Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 20:21



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
simico írta:
Beajánlhatlak néhány helyre, hogy "jobb" sorod legyen a hajón :wink: :gigalol:
10X! :lol: Tudtam, hogy számíthatok rád! :gigalol:


kedd nov. 01, 2005 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
...


én nem ítéltem el senkit ő ítélt el engem
én semmi mást nem tettem csak vártam tőle egy jó ötlet mivel az enyém kritizálta

miért ne lehetne fekete/fehéren és keményen venni az ittas vezetést?
szerintem ez lenne mindenki érdeke! azért mert egy ember élete során 2x születik gyereke amikor az asszonyt kórházba kell vinni? azért mert egy embernél ez 80 év alatt 2x fordul elő nem lehet kemény törvényt alkotni?! ugyanmár!

jah és akkor mi van ha a csávókám ittasan gyorsan be akarja vinni a feleségét a kórházba szülni (mert ugye se taxi se szomszéd se haver se rokon nincs 50 km körzetben EGYESEK szerint) és ivott már 2 pohár sört. a múltkor ivott 1 pohárral és akkor simán tudott vezetni ezért úgy gondolja hogy a 2 pohár is belefér ezért aztán gyerünk! ja csakhogy a szerencsétlen nem jól mérte fel a helyzetet és mégsem bírt vezetni 2 pohár sörrel magában ezért beborul az árokba és ott pusztul el az egész család. apuka + anyuka + magzat. szuper. kellett ez nekünk. ha kemény és szigorú törvény lenne és zéró tolerancia lenne a piás vezetőkkel szemben akkor nem indult volna el hanem szerzett volna taxist.


kedd nov. 01, 2005 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
Aztán következni fognak náluk is a nálunk mostanában annyira ellenzett rutinellenőrzések,


Inkább az a baj, hogy csak ritkán, alkalomszerűen van ilyen. Nem pedig rendszeresen. Az anno nagy hanggal beharangozott autópályarendőrség is mindig olyan ügyesen elbújik... eddig összesen négyszer találkoztam velük 16e km alatt.


kedd nov. 01, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
... elmegyek nyugatra hajóra dolgozni...


Beajánlhatlak néhány helyre, hogy "jobb" sorod legyen a hajón :wink: :gigalol:


kedd nov. 01, 2005 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
@ írta:
nézet --> eszközökzár vagy hasonló (az első sor) --> és ott gombok vagy valami magyar név. ami nincs kipipálva


Köszi!
A NÉZET-ESZKÖZTÁR- SZOKÁSOS GOMBOK mellől tűnt el a pipa.


kedd nov. 01, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
www.dvdcenter.hu
Ott a fórumon sok hozzáértő is van.


kedd nov. 01, 2005 20:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
@ írta:
Nos, ez egy kicsit más felállás mint amiben tudnék segíteni :)
Bocsi, de a "komolyabb hangfalszett" az szerintem minimum ott kezdődik hogy vesz az ember egy alap házimozi erősítőt olyan 60 körül, és akkor vesz első pár hangfalat 80-100-ba, és egy centert és két hátsót 40-be, plusz egy ládát, az mondjuk megint 40. És akkor a hangfalszett erölködővel kijön 250be kábelezéssel együtt :) Ez a komolyabb hangfalszett nálam :)
tényleg ne vedd bántásnak, de a kategóriákat és az árakat tekintve olyan, mint ha a pl egy "komolyabb telefonnak" titulálnád a 3220-at. Vannak nála rosszabbak, kétségtelen, de azért ez nem a komoly kategória :)
Szóval, az a genius inkább komolyabb csipogószett :)

Ha ez a kategória érdekel, akkor pl egy MM-ban vagy társainál lehet látni ilyenekből 10-12 félét. bár meggyőződésem, hogy a Magnat az autóhifis berendezésekben jók, de amikor már tokozni kell, az már nem az ő mesterségük, mégis azt mondom hogy azért egy Magnat csipogószettet hallgass meg a genius-szal együtt. Illetve egy Sony vagy JVC-t. Majd ha látsz még ilyen árkategóriában, akkor egy Yamaha-t is. Yamaha személyes kedvencem, igaz ebben a kategóriában nem ismerem a termékeit.


Nos kicsit elkezdtem keresgélni a neten, azért ennyire nem rossz a helyzet szerintem. :D 250E-et biztos nem szánok egy hangcuccra, ennyre nem vagyok fanatikus, viszont tényleg érdekelne mit javasolnál mondjuk 250Eért, ami sokkal jobb, mint a 90E-es kategória, melyben pl ilyenek vannak:

- BOSE Acoustimass 6 Series II
- JBL SCS 146 - SCS
- JBL SCS 178 - na ez különösen tetszik, nagyon elegáns
- SONY SA-VE556H 6.1

Továbbra is várom a netes összehasonlító oldalakat, mint pl. digitális fotózában a dpreview...


kedd nov. 01, 2005 19:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
nézet --> eszközökzár vagy hasonló (az első sor) --> és ott gombok vagy valami magyar név. ami nincs kipipálva


kedd nov. 01, 2005 19:45
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Na aszondja, hogy van az explorer ablakában felül egy sor... Fájl, Szekesztés, Nézet, Kedvencek, szközök, Súgó.
Van alatta egy ikonos sor. Namost a 6hónapos lányom a laptophoz engedtem, azóta feljebb tolódott az egész, nincs ikonos rész. Ha az F11-et megnyomom, akkor kicserélődik a szöveges, és az ikonos, és akkor meg szöveges rész van.
Mivel tudom visszaállítani?


kedd nov. 01, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
mint az oviban... gratula

igen... belátom... én vagyok a hibás és vagyok a hülye...

de most komolyan... nem is tudom hogy lehetek ekkora marha hogy keményen büntetném a gyilkosokat és a részeg autósokat... belátom hogy ez rossz irány... a mai világban ez már nem divat és aki árral szemben úszik az mindig egyedül marad... éppen ezért megvilágosodtam...

gyere igyunk egy kört a kibékülésünkre aztán hajrá ki ér előbb haza kocsival
Na várj, aki ovisan viselkedik, az most Te vagy.

Értsd meg, kevés nagyobb igazság-bajnok van, mint én. Mégis azt mondom, nem lehet mindent/mindenkit belekényszeríteni a fekete vagy fehér kategóriába.
Többtucat embert láttam meghalni mások felelőtlensége miatt az elmúlt 2 évtizedben. Rettenetesen haragszom azokra, akik a szabályok felettinek tartják magukat, bármi okból vezéreltetve is.
Ennek ellenére tudom, hogy lehetnek olyan emberek és olyan pillanatok, amikor az egyetlen jó döntés a szabályok TUDATOS áthágása. Olyan emberek által, akik egyébként SOHA AZ ÉLETBEN nem szegnék meg a szabályokat.
Sőt, netalán olyanok is, mint BrOnZ, aki egyébként (lehet hogy már akkor nem) épp rendőr.

Szóval óvatosabban kellene bánni az emberek megítélésével.

Szerintem.


kedd nov. 01, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
mint az oviban... gratula

igen... belátom... én vagyok a hibás és vagyok a hülye...

de most komolyan... nem is tudom hogy lehetek ekkora marha hogy keményen büntetném a gyilkosokat és a részeg autósokat... belátom hogy ez rossz irány... a mai világban ez már nem divat és aki árral szemben úszik az mindig egyedül marad... éppen ezért megvilágosodtam...

gyere igyunk egy kört a kibékülésünkre aztán hajrá ki ér előbb haza kocsival


kedd nov. 01, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Mivel ma, ma van, erről se feledkezzünk meg...

Kép


kedd nov. 01, 2005 19:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
6230 írta:
Tipikus magyar hozzáállás.
Kiritizálni kritizálni és kritizálni. Ez megy.
De amikor csinálni kéne valamit az már más dolga.
Nem kértem tőled mást csak azt hogy pár mondatban vázold fel hogy szerinted mi lenne a megoldás a témára ha már az én ötletemet a porba aláztad. Mindig csak a negatív hullámok jönnek belőled vagy van benned valami alkotó is?
Az az igazság, hogy kevesebb tapasztalatom van mint neked. Ráadásul veled ellentétben én nem olvasom el a hozzám írt hozzászólásokat, nem úgy mint te, aki maradéktalanul elolvassa és meg is érti azokat. Úgy gondolom, hogy ha meg akarok felelni a te elvárásaidnak, elmegyek nyugatra hajóra dolgozni, és majd ha annyira kib@...ttul okos leszek mint te, akkor beszélgetek veled. De addig nem merek. Ráadásul arra kérlek, hogy felejts el engem, meg se szólíts, etess mást a baromságaiddal... Én még tanulok, megpróbálok felnőni hozzád. És ha sikerül, akkor lazán fejbelövöm magam... :wink:


kedd nov. 01, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Üdvözletem!

Segítségre lenne szükségem egy betűtípust illetően. Mivel nem is olyan rég az egyik vincseszterem távozott a másvilágra, a letöltött betűtípusaim elvesztek és most szükségem lenne egyre, de fogalmam sincs, hogy mi volt a neve, így letölteni se tudom. Akinek van Photoshop-ja, s véletlen még ez a betűtípus is megvan neki, kérem segítsen. A segítségeket előre is köszönöm!
Hova küldhetem?


kedd nov. 01, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Nem az én dolgom...


Tipikus magyar hozzáállás.
Kiritizálni kritizálni és kritizálni. Ez megy.
De amikor csinálni kéne valamit az már más dolga.
Nem kértem tőled mást csak azt hogy pár mondatban vázold fel hogy szerinted mi lenne a megoldás a témára ha már az én ötletemet a porba aláztad. Mindig csak a negatív hullámok jönnek belőled vagy van benned valami alkotó is?


kedd nov. 01, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Üdvözletem!

Segítségre lenne szükségem egy betűtípust illetően. Mivel nem is olyan rég az egyik vincseszterem távozott a másvilágra, a letöltött betűtípusaim elvesztek és most szükségem lenne egyre, de fogalmam sincs, hogy mi volt a neve, így letölteni se tudom. Akinek van Photoshop-ja, s véletlen még ez a betűtípus is megvan neki, kérem segítsen. A segítségeket előre is köszönöm!

http://flashlight.atw.hu/Fullmenu.psd
Cupertino (Bitstream Cooper) a betűtípus neve.
Keresni meg itt próbáld meg.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika kedd nov. 01, 2005 19:06-kor.



kedd nov. 01, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
...


Nem neked szólt.
Annak szólt aki szerint egy balesetnél tök mindegy hogy a vétkes józan-e vagy részeg.


kedd nov. 01, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Mégis mit vártál tőle? :lol:


kedd nov. 01, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
oké! akkor rajta! b@sszatok be jól és vezessetek!!!

sőt!! ha valakit elkapunk ittas vezetésen akkor jutalmazzuk is meg!

mindenki kapjon egy dícséretet hogy annak ellenére hogy részeg mégis sikerült az úton tartani a kocsit ezért derék csávó és kapjon ajándékba egy üveg vodkát!
Úgy tűnik, nem igazán olvastad végig v. értetted meg, amit írtam.
Kár.


kedd nov. 01, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
oké! akkor rajta! b@sszatok be jól és vezessetek!!!

sőt!! ha valakit elkapunk ittas vezetésen akkor jutalmazzuk is meg!

mindenki kapjon egy dícséretet hogy annak ellenére hogy részeg mégis sikerült az úton tartani a kocsit ezért derék csávó és kapjon ajándékba egy üveg vodkát!


kedd nov. 01, 2005 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
hehe, párszor már mexívtam (gondolom te is, T68m, bár lehet, hogy te tökéletes vagy :D ) az if (valami="akarmi") hatására az if-be mindig belépõ vezérléssel :D


párszor....


kedd nov. 01, 2005 18:36
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
M62 írta:
skynet írta:
örökre? én tudod kiktől venném el ÖRÖKRE a jogsit (ugyanolyan hülye hozzáállás lenne az is): akik nem kapcsolják be a tompítottat lakott területen kívül.


Ami engem illet, a kelleténél sokkal többször látok olyanokat is, akik éjjel sem kapcsolják be a világítást... :(
Off az Off-ban.

Egyiptomban f*stam össze magam. Ott ugyanis nem kötelező a világítás a járműveken (vagy csak senkit nem érdekel?).
Sötét éjszaka SEMMI világítás a járműveken, jó esetben a jobb első helyzetjelző világít. Abból legalább látod, hogy jön valami.
Sima kétsávos úton úgy suhannak el a szembejövő járművek, hogy észre sem veszed őket.


kedd nov. 01, 2005 18:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
M62 írta:
joanadavis írta:
:oops: :lol: :roll: :(


A szerelem már csak ilyen - sokféle érzelmet vált ki.
Kérdés, melyik a leginkább hangsúlyos ezek közül...


mikor arra gondolok, hogy mennyi idős: :oops:
mikor együtt vagyunk és mókázunk: :lol: !!!!! <- ez az :)
mikor együtt vagyunk és mást csinálunk :nevet: :roll:
mikor haza kell mennie, vagy ha csak éppen nem vagyunk viccelődős kedvünkben: :(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joanadavis kedd nov. 01, 2005 18:31-kor.



kedd nov. 01, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
skynet írta:
örökre? én tudod kiktől venném el ÖRÖKRE a jogsit (ugyanolyan hülye hozzáállás lenne az is): akik nem kapcsolják be a tompítottat lakott területen kívül.


Ami engem illet, a kelleténél sokkal többször látok olyanokat is, akik éjjel sem kapcsolják be a világítást... :(


kedd nov. 01, 2005 18:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
skynet írta:
... a 4 év nem elég büntetés, de én a kasztrálásnál tovább nem mennék :D :D
Alakulnak a törvényjavaslatok!! ;)


kedd nov. 01, 2005 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
joanadavis írta:
:oops: :lol: :roll: :(


A szerelem már csak ilyen - sokféle érzelmet vált ki.
Kérdés, melyik a leginkább hangsúlyos ezek közül...


kedd nov. 01, 2005 18:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
Megint találkoztunk a Kedvessel :oops: :lol: :roll: csak gondoltam, megosztom mindenkivel. (sajna eltűnt, mióta elváltunk :()


kedd nov. 01, 2005 17:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Üdvözletem!

Segítségre lenne szükségem egy betűtípust illetően. Mivel nem is olyan rég az egyik vincseszterem távozott a másvilágra, a letöltött betűtípusaim elvesztek és most szükségem lenne egyre, de fogalmam sincs, hogy mi volt a neve, így letölteni se tudom. Akinek van Photoshop-ja, s véletlen még ez a betűtípus is megvan neki, kérem segítsen. A segítségeket előre is köszönöm!

http://flashlight.atw.hu/Fullmenu.psd


kedd nov. 01, 2005 16:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Komolytalan, végletes és ostoba példa...

1) Megkérem a haverom vagy rokonom vagy szomszédom hogy vigyen be
2) Megkérem a kedves taxis bácsit hogy vigyen be

Tudom, tudom, most jön az a szöveg, hogy mi van akkor ha nincs szomszédom, a haverom is részeg, nincs pénzem taxira és a taxis is részeg...

Oh igen, és mi van akkor, ha holnap délben a Föld összeütközik a Nappal?

Egyszer már megállapodtunk abban hogy nem kommentáljuk egymás hozzászólásait. Maradjunk ebben ha még mindig nem vagy másra képes csak fikázásra.

De azt azért még szeretném elolvasni, hogy neked milyen ötleted lenne arra, hogy csökkentsük az ittas vezetők számát, és az ittas vezetésből adódó balesetek számát. Az én ötletem nem jó mert radikális (és éppen ezért lenne hatásos). Halljuk, Te mit javasolsz?! (Fikázni könnyű a másikat, állj elő egy másik megoldással is, ne csak kritizálj!)
Hadd mondjam el, hogy a végszükség fogalmát több jogszabályunk is taglalja. A BrOnZ által leírt dolog is ott szerepel, mint végszükség-definíció.
Mellesleg ha Te vagy abban a helyzetben, hogy FELNŐTT módon vagy képes gondolkozni, és tudod, hogy akár 1-2 perc késlekedés is a gyereked életébe kerülhet, akkor aligha fogsz taxit hívogatni, átmenni szomszédolni. Legkézenfekvőbb a saját autó, azonnal és óvatosan.

(Írom ezt én, aki szintén minimum tényleges életfogytiglanra ítélném azt, aki predesztinálja magának a jogot arra, hogy ne csak színjózanul üljön autóba a bal 1-be.)

Nemcsak az embereknek kell megváltozni, hanem a jogalkotásnak/jogalkalmazásnak is.
Igenis különbséget kell tudni tenni az olyan emberek között, akik felnőtt módon képesek gondolkozni, és végszükségben is képesek így viselkedni, gondolkozni, és az olyan emberek között, akik ösztöneiktől és pillanatnyi hangulatuktól (és pénztárcájuktól) vezéreltetve élik világukat, legfontosabb helyen a saját egójukat hordva.

Igenis elképzelhetőnek és elfogadhatónak tartom azt, ha valaki 1-2x életében, végszükségben, 1 üveg sör után (amit úgy ivott, hogy nem tudta akkor még, hogy végszükség fog előállni) autóba ül és vezet, odafigyelve, óvatosan.
Sokkal inkább, mint azt, aki egyszerűen sportot űz abból, hogy neki azt is szabad, őrá nem vonatkoznak sem ezek, sem más szabályok.


kedd nov. 01, 2005 16:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Na! Kispósi, mire ezt kivarratod... :lol:


kedd nov. 01, 2005 16:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
Kispósi írta:
....

ugyan nem a legnagyobb méret, de ez segít valamennyit?
Kép
Aszentségit, nem aprózták el... :)


kedd nov. 01, 2005 16:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
T68m írta:
továbbá, hogy az alappélda rossz, hisz nem az ittas vezetés, hanem a baleset okozza a kárt, szenvedést.

én ugyanolyan szigorúan büntetném az ittas és a nem ittas baleset okozóit. Hisz nem az ital, hanem az emberi felelõtlenség okozza mindkét esetben a balesetet.


szóval ha valaki hulla részeg és átmegy a szembejövõ sávba és karambol mert képtelen arra hogy 5 métert egyenesen menjen az szerinted ugyanaz a kategória mintha egy normál ember MINDEN SZABÁLYT BETARTVA közlekedik és kiugrik elé egy s/z/a/r/v/a/s és félre rántja a kormányt hogy elkerülje az ütközést és ezért karamabol?!?!?!?

ugye nem gondolod komolyan?


legyen már ugyanaz a példa!

ha hullarészegen elédugrik egy shitiron és átmész a szembesávba vagy ha józanul teszed ugyanezt, akkor ugyanmá' mi a különbség?!?!?!?!

(mellesleg elég ostoba aki rángatja a kormányt, arra a célra rögtön ott van ami a lábaközött van)

vagy ha józanul mész át a szembe sávba (mindenféle shitiron nélkül), akkor mennyivel vagy jobb, mint ha részegen tennéd ugyanezt?

(Nyilván, ha valaki józanul meszel el öt, a buszmegállóban várakozó embert, az teljesen ártatlan...)


kedd nov. 01, 2005 16:06
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Ja! Bocs... Már minden világos. :)


kedd nov. 01, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
6230 írta:
Komolytalan, végletes és ostoba példa...



Bocsánat, csak egy kérdés, mert nem látok tisztán: 6230! Te vagy az aki ki akart menni a tengerre dolgozni?


mit gondolsz? :lol:


kedd nov. 01, 2005 16:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
6230 írta:
BrOnZ írta:
...
Ostoba hozzászólások miatt még nem halt meg senki.
Ezért fontosabb lenne ha az ittas vezetés csökkentésén munkálkodnál. :)
Nem az én dolgom... Majd te megoldod. Ennyi ésszel neked ez rutinmunka... Ha majd visszajöttél a hajóról, szánj rá időt.


kedd nov. 01, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
...


Ostoba hozzászólások miatt még nem halt meg senki.
Ezért fontosabb lenne ha az ittas vezetés csökkentésén munkálkodnál. :)


kedd nov. 01, 2005 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
6230 írta:
Komolytalan, végletes és ostoba példa...



Bocsánat, csak egy kérdés, mert nem látok tisztán: 6230! Te vagy az aki ki akart menni a tengerre dolgozni?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BrOnZ kedd nov. 01, 2005 15:55-kor.



kedd nov. 01, 2005 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
továbbá, hogy az alappélda rossz, hisz nem az ittas vezetés, hanem a baleset okozza a kárt, szenvedést.

én ugyanolyan szigorúan büntetném az ittas és a nem ittas baleset okozóit. Hisz nem az ital, hanem az emberi felelőtlenség okozza mindkét esetben a balesetet.


na na ne

ok = ittas vezetés
okozat = baleset

ha józan vagy akkor ugyanabban a szituban gyorsabban tudsz reagálni tehát elkerülheted a balesetet de ha iszol akkor nagyobb a reakcióidő tehát ugyanebben a szituban baleset lesz. akkor biztos hogy nem a pia az ok?

azonos kategóriába vennéd az ittas vezetőt és a normál vezetőt ha balesetet okoz?
na ez már tényleg kezd izgi lenni.
huh egyre jobb.

szóval ha valaki hulla részeg és átmegy a szembejövő sávba és karambol mert képtelen arra hogy 5 métert egyenesen menjen az szerinted ugyanaz a kategória mintha egy normál ember MINDEN SZABÁLYT BETARTVA közlekedik és kiugrik elé egy s/z/a/r/v/a/s és félre rántja a kormányt hogy elkerülje az ütközést és ezért karamabol?!?!?!?

ugye nem gondolod komolyan?


kedd nov. 01, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
6230 írta:
Továbbra is csak a fikázás dől belőled.
Még mindig nem tudtam elolvasni egyetlen egy építő, pozitív gondolatod arról, hogyan lehetne hazánkban csökkenteni az ittas vezetők számát.
Várom a javaslatod.
Továbbra is csak a butaság dől belőled.
Még mindig nem tudtam elolvasni egyetlen egy építő, pozitív gondolatod arról, hogyan lehetne hazánkban csökkenteni az ostoba hozzászólások számát.
Várom a javaslatod.


kedd nov. 01, 2005 15:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
"...itt hívnám fel a figyelmet, hogy a "==" nem értékadás, hanem logikai kifejezés..."

Hát persze! Hol itt a baj? Én nem adok|adhatok "értéket", csupán "kifejezem" magam... ;)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára BrOnZ kedd nov. 01, 2005 15:46-kor.



kedd nov. 01, 2005 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
6230==ignored! Ennyi...

Ide írom, hogy ne érezd azt, hogy nem a tied az utolsó szó. Te gyõztél! Te vagy az igazság bajnoka, a csalhatatlan, a megingathatatlan, a logika bajnoka, a zseni. Neked már tanulnod sem kell, sõt tapasztalnod sem. Mindent csípõbõl tudsz, csalhatatlanul. Sõt! A popsidban is fej van.

...én voltam a hülye, hogy szóbaálltam eme nagy szellemmel, ígérem nem fordul elõ többet. Tekintettel arra, hogy szellemi épülésedhez, és gyarapodásodhoz sem én, sem pedig más már nem tud mit hozzátenni... :gigalol:

Na látod! Még az utolsó szó is a tied lett... :gigalol:


itt hívnám fel a figyelmet, hogy a "==" nem értékadás, hanem logikai kifejezés.

továbbá, hogy az alappélda rossz, hisz nem az ittas vezetés, hanem a baleset okozza a kárt, szenvedést.

én ugyanolyan szigorúan büntetném az ittas és a nem ittas baleset okozóit. Hisz nem az ital, hanem az emberi felelőtlenség okozza mindkét esetben a balesetet.


kedd nov. 01, 2005 15:40
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Továbbra is csak a fikázás dől belőled.
Még mindig nem tudtam elolvasni egyetlen egy építő, pozitív gondolatod arról, hogyan lehetne hazánkban csökkenteni az ittas vezetők számát.
Várom a javaslatod.


kedd nov. 01, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
@ írta:
Bronzi hszére annyit reagálnék, hogy ez nem is annyira sarkalatos dolog:
ugyanis épp 1-2 hete hallottam ezt az egyik rádió hiradójában, hogy megtörtént eset. És nem karakószörcsögön, hanem BUDAPESTEN volt a dolog. 150-nel mentek. a Rendőrök elkapták őket. És amikor látták mi a nagybani helyzet, berakták muttert fattert aa rendőrkocsiba, másik rendőrkollega bepattant a család kocsijába és 150-es tempót tartva szirénázva tovahajtottak a kórházba!
Hagyd, úgysem érti. Még a rendőrt is becsukná mint bűnsegéd... Ehhh... :evil:


kedd nov. 01, 2005 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Bronzi hszére annyit reagálnék, hogy ez nem is annyira sarkalatos dolog:
ugyanis épp 1-2 hete hallottam ezt az egyik rádió hiradójában, hogy megtörtént eset. És nem karakószörcsögön, hanem BUDAPESTEN volt a dolog. 150-nel mentek. a Rendőrök elkapták őket. És amikor látták mi a nagybani helyzet, berakták muttert fattert aa rendőrkocsiba, másik rendőrkollega bepattant a család kocsijába és 150-es tempót tartva szirénázva tovahajtottak a kórházba!


kedd nov. 01, 2005 15:27
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Aha.
Pontosan erről beszélek.
Amikor a lefikázott gondolatom helyett jobbat kéne írni, akkor hallgatsz.
Pedig úgy szeretnék tanulni tőled...


kedd nov. 01, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
6230==ignored! Ennyi...

Ide írom, hogy ne érezd azt, hogy nem a tied az utolsó szó. Te győztél! Te vagy az igazság bajnoka, a csalhatatlan, a megingathatatlan, a logika bajnoka, a zseni. Neked már tanulnod sem kell, sőt tapasztalnod sem. Mindent csípőből tudsz, csalhatatlanul. Sőt! A popsidban is fej van.

...én voltam a hülye, hogy szóbaálltam eme nagy szellemmel, ígérem nem fordul elő többet. Tekintettel arra, hogy szellemi épülésedhez, és gyarapodásodhoz sem én, sem pedig más már nem tud mit hozzátenni... :gigalol:

Na látod! Még az utolsó szó is a tied lett... :gigalol: Egyébként meg tanítson téged a harapós ló...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára BrOnZ kedd nov. 01, 2005 15:34-kor.



kedd nov. 01, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Komolytalan, végletes és ostoba vélemény...
Pl. az édesanyád, vagy kedvesed magzatvize elfolyt, és már látszik a baba feje. Te már az ebéd utáni sör utáni állapotban pihegsz. Természetesen mint törvénytisztelő magyar állampolgár nem fogsz autóba ülni, dacára annak, hogy adott esetben mentő nincs, ügyeletes orvos telefonja foglalt. Pusztuljanak ott, ahol vannak.


Komolytalan, végletes és ostoba példa...

1) Megkérem a haverom vagy rokonom vagy szomszédom hogy vigyen be
2) Megkérem a kedves taxis bácsit hogy vigyen be

Tudom, tudom, most jön az a szöveg, hogy mi van akkor ha nincs szomszédom, a haverom is részeg, nincs pénzem taxira és a taxis is részeg...

Oh igen, és mi van akkor, ha holnap délben a Föld összeütközik a Nappal?

Egyszer már megállapodtunk abban hogy nem kommentáljuk egymás hozzászólásait. Maradjunk ebben ha még mindig nem vagy másra képes csak fikázásra.

De azt azért még szeretném elolvasni, hogy neked milyen ötleted lenne arra, hogy csökkentsük az ittas vezetők számát, és az ittas vezetésből adódó balesetek számát. Az én ötletem nem jó mert radikális (és éppen ezért lenne hatásos). Halljuk, Te mit javasolsz?! (Fikázni könnyű a másikat, állj elő egy másik megoldással is, ne csak kritizálj!)


kedd nov. 01, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Kispósi írta:
....

ugyan nem a legnagyobb méret, de ez segít valamennyit?
Kép


kedd nov. 01, 2005 15:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
6230 írta:
Nem. A magyar erre képtelen hogy saját magától betartson valamit illetve hogy saját maga döntse el hol a határ. Ezért kell az egyértelmű és szigorú szabály. Egy csepp sör esetén sem engedném a vezetést. És ha valakit elkapnak úgy hogy alkohol van a vérében (mindegy hogy mennyi) és a kormánynál ül akkor azonnal elvenni a jogsit ÖRÖKRE úgy hogy soha nem kaphassa vissza sehogy és azonnal leültetni 1 hét dutyira és azonnal kiszabni rá 1 millió pénzbírságot.
Komolytalan, végletes és ostoba vélemény... Mikor tanulod meg már végre, hogy nincs fekete, meg fehér, hanem árnyalatok vannak. Adott egy sarkos szituáció, amikor pl. az egyik hozzátartozód súlyos sérülést szenved egy konyhai balesetben. Pl. az édesanyád, vagy kedvesed magzatvize elfolyt, és már látszik a baba feje. Te már az ebéd utáni sör utáni állapotban pihegsz. Természetesen mint törvénytisztelő magyar állampolgár nem fogsz autóba ülni, dacára annak, hogy adott esetben mentő nincs, ügyeletes orvos telefonja foglalt. Pusztuljanak ott, ahol vannak. Vagy a másik eset, hogy még tudod, hogy nem érted el azt a határt, autóba pattansz és irány a kórház. Természetesen ezután önként és dalolva lecsengeted az egy millát, valamint cafatokra téped a jogosítványodat, párhuzamosan esküt teszel az élő Istenre, hogy soha de soha nem lesz többé jogosítványod... Mindezt természetesen akkor, amikor leülöd az egy hét sittedet mi? Komám! Nagyon butácska vagy még... :roll:

Még mielőtt azzal az óhéber dumával jössz, hogy ezek légből kapott példák, akkor elárulom, hogy valós történetek és nem az ismerősömmel estek meg, hanem VELEM! Úgyhogy ha tetszik, akkor egy szemét törvényen kívüli vagyok, aki ittasan, fittyet hányva szabálynak, törvénynek, mentettem adott esetben életet, amikor a bekékült fiammal a megfulladása előtt 4 perccel beértem a biztonságot és az életet jelentő kórházba...

Nem kell válaszolnod, mert nem érdekel. :evil:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára BrOnZ kedd nov. 01, 2005 15:15-kor.



kedd nov. 01, 2005 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
6230 írta:
A Te hozzászólásod a TIPIKUS MAGYAR mentalitást tükrözi.

ezen jót mosolyogtam azért :) én nem tartom magam tipikus magyarnak, de semmilyen embernek. (talán tipikus deviánsnak, de ez nem ide tartozik)
én igazából azt mondtam, hogy könnyű kimondani egy ítéletet, de ha a következményeit nem tudod átlátni, akkor inkább nem próbálj meg sok ember felett ítélkezni. ez nem kifogás, csak egy érv amellett, hogy ha ész nélkül törvényeket akarunk felállítani, abból semm jó nem sülhet el.

Idézet:
Továbbá HA nekem olyan rokonom lenne aki hulla részegen kocsibaülne és kinyírna 5 embert...

nem ezt írtam. hanem azt, hogy ha egy rokonoddal esne meg, hogy felültetik, alaptalunl elítélik, (frame-elik angolul, csak nem jut eszembe jó szó rá) akkor mit szólnál az olyan törvényhez, ami lehetővé teszi, hogy az el nem követett bűnért megbüntessék, ráadásul pont halálbüntetéssel.
tehát én azt modnom, hogy amivel vissza lehet élni, azzal vissza is fognak élni. ezért kell jól megválogatni, hogy milyen szabályokat hozunk.

azt meg el is felejtheted, hogy "fekete-fehér" törvényeket fog valaha is egyetlen jogász támogatni. elveszítenék az állásukat :)

Idézet:
De fordítsuk meg a Te kérdésed.

én nem vagyok jó példa, mert én olyat tennék, ami valószínűleg kimeríti a különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés vádját, hacsak nincs ott valaki a környéken, aki nálam hidegebb fejjel képes ebben megakadályozni.
(de ennek semmi köze a törvényhez. akkor is ezt tenném, ha halálbüntetés várna amúgy is az illetőre.)


kedd nov. 01, 2005 15:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség