Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 20:30



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
:lol: :lol: :lol: :lol:


szer. nov. 02, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
joanadavis írta:
6230 írta:
...
ba$zkikám most már elegem van, hogy mindenkibe belekötsz
Isten hozott a klubban! :gigalol:


szer. nov. 02, 2005 18:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
6230 írta:
Hardside írta:
...

...


ba$zkikám most már elegem van, hogy mindenkibe belekötsz


szer. nov. 02, 2005 17:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
simico írta:
Ha bármi váratlan probléma lesz, én biztosan előbb a mentőket hívom és utána magánakciózok csak (ha kell). De remélhetőleg ilyenre nem lesz többet szükség.
De lehet.
Történt 1985-ben, otthon, vidéken szüleimnél. Apám kint barkácsolt valamit az udvaron, nekem friss jogsim, egyszercsak beüvölt az apám, hogy kötszert gyorsan!
Kiderült, hogy belenyúlt a leálló elektromos gyaluba és 2 ujjából ledarált 1,5-1,5 ízt a gép. A vér spriccelve ömlött a sebéből. Amíg én próbáltam a mentőket hívni (fel sem vették), addig apám próbálta összeszedni a gép alól az ujjai darabjait.
Ha akkor nincs autó és nincs jogsim, akkor mire kiér a mentő, akkora elvérzett az apám.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika szer. nov. 02, 2005 17:29-kor.



szer. nov. 02, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Hozzászólás 
Árpy írta:
nn írta:
van egy 60 perces mp3 mix,egyben..

lehet e valahogy olyan pontokat beletenni hogy tudjam léptetni pl. 3 percenként mikor hallgatom?

köszi
Fel akarod darabolni?



nem,mikor a kocsiban hallgatom pl ,néha előre tekerném ,de az mp3as lejátszáskor nagyon lassu az előre tekerés,és ha lehetne ugrálni idősávokat az egész nagy mp3 számon belül az meggyorsítaná az előre haladást....


szer. nov. 02, 2005 17:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
nn írta:
van egy 60 perces mp3 mix,egyben..

lehet e valahogy olyan pontokat beletenni hogy tudjam léptetni pl. 3 percenként mikor hallgatom?

köszi
Fel akarod darabolni?


szer. nov. 02, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
simico írta:
Ha bármilyen ok miatt (lelki- vagy idegállapot, gyógyszeres vagy egyéb befolyásoltság, fáradtság, stb) nem vagy/nem érzed magad vezetésre alkalmas állapotban, akkor nem szabad a volán mögé ülnöd. Az már más kérdés, hogy ezt hányan veszik komolyan (ahogy az autó minimális műszaki ellenőrzését sem csinálja szinte senki, még hosszabb út előtt sem).
Nyár eljén rendeztek a VI. kerületi RK-n egy hétig fokozott közúti ellenőrzést a kerületben. Az egyik ilyenre meghívtak segíteni bennünket is. Akkor az Andrássy utat húztuk ki a külső sávba és onnan intették ki a rendőrök az ellenőrizni kívánt járműveket.
A belső sávban elhelyezett terelőnyílnak gyakorlatilag fékezés nélkül hajtott neki egy Passatos ürge.
Már mindenki örült, hogy fogtunk egy ittas vezetőt, mire kiderült, hogy egyetlen kortyot nem ivott, céges autó lévén az iratokból bebizonyosodott, hogy aznap (este 11 körül történt ez) ~800 km-t vezetett a vezető és egészen egyszerűen letompulva vezetett (talán elalváshoz közeli állapotban). Ha ott, akkor egy gyalogos áll, akkor olyen 60-65-tel ccsapja el fékezés nélkül.


szer. nov. 02, 2005 16:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az egyik ismerősöm pont így járt :)
Megkezdődtek a fájások az anyukánál, de írd és mondd 1 óra múlva már a gyerekével a karján mosolygott :D
Ugyanis a fájások igen gyorsan sűrűsödtek, a férj azonnal bevitte a kórházba kocsival, ahol a hölgy szinte "lebabázott". Szerencséje volt, keveset nyűglődött.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 16:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Hozzászólás 
van egy 60 perces mp3 mix,egyben..

lehet e valahogy olyan pontokat beletenni hogy tudjam léptetni pl. 3 percenként mikor hallgatom?

köszi


szer. nov. 02, 2005 16:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Szüléshez amúgy sem szoktak sietni, csak ha extrém eset van kialakulóban, más esetben "anyuka még úgyis el lesz egy idegi" szituáció érvényesül részükről...

Üdv!
Az első gyereknél mi is bementünk a nejemmel 1,5 nappal hamarabb, mint ahogy végülis megérkezett az első fiam. A mentősök nagyon jól tudják, hogy nem olyan sürgős az, mivel vannak tapasztalataik.
Aztán ha véletlenül mégis SOS lenne, akkor pech van.


szer. nov. 02, 2005 16:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
simico írta:
de azért... mégsem kéne lesüllyedni bizonyos szintre.
Nem süllyedtem sehová, csak próbáltam megértetni azzal, akinek címeztem a dolgot, hogy ha az érem másik oldalára is rápillantana, talán kicsit árnyaltabban kezdene a dolgokon gondolkodni, mert min ő említette, racionálisan gondolkodik, de a racionalitás != szélsőségesség.
simico írta:
... vagy nagy távolságnál el lehet indulni előre egyeztetve az ügyeletessel és "félúton" találkozni a mentővel...
Ez már autót feltételez ;)

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
McLaca írta:
Egy nem szokványos szülési szituációt írtam, amiben bizony nagy előny a kocsi. Hátsó gondolatok és célzások nem voltak benne, éppen ezért nem kéne kiforgatni, főleg, hogy nem is Neked írtam!


Akkor valamit félreértettem, mert elég egyértelműnek tűnt a "kívánság". Igaz, hogy nem nekem címezted direktben, de azért... mégsem kéne lesüllyedni bizonyos szintre.

Idézet:
A mentőszolgálatot kivárni adott esetben nem biztos, hogy ésszerű, főleg, ha nekik sincs nagy kedvük jönni, csak döcögni. Szüléshez amúgy sem szoktak sietni, csak ha extrém eset van kialakulóban, más esetben "anyuka még úgyis el lesz egy idegi" szituáció érvényesül részükről...
Üdv!


Ha nincs probléma ("extrém eset" a szavaiddal élve), akkor azért bőven van idő beérni az anyukával a szülészetre, még saját kocsi nélkül is. És ilyen esetben valóban nem fog felttlenül kirohanni a mentő, mert annak sürgősségi ellátás a dolga és nem betegszállítás. Probléma esetén meg a mentő is kijön gyorsan vagy nagy távolságnál el lehet indulni előre egyeztetve az ügyeletessel és "félúton" találkozni a mentővel. Ők tudnak a helyszínen, útközben is szakszerűen segíteni, míg apuka nem feltétlenül.
Ha bármi váratlan probléma lesz, én biztosan előbb a mentőket hívom és utána magánakciózok csak (ha kell). De remélhetőleg ilyenre nem lesz többet szükség.


szer. nov. 02, 2005 16:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Megnősültél? :)


szer. nov. 02, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:

konklúzió: tiltsuk be a barátnõket, mert össze lehet veszni velük?!


inkább az anyósokat.


szer. nov. 02, 2005 16:24
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Ha az ember idegesen, stresszesen ül bel az autóba vezetni, lehet, hogy nagyobb az esélye a balesetnek már csak azért is, mert a gondolatai máshol járnak, mintha elfogyasztana egy sört. Tessék, itt egy példa, ami szerintem elég jól szemlélteti a veszélyeket. De hogy kimondjam a végső igazságot. Minden emberben meg kellene, hogy legyen annyi felelősség, hogy mindezen dolgok ismeretében ne üljön be az autóba, mert nem csak a saját, de mások életét is veszélyezteti, hogy az autóba ül. De ez is csak egy szép naív gondolat, mert vannak balesetek, szinte minden percben.


Erre létezik a KRESZ-ben a járművezetésre alkalmas/képes (hirtelen nem jut eszembe a megfelelő szó) állapot. Ha bármilyen ok miatt (lelki- vagy idegállapot, gyógyszeres vagy egyéb befolyásoltság, fáradtság, stb) nem vagy/nem érzed magad vezetésre alkalmas állapotban, akkor nem szabad a volán mögé ülnöd. Az már más kérdés, hogy ezt hányan veszik komolyan (ahogy az autó minimális műszaki ellenőrzését sem csinálja szinte senki, még hosszabb út előtt sem).


szer. nov. 02, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
simico írta:
McLaca írta:
Lehet, hogy ez most tényleg aljas lesz, de kívánom neked egy ilyen helyzet előállását: gyerek feje asszonyból félig ki, asszon falfehér és vérzik, neked meg ne legyen kocsid! :evil:
Üdv!

Nekem nincs kocsim. Akkor most dögöljünk meg, vagy mi van? :roll:
Egyébként azért én a mentőszolgálatot még nem temetném el...

Nem értem, ezt miért nekem címezted...
Egy nem szokványos szülési szituációt írtam, amiben bizony nagy előny a kocsi. Hátsó gondolatok és célzások nem voltak benne, éppen ezért nem kéne kiforgatni, főleg, hogy nem is Neked írtam!
A mentőszolgálatot kivárni adott esetben nem biztos, hogy ésszerű, főleg, ha nekik sincs nagy kedvük jönni, csak döcögni. Szüléshez amúgy sem szoktak sietni, csak ha extrém eset van kialakulóban, más esetben "anyuka még úgyis el lesz egy idegi" szituáció érvényesül részükről...

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
McLaca írta:
Lehet, hogy ez most tényleg aljas lesz, de kívánom neked egy ilyen helyzet előállását: gyerek feje asszonyból félig ki, asszon falfehér és vérzik, neked meg ne legyen kocsid! :evil:
Üdv!


Nekem nincs kocsim. Akkor most dögöljünk meg, vagy mi van? :roll:
Egyébként azért én a mentőszolgálatot még nem temetném el...


szer. nov. 02, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
T68m írta:
Másrészt próbálok rávilágítani arra, hogy baleset esetén mindegy, hogy ivott-e az illetõ. Hogy piázott-e, annak a beleset BEKÖVETKEZTÉIG van jelentõsége, mivel annak az esélyét növeli meg.


Pontosan. De ha kevesebb csávó vezet piásan akkor kevesebb baleset fog bekövetkezni. Tehát megint ugyanazt mondjuk mind a ketten akkor meg mi a fenének vitatkozunk napok óta?


azért, mert te azt állítod, hogy az ittas balesetet okozókat jobban meg kell büntetni...


szer. nov. 02, 2005 16:13
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Ha az ember idegesen, stresszesen ül bel az autóba vezetni, lehet, hogy nagyobb az esélye a balesetnek már csak azért is, mert a gondolatai máshol járnak, mintha elfogyasztana egy sört. Tessék, itt egy példa, ami szerintem elég jól szemlélteti a veszélyeket. De hogy kimondjam a végső igazságot. Minden emberben meg kellene, hogy legyen annyi felelősség, hogy mindezen dolgok ismeretében ne üljön be az autóba, mert nem csak a saját, de mások életét is veszélyezteti, hogy az autóba ül. De ez is csak egy szép naív gondolat, mert vannak balesetek, szinte minden percben.


szer. nov. 02, 2005 16:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
T68m írta:
2. kérdésedre válasz: NEM TUDOM!
kérem a tõled a választ, BIZONYÍTÁSSAL!


agh...
nézzük meg a baleseti statiszkikákat.
ha csak egy olyan halálos baleset van amit az ittas vezetés okozott akkor máris bizonyítottam a feltevést. és nyugodt lehetsz benne hogy idén legalább egy ember meghalt az utakon a pia miatt.


1. nem válaszoltál az én kérdésemre! Úgyhogy légyszíves:
" ha ugyanolyan a balesetnek ugyanaz a következménye, alkoholos befolyásoltságtól függetlenül, akkor a baleset okozását vagy az alkoholos befolyásoltságot kell büntetni?
Kérlek "baleset okozását" VAGY "alkoholos befolyásoltságot"-al válaszolj! "

2. mióta bizonyítás a statisztika? Konkrétan bizonyítás-e a statisztika? "IGEN"-el vagy "NEM"-el válaszolj!

3. "ha csak egy olyan halálos baleset van amit az ittas vezetés okozott akkor máris bizonyítottam a feltevést"
Bizonyított-e ebben az esetben, hogy alkoholos befolyásoltság nélkül nem következett volna-e be a baleset? "IGEN"-el vagy "NEM"-el válaszolj!
Bizonyított-e 100%-osan, hogy józanul nem következett volna-e be előbb/később ugyanazon az úton egy súlyosan baleset? "IGEN"-el vagy "NEM"-el válaszolj!
Bizonyított-e, hogy az alkoholos állapot nem segített elkerülni egy balesetet, ami józanul bekövetkezett volna? "IGEN"-el vagy "NEM"-el válaszolj!


szer. nov. 02, 2005 16:11
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
agh...
nézzük meg a baleseti statiszkikákat.
ha csak egy olyan halálos baleset van amit az ittas vezetés okozott akkor máris bizonyítottam a feltevést. és nyugodt lehetsz benne hogy idén legalább egy ember meghalt az utakon a pia miatt.
Ááá, azért ez sem így van, jó lenne, ha lehiggadnál kicsit.
Egyetlen példából csak a buták általánosítanak.
Annak ellenére, hogy ha szavazásra kerülne sor, én is a 0 tolerancia meghagyására szavaznék, bármi is történne, azért hadd mondjam, hogy fel tudok sorolni legalább 4-5 olyan okot, ami veszélyesebb, mint 1 üveg sör a vezetés előtti 2-3 órában.


szer. nov. 02, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
Másrészt próbálok rávilágítani arra, hogy baleset esetén mindegy, hogy ivott-e az illető. Hogy piázott-e, annak a beleset BEKÖVETKEZTÉIG van jelentősége, mivel annak az esélyét növeli meg.


Pontosan. De ha kevesebb csávó vezet piásan akkor kevesebb baleset fog bekövetkezni. Tehát megint ugyanazt mondjuk mind a ketten akkor meg mi a fenének vitatkozunk napok óta?


szer. nov. 02, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
T68m írta:
ugyanolyan a balesetnek ugyanaz a következménye

ezzel egyébként az a gond, hogy pl minden gyilkosságnak ugyanaz a következménye (az áldozat meghal), de mégis megkülönböztetnek eseteket, hogy parancsot teljsített-e az elkövetõ, vagy hirtelen felindulás, vagy elõre eltervelt, vagy figyelmetlenség, vagy stb...


persze, ezt hozta fel 6230 is.

Azonban nem mondhatjuk, hogy a piás vezetők előre megtervelt módon követték volna el tettüket, illetve a józan balesetet okozók pedig minden idegszálukkal összpontosítottak volna.

Egyébként ezzel a vitával elsősorban párhuzamot állíottam 6230-nak, a saját "igen", "nem"-es hülyeségéhez.

Másrészt próbálok rávilágítani arra, hogy baleset esetén mindegy, hogy ivott-e az illető. Hogy piázott-e, annak a beleset BEKÖVETKEZTÉIG van jelentősége, mivel annak az esélyét növeli meg.


szer. nov. 02, 2005 16:02
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Macika írta:
demokrácia elvárása pont nem arrafelé megy hogy szigorodna az ellenőrzés


pedig ebben a témában pont abba az irányba kéne menni
ugyanis az is a demokrácia alapelve hogy ha valaki a fene nagy szabadságával mások szabadságát épségét jogait sérti akkor azt a fene nagy szabadságot bizony keményen korlátok közé kell szorítani

azért ellenzik a szigorítást mert mindenki csak a saját szemszögéből tudja nézni csak azt látják hogy őt mostantól keményebben akarják számonkérni de arra már képtelenek hogy azt is lássák a szigorú szabályozásban hogy lehet pont ezzel mentenék meg az ő kis életét mert így kevesebb részeg ámokfutó lenne
Ebben 100%-osan egyetértünk, talán emlékszel korábbi hsz-eimre, amiben szinte szóról-szóra ezt írtam én is.

Csakhogy mi páran kevesek vagyunk, hogy megforgassuk holnapra az egész világot ;)

Amióta ember él a Földön, azóta vannak rangsorolások. Azóta vannak olyanok, akik egyenlőbbek másoknál. Ezen változtatni lehetetlen, hiszen a génjeinkben van a rangsorolás vágya.

Ezt vagy elfogadod, vagy kiszállsz.


szer. nov. 02, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
2. kérdésedre válasz: NEM TUDOM!
kérem a tőled a választ, BIZONYÍTÁSSAL!


agh...
nézzük meg a baleseti statiszkikákat.
ha csak egy olyan halálos baleset van amit az ittas vezetés okozott akkor máris bizonyítottam a feltevést. és nyugodt lehetsz benne hogy idén legalább egy ember meghalt az utakon a pia miatt.


szer. nov. 02, 2005 16:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
demokrácia elvárása pont nem arrafelé megy hogy szigorodna az ellenőrzés


pedig ebben a témában pont abba az irányba kéne menni
ugyanis az is a demokrácia alapelve hogy ha valaki a fene nagy szabadságával mások szabadságát épségét jogait sérti akkor azt a fene nagy szabadságot bizony keményen korlátok közé kell szorítani

azért ellenzik a szigorítást mert mindenki csak a saját szemszögéből tudja nézni csak azt látják hogy őt mostantól keményebben akarják számonkérni de arra már képtelenek hogy azt is lássák a szigorú szabályozásban hogy lehet pont ezzel mentenék meg az ő kis életét mert így kevesebb részeg ámokfutó lenne


szer. nov. 02, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
T68m írta:
ugyanolyan a balesetnek ugyanaz a következménye

ezzel egyébként az a gond, hogy pl minden gyilkosságnak ugyanaz a következménye (az áldozat meghal), de mégis megkülönböztetnek eseteket, hogy parancsot teljsített-e az elkövető, vagy hirtelen felindulás, vagy előre eltervelt, vagy figyelmetlenség, vagy stb...


szer. nov. 02, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
6230 írta:
nem szoktam hisztizni
Hát akkor elmondom Neked, hogy egy 55-60 éves, színjózan ember átlagos reflexideje nagyjából a 1,5x-ese, mint egy 25 éves, 1 üveg sört elfogyasztott, átlagos testalkatú, jóllakott ember reflexideje.

Erre most mondanod kellene valamit.
Csak ne azt, hogy 50 év felett ne lehessen vezetni!


hasonló dolgot akartam írni - csak női vezetővel.


szer. nov. 02, 2005 15:55
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
T68m írta:
Most konkrétan kérdem: hamarabb meggyógyul a sérül ha a balesetet józanul okozták, hamarabb megtérül a kár?

kérlek IGEN-el vagy NEM-el válaszolj!


A válasz egyértelmû: NEM

Akkor most TE válaszolj egy sima igen vagy nem szóval erre:

"Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon mint a jelenlegi helyzetben amikor is van bõven ittas sofõr?"

szóval igen vagy nem?


1. köszönöm a válaszod. Ha NEM, ha ugyanolyan a balesetnek ugyanaz a következménye, alkoholos befolyásoltságtól függetlenül, akkor a baleset okozását vagy az alkoholos befolyásoltságot kell büntetni?
Kérlek "baleset okozását" VAGY "alkoholos befolyásoltságot"-al válaszolj!

2. kérdésedre válasz: NEM TUDOM!
kérem a tőled a választ, BIZONYÍTÁSSAL!


szer. nov. 02, 2005 15:53
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
Macika írta:
6230 írta:
nem szoktam hisztizni
Hát akkor elmondom Neked, hogy egy 55-60 éves, színjózan ember átlagos reflexideje nagyjából a 1,5x-ese, mint egy 25 éves, 1 üveg sört elfogyasztott, átlagos testalkatú, jóllakott ember reflexideje.

Erre most mondanod kellene valamit.
Csak ne azt, hogy 50 év felett ne lehessen vezetni!


Ha Te mondod biztos így van. Nem értek hozzá.
Csak egy kérdéssel tudok reagálni rá:

"Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon mint a jelenlegi helyzetben amikor is van bőven részeg vezető?" (ja és persze ceteris paribus vagy mi a fene)

igen vagy nem?
Lehetséges.
Mivel elég sok éjszakámat töltöm kint az utcán szolgálatban, ezért tapasztalok egy s mást.
23 óra után a taxisokat leszámítva minden 4-5. ember úgy ül a volánhoz, hogy valamennyi alkoholt fogyasztott aznap este. Ez őrült felelőtlenség, de a demokrácia elvárása pont nem arrafelé megy, hogy szigorodna az ellenőrzés. Hónapok óta lobbiznak nagyon sokan, tekintélyes emberek is, hogy a rutinellenőrzéseket, szondázásokat töröljék el, a szonda csak baleset okozása esetén kerülhessen elő.
Ami alapjában véve egy szép gondolat, csak az alapjaiban van baj vele, mert az önkéntes jogkövetésre alapoz. És hát a római jogból kevés ennél jobban elcsökevényesedett dolog maradt meg a mai magyar társadalomban, mint az önkéntes jogkövetés.

Így aztán marad a sírás-rívás, ha kiírt egy-egy ittas/bedrogozott/józan (de agresszív, neki mindent szabad) autós egy egész autónyi családot.

Ez a magyar valóság.

Amit meg Te kergetsz a fekete-fehér igen-nem-jeiddel, az az álom, egy fiktív elképzelés.


szer. nov. 02, 2005 15:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
6230 írta:
nem szoktam hisztizni
Hát akkor elmondom Neked, hogy egy 55-60 éves, színjózan ember átlagos reflexideje nagyjából a 1,5x-ese, mint egy 25 éves, 1 üveg sört elfogyasztott, átlagos testalkatú, jóllakott ember reflexideje.

Erre most mondanod kellene valamit.
Csak ne azt, hogy 50 év felett ne lehessen vezetni!


Ha Te mondod biztos így van. Nem értek hozzá.
Csak egy kérdéssel tudok reagálni rá:

"Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon mint a jelenlegi helyzetben amikor is van bőven részeg vezető?" (ja és persze ceteris paribus vagy mi a fene)

igen vagy nem?


szer. nov. 02, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Tényleg ugyanaz a betűtípus, hasonlítgattam most egy kicsit. Valószínüleg ahogy te is említetted, csak a nevet keresi a drága, s lehet régebben nem ilyen néven szerepelt az adatbázisban.

Nem sértődtem meg, inkább csak a meglepődés szőrnyű jelei mutatkoztak meg egy gondolat formájában, amit egy hsz-be integráltam.


szer. nov. 02, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
Most konkrétan kérdem: hamarabb meggyógyul a sérül ha a balesetet józanul okozták, hamarabb megtérül a kár?

kérlek IGEN-el vagy NEM-el válaszolj!


A válasz egyértelmű: NEM

Akkor most TE válaszolj egy sima igen vagy nem szóval erre:

"Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon mint a jelenlegi helyzetben amikor is van bőven ittas sofőr?"

szóval igen vagy nem?


szer. nov. 02, 2005 15:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
nem szoktam hisztizni
Hát akkor elmondom Neked, hogy egy 55-60 éves, színjózan ember átlagos reflexideje nagyjából a 1,5x-ese, mint egy 25 éves, 1 üveg sört elfogyasztott, átlagos testalkatú, jóllakott ember reflexideje.

Erre most mondanod kellene valamit.
Csak ne azt, hogy 50 év felett ne lehessen vezetni!


szer. nov. 02, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
...


ez csak az általad említett mellébeszélés.

Most konkrétan kérdem: hamarabb meggyógyul a sérült ha (ugyanolyan) balesetet józanul okozták, hamarabb megtérül a kár?

kérlek IGEN-el vagy NEM-el válaszolj! minden más csak mellébeszélés.

(mellesleg a szándékos/előre kitervelt példádat már előre megcáfoltad azzal, hogy "sõt akkor is lehet baleset ha mindenki minden szabályt betart. ".)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m szer. nov. 02, 2005 15:35-kor.



szer. nov. 02, 2005 15:33
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Telepítettem is, nem csak letöltöttem. Mióta járok ide fórumozni? Ennyire butának nézel skynet? Most megkérdezem magamtól, hogy mit csináltam, ha ennyire hülyének tűnök az informatikai világban.
Hááát, ne sértődj meg, de...

Hiába pakolgatsz fel azonos, megfelelő betűtípusokat, ha a Photoshop csak a nevéhez ragaszkodik. Hagyd rá, majd jelöld ki a szöveget és add meg új betűtípusnak a felrakott Cooper Black BT-t.


szer. nov. 02, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
Macika írta:
...


nem szoktam hisztizni

csak racionálisan és lényegretörően gondolkodom és "igen vagy nem"

az olyan életfelfogás hogy "szépen játszott a csapat, csak éppen egy góllal többet rúgott az ellenfél" vagy hogy "igen, de..." nem tud érdekelni.

IGEN VAGY NEM ez a lényeg. így lehet előrehaladni, úgy nem, hogy "igen, ez akkor igaz, ha, de mi van akkor ha ez meg az".

ismét egy lényegi kérdés:

Ha soha senki nem vezetne ittas állapotban akkor kevesebben halnának-e meg az utakon, mint a jelenlegi helyzetben? Gondolom erre egyértelmű IGEN minden ember válasza. Akkor megint csak nem érdemes azon vitatkozni, hogy szigorítani kell vagy enyhíteni a szabályokat és a büntetést.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 6230 szer. nov. 02, 2005 15:34-kor.



szer. nov. 02, 2005 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
skynet írta:
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


Letöltöttem azt is, de még mindig hiányolja, ezért nem értem a dolgot.


bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de telepítetted is a betűtípust vagy csak letöltötted?


Telepítettem is, nem csak letöltöttem. Mióta járok ide fórumozni? Ennyire butának nézel skynet? Most megkérdezem magamtól, hogy mit csináltam, ha ennyire hülyének tűnök az informatikai világban.


szer. nov. 02, 2005 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Macika írta:
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


Letöltöttem azt is, de még mindig hiányolja, ezért nem értem a dolgot.
Ki hiányol? Mit?


Adobe Photoshop hiányolja, s ezért nem is hajlandó szerkesztésre. De észrevettem, hogy van itt talán egy pici bökkenő: http://fonts.goldenweb.it/pan_file/l/en ... fault.html

De sehonnan nem lehet letölteni sajnos, pedig ez kísértetiesen hasonlít a játékban használt betűtípusra.


szer. nov. 02, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
és 10-ből 8 gyerek meghalt


és mégis túlélte az emberiség
most majd azért fog kipusztulni mert annyira elkényelmesedett...
...hogy csak kocsival tud szülni :)


szer. nov. 02, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
6230 írta:
T68m írta:
Szal: MENNYIVEL különb az, aki józanul üt el öt embert (ugyanolyan egyéb körülmények között), mint aki részegen?


józanul:
mindeki hibázhat hisz emberek vagyunk
józanul képes rá hogy vész esetén minden tőle elvárhatót megtegyen a baleset elkerülése érdekében. de lehet hogy ez is kevés. sőt akkor is lehet baleset ha mindenki minden szabályt betart.

részegen:
már akkor amikor beül a kocsiba tudjuk róla hogy vész esetén nem lesz arra képes hogy minden elvárhatót megtegyen hiszen sokkal hosszabb a reakció idő, sokkal nagyobb a valószínűsége hogy hibázzon, és kapásból megszegi a szabályokat már akkor mikor elindítja a kocsit

a két szitu között óriási differencia van
kb. pont akkora mint a szándékos előre kitervelt emberölés és a hirtelen felindulásból vagy gondatlanságból elkövetett ölés között
Ha megígéred, hogy nem fogsz emiatt is hisztizni, akkor leírok Neked pár adatot, de csak belső használatra.


szer. nov. 02, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Macika írta:
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


Letöltöttem azt is, de még mindig hiányolja, ezért nem értem a dolgot.
Ki hiányol? Mit?


szer. nov. 02, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
T68m írta:
Szal: MENNYIVEL különb az, aki józanul üt el öt embert (ugyanolyan egyéb körülmények között), mint aki részegen?


józanul:
mindeki hibázhat hisz emberek vagyunk
józanul képes rá hogy vész esetén minden tőle elvárhatót megtegyen a baleset elkerülése érdekében. de lehet hogy ez is kevés. sőt akkor is lehet baleset ha mindenki minden szabályt betart.

részegen:
már akkor amikor beül a kocsiba tudjuk róla hogy vész esetén nem lesz arra képes hogy minden elvárhatót megtegyen hiszen sokkal hosszabb a reakció idő, sokkal nagyobb a valószínűsége hogy hibázzon, és kapásból megszegi a szabályokat már akkor mikor elindítja a kocsit

a két szitu között óriási differencia van
kb. pont akkora mint a szándékos előre kitervelt emberölés és a hirtelen felindulásból vagy gondatlanságból elkövetett ölés között


szer. nov. 02, 2005 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Macika írta:
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


Letöltöttem azt is, de még mindig hiányolja, ezért nem értem a dolgot.


szer. nov. 02, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Bocsi, hogy belszólok a vitába, de nagyon einfach-ra ledegradálva a dolgot szerintetek az őskorba volt autó meg korház? Szerintem nem és mégis tudtak szülni....stb. 8)
S most azt hiszem mindenkinek kielégítettem a kíváncsiságát.
Igen, és akik nem voltak életrevalóak/szerencsések, azok szépen meg is haltak. Akár az anya, akár a gyerek.
Igaz, nem halt ki az ősember, mert csinált elég gyereket, amiből jutott is, maradt is.


szer. nov. 02, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Bocsi, hogy belszólok a vitába, de nagyon einfach-ra ledegradálva a dolgot szerintetek az õskorba volt autó meg korház? Szerintem nem és mégis tudtak szülni....stb. 8)
S most azt hiszem mindenkinek kielégítettem a kíváncsiságát.


és 10-ből 8 gyerek meghalt.

Egyébként - a szelekció miatt - nem is lenne hülyeség...
(ez vicc vót!)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m szer. nov. 02, 2005 15:20-kor.



szer. nov. 02, 2005 15:18
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Árpy írta:
Londelmor írta:
Futurama
Ha ciki, ha nem, én még nem hallottam róla.

egyáltalán nem ciki, sajnos itthon keveset adták. talán a Viasaton ment az első évad, de aztán annyi volt, mégcsak nem is ismételték...

mindenesetre ha teheted, akkor érdemes valahogy belenézni, mert elég agyament, de szórakoztató (nem kifejezetten gyerekeknek szóló rajzfilm, de nem is 18 éven felülieknek).

(bővebb infó még itt van róla)


szer. nov. 02, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Igen, letöltöttem az összes Cooper-t, de egyik sem felelt meg neki sajnos. Nem szoktam csak úgy kérni, ami már úgy tűnik, hogy nem elég a kisújjatok, a karotok is kell, természetesen utánnajártam jól előtte, ám sikertelenűl. Ne légy ideges Macika! :wink:
Amit beraktál képet a sárga betűkkel, az a Cooper Black BT volt.


szer. nov. 02, 2005 15:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
6230 írta:
Olyan köze van hozzá, hogy ha lehet kocsi nélkül szülni, akkor napok óta teljesen feleslegesen vitatkozunk arról hogy lehet-e kemény szigorral venni az ittas vezetést. Megint csak az van mint régen, hogy egyetértünk a dologban mégis a körülmények meg a "mi van ha ez meg az" miatt vitatkozunk 5 napig.


Egyébként visszatérve a KÉRDÉSRE, én napokkal ezelött feltettem neked egyet és azóta sem kaptam választ, úgyhogy ne nagyon reklamálj az "igen", "nem"-ed miatt! (és arra amúgyis válaszoltunk)

Szal: MENNYIVEL különb az, aki józanul üt el öt embert (ugyanolyan egyéb körülmények között), mint aki részegen?


szer. nov. 02, 2005 15:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
6230 írta:
McLaca írta:
6230 írta:
Lehet-e gyereket vállalni és szülni ha a családnak nincs kocsija?

Igen.

De mi köze van ennek ahhoz, hogy már megint 6,5 milliárd hülye és értetlen ember vitatkozik egyetlen eggyel, aki a tuti?
Az Isten - szindrómát is lehet ám gyógyítani szaksegítséggel, ha gondolod, megadom egy ismerősöm édesanyjának számát, ő elég jó szakember.

Üdv!


Olyan köze van hozzá, hogy ha lehet kocsi nélkül szülni, akkor napok óta teljesen feleslegesen vitatkozunk arról hogy lehet-e kemény szigorral venni az ittas vezetést. Megint csak az van mint régen, hogy egyetértünk a dologban mégis a körülmények meg a "mi van ha ez meg az" miatt vitatkozunk 5 napig.


Bocsi, hogy belszólok a vitába, de nagyon einfach-ra ledegradálva a dolgot szerintetek az őskorba volt autó meg korház? Szerintem nem és mégis tudtak szülni....stb. 8)
S most azt hiszem mindenkinek kielégítettem a kíváncsiságát.


szer. nov. 02, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség