Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 20:30



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Macika írta:
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu
Már ne haragudj, de írtam Neked egy linket is. Meg se nézted ott?


Dehogynem néztem meg, az volt az első dolgom, de nem találtam ott.
Leírtam, hogy Cooper a neve.
Próbáltad esetleg, hogy a C betűnél kerested?
Csak mert talán csak 8 fajta van fent belőle...


Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:


szer. nov. 02, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu
Már ne haragudj, de írtam Neked egy linket is. Meg se nézted ott?


Dehogynem néztem meg, az volt az első dolgom, de nem találtam ott.
Leírtam, hogy Cooper a neve.
Próbáltad esetleg, hogy a C betűnél kerested?
Csak mert talán csak 8 fajta van fent belőle...


szer. nov. 02, 2005 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Macika írta:
GazVezir írta:
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu
Már ne haragudj, de írtam Neked egy linket is. Meg se nézted ott?


Dehogynem néztem meg, az volt az első dolgom, de nem találtam ott.


szer. nov. 02, 2005 15:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
McLaca írta:
6230 írta:
Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Igen.

De mi köze van ennek ahhoz, hogy már megint 6,5 milliárd hülye és értetlen ember vitatkozik egyetlen eggyel, aki a tuti?
Az Isten - szindrómát is lehet ám gyógyítani szaksegítséggel, ha gondolod, megadom egy ismerősöm édesanyjának számát, ő elég jó szakember.

Üdv!


Olyan köze van hozzá, hogy ha lehet kocsi nélkül szülni, akkor napok óta teljesen feleslegesen vitatkozunk arról hogy lehet-e kemény szigorral venni az ittas vezetést. Megint csak az van mint régen, hogy egyetértünk a dologban mégis a körülmények meg a "mi van ha ez meg az" miatt vitatkozunk 5 napig.


szer. nov. 02, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
jöjjön szembe veled egy kaminonsofőr (persze nem gyalog), aki ugyan csak pár pohár sört ivott, mégis a TE SÁVODBAN JÖN!!!!

Meg fogod oldani a helyzetet?

Ha majd kihúztad a fejedet a seggedből, és nem fogsz mindent az inverzére sarkítani, akkor esetleg lehet róla téma.
Itt divatos kifejezést elplagizálva: 6230 ignored.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Igen.

De mi köze van ennek ahhoz, hogy már megint 6,5 milliárd hülye és értetlen ember vitatkozik egyetlen eggyel, aki a tuti?
Az Isten - szindrómát is lehet ám gyógyítani szaksegítséggel, ha gondolod, megadom egy ismerősöm édesanyjának számát, ő elég jó szakember.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
McLaca írta:
Lehet, hogy ez most tényleg aljas lesz, de kívánom neked egy ilyen helyzet előállását: gyerek feje asszonyból félig ki, asszon falfehér és vérzik, neked meg ne legyen kocsid!


Meg fogom oldani a helyzetet...

Én pedig kívánom, hogy amikor viszed az asszonyt szülni a kórházba kocsival, jöjjön szembe veled egy kaminonsofőr (persze nem gyalog), aki ugyan csak pár pohár sört ivott, mégis a TE SÁVODBAN JÖN!!!!

Meg fogod oldani a helyzetet?


szer. nov. 02, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu
Már ne haragudj, de írtam Neked egy linket is. Meg se nézted ott?


szer. nov. 02, 2005 15:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
De most komolyan. Itt mindeki ilyen értetlen?! Nem a rizsa érdekel! Nem az érdekel hogy mi van ha ez meg az. Nem érdekel hogy kinek milyen esélyei vannak! Az érdekel hogy 1 db kérdésre tudtok-e válaszolni egy IGEN VAGY NEM szóval?!?!


Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Képesek vagytok-e arra hogy a fenti kérdésre válaszoljatok egy IGEN vagy NEM szóval?????
Na akkor most szólok, hogy abba lehet hagyni.
Most még csak szólok. Még humoromnál vagyok.


szer. nov. 02, 2005 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Lehet, hogy én vagyok balga, de sehol nincs fent, nem tudom letölteni, úgyhogy BrOnZ, Macika, ha elküldené valamelyőtök a következő e-mail címre, annak örülnék. Előre is köszönöm! (Aztán lehet, hogy csak a másnaposság miatt nem találom :O)

doomk@freemail.hu


szer. nov. 02, 2005 14:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Köszönöm szépen a segítséget a betűtípussal kapcsolatban!
Mindenkinek kellemes fórumozást kívánok!
Sikerült? Megtaláltad a linken?


szer. nov. 02, 2005 14:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
De most komolyan. Itt mindeki ilyen értetlen?! Nem a rizsa érdekel! Nem az érdekel hogy mi van ha ez meg az. Nem érdekel hogy kinek milyen esélyei vannak! Az érdekel hogy 1 db kérdésre tudtok-e válaszolni egy IGEN VAGY NEM szóval?!?!


Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Képesek vagytok-e arra hogy a fenti kérdésre válaszoljatok egy IGEN vagy NEM szóval?????


szer. nov. 02, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
T68m írta:
- az esélyegyenlőség egy nagy hazugság...

Dehogyis! Hiszen minden ember egyenlő, csak vannak, akik egyenlőbbek :lol: :wink:

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
6230 írta:
Na de most halál komolyan. MIT CSINÁL AZ A CSALÁD AKINEK NINCS KOCSIJA??? SOHA NEM LESZ GYEREKÜK MERT NINCS KOCSIJUK?!??! DE TÉNYLEG HALÁLOSAN KOMOLYAN KÉRDEZEM!!! Mert most már erről van szó hogy kocsi nélkül nem lehet szülni.
Nem, nem erről van szó, csak te forgattad ki ennyire a témát!
Te tényleg nem tudsz árnyalni, gondolom, a saját anyádat megölnéd, ha kiderülne róla, hogy lopott, mert az bűncselekmény, fujj, büntetni kell!

Egy apró kérés, amivel talán elfoglalod magad és addig sem rombolod a fórum közösségét és színvonalát, s nem utolsósorban a saját - már amúgy is megtépázott, vagy már nem is létező(?) - tekintélyedet:
Végy egy kimutatást a 25 évvel ezelőtti magyarországi személygépkocsi számról és tedd mellé a 25 évvel ezelőtt aktuális elégtelen (vö. otthonszülés), vagy kései ellátás hiányában meghalt csecsemők számát.

Aztán gondolkozz, de két Cataflamot vegyél be előtte, mert mint tudjuk, az neked fájni fog.

Lehet, hogy ez most tényleg aljas lesz, de kívánom neked egy ilyen helyzet előállását: gyerek feje asszonyból félig ki, asszon falfehér és vérzik, neked meg ne legyen kocsid! :evil:

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca szer. nov. 02, 2005 14:52-kor.



szer. nov. 02, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Londelmor írta:
Futurama
Ha ciki, ha nem, én még nem hallottam róla.


szer. nov. 02, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
Macika írta:
6230 írta:
Ez marha jó. Mert ha teszem azt, nem fekete vagy fehér szintre sarkítjuk ki a kérdést, akkor azt válaszolod, hogy nem lehet kocsi nélkül gyereket szülni/vállalni?! Tényleg marha jó. De bizony akkor már régi kihalt volna az emberiség.
Állj, nem jó!!!
40-45 évvel ezelõtt még általában otthon szültek a nõk. Az meg kéznél volt. Mellesleg pont azért volt az otthonszülés, mert nem volt megoldható (megfelelõ gyorsaságú jármû híján) a kórházba jutás.


Agh... Ma is lehet vagy nem?

De tényleg. Kérek szépen egy IGEN vagy NEM választ erre:

Ma, 2005-ben, Magyarországon lehet-e gyereket vállalni és szülni, ha a családnak nincs kocsija?

Vagy pedig úgy kell annak a balfék családnak aki nem tudott kocsit venni. Ha nincs kocsi, gyerekük se legyen.


arról van szó, te hülye, hogy így néhány, egyébként teljesen egészséges, értékes életet meg lehet menteni, azon az áron, hogy esetleg törvényszegést követünk el.

természetesen lehet olyan felfogás(od), hogy a törvény tisztelete előrébb való az emberi élet tiszteleténél, de ez nem egyezik meg a fórumozók többségéével.

Mellesleg igaz, akinek nincs kocsija, annak kisebb, kevesebbek az esélyei. De ezzel semmi újat nem mondasz, mindig is igaz volt, hogy a szegény ember lehetőségei kisebbek, mint a gazdagé.

(- ennek fontos gazdasági okai vannak - de ezt ne itt részletezzük

- az esélyegyenlőség egy nagy hazugság, az ilyen minisztérium pedig a törvényesített csalásé - de ez sem ide tartozik)


szer. nov. 02, 2005 14:46
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
T68m írta:

Árpy, oda sem megyünk katonának! (ha ilyenért elítélhetnek minket... :D)
Én már voltam!
G.I. JOE kommandó, Elite alakulat 8)


szer. nov. 02, 2005 14:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Árpy írta:
Ez a nem semmi:

Öt év szabadságvesztésre ítélték szerdán az amerikai hadsereg egyik katolikus tábori lelkészét, aki három hívõ katonatársát anális homoszexuális kapcsolatra kényszerítette.

A 44 éves Gregory Arflack százados a németországi Bamberg városában a fölötte ítélkezõ katonai bíróság elõtt zokogásban tört ki, amikor beismerte a háromrendbeli erõszakos szodómia és több más szexuális molesztálás vádját. "Szégyellem magam, azért, amit papként és tisztként tettem" - mondta.

:shock:


Árpy, oda sem megyünk katonának! (ha ilyenért elítélhetnek minket... :D)


szer. nov. 02, 2005 14:38
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a segítséget a betűtípussal kapcsolatban!
Mindenkinek kellemes fórumozást kívánok!


szer. nov. 02, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
6230 írta:
Ez marha jó. Mert ha teszem azt, nem fekete vagy fehér szintre sarkítjuk ki a kérdést, akkor azt válaszolod, hogy nem lehet kocsi nélkül gyereket szülni/vállalni?! Tényleg marha jó. De bizony akkor már régi kihalt volna az emberiség.
Állj, nem jó!!!
40-45 évvel ezelőtt még általában otthon szültek a nők. Az meg kéznél volt. Mellesleg pont azért volt az otthonszülés, mert nem volt megoldható (megfelelő gyorsaságú jármű híján) a kórházba jutás.


Agh... Ma is lehet vagy nem?

De tényleg. Kérek szépen egy IGEN vagy NEM választ erre:

Ma, 2005-ben, Magyarországon lehet-e gyereket vállalni és szülni, ha a családnak nincs kocsija?

Vagy pedig úgy kell annak a balfék családnak aki nem tudott kocsit venni. Ha nincs kocsi, gyerekük se legyen.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 6230 szer. nov. 02, 2005 14:37-kor.



szer. nov. 02, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
Az a leendõ apuka aki nem bír szerezni se orvost se mentõt se taxit se szomszédot se havert se barátot se rokont hogy a várandós feleségét kórházba vigye elég teszetosza apuka lehet. Ennyi.


lefordítom bazzeg, teszetosza vagy Bronz! :lol:

sőt, lehetetlen, élhetetlen, törvényszegő, bünöző alkat. Sokat tanulhatnál 6230-tól, pl. hogyan kell külföldön meggazdagodni! :D


szer. nov. 02, 2005 14:32
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Ez marha jó. Mert ha teszem azt, nem fekete vagy fehér szintre sarkítjuk ki a kérdést, akkor azt válaszolod, hogy nem lehet kocsi nélkül gyereket szülni/vállalni?! Tényleg marha jó. De bizony akkor már régi kihalt volna az emberiség.
Állj, nem jó!!!
40-45 évvel ezelőtt még általában otthon szültek a nők. Az meg kéznél volt. Mellesleg pont azért volt az otthonszülés, mert nem volt megoldható (megfelelő gyorsaságú jármű híján) a kórházba jutás.


szer. nov. 02, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
...


Huh ez nekem magas :)
Kérlek írd le röviden és tömören hogy én is megértsem, tehát kérlek EGY SZÓBAN ÍRD LE A LÉNYEGET!

Akinek nincs kocsija az vállalhat gyereket? IGEN VAGY NEM?!

Csak egy IGEN vagy NEM szavacskát szeretnék kérni. Hogy én is megértsem. Előre is köszönöm!


szer. nov. 02, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nem tudom hányan ismerik innen a Futurama sorozatot (az avatárodat elnézve Sy te biztosan :) ), de akik ismerik, azok nézték már, hogy kik vendégszerepeltek benne?
nagyon durva: link


szer. nov. 02, 2005 14:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Kedves Macika és Skynet!

Tényleg most már az utolsó kérdésem a témában!

Mit csináljon az a család akinek nincs kocsija? Nem lehet gyerekük mert nincs kocsijuk amivel az anyucit kórházba vigyék?! Magyarországon hány olyan család van ahol van kölyök de nincs autó??? Ha az autó nélküli családokban is merik vállalni a szülést akkor biztos az a család is meg tudja oldani a szülést ahol van kocsi de apuka bevágta már a pohár sört. IGEN VAGY NEM? De most komolyan emberek. Nem ódákat és 8 soros mondatokat kérnék szépen válaszban hanem egy szimpla IGEN VAGY NEM szavacskát. Köszönöm.

És a terhes néni szomszédja is mindig 1 óra kocsikázásnyi távolságra lakik? Ezt itt Hungary nem az USA vagy Szibéria. Itt általában a szomszéd megközelíthető gyalog is 2,1 percen belül.

Na de most halál komolyan. MIT CSINÁL AZ A CSALÁD AKINEK NINCS KOCSIJA??? SOHA NEM LESZ GYEREKÜK MERT NINCS KOCSIJUK?!??! DE TÉNYLEG HALÁLOSAN KOMOLYAN KÉRDEZEM!!! Mert most már erről van szó hogy kocsi nélkül nem lehet szülni.
Első olvasatra kegyetlen lesz, amit írok, kérem, csak azok olvassák el, akik hajlandóak időt fordítani arra, hogy átgondolják és megértsék.
Köszönöm.

Gondolom, nem goldoltál még bele, hogy amióta az életszínvonal/infrastruktúra emelkedik nálunk, azóta hány olyan gyerek nem hal meg, aki 20-25 évvel ezelőtt ifrastruktúra hiányában - nem kellő életrevalósága miatt - simán meghalt volna? Gondolom nem gondolkoztál még el azon, hogy a természetes kiválasztódást egyre kevésbé hagyja érvényesülni az ember, az elesett, életre nem igazán alkalmas csecsemőket is ha kell, ha nem megmentik. Mert egyetlen szempont van, hogy gyerek legyen.
Az, hogy a gyerek a születéskori sérüléseiből visszamaradt bajok miatt felnőve agresszív, közösségellenes, bárkihez alkalmazkodni képtelen, stb. bajokkal rendelkezik, abba nem gondol bele senki.
Tudom, tisztában vagyok vele, mennyire súlyos szavak ezek, amiket leírtam. Tisztában vagyok vele, hogy egy anyának a saját gyereke mindennél előrébb való, el is fogadom, hogy így van.

Csak olyan vizsgálatokról nem olvasni (a publicitás hiányzik, a vizsgálatok megvannak), hogy azok, akik felnőtten antiszociális, bűnöző v. egyéb ok miatt társadalomellenes módon viselkednek, azoknak mi idézte ezt elő.

Akkor bánkódni, amikor a rendellenességgel született, deformált idegrendszerű emberke (aki tulajdonképpen vétlen az egészben) kinyír egy egész családot, akkor már kissé késő.


Kicist visszatérve Rád.
Amennyiben folyamatosan csak write only vagy, úgy nehéz lesz szót értenünk.


szer. nov. 02, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Ez a nem semmi:

Öt év szabadságvesztésre ítélték szerdán az amerikai hadsereg egyik katolikus tábori lelkészét, aki három hívő katonatársát anális homoszexuális kapcsolatra kényszerítette.

A 44 éves Gregory Arflack százados a németországi Bamberg városában a fölötte ítélkező katonai bíróság előtt zokogásban tört ki, amikor beismerte a háromrendbeli erőszakos szodómia és több más szexuális molesztálás vádját. "Szégyellem magam, azért, amit papként és tisztként tettem" - mondta.

:shock:


szer. nov. 02, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
skynet írta:
ha megint így kihegyezzük fehérre-feketére a kérdést, akkor a válasz természetesen IGEN.


Ez marha jó. Mert ha teszem azt, nem fekete vagy fehér szintre sarkítjuk ki a kérdést, akkor azt válaszolod, hogy nem lehet kocsi nélkül gyereket szülni/vállalni?! Tényleg marha jó. De bizony akkor már régi kihalt volna az emberiség.


szer. nov. 02, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Szerinted hazánkban hány olyan család van ahol nincs kocsi de van gyerek? Nem hinném hogy ők a bokorban szültek. Vagy szerinted akinek nincs kocsija az a bokorban lakik?


szer. nov. 02, 2005 13:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
A kérdés:

"Lehet-e gyereket szülni akkor is, ha a családnak nincs kocsija?"

Ha az a válasz hogy igen, akkor teljesen felesleges beszélni a végszükségről, meg a pohár sörrel lehet-e vezetni vagy sem témákról.


szer. nov. 02, 2005 13:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Kedves Macika és Skynet!

Tényleg most már az utolsó kérdésem a témában!

Mit csináljon az a család akinek nincs kocsija? Nem lehet gyerekük mert nincs kocsijuk amivel az anyucit kórházba vigyék?! Magyarországon hány olyan család van ahol van kölyök de nincs autó??? Ha az autó nélküli családokban is merik vállalni a szülést akkor biztos az a család is meg tudja oldani a szülést ahol van kocsi de apuka bevágta már a pohár sört. IGEN VAGY NEM? De most komolyan emberek. Nem ódákat és 8 soros mondatokat kérnék szépen válaszban hanem egy szimpla IGEN VAGY NEM szavacskát. Köszönöm.

És a terhes néni szomszédja is mindig 1 óra kocsikázásnyi távolságra lakik? Ezt itt Hungary nem az USA vagy Szibéria. Itt általában a szomszéd megközelíthető gyalog is 2,1 percen belül.

Na de most halál komolyan. MIT CSINÁL AZ A CSALÁD AKINEK NINCS KOCSIJA??? SOHA NEM LESZ GYEREKÜK MERT NINCS KOCSIJUK?!??! DE TÉNYLEG HALÁLOSAN KOMOLYAN KÉRDEZEM!!! Mert most már erről van szó hogy kocsi nélkül nem lehet szülni.


szer. nov. 02, 2005 13:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
pampika írta:
És ha pl. a szülő nőt szállító apukát helyben lesitteli a zseka és eközben a magzat meghal,akkor nincs az a bíró,aki ne az apukának adna igazat és ezzel a rendőrt is elásná,pedig az 'csak' a jogszabályban leírt dolgát végezte...


Az a leendő apuka aki nem bír szerezni se orvost se mentőt se taxit se szomszédot se havert se barátot se rokont hogy a várandós feleségét kórházba vigye elég teszetosza apuka lehet. Ennyi.

Csak úgy hozzáfűzném zárójelben. Biztos vagyok benne hogy hazánkban van jó pár olyan fiatal család ahol egyáltalán nincs autó de viszont van gyerek. Ha ők meg tudták oldani a szülést akkor az autóval rendelkező részeg apuka is meg tudja oldani a szülést. NEM GONDOLOD???????????
Azért elolvastad, amit írtam Neked?

Mellesleg ne mrészegségről volt szó.
Az ebéd utáni egyetlen sörről!!!


szer. nov. 02, 2005 13:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Csak megjegyeztem, mégpedig azért, hogy akit a téma bővebben érdekel, az megtalálhatja a mobilos topicokok közt.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 13:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
McLaca írta:
Van saját topicja.
Igen. Valóban. És ezzel most valami rosszat csináltam? Mert nem angol nyelvű cikket linkeltem be? Vagy nem voltam elég off? :)


szer. nov. 02, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 

Van saját topicja.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
skynet írta:
Londelmor írta:
Peti93 írta:
a Pannon a Telenortól van
a Vodafone-t meg a Mikulás hozta, mi? azé' olyan piros... ;)
nem, hanem mert kommunista cég :D :D :D
Háááát... Sok mindent mondtak már rá, de ezt még nem... ;)


szer. nov. 02, 2005 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Heineken is komcsi termék.


szer. nov. 02, 2005 11:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Peti93 írta:
a Pannon a Telenortól van

a Vodafone-t meg a Mikulás hozta, mi? azé' olyan piros... ;)


szer. nov. 02, 2005 10:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Inkább a Telenor! :D :P Tudom, a Pannon a Telenortól van, de akkor sem a Pannon vette meg, hanem a Telenor!! :D


szer. nov. 02, 2005 10:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Gazdag cég a Pannon :twisted:


szer. nov. 02, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Hardside írta:
...


Na ezt a rendőrt meg ki kell rúgni azonnal.
Ha a csávókám meg akar halni akkor akassza fel magát.
Ha a pályán hal meg lehet hogy másik 3 embert is visz magával.
IQ bajnok a rendőrség. De tényleg.

És ezektől várja azt a nép hogy rend legyen az országban? Nevetséges.

Agh. Bocs. Visszavonom az egészet.
Lehet hogy a fickó egy terhes nőt fuvarozott.


szer. nov. 02, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
@ írta:
...A hivatalos sebességcsúcs lakott területen bellül 86km/h volt, míg autópályán meg 236km/h...
Szóval, itt vagy nagyon nem akartak dolgozni, vagy valakinek a jóhírét kellett megmenteni, vagy csak egyszerűen lejattolták őket...


No meg ilyen is van:
Egy ismerősöm főnökét pár hete utolérték (nagy nehezen), ő 245 körül lépett az M1-esen. A rendőr végignézte a papírjait, visszaadta, majd annyit mondott: "nem büntetem meg, látom, maga meg akar halni..." És tényleg nem büntette meg... :roll:

A félreértések elkerülésére:
NEM KÖVETENDŐ PÉLDAKÉNT ÍRTAM


szer. nov. 02, 2005 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
pampika írta:
És ha pl. a szülő nőt szállító apukát helyben lesitteli a zseka és eközben a magzat meghal,akkor nincs az a bíró,aki ne az apukának adna igazat és ezzel a rendőrt is elásná,pedig az 'csak' a jogszabályban leírt dolgát végezte...


Az a leendő apuka aki nem bír szerezni se orvost se mentőt se taxit se szomszédot se havert se barátot se rokont hogy a várandós feleségét kórházba vigye elég teszetosza apuka lehet. Ennyi.

Csak úgy hozzáfűzném zárójelben. Biztos vagyok benne hogy hazánkban van jó pár olyan fiatal család ahol egyáltalán nincs autó de viszont van gyerek. Ha ők meg tudták oldani a szülést akkor az autóval rendelkező részeg apuka is meg tudja oldani a szülést. NEM GONDOLOD???????????


szer. nov. 02, 2005 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
A Pannon GSM megvette a Vodafone -t :?: :roll: :?: :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BrOnZ szer. nov. 02, 2005 9:11-kor.



szer. nov. 02, 2005 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
Ma még MA van.Így nem szeretnék hozzászólni 6230 ideológiájához.Régen is veszekedtünk már "jókat",továbbra is azt kérem,hogy próbáld elképzelni,hogy nem csak fekete-fehér van.
Ha megfigyeled,senki sem mondta azt,hogy támogassuk az alkoholos vezetést,csupán azt,hogy gondolni kell az extrém esetekre is.Mert azok előfordulnak.És ha pl. a szülő nőt szállító apukát helyben lesitteli a zseka és eközben a magzat meghal,akkor nincs az a bíró,aki ne az apukának adna igazat és ezzel a rendőrt is elásná,pedig az 'csak' a jogszabályban leírt dolgát végezte...
Nem-nem, leírom Neked is, hogy a jogszabályban pont ez van a végszükség egyik definíciójának írva, meg is keresem és bevágom.

Tehát:
Idézet:
E követelmény kapcsán érdemes felhívni a Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bíróságának BH 1993.336. szám alatt közzétett eseti döntését:

Végszükségben cselekszik, aki a súlyos sérüléssel járó és azonnali műtétet igénylő, balesetet szenvedett hozzátartozóját – más lehetőség hiányában – a járművét szeszes italtól befolyásolt állapotban kórházba szállítja.

A fentiekből egyenesen következik, hogy végszükség esetén a veszély elhárítása körében célzatosan, egyenes szándékkal elkövetett cselekményről, azaz dolózus magatartásról van szó, melynek nyomán – mint láthattuk– kár, illetve jogsérelem keletkezik. Ahhoz azonban, hogy a formailag kétségtelenül jogellenes cselekmény végül mégsem alapozza meg a felelősséget, még egy fontos feltétel fennforgása szükségeltetik.

E feltétel a magyar büntetőtörvény szerint úgy szól, hogy az elhárító kisebb sérelmet kell hogy okozzon cselekményével, mint aminek kivédésére törekedett. [...] A konkuráló érdekek mérlegelése nyomán nem áll meg a büntetőjogi felelőssége a gépkocsi vezetőjének, – az ittas járművezetés tényállásának formális kimerítésével okozott jogsérelem ellenére – ha ezzel egy ember életét menti meg.

Forrás: Orosz P. Gábor dolgozata.

A BTK-ban pedig így szerepel szó szerint:
Idézet:
A végszükség

30. § (1) Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelmében így jár el, feltéve, hogy a veszély előidézése nem róható a terhére, és a cselekménye kisebb sérelmet okoz, mint amelynek elhárítására törekedett.

(2) Nem büntethető az sem, aki azért okoz akkora vagy nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett, mert ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni a sérelem nagyságát.

(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza a sérelem nagyságának felismerésében.

(4) Nem állapítható meg végszükség annak javára, akinek a veszély vállalása hivatásánál fogva kötelessége.

Köszönöm, hogy végigolvastál.


szer. nov. 02, 2005 2:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
A nagy flame-csírák közepette visszacsúszott a kérdésem, bátorkodom újra előrerántani, hátha valaki mond egy okosat:
Raven_ írta:
Na, ha már feljött a hangszóró-téma, én is szeretnék egyet venni, jól jönne pár tanács...
Itthon egy Altec 2100-asom van (35W RMS), szeretnék egy hasonló kategóriás, kicsit erősebb 2.1-est beszerezni...
Árban 20-25E Ft-ra gondoltam.
Gondoltam, ha már bevált a márka, szétnézek az Altec háza táján. A 621-es egész jónak néz ki, árban még épp belefér (26E).
Vélemény? Esetleg hasonló árban vmi jobb vétel?


szer. nov. 02, 2005 0:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Ma még MA van.Így nem szeretnék hozzászólni 6230 ideológiájához.Régen is veszekedtünk már "jókat",továbbra is azt kérem,hogy próbáld elképzelni,hogy nem csak fekete-fehér van.
Ha megfigyeled,senki sem mondta azt,hogy támogassuk az alkoholos vezetést,csupán azt,hogy gondolni kell az extrém esetekre is.Mert azok előfordulnak.És ha pl. a szülő nőt szállító apukát helyben lesitteli a zseka és eközben a magzat meghal,akkor nincs az a bíró,aki ne az apukának adna igazat és ezzel a rendőrt is elásná,pedig az 'csak' a jogszabályban leírt dolgát végezte...
De hogy te is örülj ennek a hsz-nek,sztem is kell több ellenőrzés,főleg a kocsmák környékén (nálunk pl. előre bejelentik,mikor jönnek,szóval csak az bukik le,aki nagyon hülye...) és a hétvégi éjszakában.Csakhát ugye sok 'nagyember' közlekedik ilyenkor és őket a rendőrök nem szívesen állítják meg.Pedig ugyanolyan állampógár,mint bárkimás.Ezen is kéne változtatni.Csakhát ez ilyen hülye magyar szokás,hogy az egyszerű közrendőr félti a családja életét a 'kigyúrt,vállalkozó típusú emberektől'...ezen is változtassunk.Mert egy ilyennek 1 milla az nudli;röhögve,mellényzsebből.Olyan büntit kell kitalálni,ami ténylegesen visszatartó erő.De emellett ésszerűen alkalmazható.
Sok jogász haverom van,akik szinte hetente mesélnek olyan esetekről,amik mind egyedi esetek.Vagyis le van írva a törvénybe x , y, z lehetőség,viszont az ügyfél olyan spec. esetbe került,amire egyik sem húzható rá.Szóval csak ezért sem műxik a fekete-fehér játék,mivel ahogy mondták,a törvény szövege mellett a legfontosabb mérvadó egy ítéletnél a bírói gyakorlat.

Kössz,hogy végigolvastad,kérlek ne válaszolj rá,mert nincs kedvem veszekedni járni a fórumra ;)


kedd nov. 01, 2005 22:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Most vagyunk a "húsleves-főzés" elején. Egyelőre a szemét jött fel a felszínre. Remélhetőleg, majd letisztul és az igazi érték(ek) marad(nak) meg. A sok mocskot meg elviszi a szűrőkanál. ;)


Ebben a formában nem akartam szembesülni a húsleves főzés rejtelmeivel :)


kedd nov. 01, 2005 21:11
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
simico írta:
Beajánlhatlak néhány helyre, hogy "jobb" sorod legyen a hajón :wink: :gigalol:
10X! :lol: Tudtam, hogy számíthatok rád! :gigalol:


Azért remélem egy-egy fúrótoronynál megálltok azzal a hajóval! :wink:


kedd nov. 01, 2005 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
simico írta:
Inkább az a baj, hogy csak ritkán, alkalomszerűen van ilyen. Nem pedig rendszeresen. Az anno nagy hanggal beharangozott autópályarendőrség is mindig olyan ügyesen elbújik... eddig összesen négyszer találkoztam velük 16e km alatt.


Ez olyan, mint hogy pár hete volt egy országos összrendőrségi akció, ahol szerdán és szombaton kivonultak az összes működő radarral, és trafipaxoltak egész éjszaka. A hivatalos sebességcsúcs lakott területen bellül 86km/h volt, míg autópályán meg 236km/h
Na most őszintén. Egy szerda vagy egy szombat éjszaka nem hiszem el, hogy nem kaptak el senkit sem 86 felett. azóta direkt figyelem magam, és sajnos (nem vagyok rá büszke) többször is előfordult, hogy átléptem még a 86-ot is, sőt, pl Petőfi hidon a 110km/h is előfordult már.
Szóval, itt vagy nagyon nem akartak dolgozni, vagy valakinek a jóhírét kellett megmenteni, vagy csak egyszerűen lejattolták őket...


kedd nov. 01, 2005 21:08
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
simico írta:
Macika írta:
Aztán következni fognak náluk is a nálunk mostanában annyira ellenzett rutinellenőrzések,
Inkább az a baj, hogy csak ritkán, alkalomszerűen van ilyen. Nem pedig rendszeresen. Az anno nagy hanggal beharangozott autópályarendőrség is mindig olyan ügyesen elbújik... eddig összesen négyszer találkoztam velük 16e km alatt.
Na ez jogos! Egyetértek.

Bár az az igazság, hogy az emberek nem attól "viselkednek jól" mert törvények vannak, hanem attól, hogy képesek normálisan, józanul, más érdekeit is szem előtt tartva cselekedni. Ez a fajta magatartás lenne a legjobb "törvény"... Csak nálunk még nem ez van. Qrvára nem tudunk mit kezdeni ezzel a ránk szakadt hatalmas "szabadsággal", és közben nem tudjuk megkülönböztetni a szabadosságtól.

Most vagyunk a "húsleves-főzés" elején. Egyelőre a szemét jött fel a felszínre. Remélhetőleg, majd letisztul és az igazi érték(ek) marad(nak) meg. A sok mocskot meg elviszi a szűrőkanál. ;)


kedd nov. 01, 2005 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség