
mint a vitamax-ok esetében.

És még oda is írják, hogy a szigorítást vizsláért és zocsáért kapjátok! :lol:


szomb. feb. 26, 2005 10:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Aham. És mit tesznek majd?...

Mondjuk nem írják jóvá időarányosan a fel nem használt napokat,
mint a vitamax-ok esetében.


szomb. feb. 26, 2005 7:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Aham. És mit tesznek majd? Kiadnak egy közleményt, hogy 30 nap múlva a következő változtatások lépnek életbe: ha a 1270-re küldesz SM-et a GPRS lemondásásért, akkor a válasz SM-ben arról adnak tájékzotatást, hogy legalább 8 nap árát ki kell majd fizetni?
Vagy mire célzol? Hogy 1 nap alatt elnyomatható a 200 mega 105 Ft-ért? Ezt maguknak köszönhetik. Régen a 3125 ft korlátlan adatmennyiséget tartalmazott. Aztán levitték 1 GB-ra, most 200 megát foglal magába a havidíj. De bármikor lemondható, rendelhető.


pén. feb. 25, 2005 21:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Hozzászólás 
Én is így használom. :wink:
Remélem nem nagyon olvasgatják a fórumot. :?


pén. feb. 25, 2005 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Ez biztos csak addig marad igy amig ranem jonnek, hogy vannak akik igy hasznaljak.


pén. feb. 25, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
skynet írta:
ja... ok :) így érthető... szóval 2 simmel MAX 2x 3125 Ft :) (ellentétben az 1 simes 500 megáért fizetendő... mennyivel is?)

NEM!!! 2 SIM-mel max. (ha a számlaciklus első napján, és utolsó napján nem aktív, és 3 napos a ciklus): 28/30*3125=2917 Ft - 400 mega. Tehát ha 25-ei zárású vagyok, akkor 26-án kezdődik az új ciklus, 27-én megrendelem az egyik SIM-en. 10 napra rá lemegy a 200 mega. Akkor lemondom. Következő napon megrendelem a másik SIM-en. Ekkor az első SIM-en már nem aktív a GPRS Net, a másikon pedig már igen. Majd a zárás előtti napon, 24-én lemondom a másik SIM-ről is. Zárás napján így egyik SIM-en sincs aktív GPRS Net szolgáltatás, és a számla keltekor sem (26-a). Utóbbi esetben, ha aktív lenne, akkor kéne kifizetni előre még egy havi GPRS net díjat, mert ugye a havidíjat előre, a forgalmat meg utólag fizetjük...
0-200 megáig annyit fizetsz egy adott számlázási ciklusban, ameddig aktív volt a szolgáltatás. Tehát ha 1 nap lement a 200 mega, akkor csak kb. 105 Ft. 200-500 mega között +3875 a "sávdíj". Akkor is +3825, ha csak 1 byte-tal lépted túl a 200 megát. Tehát 3980-7000 Ft közötti összeget fizetsz 400 (max. 500) megáért. Érdemes tehát venni egy voda 90-es előfizut csak SIM-mel, kapsz 90 perc dumát 1880-as havidíjért max 1 éven át, meg még 200 megát a fent leírt módon, és élsz, mint hal a vízben. Esetleg megrendeled még az Esti és hétvégi opciót is.

Ennek a vodadícsérőben a helye :-).

S ha használod az új Internet Plusz klienst, ez jóval több forgalmat jelent 400 megánál! Annak esetleg utána tudnál járni a program fájljait átnézve, miért tömi tele a C meghajtót generált fájlokkal, amelyek bejövő e-mailek forrásfájljait tartalmazzák?


pén. feb. 25, 2005 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Macika írta:
Árpy írta:
Hivtam az ügyfélszolgálatot és ott mondta egy csaj, hogy a Vodánál nincs olyan, hogy csak úgy -havidij nélkül- lehessen használni a GPRS-t. Csak ha elöfizetsz rá. Nem igy van?

De, párral ezelőtt pont ezt írtam le. Akinek egy egész hónapban mindössze 26 kB adat letöltéséért kellene a net, az rosszul jár Vodával.
Illetve mégsem!
Mivelhogy előfizetés esetén időarányos az előfizetési díj, a legkisebb egység 8 nap. A 200 MB meg az egész hónapra vonatkozik.

Ez csak postpaidekre vonatkozik. Ha prepaides hóközben lemondja, nem írnak jóvá semmit, pedig ő is havidíjat fizet, viszont a levonástól számított 30. napig még tovább használhatja. A 8 nap pedig csak papíron létezik. A gyakorlatban nem. Ezért elnetezhetsz 200 megát egy nap kb. 105 Ft-ért, ha aznap SM-ben lemondod (és nem e-mailben, vagy 1270-en ügyintézőn keresztül lemondva, mert lehet, hogy tényleg 8 nap lesz).


pén. feb. 25, 2005 15:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Árpy írta:
Hivtam az ügyfélszolgálatot és ott mondta egy csaj, hogy a Vodánál nincs olyan, hogy csak úgy -havidij nélkül- lehessen használni a GPRS-t. Csak ha elöfizetsz rá. Nem igy van?

De, párral ezelőtt pont ezt írtam le. Akinek egy egész hónapban mindössze 26 kB adat letöltéséért kellene a net, az rosszul jár Vodával.
Illetve mégsem!
Mivelhogy előfizetés esetén időarányos az előfizetési díj, a legkisebb egység 8 nap. A 200 MB meg az egész hónapra vonatkozik.


pén. feb. 25, 2005 14:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség