Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 18:48



Hozzászólás a témához  [ 1396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Következő
Windows Vista (volt Longhorn) topic 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én is felraktam, de még nem tudtam sokat foglalkozni vele. Körülbelül 45 perc volt, mire használható rendszer volt előttem. Kb. 7 gigát eszik nálam. Tényleg minden máshol van, így elsőre semmti nem találtam :P Hogy mikor tudom tovább tesztelgetni, még nem tudom.


csüt. jún. 22, 2006 12:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nos... Én is feltettem a Vistát, és nekem határozottan tetszik.
Bár kicsit nagy az erőforrásigénye, ill. akadnak driver- és kompatibilitási gondok, dehát ez még csak egy béta.
Első nekifutásra semmit nem találtam, viszont némi állítgatás után minden a régi helyére került, így már végre átlátható és jól használható a rendszer. Egészen kellemes.
Aki pedig tartózkodik az új oprendszertől, az jobb ha mielőbb megbarátkozik vele, ugyanis sok jövőre megjelenő játékprogram már kizárólag csak Vistához (DX10) készül. Pl.: Crysis.


csüt. jún. 22, 2006 1:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Akkor mindenkinek felment, csak nekem nem? !-(


szer. jún. 21, 2006 9:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: munkahely
Hozzászólás 
nacorvus írta:
A sebességről(mármint a telepítés sebességéről)amit Macikag írt erős túlzás:
Idézet:
Nálam otthon valami gond volt a telepítéssel, mert a64 3000+-ra 1 giga rammal 2 órán keresztül csak a felmásolást meg a kitömörítést csinálta. Amúgy minden hardvert felismert, csak a Tv kártyámat nem.

6-kor csippentettem le egy 15 gigás partícót egy ezer éves 40 GB Maxtorból,tehát Dester-nél nem a wincsi a hibás és 7-re egy "működő rendszer előtt ültem.


Nem volt túlzás, csak egy kiugró eset.
Tegnap egy 2.6-os Sempronra raktam, 512 Ram, 30-as vinyó, és 40 perc alatt használható volt. Meg is lepődtem rendesen!

Amúgy egész kompatibilisnek bizonyult a rendszer.

Asszem valaki érdeklődött a vírusirtók iránt, én az avast-ot töltöttem le hozzá, műxik a 32 bitesen és a 64-esen is. /mellesleg magyar verzió/

Sajnos Outpost Firewall teljesen összehal a 64 bitesen /pedig PC World ingyen adja/


kedd jún. 20, 2006 19:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Eegen én is akkor szúrtam magam t*kön amikor a "Kicsipuha test-centeren" átnyomult driver után a hibajelentés küldése-mert,miért is ne segítsünk a fúknak :D- a küldés 30%-nál lefagy..
Ez mind OK!-bétás,de hogy utánna már net nélkül és lehúzott kamerával is ezt tegye,-ejnye-bejnye. :arrow: Itt jött az hogy beletúrtam a regstyjébe és bár erősen tiltakozott,most megy és sikerül a hibajelentést postázni.

NAGYON FONTOS!:A hibajelentés az egész gépről küld kifelé a hálóra tehát magyarul a géped belét megmutatod a Microsoftnak tehát azo a particón ne legyen semmi gyanús,mert lefülelnek és nem lehetsz jogosult a további mannaszórásra :D

Beépített levelező a "kitekintő gyorsvonat" helyett:Wndows Mail
:roll: Aszondi vanegy k* jó spam szűrőm (juke),ellenben értesítést kaphasz mert nem tudod normálísan letölteni mindenféle hírekről a nagyvilágból-jó ez valószínüleg a fizetős verzióban tiltható lesz-Vagy,nem:arrow: Lásd Philips köelező reklámézés


hétf. jún. 19, 2006 17:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Dester írta:
...
Nem, nem fogom lehúzni az alaplapról, Vista ide vagy oda.



naaa, légyszi légyszi !-F !-F !-F


hétf. jún. 19, 2006 17:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ami vicc, hogy az egéren kívül csak a Samsung ML-1610-es lézernyomtató van rádugva az USB csatikra, az is kikapcsolt állapotban.
Hopp, most jut eszembe! Van egy beépített kártyaolvasóm is USB csatin... Nem, nem fogom lehúzni az alaplapról, Vista ide vagy oda.


hétf. jún. 19, 2006 16:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
azért ha az egértől kékhalálozik

Nem,ez a hibaforrés is kizárható,mert nekem is USB-rádiósom van. Viszont Dester valahol jó helyen kapisgál az USB eszközök környékén,de ez a telepítésnél nem lehet gond-simán feltelepül majd jóval utánna rácsodálkozik :jé van rajat USB-cucc,hamar egy drivert keresek hozzá! :wink: A röhely az hogy valóban jól is ismeri fel a típust,de amit a supporjából letölt :evil: -na attól lefagy-nálam a kamera volt a bűnös :x

By droland:
Idézet:
ez az IE7 eddig jó, csak ****á teszi egy két dolog miatt, de jó! Szerintem ez az egy két dolog ki fog kerülni.

Addigis amig tényleg nem lesz "yó" megerőszakoltam egy firefox-al és csudák csudája:mintha gyíkfűvel kentem volna meg a talpát :D -lényegesen gyorsabb.


hétf. jún. 19, 2006 15:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Dester írta:
Közben én meg utánanéztem a kékhaláloknak. Még nem próbáltam, de lehet, hogy valamelyik USB-s eszközöm problémás. Az a baj csak, hogy az egér is USB-s és ha az a gáz, akkor... :roll:



Hát, azért ha az egértől kékhalálozik, akkor az elég nagy melléfogás a M$-tól, béta ide béta oda.

(Mondjuk nekem is USB-s egerem van: Genius netscroll+ superior)


vas. jún. 18, 2006 21:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Közben én meg utánanéztem a kékhaláloknak. Még nem próbáltam, de lehet, hogy valamelyik USB-s eszközöm problémás. Az a baj csak, hogy az egér is USB-s és ha az a gáz, akkor... :roll:


vas. jún. 18, 2006 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Nem volt vészes, mivel nem rá telepítettem hanem MELLÉ EGY MÁSIK PARTÍCIÓRA!!!, és előtte szereztem a netről egy vista boot backup to xp programot :) szóval ezért mertem neki kezdeni.

Más: ez az IE7 eddig jó, csak **** teszi egy két dolog miatt, de jó! Szerintem ez az egy két dolog ki fog kerülni. Pl. beállítható, hogy newwindow java scriptnél ne uj ablak legyen, hanem uj tab, de az alap beállítás az, hogy új ablak. Nyilván nem azért tabol az ember, hogy új ablaka legyen :) De én érzem, hogy jó lesz hidd el. Nézd, alig érezhetően (az én gépemen) kér "többet" mint az xp így hogy béta. Holott az XP béta pl. nagyon gázos volt. Ha ebből indulok ki, akkor jó lesz. Nem tudok mást mondani...


vas. jún. 18, 2006 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@droland
Le a kalappal előtted,hogy egy bétás rendszert felpakoltál egy stabilan működőből.-Én, nem voltam ennyire bátor egyébként anno a 98-Xp váltás idején az igy felrakott cucc,(mármint az akkori bétásból) kevésbé volt döccenetmentes,mint a tiszta telepítés.-Ezért ezért ilyennel nem is póbáztam,de az iso-ból lemezzel egy Raid-rendszerpartícóra nem tud telepíteni(mint fentebb írtam :? )-az önfeismerés után nem mertertem próbákozni egyép XP-driverkkel-már az is haladás,hogy sikerült megerőszakolni a regisry-modifityvel. Nem gond,végülis a linux miatt formában vagyok:lásd kernelbe-forgatás,csak a szálak mások :cry: :lol:
De,most fel kellett áldoznom a BE-OS rendszeremet :evil: a bedugós-megoldáson :cry: -(Rack)
Más,ez az IE7 hasbaakasztóan szerencsétlen megoldás,bár erről van valami külön topic... :hm: :lol:


vas. jún. 18, 2006 15:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Az a baj, hogy a vista által használat ms szerverrészleg most k*rvára terhelt így amikor felmegy, és ha érzékel netet, máris ugatna, hogy igen, van driverem hozzá (ami sima telepítésnél esetleg nem volt felismerhető), de ez azért lehetséges nem rögtön, mivel a terhelt ms server miatt nehezen fér hozzá az online driver supporthoz. Nyilván majd az is kiéri magát.

Amikor felment, akkor a scanner, a hangkártya driver szépen ment az XP-s driverrel. Minden más szépen fel lett ismerve (UI: Én windows xp alól indítottam a telepítést) és induláskor azt mondtam neki, hogy NE updateljen most, illetve szépen megmutattam neki azt, hogy melyik vinyón idegesítsen (nyilván ne azon, amin most az xp van), telepítés után a vgahoz voltam muszáj leszedni hozzá való drivert, mert a legfrissebb xp driverrel sem megy 100-ban az aero. De az nvidia oldalán található - még beta vga driverrel - már minden ok.

Az első két dolog, amit kikapcsoltam az az indexelés, és a hozzá tartozó microsoft finder szolgáltatás volt. Ezeknek kikapcsolása után, már nem is volt érzékelhető különbség az xp és ennek a futása között. (nyilván ezek segítenek a keresés és virtuális mappák létrehozásának minél gyorsabb futásában, de alap használat mellett inkább lassít)

UI: Természetesen egyéb kompatibilitási gondokkal találkoztam, pl a counter-strike kidobott játék közben, mert nem fut a CD :) pedig fut...

Illetve boldog voltam, hogy a dtool és a skype és az avg free is csodálatosan futott alatta...

Egyenlőre röviden ennyi...

UI mindenkinek: egy bétát NEM illik osztályozni, a hibák közösen megtalálása a cél és az ezzel kapcsolatos tanácsadás az MS-nek (hivatalos tesztelés esetben), de osztályozni nem szabad. Ez az én véleményem... hisz egy betát ha letöltök és felrakok ÉS TUDOM, hogy béta TILOS elvárni tőle a tökéletességet...

De egyébként jó lesz ez, hisz hajlamosak vagyunk SAJNOS elfelejteni, hogy anno az XP BETA-nak nagyjából 4x nagyobb étvágya volt, mint az utána kijövő véglegesnek. Hisz ne feledjétek, hogy az alfa, az alfa, a beta, az beta, az rc2 pedig az, ami már kész, állítólag király, hibátlan ilyesmi és AZ OPTIMALIZÁLÁS A LEGUTOLSÓ fázis, tehát a gépigény csökkentés. Ez még ilyen szempontból sehol nincs. Ezt nem szabad elfelejteni.

Végső UI: készüljetek fel egy egész napos nézelődésre, SZINTE SEMMI SEM ott van, ami eddig és úgy. Még egy painben való rajz elmentése az X:\képek\droland mappába is 3 perc gondolkodás után sikerült, hogy itt akkor hogy is megy a tallózás :)


vas. jún. 18, 2006 12:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A pudding próbája..most már 2órája "stabilan" megy!
A "hagyományos mosópor" azért nem hazudik :arrow: regedit.
Mélyen belevájtam a lelkivilágába és kigyomláltam a neki tetsző,de nekem gyanus dolgokat.
A regisztry igen erősen XP-re hajaz.


szomb. jún. 17, 2006 8:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Besza*ás- én még életemben ilyen OS-otot nem láttam:kb 1 órája netezek és akkor jelez a jobb alsó sarokban a Micosoft-Felfedező Center :arrow: Újításokat talált az egyik egy pach a rendszerhez, valamint felismerte az alaplapot és a webkamerát és telepítené,ha igent bólintok reá :shock:-na ezt nem kellett volna..
Másik Os-ok rögvest a "telepiti-k" után szokták-de ez már csak ilyen... van hang is álítólag kamera is ,de hogy hol ez már nem tudtam megállapítani,mert ezek után megláthattam : "a nemjól gombolta be a sliccét" feliratot vagyis a szokásos hogyan szertené újrainítani....safe!
Ott: uu.mint az első próbázás a telepítésnél se usb,se hálókártya se kutyaf* :evil:
Restart után "LastGOD":feirat:Gixer történt,regiszráld és küld át a gépet kányástul. Küldöm az küldemény 52%-nál automatice restart,azóta a 25.ujrainditás után is 15 percenként újraindul még a sima felhasználó bejelentkező képernyőnél is. :roll:


pén. jún. 16, 2006 21:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Mélyentisztelt Elvtárs Urak és Et.Úrnők!
Aki sokat próbálkozik azt vagy pofánvágják,vagy valami eredménye van az erőlödésnek. :arrow: lásd barna csíkos gatyó.
Jelentem fent van-és innen próblákozok beleírni az fórumba:
:D
Tapasztalások: Igen erősen KÍSÉRLETI jellegü!A GUI:le a kalappal előtte.
A sebességről(mármint a telepítés sebességéről)amit Macikag írt erős túlzás:
Idézet:
Nálam otthon valami gond volt a telepítéssel, mert a64 3000+-ra 1 giga rammal 2 órán keresztül csak a felmásolást meg a kitömörítést csinálta. Amúgy minden hardvert felismert, csak a Tv kártyámat nem.

6-kor csippentettem le egy 15 gigás partícót egy ezer éves 40 GB Maxtorból,tehát Dester-nél nem a wincsi a hibás és 7-re egy "működő rendszer előtt ültem.
-amiben meglehetősen el voltam veszve :roll:
Nem egy erőgép amire települt:3.2 Barton fél giga RAM-mal.
Gond itt is volt,egyszer lefagyott az akkor még csak 800*600 felbontásnál,és csak meredtem a fekete képernyőre vagy 10 percig,mire eszemba jutott:van resetgomb is a gépen.
A rendszer egyébként simám elfér 8 GB-n nálam 7,79.Holott pl igen durva 2.3 MB háttérképek vannak benne alapból.
Hibák: amint már fentebb emltettem Raid lemezre nem lehet az ott említett okok miatt,hang nincs-most per pill. :roll: :arrow: Xp-s driver nem jó neki...
Bár,ez nem hiba,de a kezelés egészen speciális kb.akora a különbség mint a 98-XP felülete között.
Kicsit hosszúra nyúlt mire eme szzösszenetet végigírtam (7.20-kor kezdtem) :wink: -de,acsalád itt lóg a nyakamba,pedig nekik is van gépük :evil:


pén. jún. 16, 2006 19:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Még mindig kizárnám... Amikor "nem volt hely" neki, akkor a 40 GB-ból 38 GB szabad volt (csak a másfél gigás pagefile volt rajta). Amúgy a vinyón nem tapasztaltam semmilyen hibát sohasem. Szerintem inkább valamelyik másik hardverem kavar be, de a Vista kedvéért nem fogom egyenként selejtezni őket és totózni... :(


pén. jún. 16, 2006 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
hát .. én se 100%ra mondtam, azért más %nál volt baja, mert hibás a hdd, és ahogy formáztál, máskor érte el a hibás részeket, mint amikor az adat is volt rajta. lehet más módon másolt akkor a hddre, mint amikor nem volt hely neki


csüt. jún. 15, 2006 22:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
És mit nem szimpatizált egy teljesen közönséges 40 GB-os ATA133 Maxtorral? :) Miért mindig máshol szállt el? (Amikor már feltett 1 GB-ot a vinyóra!) Szerintem ez még erősen a Beta voltára vezethető vissza a Vistának...
Nem hinném, hogy a vinyóval lenne a gáz, úgyhogy ne haragudj, de messze nem értek egyet.


csüt. jún. 15, 2006 22:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
lehet a HDD-vel nem szimpatizált


csüt. jún. 15, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nos, ti legalább idáig eljutottatok. Nekem nem sikerült felraknom sem. Négyszer próbáltam, a fájlok másolása közben négyszer kékhalál.
Körülmények: egy komplett vinyó a Vista rendelkezésére bocsátva (40 GB Maxtor, primary slave). Egyedül a Windows XP lapozófájlja és a System Recovery könyvtár voltak rajta.
Íme az események.

1. Normál telepítés. FÁJLOK MÁSOLÁSA KÖZBEN (Windows is copying files) 35% körül kékhalál, az eredménye a képen látható. (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL)

Kép

2. Újra tábla, megint kifagy 35% körül. Kékhalál ugyanaz.
3. Jó, formázzuk le a teljes vinyót. 35% környékén megint kifagy, de már más hibaüzenettel: egy SYS fájlnál panaszkodott, hogy valami csak olvasható memóriaterületre akart írni valami.
4. Safe mode, és a vinyó újraformázása. 55%-nál kékhalál, de új üzenettel, valami MACHINE_........

Feladtam. Próbáltam BIOS-ban is kotorászni, a PnP OS-t Yes-re állítottam. Semmi változás.
Tudom, memóriára gyanakodtok, de memóriahiba kizárva. Jók a moduljaim, az XP atomstabil. (2x512 MB Kingston 400 MHz, Dual-Channel, alaplap gyártója által hivatalosan is támogatva.)

Szóval nekem ennyi volt a Vista. :(


csüt. jún. 15, 2006 20:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Nekem Philips-es ASUS TV tunerrel ne mvolt gond... egy darabig.

ugyanis XP drivert feltelepíttem hozzá, ment i minden faxa, aztán, néztem egy Windows Update-et, és ott volt 4 frissítés, ebből 2 opcionális, ebből egy TV tunerhez. Na mondom kipróbálom, letöltöm, telepít (mnd a 4-et persze), aztán utána ismeretlen harver a HW eszközkezelüőben. na lol. és sehogy sem tudtam visszaállítani régi drivert. Se roll back (nem volt), se kézileg frissítés, se uninstall driver, stb. stb. És azóta csak ismeretlen eszközként szerepelt ott.

Nekem nagy csalódás volt a vista beta2 publik, ez biztos.


csüt. jún. 15, 2006 13:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: munkahely
Hozzászólás 
MBR írta:
2007 június 1-ig!


Igen, csak a figyelmetlen medve felületesen olvasott.

Ma letöltöttem a 64 bites install-t is, Download Accelerator Pro-val, hát frenetikus sebességgel jött, 300-650 kB/s között.

A 32-est meg közben nézegettem, egyelőre tetszik. A Tv kártyával nem szórakoztam, de minden más szépen megy. Ami progikat próbáltam azok is mennek. De még sokat kell nyüstölni, hogy kijöjjenek a hibák.


csüt. jún. 15, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Letöltöttem, felírtam, majd ha vállalkozó kedvemben leszek, fel is rakom :D


szer. jún. 14, 2006 15:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ämbörök & Ämbernoek!ittenék valami oltáriás bétésos disznómány vagyon!Kép
A kevésbé rendszerigényes és ingyenes-jó ez is az még per pill.-A magyagyarfejlesztésű UHU is ismeri a Raid tömböket-ez
a lehetőség egy RAID-ról beállitott külön partícióra telepiteni-
Hát :wink: a telefonnyal készített remek fotókkal nem akarok senkit terhelni-minősége megalázó :oops: -mert a live interlálás sem működik nem akartam erőlködni,nem ismeri fel asokadik lépsben hogy benne vagyon a gépben egy driverlemez!
SE floppy se CD se..az USb meghajtásról ne is beszéljek miközben a gép lóg a neten ezt egy Hiren's is tudja vagy akár egy NG 9-10(bár a mai napig nem láttam-nem tudam visszapostázni a nyomoromat mert nincs net... :roll: -így válaszra sem fognak méltatni... :wink:


kedd jún. 13, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4800
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Bármilyen letöltővel (vagy anélkül) próbálom, 6 kB után leáll. Nem egyszerűen megszakad, hanem mindegyik azt hiszi hogy ekkora a fájl és befejezték a letöltést. Ha belenézek, csupa 0 bájt az egész, nem egy html hibaüzenet.


kedd jún. 13, 2006 15:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen igen. Június.


kedd jún. 13, 2006 14:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
2007 június 1-ig!


kedd jún. 13, 2006 10:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: munkahely
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én munkahelyen szedtem le a Beta2-őt a Microsoft oldaláról, simán Firefox letöltőjével.
A serialhoz annyit, hogy ha van MSN címed, akkor az már elég, és valóban 10 gépre rakhatod fel a megküldött kóddal, ja és 2007. január 1-ig működik.

Nálam otthon valami gond volt a telepítéssel, mert a64 3000+-ra 1 giga rammal 2 órán keresztül csak a felmásolást meg a kitömörítést csinálta. Amúgy minden hardvert felismert, csak a Tv kártyámat nem.
Ja, a helyigénye borzasztó, 11 gigát foglal. Érdemben még nem volt időm játszani vele, de ez a superintegrált fájlkezelés nagyon idegen.

Egyelőre a 32bites változat van fent, mert annak a telepítője rövidebb volt, de megnézem majd a 64 bitest is, ha már olyan a procim.


kedd jún. 13, 2006 3:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ahhoz hogy kipróbáld nem kell leszedni az xp-t. Mellette is szépen eldöcög:) Viszonylag most már elég szépen fut. Néha picit lassab, mint kéne, de azért nem rossz.


hétf. jún. 12, 2006 23:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Mélyentisztelt Elvtársurak és Úrhölgyek! Tud valaki valami használható Ftp szervert is megadni?,mert ez egy hosszantartó nyűglődés-mármint a letöltés... :cry:


hétf. jún. 12, 2006 20:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ja, igen, ezt az advisort még meg kell nézzem a vista telepítése előtt....


hétf. jún. 12, 2006 9:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Elvileg 3,3 GB körül van az ISO emlékeim szerint (32 bites). A 64 bites valamivel nagyobb.
Én még nem próbáltam, egyelőre nem merem a (már meglepően) stabil XP-met bármily kevéssé is kockára tenni.
De az Upgrade Advisort megnéztem, elvileg minden létfontosságú driver benne van a Vistában, ami kell a gépemhez és a teljes funkcionalitáshoz is elég a gépem tán.


vas. jún. 11, 2006 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4800
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Hannibal írta:
vackor írta:
Jó annak aki egyáltalán el tudja kezdeni a letöltést...



Próbáld Getrighttal a fentebbi linket (azt az iso-sat). Nekem így lejött.

Nekem is lejött, de csak 2,6 GB. Furcsa, mert a Getright szerint nem szakadt meg a letöltés, nem is indította újra, mégis generált 4 GB forgalmat. Biztos én vagyok a béna.


vas. jún. 11, 2006 20:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
USBHUB.SYS lassítja a rendszert, a boot-ot, de nem csak nálam.

az install nekem is 40 perc volt, kb anniy idő, amíg a béta2 élve volt a gépemen..:D

Mindenesetre csalódtam most.


vas. jún. 11, 2006 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Dester írta:
No, felrakta már valaki? Én komolyan gondolkozom rajta, de előtte megvárok még néhány véleményt...

Nos felraktam, 43perc volt a telepítés, de valahogy nem igazán akar műküdni. :-)
Elindulna vista, megjelenne a desktop, helyette csak fekete háttér van, jobb alsó sarokban a build száma, meg egérkurzor, aztán fogja magát es újra indul a gép.


vas. jún. 11, 2006 17:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
vackor írta:
Jó annak aki egyáltalán el tudja kezdeni a letöltést...



Próbáld Getrighttal a fentebbi linket (azt az iso-sat). Nekem így lejött.

Kipróbálni sajnos csak jövő 7végén vagy talán szerdán tudom. (Kolesz stb...)


vas. jún. 11, 2006 15:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 01, 2004 10:34
Hozzászólások: 297
Tartózkodási hely: Munkában...
Hozzászólás 
Holnap teszem fel, mert még csak ma jön le (kimaradt 1,5 nap, meg amúgy is lassu a net) Majd megírom, milyen :)


vas. jún. 11, 2006 9:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
No, felrakta már valaki? Én komolyan gondolkozom rajta, de előtte megvárok még néhány véleményt...


szomb. jún. 10, 2006 22:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 01, 2004 10:34
Hozzászólások: 297
Tartózkodási hely: Munkában...
Hozzászólás 
Hát én tegnap kezdtem el, este kikapcs, reggel vissza meg 2-3x napközben is leállítotam, de mindig gond nélkül, max-on megy (igaz, a 64bit-est szedem (384-es net :S ))


pén. jún. 09, 2006 16:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4800
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Jó annak aki egyáltalán el tudja kezdeni a letöltést...


pén. jún. 09, 2006 13:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm. Érdekes. Elkezdem tölteni, Leechget egy 310 megás valmait kezd tölteni, mondom az nem létezik. Flashget szintén elkezdi, nem tudja meghatározni a fájlméretet, szünet-indít után valami -937254 megát ír ki :hm: Viszont ez a java-s DM szépen korrekten szedi. Érdekes. :hm:

Egyébként a pcworld-s is ugyanarra a linkre van irányítva....

Azzal a keygennel meg nem tudom, h mit kell trükközni, kell egy passport igazolványnak lenni (ingyenes), aztán simán lehet regisztrálni (pcwolrd-s oldalon ott a link). E-mailbe küldik a key-t, 10 gépre lehet feltelepíteni vele és egy passporttal több key is igénylehető. Egy évig használható a cucc, gondolom annyi bőven elég :)


csüt. jún. 08, 2006 22:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
MBR írta:
A PC Fórum-ról már közvetlen lehet tölteni a Vista-t!!
Angol 32-bites verziót!!!

http://pcforum.hu/hirek/10225/Vegre+Let ... adasa.html

Köszi, ez legalább elérhető. :-)


csüt. jún. 08, 2006 16:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
A PC Fórum-ról már közvetlen lehet tölteni a Vista-t!!
Angol 32-bites verziót!!!

http://pcforum.hu/hirek/10225/Vegre+Let ... adasa.html


csüt. jún. 08, 2006 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 01, 2004 10:34
Hozzászólások: 297
Tartózkodási hely: Munkában...
Hozzászólás 
A linkekre ne kattincsatok, hanem egy letöltésvezérlőbe másoljátok (egy **** java-s progival kezdi el különben)
Amikor a kódnál írja, hogy ha be vagy jelentkezve válaszd ki az országot, aztán a Go gomb után egy pillanatra látszik a link, akkor mikor rákattintotok, töltsetek le valamit max. sávszéllel. Akkor jóval tovább látszik a link és ctrl+c meg v-vel simán ki lehet másolni ;) (képlopásnál nemigen látszik a vége)


csüt. jún. 08, 2006 10:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Na akkor a 5384.4 a M$ oldaláról letölthető:

Angol x86:
http://download.windowsvista.com/previe ... EN_DVD.iso

Angol x64:
http://download.windowsvista.com/previe ... EN_DVD.iso

Német x86:
http://download.windowsvista.com/previe ... DE_DVD.iso

Német x64:
http://download.windowsvista.com/previe ... DE_DVD.iso

Japán x86:
http://download.windowsvista.com/previe ... JA_DVD.iso

Japán x64:
http://download.windowsvista.com/previe ... JA_DVD.iso

----

egyéb:

Kulcsgenerálás Vistához (legális, csak trükkös):
http://bartysblog.be/content/get-your-w ... keys-early

Hivatalos letöltési oldal (itt akár hardcopy-t is rendelhetsz):
http://www.microsoft.com/windowsvista/g ... eview.mspx


csüt. jún. 08, 2006 8:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 19, 2006 6:54
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Szigetújfalu
Hozzászólás 
Ez az oprendszer a gazdagoké lesz. Akkora gép kell alá, hogy azt az egyszerű ember képtelen megvenni. SŐT az oprendszer áráról nem is beszélve :cry:


vas. jún. 04, 2006 11:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://www.tomshardware.com/2006/05/31/windows_vista/


szer. máj. 31, 2006 17:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Komló
Hozzászólás 
sutszi írta:
Nemtudom mennyire megyek a tárgyba, de olyan programot, vagy bármilyen stílusmódosító pack-ot keresek, ami az XP-mből egy Vista stílust farag, lehetőleg minimális gépigénnyel.



Itt nézz meg az asztaltémák részt:
http://winportal.net/index.php?mod=gallery


kedd máj. 30, 2006 20:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Komló
Hozzászólás 
Na mindegy megvárom a publikus beta verziót és akkor nemcsak 14 napig lehet nyomatni!


kedd máj. 30, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség