Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 14:29



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 09, 2004 20:53
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Egyébként normális kaszinóban a nulla felezi az egyenlő esélyre tett téteket (piros-fekete, páros-páratlan, kicsi-nagy).


vas. jún. 26, 2005 11:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:

2) Rulett
Nincs a) eset tehát nincs garancia a biztos nyerésre mert csak b) eset lehetséges. Ugyanis egyszerre nem tudod megjátszani az összes lehetséges láncolatot (kb. egymillió féle lehetőség). Képtelenség lenne egyszerre odaállni egymillió rulett asztalhoz és egyszerre játszani mindegyiken. (De ha meg lehetne oldani akkor itt is biztos lenne a nyerés ez a lottó a) esete lenne.)


Tehát megint csak van egy nagy diffi a lottó és a rulett között.

Éppenséggel ruletten is tehetsz egyszerre mind2 színre (meg esetleg a nullára..arra lehet vhogy fogadni?), és akkor nem nyersz semmit (ha épp nem nulla esik). De megjátszhatod mind a 36 számot 36x-os szorzóval, és ha nem nulla esik, akkor nem nyertél, nem vesztettél. Amúgy az általad említett láncolatok...ez egy hülyeség. Ruletten akárhányszor játszol akárhány asztalon, akkor sem lenne biztos nyerés, ezt magyarázzuk már mióta. Lottón meg hiába van arra lehetőség, hogy biztos nyerj, egyrészt kivitelezhetetlen, másrészt semmi értelme nincs, hiszen a befektetés nagyobb, mint a nyeremény.


vas. jún. 26, 2005 11:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vally írta:
T68m, azért, mert veled csak a buta libák állnak le, akár még beszélni is - azért magadat hibáztasd, ne a nõket ;)


A hősszerelmes!

te is leállsz velem beszélgetni - most ez akkor kinek baj? ;-)


vas. jún. 26, 2005 11:11
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Nem akarok vitatkozni de muszáj.

miért, mi a különbség aközt, hogy megjátszod az összes kombinációt (>3millió) a skandináv lottón, vagy hogy az összes lehetőséget (>1milió) ruletten? :twisted: sztem semmi, beleértve, hogy lehetetlen, mert mire fizikailag véghezvinnéd megöregszel.
arról nem is beszélve, hogy elhanyagolható a nyereményed a befektetéshez képest... (látod azért a szerecsejátékrt sem hülye, ahogy a kaszinók sem)

és akkor tulajdonképpen hol mondassz ellent nekem? :) de komolyan. min vitatkozunk még? az esélyen nem lehet, annak egy fix számértéke van a paraméterektől függően.
az meg hogy gyakorlatban mi jön be és mi nem, teljesen más lapra tartozik, de szintén nem sokat lehet rajta vitázni. vagy bejön vagy nem. ;)


vas. jún. 26, 2005 11:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Legyen egy krupié ismerősöd... és egyszer nyerhetsz egy komolyabbat.


vas. jún. 26, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Londelmor írta:
senki nem tudja neked biztosítani hogy mondjuk az 1/1millió esélynél ha 1milliószor pörgetsz, akkor biztos sikerül nyerj. vagy hogy a lottón ha 43milliószor játszol, akkor biztosan nyersz


Nem akarok vitatkozni de muszáj.

1) Skandináv lottó
a) ha ugyanazon a játékhéten kitöltesz 3.362.260 darab különböző szelvényt akkor biztos hogy lesz 1 darab telitalállatos nyereményed és csomó másik kisebb nyereményed. Ez halálbiztos mert egy héten leadod az összes lehetséges kombinációt. Nincs mese. Biztos hogy nyerni fogsz. Csakhogy ez 588 millió forintba kerülne és nincs ekkora nyeremény a skandin tehát összességében vesztesz.
b) ha nem ugyanazon a héten hanem több héten át folyamatosan játszol és egész életed során beadtál akár 50 millió szelvényt akkor nem biztos hogy fogsz nyerni mert a sorsolások valóban egymástól függetlenek. Erről írtál Te.

2) Rulett
Nincs a) eset tehát nincs garancia a biztos nyerésre mert csak b) eset lehetséges. Ugyanis egyszerre nem tudod megjátszani az összes lehetséges láncolatot (kb. egymillió féle lehetőség). Képtelenség lenne egyszerre odaállni egymillió rulett asztalhoz és egyszerre játszani mindegyiken. (De ha meg lehetne oldani akkor itt is biztos lenne a nyerés ez a lottó a) esete lenne.)


Tehát megint csak van egy nagy diffi a lottó és a rulett között.


vas. jún. 26, 2005 10:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 10:18
Hozzászólások: 920
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
T68m írta:
... és akkor mi van? Tudod mennyi dologban a férfiak a veszélyeztetebbek? Már eleve kisebb a várható élettartamunk. Ráadásul később mehetünk nyugdíjba...


Ez elég egyoldalú megközelítése a témának, pl. a nyugdíjba vonulást egységesítették! :)
Ami a várható kisebb élettartamot illeti... :roll: a férfiakra nehezedő feladatokon túl meg lehet nézni, hogy mennyit piálnak, bagóznak...! :evil:

Ami a hátrányos megkülönböztetését illeti, (a nők esetében) arra korábban valaki megválaszolt, ( persze negatívumként, Nobel-díj, vezető beosztás) csak arról nem szólt, hogy esélyük sincs olyan beosztásba kerülni....

...jóval kevesebbet szólok hozzá, mint a jelenlévők többsége...ez azért van mert főleg "pasis" témák vannak és ráadásul legtöbbször ovis szinvonalon vitatkoztok, marakodtok! :(

Szóval nem szerencsés általánosítani, mert azt se felejtsd el, hogy az édesanyád, húgod/nővéred, feleséged... :!: :!:


vas. jún. 26, 2005 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
kimaradtam az éjszaka miatt, de azért még egy utolsót beleszólok a kaszinós témába.

nokia.6230: te magad is említetted pár hsz-el feljebb a varázsszót: ezek a valószínűségek csak elméletiek. senki nem tudja neked biztosítani, hogy mondjuk az 1/1millió esélynél ha 1milliószor pörgetsz, akkor biztos sikerül nyerj. vagy hogy a lottón ha 43milliószor játszol, akkor biztosan nyersz. mert az egyes események függetlenek egymástól (minden játékalkalom/játéksorozat független a többitől).
a rulettnél az a különbség, hogy az egyes nyeréseid esélye az mindig 18/37 ha színre teszel, míg a lottónál mindig 1/többmillió, ami lényeges különbség elméletben. gyakorlatban azonban ez nem így működik, mivel az is előfordulhat, hogy elsőre nyersz akármelyiken (ez is benne van a valószínűségben), ahogy az is megeshet, hogy ha valami 99,999999%-os eséllyel bekövetkezhet, akkor neked lehet hogy elsőre a pont a maradék 0,000001% jön be...

az ilyen esetekre tudom neked ajánlani bizonyos Murphy nevű emberke törvényeit, hogy mikor mi a valószínű, illetve a Galaxis Utikalauz vonatkozó részeit ;)


vas. jún. 26, 2005 9:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
T68m, azért, mert veled csak a buta libák állnak le, akár még beszélni is - azért magadat hibáztasd, ne a nőket ;)


vas. jún. 26, 2005 9:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Utolsó kérdésem a témában. Nem kötekedés csak érdeklődés!
Szerinted melyik emberből van több Magyarországon?
a) aki 150 ft vagy 175 ft kiadásával nyert a lottón több millió forintot?
b) aki 150 ft vagy 175 ft kiadásával nyert a ruletten több millió forintot?


Aha, csak épp azt nem vetted számításba, hogy aki lottózik, az nem 150 Ft-ot fektet be, hanem x éven keresztül minden héten 150-et. Ha az így befizetett összegeket összeadod, sztem abból már bőven lehet rulettezni. De ne haragudj, elég "érdekes" kérdéseid vannak :D
Tehát a kérdésedre a válasz:
szerintem 1 ember sem nyert Magyarországon 150-200Ft befektetésével több milliót.


vas. jún. 26, 2005 9:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Utolsó kérdésem a témában.

Nem tudhatja senki. A lottónyertesek számát még lehet tudni, de azt nem, hogy melyik kaszinóban ki hányszor mennyit nyert.


vas. jún. 26, 2005 8:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Utolsó kérdésem a témában. Nem kötekedés csak érdeklődés!
Szerinted melyik emberből van több Magyarországon?
a) aki 150 ft vagy 175 ft kiadásával nyert a lottón több millió forintot?
b) aki 150 ft vagy 175 ft kiadásával nyert a ruletten több millió forintot?

Más téma - valakinek megvan a pléhboj azon száma amiben a csicso van?

Más téma - vasárnapi amcsi verseny utáni szembesítés

http://www.indystar.com/apps/pbcs.dll/a ... 10001/1093


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 6230 vas. jún. 26, 2005 9:14-kor.



vas. jún. 26, 2005 7:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
T68m írta:

vagy megalkuvó!

Még az is jobb. De általánosításod nem ér semmit, fura környezetetben végzett közvéleménykutatáson alapul mindössze :).


szomb. jún. 25, 2005 23:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Odo írta:
'A lényeg, hogy mindenben legyek szélsõséges!'


vagy megalkuvó!


szomb. jún. 25, 2005 23:11
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
'A lényeg, hogy mindenben legyek szélsőséges!'


szomb. jún. 25, 2005 23:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Zsuzsi írta:
T68m írta:
...az "átlag"-ról nem is sejted, hogy milyen mélyen van. Ha valami kis képet akarsz errõl kapni, próbálj meg elbeszélgetni (objektíven, nem a lefektetés lehetõségét tartva szem elõtt) egy nõvel. Lehet, hogy nekem csak egyszerûen pechem van.... de ennyire?! ;-) És az átlagba õk több mint 50%-ot nyomnak. Aztán átlagba tartoznak még a "c" kategóriások, nem kis létszámmal.



Ez azért több a soknál!!! :evil: :evil: Kikérem magamnak!!! :evil: :evil:
Szerintem a férfiak között sokkal több a söét alak :!: :!:
Persze ebben nem Rátok gondolok! :)


Kedves Zsu!
1. nem személyeskedtem.

2. nem is ismerlek, hisz jóval kevesebbet szólsz hozzá, mint a jelenlévők (ált. jelenlévők) többsége

3. amúgy sem ismerlek.

4. és akkor mi van? Tudod mennyi dologban a férfiak a veszélyeztetebbek? Már eleve kisebb a várható élettartamunk. Ráadásul később mehetünk nyugdíjba (ami ugyan teljesen alkotmányellenes, de ezzel az eb nem foglalkozik.)
"70/A. § (1) A Magyar Köztársaság biztosítja a területén tartózkodó minden személy számára az emberi, illetve az állampolgári jogokat, bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül.
(2) Az embereknek az (1) bekezdés szerinti bármilyen hátrányos megkülönböztetését a törvény szigorúan bünteti" - vagy mégsem.

szóval, és akkor mi van? Attól te még, mint egyed, lehetsz bármennyire intelligens! Én is élhetek tovább a nőknél, mint férfi, de az átlagra ez nem jellemző.


szomb. jún. 25, 2005 23:00
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Ez nekem nem jön be mert elvileg az is lehetséges hogy végtelen sok egymás utáni pörgetés esetében egyszer sem nyersz.

Tehát az is lehetséges hogy egymás után végtelen sokszor feldobsz egy pénzérmét és mindig írás lesz és soha nem lesz fej. Hiába 0,5 az esély.

Elvileg lehetséges, de mi most gyakorlatban játszunk. Egyébként mi középsuliba bizonyítottuk, hogy az ilyen pénzdobálós játék 1 valószínűséggel véget ér.


szomb. jún. 25, 2005 22:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 10:18
Hozzászólások: 920
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
T68m írta:
Odo írta:
T68m írta:

érvekkel Odo, érvekkel! Akár priviben is!

(de ettől még nagyon szeretem a női nemet, az "igen"-t méginkább! :D )

Milyen érvekkel? Ide nem kellenek érvek. Lehet hogy Te csak hülye nőkkel találkoztál, ennek oka lehet a rossz helyen való keresgélés is akár. Az 'igenből' is ez következik...


Tudom, neked sosem kellenek érvek, sőt még tények sem. Azok úgyis csak összezavarnának! :D :D :D

Jut eszembe, ugye neked még sosem mondott nő "nem"-et? Mint ahogy "igen"-t sem... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Azért most Te nem vagy túlzottan pozitív személy az én szememben! :evil:
Egyetértek Odo-val! :)


szomb. jún. 25, 2005 22:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Mindebből csak az jön le, hogy Neked csak arra kellenek. Amúgy inkább csendben maradnék a helyedben ilyen mondatok után. :? :(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Odo szomb. jún. 25, 2005 22:52-kor.



szomb. jún. 25, 2005 22:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Odo írta:
T68m írta:

érvekkel Odo, érvekkel! Akár priviben is!

(de ettõl még nagyon szeretem a nõi nemet, az "igen"-t méginkább! :D )

Milyen érvekkel? Ide nem kellenek érvek. Lehet hogy Te csak hülye nõkkel találkoztál, ennek oka lehet a rossz helyen való keresgélés is akár. Az 'igenbõl' is ez következik...


Tudom, neked sosem kellenek érvek, sőt még tények sem. Azok úgyis csak összezavarnának! :D :D :D

Jut eszembe, ugye neked még sosem mondott nő "nem"-et? Mint ahogy "igen"-t sem... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


szomb. jún. 25, 2005 22:42
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Ez nekem nem jön be mert elvileg az is lehetséges hogy végtelen sok egymás utáni pörgetés esetében egyszer sem nyersz.

Tehát az is lehetséges hogy egymás után végtelen sokszor feldobsz egy pénzérmét és mindig írás lesz és soha nem lesz fej. Hiába 0,5 az esély.


szomb. jún. 25, 2005 22:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Most írjam le nagybetűkkel hogy igazatok van??? Számokat tekintve igen... De ha 19 játékot nyersz és van 50 milliód amit elbuksz a 20. játékon?? Akkor mit ér a dolog? A rulettes dolog az egy folyamat ami megszakadhat és a megnyert pénz azonnal el is tűnik. Ha van 25 millió akkor mérlegelni kell hogy mész-e az 50-ért majd a 100-ért. És ha elbukod akkor egész életedben ezen fogsz rágódni hogy miért mentél tovább és miért nem álltál meg. Lottón nincs ilyen. Nyersz vagy nem nyersz.
Szóval hol van olyan kaszinó (nem netes hanem valódi) ahova bemehetek és 175 forintot tehetek fel rulettre? Ha van ilyen megyek és játszom. De attól félek hogy van valami minimál tét és fogyasztani is kell. Tehát többet kell kockáztatni mint a lottón.

Hát, lehet, hogy többet kell kockáztatni, sőt valószínű. De mondok egy neked nagyon tetsző taktikát: felraksz x Ft-ot valami színre. Ha nem nyersz, megint felteszel valami színre, de most 2x-et..ha ezután se nyersz, akkor 4x-et teszel fel, és így tovább. Így mindenképp nyersz x forintot. Na, hol a buktató?


szomb. jún. 25, 2005 22:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Most írjam le nagybetűkkel hogy igazatok van??? Számokat tekintve igen... De ha 19 játékot nyersz és van 50 milliód amit elbuksz a 20. játékon?? Akkor mit ér a dolog? A rulettes dolog az egy folyamat ami megszakadhat és a megnyert pénz azonnal el is tűnik. Ha van 25 millió akkor mérlegelni kell hogy mész-e az 50-ért majd a 100-ért. És ha elbukod akkor egész életedben ezen fogsz rágódni hogy miért mentél tovább és miért nem álltál meg. Lottón nincs ilyen. Nyersz vagy nem nyersz.
Szóval hol van olyan kaszinó (nem netes hanem valódi) ahova bemehetek és 175 forintot tehetek fel rulettre? Ha van ilyen megyek és játszom. De attól félek hogy van valami minimál tét és fogyasztani is kell. Tehát többet kell kockáztatni mint a lottón.


szomb. jún. 25, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 10:18
Hozzászólások: 920
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
T68m írta:
...az "átlag"-ról nem is sejted, hogy milyen mélyen van. Ha valami kis képet akarsz erről kapni, próbálj meg elbeszélgetni (objektíven, nem a lefektetés lehetőségét tartva szem előtt) egy nővel. Lehet, hogy nekem csak egyszerűen pechem van.... de ennyire?! ;-) És az átlagba ők több mint 50%-ot nyomnak. Aztán átlagba tartoznak még a "c" kategóriások, nem kis létszámmal.



Ez azért több a soknál!!! :evil: :evil: Kikérem magamnak!!! :evil: :evil:
Szerintem a férfiak között sokkal több a söét alak :!: :!:
Persze ebben nem Rátok gondolok! :)


szomb. jún. 25, 2005 22:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Raven_ írta:
mdozsa írta:
Naigen...de azt, hogy 18/37 vagy mondjuk 18/40 a nyerési valószínűsége, azt nem veszi észre. Továbbá a játékosokra nem jellemző, hogy odébbálnának..pl van aki képes 40 évig lottózni, úgy, hogy sose nyer semmit, max van egy hármasa 1x az életben...

Én is pont ezt mondom. Ha nem tér el látványosan a nyerés esélye az 50%-tól, akkor nem veszi észre. Éppen ezért meggondolandó a csalás, mert ha csak veszít, az már gyanús lehet neki.
Na mindegy, valóban nem járok/jártam kaszinóban, úgyhogy nem láthatom át a dolgokat... Így inkább nem is okoskodom tovább... :rulez: :zzz:

Ezért nem csalnak nagyon, csak kicsit :)


szomb. jún. 25, 2005 22:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
mdozsa írta:
Naigen...de azt, hogy 18/37 vagy mondjuk 18/40 a nyerési valószínűsége, azt nem veszi észre. Továbbá a játékosokra nem jellemző, hogy odébbálnának..pl van aki képes 40 évig lottózni, úgy, hogy sose nyer semmit, max van egy hármasa 1x az életben...

Én is pont ezt mondom. Ha nem tér el látványosan a nyerés esélye az 50%-tól, akkor nem veszi észre. Éppen ezért meggondolandó a csalás a bank részéről, mert ha csak veszít az ügyfél, az már gyanús lehet neki.
Na mindegy, valóban nem járok/jártam kaszinóban, úgyhogy nem láthatom át a dolgokat... Így inkább nem is okoskodom tovább... :rulez: :zzz:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Raven_ szomb. jún. 25, 2005 22:23-kor.



szomb. jún. 25, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Na jól van skacok legyen ahogy akarjátok.
Nekem akkor is a skandináv lottó tetszik és kész.
Azért mert bedobom a szelvényt és vagy nyerek vagy nem.
A rulettes láncban pedig biztos szívrohamot kapnék ha pl. 15 pörgetést nyertem egyhuzamban és a 16. pörgetést elvesztem. Akkor már szép pénztől kell búcsút venni és átkozhatom magam hogy miért nem álltam meg. Szóval ilyen nincs a lottón.
Ja és tudtok olyan casinót mondani ahova hetente egyszer bemehetek és feltehetek 175 forintot színre és semmi mást nem kell költenem?

Nem úgy van, ahogy mi akarjuk, hanem ahogy az a Laplace-féle valószínűség-számítás alapján kijön.


szomb. jún. 25, 2005 22:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
T68m írta:

érvekkel Odo, érvekkel! Akár priviben is!

(de ettől még nagyon szeretem a női nemet, az "igen"-t méginkább! :D )

Milyen érvekkel? Ide nem kellenek érvek. Lehet hogy Te csak hülye nőkkel találkoztál, ennek oka lehet a rossz helyen való keresgélés is akár. Az 'igenből' is ez következik...


szomb. jún. 25, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Raven_ írta:
mdozsa írta:
Mert többet nyer, rövidebb idő alatt..

De előbb-utóbb a játékos is észreveszi, hogy valami nincs rendben, és odébbáll. De ha hol nyer-hol nem (csak egy kicsivel többször veszít, mint gyer), akkor nem hagyja abba, egyre több pénzt öl bele.
Szerintem.

Naigen...de azt, hogy 18/37 vagy mondjuk 18/40 a nyerési valószínűsége, azt nem veszi észre. Továbbá a játékosokra nem jellemző, hogy odébbálnának..pl van aki képes 40 évig lottózni, úgy, hogy sose nyer semmit, max van egy hármasa 1x az életben...


szomb. jún. 25, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Na jól van skacok legyen ahogy akarjátok.
Nekem akkor is a skandináv lottó tetszik és kész.
Azért mert bedobom a szelvényt és vagy nyerek vagy nem.
A rulettes láncban pedig biztos szívrohamot kapnék ha pl. 15 pörgetést nyertem egyhuzamban és a 16. pörgetést elvesztem. Akkor már szép pénztől kell búcsút venni és átkozhatom magam hogy miért nem álltam meg. Szóval ilyen nincs a lottón.
Ja és tudtok olyan casinót mondani ahova hetente egyszer bemehetek és feltehetek 175 forintot színre és semmi mást nem kell költenem?


Nézz be ide: http://hu.sportingbet.com/c/content/home.html?affiliate=hu_spcohu


szomb. jún. 25, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
mdozsa írta:
Mert többet nyer, rövidebb idő alatt..

De előbb-utóbb a játékos is észreveszi, hogy valami nincs rendben, és odébbáll. De ha hol nyer-hol nem (csak egy kicsivel többször veszít, mint gyer), akkor nem hagyja abba, egyre több pénzt öl bele.
Szerintem.


szomb. jún. 25, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Ha meg nem hisztek nekem, járjatok el pártucatszor különböző kaszinókba, és figyeljetek.


szomb. jún. 25, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Na jól van skacok legyen ahogy akarjátok.
Nekem akkor is a skandináv lottó tetszik és kész.
Azért mert bedobom a szelvényt és vagy nyerek vagy nem.
A rulettes láncban pedig biztos szívrohamot kapnék ha pl. 15 pörgetést nyertem egyhuzamban és a 16. pörgetést elvesztem. Akkor már szép pénztől kell búcsút venni és átkozhatom magam hogy miért nem álltam meg. Szóval ilyen nincs a lottón.
Ja és tudtok olyan casinót mondani ahova hetente egyszer bemehetek és feltehetek 175 forintot színre és semmi mást nem kell költenem?


szomb. jún. 25, 2005 22:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Azért csal a bank, mert a jobb játékosok szintén letudják követni a dolgokat. Aztán legfeljebb ki lesz tiltva..


szomb. jún. 25, 2005 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Raven_ írta:
CineDOG írta:
Anno sokszor jártam kaszinóba, így amiket előtte nekem meséltek,és persze utána is, azokat a saját szememmel láthattam, fülemmel hallhattam. Én meg azoknak hiszek.

Csak egy dolgot nem értek: Miért kellene csalni a "bank"-nak, ha matematikailag így is - úgy is ő nyer? Ez olyan, minthogy a lottón előre tudják a számokat... Minek tudnák, a Szerencsejáték Rt. mindenképpen nyer. (jó persze csalással lehet nyerni -vagy nem engedni nyerni a játékost- de így minek?)
Mert többet nyer, rövidebb idő alatt..


szomb. jún. 25, 2005 22:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Anno sokszor jártam kaszinóba, így amiket előtte nekem meséltek,és persze utána is, azokat a saját szememmel láthattam, fülemmel hallhattam. Én meg azoknak hiszek.

Csak egy dolgot nem értek: Miért kellene csalni a "bank"-nak, ha matematikailag így is - úgy is ő nyer? Ez olyan, minthogy a lottón előre tudják a számokat... Minek tudnák, a Szerencsejáték Rt. mindenképpen nyer. (jó persze csalással lehet nyerni -vagy nem engedni nyerni a játékost- de így minek?)


szomb. jún. 25, 2005 22:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Raven_ írta:
CineDOG írta:
Megismétlem magam, mivel a krupié azt pörget ki amit akar, így pláne nincs zsinórban nyerés...

A ruletten ugye egymás mellett vannak a piros és fekete mezők?
Ha igen, nagyon ügyeskezű krupié az, aki ezt tényleg meg tudja csinálni.
Az, hogy adott számot eltaláljon (vagy legalább közelében legyen) szerintem egyszerűbb.
De életemben nem kaszinóztam, meg nem is értek hozzá, ez csak egy laikus véleménye. Ha te vágod a témát, egy kérdés: hogy csinálja?


Nem tudom hogy csinálja... egy lezárt asztalnál két krupié eszetlenkedett egy pesti kaszinóban... 10fekete, 10piros, 10fekete... egy másikban a figyelő nagy haverja lehetett a betérő vendégnek, mert a legutolsó pillanatban megmondta, hogy szerinte 24 lesz. Abban a legutolsóban, mikor még ő odatehette a zsetonját. Nyert, és már távozott is.


szomb. jún. 25, 2005 22:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Anno sokszor jártam kaszinóba, így amiket előtte nekem meséltek,és persze utána is, azokat a saját szememmel láthattam, fülemmel hallhattam. Én meg azoknak hiszek.

Azokra a problémákra légy oly kedves reagálni, amit felvetettem az elméleteddel kapcsolatban.


szomb. jún. 25, 2005 22:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
T68m írta:
mdozsa írta:
Tudtommal a nőknél több az átlaghoz közelebbi, míg férfiaknál több a kiemelkedően okos és a kiemelkedően hülye.


ez egyébként könnyedén lehetséges és nem csak a szellemi, hanem általában a teljesítményre vonatkoztatóan.

Bár érthető is, hisz a női (biológiai) szerepre sokkal alkalmasabb egy kiegyensúlyozott teljesítmény.

Lám, még a végén egyet fogunk érteni :)


szomb. jún. 25, 2005 22:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
mdozsa írta:
Tudtommal a nõknél több az átlaghoz közelebbi, míg férfiaknál több a kiemelkedõen okos és a kiemelkedõen hülye.


ez egyébként könnyedén lehetséges és nem csak a szellemi, hanem általában a teljesítményre vonatkoztatóan.

Bár érthető is, hisz a női (biológiai) szerepre sokkal alkalmasabb egy kiegyensúlyozott teljesítmény.


szomb. jún. 25, 2005 22:07
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
T68m írta:
CineDOG írta:
Látom megy a kaszinó vita.... :)

Hülyeség. Minden attól függ, mennyire vagy te profi, illetve a golyót bepörgető krupié mennyire profi.
A félprofik simán kipörgetnek egymás után tucatnyi vagy mégtöbb ugyanolyan színt ha akarnak, a profik meg számra is tudnak pörgetni.
A profi játékos pont ezeket a dolgokat tudja lekövetni...


tartja ezt a kaszinolegenda.

Valójában semmenyire nem tudják befolyásolni az eredményt a krupiék, a "miért"-et gondolom nem kell magyarázni.


Anno sokszor jártam kaszinóba, így amiket előtte nekem meséltek,és persze utána is, azokat a saját szememmel láthattam, fülemmel hallhattam. Én meg azoknak hiszek.


szomb. jún. 25, 2005 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Megismétlem magam, mivel a krupié azt pörget ki amit akar, így pláne nincs zsinórban nyerés...

A ruletten ugye egymás mellett vannak a piros és fekete mezők?
Ha igen, nagyon ügyeskezű krupié az, aki ezt tényleg meg tudja csinálni.
Az, hogy adott számot eltaláljon (vagy legalább közelében legyen) szerintem egyszerűbb.
De életemben nem kaszinóztam, meg nem is értek hozzá, ez csak egy laikus véleménye. Ha te vágod a témát, egy kérdés: hogy csinálja?


szomb. jún. 25, 2005 22:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Odo írta:
Ez már tényleg szánalmas. :(


érvekkel Odo, érvekkel! Akár priviben is!

(de ettől még nagyon szeretem a női nemet, az "igen"-t méginkább! :D )


szomb. jún. 25, 2005 22:05
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Londelmor írta:
nokia.6230 írta:
Ok.
Hogy tudod számszerűsíteni azt hogy ha a 20 játék közben egyszer nem nyersz akkor bukik az egész pénzed és az egész folyamat kezdődik előről?

éppen ezt a megszakadó folyamatot hivatott jelképezni a kb 1/1milliós esélyed. (magyarul 1 millió próbálkozásból 1szer sikerül zsinórban 20szor nyerni. tehát nem 1milliószor kell pénzt feltegyél, hanem egymilliószor kell próbálkozzál, amiből 999.999-szer az lesz az eredmény, hogy valahányadik gurításnál elbukod azt amit addig befektettél)


Most már értem. Megvan a varázsige!!!
Tehát 1.000.000 alkalommal kell játszanod ahhoz hogy biztos nyerj!!!
Mert ugye 1.000.000 darab láncolatból 1 darab láncolatot fogsz megnyerni és 999.999 darab láncolatot el fogsz veszíteni.
Ez viszont azt jelenti hogy te el fogsz veszíteni 999.999 * 100 forintot és fogsz nyerni 1 * 100.000.000 forintot. Tehát a játék vége az hogy nem nyersz semmit.
Tehát mégsem olyan egyszerű nyerni.

1: a levont következtetés helytelen
2: senki sem mondta, hogy egyszerű nyerni, csak azt, hogy nagyobb az esélyed, mint a lottó esetén.


szomb. jún. 25, 2005 22:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Látom megy a kaszinó vita.... :)

Hülyeség. Minden attól függ, mennyire vagy te profi, illetve a golyót bepörgető krupié mennyire profi.
A félprofik simán kipörgetnek egymás után tucatnyi vagy mégtöbb ugyanolyan színt ha akarnak, a profik meg számra is tudnak pörgetni.
A profi játékos pont ezeket a dolgokat tudja lekövetni...

Bocs, de nem úgy van, hogy a keréken felváltva jönnek a színek? Tehát ha 1-el elnézed, akkor ugyanúgy bukta, mint a számnál. Amúgy ez a teória nekem nem igazán gyere be, inkább mágnessel meg dőlésszöggel és egyéb marhaságokkal manipulálnak. De ezt azért ne vegyük már bele a számításba, hiszen a lottó esetén sem tudhatod, mennyire manipulálnak.
Ja, és ugye még forgó keréknél és haladó golyónál is lehet fogadni, azt utánna meg már nem szól nagyon bele. Tehát max 0-ra érdemes játszania, de azt nem teheti meg mindig.


szomb. jún. 25, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Londelmor írta:
nokia.6230 írta:
Ok.
Hogy tudod számszerűsíteni azt hogy ha a 20 játék közben egyszer nem nyersz akkor bukik az egész pénzed és az egész folyamat kezdődik előről?

éppen ezt a megszakadó folyamatot hivatott jelképezni a kb 1/1milliós esélyed. (magyarul 1 millió próbálkozásból 1szer sikerül zsinórban 20szor nyerni. tehát nem 1milliószor kell pénzt feltegyél, hanem egymilliószor kell próbálkozzál, amiből 999.999-szer az lesz az eredmény, hogy valahányadik gurításnál elbukod azt amit addig befektettél)


Most már értem. Megvan a varázsige!!!
Tehát 1.000.000 alkalommal kell játszanod ahhoz hogy biztos nyerj!!!
Mert ugye 1.000.000 darab láncolatból 1 darab láncolatot fogsz megnyerni és 999.999 darab láncolatot el fogsz veszíteni.
Ez viszont azt jelenti hogy te el fogsz veszíteni 999.999 * 100 forintot és fogsz nyerni 1 * 100.000.000 forintot. Tehát a játék vége az hogy nem nyersz semmit.
Tehát mégsem olyan egyszerű nyerni.


szomb. jún. 25, 2005 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Látom megy a kaszinó vita.... :)

Hülyeség. Minden attól függ, mennyire vagy te profi, illetve a golyót bepörgetõ krupié mennyire profi.
A félprofik simán kipörgetnek egymás után tucatnyi vagy mégtöbb ugyanolyan színt ha akarnak, a profik meg számra is tudnak pörgetni.
A profi játékos pont ezeket a dolgokat tudja lekövetni...


tartja ezt a kaszinolegenda.

Valójában semmenyire nem tudják befolyásolni az eredményt a krupiék, a "miért"-et gondolom nem kell magyarázni.


szomb. jún. 25, 2005 22:03
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Megismétlem magam, mivel a krupié azt pörget ki amit akar, így pláne nincs zsinórban nyerés...


szomb. jún. 25, 2005 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Ok.
Hogy tudod számszerűsíteni azt hogy ha a 20 játék közben egyszer nem nyersz akkor bukik az egész pénzed és az egész folyamat kezdődik előről?

Ok.
Ha igaz amit mondtok és tényleg ilyen sima lenne 100 milliót leakasztani 100 forint befektetésével a ruletten akkor miért van ilyen sok csóró az országban? Szerintem nem 1/2^20 a valószínűsége annak hogy 20-szor egymásután nyerjek mert a 20 esemény egymásra épül.

Ezek után azt hiszem felesleges vitatkozni. Sikerült elérned, hogy ezután senki nem áll le veled vitázni, mert téged nem lehet észérvekkel meggyőzni. A matematikához pedig szintén semmi közöd. Azért ilyen csóró mindenki, mert több, mint egymillió próbálkozásból 1x jön be. ÉRTED??? Tehát ha az országba mindenki játszana ilyet, akkor csak 7-8 ember nyerne.


szomb. jún. 25, 2005 22:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nokia.6230 írta:
Ok.
Hogy tudod számszerűsíteni azt hogy ha a 20 játék közben egyszer nem nyersz akkor bukik az egész pénzed és az egész folyamat kezdődik előről?

éppen ezt a megszakadó folyamatot hivatott jelképezni a kb 1/1milliós esélyed. (magyarul 1 millió próbálkozásból 1szer sikerül zsinórban 20szor nyerni. tehát nem 1milliószor kell pénzt feltegyél, hanem egymilliószor kell próbálkozzál, amiből 999.999-szer az lesz az eredmény, hogy valahányadik gurításnál elbukod azt amit addig befektettél)

nokia.6230 írta:
Ok.
Ha igaz amit mondtok és tényleg ilyen sima lenne 100 milliót leakasztani 100 forint befektetésével a ruletten akkor miért van ilyen sok csóró az országban? Szerintem nem 1/2^20 a valószínűsége annak hogy 20-szor egymásután nyerjek mert a 20 esemény egymásra épül.

pontosan azért ~1/2^20 ha nem épülne egymásra, akkor simán ~1/2 lenne :D


szomb. jún. 25, 2005 21:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség