Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 14:21



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Körlevelek 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok!

Épp a minap olvastam valahol, milyen egyszerű telneten át manipulálni e-mail szervereket. Hát súlyos. Kipróbáltam, hogy egy ingyenes mélszerver-progival (AGSMail) saját magam verjem át - bejött. A saját gépem válaszolt egy komám gépéről az elavult telnetes parancsokra. Szerintem ezt nem is kell tovább ragoznom, mlyen lehetőségek rejlenek ebben.


vas. feb. 27, 2005 22:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ami a címgyűjtést illeti, nem tudhatjuk hogy nincs-e benne egy titkos másolat küldése valahova. Remekül lehet így gyűjteni a címeket. Esetleg nem is célzottan, de arra is megy, mehet ki a játék, minél több címmel megduzzadt levél keringjen az interneten. Elég ha valaki elcsíp egy ilyet, aztán már van egy rakás címe, ahova küldheti a spamokat. Ezenkívül remekül hozzájárul a vírusok terjesztéséhez. Van egy mail, ami mondjuk már tartalmaz 100-150 címet. A vírusnak lehetősége ven saját magát minden levélben szereplő címre elküldeni. El is küldi. Mondjuk 1-2 fertőzés ér célba, mert a többiek védekeztek. Azokról a gépekről, a gépen található összes címre továbbküldi magát, ami már többszáz is lehet, ezenkívül megkezdi a károkozást.

Tűzzel-vassal harcolok a spamok ellen, azokat gyűlölöm a legjobban, amiben egy link van csak, de azt nem lehet megnyitni. Feladónak persze nem lehet visszaküldeni, mert a cím nemlétező. Akkor mi értelme az ilyeneknek.


vas. feb. 27, 2005 16:56
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
És ennek a levélnek az alján nincs valami reklám link, hogy mondjuk netes pénzkeresési lehetőség, vagy hasonló? Tudod, mintha egy ingyenes levelezőszerver rakta volna a végére. Mert ennek már lenne haszna, hátha a 20 továbbküldött emberből 5 rákkattint, 1 meg regisztrál is.


vas. feb. 27, 2005 1:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
E-mailcimeket gyujteni a "kuld tovabb 20 ismerosodnek" stilusu levelekkel nem lehet, hisz en csupan a sajat ismerosom tovabbi 19 ismerosenek a cimet tudom meg, s azokat is csak akkor, ha to-ba vagy cc-be irta oket (ahogy a laikus csinalja, ugyebar...)... Mert ha egy hozzaerto korlevelet kuldene 20 olyan embernek, akikrol tudja, hogy nem ismerik egymast, nem irja to-ba vagy cc-be a cimeket, hogy ne "hulljon az olukbe" 20 uj e-mailcim, igy egyetlen cimet sem tudok meg.

En szemelyesen meg olyan levelet nem lattam, amiben egy adott e-mailcimre kell valamit kuldeni, vagy legalabbis nem emlekszem ra (igaz, tul sok buta korlevelet nem kaptam). Ha megis elofordul, az valoban a kiszemelt szerver "kifektetese" erdekeben tortenik. Google-el keresgelve a hoax szora, talalhatsz tovabbi gondolatokat a temaban, es peldaleveleket is.


szomb. feb. 26, 2005 16:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 15:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Akkor még egy kérdés a kedves mentoromhoz: lehetséges e-mail címeket gyűjteni egy ilyen levéllel? A spam miatt kérdezem?
És az elképzelhető, hogy egy visszaküldendő e-mail címet ha megadnak, azzal az illetőt szivatni akarják, lévén hgoy valószínüleg bedöglik a szervere?


szomb. feb. 26, 2005 16:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Sajnos nem tudom, en eletemben nem kuldtem ilyen levelet tovabb, s arra sem volt kedvem, hogy a MIERTekrol erdeklodjek a kedves ismerosoktol, akik "megtiszteltek" az ilyen tematikaju levelekkel. Erdekes modon nem mindenki volt kozuluk teljesen laikus - mert a hozza nem ertokrol meg elhiszem, hogy beveszi, hogy 1 dollart kap az az afrikai szerencsetlen minden elkuldott mail utan... Szoval a hozza nem ertes az egy eleg jo magyarazat, a szamitogepek-internet-email meg ma is sokak szamara titokzatos terulet, igy konnyu veluk barmit is elhitetni.

Egyszoval nem haszna van a feladonak, hanem hozza nem ertese es butasaga.

A cimgyujtes-elmelet szerintem sem jo, hisz nem "futnak ossze" a cimek egyetlen embernel, aki aztan eladhatja oket jo penzert a spammereknek....


szomb. feb. 26, 2005 16:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 15:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
köszönöm, ez már érthetőbb. De mi a feladó haszna???


szomb. feb. 26, 2005 16:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Dehat nem eleg jo a link amit irtam? A szintiszta igazsag... (eloszor rossz oldalt tettem fel, most nezd) http://ilozka.thefreebizhost.com/hoax.htm


szomb. feb. 26, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 15:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
de nincs csatolt file és nincs feltüntetve személy, akit cc-be betéve láthatja az általam küldött e-mail címeket...
hilfe-hilfe, cikket írnék... telefonszámokat is elfogadok, ígérem csak a témával kapcsolatban zaklatok... :-)


szomb. feb. 26, 2005 16:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Remekül lehet vele vírust szétküldeni és rengeteg címet begyüjteni, amire aztán mehet a sok spam. :evil:


szomb. feb. 26, 2005 16:11
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Szia!

http://yikes.tolna.net/hoax/

Ez lenne az alap link a valaszra, sajnos most epp nem mukodik :( De a google "emlekezett" az oldalra, ezert kimentettem ide neked: http://ilozka.thefreebizhost.com/hoax.htm

Zoli


szomb. feb. 26, 2005 16:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 15:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Körlevelek
Sziasztok!
Teljesen laikus vagyok, ezért aki tud, legyen szíves segítsen megértetni velem, hogy mi értelme van egy e-mail láncot elindítani mondjuk a Gyermekrák Alapítvány nevében, a szokásos: küld tovább, és ezzel adakozz 35 forintot. Hol itt a csel? Merthogy nem az Alapítvány indítja, az biztos. Senki nem ad pénzt, az is biztos. Hol itt az értelem?
Megköszönném a tájékztatást. Előre is köszi,
Andi


szomb. feb. 26, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség