Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 19:17



Hozzászólás a témához  [ 1623 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 33  Következő
Pannon dícsérő 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
http://www.pannon.hu/letoltes/PraktikumMegallAzIdo.mpg

A reklám kivitelezése/megvalósítása nagyon tetszik.

Azonban a GVH bele fog kötni az elhangzó szövegbe, és a megjelenő feliratba. Mivel az vehető ki belőle, hogy minden hívásom az 5. perc után 0 Ft-ba kerül.


csüt. jún. 01, 2006 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Czumy írta:
bluestar írta:
maroga írta:
Ma hosszabbította meg a Pannon az 5 perc után 0 ft csomagomat. Két smst küldtek, az elsőben: sikeresen aktiválták, a másodikban: sikeresen megszüntették. De a lényeg: az üfsz azt mondta, hogy azért van ez a kis fennakadás, mert három hónapig mindenkinek havi díj nélkül biztosítják. A lemondásról szóló sms ellenére is aktív. Bocs, ha már volt róla szó.


Igen, június 1.-től három hónapig mindenkinek ingyenes, aki megrendeli, nem csak új ügyfeleknek. Viszont három hónap után nem kerül automatikusan lemondásra, tehát erre figyelni kell.


Ha kérdezték már, akkor bocs:

"...az első 5 percben a hívás kedvezményes díja kerül kiszámlázásra, míg a hívás 5. perc feletti része díjmentes."

írja a http://www.pannon.hu/egyeni/tarifak/ked ... percutan0/ oldalon a Pannon.

Djuice kártyás előfizetés esetén mi ill. mennyi a "hívás kedvezményes díja"?
Nem egyösszegben számlázzák ki az 5 perc díját, ugye?


Az első 5 percet fizeted, vagy ha van lebeszélhető része a csomagnak, akkor abból vonódik le az 5 perc, mindaddig amíg van belőle. Az 5 perc fölötti rész, maximum 55 perc díjmentes. (hálón belüli hívásoknál)


Vagy én vagyok fáradt ehhez, és ezért nehezen tudom értelmezni azt, amit leírtak; vagy a Pannon marketingosztályát kellene kollektíven beiratni egy-két magyar órára...

Szóval ha jól értem, akkor nem 5*47 Ft = 235 Ft, hanem percenként számláznak az első 5 percben. Mert ezt így leírva nem láttam sehol!
Ettől függetlenül még mindig nem értem, mit is jelent a "hívás kedvezményes díja"?!


csüt. jún. 01, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
Lehet hogy én vagyok az egyedüli akinek ez nem tiszta, de

1. "ha 2006. június 1. és 30. között vásárolsz új Praktikum csomagot, három hónapig havidíjat sem kell fizetned!"

2. "A szolgáltatást már igénybevevő számlás és kártyás ügyfeleink részére a szolgáltatást 3 hónapig havidíjmentesen biztosítjuk."

Vagyis ha van egy mondjuk 3 éves Djuice vagy Perfekt kártyám, és azon nincs még megrendelve, akkor ha mondjuk holnapután megrendelem, ugyanúgy fizetem a havidíjat ?

Mert a csomagom nem új, és még nem veszem igénybe a szolgáltatást


Kicsit furcsa a megfogalmazás, de szerintem az ezután megrendelőknek is ingyenes 3 hónapig. Durva lenne ha nekik nem.


No, most kérdeztem rá, mindenkinek ingyenes aki megrendeli. Tehát ha ezuitán kerül megrendelésre, akkor is. Új előfizetés megkötésekor automatikusan aktiválják. Akinek régebbóta van megrendelve, az is ingyen kapja 3 hónapig. Szóval mindenki, aki megrendeli.


csüt. jún. 01, 2006 17:15
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Lehet hogy én vagyok az egyedüli akinek ez nem tiszta, de

1. "ha 2006. június 1. és 30. között vásárolsz új Praktikum csomagot, három hónapig havidíjat sem kell fizetned!"

2. "A szolgáltatást már igénybevevő számlás és kártyás ügyfeleink részére a szolgáltatást 3 hónapig havidíjmentesen biztosítjuk."

Vagyis ha van egy mondjuk 3 éves Djuice vagy Perfekt kártyám, és azon nincs még megrendelve, akkor ha mondjuk holnapután megrendelem, ugyanúgy fizetem a havidíjat ?

Mert a csomagom nem új, és még nem veszem igénybe a szolgáltatást


csüt. jún. 01, 2006 15:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
A 3 hónapig havidíjmentes 5 perc utáán 0 Ft opció a már aktív szolgáltatásra is vonatkozik, tehát nem csak az újaknak ingyenes három hónapig. Amúgy jópofa a reklámfilm is. Nekem határozottan tetszenek az filmek. Ötletesek, látványosak.


csüt. jún. 01, 2006 12:39
Hozzászólás 
Czumy írta:
bluestar írta:
maroga írta:
Ma hosszabbította meg a Pannon az 5 perc után 0 ft csomagomat. Két smst küldtek, az elsőben: sikeresen aktiválták, a másodikban: sikeresen megszüntették. De a lényeg: az üfsz azt mondta, hogy azért van ez a kis fennakadás, mert három hónapig mindenkinek havi díj nélkül biztosítják. A lemondásról szóló sms ellenére is aktív. Bocs, ha már volt róla szó.


Igen, június 1.-től három hónapig mindenkinek ingyenes, aki megrendeli, nem csak új ügyfeleknek. Viszont három hónap után nem kerül automatikusan lemondásra, tehát erre figyelni kell.


Ha kérdezték már, akkor bocs:

"...az első 5 percben a hívás kedvezményes díja kerül kiszámlázásra, míg a hívás 5. perc feletti része díjmentes."

írja a http://www.pannon.hu/egyeni/tarifak/ked ... percutan0/ oldalon a Pannon.

Djuice kártyás előfizetés esetén mi ill. mennyi a "hívás kedvezményes díja"?
Nem egyösszegben számlázzák ki az 5 perc díját, ugye?


Az első 5 percet fizeted, vagy ha van lebeszélhető része a csomagnak, akkor abból vonódik le az 5 perc, mindaddig amíg van belőle. Az 5 perc fölötti rész, maximum 55 perc díjmentes. (hálón belüli hívásoknál)


csüt. jún. 01, 2006 12:16
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
bluestar írta:
maroga írta:
Ma hosszabbította meg a Pannon az 5 perc után 0 ft csomagomat. Két smst küldtek, az elsőben: sikeresen aktiválták, a másodikban: sikeresen megszüntették. De a lényeg: az üfsz azt mondta, hogy azért van ez a kis fennakadás, mert három hónapig mindenkinek havi díj nélkül biztosítják. A lemondásról szóló sms ellenére is aktív. Bocs, ha már volt róla szó.


Igen, június 1.-től három hónapig mindenkinek ingyenes, aki megrendeli, nem csak új ügyfeleknek. Viszont három hónap után nem kerül automatikusan lemondásra, tehát erre figyelni kell.


Ha kérdezték már, akkor bocs:

"...az első 5 percben a hívás kedvezményes díja kerül kiszámlázásra, míg a hívás 5. perc feletti része díjmentes."

írja a http://www.pannon.hu/egyeni/tarifak/ked ... percutan0/ oldalon a Pannon.

Djuice kártyás előfizetés esetén mi ill. mennyi a "hívás kedvezményes díja"?
Nem egyösszegben számlázzák ki az 5 perc díját, ugye?


csüt. jún. 01, 2006 11:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nem mától kapható a W810i, már legalább egy hete árlistán van, de lehet, hogy kettő (nem emlékszem pontosan).


csüt. jún. 01, 2006 9:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 8:21
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Azért a Pannon szerintem igen csak bele húzott ami a készülékeket illeti. Látványosan. Pl. mától kapható a SE W810i és a Nokia N80. Ellenben a vodánál folyamatos drágulások és Sagem - Philips készülékáradat.


csüt. jún. 01, 2006 9:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
maroga írta:
Ma hosszabbította meg a Pannon az 5 perc után 0 ft csomagomat. Két smst küldtek, az elsőben: sikeresen aktiválták, a másodikban: sikeresen megszüntették. De a lényeg: az üfsz azt mondta, hogy azért van ez a kis fennakadás, mert három hónapig mindenkinek havi díj nélkül biztosítják. A lemondásról szóló sms ellenére is aktív. Bocs, ha már volt róla szó.


Igen, június 1.-től három hónapig mindenkinek ingyenes, aki megrendeli, nem csak új ügyfeleknek. Viszont három hónap után nem kerül automatikusan lemondásra, tehát erre figyelni kell.


csüt. jún. 01, 2006 8:46
Profil
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2004 18:44
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Ma hosszabbította meg a Pannon az 5 perc után 0 ft csomagomat. Két smst küldtek, az elsőben: sikeresen aktiválták, a másodikban: sikeresen megszüntették. De a lényeg: az üfsz azt mondta, hogy azért van ez a kis fennakadás, mert három hónapig mindenkinek havi díj nélkül biztosítják. A lemondásról szóló sms ellenére is aktív. Bocs, ha már volt róla szó.


csüt. jún. 01, 2006 7:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Czumy írta:

Szerintem addig hagyjuk abba az OFF-ot, amíg nem szólnak ránk. Különben is, ez egy dícsérõ topik...


sztem az dícséret, mind a három szolgáltatóra nézve, hogy ott is biztosítanak lefedettséget (gsm, gprs), ahol ez - a forgalmat tekintve - nem érné meg!


szer. máj. 31, 2006 14:53
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
T68m írta:
Landsmann írta:
....


ha te magad is belátod a gazdasságossági voltát, akkor meg mit firtatod az egészet? Miért jössz a másodrendűséggel? (ez már majdnem olyan, mint amikor a cipész azt kérdi (mindenre), hogy azért, mert én c. vagyok?)

örülj neki, hogy van gsm! ezelött 20 évvel, illetve, ha azt folytatnánk, még vonalas sem lenne.
és - már itt a fórumban is szó volt róla - gsm is sok helyen annak ellenére van, hogy önmagában (a fizetős hívások alapján) nem érné meg oda tornyot telepíteni. Azért tesznek mégis, hogy nagyobb legyen a lefedettség, a szolgáltatásba, a hálózatba kapcsoltak aránya.

Mondhatnánk akkor, hogy a fővárosiak (nagyobb városiak) a másodrendő polgáruk, mert az ő mobilhasználatukkal (amin nagyobb a haszon) teremtik meg az eldugott falvak ráfizetéses mobilhasználatának lehetőségeit?!


Szerintem addig hagyjuk abba az OFF-ot, amíg nem szólnak ránk. Különben is, ez egy dícsérő topik...


szer. máj. 31, 2006 10:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
T68m írta:
Landsmann írta:
....


ha te magad is belátod a gazdasságossági voltát, akkor meg mit firtatod az egészet? Miért jössz a másodrendűséggel? (ez már majdnem olyan, mint amikor a cipész azt kérdi (mindenre), hogy azért, mert én c. vagyok?)

örülj neki, hogy van gsm! ezelött 20 évvel, illetve, ha azt folytatnánk, még vonalas sem lenne.
és - már itt a fórumban is szó volt róla - gsm is sok helyen annak ellenére van, hogy önmagában (a fizetős hívások alapján) nem érné meg oda tornyot telepíteni. Azért tesznek mégis, hogy nagyobb legyen a lefedettség, a szolgáltatásba, a hálózatba kapcsoltak aránya.

Mondhatnánk akkor, hogy a fővárosiak (nagyobb városiak) a másodrendő polgáruk, mert az ő mobilhasználatukkal (amin nagyobb a haszon) teremtik meg az eldugott falvak ráfizetéses mobilhasználatának lehetőségeit?!
Van valahol egy kicsi falu Szabolcsban. Talán 600-an élnek ott. Nemrég tettek egy átjátszót a közelébe, hogy lefedett legyen. Addig 0 és 2 közt volt térerő. A lakosok valahol 70 és a halál közt vannak. Nagy üzlet. Van vagy 10 mobil összvisz. (13 ha mi is oda megyünk :D )


szer. máj. 31, 2006 8:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Landsmann írta:
....


ha te magad is belátod a gazdasságossági voltát, akkor meg mit firtatod az egészet? Miért jössz a másodrendűséggel? (ez már majdnem olyan, mint amikor a cipész azt kérdi (mindenre), hogy azért, mert én c. vagyok?)

örülj neki, hogy van gsm! ezelött 20 évvel, illetve, ha azt folytatnánk, még vonalas sem lenne.
és - már itt a fórumban is szó volt róla - gsm is sok helyen annak ellenére van, hogy önmagában (a fizetős hívások alapján) nem érné meg oda tornyot telepíteni. Azért tesznek mégis, hogy nagyobb legyen a lefedettség, a szolgáltatásba, a hálózatba kapcsoltak aránya.

Mondhatnánk akkor, hogy a fővárosiak (nagyobb városiak) a másodrendő polgáruk, mert az ő mobilhasználatukkal (amin nagyobb a haszon) teremtik meg az eldugott falvak ráfizetéses mobilhasználatának lehetőségeit?!


kedd máj. 30, 2006 21:16
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
KrE írta:
Bocs T68m, de mi az a voip over ip? Netán a voice over ip, azaz voip? :wink:
Még egy bocs, de ezt nem hagyhattam ki.


a voip over ip, önmaga rekurziója! :lol: természetesen voice over ip akart lenni.


kedd máj. 30, 2006 21:05
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
ahogy pl a neophone és társainak van haszna. csak akkor nem gsm/umts tornyok kellenének, hanem wlan, amit akár olyan is használhatna, aki nem mobiltelóval nyomul, így könnyedén tudnának pl internetet is szolgáltatni.


hát, lehet, hogy nem kéne ennyire offolnunk közgazdasági témában, de azért egy kicsit sokan félreértik a helyzetet.
A mobilszolgáltatók rengeteg lét öltek abba, hogy mobilszolgáltatók lehessenek. Ha csúnyán akarnék beszélni, akkor mondhatnám, hogy kentenek fűnek fának és persze tejeltek az államnak (nem csak nálunk, mindenhol). Na most, ezt a k. sok lóvét nem azért tették bele, hogy csak annyit keressenek rajta, mint egy ruppótlan neophone.

tehát az elképzelésed lehet szép, csak életképtelen.

(itt jegyzem meg, hogy a wlant sem úgy találták ki, hogy az olyasmire, amire te gondolsz alkalmas legyen)


kedd máj. 30, 2006 21:03
Profil Honlap
Hozzászólás 
Czumy írta:

Landsmann írta:
Ezt részben megértem, de mondjuk miért sokadrangú állampolgár mondjuk egy mátészalkai, mint egy Székesfehérvári? Nem csak mobilkommunikáció terén, hanem az orvosi ellátástól kezdve bármilyen téren? Mert nem ugyanazt kapja egy vidéken lakó ember, mint aki Pesten, vagy valamelyik nagyobb megyeszékhelyen él.


Semmivel sem másodrangúbb! Neked jobb lenne, ha csak 2008-tól lenne 3G az országban, amikor már mindhárom szolgáltató 98%-os lefedettséggel rendelkezik?
Vagy jobb lenne, ha csak akkor hajthatnál fel az M99-es autópályára, ha mind a 150 km-re elkészült?

Ugye, hogy nem.


Nézdd, azt írtam, hogy részben megértem. Mármint azt hogy van ahol van 3G és van ahol nincs. A GSM lefedettség sem azonnal teremtődött. De hidd el, nagyon sok téren bizony megvannak azok a különbségek, amiknek nem szabadna lenniük. Éppen az egészségügyet hoztam példának. Talán éppen itt a legélesebb a különbség. Ezt a miniszterelnök is és több politikus is elismerte. Egyformábbá akarják tenni az ellátások színvonalát. Na, ebből nem lesz még semmi. Éppen azon ok miatt, mint a 3G. Nem mindegy hogy egy százmilliós berendezéssel a fővárosban havonta mondjuk 500 beteget vizsgálnak meg, vagy egy vidéki kórházban ugyanennyi idő alatt 70-et. Hát ezért utaztatgatják száz kilómétereket a betegeket. Sokan inkább nem is vállalkoznak a fél napos várakozásra és hosszú utazásra. Ezért is kevesebb az átlagéletkor vidéken, mint a fővárosban. Autópályán meg nem fogok közlekedni amíg fizetni kell érte, úgyhogy nekem tökmindegy hogy egyben vagy darabban adják át. DE ez tényleg off itt, én be is fejeztem.


kedd máj. 30, 2006 19:34
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Mindig is így volt. Majd jön Győr, Sopron, Zalegerszeg, Pécs, Szeged, Debrecen, Szolnok, Miskolc, Nyíregyháza. Aztán egy jó darabig semmi. 1-2 év múlva a többi megyeszékhely. A vidéki kisvárosokban, ne adj isten falvakban élők 10 évig ne is tervezzenek 3G-s telefon vásárolni.


Picit lesarkítod a dolgot!
Megkérdezted már a Pannon-t (vagy a T-Mobile-t), hogy miért pont ott, ahol, és miért pont akkor, amikor telepíti/indítja a 3G-s szolgáltatását?

Ennek csak és kizárólag anyagi és műszaki okai vannak!! Pl: 1 nm-re vetítve hol él/lakik/dolgozik több ember: egy megyeszékhelyen vagy egy kisebb faluban, községben? Melyik Pannonos adótorony "dolgozik" többet, egy városközpontban lévő, vagy egy, az erdő közepén álló?

Szerintem evidens, hogy a sok éves átlag tekintetében oda telepít, majd üzemel be 3G-s tornyokat, ill. magát a szolgáltatást XY szolgáltató, ahol nagyobb a beszéd/adat forgalom. Így gazdaságosabb. És mint ahogyan Neked, Nekem, meg úgy általában mindenkinek, a Szolgáltatónak is MINDEN FORINT/EURO SZÁMÍT!!

Szerintem azon a "vidéken" amiről te beszélsz, nem nagy igény van 3G-s telefonokra, amikor sokan még az SMS/MMS lényegével, működésével sincsenek tisztában.


Landsmann írta:
Ezt részben megértem, de mondjuk miért sokadrangú állampolgár mondjuk egy mátészalkai, mint egy Székesfehérvári? Nem csak mobilkommunikáció terén, hanem az orvosi ellátástól kezdve bármilyen téren? Mert nem ugyanazt kapja egy vidéken lakó ember, mint aki Pesten, vagy valamelyik nagyobb megyeszékhelyen él.


Semmivel sem másodrangúbb! Neked jobb lenne, ha csak 2008-tól lenne 3G az országban, amikor már mindhárom szolgáltató 98%-os lefedettséggel rendelkezik?
Vagy jobb lenne, ha csak akkor hajthatnál fel az M99-es autópályára, ha mind a 150 km-re elkészült?

Ugye, hogy nem.


kedd máj. 30, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Ne vedd a szívedre! Ezért a hozzászólásért T68m lecserélte az oplogóját töpörtyűre... :gigalol:


kedd máj. 30, 2006 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
T68m írta:


már bocs, de hogy jön ide a másodrendűség?!??!?!


nem arról van szó, hogy az ott élők választják a várostól való távolságot, cserébe a vidéki elét előnyeirt?
Ezzel az erővel azt is kérdezhetném, ha én nem tarthatok a nyóc kerületben disznőt, akkor másodrendű vagyok bármely feluhoz képest?!?!



Off: Nem, nem mindenki választja hogy hol éljen. Nem mindenkinek van lehetősége az ország másik végébe hurcolkodni. Nem csak a mobil és egyéb szolgáltatások hiányáról van szó, hanem olyanokról is, és legfőképp ez a fájó, aminek mindenhol egyformának kellene lennie. Ez leginkább az egészségügyi ellátásra vonatkozik. Pesten és egyes vidéki kórházakban minden vizsgálatot megtudnak csinálni, míg egy vidéken élőnek lehet hogy 100-150 km-t kell utazni. Ez betegen nem valami kényelmes, kellemes dolog. Tavaly volt szerncsém napi 120 km-t autókázni 12 alkalommal, míg vizsgálatokra jártam. Cserébe köszönöm én a vidéki élet előnyeit.
On


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég kedd máj. 30, 2006 18:41-kor.



kedd máj. 30, 2006 17:49
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
T68m írta:
Tehát a voip over ip-t kár ide keverni, az nem azért olcsóbb, mert olcsóbb a technológia (mint a hagyományos gsm vagy 3g), hanem azért, mert nincs benne a szolgáltatók monopol/origopol helyzetből adódó extraprofitja.


Bocs T68m, de mi az a voip over ip? Netán a voice over ip, azaz voip? :wink:
Még egy bocs, de ezt nem hagyhattam ki.


kedd máj. 30, 2006 16:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ahogy pl a neophone és társainak van haszna. csak akkor nem gsm/umts tornyok kellenének, hanem wlan, amit akár olyan is használhatna, aki nem mobiltelóval nyomul, így könnyedén tudnának pl internetet is szolgáltatni.


kedd máj. 30, 2006 14:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
T68m írta:
a mostani rendszerben sem kell telefonszámhoz kötni a dolgot, mivel a sim-nek nincs is telefonszáma. Azt csak a központban kötik hozzá a számlázáskor és a hívásfelépítéshez.

nem az olcsóság miatt kevertem ide, hanemazért, mert a mobilszámoddal nem tudsz (vagy csak macerásan) egy akármiylen asztali géprõl, laptopról, vagy a világ bármely interneteléréssel rendelkezõ részérõl telefonálni. amíg a mobiltelefonoknál a mai napig ott a többnormás, meg cdma, meg tdma háló (amit a 3G sem old meg, mivel abból is több frekvenciát használnak), addig a voip az egy mondhatni egységes valami. ezért kevertem ide, mert ez szerintem jó (jobb) lenne, mint amilyen irányban fejlõdik jelenleg a mobiltelefonálás.
amúgy meg bocs az offért.


na ja, hogy tovább offoljunk, de akkor hogy lenne meg a szolgáltatók haszna?


kedd máj. 30, 2006 13:49
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
T68m írta:
a mostani rendszerben sem kell telefonszámhoz kötni a dolgot, mivel a sim-nek nincs is telefonszáma. Azt csak a központban kötik hozzá a számlázáskor és a hívásfelépítéshez.

nem az olcsóság miatt kevertem ide, hanemazért, mert a mobilszámoddal nem tudsz (vagy csak macerásan) egy akármiylen asztali gépről, laptopról, vagy a világ bármely interneteléréssel rendelkező részéről telefonálni. amíg a mobiltelefonoknál a mai napig ott a többnormás, meg cdma, meg tdma háló (amit a 3G sem old meg, mivel abból is több frekvenciát használnak), addig a voip az egy mondhatni egységes valami. ezért kevertem ide, mert ez szerintem jó (jobb) lenne, mint amilyen irányban fejlődik jelenleg a mobiltelefonálás.
amúgy meg bocs az offért.


kedd máj. 30, 2006 13:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
a másik meg, hogy szerintem sokkal ésszerûbb lenne szerintem a SIM-es megoldásról valami voip over wifi megoldás felé menni, ahol nem telefonszámod van (vagy akár az is lehet, de az csak egy usernév igazából), meg egy jelszavad, és akárhol, akármiylen voip képes eszközzel telefonálhtasz, aztán meg kiküldik a számlát a userneved szerint. és akkor nem kéne megkülönböztetni hang, meg videó meg adathívásokat, egységes és egyszerû lenne...


a mostani rendszerben sem kell telefonszámhoz kötni a dolgot, mivel a sim-nek nincs is telefonszáma. Azt csak a központban kötik hozzá a számlázáskor és a hívásfelépítéshez.

Tehát a voip over ip-t kár ide keverni, az nem azért olcsóbb, mert olcsóbb a technológia (mint a hagyományos gsm vagy 3g), hanem azért, mert nincs benne a szolgáltatók monopol/origopol helyzetből adódó extraprofitja.


kedd máj. 30, 2006 13:32
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Landsmann írta:
McLaca írta:
Hozzánk is jöhetne már...
Megint nyugat van preferálva...

Üdv!


Mindig is így volt. Majd jön Gyõr, Sopron, Zalegerszeg, Pécs, Szeged, Debrecen, Szolnok, Miskolc, Nyíregyháza. Aztán egy jó darabig semmi. 1-2 év múlva a többi megyeszékhely. A vidéki kisvárosokban, ne adj isten falvakban élõk 10 évig ne is tervezzenek 3G-s telefon vásárolni. Ezt részben megértem, de mondjuk miért sokadrangú állampolgár mondjuk egy mátészalkai, mint egy Székesfehérvári? Nem csak mobilkommunikáció terén, hanem az orvosi ellátástól kezdve bármilyen téren? Mert nem ugyanazt kapja egy vidéken lakó ember, mint aki Pesten, vagy valamelyik nagyobb megyeszékhelyen él.


már bocs, de hogy jön ide a másodrendűség?!??!?!

ha nem nyitok minden tanyán egy-egy tescot, akkor már a tanyaiak másodrendűek???

nem arról van szó, hogy az ott élők választják a várostól való távolságot, cserébe a vidéki elét előnyeirt?
Ezzel az erővel azt is kérdezhetném, ha én nem tarthatok a nyóc kerületben disznőt, akkor másodrendű vagyok bármely feluhoz képest?!?!


kedd máj. 30, 2006 13:24
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hát ez teljesen egyértelmű, hogy így van szerintem. igazából ezt a 3G dolgot is kicsit feleslegesnek érzem, hiszen ebben (is) Európa után kullogunk, holott már lassan itt a technológia leváltása. és mostellőnek milliárdokat a mobilcégek, hogy kiépítsenek egy működő, és jó lefedettségű 3G hálót, aminek az adatátviteli sebessége még nem az igazi, hogy aztán pár év múlva dobhassák ki.
a másik meg, hogy szerintem sokkal ésszerűbb lenne szerintem a SIM-es megoldásról valami voip over wifi megoldás felé menni, ahol nem telefonszámod van (vagy akár az is lehet, de az csak egy usernév igazából), meg egy jelszavad, és akárhol, akármiylen voip képes eszközzel telefonálhtasz, aztán meg kiküldik a számlát a userneved szerint. és akkor nem kéne megkülönböztetni hang, meg videó meg adathívásokat, egységes és egyszerű lenne...


kedd máj. 30, 2006 12:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hozzánk is jöhetne már...
Megint nyugat van preferálva...

Üdv!


Mindig is így volt. Majd jön Győr, Sopron, Zalegerszeg, Pécs, Szeged, Debrecen, Szolnok, Miskolc, Nyíregyháza. Aztán egy jó darabig semmi. 1-2 év múlva a többi megyeszékhely. A vidéki kisvárosokban, ne adj isten falvakban élők 10 évig ne is tervezzenek 3G-s telefon vásárolni. Ezt részben megértem, de mondjuk miért sokadrangú állampolgár mondjuk egy mátészalkai, mint egy Székesfehérvári? Nem csak mobilkommunikáció terén, hanem az orvosi ellátástól kezdve bármilyen téren? Mert nem ugyanazt kapja egy vidéken lakó ember, mint aki Pesten, vagy valamelyik nagyobb megyeszékhelyen él.


kedd máj. 30, 2006 12:04
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hozzánk is jöhetne már...
Megint nyugat van preferálva...

Üdv!


hétf. máj. 29, 2006 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 04, 2006 20:55
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: Tartózkodom a kérdéstől!
Hozzászólás 
3G Székesfehérváron is!
Gyorsabban fejlődik, mint a T-Mobile.


hétf. máj. 29, 2006 12:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
skynet írta:
nem lehet valahogy azt elintézni, hogy djuice VIP-t ajánljanak fel?
Ugye van elhordozott pannonos számod? Akkor várj, hátha kapsz. atwapnak byopja van 20-as számmal. Ezért keresték meg.


kedd máj. 23, 2006 14:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Vasárnap du. a Lurdyban mindennel együtt kicsivel több, mint fél óra alatt sikerült megkötni a nevemre 2 előfizut készülékvásárlással egybekötve (persze nem publikus csomagban). Elég volt csak a szig. meg az útlevél. A számok kiválasztása után pár perccel már "éltek" is a kártyák. Örültem, hogy minden gördülékenyen ment.


kedd máj. 23, 2006 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
hhh3 írta:
Promocio a bemutatótermekben, 3250-eket lehet nyerni, ha kiprobálod, és kitöltesz egy rövid kérdőivet. Tegnap töltöttem, és talan ennek a hatására hivtak, de lehet hogy csak azért mert djuice-os vagyok :?:


Ez mindegyik bemutatóteremre érvényes? :D Ha igen, akkor délután megyek én is...
Elsősorban Bp. érdekelne, a honlapon nincs semmi info erről...


szer. máj. 17, 2006 8:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Hümmm... Eddigi két üzleti standard plusz és egy Pannon 50-es csomagot átváltottam 3 db. üzleti expert-re, és változatlan telefonálási szokások, kedvezmények, opciók, stb. mellett az átlag 14 kFt-os havi számlából lett 7.900,- Ft. IMHO ez nem volt egy rossz csere... ;)
Nálunk is nagyjából felére esett a havi számla összege expert-tel. Igaz, eddig mi nem céges tarifacsomagot használtunk.


szer. máj. 17, 2006 7:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 19:14
Hozzászólások: 255
Hozzászólás 
Djuice night-life ingyen 6 hónapig, felhivott a pannon, hogy érdekel-e. (dj számlás vagyok)

Promocio a bemutatótermekben, 3250-eket lehet nyerni, ha kiprobálod, és kitöltesz egy rövid kérdőivet. Tegnap töltöttem, és talan ennek a hatására hivtak, de lehet hogy csak azért mert djuice-os vagyok :?:


szer. máj. 17, 2006 4:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Hümmm... Eddigi két üzleti standard plusz és egy Pannon 50-es csomagot átváltottam 3 db. üzleti expert-re, és változatlan telefonálási szokások, kedvezmények, opciók, stb. mellett az átlag 14 kFt-os havi számlából lett 7.900,- Ft. IMHO ez nem volt egy rossz csere... ;)


csüt. máj. 04, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
joc_ írta:
k_chris írta:
trének se rosszak az üzleti ajánlataik, én dobtam egy hátast amikor valami ügyintézéskor rákérdeztem hogy akkor most milyen percdíjakkal is telefonálok (havi ingyen-sms adag, mp alap, stbstb)
Különbség viszont hogy a Pannonnál már 1 előfizetéssel is kaphatsz céges típusú tarifacsomagot, T-nél ha nincs legalább 5 céges számod, akkor csak az egyéni előfizetői tarifákból válogathatsz.


jah ez lehet.. viszont ami nekem van ez már a "sima" cégesen is túlmutat, a sima T-s mátrix céges díjcsomagok nem valami nagy durranások (attól függetlenül h legalább 5 szám kell hozzá). ezért csodálkoztam el ennyire, no de ez egy pannonos topic! :)


csüt. máj. 04, 2006 10:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
k_chris írta:
trének se rosszak az üzleti ajánlataik, én dobtam egy hátast amikor valami ügyintézéskor rákérdeztem hogy akkor most milyen percdíjakkal is telefonálok (havi ingyen-sms adag, mp alap, stbstb)
Különbség viszont hogy a Pannonnál már 1 előfizetéssel is kaphatsz céges típusú tarifacsomagot, T-nél ha nincs legalább 5 céges számod, akkor csak az egyéni előfizetői tarifákból válogathatsz.


csüt. máj. 04, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
dr.zsoo írta:
A pannon az egyetlen szolgáltató aki az előző hónapban növelni tudta a piaci részesedését. A voda is csökkent!!!!! ( A Trémobil is de ez nem meglepő)
Mellesleg az új üzleti csomagjaik igen korrektek, számtalan kedvezmény biztosít, nekünk az üzleti számla kb fele lett 1 év alatt pedig többet beszélünk.

dr.zsoo


trének se rosszak az üzleti ajánlataik, én dobtam egy hátast amikor valami ügyintézéskor rákérdeztem hogy akkor most milyen percdíjakkal is telefonálok (havi ingyen-sms adag, mp alap, stbstb)


csüt. máj. 04, 2006 9:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
A pannon az egyetlen szolgáltató aki az előző hónapban növelni tudta a piaci részesedését. A voda is csökkent!!!!! ( A Trémobil is de ez nem meglepő)
Mellesleg az új üzleti csomagjaik igen korrektek, számtalan kedvezmény biztosít, nekünk az üzleti számla kb fele lett 1 év alatt pedig többet beszélünk.

dr.zsoo


szer. máj. 03, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 0:05
Hozzászólások: 354
Hozzászólás 
McLaca írta:
Felhívnám a jelenlévők szíves figyelmét, hogy ez itt a Dícsérő topic! ;)

Üdv!


Ez igaz!Bocs!!!


szer. máj. 03, 2006 0:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Igen, de a hiba abban keresendő, aki a mai híreket ide beírta :D.


kedd máj. 02, 2006 21:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Felhívnám a jelenlévők szíves figyelmét, hogy ez itt a Dícsérő topic! ;)

Üdv!


kedd máj. 02, 2006 21:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd feb. 07, 2006 0:05
Hozzászólások: 354
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Hmmm. Most mondjam el újra azokat, amiket a korábbi alkalmommal?

0. Tarifa értékesítésének megszűntetése 30 nappal korábbi bejelentés nélkül.

1. A Happys embereken kívül mostmár a publikus havi díjasokra is rákérdezek, hogy mit vétettek? Ők nem érdemlik meg a 17 Ft-os percdíjat, igaz?

2. A meglévő előfizetők megtartása miért nem szempont (lásd családi csomag ingyenessége)?

3. Szokták figyelni a konkurenciát? Hallottak már Kaméleonról és május 5-étől érvényes Joker Pluszról?

És még sorolhatnám, de csak felidegesítem magam.


Ahogy mondod,kicsit idegesítő,hogy a meglévő számlás előfizetőkkel nem törödnek akik publikus csomiban vannak.Hát ez van...
Lejárnak a szerződéseink és BYE BYE PANNON! :)


kedd máj. 02, 2006 20:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Hmmm. Most mondjam el újra azokat, amiket a korábbi alkalmommal?

0. Tarifa értékesítésének megszűntetése 30 nappal korábbi bejelentés nélkül.

1. A Happys embereken kívül mostmár a publikus havi díjasokra is rákérdezek, hogy mit vétettek? Ők nem érdemlik meg a 17 Ft-os percdíjat, igaz?

2. A meglévő előfizetők megtartása miért nem szempont (lásd családi csomag ingyenessége)?

3. Szokták figyelni a konkurenciát? Hallottak már Kaméleonról és május 5-étől érvényes Joker Pluszról?

És még sorolhatnám, de csak felidegesítem magam.


kedd máj. 02, 2006 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
hhh3 írta:
http://www.pannon.hu/pannon/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/420/
http://www.djuice.hu/tarifacsomagok/kartyasplusz.php

burkolt áremelés, vezetékesre mindig 49 Ft, és nem 47, mint a régi djuice-ban, ahova már nem lehet visszaváltani. :(


Nem lehet, hogy ez megint egy baki a Pannon részéről?? És holnap majd jön egy Helyesbítő Közlemény?! Ha azonban komolyan gondolják és nem elírás, akkor ez nagyon :evil: :!: :!:


kedd máj. 02, 2006 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 19:14
Hozzászólások: 255
Hozzászólás 
http://www.pannon.hu/pannon/sajtoszoba/ ... enyek/420/
http://www.djuice.hu/tarifacsomagok/kartyasplusz.php

burkolt áremelés, vezetékesre mindig 49 Ft, és nem 47, mint a régi djuice-ban, ahova már nem lehet visszaváltani. :(

Viszont ciklus vége előtt rendelve meg a djuice Kártyás+ -t (ez olyan mint egy szolgáltatás, de mégis tarifacsomag) a 490 Ft törekékéért (napi kb17Ft) lehet megrendelni, és olcsón beszélni, ha valaki havonta egyszer szeret sokat beszélni :wink:

4 után ez e legolcsóbb (17Ft < 19(happy) , a havidij kb 20 sms ára, és 3 hónap ajándék uj kártyák esetén (juni 30-ig), utána ráér máshavá kacsintgatni.


kedd máj. 02, 2006 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
mz írta:
Pannon Családi csomag év végéig havidíj nélkül egy óriásplakát szerint.


A májusban vásárolt előfizetésekhez.


kedd máj. 02, 2006 11:05
Profil
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Pannon Családi csomag év végéig havidíj nélkül egy óriásplakát szerint.


kedd máj. 02, 2006 7:29
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1623 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 33  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség