Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd szept. 24, 2024 22:33



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nálunk 80(csak be!), persze szűrve, 443, 1521(oracle). még a 22-es is levan lőve :evil:


pén. nov. 25, 2005 16:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Bugyi
Hozzászólás 
Hali!

Nekünk látszólag 5 port van nyitva (ezek: 21 - FTP, 80 - HTTP, 25 - SMTP, 110 - POP3, 3389 - Távoli asztal). Ebből következne, hogy levelezés és az FTP megy, de nem megy. Bár ezeket már nagy nehezen megoldottuk, a levelezés Thunderbird + HTTP-Tunnel kettőssel megy, az FTP meg a http://www.webftp.de -n keresztűl, illetve speciális beállításokkal és bizonyos megszorításokkal (nem lehet törölni és könyvtárat létrehozni) Total Commanderrel. Webes szolgáltatások, a feltöltési sebességüktől függően mennek. (Net) Rádiók és TV-k, ha alapértelmezett porton működnek akkor lejátszhatóak, ellenben nem.

Idézet:
További érdekesség, hogy én nem látszom a hálózaton, se ping, se semmi, sőt még a Munkacsoport nevű, munkacsoportot is azonnal blokkolom, amit a gépem bekapcsolom. Holott a net működik. Erre valaki mondhatja, hogy én is egy atom tűzfalat használok, nos csak a Windowsba beépítettet. Másik nagy poén, hogy (EU szabványos hálón) mindig én kapom a legkisebb IP-t, ha véletlen valaki megkapja a 172.x.x.1 IP-t és én utána bekapcsolom a gépem (ennél ugyebár nincs kisebb), azonnal kiírja az illetőnek, hogy IP ütközés és nála minden "megszűnik", nálam minden megy "normálisan", sőt még figyelmeztetést sem kapok a dologról. Az adott illetőnél általában csak az IP megújítás segít.
Mindezt otthon nem tapasztalom (ugyan azzal a géppel!), igaz Amerikai szabványú hálót használok (192.168.0.1 a DHCP, "szerver"). Szóval, ha éppen úgy van, akkor lazán kapok modnjuk egy olyan IP-t, hogy 192.168.0.5, ha mind a 6 gép megy a hálón, és éppen ez az IP nem volt használatban.
A DHCP ("szerver") kivételével, amin Win98SE van, mindegyiken Win2k3-t használok. Először az oprendszerre gondoltam mint "probléma" forrása, de kipróbáltam másik géppel (az EU-s hálót!) is, amin szintén Win2k3 volt, azzal minden ment ahogy kell.


Ehhez mit szóltok? :?:

Megoldás nem igazán érdekel, de ha valaki tudja leírhatja, tetszik a dolog, szóval nem hiszem, hogy javítanám!

Üdv.: Dino14 :evil:


pén. nov. 25, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nálunk is olyan tűzfal van, hogy szinte semmit nem lehet :cry:


pén. nov. 25, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Bugyi
Hozzászólás 
Hali!

Idézet:
CyberDragon írta:
(Viszont semmilyen fájlmegosztót nem lenet használni innen )

Hát így akkor szívás!
De azt mégis, hogyan tudják letiltani?


CyberDragon!

Ajánlom figyelmedbe: http://www.http-tunnel.com/html/solutions/http_tunnel/client2.asp ! E progi segítségével lehet fájlt cserélgetni, csetelni, meg mindent, amihez SOCK 4/5 proxy kell! Mi is így DC-zünk! Igaz sajnos csak passzív módban fut, de megy. A beállításokban ennek ellenére aktív módot kell választani!
SOCK proxynak a következőt kell beállítani a DC-ben: (SOCK 4/5) proxy neve, címe: 127.0.0.1 Port: 1080 ! Amennyiben a HTTP-Tunnel fut, akkor menni fog! A HTTP-Tunnelt meg remélem betudod állítani, ott csak a nethez használt proxyt és portot kell megadni ((Configure>>)Specify Proxy-nál).
Nálunk némelyik DC kliens nem volt hajlandó üzemelni így sem, nekem a BCDC elsőre ment!

Zsoca-M5!

Egy jó tűzfallal tudját tiltani! :wink:

Üdv.: Dino14 :evil:


pén. nov. 25, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Vannak nagyon jók. :)

Lökhárítón: "Fékút vége."

Trabin láttam nem olyan régen: " Ne dudálj, ne villogj! KÜZDJ!!!"

:D


pén. nov. 25, 2005 11:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Srácok sajna a mobilom kamerája igen karcsú, és nem látszik a lényeg, amit fényképeztem ma reggel, de egy teherautó hátuljára ez volt írva:
"Dudálj nyugodtan, éppen tárat cserélek!" :lol: :lol: :lol:


pén. nov. 25, 2005 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nemrégiben töltöttem le Oracle-től egy 10g -t, de nekem úgy tűnt ingyenes (Mert ha nem miért lehetne letölteni? Na mind1 egyelőre nem hívtak :) )

SCSI:
Ahogy egy angolul tudó ember olvasná: esz szí esz áj.
Ez a normális, ez a szkázi egy vicc :D Bár szinte minenki így használja, de akkor is mókás!

Mellesleg szerintem ez a SCSI technológia nem annyira marha jó, mint ahogy sokan istenítik. Volt egy módos osztálytársam egyetemi évek alatt,a kinek mindenje ilyen volt az otthoni gépben, és szidta hogy néha lassabb mint az IDE. Megjegyzem akkoriban az ide 4200 illetve 5400 rpm körüli volt a SCSI meg asszem 7200 és 10000 közötti.
Nekem ugyan személyes tapasztalatom nincs, de full milliomosként sem vennék SCSI eszközöket (még szerverbe sem, pedig komoly helyeken használják előszeretettel).


pén. nov. 25, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Igen, erről már volt szó. A terra földet jelent latinul. Az előtag pedig tera, egy r betűvel. :)


pén. nov. 25, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Go to helyesírás topic :)

A szkázi a magyaros verzió egyébként :), régebben szközinek írták egy újságban, de mindenki a magyar változatot használja inkább. 'Sz'-szel pár napja láttam leírva, lehet, hogy pont ott, ahol terrabájtok vannak? :D

Üdv!


csüt. nov. 24, 2005 23:53
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
http://pcforum.hu/hirek/9948/300+DVD+kapacitasat+kinalja+majd+az+uj+hololemez.html

őőőő :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Idézet:
1,6 terrabájt

Azért ezt nagyon csúnya volt olvasni egy (online) újságban.


csüt. nov. 24, 2005 22:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Veszélyes vírus


--------------------------------------------------------------------------------

Új vírus van a forgalomban, amit úgy hívnak, hogy "munka".
Ha bármiféle "munká"-t kapnál bármi módon, akár e-mailen, interneten, vagy egy munkatársadtól... NE NYISD KI! A vírus hónapok óta kering az épületben a rendszerünkben, és mindazok, akik kinyitották a "munká"-t, vagy csak megnézték, azt tapasztalták, hogy kitörlődött a magánéletük, az agyuk pedig abbahagyta a normális működést. Ha e-mailen "munká"-t találsz, vagy egyáltalán "munká"-val találkozol, úgy tudod megölni a vírust, hogy küldesz egy e-mailt a főnöködnek a következő szöveggel: "Már épp elég baromságot kaptam öntől, elmentem a kocsmába."
Ily módon az agyad automatikusan elfelejti a "munká"-t. Ha papírdokumentum alakban kapsz "munká"-t, egyszerűen emeld fel a dokumentumot és tedd a "munká"-t a szemétkosárba. Vedd a kabátod és a kalapod, két barátoddal ugorj át a legközelebbi bárba, és rendelj három sört (vagy rumpuncsot).

Ha ezt 14-szer elismétled, meg fogod látni, hogy a "munká"-nak többé semmi jelentősége nincs rád nézve, és a Frédi és Béni a világon a legjobb rajzfilm.

Küldd el ezt az üzenetet bárkinek, aki rajta van a címlistádon. Ha NINCS rajta senki, akkor attól tartok, hogy a "munka" vírus már megfertőzte az életed.


csüt. nov. 24, 2005 22:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
szkázi


csüt. nov. 24, 2005 22:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
McLaca írta:
Nektek "szköszi", "szkászi", vagy "escéesí"? :D)


Egészségedre! :lol:

Én szkázi-nak szoktam mondani, a legtöbb embertől így hallottam. :D


Nálam is. 8)


csüt. nov. 24, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nektek "szköszi", "szkászi", vagy "escéesí"? :D)


Egészségedre! :lol:

Én szkázi-nak szoktam mondani, a legtöbb embertől így hallottam. :D


csüt. nov. 24, 2005 21:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Ha jól rémlik a Novellnél is jóvá kellett hagynom, hogy nem lakom a feketelistás országokban!


csüt. nov. 24, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Akkor legyen mondjuk, ultra wide SCSI!:)

Ezen tuti nem fogunk összeveszni ;)

Igaz, hogy otthoni felhasználóknál nincs belőle túl sok (szinte semmi), de ha ezt preferálták volna inkább korábban a fejlesztők, mára valószínűleg úgy fejlődne tovább árban is, mint ATA társai.
Jaaa... egyetlen hátránya van neki is (nem a vezérlőnek): a SCSI vinyók nem szeretik a leállás-indulás ismétlődéseket, leginkább éjjel-nappal szeretnek szerverben létezni. Míg az ATA vonalon mozgó vinyók lehetséges indításainak számát 50.000-re szokták megadni, ugyanez SCSI-ben 20.000, vagy akár csak 10.

(Nektek "szköszi", "szkászi", vagy "escéesí" ? :D )

Üdv!


csüt. nov. 24, 2005 20:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem... legalábbis kártya a szkenner miatt, vinyó nincs !-D


csüt. nov. 24, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
SCSI:

És hány embernek van otthon ilyenje?

Nem tudnának egeget fizetni nekem hogy hazahozzam a szerverszobátKépKép-elég ott is :wink:


csüt. nov. 24, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
miért ne lehetne kihasználni? SATAII 300MB/s
SATAIII meg már itt van a küszöbön 600MB/s!


A csatoló paramétereit próbáld elmagyarázni a merevlemez mechanikájának :D (Bár RAID-del már jobb a helyzet)

SCSI:

És hány embernek van otthon ilyenje?


csüt. nov. 24, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
McLaca írta:
Marha sok értelme van mindkettőnek...
Főleg, hogy tömörítetlen videó rögzítésére a folyamatos nagy átviteli sebességigény miatt még mindig a PATA a jó(bb) választás.

Üdv!


Akkor legyen mondjuk, ultra wide SCSI!:)


csüt. nov. 24, 2005 20:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
edl írta:
http://media.skoopy.com/vids/vid_00873.wmv


áááááááááááááááááá! Nagyon ott van!


csüt. nov. 24, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
edl írta:
http://media.skoopy.com/vids/vid_00873.wmv

Jáááááj.... ez veszélyes :!:

Tegnap láttam a kúlnyúzon, nem tudok rá mit mondani :? :shock: :lol:

Üdv!


csüt. nov. 24, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
SATAII 300MB/s
SATAIII meg már itt van a küszöbön 600MB/s!

Marha sok értelme van mindkettőnek...
Főleg, hogy tömörítetlen videó rögzítésére a folyamatos nagy átviteli sebességigény miatt még mindig a PATA a jó(bb) választás.

Üdv!


csüt. nov. 24, 2005 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://media.skoopy.com/vids/vid_00873.wmv


csüt. nov. 24, 2005 20:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
miért ne lehetne kihasználni? SATAII 300MB/s
SATAIII meg már itt van a küszöbön 600MB/s!


csüt. nov. 24, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
sutszi írta:
Nagyon helyes, próbálkozzanak csak.:D
Amúgymeg 120MB/s???? Bocsi de lehet csak én értem félre ez most megabyte vagy megabit?????


A nagy B elméletileg bájt, legalábbis én úgy tudom. Az más dolog, hogy a cikkíró hogyan tudja :lol: Ha ez tényleg 120 megabájt/sec, akkor a merevlemezeknél 2-3-szor gyorsabb :shock:, szóval jelenleg nem is lehetne teljesen kihasználni. (Bár attól még jó lenne. :D )

U.I.: Ha ezt filmekhez használnák, mint a DVD-t, akkor milyen minőségű filmmel lehetne megtölteni? :shock:


csüt. nov. 24, 2005 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
sutszi írta:
Nagyon helyes, próbálkozzanak csak.:D
Amúgymeg 120MB/s???? Bocsi de lehet csak én értem félre ez most megabyte vagy megabit?????

Tényleg nem mindegy!:)


csüt. nov. 24, 2005 19:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
McLaca írta:
Tisztára a Mátrixban érezheti magát az ember... :shock:

Az eredeti adattárolós témához: ideje volt valamivel előrukkolni, ugyanis a merevlemezek a maximális kihasználhatóságuk felső határát súrolják, valahol 600GB környékén a mai technológia egyszerűen kifújt, nagyobb adatsűrűséget biztonságosan már nem lehet alkalmazni. Ennek a holoizének a 120MB/s-os olvasási sebessége elég imponáló, esetleg "merevlemez" szerűséget nem akarnak belőle csinálni? Hogy ne kelljen 'folyton' (a kicsi 300 gigásat :D) cserélgeni...

Üdv!


De a seagate és még talán a toshiba rajta vannak az ügyön. egy féléve olvastam hogy próbálkoznak a technológiával.


csüt. nov. 24, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tisztára a Mátrixban érezheti magát az ember... :shock:

Az eredeti adattárolós témához: ideje volt valamivel előrukkolni, ugyanis a merevlemezek a maximális kihasználhatóságuk felső határát súrolják, valahol 600GB környékén a mai technológia egyszerűen kifújt, nagyobb adatsűrűséget biztonságosan már nem lehet alkalmazni. Ennek a holoizének a 120MB/s-os olvasási sebessége elég imponáló, esetleg "merevlemez" szerűséget nem akarnak belőle csinálni? Hogy ne kelljen 'folyton' (a kicsi 300 gigásat :D) cserélgeni...

Üdv!


csüt. nov. 24, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Az oracle-nél az a filozófia, hogy ingyen leszeheted, a használatért kell fizetni, azt kell megvenni. Habár már nekik is van ingyenes adatbázis progijuk(expressz).
Ha otthon szeded le akkor valszeg le se sz....ják, ha suliba akkor se foglalkoznak vele(mert ha tanulod az csak nekik jó), de ha cég vagy akkor mindjárt más a szitu. Habár a symantec is BSA tag nekik is kb hasonló a felfogásuk(otthoni liveupdate érdektelen cégnél, hoppá... hogy is van ez... Láttam már ilyet)
Egy két szoftvercégnek átkellene venni ezt a magatartást és lehet akkor nem "közellenségként" néznének rájuk.


csüt. nov. 24, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Nem túl megnyugtató, hogy ennyire sasol a nagy testvér...


csüt. nov. 24, 2005 15:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ja és figyelik ki mit tőlt le.
Itt a cégnél oracle 9.2i van. Természetesen nagyon kemény lóvéért lett véve(a licens). A fönök leszedte a 10G-t kiváncsiságból, hogy milyen. Még aznap felhívták az Oracle magyarországtól, hogy esetleg nyújthatnak e segítséget valamiben a 10G-hez(upgrade 9.2-ről, új licens, support...) :twisted:


csüt. nov. 24, 2005 15:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
sok film mi? 8)
a valóság rosszabb! :lol: :lol: :lol:


Meggyőztél. :)


csüt. nov. 24, 2005 15:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
sok film mi? 8)
a valóság rosszabb! :lol: :lol: :lol:


csüt. nov. 24, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Aztaku... :nemar:


csüt. nov. 24, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Az USA-ban lévő székhelyű cégek bármit nem adhatnak el külföldre. Ez a törvény még a hideg háború szülöttje. Főleg az IBM-nek címezték ezt a törvényt, mert ők adogattak el főleg maindrame-ket külföldre, többek közt ide a Keleti blockba is. X teljesítmény fölött nem jöhettek gépek.
Csak akkor még a microcode-ot nem titkosították úgy ahogy most és főleg annak köszönhetően lettek lebutítva a gépek. DE van egy olyan emberfajta hogy magyar. Egy két magyar és lengyel ember átírta ezt a kódot és kb 2-szer gyorsabb masinát kaptak. Na ebből elég nagy balhé lett odaát.
Kb 2-3 éve volt egy hír, hogy xy egyetemen egy új félvezetővel kombinált fémötvözettel csináltak egy hangkártya mérető "memoria" kártyát ami kb 10 tera-s volt. Na azóta nem hallani róla(hatékony IBM közreműködés is volt benne).

Nézd meg mit kell elfogadni ha az oracle oldaláról leakarsz valamit szedni úgyhogy regisztrált is vagy!
Oracle írta:
We are willing to license the Software (as defined below) to you only upon the condition that you accept all of the terms contained in this agreement. Read all the terms carefully and select the "Accept" button at the bottom of the page to confirm your acceptance. Signifying acceptance of this trial by pressing the "Accept" button below is an indication of your agreement, as an authorized representative and signatory of your organization ("you"), to comply with each of the following beta trial license and export restrictions with respect to the Software (as defined below). If you are not willing to be bound by these terms, select the "Do Not Accept" button and the registration process will not continue.

EXPORT CONTROLS ON THIS SOFTWARE:
I am not a citizen, national, or resident of, and am not under control of, the government of Cuba, Iran, Sudan, Iraq, Libya, North Korea, Syria, nor any country to which the United States has prohibited export.
I will not download or otherwise export or re-export the Software, directly or indirectly, to the above mentioned countries nor to citizens, nationals or residents of those countries.
I am not listed on the United States Department of Treasury lists of Specially Designated Nationals, Specially Designated Terrorists, and Specially Designated Narcotic Traffickers, nor am I listed on the United States Department of Commerce Table of Denial Orders.
I will not download or otherwise export or re-export the Software, directly or indirectly, to persons on the above mentioned lists.
I will not use the Software for, and will not allow the Software to be used for, any purposes prohibited by United States law, including, without limitation, for the development, design, manufacture or production of nuclear, chemical or biological weapons of mass destruction.

Note: You are bound by the Oracle Technology Network ("OTN") License Agreement terms. The OTN License Agreement terms also apply to all updates you receive under your Technology Track subscription.

The OTN License Agreement terms below supercede any shrinkwrap license on the OTN Technology Track software CDs and previous OTN License terms (including the Oracle Program License as modified by the OTN Program Use Certificate).


csüt. nov. 24, 2005 15:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
az ilyennek nincs ára.
CIA tesz róla hogy bárki ne vehessen ilyent! 8)


Túl sok filmet nézel, nem? :lol: :lol: :lol:


csüt. nov. 24, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
az ilyennek nincs ára.
CIA tesz róla hogy bárki ne vehessen ilyent! 8)


csüt. nov. 24, 2005 14:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
http://pcforum.hu/hirek/9948/300+DVD+kapacitasat+kinalja+majd+az+uj+hololemez.html

őőőő :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


:shock: Nem gyenge... Az árára azért kíváncsi lennék. :)


csüt. nov. 24, 2005 14:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://pcforum.hu/hirek/9948/300+DVD+ka ... lemez.html

őőőő :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


csüt. nov. 24, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
(Viszont semmilyen fájlmegosztót nem lenet használni innen :cry:)

Hát így akkor szívás!
De azt mégis, hogyan tudják letiltani?


csüt. nov. 24, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Kiszámoltam:

Olyan, mintha lenne egy 16-20/7,2-8 Mb-es ADSL-em 8)

(Viszont semmilyen fájlmegosztót nem lenet használni innen :cry:)


csüt. nov. 24, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Hoppá! Most néztem meg, hogy nem is írtam, hogy koleszból netezek :oops: Itt nem ADSL van, hanem valami más :)

Amint megláttam a sebességet nekem is leesett :D


csüt. nov. 24, 2005 13:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Örülök, hogy segíthettem!

Amúgy azt én is észrevettem, hogy ilyen magasságokban már nem úgy viselkedik mint egy ADSL!
Vagyis nem tart egy konkrét sebességet, hanem ingadozik, de ez van!


Hoppá! Most néztem meg, hogy nem is írtam, hogy koleszból netezek :oops: Itt nem ADSL van, hanem valami más :)


csüt. nov. 24, 2005 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Örülök, hogy segíthettem!

Amúgy azt én is észrevettem, hogy ilyen magasságokban már nem úgy viselkedik mint egy ADSL!
Vagyis nem tart egy konkrét sebességet, hanem ingadozik, de ez van!


csüt. nov. 24, 2005 13:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
CyberDragon írta:
Zsoca-M5:

Tudsz valamilyen ftp oldalt nagy fájlokkal, hogy letesztelhessem?

PÜ ment!


Köszi! Leteszteltem, már törölheted!

TotalCommander szerint:
Letöltés: 2000-2500 kbytes/sec
Feltöltés: 900-1000 kbytes/sec

Sy:

Felőlem akár linux image-k is lehetnének rajt, csak tesztelés miatt írtam. (Mellesleg mit csináljak egy 4CD-s játék első CD-jével? :twisted: )


csüt. nov. 24, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
:lol: :lol: Sy, de gonosz vagy :twisted:


csüt. nov. 24, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Tudsz valamilyen ftp oldalt nagy fájlokkal, hogy letesztelhessem?

Most néztem csak, micsoda polite FTP-acc kérés :D Tetszik ;)


csüt. nov. 24, 2005 12:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Zsoca-M5:

Tudsz valamilyen ftp oldalt nagy fájlokkal, hogy letesztelhessem?

PÜ ment!


csüt. nov. 24, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
sutszi írta:
Ma letöltöttem a Civilization 4 Demoját.

Kicsit irigykedem; én két hete "vettem meg", de még kicsomagolni sem volt időm :( Ahogy az Age 3-at sem tudtam még megnézni. És még csak most jön a vizsgaidőszak :D


csüt. nov. 24, 2005 12:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség