Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. szept. 25, 2024 6:23



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
már kiszámoltam :D


vas. dec. 25, 2005 8:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Gyartok 1000-el szamolnak nem 1024-el...
Szamolod ki, maris meg van az a 18GB-t ami egy 250-es vinyonal mar siman lehet ennyi.


vas. dec. 25, 2005 8:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
tibuu írta:
adamec22 írta:
Valahol láttam egy olyan témát hogy: Xp telepités alatt nem ismeri a vinyót csak 137gigának, nekem a 250ből felismert 232-t de a windows is csak annyit ismer fel, hova lett az a 18gb ???

Elveszett az atvaltas kozben ;)


Bocs a hülyeségemért, de ezt én nem értem :(


vas. dec. 25, 2005 7:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
adamec22 írta:
Valahol láttam egy olyan témát hogy: Xp telepités alatt nem ismeri a vinyót csak 137gigának, nekem a 250ből felismert 232-t de a windows is csak annyit ismer fel, hova lett az a 18gb ???

Elveszett az atvaltas kozben ;)


vas. dec. 25, 2005 6:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Valahol láttam egy olyan témát hogy: Xp telepités alatt nem ismeri a vinyót csak 137gigának, nekem a 250ből felismert 232-t de a windows is csak annyit ismer fel, hova lett az a 18gb ???


szomb. dec. 24, 2005 22:30
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Boldog karácsonyt!! :)


szomb. dec. 24, 2005 17:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
sutszi írta:
McLaca írta:
Most az ott leírtak nem úgy működnek, ahogy le vannak írva, vagy csak a kütyü nem úgy néz ki, mint a leírásban? :)

Üdv!

A kütyüvel nincs gond.
A kép illusztrációkon az van viszont a leírtak nemigazán stimmeltek.
Éppen az imént volt agyvérzésem, mert véletletnül átálítottam úgy hogy hogy minden számból 10mp-t játszon, és egy ideig nem tudtam visszaállítani.
Na a kézikönyvében nagy nehezen megtaláltam az ezzel foglalkozó 1 oldalt de azon csak ismertette milyen módok vannak, nem mondta hogyan tudom változtatni. Többnyire ez jellemzi az egész könyvecskét.
Aztán meguntam a nálam és butább utasítások olvasását és megkerestem, hogy hol van ez a beállítás. :wink:
Jah, és a leggázabb, hogy amiket említ gombokat, azoknak vagy nem az a neve, vagy nem is létezik... :shock:
Amúgy elégedett vagyok.


Sajnos ez tipikus probléma a Kínában gyártatott cuccal. mindig van gond velük (én is szívok néha, mert évi kb 20 konténer cuccot hozatunk be).
Az a helyzet, hogy először beküldik a mintát, elfogadja a cég, beérkezik az első tétel, elkészül a leírás hozzá. Erre a következő szállítmány tök más, egy rohadt szót nem szólnak előre. Visszaküldeni lehetetlen, marad a tökölődés. ha felhívod őket, ezerszer elnézést kérnek, de semmi más.
Másik megoldás: Koreából, vagy Tajvanról kell hozatni, akkor nincs gond, csakhogy jóval drágább. Nekik vannak Kínában a helyszínen embereik, akik figylik a gyártást, és megfogják a mogyoróját annak aki elb*ssza.

Csak egyet tudok javasolni, próbálj rájönni, mi mire való.


szomb. dec. 24, 2005 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Boldog, békés, meghitt Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden fórumtársamnak és olvasóinknak!


szomb. dec. 24, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Most az ott leírtak nem úgy működnek, ahogy le vannak írva, vagy csak a kütyü nem úgy néz ki, mint a leírásban? :)

Üdv!


pén. dec. 23, 2005 22:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hát, ez egy kicsit zavarosra sikerült,de remélem,azért részben világos :roll: :D


pén. dec. 23, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Alapvető különbség,különösen ha cégről(visszaigényelhtő a befizetett összeg egy része az adókból) van szó:a lizing egy kívülálló céggel kötött kölcsönszerződés(NEM TE ÁLLSZ A BANK-kal) kapcsolatban,hanem egy un. lizingcéggel-aki-ami "olyan mintha a barátodat megkéred,hogy legyen kezesed egy hitelnél"-egy idő után elképzelhető hogy felajánlja hogy a hiteled törtrészéért teljesen birtokba veheted az ezközt amit lizingelsz :roll:-un maradványértéken
Ugyanakkor jól is járhasz a dologgal:Lizingelni érdemes pl: egy termelő gépre-gépsorra,amire per-pillanat nics megfelelő tőkéd,mert miközben használod,hasznot termel.
Autónál teherautót lízingelni mert ez menet közben haznot is hajt(és le is lakod)-személyautót nem szabad lízingelni!Szerszámgépet csak lízingre szabad megvenni,számítógépet nem szabad lízingelni stb..-a futamidő egy lényeges szempont :lol: [/b]


pén. dec. 23, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 261
Hozzászólás 
Laci_L: Az alapján amit a Lízingről mondtál azt értem! De mi a különbség ha az autót hitelre vagy lízingre veszem?? (Hitelnél a bank adja a kölcsönt a Lízingnél meg egy más vállalat, vagy hogy is van ez?) :?:


pén. dec. 23, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
1. Holnap délelőtt még minden nyitva van. Slattyogj vissza, ha tudsz, hátha van nekik jó.

2. Töltsd le a Netről. Ott kell lennie.


pén. dec. 23, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
sutszi írta:
Pont tegnap mondta egyik ismerősöm hogy a szomszédja línzingelte a kocsiját, amúgy ezt nemtom pontosan mit jelent a lényeg hogy részletre vette. Ellopták és most nyakig van a ****, mert se kocsi se pénz és a biztosító nem fizet lopásra. Csak a casco.
Nemtom mennyire idevág csak gondoltam elmondom.

Amúgy most kaptam meg, az mp3 lejátszómat...
AVS Cube 256MB.
Nagyon picike. :)
Szép igényes a kinézete, ezüst színű.
A hangereje nagyon brutális. :D
A hangja kristálytiszta, nagyon jól szól.
Nagyon örülök neki.
Egy dolog lesz probléma, mégpedig az hogy a gépemen nincs USB 2.0
csak 1.1. Ez kis masina úgy tűnik nem kompatibilis visszafelé...de majd még kiderül. :(


1. LÍZING: kellene valami, de nincs elég pénzed. Valaki helyetted (ez a Lízing cég) megelőlegezi neked a dohányt, te meg szépen neki törleszetsz. Persze ez sokba kerül, úgyhogy kifizeted a valami árának akár a dupláját is. Ezekből logikusan következik, hogy a valami tulajdonosa az, aki kifizette. A tied akkor lesz, ha ezt neki kifizetted az összes költséggel együtt. Ha ellopják, leég stb, az a te bajod, ettől még tartozol, csak akkor nem, ha kötöttél biztosítást. Csak a tisztánlátás miatt: a Casco is biztosítás. A valami meg lehet autó, lakás, TV készülék stb.

2. USB: ha nem megy másképp: 2-3000 Ft egy USB2 PCI kártya. Bedugod, az XP felismeri, a Win98 CD-ről telepíti, és kész (már ha van üres hely a gépben. Van 2-4 csatlakozásod. A régi 1.1-esek ettöl még működnek.


pén. dec. 23, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sutszi írta:
úgy tűnik nem kompatibilis visszafelé...de majd még kiderül. :(
Az nem létezik... Ami megy USB2.0-án, annak mennie kell 1.0 (1.1, 1.2) módban is.
De ha mégsem menne, meg kell próbálni egy 2.0HUB-ot, az elvileg megy 1.× USB-n is, de a lejátszó felé 2.0-nak látszik - csak lassúcska.

Üdv!


pén. dec. 23, 2005 13:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Dester írta:
Én úgy tudom (előzetes híreim szerint), hogy ez az autó a nevemre lenne írva. Egyébként egy Ford márkakereskedés használtautó részlegétől venném.


Lehet, hogy csak hiszed. Nézd meg, ki az eladó. Az a bevált trükk, hogy a kocsit beveszik az eladótól bizományi közvetítésre, így nem a szalon az eladó, hanem a kocsit beadó.

Ha a szalontól veszed, ők a fefelősek mindenért, így meg csak mossák kezeiket, mert nem ők az eladók. Általában nem veszik meg a szalonok, mert az nekik plusz költség, amit senki nem fizet ki.


Köszi, utánajárok alaposan, amennyire csak lehet...


pén. dec. 23, 2005 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Dester írta:
Én úgy tudom (előzetes híreim szerint), hogy ez az autó a nevemre lenne írva. Egyébként egy Ford márkakereskedés használtautó részlegétől venném.


Lehet, hogy csak hiszed. Nézd meg, ki az eladó. Az a bevált trükk, hogy a kocsit beveszik az eladótól bizományi közvetítésre, így nem a szalon az eladó, hanem a kocsit beadó.

Ha a szalontól veszed, ők a fefelősek mindenért, így meg csak mossák kezeiket, mert nem ők az eladók. Általában nem veszik meg a szalonok, mert az nekik plusz költség, amit senki nem fizet ki.


pén. dec. 23, 2005 12:04
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Jah, én is hallottam arról, hogy egy időben minden új autónak direkt a vétel után betörték a visszapillantó tükreit, hogy kiderüljön, oda dugták-e el a pótkulcsot. Hihetetlen...


pén. dec. 23, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én úgy tudom (előzetes híreim szerint), hogy ez az autó a nevemre lenne írva. Egyébként egy Ford márkakereskedés használtautó részlegétől venném.

Engem csak a főbb kiadások érdekelnek. Műszaki, téligumi, parkolási díj és hasonlók nem. (Műszaki van még rajta, téligumit adnak a nyári mellé.) Cascot nyilván nem kötnék rá, mert nem éri meg, de ennek is utánajárok. Még jó, hogy apám biztosítási ügynök. :)


pén. dec. 23, 2005 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
McLaca írta:
Azért egy szalonból vásárolt új autónál már csak nem kell tartani semmitől...
Vagy igen?

Üdv!



óóóóóó, dehogynem. Erről meg én hallottam már jó egynehány disznóságot. Tükörben elrejtett pót kulcs kitőltetlen forgalmival meg hasonlóak...
szervízeknél is rohadtul kell figyelni hova viszed az autót!! Az a legkevesebb hogy azt mondják hogy szintetikus olajat öntöttek bele és tesco olaj van helyette, vagy csak simán lemásolják a kulcsokat...


pén. dec. 23, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Azért egy szalonból vásárolt új autónál már csak nem kell tartani semmitől...
Vagy igen?

Üdv!


pén. dec. 23, 2005 11:30
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sajnos, a jóhiszemű vevő sem szerez tulajdonjogot, mert azt csak tulajdonostól lehet szerezni (már írtam).

Tévedsz, lefoglalják, és visszakapja az eredeti tulaj. Ha annak már fizetett a biztosító, akkor az kapja meg. Legfeljebb alkudozhatsz velük, hogy mevgeszed (amit már egyszer kifizettél). A vizsgálat idejére meg ott rohad a rendőrségi (vagy vám) telepen. Dolgoztam ilyen helyeken, láttam mi van. Elájulnál.

Csak nagyon óvatosan. Ezért jó az új kocsi (bár hallottam már ott is disznóságot).


pén. dec. 23, 2005 11:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ugyan így járt nagybátyám, ő is schwarz kocsit vett a jardok elvitték a kocsit, és később derült ki (egy ügyvéd haverom mondta), hogy a jóhiszemű vásárlás miatt megtarthatta volna az autót... ! De ezt eklég nehéz véghez vinni.
Igazad van, jobb félni, mint megijedni!


pén. dec. 23, 2005 10:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Amit én fizetek (talán eltérő lehet a lakhely szerint):

1. az üzembehelyezés, átírás, forgalmi, törzskönyv díja

2. kötelező biztosítás (nem lesz olcsó, mert a köbcenti, és az életkor a meghatározó, minedenképpen A0-val fogsz indulni) évi 60-80 eFt biztos.

3. súlyadó (ez sem lesz kevés, mert nem könnyűsúlyu a gép) lesz vagy 10-15 eFt évente.

4. Casco (ez baromi sok is lehet, te tudod mit válsztasz) ha egyáltalán választod. Ilyen korú kocsinál én nem választanám.

5. ha olyan helyen laksz, parkolási díj

6. ha garázsod van, annak a fenntartása, és öknormányzati adója.

7. az időszakos költségek (2-3 évente vizsga, zöldkártya és az ehhez való felkészítés ára) 50-100 eFt.

8. ha menni is akarsz vele, az üzemeltetési költségek (benzin, gumi téli/nyári, olaj, akku, izzók, autópályadíj, és a javítások)

9. a jogsi megújításának díja (nem sok egy évre, de van)

Hirtelen ennyi.

Ja még annyi: nehogy schwartz kocsit vegyél, ellenőrizd le , amennnyira csak tudod. Ha átvernek, a pénzed, soha nem fogod visszaszerezni, tlajdonjogot meg csak tulajdonostól lehet venni. Így még az sem leszel. Két haver is van, akinek a yard elkobozta a kocsiját, mert később kiderült, hogy lopott volt.


pén. dec. 23, 2005 10:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Erre én is kiváncsi lennék. A kötelező + súlyadó +évente zöldkari mindenképp. esetleg casco. Ha vidéken lax és öreg ember vagy akkor olcsóbbak a költségek.
Én is most akarok venni egy kocsit, de szerintem anyám nevére lesz iratva, mivel Vidéki, nem városi és elmúlt 50, szóval, jóval kedvezményezettebb lenne mint én bejelentett ideiglenes Pesti lakcímmel.


pén. dec. 23, 2005 10:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Kis segítségre lenne szükségem. Mivel én még sohasem voltam autótulajdonos (csak szeretnék az lenni), sajnos fogalmam sincs egy autó birtoklásával járó pontos járulékos költségekről. (Azt se tudom, hogy pontosan miket kéne fizetnem.) Egy 2000-es motorral ellátott Opel Calibrát néztem ki (1993-as gyártmány), és tudnom kellene, hogy havonta nekem mennyit kéne fizetnem csak azért, hogy "van". Tehát alap biztosítások, ilyesmi. Tudna valaki ebben nekem segíteni? Épp azt számolgatom, hogy hogy tudnék kijönni egy hónapban. :)

Egészen pontosan erről az autóról lenne szó. A verdát már megnéztem többször is, vezettem is, tudom, hogy mit és mennyiért kéne még rajta rendbehozatni, tehát minden oké, csak még ezeket az "apróságokat" nem ártana pontosan tudnom.

Előre is köszi a válaszokat!


pén. dec. 23, 2005 10:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Azért talán megadhatnád, hogy mit. Pizzát, aranygyűrűt, vagy PC alakatrészt. Nem mindegy. Egy helyen nem fog menni minden.


szer. dec. 21, 2005 19:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 13:59
Hozzászólások: 303
Hozzászólás 
üdv

sztetek hol lehet legolcsóbban online rendelni?


szer. dec. 21, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Aki esetleg nem értené:

"Egy nyílt operációs rendszernek (értsd: Linux) nem csak előnyei vannak." :lol:

Üdv!


szer. dec. 21, 2005 0:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Iskola. óra van. Tanárnő éppen a 2. világháború borzalmairól tart kiselőadást.
Kiderül, hogy az egyik gyerek is érintett a témában. A tanárnő buzgón rákérdez:
- Kisfiam, miért vagy ilyen szomorú ? Valakid esetleg akkor halt meg ? - Igen a fogolytáborban... - szipogja a kis ártatlan.
- Hát, gyerekek, ez szörnyű! Adózzunk két perces néma csenddel az apukája emlékére!
Megtörténik.
- És hogy halt meg apukád ?
- Kizuhant az őrtoronyból.
:lol: :lol: :lol:

http://lol.hu/pic/cce5cc6b/image/lolhu_cce5cc6b.jpg
Ez nagyon :lol:

http://www.vicclap.hu/movie/1863/
Nők :roll: :lol:


kedd dec. 20, 2005 23:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ja... Nálam hangkártya és hálókártya tökéletesen megférnek osztott slotokban. (Sajna a ratyi ház miatt nem tudtam betenni oda a hálókártyát, ahová akartam, pedig már teljesen eldeformáltam a hátsó nyílást a házon, de akkor sem jó... Így került oda, ahová, de megy :D)

Üdv!


kedd dec. 20, 2005 1:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
De akkor sem foglal helyet! :D Az IRQ-Sharing még megoldható, a PCI-Sharing nehezebben :lol:


kedd dec. 20, 2005 0:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Sőt, van hálókártyával egybeépített változata is: http://www.hddguarder.com/netcard.asp
Így nem vész el egy PCI-hely. (Bár az új alaplapokon alapból van integrált :))[/color]
Tökmindegy, IRQ az integráltnak is kell, így egy IRQ-t mindenképpen veszítesz :D

Üdv!


kedd dec. 20, 2005 0:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
nacrovus:

1. A Ghost sem éppen olcsó. Ez automatikusan visszaállít, nem kell beavatkozás. Gyorsabb, a visszaállítás kb 5mp. Védi a BIOS beállításokat is.
2. Csak egy lemez lehet, de több (Windows) oprendszer lehet. (Tipikus könyvtári/iskolai/netkávézói/irodai géphez elég)
3. A RAID a lemez halála ellen véd, ha letörlök pár systemfájlt a winnek annyi, ez visszaállít.

Egy "otthoni" felhasználónak szerintem ez megfelel:
DOS / WIN 95 / 98 / ME / NT / 2000 / XP / 2003
IDE / EIDE / ATA100 / SCSI / SATA
Bigdos, FAT16, FAT32, NTFS

Összefoglalva 9.900 Ft-ért a rendszer lényegében "elpusztíthatatlan" lesz és nem kell adatmentő progikkal szórakozni. Szerintem ennyit megér. :)

Szerk:
Érdekes. A http://www.hddguarder.com-on ez áll:
FAT16, BIGDOS, FAT32, NTFS, LINUX, FreeBSD :hm:

Sőt, van hálókártyával egybeépített változata is: http://www.hddguarder.com/netcard.asp
Így nem vész el egy PCI-hely. (Bár az új alaplapokon alapból van integrált :))


kedd dec. 20, 2005 0:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nyilván a Unix fájlrendszereket nem támogatja.

Üdv!


kedd dec. 20, 2005 0:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hát nem tudom... Azért ha a PCWorld is adja hozzá a nevét és kismillió helyen lehet kapni, talán mégse kamu... Csak az az egy dolog zavar, hogy csak egy vinyó lehet a gépben. :( Viszont a szoftvere NEM windowsos, nem is láttunk szoftvert mellé, akkor miért csak Windows-zal működik? Azaz:

Mivel az operációs rendszeren kívül működik, akkor is képes visszaállítani az adatokat, ha maga az operációs rendszer sérül meg vagy válik használhatatlanná

FONTOS: a HDD Guarder Recovery Card nem használható Linux / Unix alatt, ...

Akkor hogy is van ez...?


hétf. dec. 19, 2005 23:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Na akkor elmodom,hogy mitől paraszvakítás az egész

Ennek a "dolognak" valóban lenne létjogosultsága ha:
1.: ha,nem ennyibe kerülne (otthoni user)
2.: ha,nem csak egy lemezről lehetne menteni-ha több lemez ill. oprenszer van a gépen használhatalan.
3.: ha,ott ahova ezt kitalálták a szerverekben normálisan működne-réges rég nem kisérleteznének mindenféle Raid techonógiákkal ha ez igazán müködne...
:wink:


hétf. dec. 19, 2005 22:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Ez a "parasztvakítás" már egy ideje létezik, volt is róla teszt a PCWorldben :)

http://www.hddguarder.hu/

Teszt:
http://www.hwt.hu/index.php?page=cikkek&id=150
Video a tesztről:
http://download.hwtesztek.hu/fpeter/cikkek/hddg/hddg_test.avi

Szerintem nem parasztvakítás :D


hétf. dec. 19, 2005 21:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Előhozakodtak-gondolom a Karácsonyra való tekintettel-eme paraszvakítással:Brand HDDGuarder Recovery Card
http://www.mod.hu/images/termekek/778n.jpg
na és az ára 9.9e :roll:
Mindenre jó,különösen a másnapos fájásra...


hétf. dec. 19, 2005 21:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Lehet, hogy otthon van neki kerti törpe, szép festmény hattyúval, és naplementével, meg persze csipke a fotelon.

Degonooooosz :twisted: :lol: :wink:

Archon írta:
Úgy néz ki, a gyógyító netgolyó másban is mély nyomokat hagyott:
http://vicclap.hu/link/440/

Á, ő már egy gyógyult egyed :gigalol:

Üdv!


hétf. dec. 19, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Más sztori. Ma a VH1 adón elkaptam egy top 10 Guns N Roses műsort. Nagyon megörültem, mert a GNR a kedvenc együttesem. A 3. helyezett a November Rain volt, szerintem nem nagyon kell bemutatni senkinek. Akik ismerik, azok tudják, hogy nem rövid zene, egészen pontosan 8:59 a hossza. A videoklip is ismerős szokott lenni az embereknek: esküvő, majd a friss feleség meghal. Ez utóbbi momentum az ominózus eső után van, hossza kb. 2 perc. A VH1-on ezt a részt LEVÁGTÁK! Sok helyen le szokták, valahol meg is értem (bár elfogadni nem tudom), a zene eléggé hosszú. De pont egy GNR-nek dedikált műsorrészben? Nem is bírtam magammal, írtam a VH1 Europe-nak. A levelem alább olvasható. Angolul írtam (lehet, hogy hemzseg a hibáktól, de szerintem érthető), viszont az angolul kevésbé tudók számára lefordítom magyarra is.

Hi there,

I would like to send a feedback according to the Top 10 Guns N Roses line-up which was shown today (19-12-2005) morning. I think it's unacceptable and ignominious, that in a GUNS N ROSES line-up you cut off the end of the third place song, November Rain. This is the defloration of the music. The original length of this song is 8 minutes and 59 seconds. Not less. If you show a line-up dedicated to this band, HOW DO YOU DARE cutting off the last two minutes? People watching this line-up watch it because they LIKE GNR. I wouldn't expect this attitude from such a great channel like VH1. This is the best video clip channel I've ever met, and a channel like VH1 shouldn't indulge in doing a shameful move like this. If you plan showing a Guns N Roses top 10 (or GNR day), you should pre-calculate with the original length of November Rain or Estranged. I hope you won't get two coffees from the makings of two minutes' of commercials. Shame yourself!

Best regards,
*** me *** from Hungary


Magyarul (bocs, ha kicsit magyartalan, nyersfordítás):

Üdv!

A ma reggel leadott Guns N Roses Top 10 műsorral kapcsolatban szeretnék visszajelzést küldeni. Úgy gondolom, hogy elfogadhatatlan és szégyenletes, hogy pont egy GUNS N ROSESRÓL szóló műsorban levágták a végét a harmadik helyezett zenének, a November Rainnek. Ez a zene meggyalázása. Ennek a zenének az eredeti hossza 8 perc és 59 másodperc. Nem kevesebb. Ha épp ennek a bandának dedikálnak egy műsort, HOGY MERIK levágni az utolsó két percét? Azok az emberek, akik ezt a műsort nézik, azért nézik, mert szeretik a GNR-t. Ezt a magatartást pont ettől a remek csatornától nem vártam volna. Ez a legjobb videóklipeket játszó adó, amivel valaha is találkoztam és egy VH1-hoz hasonló csatornának nem szabadna megengednie egy ilyen szégyenteljes cselekedetet. Ha a GNR-nek szánnak egy műsort (vagy egy GNR napot), akkor a November Rain és Estranged eredeti hosszával kellene már előre tervezniük. Remélem két kávét se tudnak majd venni a 2 perccel hosszabb reklám bevételeiből. Szégyelljék magukat!

Üdvözlettel:
*** én *** Magyarországról


Egy automatikust választ kaptam a levél elküldése után, miszerint nagyon sok levelet kapnak, ezért lehet, hogy nem tudnak gyorsan válaszolni, de minden levelet elolvasnak és KOMOLYAN VESZIK. Úgy legyen! Már a múltkor is levágták, de az valamilyen Top100 műsor volt, mondom jó, legyen. De pont itt...? Eléggé bepipultam. Bnőm szerint (aki többet szokta nézni/hallgatni az adót) mindig levágják a klip végét. Haljanak éhen. ]:-< Dester voltam.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dester hétf. dec. 19, 2005 12:42-kor.



hétf. dec. 19, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Archon írta:
Úgy néz ki, a gyógyító netgolyó másban is mély nyomokat hagyott:

http://vicclap.hu/link/440/

:lol: :lol: :lol:


Ez szinte orvosi eset. :lol:


hétf. dec. 19, 2005 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Úgy néz ki, a gyógyító netgolyó másban is mély nyomokat hagyott:

http://vicclap.hu/link/440/

:lol: :lol: :lol:


hétf. dec. 19, 2005 10:42
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Jövök a 2-es metroval, egy brazil kinézetű nő telefonál:
-Gizi?
-Hány óra van?
-B.ssza meg, akkor ez a k.rva telefon rosszul jár!


Kultúra. Ott vagyunk Európában. Esetleg nem mindenki.
Tahó mindig volt, van, és lesz. Lehet, hogy otthon van neki kerti törpe, szép festmény hattyúval, és naplementével, meg persze csipke a fotelon.


hétf. dec. 19, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
sutszi írta:
Tudjátok, nagyon király ez az IWIW. :D
Megtaláltam egy csomó régi évfolymtársam és ismerősöm. 8)

Ugyi ;)


vas. dec. 18, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Jövök a 2-es metroval, egy brazil kinézetű nő telefonál:
-Gizi?
-Hány óra van?
-B.ssza meg, akkor ez a k.rva telefon rosszul jár!


vas. dec. 18, 2005 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Mi tobbet (kb. 3-4x-et:), de az uj volt:)
Kb. 8 evig hasznaltuk/hasznaltam:)


vas. dec. 18, 2005 12:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Dester írta:
Az én SB16-osomon 3 CD port volt, ebből 1 megosztott, tehát összesen négyféle CD-ROM-ot lehetett rákötni (Sony, Mitsumi és Panasonic tuti volt)

A negyedik gondolom a Creative volt, aminek a bele Panasonic.


Most hogy mondod, nekem is így rémlik. Nagyon tuti kártya volt, szerencsém volt, hogy az apám a helyi rádióban dolgozott, amikor lepasszolták... Emlékszem, 10e Ft-ot fizettünk érte akkor 95 körül (ez nem halálpontos adat), de nagyon megérte.


vas. dec. 18, 2005 12:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
És akkor vlami olyan kellene, amiről tudok vezérelni egy Samsung Floppyt (3,5"), meg valami nemtom mi a márjája 5,25 Floppy, végülis a 3,5 a fontosabbb......


vas. dec. 18, 2005 8:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
No, lőn megvilágosodás :D
Épp eszembe jutott a mogyoró bontó (náluk általában kosárszámra van ilyen), de látom, másnak is :)

Üdv!


vas. dec. 18, 2005 0:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség