Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 20:21



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Az is meg egy kocsog dolog,hogy Live-os teloval nem lehet megnezni par (egyekent szabadon elerheto wap oldalt),csak fizetosen, Live-on keresztul.
Na,mindegy. Kozeledik a felszabadulas napja es amint lejar a garancia, vege lesz a kotottsegeknek is.


szer. jún. 08, 2005 19:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Úgylátszik a számhordozós reklám felemésztette pénzügyileg...


szer. jún. 08, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Mi a franc van a Vodafonnal!

Semmi új teló?
Csak régi vackok?
Semmi új jó akciós telefon?

Még SE S700i sincs.

Ez már nem stagnálás, hanem apadás.


nézd meg a pani "akcióit" és rögtön rájössz, hogy miért nem akciózz a voda....


szer. jún. 08, 2005 16:30
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Sporoltak,hogy be tudjak vezetni a hivodallamot. :-)


szer. jún. 08, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Mi a franc van a Vodafonnal!

Semmi új teló?
Csak régi vackok?
Semmi új jó akciós telefon?

Még SE S700i sincs.

Ez már nem stagnálás, hanem apadás.


szer. jún. 08, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
T68m írta:
akkor légyszíves írd emg, milyen apn-t használsz!


Nem GPRS kapcsolaton keresztül szedem le õket! Rendes szélessávú neten keresztül.... Így az APN-ben nem tudok segíteni! :cry:

Steve


akkor légyszíves ne tegyél félreérthető kijelentéseket:

"Nekem bizony nincs megrendelve a net a Vodától, de az Outlook gyönyörûen leszedi a leveleket a vodás postafiókból is... Tehát NEM kell hozzá NET elõfizetés a Vodától! "

Mert nekem meg a FREEMAIL-tól nincs NET-es előfizetésem, mégis le tudom szedni a leveleket.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


szer. jún. 08, 2005 13:57
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
guni. írta:
Hát ebből gondoltam, meg hogy az istennek sem volt hajlandó csatlakozni, akár pop3, akár imap kiszolgálóval próbáltam...
Guni


Idézet:
http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/exkluziv/vm_hogyan_mukodik.html

"E-mail levelező kliens alapú hozzáférés (SMTP-POP3/IMAP4)
... A szükséges beállítások:

SMTP szerver neve: smtp.vodafone.hu
POP3 szerver neve: pop3.vodafone.hu
IMAP4 szerver neve: imap.vodafone.hu
Felhasználónév: 0670XXXXXXX (azaz a telefonszámod)
Jelszó: A jelszavadat a rendszer az aktiválás során véletlenszerűen generálja, melyről az aktiválást követően SMS-ben értesítünk. Javasoljuk, hogy a rendszer által adott jelszót az első belépéskor a web-es felhasználói felületen változtasd meg.
Az SMTP-POP3 szerverek használatához Microsoft Outlook Express vagy Microsoft Outlook e-mail- kliensre van szükség. "


Így próbáltad? Fontos, hogy a felhasználói név a telefonszámod legyen.


szer. jún. 08, 2005 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
T68m írta:
akkor légyszíves írd emg, milyen apn-t használsz!


Nem GPRS kapcsolaton keresztül szedem le őket! Rendes szélessávú neten keresztül.... Így az APN-ben nem tudok segíteni! :cry:

Steve


szer. jún. 08, 2005 5:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
Nekem bizony nincs megrendelve a net a Vodától, de az Outlook gyönyörűen leszedi a leveleket a vodás postafiókból is... Tehát NEM kell hozzá NET előfizetés a Vodától!


Steve

Én is problémamentesen tudom letölteni POP3 protokollon keresztül a Vodamail-es leveleimet (The Bat klienssel), pedig csak GPRS Wap előfizetésem van.


szer. jún. 08, 2005 1:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Most néztem a július 2-től érvényes díjszabást, még mindig tele van szeméttel & hibákkal:

"2004. április 16-val a Vodafone a Rock‘n’Roll SMS, Fix és Csúcs Plusz opciók értékesitését megszünteti."

"2004. április 16 tól a Vodafone Hang a Hálón szolgáltatásával elérhető országok köre, azok zónánkénti besorolása és a zónák dijazása megváltozik mind utólag fizető, mind pedig az előre fizető (VitaMAX kártyával rendelkező) ügyfelei részére"

"A VitaMax Fiesta csomag 2004. július 1-jétől megszűnik. A VitaMax Party csomag 2005. február 15-étől megszűnik."

"2003. január 6-tól a VitaMAX Duo, a VitaMAX Uno, a VitaMAX City, a VitaMAX Joker és VitaMAX előre fizető tarifacsomagok elérhetők kereskedelmi forgalomban."

2003. januárjában még nem is volt Uno, Duo, Joker! A sima Vitamax pedig csak 2003. májusában tért vissza.


kedd jún. 07, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
Nekem bizony nincs megrendelve a net a Vodától, de az Outlook gyönyörûen leszedi a leveleket a vodás postafiókból is... Tehát NEM kell hozzá NET elõfizetés a Vodától!


Steve


akkor légyszíves írd emg, milyen apn-t használsz!


kedd jún. 07, 2005 11:02
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
vodafone írta:
Hogyan érhetem el üzeneteimet?
A 170 hívásával a mobilodról, a vodafonemail.vodafone.hu weboldal megtekintésével (GPRS internet szolgáltatás segítségével POP3 vagy IMAP4 eléréssel) vagy WAP-on keresztül bármikor megnézheted postafiókodat és üzeneteidet.


Hát ebből gondoltam, meg hogy az istennek sem volt hajlandó csatlakozni, akár pop3, akár imap kiszolgálóval próbáltam...

Guni


kedd jún. 07, 2005 10:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
Nekem bizony nincs megrendelve a net a Vodától, de az Outlook gyönyörűen leszedi a leveleket a vodás postafiókból is... Tehát NEM kell hozzá NET előfizetés a Vodától!


Steve


kedd jún. 07, 2005 6:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
guni. írta:
A vodamail-hez tényleg csak akkor használhatok pc-s e-mail klienst, ha a sz*ros gprs-internetüket is megrendelem???

Guni

Ezt hol olvastad? Esetleg egy nagyon tájékozott üsz-os mondta? :D

http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/exkluziv/vm_hogyan_mukodik.html
Itt csak annyi van hogy bármikor elérheted gprs-en keresztül, de nincs kikötve hogy csak azzal használhatod. Adsl-lel is ment nálam 1 éve.


kedd jún. 07, 2005 5:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
A vodamail-hez tényleg csak akkor használhatok pc-s e-mail klienst, ha a sz*ros gprs-internetüket is megrendelem???

Guni


kedd jún. 07, 2005 1:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
De tőlem most semmit nem kért...
Se számot, se kódot, semmi ilyesmit, csak azt kérdezte, hogy mit szeretnék...
Lehet amikor Te hívtad Őket, még készült a rendszer (egyébként is 4 naposra tervezték a fejlesztést, így még 1 nap vissza is van)

Én mondjuk nagyon örülök ennek a változtatásnak, mert így tényleg csak az fog Nekik telefonálgatni, aki valami fontosat akar, és nem fogják hívogatni az üfsz-t pl. a pontos idő miatt. Sokkal hamarabb el fogjuk érni a kezelőt, mint eddig... :)


kedd jún. 07, 2005 0:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Hát nem tudom, lehet hogy csak az ügyfélbiztonságit kérik, de asszem azt többször is elkérték, mióta ez az előre magadós rendszer van...


Guni


hétf. jún. 06, 2005 23:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
guni. írta:
A probléma csak az az elméleteddel, hogy utána még a humanoid is elkéri a számom, meg az ügyfélbiztonságim.

Guni


Na most próbaképpen felhívtam, beütöttem az automatának a kódomat, majd amikor felvette az üszi-s megkérdeztem, hogy megadjam-e a számokat, mire mondta, hogy nem, mert látja amit az automata elkért :wink:


hétf. jún. 06, 2005 23:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
guni. írta:
A probléma csak az az elméleteddel, hogy utána még a humanoid is elkéri a számom, meg az ügyfélbiztonságim.

Guni


Tőlem csak azt kérdezte, hogy arra a számra kell-e az új tarifacsomag, amelyről azonosítottam magam? Ez legalább 2 mp-cel rövidebb! ;-)


hétf. jún. 06, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
guni. írta:
A probléma csak az az elméleteddel, hogy utána még a humanoid is elkéri a számom, meg az ügyfélbiztonságim.

Guni

Ja. Bár nem mindig. Tőlem most se kérte el. Sőt, visszaolvasta a számot, amit megadtam. De a nevemet még elkérte. De minek?


hétf. jún. 06, 2005 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
A probléma csak az az elméleteddel, hogy utána még a humanoid is elkéri a számom, meg az ügyfélbiztonságim.

Guni


hétf. jún. 06, 2005 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Micuir írta:
Sikeresen megváltoztatták a 1270-et! Ha ügyintézőve próbálok beszélni, elkéri az ügyfélbiztonsági kódot illetve ha más számmal kapcsolatban hívom, a számot és az ügyfélbiztonsági kódját is. Miért? Ez csak arra jó, hogy aki nem tudja a kódot, az ne tudjon semmit kérdezni sem? A humanoid nem tudta mire jó ez, csak annyit közölt: új fejlesztés.


Rájöttem mire jó ez: ha az automatának adom meg a kódokat, akkor nem a humanoid drága idejét rabolom vele, ezért több emberrel tud bszélni a műszak alatt. Hatékonyságnövelés multi-módra!

Az, hogy a tapasztalatlan user belezavarodik, egy más kérdés.


hétf. jún. 06, 2005 21:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Akkor fel van nekik adva a lecke! :-D


1. egyátalán nem válaszolnak, csak ha mellesleg az NHH-nál is bejelented

2. az NHH-nak kitalálnak egy szép történetet, amiből csak az ügyfél neve az igaz

3. erről persze nem tájékoztatnak, tehát még esélyt sem adnak, hogy az nhh-nál kifejthesd tiltakozásod

4. közlik, hogy az egész azért van, mert nem megfelelően használod az internetet! Sőt, megsérted a hálózathasználatai alapelveket. Lásd még 2. pont.

5. amúgy meg, ők aztán fittyet hányva ezekre az alapelvekre, nyugodtan felrúgják azokat.


hétf. jún. 06, 2005 20:56
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Akkor fel van nekik adva a lecke! :-D


hétf. jún. 06, 2005 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Ez igaz.

Az azert fura egy helyzet,hogy leirnak valamit,majd idovel szembesitem oket azzal,amit korabban irtak,a megoldas pedig az (szerintuk),hogy nem valaszolnak ra tobbszori keres ellenere sem,hanem szepen atsiklanak felette.
Nem tudom,hogy tudnak-e meg mellyebbre sullyedni,de gyanitom,hogy igen.


dede, lehet!

UPC!


hétf. jún. 06, 2005 20:08
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Ez igaz.

Az azert fura egy helyzet,hogy leirnak valamit,majd idovel szembesitem oket azzal,amit korabban irtak,a megoldas pedig az (szerintuk),hogy nem valaszolnak ra tobbszori keres ellenere sem,hanem szepen atsiklanak felette.
Nem tudom,hogy tudnak-e meg mellyebbre sullyedni,de gyanitom,hogy igen.


hétf. jún. 06, 2005 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Jah, ők ezeket a 160 forintokat beleépítik a percdíjakba. :-)

Guni


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára guni. hétf. jún. 06, 2005 20:04-kor.



hétf. jún. 06, 2005 19:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Legyen szerencsed es irjak jova!

Sajnos a vodanak nem az erossege az ugyfelbarat hozzaallas. A masik nagyon jellemzo dolog rajuk,hogy szerintuk mindig nekik van igazuk,az ugyfel a hulye.
Nem birjak a kritikat.
A percdijak (a konkurenciahoz kepest) jok,de mas nem igazan,elen a "vilagszinvonalu" ugyfelszolgalatukkal.


ez is pannonra is igaz.

Lehet menni a tréhez, akik ügyfélbarátan lehúznak....


hétf. jún. 06, 2005 19:43
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Legyen szerencsed es irjak jova!

Sajnos a vodanak nem az erossege az ugyfelbarat hozzaallas. A masik nagyon jellemzo dolog rajuk,hogy szerintuk mindig nekik van igazuk,az ugyfel a hulye.
Nem birjak a kritikat.
A percdijak (a konkurenciahoz kepest) jok,de mas nem igazan,elen a "vilagszinvonalu" ugyfelszolgalatukkal.


hétf. jún. 06, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Hozzászólás 
Ausztriában voltam ma,a levelemből amit irtam az ugyfelszolgalatnak kiderul minden.Felháborító dolgok ezek!
Vagy csak én vagyok így ezzel?

Hozzáteszem minden stimmel ,tuti az ****...

Levél:

Telefonszám: 70 ******* Bizt. kód:****

Szeretnék panaszt tenni az ügyben,hogy ma Ausztriában voltam egész nap,és mivel tudtam hogy az Mobilkom Ausztria az ausztriai preferált hálózat ezért manuálisan arra is állítottam a telefonom.

Reggel induláskor töltöttem fel a kártyám, a női hang 3094 Forintot mondott az új egyenlegemre.

Napközben 4 db fogadott hívásom volt,mindegyik 1 percen belül.

Most este hazáérvén a Vitamax online-on megdöbbenve tapasztaltam hogy nem 440 Ft hanem 600 Ft lett levonva az egyenlegemből (2494 Ft lett) ami arra ad követleztetést hogy nem a preferált hálózatra vonatkozó árak szerint lettek számlázva a fogadott hívásaim.
Ezen kivül egy darab fogadott sms forgalmam volt míg Ausztriában voltam,de ugye az díjmentes,legalábbis remélem hogy ez legalább úgy van ahogy meg lett hírdetve....

Nem a 160 Ft-ról van szó,de az embert felbosszantja az hogy palira veszik,és nem úgy mennek a dolgok ahogy azt elvileg meg lett szabva Önök által.Nem jól van ez így....

Öszintén remélem,hogy valami kis félreértésféléről vagy nem is tudom miről van szó,én csak egy kis porszem vagyok,de vannak nálam erősebb és eltökéltebb erre szakosodott szervek akik szívesen kivizsgálnak hasonló esteket...
Bár az az egy hónap biztos elég lesz Önöknek is,hogy kiderüljön hol van a kutya elásva.

Tisztelettel : K****** N*****


hétf. jún. 06, 2005 18:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Igen, vodafone vitamaxrol lenne szó..

Végre megtaláltam: http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/szamlazas/tarifacsomag_valtas_vitamax.html


hétf. jún. 06, 2005 17:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Gondolom a vitamaxra gondolsz. /előfizuban szvsz mindig az is volt/ Egyébként igen, meghosszabították, csak azt nem tudom, hogy meddig.

Guni


hétf. jún. 06, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Vodafone-nál a tarifacsomag váltás még mindig ingyenes?


hétf. jún. 06, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hát igen, ez így van :evil:


vas. jún. 05, 2005 17:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Londelmor írta:
tudom, hogy így van, nekem is már több címem ment gallyra spam-ek miatt :(
de sztem ezen talán lehetne szabályozni valamit


Lehetne és kellene is. De vannak országok ahol erre semmilyen törvény sincs, és olyanok is vannak ahol van törvény, de nem csinálnak semmit. Nálunk is van rá törvény, bármely magyar spammelőt fel lehet jelenteni a rendőrségen. Ennek ellenére nálunk is terjed a spamküldés. Tapasztalataim szerint egyáltalán nincsenek tisztában azzal, hogy amit csinálnak, bűncselekmény.


vas. jún. 05, 2005 17:52
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Landsmann írta:
guni. írta:
Szvsz törvényesnek sehol sem törvényes, csak még tenni nem nagyon tesznek ellene. Nemrég olvastam egy hírt, hogy valahol elítélték az elsõ spamert. Nemtudom, hogy csak bírságot kapott, vagy leültették.

Guni


Leültették 9 évre. Pár év alatt több millió szemetet küldött szét a világba. Õ volt az elsõ akit spammelés miatt elítéltek. Én elõtte a két kis kacsóját is eltördeltem volna.


már megint ott tartunk, hogy nem a rendszer a rossz, hanem azok a csúnya bácsik!


vas. jún. 05, 2005 17:41
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
tudom, hogy így van, nekem is már több címem ment gallyra spam-ek miatt :(
de sztem ezen talán lehetne szabályozni valamit


vas. jún. 05, 2005 17:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Vodafone-nál a tarifacsomag váltás még mindig ingyenes? Csakmert sehol nem találom a Voda honlapon. Azt tudom, hogy télen még az volt... :)


vas. jún. 05, 2005 17:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Persze hogy ismeretlen. A @ előtti rész egy teljesen értelmetlen betű-szám halmaz szokott lenni. Ilyet nem nehéz csinálni. Akár Outlookkal is lehet olyan leveleket küldeni, amiben a feladónak nem létező címe van. Ráadásul minden egyes alkalommal más-más a cím. Tehát a blokkolásnak semmi értelme.


vas. jún. 05, 2005 17:36
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
úgy értettem, hogy nem csak a domaint jegyeznék be, hanem a konkrét címeket. mondjuk kovacs_jozsi@hotmail.com, és így tovább.
mert ha megpróbálsz reply-olni egy spam-re, akkor mindig visszadobja a mailer daemon, hogy nem létező cím.


vas. jún. 05, 2005 17:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Londelmor írta:
kéne rá valami jogszabály, ami alapján korrektül el lehet ítélni az ilyen embereket, és ne csak egyet-egyet kapjanak el nagyritkán.
vagy valami olyan megoldás, mint a domain nyilvántartás, és a nem bejegyzett emailcímekről jövő leveleket semmilyen szerver ne továbbítsa. ez már egy elég nagy hányadát kiszűrné, csak biztos rengeteg munka lenne megcsinálni...


Nem bejegyzett címekről? Nekem a legtöbb a yahoo.com, msn.com, hotmail.com, excite.com címről jött.
Azzal nem sokra mennénk. Jól ismert domainmekről küldik a legtöbbet.


vas. jún. 05, 2005 17:24
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
kéne rá valami jogszabály, ami alapján korrektül el lehet ítélni az ilyen embereket, és ne csak egyet-egyet kapjanak el nagyritkán.
vagy valami olyan megoldás, mint a domain nyilvántartás, és a nem bejegyzett emailcímekről jövő leveleket semmilyen szerver ne továbbítsa. ez már egy elég nagy hányadát kiszűrné, csak biztos rengeteg munka lenne megcsinálni...


vas. jún. 05, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
9év? Hát az tényleg nem semmi. Van aki gyilkol és nem kap ennyit...

Guni


vas. jún. 05, 2005 17:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
guni. írta:
Szvsz törvényesnek sehol sem törvényes, csak még tenni nem nagyon tesznek ellene. Nemrég olvastam egy hírt, hogy valahol elítélték az első spamert. Nemtudom, hogy csak bírságot kapott, vagy leültették.

Guni


Leültették 9 évre. Pár év alatt több millió szemetet küldött szét a világba. Ő volt az első akit spammelés miatt elítéltek. Én előtte a két kis kacsóját is eltördeltem volna.


vas. jún. 05, 2005 17:07
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Szvsz törvényesnek sehol sem törvényes, csak még tenni nem nagyon tesznek ellene. Nemrég olvastam egy hírt, hogy valahol elítélték az első spamert. Nemtudom, hogy csak bírságot kapott, vagy leültették.

Guni


vas. jún. 05, 2005 17:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Macika írta:
A világ E-mail forgalmának a 94%-át a kéretlen levelek teszik ki 2005-ben. Rengeteg olyan van, hogy karaktergenerátorral "gyártják" a mailcímeket, csak a domaint vadásszák valahonnan.

ez a spam dolog amúgy törvényes?
ha igen, akkor pedig hogy nem jut eszébe senkinek felhozni, hogy betiltsák? még ha vannak is rá szűrők, akkor is olyan pofátlan dolog, meg minősülhet zaklatásnak is. mert ugye milyen jó is lenne, ha napomta 4-5-en becsengetnének, hogy vegyél potencianövelő bogyókat, meg ilyesmi...
(arról nem is beszélve, hogy ugye gondolom vannak olyan cégek, akik maguk küldenek spam áradatot, hogy vedd meg az ő spam-szűrő terméküket...)


vas. jún. 05, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Macika írta:
A világ E-mail forgalmának a 94%-át a kéretlen levelek teszik ki 2005-ben. Rengeteg olyan van, hogy karaktergenerátorral "gyártják" a mailcímeket, csak a domaint vadásszák valahonnan.


Ez komoly? Magyarul sokkal gyorsabb lenne a net, ha az a sok köcsög-szemétláda nem szórakozna?


vas. jún. 05, 2005 16:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
A világ E-mail forgalmának a 94%-át a kéretlen levelek teszik ki 2005-ben. Rengeteg olyan van, hogy karaktergenerátorral "gyártják" a mailcímeket, csak a domaint vadásszák valahonnan.


vas. jún. 05, 2005 16:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Nem hinném, hogy trójai. Ad-Aware, meg Kerio tűzfal van fent, meg nem is szoktam minden hülyeséget megnyitogatni, meg warez site-okra járni.

Idézet:
mostanában divat lett a spam küldők körében hogy ilyen ismertebb szavakra küldenek automatikusan


Ja, hogy a guni már egy ismertebb szó? Ahh, egész ellágyultam! Hát akkor egy fene, csak küldjék! :D :D :D :D :D


Guni


vas. jún. 05, 2005 16:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Vagy van egy olyan kis trójaid, ami automatikusan figyel minden mail címet, amit beírsz és azt elküldi a megrendelőnek és onnan küldenek neked spamat (vagy esetleg te küldesz magadnak és másoknak is csak nem tudsz róla (persze nem a te címeddel).


vas. jún. 05, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség