Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 18:26



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
T68m írta:
ugyanolyan a balesetnek ugyanaz a következménye

ezzel egyébként az a gond, hogy pl minden gyilkosságnak ugyanaz a következménye (az áldozat meghal), de mégis megkülönböztetnek eseteket, hogy parancsot teljsített-e az elkövetõ, vagy hirtelen felindulás, vagy elõre eltervelt, vagy figyelmetlenség, vagy stb...


persze, ezt hozta fel 6230 is.

Azonban nem mondhatjuk, hogy a piás vezetők előre megtervelt módon követték volna el tettüket, illetve a józan balesetet okozók pedig minden idegszálukkal összpontosítottak volna.

Egyébként ezzel a vitával elsősorban párhuzamot állíottam 6230-nak, a saját "igen", "nem"-es hülyeségéhez.

Másrészt próbálok rávilágítani arra, hogy baleset esetén mindegy, hogy ivott-e az illető. Hogy piázott-e, annak a beleset BEKÖVETKEZTÉIG van jelentősége, mivel annak az esélyét növeli meg.


szer. nov. 02, 2005 16:02
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Macika írta:
demokrácia elvárása pont nem arrafelé megy hogy szigorodna az ellenőrzés


pedig ebben a témában pont abba az irányba kéne menni
ugyanis az is a demokrácia alapelve hogy ha valaki a fene nagy szabadságával mások szabadságát épségét jogait sérti akkor azt a fene nagy szabadságot bizony keményen korlátok közé kell szorítani

azért ellenzik a szigorítást mert mindenki csak a saját szemszögéből tudja nézni csak azt látják hogy őt mostantól keményebben akarják számonkérni de arra már képtelenek hogy azt is lássák a szigorú szabályozásban hogy lehet pont ezzel mentenék meg az ő kis életét mert így kevesebb részeg ámokfutó lenne
Ebben 100%-osan egyetértünk, talán emlékszel korábbi hsz-eimre, amiben szinte szóról-szóra ezt írtam én is.

Csakhogy mi páran kevesek vagyunk, hogy megforgassuk holnapra az egész világot ;)

Amióta ember él a Földön, azóta vannak rangsorolások. Azóta vannak olyanok, akik egyenlőbbek másoknál. Ezen változtatni lehetetlen, hiszen a génjeinkben van a rangsorolás vágya.

Ezt vagy elfogadod, vagy kiszállsz.


szer. nov. 02, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
2. kérdésedre válasz: NEM TUDOM!
kérem a tőled a választ, BIZONYÍTÁSSAL!


agh...
nézzük meg a baleseti statiszkikákat.
ha csak egy olyan halálos baleset van amit az ittas vezetés okozott akkor máris bizonyítottam a feltevést. és nyugodt lehetsz benne hogy idén legalább egy ember meghalt az utakon a pia miatt.


szer. nov. 02, 2005 16:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
demokrácia elvárása pont nem arrafelé megy hogy szigorodna az ellenőrzés


pedig ebben a témában pont abba az irányba kéne menni
ugyanis az is a demokrácia alapelve hogy ha valaki a fene nagy szabadságával mások szabadságát épségét jogait sérti akkor azt a fene nagy szabadságot bizony keményen korlátok közé kell szorítani

azért ellenzik a szigorítást mert mindenki csak a saját szemszögéből tudja nézni csak azt látják hogy őt mostantól keményebben akarják számonkérni de arra már képtelenek hogy azt is lássák a szigorú szabályozásban hogy lehet pont ezzel mentenék meg az ő kis életét mert így kevesebb részeg ámokfutó lenne


szer. nov. 02, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
T68m írta:
ugyanolyan a balesetnek ugyanaz a következménye

ezzel egyébként az a gond, hogy pl minden gyilkosságnak ugyanaz a következménye (az áldozat meghal), de mégis megkülönböztetnek eseteket, hogy parancsot teljsített-e az elkövető, vagy hirtelen felindulás, vagy előre eltervelt, vagy figyelmetlenség, vagy stb...


szer. nov. 02, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
6230 írta:
nem szoktam hisztizni
Hát akkor elmondom Neked, hogy egy 55-60 éves, színjózan ember átlagos reflexideje nagyjából a 1,5x-ese, mint egy 25 éves, 1 üveg sört elfogyasztott, átlagos testalkatú, jóllakott ember reflexideje.

Erre most mondanod kellene valamit.
Csak ne azt, hogy 50 év felett ne lehessen vezetni!


hasonló dolgot akartam írni - csak női vezetővel.


szer. nov. 02, 2005 15:55
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
T68m írta:
Most konkrétan kérdem: hamarabb meggyógyul a sérül ha a balesetet józanul okozták, hamarabb megtérül a kár?

kérlek IGEN-el vagy NEM-el válaszolj!


A válasz egyértelmû: NEM

Akkor most TE válaszolj egy sima igen vagy nem szóval erre:

"Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon mint a jelenlegi helyzetben amikor is van bõven ittas sofõr?"

szóval igen vagy nem?


1. köszönöm a válaszod. Ha NEM, ha ugyanolyan a balesetnek ugyanaz a következménye, alkoholos befolyásoltságtól függetlenül, akkor a baleset okozását vagy az alkoholos befolyásoltságot kell büntetni?
Kérlek "baleset okozását" VAGY "alkoholos befolyásoltságot"-al válaszolj!

2. kérdésedre válasz: NEM TUDOM!
kérem a tőled a választ, BIZONYÍTÁSSAL!


szer. nov. 02, 2005 15:53
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Macika írta:
6230 írta:
nem szoktam hisztizni
Hát akkor elmondom Neked, hogy egy 55-60 éves, színjózan ember átlagos reflexideje nagyjából a 1,5x-ese, mint egy 25 éves, 1 üveg sört elfogyasztott, átlagos testalkatú, jóllakott ember reflexideje.

Erre most mondanod kellene valamit.
Csak ne azt, hogy 50 év felett ne lehessen vezetni!


Ha Te mondod biztos így van. Nem értek hozzá.
Csak egy kérdéssel tudok reagálni rá:

"Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon mint a jelenlegi helyzetben amikor is van bőven részeg vezető?" (ja és persze ceteris paribus vagy mi a fene)

igen vagy nem?
Lehetséges.
Mivel elég sok éjszakámat töltöm kint az utcán szolgálatban, ezért tapasztalok egy s mást.
23 óra után a taxisokat leszámítva minden 4-5. ember úgy ül a volánhoz, hogy valamennyi alkoholt fogyasztott aznap este. Ez őrült felelőtlenség, de a demokrácia elvárása pont nem arrafelé megy, hogy szigorodna az ellenőrzés. Hónapok óta lobbiznak nagyon sokan, tekintélyes emberek is, hogy a rutinellenőrzéseket, szondázásokat töröljék el, a szonda csak baleset okozása esetén kerülhessen elő.
Ami alapjában véve egy szép gondolat, csak az alapjaiban van baj vele, mert az önkéntes jogkövetésre alapoz. És hát a római jogból kevés ennél jobban elcsökevényesedett dolog maradt meg a mai magyar társadalomban, mint az önkéntes jogkövetés.

Így aztán marad a sírás-rívás, ha kiírt egy-egy ittas/bedrogozott/józan (de agresszív, neki mindent szabad) autós egy egész autónyi családot.

Ez a magyar valóság.

Amit meg Te kergetsz a fekete-fehér igen-nem-jeiddel, az az álom, egy fiktív elképzelés.


szer. nov. 02, 2005 15:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
6230 írta:
nem szoktam hisztizni
Hát akkor elmondom Neked, hogy egy 55-60 éves, színjózan ember átlagos reflexideje nagyjából a 1,5x-ese, mint egy 25 éves, 1 üveg sört elfogyasztott, átlagos testalkatú, jóllakott ember reflexideje.

Erre most mondanod kellene valamit.
Csak ne azt, hogy 50 év felett ne lehessen vezetni!


Ha Te mondod biztos így van. Nem értek hozzá.
Csak egy kérdéssel tudok reagálni rá:

"Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon mint a jelenlegi helyzetben amikor is van bőven részeg vezető?" (ja és persze ceteris paribus vagy mi a fene)

igen vagy nem?


szer. nov. 02, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Tényleg ugyanaz a betűtípus, hasonlítgattam most egy kicsit. Valószínüleg ahogy te is említetted, csak a nevet keresi a drága, s lehet régebben nem ilyen néven szerepelt az adatbázisban.

Nem sértődtem meg, inkább csak a meglepődés szőrnyű jelei mutatkoztak meg egy gondolat formájában, amit egy hsz-be integráltam.


szer. nov. 02, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
Most konkrétan kérdem: hamarabb meggyógyul a sérül ha a balesetet józanul okozták, hamarabb megtérül a kár?

kérlek IGEN-el vagy NEM-el válaszolj!


A válasz egyértelmű: NEM

Akkor most TE válaszolj egy sima igen vagy nem szóval erre:

"Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon mint a jelenlegi helyzetben amikor is van bőven ittas sofőr?"

szóval igen vagy nem?


szer. nov. 02, 2005 15:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
nem szoktam hisztizni
Hát akkor elmondom Neked, hogy egy 55-60 éves, színjózan ember átlagos reflexideje nagyjából a 1,5x-ese, mint egy 25 éves, 1 üveg sört elfogyasztott, átlagos testalkatú, jóllakott ember reflexideje.

Erre most mondanod kellene valamit.
Csak ne azt, hogy 50 év felett ne lehessen vezetni!


szer. nov. 02, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
...


ez csak az általad említett mellébeszélés.

Most konkrétan kérdem: hamarabb meggyógyul a sérült ha (ugyanolyan) balesetet józanul okozták, hamarabb megtérül a kár?

kérlek IGEN-el vagy NEM-el válaszolj! minden más csak mellébeszélés.

(mellesleg a szándékos/előre kitervelt példádat már előre megcáfoltad azzal, hogy "sõt akkor is lehet baleset ha mindenki minden szabályt betart. ".)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m szer. nov. 02, 2005 15:35-kor.



szer. nov. 02, 2005 15:33
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Telepítettem is, nem csak letöltöttem. Mióta járok ide fórumozni? Ennyire butának nézel skynet? Most megkérdezem magamtól, hogy mit csináltam, ha ennyire hülyének tűnök az informatikai világban.
Hááát, ne sértődj meg, de...

Hiába pakolgatsz fel azonos, megfelelő betűtípusokat, ha a Photoshop csak a nevéhez ragaszkodik. Hagyd rá, majd jelöld ki a szöveget és add meg új betűtípusnak a felrakott Cooper Black BT-t.


szer. nov. 02, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
...


nem szoktam hisztizni

csak racionálisan és lényegretörően gondolkodom és "igen vagy nem"

az olyan életfelfogás hogy "szépen játszott a csapat, csak éppen egy góllal többet rúgott az ellenfél" vagy hogy "igen, de..." nem tud érdekelni.

IGEN VAGY NEM ez a lényeg. így lehet előrehaladni, úgy nem, hogy "igen, ez akkor igaz, ha, de mi van akkor ha ez meg az".

ismét egy lényegi kérdés:

Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon, mint a jelenlegi helyzetben? Gondolom erre egyértelmű IGEN minden ember válasza. Akkor megint csak nem érdemes azon vitatkozni, hogy szigorítani kell vagy enyhíteni a szabályokat és a büntetést.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 6230 szer. nov. 02, 2005 15:34-kor.



szer. nov. 02, 2005 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
skynet írta:
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


Letöltöttem azt is, de még mindig hiányolja, ezért nem értem a dolgot.


bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de telepítetted is a betűtípust vagy csak letöltötted?


Telepítettem is, nem csak letöltöttem. Mióta járok ide fórumozni? Ennyire butának nézel skynet? Most megkérdezem magamtól, hogy mit csináltam, ha ennyire hülyének tűnök az informatikai világban.


szer. nov. 02, 2005 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Macika írta:
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


Letöltöttem azt is, de még mindig hiányolja, ezért nem értem a dolgot.
Ki hiányol? Mit?


Adobe Photoshop hiányolja, s ezért nem is hajlandó szerkesztésre. De észrevettem, hogy van itt talán egy pici bökkenő: http://fonts.goldenweb.it/pan_file/l/en ... fault.html

De sehonnan nem lehet letölteni sajnos, pedig ez kísértetiesen hasonlít a játékban használt betűtípusra.


szer. nov. 02, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
és 10-ből 8 gyerek meghalt


és mégis túlélte az emberiség
most majd azért fog kipusztulni mert annyira elkényelmesedett...
...hogy csak kocsival tud szülni :)


szer. nov. 02, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
T68m írta:
Szal: MENNYIVEL különb az, aki józanul üt el öt embert (ugyanolyan egyéb körülmények között), mint aki részegen?


józanul:
mindeki hibázhat hisz emberek vagyunk
józanul képes rá hogy vész esetén minden tőle elvárhatót megtegyen a baleset elkerülése érdekében. de lehet hogy ez is kevés. sőt akkor is lehet baleset ha mindenki minden szabályt betart.

részegen:
már akkor amikor beül a kocsiba tudjuk róla hogy vész esetén nem lesz arra képes hogy minden elvárhatót megtegyen hiszen sokkal hosszabb a reakció idő, sokkal nagyobb a valószínűsége hogy hibázzon, és kapásból megszegi a szabályokat már akkor mikor elindítja a kocsit

a két szitu között óriási differencia van
kb. pont akkora mint a szándékos előre kitervelt emberölés és a hirtelen felindulásból vagy gondatlanságból elkövetett ölés között
Ha megígéred, hogy nem fogsz emiatt is hisztizni, akkor leírok Neked pár adatot, de csak belső használatra.


szer. nov. 02, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


Letöltöttem azt is, de még mindig hiányolja, ezért nem értem a dolgot.
Ki hiányol? Mit?


szer. nov. 02, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
Szal: MENNYIVEL különb az, aki józanul üt el öt embert (ugyanolyan egyéb körülmények között), mint aki részegen?


józanul:
mindeki hibázhat hisz emberek vagyunk
józanul képes rá hogy vész esetén minden tőle elvárhatót megtegyen a baleset elkerülése érdekében. de lehet hogy ez is kevés. sőt akkor is lehet baleset ha mindenki minden szabályt betart.

részegen:
már akkor amikor beül a kocsiba tudjuk róla hogy vész esetén nem lesz arra képes hogy minden elvárhatót megtegyen hiszen sokkal hosszabb a reakció idő, sokkal nagyobb a valószínűsége hogy hibázzon, és kapásból megszegi a szabályokat már akkor mikor elindítja a kocsit

a két szitu között óriási differencia van
kb. pont akkora mint a szándékos előre kitervelt emberölés és a hirtelen felindulásból vagy gondatlanságból elkövetett ölés között


szer. nov. 02, 2005 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Macika írta:
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


Letöltöttem azt is, de még mindig hiányolja, ezért nem értem a dolgot.


szer. nov. 02, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Bocsi, hogy belszólok a vitába, de nagyon einfach-ra ledegradálva a dolgot szerintetek az őskorba volt autó meg korház? Szerintem nem és mégis tudtak szülni....stb. 8)
S most azt hiszem mindenkinek kielégítettem a kíváncsiságát.
Igen, és akik nem voltak életrevalóak/szerencsések, azok szépen meg is haltak. Akár az anya, akár a gyerek.
Igaz, nem halt ki az ősember, mert csinált elég gyereket, amiből jutott is, maradt is.


szer. nov. 02, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Bocsi, hogy belszólok a vitába, de nagyon einfach-ra ledegradálva a dolgot szerintetek az õskorba volt autó meg korház? Szerintem nem és mégis tudtak szülni....stb. 8)
S most azt hiszem mindenkinek kielégítettem a kíváncsiságát.


és 10-ből 8 gyerek meghalt.

Egyébként - a szelekció miatt - nem is lenne hülyeség...
(ez vicc vót!)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m szer. nov. 02, 2005 15:20-kor.



szer. nov. 02, 2005 15:18
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Árpy írta:
Londelmor írta:
Futurama
Ha ciki, ha nem, én még nem hallottam róla.

egyáltalán nem ciki, sajnos itthon keveset adták. talán a Viasaton ment az első évad, de aztán annyi volt, mégcsak nem is ismételték...

mindenesetre ha teheted, akkor érdemes valahogy belenézni, mert elég agyament, de szórakoztató (nem kifejezetten gyerekeknek szóló rajzfilm, de nem is 18 éven felülieknek).

(bővebb infó még itt van róla)


szer. nov. 02, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


szer. nov. 02, 2005 15:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
Olyan köze van hozzá, hogy ha lehet kocsi nélkül szülni, akkor napok óta teljesen feleslegesen vitatkozunk arról hogy lehet-e kemény szigorral venni az ittas vezetést. Megint csak az van mint régen, hogy egyetértünk a dologban mégis a körülmények meg a "mi van ha ez meg az" miatt vitatkozunk 5 napig.


Egyébként visszatérve a KÉRDÉSRE, én napokkal ezelött feltettem neked egyet és azóta sem kaptam választ, úgyhogy ne nagyon reklamálj az "igen", "nem"-ed miatt! (és arra amúgyis válaszoltunk)

Szal: MENNYIVEL különb az, aki józanul üt el öt embert (ugyanolyan egyéb körülmények között), mint aki részegen?


szer. nov. 02, 2005 15:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
6230 írta:
McLaca írta:
6230 írta:
Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Igen.

De mi köze van ennek ahhoz, hogy már megint 6,5 milliárd hülye és értetlen ember vitatkozik egyetlen eggyel, aki a tuti?
Az Isten - szindrómát is lehet ám gyógyítani szaksegítséggel, ha gondolod, megadom egy ismerősöm édesanyjának számát, ő elég jó szakember.

Üdv!


Olyan köze van hozzá, hogy ha lehet kocsi nélkül szülni, akkor napok óta teljesen feleslegesen vitatkozunk arról hogy lehet-e kemény szigorral venni az ittas vezetést. Megint csak az van mint régen, hogy egyetértünk a dologban mégis a körülmények meg a "mi van ha ez meg az" miatt vitatkozunk 5 napig.


Bocsi, hogy belszólok a vitába, de nagyon einfach-ra ledegradálva a dolgot szerintetek az őskorba volt autó meg korház? Szerintem nem és mégis tudtak szülni....stb. 8)
S most azt hiszem mindenkinek kielégítettem a kíváncsiságát.


szer. nov. 02, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Macika írta:
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu
Már ne haragudj, de írtam Neked egy linket is. Meg se nézted ott?


Dehogynem néztem meg, az volt az első dolgom, de nem találtam ott.
Leírtam, hogy Cooper a neve.
Próbáltad esetleg, hogy a C betűnél kerested?
Csak mert talán csak 8 fajta van fent belőle...


Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:


szer. nov. 02, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu
Már ne haragudj, de írtam Neked egy linket is. Meg se nézted ott?


Dehogynem néztem meg, az volt az első dolgom, de nem találtam ott.
Leírtam, hogy Cooper a neve.
Próbáltad esetleg, hogy a C betűnél kerested?
Csak mert talán csak 8 fajta van fent belőle...


szer. nov. 02, 2005 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Macika írta:
GazVezir írta:
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu
Már ne haragudj, de írtam Neked egy linket is. Meg se nézted ott?


Dehogynem néztem meg, az volt az első dolgom, de nem találtam ott.


szer. nov. 02, 2005 15:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
McLaca írta:
6230 írta:
Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Igen.

De mi köze van ennek ahhoz, hogy már megint 6,5 milliárd hülye és értetlen ember vitatkozik egyetlen eggyel, aki a tuti?
Az Isten - szindrómát is lehet ám gyógyítani szaksegítséggel, ha gondolod, megadom egy ismerősöm édesanyjának számát, ő elég jó szakember.

Üdv!


Olyan köze van hozzá, hogy ha lehet kocsi nélkül szülni, akkor napok óta teljesen feleslegesen vitatkozunk arról hogy lehet-e kemény szigorral venni az ittas vezetést. Megint csak az van mint régen, hogy egyetértünk a dologban mégis a körülmények meg a "mi van ha ez meg az" miatt vitatkozunk 5 napig.


szer. nov. 02, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
jöjjön szembe veled egy kaminonsofőr (persze nem gyalog), aki ugyan csak pár pohár sört ivott, mégis a TE SÁVODBAN JÖN!!!!

Meg fogod oldani a helyzetet?

Ha majd kihúztad a fejedet a seggedből, és nem fogsz mindent az inverzére sarkítani, akkor esetleg lehet róla téma.
Itt divatos kifejezést elplagizálva: 6230 ignored.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Igen.

De mi köze van ennek ahhoz, hogy már megint 6,5 milliárd hülye és értetlen ember vitatkozik egyetlen eggyel, aki a tuti?
Az Isten - szindrómát is lehet ám gyógyítani szaksegítséggel, ha gondolod, megadom egy ismerősöm édesanyjának számát, ő elég jó szakember.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
McLaca írta:
Lehet, hogy ez most tényleg aljas lesz, de kívánom neked egy ilyen helyzet előállását: gyerek feje asszonyból félig ki, asszon falfehér és vérzik, neked meg ne legyen kocsid!


Meg fogom oldani a helyzetet...

Én pedig kívánom, hogy amikor viszed az asszonyt szülni a kórházba kocsival, jöjjön szembe veled egy kaminonsofőr (persze nem gyalog), aki ugyan csak pár pohár sört ivott, mégis a TE SÁVODBAN JÖN!!!!

Meg fogod oldani a helyzetet?


szer. nov. 02, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu
Már ne haragudj, de írtam Neked egy linket is. Meg se nézted ott?


szer. nov. 02, 2005 15:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
De most komolyan. Itt mindeki ilyen értetlen?! Nem a rizsa érdekel! Nem az érdekel hogy mi van ha ez meg az. Nem érdekel hogy kinek milyen esélyei vannak! Az érdekel hogy 1 db kérdésre tudtok-e válaszolni egy IGEN VAGY NEM szóval?!?!


Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Képesek vagytok-e arra hogy a fenti kérdésre válaszoljatok egy IGEN vagy NEM szóval?????
Na akkor most szólok, hogy abba lehet hagyni.
Most még csak szólok. Még humoromnál vagyok.


szer. nov. 02, 2005 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu


szer. nov. 02, 2005 14:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Köszönöm szépen a segítséget a betűtípussal kapcsolatban!
Mindenkinek kellemes fórumozást kívánok!
Sikerült? Megtaláltad a linken?


szer. nov. 02, 2005 14:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
De most komolyan. Itt mindeki ilyen értetlen?! Nem a rizsa érdekel! Nem az érdekel hogy mi van ha ez meg az. Nem érdekel hogy kinek milyen esélyei vannak! Az érdekel hogy 1 db kérdésre tudtok-e válaszolni egy IGEN VAGY NEM szóval?!?!


Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Képesek vagytok-e arra hogy a fenti kérdésre válaszoljatok egy IGEN vagy NEM szóval?????


szer. nov. 02, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
T68m írta:
- az esélyegyenlőség egy nagy hazugság...

Dehogyis! Hiszen minden ember egyenlő, csak vannak, akik egyenlőbbek :lol: :wink:

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
Na de most halál komolyan. MIT CSINÁL AZ A CSALÁD AKINEK NINCS KOCSIJA??? SOHA NEM LESZ GYEREKÜK MERT NINCS KOCSIJUK?!??! DE TÉNYLEG HALÁLOSAN KOMOLYAN KÉRDEZEM!!! Mert most már erről van szó hogy kocsi nélkül nem lehet szülni.
Nem, nem erről van szó, csak te forgattad ki ennyire a témát!
Te tényleg nem tudsz árnyalni, gondolom, a saját anyádat megölnéd, ha kiderülne róla, hogy lopott, mert az bűncselekmény, fujj, büntetni kell!

Egy apró kérés, amivel talán elfoglalod magad és addig sem rombolod a fórum közösségét és színvonalát, s nem utolsósorban a saját - már amúgy is megtépázott, vagy már nem is létező(?) - tekintélyedet:
Végy egy kimutatást a 25 évvel ezelőtti magyarországi személygépkocsi számról és tedd mellé a 25 évvel ezelőtt aktuális elégtelen (vö. otthonszülés), vagy kései ellátás hiányában meghalt csecsemők számát.

Aztán gondolkozz, de két Cataflamot vegyél be előtte, mert mint tudjuk, az neked fájni fog.

Lehet, hogy ez most tényleg aljas lesz, de kívánom neked egy ilyen helyzet előállását: gyerek feje asszonyból félig ki, asszon falfehér és vérzik, neked meg ne legyen kocsid! :evil:

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca szer. nov. 02, 2005 14:52-kor.



szer. nov. 02, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Londelmor írta:
Futurama
Ha ciki, ha nem, én még nem hallottam róla.


szer. nov. 02, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
Macika írta:
6230 írta:
Ez marha jó. Mert ha teszem azt, nem fekete vagy fehér szintre sarkítjuk ki a kérdést, akkor azt válaszolod, hogy nem lehet kocsi nélkül gyereket szülni/vállalni?! Tényleg marha jó. De bizony akkor már régi kihalt volna az emberiség.
Állj, nem jó!!!
40-45 évvel ezelõtt még általában otthon szültek a nõk. Az meg kéznél volt. Mellesleg pont azért volt az otthonszülés, mert nem volt megoldható (megfelelõ gyorsaságú jármû híján) a kórházba jutás.


Agh... Ma is lehet vagy nem?

De tényleg. Kérek szépen egy IGEN vagy NEM választ erre:

Ma, 2005-ben, Magyarországon lehet-e gyereket vállalni és szülni, ha a családnak nincs kocsija?

Vagy pedig úgy kell annak a balfék családnak aki nem tudott kocsit venni. Ha nincs kocsi, gyerekük se legyen.


arról van szó, te hülye, hogy így néhány, egyébként teljesen egészséges, értékes életet meg lehet menteni, azon az áron, hogy esetleg törvényszegést követünk el.

természetesen lehet olyan felfogás(od), hogy a törvény tisztelete előrébb való az emberi élet tiszteleténél, de ez nem egyezik meg a fórumozók többségéével.

Mellesleg igaz, akinek nincs kocsija, annak kisebb, kevesebbek az esélyei. De ezzel semmi újat nem mondasz, mindig is igaz volt, hogy a szegény ember lehetőségei kisebbek, mint a gazdagé.

(- ennek fontos gazdasági okai vannak - de ezt ne itt részletezzük

- az esélyegyenlőség egy nagy hazugság, az ilyen minisztérium pedig a törvényesített csalásé - de ez sem ide tartozik)


szer. nov. 02, 2005 14:46
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
T68m írta:

Árpy, oda sem megyünk katonának! (ha ilyenért elítélhetnek minket... :D)
Én már voltam!
G.I. JOE kommandó, Elite alakulat 8)


szer. nov. 02, 2005 14:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Árpy írta:
Ez a nem semmi:

Öt év szabadságvesztésre ítélték szerdán az amerikai hadsereg egyik katolikus tábori lelkészét, aki három hívõ katonatársát anális homoszexuális kapcsolatra kényszerítette.

A 44 éves Gregory Arflack százados a németországi Bamberg városában a fölötte ítélkezõ katonai bíróság elõtt zokogásban tört ki, amikor beismerte a háromrendbeli erõszakos szodómia és több más szexuális molesztálás vádját. "Szégyellem magam, azért, amit papként és tisztként tettem" - mondta.

:shock:


Árpy, oda sem megyünk katonának! (ha ilyenért elítélhetnek minket... :D)


szer. nov. 02, 2005 14:38
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a segítséget a betűtípussal kapcsolatban!
Mindenkinek kellemes fórumozást kívánok!


szer. nov. 02, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
6230 írta:
Ez marha jó. Mert ha teszem azt, nem fekete vagy fehér szintre sarkítjuk ki a kérdést, akkor azt válaszolod, hogy nem lehet kocsi nélkül gyereket szülni/vállalni?! Tényleg marha jó. De bizony akkor már régi kihalt volna az emberiség.
Állj, nem jó!!!
40-45 évvel ezelőtt még általában otthon szültek a nők. Az meg kéznél volt. Mellesleg pont azért volt az otthonszülés, mert nem volt megoldható (megfelelő gyorsaságú jármű híján) a kórházba jutás.


Agh... Ma is lehet vagy nem?

De tényleg. Kérek szépen egy IGEN vagy NEM választ erre:

Ma, 2005-ben, Magyarországon lehet-e gyereket vállalni és szülni, ha a családnak nincs kocsija?

Vagy pedig úgy kell annak a balfék családnak aki nem tudott kocsit venni. Ha nincs kocsi, gyerekük se legyen.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 6230 szer. nov. 02, 2005 14:37-kor.



szer. nov. 02, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
Az a leendõ apuka aki nem bír szerezni se orvost se mentõt se taxit se szomszédot se havert se barátot se rokont hogy a várandós feleségét kórházba vigye elég teszetosza apuka lehet. Ennyi.


lefordítom bazzeg, teszetosza vagy Bronz! :lol:

sőt, lehetetlen, élhetetlen, törvényszegő, bünöző alkat. Sokat tanulhatnál 6230-tól, pl. hogyan kell külföldön meggazdagodni! :D


szer. nov. 02, 2005 14:32
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Ez marha jó. Mert ha teszem azt, nem fekete vagy fehér szintre sarkítjuk ki a kérdést, akkor azt válaszolod, hogy nem lehet kocsi nélkül gyereket szülni/vállalni?! Tényleg marha jó. De bizony akkor már régi kihalt volna az emberiség.
Állj, nem jó!!!
40-45 évvel ezelőtt még általában otthon szültek a nők. Az meg kéznél volt. Mellesleg pont azért volt az otthonszülés, mert nem volt megoldható (megfelelő gyorsaságú jármű híján) a kórházba jutás.


szer. nov. 02, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség