Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 18:16



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
...


Huh ez nekem magas :)
Kérlek írd le röviden és tömören hogy én is megértsem, tehát kérlek EGY SZÓBAN ÍRD LE A LÉNYEGET!

Akinek nincs kocsija az vállalhat gyereket? IGEN VAGY NEM?!

Csak egy IGEN vagy NEM szavacskát szeretnék kérni. Hogy én is megértsem. Előre is köszönöm!


szer. nov. 02, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nem tudom hányan ismerik innen a Futurama sorozatot (az avatárodat elnézve Sy te biztosan :) ), de akik ismerik, azok nézték már, hogy kik vendégszerepeltek benne?
nagyon durva: link


szer. nov. 02, 2005 14:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Kedves Macika és Skynet!

Tényleg most már az utolsó kérdésem a témában!

Mit csináljon az a család akinek nincs kocsija? Nem lehet gyerekük mert nincs kocsijuk amivel az anyucit kórházba vigyék?! Magyarországon hány olyan család van ahol van kölyök de nincs autó??? Ha az autó nélküli családokban is merik vállalni a szülést akkor biztos az a család is meg tudja oldani a szülést ahol van kocsi de apuka bevágta már a pohár sört. IGEN VAGY NEM? De most komolyan emberek. Nem ódákat és 8 soros mondatokat kérnék szépen válaszban hanem egy szimpla IGEN VAGY NEM szavacskát. Köszönöm.

És a terhes néni szomszédja is mindig 1 óra kocsikázásnyi távolságra lakik? Ezt itt Hungary nem az USA vagy Szibéria. Itt általában a szomszéd megközelíthető gyalog is 2,1 percen belül.

Na de most halál komolyan. MIT CSINÁL AZ A CSALÁD AKINEK NINCS KOCSIJA??? SOHA NEM LESZ GYEREKÜK MERT NINCS KOCSIJUK?!??! DE TÉNYLEG HALÁLOSAN KOMOLYAN KÉRDEZEM!!! Mert most már erről van szó hogy kocsi nélkül nem lehet szülni.
Első olvasatra kegyetlen lesz, amit írok, kérem, csak azok olvassák el, akik hajlandóak időt fordítani arra, hogy átgondolják és megértsék.
Köszönöm.

Gondolom, nem goldoltál még bele, hogy amióta az életszínvonal/infrastruktúra emelkedik nálunk, azóta hány olyan gyerek nem hal meg, aki 20-25 évvel ezelőtt ifrastruktúra hiányában - nem kellő életrevalósága miatt - simán meghalt volna? Gondolom nem gondolkoztál még el azon, hogy a természetes kiválasztódást egyre kevésbé hagyja érvényesülni az ember, az elesett, életre nem igazán alkalmas csecsemőket is ha kell, ha nem megmentik. Mert egyetlen szempont van, hogy gyerek legyen.
Az, hogy a gyerek a születéskori sérüléseiből visszamaradt bajok miatt felnőve agresszív, közösségellenes, bárkihez alkalmazkodni képtelen, stb. bajokkal rendelkezik, abba nem gondol bele senki.
Tudom, tisztában vagyok vele, mennyire súlyos szavak ezek, amiket leírtam. Tisztában vagyok vele, hogy egy anyának a saját gyereke mindennél előrébb való, el is fogadom, hogy így van.

Csak olyan vizsgálatokról nem olvasni (a publicitás hiányzik, a vizsgálatok megvannak), hogy azok, akik felnőtten antiszociális, bűnöző v. egyéb ok miatt társadalomellenes módon viselkednek, azoknak mi idézte ezt elő.

Akkor bánkódni, amikor a rendellenességgel született, deformált idegrendszerű emberke (aki tulajdonképpen vétlen az egészben) kinyír egy egész családot, akkor már kissé késő.


Kicist visszatérve Rád.
Amennyiben folyamatosan csak write only vagy, úgy nehéz lesz szót értenünk.


szer. nov. 02, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Ez a nem semmi:

Öt év szabadságvesztésre ítélték szerdán az amerikai hadsereg egyik katolikus tábori lelkészét, aki három hívő katonatársát anális homoszexuális kapcsolatra kényszerítette.

A 44 éves Gregory Arflack százados a németországi Bamberg városában a fölötte ítélkező katonai bíróság előtt zokogásban tört ki, amikor beismerte a háromrendbeli erőszakos szodómia és több más szexuális molesztálás vádját. "Szégyellem magam, azért, amit papként és tisztként tettem" - mondta.

:shock:


szer. nov. 02, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
skynet írta:
ha megint így kihegyezzük fehérre-feketére a kérdést, akkor a válasz természetesen IGEN.


Ez marha jó. Mert ha teszem azt, nem fekete vagy fehér szintre sarkítjuk ki a kérdést, akkor azt válaszolod, hogy nem lehet kocsi nélkül gyereket szülni/vállalni?! Tényleg marha jó. De bizony akkor már régi kihalt volna az emberiség.


szer. nov. 02, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Szerinted hazánkban hány olyan család van ahol nincs kocsi de van gyerek? Nem hinném hogy ők a bokorban szültek. Vagy szerinted akinek nincs kocsija az a bokorban lakik?


szer. nov. 02, 2005 13:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
A kérdés:

"Lehet-e gyereket szülni akkor is, ha a családnak nincs kocsija?"

Ha az a válasz hogy igen, akkor teljesen felesleges beszélni a végszükségről, meg a pohár sörrel lehet-e vezetni vagy sem témákról.


szer. nov. 02, 2005 13:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Kedves Macika és Skynet!

Tényleg most már az utolsó kérdésem a témában!

Mit csináljon az a család akinek nincs kocsija? Nem lehet gyerekük mert nincs kocsijuk amivel az anyucit kórházba vigyék?! Magyarországon hány olyan család van ahol van kölyök de nincs autó??? Ha az autó nélküli családokban is merik vállalni a szülést akkor biztos az a család is meg tudja oldani a szülést ahol van kocsi de apuka bevágta már a pohár sört. IGEN VAGY NEM? De most komolyan emberek. Nem ódákat és 8 soros mondatokat kérnék szépen válaszban hanem egy szimpla IGEN VAGY NEM szavacskát. Köszönöm.

És a terhes néni szomszédja is mindig 1 óra kocsikázásnyi távolságra lakik? Ezt itt Hungary nem az USA vagy Szibéria. Itt általában a szomszéd megközelíthető gyalog is 2,1 percen belül.

Na de most halál komolyan. MIT CSINÁL AZ A CSALÁD AKINEK NINCS KOCSIJA??? SOHA NEM LESZ GYEREKÜK MERT NINCS KOCSIJUK?!??! DE TÉNYLEG HALÁLOSAN KOMOLYAN KÉRDEZEM!!! Mert most már erről van szó hogy kocsi nélkül nem lehet szülni.


szer. nov. 02, 2005 13:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
pampika írta:
És ha pl. a szülő nőt szállító apukát helyben lesitteli a zseka és eközben a magzat meghal,akkor nincs az a bíró,aki ne az apukának adna igazat és ezzel a rendőrt is elásná,pedig az 'csak' a jogszabályban leírt dolgát végezte...


Az a leendő apuka aki nem bír szerezni se orvost se mentőt se taxit se szomszédot se havert se barátot se rokont hogy a várandós feleségét kórházba vigye elég teszetosza apuka lehet. Ennyi.

Csak úgy hozzáfűzném zárójelben. Biztos vagyok benne hogy hazánkban van jó pár olyan fiatal család ahol egyáltalán nincs autó de viszont van gyerek. Ha ők meg tudták oldani a szülést akkor az autóval rendelkező részeg apuka is meg tudja oldani a szülést. NEM GONDOLOD???????????
Azért elolvastad, amit írtam Neked?

Mellesleg ne mrészegségről volt szó.
Az ebéd utáni egyetlen sörről!!!


szer. nov. 02, 2005 13:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Csak megjegyeztem, mégpedig azért, hogy akit a téma bővebben érdekel, az megtalálhatja a mobilos topicokok közt.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 13:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
McLaca írta:
Van saját topicja.
Igen. Valóban. És ezzel most valami rosszat csináltam? Mert nem angol nyelvű cikket linkeltem be? Vagy nem voltam elég off? :)


szer. nov. 02, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 

Van saját topicja.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
skynet írta:
Londelmor írta:
Peti93 írta:
a Pannon a Telenortól van
a Vodafone-t meg a Mikulás hozta, mi? azé' olyan piros... ;)
nem, hanem mert kommunista cég :D :D :D
Háááát... Sok mindent mondtak már rá, de ezt még nem... ;)


szer. nov. 02, 2005 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Heineken is komcsi termék.


szer. nov. 02, 2005 11:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Peti93 írta:
a Pannon a Telenortól van

a Vodafone-t meg a Mikulás hozta, mi? azé' olyan piros... ;)


szer. nov. 02, 2005 10:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Inkább a Telenor! :D :P Tudom, a Pannon a Telenortól van, de akkor sem a Pannon vette meg, hanem a Telenor!! :D


szer. nov. 02, 2005 10:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Gazdag cég a Pannon :twisted:


szer. nov. 02, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Hardside írta:
...


Na ezt a rendőrt meg ki kell rúgni azonnal.
Ha a csávókám meg akar halni akkor akassza fel magát.
Ha a pályán hal meg lehet hogy másik 3 embert is visz magával.
IQ bajnok a rendőrség. De tényleg.

És ezektől várja azt a nép hogy rend legyen az országban? Nevetséges.

Agh. Bocs. Visszavonom az egészet.
Lehet hogy a fickó egy terhes nőt fuvarozott.


szer. nov. 02, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
@ írta:
...A hivatalos sebességcsúcs lakott területen bellül 86km/h volt, míg autópályán meg 236km/h...
Szóval, itt vagy nagyon nem akartak dolgozni, vagy valakinek a jóhírét kellett megmenteni, vagy csak egyszerűen lejattolták őket...


No meg ilyen is van:
Egy ismerősöm főnökét pár hete utolérték (nagy nehezen), ő 245 körül lépett az M1-esen. A rendőr végignézte a papírjait, visszaadta, majd annyit mondott: "nem büntetem meg, látom, maga meg akar halni..." És tényleg nem büntette meg... :roll:

A félreértések elkerülésére:
NEM KÖVETENDŐ PÉLDAKÉNT ÍRTAM


szer. nov. 02, 2005 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
pampika írta:
És ha pl. a szülő nőt szállító apukát helyben lesitteli a zseka és eközben a magzat meghal,akkor nincs az a bíró,aki ne az apukának adna igazat és ezzel a rendőrt is elásná,pedig az 'csak' a jogszabályban leírt dolgát végezte...


Az a leendő apuka aki nem bír szerezni se orvost se mentőt se taxit se szomszédot se havert se barátot se rokont hogy a várandós feleségét kórházba vigye elég teszetosza apuka lehet. Ennyi.

Csak úgy hozzáfűzném zárójelben. Biztos vagyok benne hogy hazánkban van jó pár olyan fiatal család ahol egyáltalán nincs autó de viszont van gyerek. Ha ők meg tudták oldani a szülést akkor az autóval rendelkező részeg apuka is meg tudja oldani a szülést. NEM GONDOLOD???????????


szer. nov. 02, 2005 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
A Pannon GSM megvette a Vodafone -t :?: :roll: :?: :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BrOnZ szer. nov. 02, 2005 9:11-kor.



szer. nov. 02, 2005 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
Ma még MA van.Így nem szeretnék hozzászólni 6230 ideológiájához.Régen is veszekedtünk már "jókat",továbbra is azt kérem,hogy próbáld elképzelni,hogy nem csak fekete-fehér van.
Ha megfigyeled,senki sem mondta azt,hogy támogassuk az alkoholos vezetést,csupán azt,hogy gondolni kell az extrém esetekre is.Mert azok előfordulnak.És ha pl. a szülő nőt szállító apukát helyben lesitteli a zseka és eközben a magzat meghal,akkor nincs az a bíró,aki ne az apukának adna igazat és ezzel a rendőrt is elásná,pedig az 'csak' a jogszabályban leírt dolgát végezte...
Nem-nem, leírom Neked is, hogy a jogszabályban pont ez van a végszükség egyik definíciójának írva, meg is keresem és bevágom.

Tehát:
Idézet:
E követelmény kapcsán érdemes felhívni a Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bíróságának BH 1993.336. szám alatt közzétett eseti döntését:

Végszükségben cselekszik, aki a súlyos sérüléssel járó és azonnali műtétet igénylő, balesetet szenvedett hozzátartozóját – más lehetőség hiányában – a járművét szeszes italtól befolyásolt állapotban kórházba szállítja.

A fentiekből egyenesen következik, hogy végszükség esetén a veszély elhárítása körében célzatosan, egyenes szándékkal elkövetett cselekményről, azaz dolózus magatartásról van szó, melynek nyomán – mint láthattuk– kár, illetve jogsérelem keletkezik. Ahhoz azonban, hogy a formailag kétségtelenül jogellenes cselekmény végül mégsem alapozza meg a felelősséget, még egy fontos feltétel fennforgása szükségeltetik.

E feltétel a magyar büntetőtörvény szerint úgy szól, hogy az elhárító kisebb sérelmet kell hogy okozzon cselekményével, mint aminek kivédésére törekedett. [...] A konkuráló érdekek mérlegelése nyomán nem áll meg a büntetőjogi felelőssége a gépkocsi vezetőjének, – az ittas járművezetés tényállásának formális kimerítésével okozott jogsérelem ellenére – ha ezzel egy ember életét menti meg.

Forrás: Orosz P. Gábor dolgozata.

A BTK-ban pedig így szerepel szó szerint:
Idézet:
A végszükség

30. § (1) Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelmében így jár el, feltéve, hogy a veszély előidézése nem róható a terhére, és a cselekménye kisebb sérelmet okoz, mint amelynek elhárítására törekedett.

(2) Nem büntethető az sem, aki azért okoz akkora vagy nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett, mert ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni a sérelem nagyságát.

(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza a sérelem nagyságának felismerésében.

(4) Nem állapítható meg végszükség annak javára, akinek a veszély vállalása hivatásánál fogva kötelessége.

Köszönöm, hogy végigolvastál.


szer. nov. 02, 2005 2:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
A nagy flame-csírák közepette visszacsúszott a kérdésem, bátorkodom újra előrerántani, hátha valaki mond egy okosat:
Raven_ írta:
Na, ha már feljött a hangszóró-téma, én is szeretnék egyet venni, jól jönne pár tanács...
Itthon egy Altec 2100-asom van (35W RMS), szeretnék egy hasonló kategóriás, kicsit erősebb 2.1-est beszerezni...
Árban 20-25E Ft-ra gondoltam.
Gondoltam, ha már bevált a márka, szétnézek az Altec háza táján. A 621-es egész jónak néz ki, árban még épp belefér (26E).
Vélemény? Esetleg hasonló árban vmi jobb vétel?


szer. nov. 02, 2005 0:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Ma még MA van.Így nem szeretnék hozzászólni 6230 ideológiájához.Régen is veszekedtünk már "jókat",továbbra is azt kérem,hogy próbáld elképzelni,hogy nem csak fekete-fehér van.
Ha megfigyeled,senki sem mondta azt,hogy támogassuk az alkoholos vezetést,csupán azt,hogy gondolni kell az extrém esetekre is.Mert azok előfordulnak.És ha pl. a szülő nőt szállító apukát helyben lesitteli a zseka és eközben a magzat meghal,akkor nincs az a bíró,aki ne az apukának adna igazat és ezzel a rendőrt is elásná,pedig az 'csak' a jogszabályban leírt dolgát végezte...
De hogy te is örülj ennek a hsz-nek,sztem is kell több ellenőrzés,főleg a kocsmák környékén (nálunk pl. előre bejelentik,mikor jönnek,szóval csak az bukik le,aki nagyon hülye...) és a hétvégi éjszakában.Csakhát ugye sok 'nagyember' közlekedik ilyenkor és őket a rendőrök nem szívesen állítják meg.Pedig ugyanolyan állampógár,mint bárkimás.Ezen is kéne változtatni.Csakhát ez ilyen hülye magyar szokás,hogy az egyszerű közrendőr félti a családja életét a 'kigyúrt,vállalkozó típusú emberektől'...ezen is változtassunk.Mert egy ilyennek 1 milla az nudli;röhögve,mellényzsebből.Olyan büntit kell kitalálni,ami ténylegesen visszatartó erő.De emellett ésszerűen alkalmazható.
Sok jogász haverom van,akik szinte hetente mesélnek olyan esetekről,amik mind egyedi esetek.Vagyis le van írva a törvénybe x , y, z lehetőség,viszont az ügyfél olyan spec. esetbe került,amire egyik sem húzható rá.Szóval csak ezért sem műxik a fekete-fehér játék,mivel ahogy mondták,a törvény szövege mellett a legfontosabb mérvadó egy ítéletnél a bírói gyakorlat.

Kössz,hogy végigolvastad,kérlek ne válaszolj rá,mert nincs kedvem veszekedni járni a fórumra ;)


kedd nov. 01, 2005 22:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Most vagyunk a "húsleves-főzés" elején. Egyelőre a szemét jött fel a felszínre. Remélhetőleg, majd letisztul és az igazi érték(ek) marad(nak) meg. A sok mocskot meg elviszi a szűrőkanál. ;)


Ebben a formában nem akartam szembesülni a húsleves főzés rejtelmeivel :)


kedd nov. 01, 2005 21:11
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
simico írta:
Beajánlhatlak néhány helyre, hogy "jobb" sorod legyen a hajón :wink: :gigalol:
10X! :lol: Tudtam, hogy számíthatok rád! :gigalol:


Azért remélem egy-egy fúrótoronynál megálltok azzal a hajóval! :wink:


kedd nov. 01, 2005 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
simico írta:
Inkább az a baj, hogy csak ritkán, alkalomszerűen van ilyen. Nem pedig rendszeresen. Az anno nagy hanggal beharangozott autópályarendőrség is mindig olyan ügyesen elbújik... eddig összesen négyszer találkoztam velük 16e km alatt.


Ez olyan, mint hogy pár hete volt egy országos összrendőrségi akció, ahol szerdán és szombaton kivonultak az összes működő radarral, és trafipaxoltak egész éjszaka. A hivatalos sebességcsúcs lakott területen bellül 86km/h volt, míg autópályán meg 236km/h
Na most őszintén. Egy szerda vagy egy szombat éjszaka nem hiszem el, hogy nem kaptak el senkit sem 86 felett. azóta direkt figyelem magam, és sajnos (nem vagyok rá büszke) többször is előfordult, hogy átléptem még a 86-ot is, sőt, pl Petőfi hidon a 110km/h is előfordult már.
Szóval, itt vagy nagyon nem akartak dolgozni, vagy valakinek a jóhírét kellett megmenteni, vagy csak egyszerűen lejattolták őket...


kedd nov. 01, 2005 21:08
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
simico írta:
Macika írta:
Aztán következni fognak náluk is a nálunk mostanában annyira ellenzett rutinellenőrzések,
Inkább az a baj, hogy csak ritkán, alkalomszerűen van ilyen. Nem pedig rendszeresen. Az anno nagy hanggal beharangozott autópályarendőrség is mindig olyan ügyesen elbújik... eddig összesen négyszer találkoztam velük 16e km alatt.
Na ez jogos! Egyetértek.

Bár az az igazság, hogy az emberek nem attól "viselkednek jól" mert törvények vannak, hanem attól, hogy képesek normálisan, józanul, más érdekeit is szem előtt tartva cselekedni. Ez a fajta magatartás lenne a legjobb "törvény"... Csak nálunk még nem ez van. Qrvára nem tudunk mit kezdeni ezzel a ránk szakadt hatalmas "szabadsággal", és közben nem tudjuk megkülönböztetni a szabadosságtól.

Most vagyunk a "húsleves-főzés" elején. Egyelőre a szemét jött fel a felszínre. Remélhetőleg, majd letisztul és az igazi érték(ek) marad(nak) meg. A sok mocskot meg elviszi a szűrőkanál. ;)


kedd nov. 01, 2005 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
simico írta:
Beajánlhatlak néhány helyre, hogy "jobb" sorod legyen a hajón :wink: :gigalol:
10X! :lol: Tudtam, hogy számíthatok rád! :gigalol:


kedd nov. 01, 2005 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
...


én nem ítéltem el senkit ő ítélt el engem
én semmi mást nem tettem csak vártam tőle egy jó ötlet mivel az enyém kritizálta

miért ne lehetne fekete/fehéren és keményen venni az ittas vezetést?
szerintem ez lenne mindenki érdeke! azért mert egy ember élete során 2x születik gyereke amikor az asszonyt kórházba kell vinni? azért mert egy embernél ez 80 év alatt 2x fordul elő nem lehet kemény törvényt alkotni?! ugyanmár!

jah és akkor mi van ha a csávókám ittasan gyorsan be akarja vinni a feleségét a kórházba szülni (mert ugye se taxi se szomszéd se haver se rokon nincs 50 km körzetben EGYESEK szerint) és ivott már 2 pohár sört. a múltkor ivott 1 pohárral és akkor simán tudott vezetni ezért úgy gondolja hogy a 2 pohár is belefér ezért aztán gyerünk! ja csakhogy a szerencsétlen nem jól mérte fel a helyzetet és mégsem bírt vezetni 2 pohár sörrel magában ezért beborul az árokba és ott pusztul el az egész család. apuka + anyuka + magzat. szuper. kellett ez nekünk. ha kemény és szigorú törvény lenne és zéró tolerancia lenne a piás vezetőkkel szemben akkor nem indult volna el hanem szerzett volna taxist.


kedd nov. 01, 2005 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
Aztán következni fognak náluk is a nálunk mostanában annyira ellenzett rutinellenőrzések,


Inkább az a baj, hogy csak ritkán, alkalomszerűen van ilyen. Nem pedig rendszeresen. Az anno nagy hanggal beharangozott autópályarendőrség is mindig olyan ügyesen elbújik... eddig összesen négyszer találkoztam velük 16e km alatt.


kedd nov. 01, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
... elmegyek nyugatra hajóra dolgozni...


Beajánlhatlak néhány helyre, hogy "jobb" sorod legyen a hajón :wink: :gigalol:


kedd nov. 01, 2005 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
@ írta:
nézet --> eszközökzár vagy hasonló (az első sor) --> és ott gombok vagy valami magyar név. ami nincs kipipálva


Köszi!
A NÉZET-ESZKÖZTÁR- SZOKÁSOS GOMBOK mellől tűnt el a pipa.


kedd nov. 01, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
www.dvdcenter.hu
Ott a fórumon sok hozzáértő is van.


kedd nov. 01, 2005 20:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
@ írta:
Nos, ez egy kicsit más felállás mint amiben tudnék segíteni :)
Bocsi, de a "komolyabb hangfalszett" az szerintem minimum ott kezdődik hogy vesz az ember egy alap házimozi erősítőt olyan 60 körül, és akkor vesz első pár hangfalat 80-100-ba, és egy centert és két hátsót 40-be, plusz egy ládát, az mondjuk megint 40. És akkor a hangfalszett erölködővel kijön 250be kábelezéssel együtt :) Ez a komolyabb hangfalszett nálam :)
tényleg ne vedd bántásnak, de a kategóriákat és az árakat tekintve olyan, mint ha a pl egy "komolyabb telefonnak" titulálnád a 3220-at. Vannak nála rosszabbak, kétségtelen, de azért ez nem a komoly kategória :)
Szóval, az a genius inkább komolyabb csipogószett :)

Ha ez a kategória érdekel, akkor pl egy MM-ban vagy társainál lehet látni ilyenekből 10-12 félét. bár meggyőződésem, hogy a Magnat az autóhifis berendezésekben jók, de amikor már tokozni kell, az már nem az ő mesterségük, mégis azt mondom hogy azért egy Magnat csipogószettet hallgass meg a genius-szal együtt. Illetve egy Sony vagy JVC-t. Majd ha látsz még ilyen árkategóriában, akkor egy Yamaha-t is. Yamaha személyes kedvencem, igaz ebben a kategóriában nem ismerem a termékeit.


Nos kicsit elkezdtem keresgélni a neten, azért ennyire nem rossz a helyzet szerintem. :D 250E-et biztos nem szánok egy hangcuccra, ennyre nem vagyok fanatikus, viszont tényleg érdekelne mit javasolnál mondjuk 250Eért, ami sokkal jobb, mint a 90E-es kategória, melyben pl ilyenek vannak:

- BOSE Acoustimass 6 Series II
- JBL SCS 146 - SCS
- JBL SCS 178 - na ez különösen tetszik, nagyon elegáns
- SONY SA-VE556H 6.1

Továbbra is várom a netes összehasonlító oldalakat, mint pl. digitális fotózában a dpreview...


kedd nov. 01, 2005 19:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
nézet --> eszközökzár vagy hasonló (az első sor) --> és ott gombok vagy valami magyar név. ami nincs kipipálva


kedd nov. 01, 2005 19:45
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Na aszondja, hogy van az explorer ablakában felül egy sor... Fájl, Szekesztés, Nézet, Kedvencek, szközök, Súgó.
Van alatta egy ikonos sor. Namost a 6hónapos lányom a laptophoz engedtem, azóta feljebb tolódott az egész, nincs ikonos rész. Ha az F11-et megnyomom, akkor kicserélődik a szöveges, és az ikonos, és akkor meg szöveges rész van.
Mivel tudom visszaállítani?


kedd nov. 01, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
mint az oviban... gratula

igen... belátom... én vagyok a hibás és vagyok a hülye...

de most komolyan... nem is tudom hogy lehetek ekkora marha hogy keményen büntetném a gyilkosokat és a részeg autósokat... belátom hogy ez rossz irány... a mai világban ez már nem divat és aki árral szemben úszik az mindig egyedül marad... éppen ezért megvilágosodtam...

gyere igyunk egy kört a kibékülésünkre aztán hajrá ki ér előbb haza kocsival
Na várj, aki ovisan viselkedik, az most Te vagy.

Értsd meg, kevés nagyobb igazság-bajnok van, mint én. Mégis azt mondom, nem lehet mindent/mindenkit belekényszeríteni a fekete vagy fehér kategóriába.
Többtucat embert láttam meghalni mások felelőtlensége miatt az elmúlt 2 évtizedben. Rettenetesen haragszom azokra, akik a szabályok felettinek tartják magukat, bármi okból vezéreltetve is.
Ennek ellenére tudom, hogy lehetnek olyan emberek és olyan pillanatok, amikor az egyetlen jó döntés a szabályok TUDATOS áthágása. Olyan emberek által, akik egyébként SOHA AZ ÉLETBEN nem szegnék meg a szabályokat.
Sőt, netalán olyanok is, mint BrOnZ, aki egyébként (lehet hogy már akkor nem) épp rendőr.

Szóval óvatosabban kellene bánni az emberek megítélésével.

Szerintem.


kedd nov. 01, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
mint az oviban... gratula

igen... belátom... én vagyok a hibás és vagyok a hülye...

de most komolyan... nem is tudom hogy lehetek ekkora marha hogy keményen büntetném a gyilkosokat és a részeg autósokat... belátom hogy ez rossz irány... a mai világban ez már nem divat és aki árral szemben úszik az mindig egyedül marad... éppen ezért megvilágosodtam...

gyere igyunk egy kört a kibékülésünkre aztán hajrá ki ér előbb haza kocsival


kedd nov. 01, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Mivel ma, ma van, erről se feledkezzünk meg...

Kép


kedd nov. 01, 2005 19:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
6230 írta:
Tipikus magyar hozzáállás.
Kiritizálni kritizálni és kritizálni. Ez megy.
De amikor csinálni kéne valamit az már más dolga.
Nem kértem tőled mást csak azt hogy pár mondatban vázold fel hogy szerinted mi lenne a megoldás a témára ha már az én ötletemet a porba aláztad. Mindig csak a negatív hullámok jönnek belőled vagy van benned valami alkotó is?
Az az igazság, hogy kevesebb tapasztalatom van mint neked. Ráadásul veled ellentétben én nem olvasom el a hozzám írt hozzászólásokat, nem úgy mint te, aki maradéktalanul elolvassa és meg is érti azokat. Úgy gondolom, hogy ha meg akarok felelni a te elvárásaidnak, elmegyek nyugatra hajóra dolgozni, és majd ha annyira kib@...ttul okos leszek mint te, akkor beszélgetek veled. De addig nem merek. Ráadásul arra kérlek, hogy felejts el engem, meg se szólíts, etess mást a baromságaiddal... Én még tanulok, megpróbálok felnőni hozzád. És ha sikerül, akkor lazán fejbelövöm magam... :wink:


kedd nov. 01, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Üdvözletem!

Segítségre lenne szükségem egy betűtípust illetően. Mivel nem is olyan rég az egyik vincseszterem távozott a másvilágra, a letöltött betűtípusaim elvesztek és most szükségem lenne egyre, de fogalmam sincs, hogy mi volt a neve, így letölteni se tudom. Akinek van Photoshop-ja, s véletlen még ez a betűtípus is megvan neki, kérem segítsen. A segítségeket előre is köszönöm!
Hova küldhetem?


kedd nov. 01, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Nem az én dolgom...


Tipikus magyar hozzáállás.
Kiritizálni kritizálni és kritizálni. Ez megy.
De amikor csinálni kéne valamit az már más dolga.
Nem kértem tőled mást csak azt hogy pár mondatban vázold fel hogy szerinted mi lenne a megoldás a témára ha már az én ötletemet a porba aláztad. Mindig csak a negatív hullámok jönnek belőled vagy van benned valami alkotó is?


kedd nov. 01, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Üdvözletem!

Segítségre lenne szükségem egy betűtípust illetően. Mivel nem is olyan rég az egyik vincseszterem távozott a másvilágra, a letöltött betűtípusaim elvesztek és most szükségem lenne egyre, de fogalmam sincs, hogy mi volt a neve, így letölteni se tudom. Akinek van Photoshop-ja, s véletlen még ez a betűtípus is megvan neki, kérem segítsen. A segítségeket előre is köszönöm!

http://flashlight.atw.hu/Fullmenu.psd
Cupertino (Bitstream Cooper) a betűtípus neve.
Keresni meg itt próbáld meg.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika kedd nov. 01, 2005 19:06-kor.



kedd nov. 01, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
...


Nem neked szólt.
Annak szólt aki szerint egy balesetnél tök mindegy hogy a vétkes józan-e vagy részeg.


kedd nov. 01, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Mégis mit vártál tőle? :lol:


kedd nov. 01, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
oké! akkor rajta! b@sszatok be jól és vezessetek!!!

sőt!! ha valakit elkapunk ittas vezetésen akkor jutalmazzuk is meg!

mindenki kapjon egy dícséretet hogy annak ellenére hogy részeg mégis sikerült az úton tartani a kocsit ezért derék csávó és kapjon ajándékba egy üveg vodkát!
Úgy tűnik, nem igazán olvastad végig v. értetted meg, amit írtam.
Kár.


kedd nov. 01, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
oké! akkor rajta! b@sszatok be jól és vezessetek!!!

sőt!! ha valakit elkapunk ittas vezetésen akkor jutalmazzuk is meg!

mindenki kapjon egy dícséretet hogy annak ellenére hogy részeg mégis sikerült az úton tartani a kocsit ezért derék csávó és kapjon ajándékba egy üveg vodkát!


kedd nov. 01, 2005 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
hehe, párszor már mexívtam (gondolom te is, T68m, bár lehet, hogy te tökéletes vagy :D ) az if (valami="akarmi") hatására az if-be mindig belépõ vezérléssel :D


párszor....


kedd nov. 01, 2005 18:36
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
M62 írta:
skynet írta:
örökre? én tudod kiktől venném el ÖRÖKRE a jogsit (ugyanolyan hülye hozzáállás lenne az is): akik nem kapcsolják be a tompítottat lakott területen kívül.


Ami engem illet, a kelleténél sokkal többször látok olyanokat is, akik éjjel sem kapcsolják be a világítást... :(
Off az Off-ban.

Egyiptomban f*stam össze magam. Ott ugyanis nem kötelező a világítás a járműveken (vagy csak senkit nem érdekel?).
Sötét éjszaka SEMMI világítás a járműveken, jó esetben a jobb első helyzetjelző világít. Abból legalább látod, hogy jön valami.
Sima kétsávos úton úgy suhannak el a szembejövő járművek, hogy észre sem veszed őket.


kedd nov. 01, 2005 18:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség