Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 20:24



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
Trabi TM írta:
...kint hagytam a kocsit járó motorral, akkor senki nem ült a kocsiban, sem vezetés képtelen, sem olyan, aki tudna vezetni, ezért nem értettem, hogy az miért lenne részemről akár gondatlanság, akár törvénysértés...
Ez olyan, mint ha nyitva hagyod a lakásodat, amíg elmész 2 órára valahová.

Ha nem megy be senki, akkor nem történt semmi.
Ha bemegy, akkor meg...


Bocs Mr. Bear de ez most ide nem jó példa.

Ha nem zárod be a házad és bemegy a tolvaj akkor:
1) mind a két esemény együttes teljesülése kell (nyitva hagyod + tolvaj)
2) mind a ketten hibáznak (tolvaj - bűncselekmény, Te - felelőtlenség)
3) a dologból neked lesz károd tehát a Te felelőtlenséged 3. szereplőnek nem okoz kárt

Úthengersofőr elmegy kávézni és bent hagyja a kulcsot és egy járókelő akárki beindítja a cuccost és fasírtot csinál valakiből:
1) mind a két esemény együttes teljesülése kell (kulcs bent, idegen beszáll)
2) mind a ketten hibáznak (idegennek nincs joga odaülni, sofőr felelőtlen gondatlan)
3) a dologból A 3. VÉTLEN SZEMÉLYNEK LESZ KÁRA akiből fasírtot csinálnak

ezért nem jó a traktoros cuccost összehasonlítani a tolvajos dologgak


vas. okt. 30, 2005 16:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Macika írta:
Ha bemegy, akkor meg...


Ez tiszta, de ha bemegy, akkor nem én sértek törvényt, hanem aki bemegy...
Rossz ez így, hogy ketten kétfélét mondtok és keresztbe véditek a saját igazatokat. :)


vas. okt. 30, 2005 15:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Ha bemegy, akkor meg...


Ez tiszta, de ha bemegy, akkor nem én sértek törvényt, hanem aki bemegy...


vas. okt. 30, 2005 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
...kint hagytam a kocsit járó motorral, akkor senki nem ült a kocsiban, sem vezetés képtelen, sem olyan, aki tudna vezetni, ezért nem értettem, hogy az miért lenne részemről akár gondatlanság, akár törvénysértés...
Ez olyan, mint ha nyitva hagyod a lakásodat, amíg elmész 2 órára valahová.

Ha nem megy be senki, akkor nem történt semmi.
Ha bemegy, akkor meg...


vas. okt. 30, 2005 15:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Bekeverek itt a nagy vitába.... erről hallott valaki valami érdemit?

Szeretne élete hátralevő részében ingyen áramot? Egy olyan eszköz lehet az öné, mely segítségével tetszőleges értékre állíthatja villanyórája számlálóját. Az eljárás 100%- ban biztonságos és lebukásmentes, nem mutatható ki később semmilyen módon (nem kell plomba eltávolítást, bontást végezni). A műszer megvétel előtt kipróbálható. Ára: 99. 999 Ft ieruioeur

--------------------------------------------------------------------------------
Hely: Budapest Feladás dátuma: 2005-10-30
Feladó neve: ingyenaram Lejárat dátuma: 2005-11-06
Ár: 99.999
Hirdetés azonosító: 4387995


Hát, ha ez igaz lenne, elég hamar cserélésre kerülnének a mostani villanyórák, de szvsz nem megoldható 100%-os lebukásmentesen.


vas. okt. 30, 2005 14:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Nem kéne összekeverni a Trabi esetére adott válaszomat az eredeti felvetéssel.

Azzal, hogy bárkinek(!) otthagyod a járó motorú járművet kulcsostol, mindenestől, azzal kimeríted a járművezetés tiltott átadása c. bcs-t.
Ezen nincs mit ragozni.


Na igen, amikor írtam, akkor még gyerek benthagyásról szó sem volt, azt én is utólag olvastam csak, hogy a traktoros hagyta bent a gyereket, már ha ez igaz...

Pesze ebben az esetben teljesen más a dolog, mert akkor én engedtem be az autóba/traktorba, így már az enyém a felelősség, de az elején arról volt szó, hogy bemásztak a traktorba. Természetesen, amit írtam, hogy kint hagytam a kocsit járó motorral, akkor senki nem ült a kocsiban, sem vezetés képtelen, sem olyan, aki tudna vezetni, ezért nem értettem, hogy az miért lenne részemről akár gondatlanság, akár törvénysértés...


vas. okt. 30, 2005 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Bekeverek itt a nagy vitába.... erről hallott valaki valami érdemit?

Szeretne élete hátralevő részében ingyen áramot? Egy olyan eszköz lehet az öné, mely segítségével tetszőleges értékre állíthatja villanyórája számlálóját. Az eljárás 100%- ban biztonságos és lebukásmentes, nem mutatható ki később semmilyen módon (nem kell plomba eltávolítást, bontást végezni). A műszer megvétel előtt kipróbálható. Ára: 99. 999 Ft ieruioeur

--------------------------------------------------------------------------------
Hely: Budapest Feladás dátuma: 2005-10-30
Feladó neve: ingyenaram Lejárat dátuma: 2005-11-06
Ár: 99.999
Hirdetés azonosító: 4387995


vas. okt. 30, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
Amennyiben TUDATOSAN hagyod benne a kulcsot és TUDATOSAN hagyod ott bent ülve a személyt és tudatosan hagyod járva a motort ÉS az ottmaradt illető élni kíván a kínálkozó lehetőséggel, akkor bizony megáll a járművezetés tiltott átengedése. Feltéve, hogy az illető ittas, vagy nincs járművezetésre alkalmas állapotban (bármi okból).
Amennyiben van jogosítványa, józan, akkor viszont semmi felelősség nem terhel Téged, esetleg csak ha galibát csinál a járművel, akkor a Neked okozott kárért Téged tesznek felelőssé, magyarul nem fizet a biztosító.


"TUDATOSAN hagyod ott bent ülve a személyt"

Pillanat! Az csak utólag derült ki, hogy a személyt, a gyereket a traktoros hagyta benne!

Alapeset, amiről mi beszéltünk, hogy otthagyod a kocsidat nyitva, kulccsal, esetleg járó motorral.
Nem kéne összekeverni a Trabi esetére adott válaszomat az eredeti felvetéssel.

Azzal, hogy bárkinek(!) otthagyod a járó motorú járművet kulcsostol, mindenestől, azzal kimeríted a járművezetés tiltott átadása c. bcs-t (természetesen kivétel egy olyan munkatárs, akinek van vizsgája arra az erőgépre).
Ezen nincs mit ragozni.


vas. okt. 30, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Amennyiben TUDATOSAN hagyod benne a kulcsot és TUDATOSAN hagyod ott bent ülve a személyt és tudatosan hagyod járva a motort ÉS az ottmaradt illetõ élni kíván a kínálkozó lehetõséggel, akkor bizony megáll a jármûvezetés tiltott átengedése. Feltéve, hogy az illetõ ittas, vagy nincs jármûvezetésre alkalmas állapotban (bármi okból).
Amennyiben van jogosítványa, józan, akkor viszont semmi felelõsség nem terhel Téged, esetleg csak ha galibát csinál a jármûvel, akkor a Neked okozott kárért Téged tesznek felelõssé, magyarul nem fizet a biztosító.


"TUDATOSAN hagyod ott bent ülve a személyt"

Pillanat! Az csak utólag derült ki, hogy a személyt, a gyereket a traktoros hagyta benne!

Alapeset, amiről mi beszéltünk, hogy otthagyod a kocsidat nyitva, kulccsal, esetleg járó motorral.


vas. okt. 30, 2005 14:22
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Elolvastam, és fogjuk rá, hogy meg is értettem, de ettől még, ha a saját magántulajdonú autómban bennhagyom a szintén saját magántulajdonú kulcsomat, attól szerintem még ez SENKIT nem jogosít fel arra, hogy beüljön, esetleg el is indítsa, és el is hajtson azzal.

Ez nálam a lopás fogalmába tartozik.

Más kérdés, ha odaadom neki a kulcsot, az már beletartozna a Te általad belinkelt kategóriába...
Amennyiben TUDATOSAN hagyod benne a kulcsot és TUDATOSAN hagyod ott bent ülve a személyt és tudatosan hagyod járva a motort ÉS az ottmaradt illető élni kíván a kínálkozó lehetőséggel, akkor bizony megáll a járművezetés tiltott átengedése. Feltéve, hogy az illető ittas, vagy nincs járművezetésre alkalmas állapotban (bármi okból).
Amennyiben van jogosítványa, józan, akkor viszont semmi felelősség nem terhel Téged, esetleg csak ha galibát csinál a járművel, akkor a Neked okozott kárért Téged tesznek felelőssé, magyarul nem fizet a biztosító.


vas. okt. 30, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
http://www.ebaumsworld.com/videos/matrixmouse.html

http://glennferon.com.nyud.net:8090/portfolio1/index.html


vas. okt. 30, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
Trabi TM írta:
Macika írta:
Na, itt a baj. Hogy oda nem ülhetsz be, mert nincs hely. Mert ott ül a traktor vezetője. Ha meg nem ül ött, akkor nem lehet slusszkulcsos, járó motorú.
Érted?


Ezt mondjuk én sem értem.

Anno mikor még családi házban laktam, egy kisvárosnak a szélén, gyakorlatilag az utcán általában 0 forgalom volt, ha csak hazaugrottam valamiért, én sem állítottam le a kocsimat, sőt még a kulcs is benne maradt :) , igaz nekem nem tarktorom, hanem trabantom volt, de nem hinném, hogy én ezzel valamit is vétettem volna a törvény ellen :roll: , vagy legalábbis én nem tudok róla...
BTK: járművezetés tiltott átengedése.


tévedsz, gépjármű önkényes elvitele.
Azt hiszem, ebben nem kéne okoskodnod. Hidd el, ezt én tudom jobban.
Egyébként nem gépjármű, csak jármű. És nem elvitel, hanem elvétel.
Az alapvető különbség, hogy a jármű önkényes az magát a jármű későbbi vezetőjét hivatott büntetni, a járművezetés tiltott átengedése pedig azt, AKI átengedte.
De ha linkkel bebizonyítod (pl. ahogy én tettem, BTK), akkor állok elébe, beszéljük át, miért Neked van igazad.

Mindenesetre maradjunk annyiban, hogy ha valakinek a rendelkezésére bocsájtod a slusszkulcsot és ott hagyod a járó motorú járművet neki, akkor járművezetés tiltott átengedése a tényállás, amennyiben 'ügy' lesz belőle.


vas. okt. 30, 2005 13:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Elolvastad, megértetted, nem? Ilyenek a magyar jogszabályok.

Egyébként nem Te leszel a hibás, hanem TE IS elmarasztalható leszel.


Elolvastam, és fogjuk rá, hogy meg is értettem, de ettől még, ha a saját magántulajdonú autómban bennhagyom a szintén saját magántulajdonú kulcsomat, attól szerintem még ez SENKIT nem jogosít fel arra, hogy beüljön, esetleg el is indítsa, és el is hajtson azzal.

Ez nálam a lopás fogalmába tartozik.

Más kérdés, ha odaadom neki a kulcsot, az már beletartozna a Te általad belinkelt kategóriába...


vas. okt. 30, 2005 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pampika írta:
Hardside írta:
De azert nagy felelotlenseg volt a gyereket az ovoda mellett egyedul hagyni a fulkeben.

Magyarán a hapsi vitte a gyereket a fülkbe és hagyta ott :shock:
Ha mondjuk pl. az unokája volt,aki nem elõször ült a traktorban,akkor simán elképzelhetõ,hogy értett a vezetéséhez,vagy legalább nagyvonalakban volt róla foggalma,mert nekem is van olyan haverom,aki már óvodás korában traktorozott,10 évesen meg már beülhetett a zsigába,mert falun nem nézik annyira,ki ül a kocsiba a szántóföld szélén.


fogalma.

"De azert nagy felelotlenseg volt a gyereket az ovoda mellett egyedul hagyni a fulkeben."

ilyen a média. Csak a döntő részlet mondják (vagy sem) el utólag.


vas. okt. 30, 2005 12:14
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Trabi TM írta:
Macika írta:
Na, itt a baj. Hogy oda nem ülhetsz be, mert nincs hely. Mert ott ül a traktor vezetõje. Ha meg nem ül ött, akkor nem lehet slusszkulcsos, járó motorú.
Érted?


Ezt mondjuk én sem értem.

Anno mikor még családi házban laktam, egy kisvárosnak a szélén, gyakorlatilag az utcán általában 0 forgalom volt, ha csak hazaugrottam valamiért, én sem állítottam le a kocsimat, sõt még a kulcs is benne maradt :) , igaz nekem nem tarktorom, hanem trabantom volt, de nem hinném, hogy én ezzel valamit is vétettem volna a törvény ellen :roll: , vagy legalábbis én nem tudok róla...
BTK: jármûvezetés tiltott átengedése.


tévedsz, gépjármű önkényes elvitele.


vas. okt. 30, 2005 12:11
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Más példa, de ha kint hagysz a konyhaasztalon egy töltött lõfegyvert és azzal a 5 éves kisfiad kiírtja a fél óvodát, akkor jogosan fog rádrozsdásodni a börtönben a mûanyagbilincs!
Mert a Te feladatod (mint a veszélyes üzem kezelésére kiképzett személynek), hogy a veszélyes üzemet ne hagyd felügyelet nélkül.


kisfiadna, itt a lényeg! Azért a gyerekért én vagyok a felelős.

Ha kint hagyom a konyhasztalomon (hogy pontos legyek) és a szomszéd kisfia átjön, anélkül hogy a kutya hívta volna, stb., stb. akkor, ugye, már jóval kevesebb a felelőségem?

Ráadásul a lőfegyver nem jó példa, hisz külön szabályok vannak rá. Zárható helyen kell tartani, stb., míg ugyanez nem igaz egy sluszkulcsra.

Ne tessék saját felelőségünket mások nyakába varni, ezt te szoktad mondani Macika. A gyerek saját felelősége pedig a gondviselőé, illetve az ő által átruházott személyé.


vas. okt. 30, 2005 12:09
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Hardside írta:
De azert nagy felelotlenseg volt a gyereket az ovoda mellett egyedul hagyni a fulkeben.

Magyarán a hapsi vitte a gyereket a fülkbe és hagyta ott :shock:
Ha mondjuk pl. az unokája volt,aki nem először ült a traktorban,akkor simán elképzelhető,hogy értett a vezetéséhez,vagy legalább nagyvonalakban volt róla foggalma,mert nekem is van olyan haverom,aki már óvodás korában traktorozott,10 évesen meg már beülhetett a zsigába,mert falun nem nézik annyira,ki ül a kocsiba a szántóföld szélén.


vas. okt. 30, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hardside írta:
T68m írta:
nyuszy írta:
joanadavis írta:
Kelly Osbourne :)

...


Segítek: az egy 0.


Õ sem élt a kutyaszexes ajánlattal? :wink:


aha!


vas. okt. 30, 2005 12:03
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:


Tehát, ha kint hagyom az autómat az utcán, benne a kulccsal, és azt pl egy részeg ellopja, akkor az nem lopásnak számít, hanem "járművezetés tiltott átengedése"-nek :?: :shock:
És én leszek a hibás, nem a tolvaj??
Elolvastad, megértetted, nem? Ilyenek a magyar jogszabályok.

Egyébként nem Te leszel a hibás, hanem TE IS elmarasztalható leszel.


vas. okt. 30, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
"Nagy felelotlenseg. A traktor vezetoje az ovoda melletti hazban lakik, onnet indult volna a szantofoldre...Egy magat megnevezni nem akaro asszony annyit mondott, hogy rendes ember a traktoros, biztosan megviseltek a tortentek. De azert nagy felelotlenseg volt a gyereket az ovoda mellett egyedul hagyni a fulkeben. A rendorseg es a munkavedelmi felugyeloseg tovabb vizsgalodik foglalkozas koreben elkovetett gondatlan veszelyeztetes miatt" Kisalfold, okt. 29.


vas. okt. 30, 2005 11:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 


Tehát, ha kint hagyom az autómat az utcán, benne a kulccsal, és azt pl egy részeg ellopja, akkor az nem lopásnak számít, hanem "járművezetés tiltott átengedése"-nek :?: :shock:
És én leszek a hibás, nem a tolvaj??


vas. okt. 30, 2005 11:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Macika írta:
Na, itt a baj. Hogy oda nem ülhetsz be, mert nincs hely. Mert ott ül a traktor vezetője. Ha meg nem ül ött, akkor nem lehet slusszkulcsos, járó motorú.
Érted?


Ezt mondjuk én sem értem.

Anno mikor még családi házban laktam, egy kisvárosnak a szélén, gyakorlatilag az utcán általában 0 forgalom volt, ha csak hazaugrottam valamiért, én sem állítottam le a kocsimat, sőt még a kulcs is benne maradt :) , igaz nekem nem tarktorom, hanem trabantom volt, de nem hinném, hogy én ezzel valamit is vétettem volna a törvény ellen :roll: , vagy legalábbis én nem tudok róla...
BTK: járművezetés tiltott átengedése.


vas. okt. 30, 2005 11:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 387
Tartózkodási hely: Sopron
Hozzászólás 
Hát törvény ellen nem vétettél, hacsaknem Murphy-t is oda nem számítjuk, tudod, az "ördög sosem alszik" elv...
1) Mondjuk néhány gyerek arra játszik, megörülnek az autónak, bemásznak, véletlenül sebességbe rakják (jó, nem Trabira gondolok :-) )
2) Volt már rám bízva olyan kocsi, amelyiknél nem igazán volt maszkolás a váltóban (túl volt már a 20 éven). Ott simán lehetett 1-esből R-t rakni, és elképzelhetőnek tartottam, hogy ha úgy állok meg vele + valamiért elkezd ide-oda mászni az alapjárat, a bumszli tuninggomb miatt esetleg bemászik sebességbe... Bár tény, hogy nehéz elhinni, hogy megtörténhet, főleg, hogy 6 hengeres volt...


vas. okt. 30, 2005 11:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Na, itt a baj. Hogy oda nem ülhetsz be, mert nincs hely. Mert ott ül a traktor vezetője. Ha meg nem ül ött, akkor nem lehet slusszkulcsos, járó motorú.
Érted?


Ezt mondjuk én sem értem.

Anno mikor még családi házban laktam, egy kisvárosnak a szélén, gyakorlatilag az utcán általában 0 forgalom volt, ha csak hazaugrottam valamiért, én sem állítottam le a kocsimat, sőt még a kulcs is benne maradt :) , igaz nekem nem tarktorom, hanem trabantom volt, de nem hinném, hogy én ezzel valamit is vétettem volna a törvény ellen :roll: , vagy legalábbis én nem tudok róla...


vas. okt. 30, 2005 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
Így van.


vas. okt. 30, 2005 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
...ha beülök a (sluszkulcsos, járó motorú) traktorba és ...
Na, itt a baj. Hogy oda nem ülhetsz be, mert nincs hely. Mert ott ül a traktor vezetője. Ha meg nem ül ött, akkor nem lehet slusszkulcsos, járó motorú.
Érted?
Ezért teljesen egyértelmű a traktor vezetőjének a felelőssége.

Más példa, de ha kint hagysz a konyhaasztalon egy töltött lőfegyvert és azzal a 5 éves kisfiad kiírtja a fél óvodát, akkor jogosan fog rádrozsdásodni a börtönben a műanyagbilincs!
Mert a Te feladatod (mint a veszélyes üzem kezelésére kiképzett személynek), hogy a veszélyes üzemet ne hagyd felügyelet nélkül.


vas. okt. 30, 2005 10:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
T68m írta:
nyuszy írta:
joanadavis írta:
Kelly Osbourne :)

...


Segítek: az egy 0.


Ő sem élt a kutyaszexes ajánlattal? :wink:


vas. okt. 30, 2005 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nyuszy írta:
joanadavis írta:
Kelly Osbourne :)

Bár borzasztóan szégyellem a műveletlenségem, ettől semmivel sem lettem okosabb :roll: :wink:

az apja egy rocklegenda (Ozzy Osbourne), nagyjából ennyit érdemes róla tudni. van róluk egy családi-valóságshow (amiről a Győzikét koppintották), asszem az MusicTv szokta még adni. az is nagyon rossz műsor, de az itthoninál azért jobb egy fokkal.


vas. okt. 30, 2005 8:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nem értem a traktoros kérdésben a problémátokat, ha beülök a (sluszkulcsos, járó motorú) traktorba és elütök valakit, akkor ki a felelős?

Nyilván én. Trakotorsra kenni, elég furcsa logika lenne.

A traktoros felelősége nem változik azzal, hogy a cselekményt nem én, hanem egy óvodás követte el.


vas. okt. 30, 2005 5:05
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nyuszy írta:
joanadavis írta:
Kelly Osbourne :)

Bár borzasztóan szégyellem a mûveletlenségem, ettõl semmivel sem lettem okosabb :roll: :wink:


Segítek: az egy 0.


vas. okt. 30, 2005 5:00
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
joanadavis írta:
Kelly Osbourne :)

Bár borzasztóan szégyellem a műveletlenségem, ettől semmivel sem lettem okosabb :roll: :wink:


szomb. okt. 29, 2005 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
Kelly Osbourne :)


szomb. okt. 29, 2005 22:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
joanadavis írta:
csak egy kis utalás. :)

Hát ez meg ki a bánat? :)


szomb. okt. 29, 2005 22:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
csak egy kis utalás. :)
Kép

szétoffolom az offtopicot :D


szomb. okt. 29, 2005 22:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
joanadavis írta:
Szeretem!


Kit? Mit?


szomb. okt. 29, 2005 21:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
off
Szeretem! :oops:
Kép
on


szomb. okt. 29, 2005 21:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sőt, már a filmbéli jövő is a múlté :D

Üdv!


szomb. okt. 29, 2005 20:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Terminator a Magyar Királyi Televízióban!
Hihetetlen... hogy a film már 21 éves!!!!
Ennyire öregszem ?!?! :lol: :roll: :evil:


szomb. okt. 29, 2005 20:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Rozso írta:
Bátor vagy, hogy beírod ide a számod!


Legalább negyvenszer szerepel az apóhirdetésekben. Ha valaki keres, az ott tuti megtalálja, azután mindegy hova írom még be :)

gaborb: nagyon szívesen, örülök, hogy nem lett nagy baj végül!


szomb. okt. 29, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 108
Hozzászólás 
Sziasztok, köszönöm a segitségeket, végül is sikerült felkutatnom valakit akinek eszköze is volt és értett is a használatához és hajlandó volt megcsinálni. Szerencsére könnyen menthetőek voltak az adatok, úgyhogy most épp vésem a fejembe újra a tanulságot: menteni, menteni, menteni!
köszi mégegyszer mindenkinek, vally neked pedig külön is köszönöm, ha nem találtam volna meg ezt az embert, akkor biztosan hivlak!


szomb. okt. 29, 2005 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Bátor vagy, hogy beírod ide a számod!


szomb. okt. 29, 2005 17:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
gaborb írta:
SEGÍTSÉG!!!!
Sziasztok nagyon sürgősen nagyon nagy szükségem van segítségre Budapesten: meghalt a laptopom (egy Toshiba Satellite A10) és nagyon nagy szükségem van a benne levő adatokra. Persze mikor történt volna mindez, ha nem egy 4 napos ünnep első napján, amikor legkorábban jövő szerdán lesz nyitva bármiféle szerviz!
Ha valaki tud segíteni egy laptop winchesteréből kiszedni az adatokat (meg magát a winchestert is kiszedni), vagy tud egy ilyenkor is nyitva levő gyorssszolgálatot, légyszi irja meg. Köszönöm.
g


Írj egy mélt, és adok egy számot. Hívhatsz is, 70-5065242


szomb. okt. 29, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Kerelyfe!
Még az is előfordulhat....


szomb. okt. 29, 2005 17:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Úgy tudom, a kormány nagyon be akar szigorítani, minden építéshez kell építésvezető, és mindenről számla.


szomb. okt. 29, 2005 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Ha már off...
olvasgatom a netet, és sok olyan hír van, hogy ilyen meg olyan új kábeltv-n sugárzó adó indulna be, ha lenne hely a hazai kábelrendszeren. De csak 5x csatornára van kapacitás.

Komolyan nem értem.... mi a facomért nem lehet kidobni azt a halom idegennyelvű adót, és helyettük magyart betenni? Biztos a 3SAT meg az ARD1 adásait tömegek nézik, igaz van még rajtuk kívül vagy 4 német nyelvű csatorna, de kell mind, mert itthon annyi a perfekt német, és ha nincs legalább 6-8 német adó, akkor szétunják az agyukat.
De nehogy már a magyar legyen előnybe részesítve!
Utálom a kábeltv szolgáltatókat ilyen szempontból!

Kőtözz ki hozzánk falura! :D
Az Ósenbe' (itt így mondják :)) hamarabb benn vagy, mintha a Vacsi-közből indulsz el. És egy német csatorna van, az is a viva. Bár csak 26 csatornánk van. :wink:


szomb. okt. 29, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 108
Hozzászólás 
SEGÍTSÉG!!!!
Sziasztok nagyon sürgősen nagyon nagy szükségem van segítségre Budapesten: meghalt a laptopom (egy Toshiba Satellite A10) és nagyon nagy szükségem van a benne levő adatokra. Persze mikor történt volna mindez, ha nem egy 4 napos ünnep első napján, amikor legkorábban jövő szerdán lesz nyitva bármiféle szerviz!
Ha valaki tud segíteni egy laptop winchesteréből kiszedni az adatokat (meg magát a winchestert is kiszedni), vagy tud egy ilyenkor is nyitva levő gyorssszolgálatot, légyszi irja meg. Köszönöm.
g


szomb. okt. 29, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
@ írta:
Egyébként aki látott már traktort (vidékiek előnyben :)) az tudhatná, hogy adott esetben pl azt sebességbe tenni még egy gizdább 20 éves se tudja. Egy kisgyerek ezt hogy tette? Kétszer kéne kuplungolni. gyanítom hogy a motor járt, mert egyébként még a süket báttya is mehallja hogy 3 gyerek ott somfordál körülötte. egyetlen épkézláb magyarázat talán az lehet hogy a rögzítőféket valahogy eloldotta a gyerek (ezt azért nehezen tudom elképzelni). De így látatlanban azt tartom a legjobban valószínűnek, hogy a traktor semmilyen féket nem húzott be, és ahogy a gyerekek csimaszkodtak rajta, megmozdult. Ekkor viszont már a báttya is felelős...
Az összes közül (vidékiként, aki már próbált traktort vezetni) a Te véleményeddel tudok azonosulni. Bennem is ez a kérdés fogalmazódott meg a hír hallatán.
Tehát amennyiben a traktoros előírásszerűen járt (volna) el, egy falka gyerek sem tudta volna megmozdítani a traktort. Ebből következik, hogy igenis, 100%-ban a vezető volt a vétkes.
Más kérdés az óvodai alkalmazottak felelőssége, ami szintén fennáll. De ennek megállapításához legalább minimális helyismerettel kellene rendelkezni.


szomb. okt. 29, 2005 13:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Sy írta:
Viszont irgalmatlan tempóban haladunk afelé, hogy elérjük a 20 ezredik hozzászólást, a Terminal fórum (új) életében először :)

Tessék, itt a 19400-adik :D


szomb. okt. 29, 2005 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
CineDOG, ez durva :( Sajnos el tudom képzelni, hogy van(nak), aki(k) ezt így csináljá(k)...

Viszont irgalmatlan tempóban haladunk afelé, hogy elérjük a 20 ezredik hozzászólást, a Terminal fórum (új) életében először :)


szomb. okt. 29, 2005 11:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Lehetséges?


- Mindig azt tisztázzuk először, hogy lakni akarnak-e a házban vagy csak a pénzt szeretnék "kisikálni" - világosít fel Zoltán, aki kőművesmester, és sokáig Ferenc üzlettársa volt. - Ha be akarnak költözni, akkor bőkezűbben bánunk az anyaggal. Az alapon viszont itt is tudunk spórolni, keskenyebbre és kevésbé mélyre készítjük, mint az előírás. Vas nem megy bele, bírni fogja így is egy darabig. Ha a szocpolos pénz kimentése a cél, a falak olcsó téglából épülnek. Igaz, így nem lesz megfelelő a ház hőszigetelése, de a pucolástól az úgysem látszik, fűtés meg egyébként sem lenne, mert a szemle után a béléscsövet elviszik a kéményből a kazánnal együtt. Ez lesz a sorsa a csatornafedélnek, a villanyóra dobozának, és mindennek, ami nélkülözhető.

Az, hogy meddig folytatódik az épület visszacsupaszítása, a megrendelőtől függ. Ha használni akarják a házat, akkor cement is kerül a vakolatba, ha nem, marad a mész, a víz és a homok, de van, aki "szárazon" is rakja. A vakolásnál azonban figyelni kell az időpontra a szemle miatt, mert harmadnapra lehullik az egész.

- A szemle idején lakhatónak tűnik a ház - mondja Zoltán -, utána viszont néhány óra alatt akár teljesen szétszedhető. Amikor a pénzt a bank kifizette, az építési vállalkozó emberei lebontják a házat, az alapanyagokból pedig, olykor csak egy utcával odébb, újabb házat kezdenek el felépíteni, amihez aztán új néven, új kedvezményt igényelnek.


szomb. okt. 29, 2005 10:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség