Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. szept. 19, 2024 17:42



Hozzászólás a témához  [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 104  Következő
Mekkora FM adót? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Na, megráncigáltam a tekerenceket. Most ugyanakkora műszeritérést 0,5A mellett éértem el.
Ha a titan leadja az összes kakaót, egy egyszerű félhullámú dipóllal(2db 70 cmes pálca a ház tetején, normál házak vannak a környéken) mennyire kellene kb elmennie?
Azon gondolkoztam, hogy hátha kevés pówert ad le a vera a 2n2219el, és a leégett titán előfokát használnám fel még erősíteni.


szomb. jún. 18, 2005 12:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Jó, de nem volt itthon 7824... Akkor is két soros diófa kellene a 36V miatt.
Asszem ez az ic 35Vnál többet nem szeret.
Szegény végtranya ment vakációzni :( Eltávozott az örök tranyómezőkre...
Nekem semmi szűrű a vég után, valszleg ez lehet a hiba(zavarás).
Amúgy az érdekes, hogy amikor meghótt, a vég előtti trimmereket tekertem, a kimenetet még 15Von beállítottam. De akkor valszleg nem jól.
A teketcseit széthúztam, úgy nagyobb volt a pówer amíg volt. Ezt a másikkal még nem csináltam meg, nehogy az előző sorsára jussak.
Kimentem az utcára, a telóval fogtam az adást, de elég gáz... 3 utcával arréb már recseg és távolodva gyorsan megszünik a jel.

Még a tekercseket megpróbálom széthúzni, hátha segít valamit.


szomb. jún. 18, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gergo04: érdekes, hogy sikerült kinyirni a titánt. bár mindent ki lehet nyirni ha az ember "ügyes". a kimeneti soros trimmereket sose tekerd minimum állásba, mert ez erős kiváltó oka lehet a tranyóból felszálló füstnek. megmérted a tranyót, tényleg döglött? melyik 2n? gondolom a vége...
az áteresztőtápnak nem kellene mászkálni, én 7824et használok és 4148as diódákkal huzigálom fel a gnd-jét. nekem elég stabil a fesz, amit ad.
asszem majd én is rittyentek egy ilyen power indikátor műszert...
mi az hogy tőled 30 méterre más senkit sem zavarsz??? egyáltalán nem kellene senkit sem zavarni. nálam ha 80wattal elszabadult a pokol, akkor is simán tisztán jöttek már a 3-4tizedre levő adók is. illetve a felharmonikusra is oda kell figyelni... nekem a verában is van egy szürö, bár az neked is benne van sztem. illetve a végfokban beépitve egy collins tag és utána még egy brutális gyári felharmszűrő.
ez a 2-3 falu merész állitás, mert nem mindegy hogy a szomszéd falvak DX-ereinek, vagy a szomszéd faluban vókmennel... mert van kollega aki ugyanezt a szlogent mondta, hogy szomszéd falvak, de ő ~1300W ERP-t képzelt el...


szomb. jún. 18, 2005 8:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
radon: látom hogy pannondxc-n hirdeted az adódat.
a 60watt az bly94-gyel áll elő? az rds-edről tudnál mesélni bővebben? mindenképpen érdekelne a téma, ha kikapcsolom akkor mindent felejt, és újra kell proggolni, vagy eleve csak szgépröl megy a téma, vagy hogy van ez? illetve kérdeztem már a támogatott rds fícsögöket is PS, PI, stb...
illetve ha már felkináltál hozzá rajzokat (kapcs, nyák, ültetés) akkor kiváncsiak lennénk rá!

vannak esetleg képek a komplett cájgról? érdekelne mint technikai csemege (más hogyan épitkezik, stb...)

előre is köszi!


pén. jún. 17, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Na, csináltam egy picit erősebb dipólt, beállítottam az adót.
Még jó, hogy 2 panelt vetem a 2N-ből :? Az első alany valahogy meghótt. Nincs nagy áram, de egy 12ohmos ellenállás elégett. Nem is akartam vele törődni, betettem a másikat, amivel könnyebben boldogultam, azonnal beállítottam, jobban megy, mint az elődje. Sztem valami gáz lehetett a véggel...
Mind1... Már megy és az a lényeg. 36V-ról megy 28Vos áteresztőtáp(2N3055), eredetileg 27.1V, de eléggé mászik a fesz, volt már 29 közelében is... Érdekes.
Trafó az 60VA. Az árama kb.28V-on 1,12A 2N2219-essel és verával hajtva. A pówerméter műszerével vagy 100K-t(2db 47k potit, hangoláskor kondi mellett ezeket is tekertem, hogy a pówer elférjen a skálán) kötöttem sorba, így mozog a skála elején. Még nem néztem meg, meddig terjed, de nekem nem is kell sok, 2-3falunyi bőven elég lenne.
Tőlem már vagy 30m-re senkit sem zavarok, mindent lehet fogni.

radon
Este hánykor kapcsolsz be? Kíváncsi vagyok rád... Már ha eddig elhallatszol(sztem nem, de megpróbállak befogni)


pén. jún. 17, 2005 18:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hi!

ros-co: veronikát a http://www.veronica.co.uk cimen tudod megsasolni, innen tudsz is rendelni.
számomra kicsit kultúráltabbnak tünnek a Broadcast Warehouse cuccai, itt vannak nagyon szaftos dolgok, de jól meg is kérik az árát.
http://www.broadcastwarehouse.com
most hirtelen több nem jut az eszembe
de a gugli biztos okosabb mint mi, LPFM, Low Power FM transmitter, stb kulcsszavakra csk ad valami okosságot.
sok sikert!


pén. jún. 17, 2005 14:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hy all!

Segítség kellene: megkerestek adó építés ügyben (legális). Veronica, vagy max-1 panel beszerezhetőség kellene, esetleg más készen kapható 1W körüli PLL-es modul. Az RDS, sztereó részt, meg a végfokot én csinálnám hozzá.
De úgy érzem, hogy felesleges lenne nekiállni a PLL-es panelnak, hiszen lényegében ugyanazt készíteném el...


csüt. jún. 16, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gergo04: akkor hajrá, reméljük minden rendben lesz!
ha van valami irj!

radon: hmm. egyszerü RDS az nagyon jó lenne, vevő lennék rajzokra egyébre mindenképpen!
milyen fííícsöröket tud? PS, PI, PTY, DI, M/S, RT, AF,...?

bárki: teflon lemez 0,2-0,25mm illetve kicsit vastagabb olyan 20x20 cm vagy kicsit nagyobb merrefele szerezhető be?
kellene még ónozott acéllemez, ilyen forrasztható ****, de jó nagy, tehát 50x40cm-es táblákban...
illetve kicsit kisebb, olyan 30x30-as rézlemez.


csüt. jún. 16, 2005 11:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás Re: Radio30
radon írta:
Sziasztok, uzemel a 60W-os pirate(estefele), tiszaujváros kornyeken, ha van van itt valaki a forumon a kornyekrol, kukkolj bele a 107.9 -be, RDS -ben a teloszam.
---------------------------------ez reklam volt :wink: ------------------------



Ha valakit erdekel egyszeru, mikrovezerlo nelkuli RDS (sajat fejlesztesu, RAM-mal mukodik), felrakom majd a www.petyamuvek.atw.hu ra,...
jovo heten remelem sikerul beszkennelni egy csomo mindent.

Udv mindenkinek, Radon.


Ez szerintem többünket is érdekelne! :D :lol:


csüt. jún. 16, 2005 9:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 13:11
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Radio30
Sziasztok, uzemel a 60W-os pirate(estefele), tiszaujváros kornyeken, ha van van itt valaki a forumon a kornyekrol, kukkolj bele a 107.9 -be, RDS -ben a teloszam.
---------------------------------ez reklam volt :wink: ------------------------



Ha valakit erdekel egyszeru, mikrovezerlo nelkuli RDS (sajat fejlesztesu, RAM-mal mukodik), felrakom majd a www.petyamuvek.atw.hu ra,...
jovo heten remelem sikerul beszkennelni egy csomo mindent.

Udv mindenkinek, Radon.


csüt. jún. 16, 2005 8:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Jah, hogy nem is rajz, csak szöveg.... :)

De meglett, és müxik. Már csak normális antennát kellene kreálnom és mehetne a beállítás és adás. :D


szomb. jún. 11, 2005 18:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Na, van már deprez műszerem! :D

Csak nem találom a rajzot az swr-hez, pedig már áttúrta a topicot....

Tudnátok segíteni?
Köszi.


szomb. jún. 11, 2005 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
gergo04 írta:
Akkor ez pont jó, nem?


Antenna a házban, én meg vagy 60m-re a kertben még fogom az adást :D Ez csak az előfok...
Sztem teljesítményre ott van a 0,2-0,3W körül.


én anno az 1 tranyó + 1 fet (utóbbi csak elválasztó) felépítésű oszcimnak az adását 50-60m-ről zajmentesen vettem walkmannal, úgy, hogy a sugárzó egy 10cm-es huzakldarab volt, és az oszci bent volt a házban...


csüt. jún. 02, 2005 17:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Akkor ez pont jó, nem?


Antenna a házban, én meg vagy 60m-re a kertben még fogom az adást :D Ez csak az előfok...
Sztem teljesítményre ott van a 0,2-0,3W körül.


csüt. jún. 02, 2005 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
a titánnak 0,2-0,4W kell.


csüt. jún. 02, 2005 17:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Még egy kérdés: jó lesz ez az "antenna"? Vagyis hogy nem vágja-e ki a végfokot? 75ohmos koaxon megy hozzá a póver. Sima tömör rézhuzalból van.
Tudom, tudom, hogy gány, de ez volt eddig is egy deszkán kiállítva a műhely tetejére. Onnan ment az adás a szűk környékembe...
Most meg behoztam, hogy majd lesz másik. De még nincs, a véget pedig ki szeretném próbálni...
Ez a vég majd kap normált is, de az időbe telik...

Jah és sajna nincs deprez műszerem :(

www.tar.hu/gergo04/Kep023.jpg

És még1x szégyellem magam emiatt.... :oops:


csüt. jún. 02, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Köszi!

A verát is áramra állítottam be :oops: , akkor inkább építek hozzá műszert. De lehet, hogy nem jó, mert nembiztos hogy van deprez műszerem... Megkellene néznem.


csüt. jún. 02, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
akkor az ugyanaz mint az enyém... :)
nah meglátjuk hogy elég lesz-e a 2219... az biztos, hogy első körben nem fogod túlhajtani.
adsz neki 12 voltot és ott kinagolászod a maxra. a kondik piszkálásával is találsz egy pontot, amit maximumnak hiszel, nem az a maximum, mert nem erre a frekitartoműnyra volt eredetileg a végfok, tehát (80megás titán esetén) a tekercsek enyhe széthúzkodása segiteni fog. de úgyis meglátod mit merre kell piszkálni, hogy növekedjen a póver.
a 3375 felőli oldal a bemenet, jól mondod.
mire vigyázni?
jó táppolaritásra, nem rövidrezárogatni a cuccot sehol se, meg ilyen alapdolgokra...
milyen müszered van amivel hangolsz? mert a max. áramra nem jó, mert becsap. valami pwr/swr mérő kellene, de ha nincs, akkor ha visszaolvasol valahol fogsz találni leirást, asszem medmeksz firkálta le, hogy lehet deprez müszerböl ilyen teljesitményindikátort kreálni...
sok sikert!


csüt. jún. 02, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Jaja, az enyém is smdkondis, no trimmer :( Ebből télleg átépítés lesz...

Vettem 2n2219-et, lecseréltem a vera eredeti tranyóját. Így az áramfelvétel, amit max be tudtam állítani hangoláskor, 45mA/12v.
Szal ez közel sincs 1W kimenő póver. Az oszi maga 12mA-t eszik, szal a wég sztem olyan 2-300mW lehet. Szerintem...
Az meg bőven nem fogja túlhajtani az egészet. Most még csak ilyen próbálkozás lesz, később még tökéletesítem a cuccot... Megfelelő előfok stb...
Most asszem a dipólomra fog menni a kakajó... Egyelőre megteszi :)

Egyelőre elég lesz neki a 12V beállítani?

Mire kell pontosan vigyázni?
Ugye a 3375 felőli rész a bemenet?


csüt. jún. 02, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
háj!

én 2n3055-tel csinálnám a tápot, az nagyon massziv tranyó, erre a célra kiváló. nem lesz nagy áram, mehet a BD is, de az hajlamosabb elfingani, föleg, ha hamisitvány.
ha külön tápról járnak a cuccok, akkor minden további nékül lehet kötögetni egymás után, nem lesz baj, hogy az előfok -test a vég meg +test.
a titán természetesen menni fog átlalakitás nélkül, bár nem eröltetném hosszú időre, mert az 1 watt lehet hogy sok neki. a tekercsekkel is kell játszani egy adagot ahhoz hogy a max teljesitmény meglegyen. csak óvatosan!
lehet elöször kisebb tápfeszről hangolni és utána üzemi táppal utánahangolni kicsit, ha kell...
a 922-es neked is tele van smd kondikkal? mert az enyémben volt egy csomó és trimmer 1 se. szal no tune végfok 2m amatörre, de az ide nem jó, szal az tuti átalakitásos... bár kipróbálhatod, mit csinál ilyen frekin. én nem néztem, kapásból szétszedtem. :D


csüt. jún. 02, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Na, megvannak a panelek... :lol:

Most szereztem egy irdatlannagy(van vagy 6kiló :) ) trafót, 30v meg párszáz watt. Az már elég lesz. Vannak hozzá 4700u/63Vkonik is, 2db.
A táp már tuti masszív lesz.
Szal akkor kell csinálnom egy áteresztőtranyós 28v-os tápot. Van itthon bd249 és 2n3055 is, valamelyikkel megcsinálom.

Akkor a végfokot ráköthetem az előfokra? Az egész külön trafóról megy.
A panel menni fog így átalakítás nélkül? Szerintem a 2N tranyósat használnám ebben az esetben, mert abban vannak trkimmerkondik, ki lehet hangolni az antennára.


csüt. jún. 02, 2005 12:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Huh, mennyi lomot kellett nekem megmozgatni... Nembaj, meglett a trafó meg ráadásul ki is takarítottam :D
Találtam egy 24-36V-os trafit, 60W! Az már elég lesz akkor.
Csak annyi baja van, hogy több rajta a por, mint a rézhuzal :D
Kicsit réi darab, papírszigetelés, sorkapcsok... Hát igen, 1972 már régen volt...
Esetleg kép róla:
www.tar.hu/gergo04/Kep020.jpg
www.tar.hu/gergo04/Kep022.jpg
De csak azért, mert elég koros...

:D :D :D :D
Holnap megyek a panelekért...


szer. jún. 01, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OFF

edl: semmi probléma, nagyon jól levágtam hogy egyetértesz... :mrgreen:
köszi szépen, remélem te is legalább ilyen sikerrel jársz ( na nem osztályzatbelire gondoltam, én soksok 5öst kivánok neked, tudod, ahogy béres zóóóóóóóóóó mondja "K a l a p k a k i" :D:D:D:D )
Oks, várom a hívásod!

ON


szer. jún. 01, 2005 17:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
ha csak a végfok tápját nézzük, akkor is kevés. ha csak az 50%os hatásfokot nézzük, meg azt, hogy ott van az a drága meghajtótranyó is, akkor biza már a 40watton is túlvagyunk majdnem. és nem a csúcsra kellene méretezni a trafót, mert sokat esik a feszeje neki, meg melegszik.
szal ha vannak izmosabb 12voltos trafóid, akkor lehet hogy gettó, de használhatóbb megoldás a sorba rakosgatás...


szer. jún. 01, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
OFF

NW!

Bocs, nem válaszoltam a PÜ-dre, de majd úgyis felhivlak 1-2 dolog miatt. Egyébként elöljároban annyit, hogy totálisan "szolidaritok" veled, ugyanez a vélaményem. És ("és-sel nem kezdünk mondatot, kisfiam!" ne baj tanárnő, lesz_rom! :lol: [az utóbbi szösszenetet a közeledő szóbeli érettségi tudatában irkáltam]) persze gratula a villanytanhoz! Mondtam én, hogy menni fog az neked, legroszabb esetben 2-es lesz...

ON, bocs a rádiósoktól!


szer. jún. 01, 2005 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Tudom, van is egy pár darab... Csak az nem olyan elegáns :D
De találtam frankó videótrafókat :D 27 ill 32 W-os trafók. Ezekben van több tekercs, így kijönne a kellő fesz. De: mekkora áramra számítsak?
Mert diszipációval együtt nekem kevésnek tünik a trafó 32W-ja.


szer. jún. 01, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
azt mondtad, hogy van sok 12voltos traffantyúd. sorba két ilyen trafót, ebböl ~24V ezt egyenrángatva olyan 33V körüli egyenfeszed lesz, ezt már könnyü 7824-gyel meg egy adag felhúzódiódával 28voltra pofozgatni.


szer. jún. 01, 2005 16:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Idézet:
ezek amikről beszélünk, mind 24-28voltról mennek


Affene.... :?
Megtaláltam a zsír kis 60W-os 24V-os trafimat, de közben szembesültem a ténnyel, hogy le van égve.. :( Sőt még ED vagymilyen lemezekből áll, szétszedni rémálom.
Na akkor PC-táp átbarkácsolás lesz ebből 24V-ra. 8)
Vagy még turkálok, hátha lesz más...


szer. jún. 01, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hi!

eszembe volt, akartam is írni, ezek amikről beszélünk, mind 24-28voltról mennek. a 922-nek a katalógus szerint a 28V a max. üzemi tápfesze. jó hűtéssel lehet 30volton járatni,de ez már tényleg a teteje, nem kell tovább eröltetni, mert elégtelen hűtés, nagy swr, illetve mars-vénusz együttállás esetén eldurranhat, az meg nem jó... :D
a 922 és a 2n cuccok is 28 Voltosak.


szer. jún. 01, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Lenne még valami...

Mekkora fesz kell a végnek? Mert elkezdtem itthon keresni táp-ügyben.
14V/4A kapcstápot már találta.
Elég lesz?


szer. jún. 01, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Na ok, akkor asszem a héten még elugrok a panelekért.


szer. jún. 01, 2005 13:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hmm

én is ilyen kész 922-es **** vettem anno a nagy végem meghajtásához. an enyém olyan volt, hogy pozitiv testes, 10mm vastag alu tönkre szerelve, ónozott árnyékoló dobozban volt, és kt922a és kt922b volt benne, igy 0,5wattról 14wattot lenyomott... a szopás az volt vele, hogy a nyák körbe be volt varrva a dobozba, tehát az alkatrészek kiforrasztgatása után elég sokat szoptam a nyák kiszedésével a dobozból... forrasztópáka, szúróláng és kalapács alkalmazásával is vagy 1 óráig eltartott. tisztára leizzadtam és még az égett nyák szaga is... pfff :mrgreen: amúgy én is asszem ezerötért vettem :lol:
a kisebbik tranyót elküldtem vakációzni, azóta is a zacskóban a többi tranyóhaverjával szürcsölgeti a koktélt, a nagyobbiknak meg csináltam egy jó kis ónozott nyákot, összeraktam, kihangoltam, azóta is gályázik, én elégedett vagyok vele.
a 922es jószágok egy csöppnyit kevesebb kakaót adnak, de a tokozásuk, szerelésük sokkal alkalmasabb rf célra, mint a titánban lévö 3lábas barátaink. :D
bármelyik szettet veszed, korrekt nyák esetén könnyü velük frankón müködö végfokot épiteni.
amúgy én személy szerint ezesetben inkább ruszkipárti vagyok, a 922 széria elég jól sikerült, nem nagyon pusztul ki...


szer. jún. 01, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Köszi! :D

Most dumáltam a fickóval, asszonta, van neki 2N tranyós és kt922tranyós is, csak az valami dobozolt valami...

Amúgy kicsit drága, 1500! De legalább a közelben van...

Szerinted melyik lenne jobb? Vagy vegyek 1et-1et?(Mert kettőt akarok venni..)

Amúgy a táppal nem volna gond, van itthon annyi kapcsitápom(12v) meg egy pár traffancs is... Szal megoldható lenne a végfok külön ellátása.


szer. jún. 01, 2005 10:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hi!

természetesen segítek. az a helyzet, hogy a pozitiv test nekünk nem nyerő, mert a tranyók npn tranyók, földelt emitteres üzemben zötyögnek, ebből következően a negatív a test, a pozitiv a tápfesz. a titánban alkalmazott forditott helyzet csak kényszermegoldás. ha jobban megnézed a panelt, akkor látod, hogy egy csomó feleslegesnek tünő alkatrész van rajta, kondik, ellenállások, azok mind a forditott táp miatt vannak, mert a tranyók abban is a normális módon müködnek, csak a nyákon a kimeneti pont meg a bemeneti pont testje van a +ra ültetve kis trükköléssel. szal ez nekünk azért, baj, mert nem lehet az eégsz pereputtyot közös tápról müködtetni, mert a két panel között levő koaxnak az árnyékolása rövidre zárná a tápot. bár ha a vlgfoknak tudsz külön tápot adni, akkor semmi probléma.
ha nem, akkor titán szétszed, átalakit. a dolog egyszerü, visszarajzolod a panelt (én ezt már megtettem, vagy a brg modult rajzoltam visza??? fene tudja, megnézem), és utána a sallangokat elhagyod. ugyanazokkal az alkatrészekkel összerakható -testre.
nyákgyártás: sniccerrel kis szigeteket vagdosol, a megmaradó telefólia a test, a szigetekre szereled fel a felszerelnivalót.
majd túrkálok neked titán rajzot, lehet hogy át is rajzolom neked, ha lesz kis időm.

antenna: ahogy gondolod. a tripleg sem rossz, nekem is volt egy kisérleti darab összeállitva, amphenol csatlakozó és rézdrót rulez. elég jól lehetett vele adni venni, vételben nagyon király antenna. nagyon szépen jöttek vele a szlovákok :D annak ellenére, hogy tetőtérben volt (ugye a huzal nem túl időjárásálló kivitel.) azért nem ezt épitettem meg élesben, mert elég macerás lett volna a mechnaikai kivitelezése a dolognak, ugye a vizszintestől eltérő szögben álló radiálok meg egyéb para miatt, nem akartam esztergáltatni semmi ilyen s z a r t hozzá. illetve nem földelt, ami nem jó, mert jönnek a villámok, gyüjti a sztatikus töltést, oszt egyzser kapcsolnám be a cuccot és semmi, mert megfingatta a végfokot. nah ezt megelőzendő, földelt sugárzójú antenna kell nekünk, ezért lett a super j-pole. nameg azért, mert sima réz vizvezetékcsőből összeforrasztgatható, szal tök egyszerü összerakni. a tegnapi viharos erejü szelet röhögve kiállta, szal jól sikerült a cuccos.
az enyémről kép: http://web.interware.hu/kr5891/sjpole cimen található.
méretezés: gugliba beiros a kulcsszót: super j-pole és ontja a találatokat. :D


szer. jún. 01, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Szal most az van, hogy amik nekm vannak előfokok, negatív testeltek ugyebár... Akkor asszem titán szétszed, újat építek. Csak az rf-paneltervezéssel hadilábon állok. :? Elég gáz lesz megcsinálni.
Vagy inkább az előfokot alakítsam át? Ott végülis csak a legutolsó tranyát kell átrendezni, nem? De ha 300mW elég, akkor meg le kell bontani a fél előfokot úgyis... Na ha majd elmegyek a panelért és lesz is, akkor még erre visszatérünk, ha segítessz.

Az antennám nem volt valami pontos, csak "gyorsantenna".

Asszem egyszer csináltam triple leg antennát is, de már az elkeveredett.
Emléxem 3 "lába" volt meg egy vaspálca állt felfelé.

Azt nem is olyan nehéz csinálni. Csak nem tudom hogy kell méretezni. Minden szár l/4?
Hogy néz ki a Te super J-pole antennád? Nem ismerem vagy csak nem ugrik be...


kedd máj. 31, 2005 22:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hi!

8-10 wattra még talán elég a sima fóliatrimmer, bár sztem jobb a békesség, és tegyél a kimeneti sorosnak teflonos trimmert. nem sokkal drágább, olyan 225 pénz körül van.
a 2n3375 már olyan 300mW-röl hozza a teljes kivezérlést.
amúgy a titán panelben az első fokozat a 2n3375, a második 2n3632 és a végén olyan 15-17 watt jöhet ki. arra oda kell figyelni, hogy a gyári titán panel pozitiv testes, szal jó polaritással bekötni! amúgy ha szétszeded a titán panelt és átépited negativ testesre, akkor azokkal a porvédös teflonos trimmerekkel nyugodtan lehet dolgozni...
a félhullámú dipólt V vagy H polárban tetted fel? V-be érdemes, ha körsugárzót akarsz, mert H-ban irányitott antennaként viselkedik, az előre-hátra viszonya 0dB és a sugárzási iránya a dipól hossztengelyére merőleges. a nyílásszögére most nem tudnék pontos adatot mondani, igy nem is mondok.
ha rendesen illesztve van az az antenna, akkor annál egyszerübbet nem találsz.
amúgy ha van kedved szórakozni és komolyabb mechanikai melót is bevállalsz, akkor lehet próbálkozni egyéb, már nyereséggel is rendelkező körsugárzóval, pl: kollineáris dipólusok, J-pole, super J-pole, triple leg (asszem ez is nyereséges annak ellenére, hogy sima l/4-es darabokból áll, mert a 3 radiálja egymásra 120°ban van és a radiálok szögfelezője a kitüntetett sugárzási irány)... (ezek az antennák mind mind V polárosak) nekem super J-pole van fent, olyan 4-6dB nyeresége van, elég brutális. edl tanusítja. :D

estimese off :D


kedd máj. 31, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Huh, talán lesz Titán-panelem! :D :D

Most emileztem egy fickónak...

Abból mekkora a legnagyobb pówer, ami kijön? 20W esetleg?


kedd máj. 31, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Üdv.

Lenne egy kérdésem, hogy mekkora teljesítménytől kell a nagyobb trimmereket(nem a kicsi fóliatrimmerkondikat) használni?

Elkezdeném egy "nagyobb vég" készítését, 2n3375-öt néztem ki hozzá.
Elvileg úgy 8-10W-ot akarok belőle kipréselni, az nekem elég lenne talán.
Meghajtásra az 1w-os vco-s vera lenne.

Szóval ebben az összeállításban kellene nagy trimmer vagy elég volna a kicsi? Ha nagy kellene, honnan vehetnék?

Most egy félhullámú dipól van fent. Tudtok esetleg egy nagyobb hatású hasonlóan egyszerű antennát?

Köszi.


kedd máj. 31, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
a te TV vevőd is faja, van egy adag időm igy a matek szigorlatra készülés közben, már fejlesztem a hasonlóan egyszerü és költségkimélő kialakitású TV adót, de már vannak rémképeim a műholdadóval kapcsolatban, de azt majd késöbb közlöm le az újság hasábjain... :D

villanytan szigorlat volt, megvan, kettes, de ahhoz képest, hogy 3-4 nap lájtos f @ s z v e r é s volt a felkészülésem, ahhoz képest nem rossz az eredmény. szal nekem jó a kettes, a többi meg le van s z a r v a.
hisz ismersz, tanulni lusta vagyok, főleg ilyen melegben... :D

nem szeretem a cenzúrázó kreténségét ennek a fórumnak. grrr :twisted:


hétf. máj. 30, 2005 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
NW!

Tudok egy hasonlót:
detektoros TV

felmégy a Széchenyi-hegyre, a TV-adó mellé. fogsz egy TV-képcsövet. előveszel egy germániumdiódát, az egyik végét ráteszed a képcső rácsára, a másik végére pedig egy drótot teszel.
ha elég közel mész, drót sem kell antennának. ha még közelebb, akkor már dióda se kell.

egyébként a csöves adóról még annyit, hogy ha 380-at adsz neki, akkor kijön 0,5KW.

tranyóval is lehet ilyen egyszerű adót épiteni.
az oszci kimenetét rákötöd a KT931A bázisára. az emmitert a földre teszel, a kollektornak adsz 28V-ot. a kollektor és a föld közé mehet az antenna. a tranyót hűteni is kell ám, pl. intenziven fújod, vagy beteszed a cájgot a mélyhűtőbe.

OFF:
NW!
Hogy sikerült az elektró-vizsga?


hétf. máj. 30, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
szal. a helyzet tök egyszerü.
én eltetettem neked egy atomdurva adócsövet... 300watt. egész budapest lefedhető vele ha ügyes vagy.
szal. el köll menni a teszkós stuffért, amiben ott ketyeg a modulátor
szal. rádióboltba bemenni, mondani, hogy a józsival le lett zsírozva tegnap, hogy jössz az adócsőért, oszt most itt vagy.
szal. ha hülyének néz, mondd, hogy nincs kitéve, pult alatt van a cucc, a főnökkel lett megdumálva.
szal. leszurkolod a pííízmagot, van adócsöved. vigyázz le ne ejtsd, mert ez törik, ez nem tranyó.
szal. hazamégy, adócső alsó két kivezetésére ráköcc két drótot oszt bedugod a kettőhúszba.
szal. még ne dugd be, mert elszáll.
szal. a csö tetején levö kivezetésre kell tenni egy 70centis drótdarabot
szal. rátenni az egész kócerájt a teszkós stuff tetejére...
szal. megnyomni pléj gombot
szal. most beqrni a kettőhúszba a drótot és egész bp-n üvölt a nemmmmmtommmmilyennn effemmm

éééérrrrteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeed :lol: :lol: :lol: :lol:

u.i: bocsi... :twisted:


hétf. máj. 30, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://giles.5u.com/

itt a srácok egy kis adót megfejeltek.
talán ezt meg kéne próbálni.
milyen antennája van? csak egy derót?


hétf. máj. 30, 2005 14:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Hi.Nincs valami jo 5letetetk tescoban kaphato FM ados discman hatotavolsaganak novelesere?10000 penz,szep+stereo hang,50-100 meter hatotav.


hétf. máj. 30, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hi!

electrade-nél van 38kilós kő asszem, igaz hogy most már nem aktuális... a haverom szerzett valahonnan 19megás kavicsot, most az zörög a 99es kóderben... :D
bár azért érdekelne a te forrásod is, a fene sem tudja, mikor lesz rá szükség...

edl: érettségivel hogy állsz?


vas. máj. 15, 2005 13:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Szerintem nem csak ot erdekli:)


pén. máj. 13, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
hátha vkit (pl. NW) érdekel: tudok 38kHz-es kavics beszerzési helyet.


pén. máj. 13, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 13:11
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ténleg nagyon kihalt a lekesedés :((

Múlt héten medobtak (ócsón) egy bly94-el....:)
...........még a végén újra lesz xxxxx adás Miskolcon.
Ugytom ez a tranya elég sokat tud,
tán még valami védelem is van benne????
Mindenesetre többet ér mint az orosz kt931.

www.petyamuvek.atw.hu
nics még szinte semmi, de azért gondoltam közkinccsé teszem.


Üdvözlet mindenkinekk.
-------------------------------
Radon.


csüt. máj. 05, 2005 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hali Gafly!

szerintem is aranyos, ismerem ezeket a helyes kis LDMOS-okat, egy baj van velük. hogy itthon nem lehet kapni, illetve külföldről hozatni kész anyagi tönkremenés. bár ha nyertél egy lottó ötöst és veszel nekem egykét ilyen tranyót, akkor megigérem, valahogy épitek vele egy müködö végfokot. :D
bár ha ekkora kakaó kellene, akkor asszem inkább olyat jáccanánk, mint a hajléktalanok, csöveznénk... jó kis ruszki csövekkel. pl Gi7B a maga 300 körüli wattjával egész jó... :)


kedd máj. 03, 2005 9:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Lehetne valami jobb tranyokkal is jatszani,
ez a csalad pl. tok aranyos:

http://www.advancedsemiconductor.com/pdf/blf861a.pdf


kedd máj. 03, 2005 7:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönjük, megvagyunk! :)
A cucc a szekrény tetején hever, antenna is alszik, illetve vételben hasznositva... pedig most lenne nagyon faja a cucc... tiszta szterejjjjóóóó, soksok povvvvvvaa, de hát a nálunk nagyobbak úgy akarták, hogy csend legyen. pesten mindenképp.
többet nemtok elmondani, kérem kapcsojjja ki!

u.i: azé ha errefele néznek a többi pajtikák, akkor hozzájuk intézek kérdést, hogy RDS ügyben valami ketyerét kellene keresni, ami occsó, meg okos, meg kicsi, meg aranyos, meg ilyesmi... :D azaz kinek milyen kajza van, ami jó? mert a pirás kicsi nekem ugyan 10et nem ér, hogy megrendeljem.
hirtelen meg eszembe jut még az a nagy stuff, amit én linkeltem be, de a fene se tudja, hogy az most jó-e vagy sem...
nah ébresztőnek ennyi elég volt... :wink:


hétf. máj. 02, 2005 17:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 104  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség