Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. júl. 04, 2024 12:06



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 9:56
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Mindenhol előfordulok...
Hozzászólás 
Soma01 írta:
Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy egy Nokia N70-es nem látja a memóriakártyára rakott összes mp3-at? A könyvtárok nevével van a baj vagy az mp3 nevével vagy a kódolással? Pc-n megy minden rendesen. Mit csináljak ezekkel az mp3-kal?


Lehet, hogy az mp3aknak túl hosszú a nevük, ezt nem szereti a teló. Velem is előfordult már ez, kicsit rövidítsd le a nevét a zenének és szerintem működni fog.


pén. feb. 02, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy egy Nokia N70-es nem látja a memóriakártyára rakott összes mp3-at? A könyvtárok nevével van a baj vagy az mp3 nevével vagy a kódolással? Pc-n megy minden rendesen. Mit csináljak ezekkel az mp3-kal?


pén. feb. 02, 2007 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Kano írta:
Micuir írta:
Ez azért érdekes, mert a Moto V360-omon megy az Opera Mini és ennek ellenére wapon be tudok lépni a CIB wapbankba. Pannonos SIM-mel.

De akkor nekem sima wapon miért nem megy? Valami beállítást rontottam el. Leírnád a Motinak a beállítását?
Köszi!


Nem tudom megnyitni, mert a 1220 küldte le sms-ben és le van zárva. De kérd el tőlük!


pén. feb. 02, 2007 7:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Micuir írta:
Ez azért érdekes, mert a Moto V360-omon megy az Opera Mini és ennek ellenére wapon be tudok lépni a CIB wapbankba. Pannonos SIM-mel.

De akkor nekem sima wapon miért nem megy? Valami beállítást rontottam el. Leírnád a Motinak a beállítását?
Köszi!


csüt. feb. 01, 2007 20:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
Ez azért érdekes, mert a Moto V360-omon megy az Opera Mini és ennek ellenére wapon be tudok lépni a CIB wapbankba. Pannonos SIM-mel.


csüt. feb. 01, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Én még nem találkoztam olyan Opera Minivel, ami tudja a https-t.

A sima belső böngészőjével sem megy és azzal már beléptem. Nem https kellene, hanem wap protokoll.


csüt. feb. 01, 2007 19:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Én még nem találkoztam olyan Opera Minivel, ami tudja a https-t.


csüt. feb. 01, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
skynet írta:
meg kéne tudni, hogy honnan tudja, hogy WAP-ról vagy, és érdemes-e egyáltalán szórakozni vele... nézd meg az oldalt PC-s operával, ami tud WAPot is böngészni, ha azzal megy, akkor van esély az 1. pont alapján a kijátszásra.

Nagyon köszönöm a hsz-edet. Megnéztem és a PC-s Operával sem engedi. Szóval a kérdés, hogy miből jön rá SE W810i alatt CIB Wapbank, hogy nem Wapról vagyok? Illetve, hogy lehetne beállítani a W810i-t, hogy ténylegesen Wapról legyek és menjen vele az Opera Mini 2.0 is?
Thx.


csüt. feb. 01, 2007 18:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!
Volna egy Opera Minivel kapcsolatos kérdésem. Végre sikerült belőnöm a Pannon GPRS Wappal való működését egy Opera 2.0 módosított mini böngészőnek. Most működik de sajna nem tudok belépni a bankom wapos oldalára mivel úgy azonosít mintha netről volnék. Az APN-ben "net"-et írtam mert, ha "wap" van írva akkor nem műxik. A W810i saját böngészőjéből sem enged be mert azt is netről való kapcsolódásnak érzékeli. Tudna valaki megoldást rá? A teljes beállítások a W810i topicban.
Köszi!


csüt. feb. 01, 2007 17:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. júl. 01, 2004 9:04
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Régen volt a Pannonnál MMS Hírek szolgáltatás, de most nem találtam ilyet a 1741- es számon a menüben!
Tud valaki mondani olyan Hírportált, mely MMS- ben küld friss híreket emelt díjas sms ellenében és minőségi is?:)

Üdv.
vicsege


csüt. feb. 01, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
Samsungoknál alapból 8 db 0 a jelszó


szer. jan. 31, 2007 9:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Idézet:
8db 0, azaz 00000000?
Mintha régen a x100-nál működött volna.


Köszi, kipróbálom !


kedd jan. 30, 2007 22:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
IDay írta:
Alcatel c651-es telefonhoz keresek átvezetö szalagkábalt a telefon és a fedlap közé.
Hol lehet kapni?


Itt nézd meg:
www.speedshop.hu
www.gigatel.hu


kedd jan. 30, 2007 22:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Alcatel c651-es telefonhoz keresek átvezetö szalagkábalt a telefon és a fedlap közé.
Hol lehet kapni?


kedd jan. 30, 2007 21:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
PMPO írta:
Sziasztok !

Khmm. Őőő... Nem tudja valaki mi az alapjelszó Samsung x530-on a gyári beállításokhoz ? :oops:

8db 0, azaz 00000000?
Mintha régen a x100-nál működött volna.


kedd jan. 30, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Sziasztok !

Khmm. Őőő... Nem tudja valaki mi az alapjelszó Samsung x530-on a gyári beállításokhoz ? :oops:


kedd jan. 30, 2007 20:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Én is találtam egy tuti konvertálót közben: WinAVI Video Converter (IPOD/PSP/3GP/MP4)


vas. jan. 28, 2007 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
kispedro írta:
Üdv!
Szeretnék videókat átkonvertálni, hogy N90-es és 3250-es nokián megtudjam nézni. Xilisoft videó konverterrel próbálkoztam, de ha 3gp-be alakítom, akkor a program elcsúsztatja a hangot a képtől. Meg amúgy sem olyan jó minőségű a hang. Meg a kép sem. A telefonokon van real media player. Ez milyen formátumot ismer még az rm-en kívül? Mert konvertáltam rm-re is és nem akarta lejátszani. A kijelző méretet minden esetben 176x144-re állítottam. Próbáltam nagyobbra, de úgysem lett jobb a minősége, csak akkor már szaggatott a videó.
Kérdésem lenne, hogy milyen konverter progit használjak, hogy a legjobb minőségbe tudjam átkonvertálni a videókat?
Előre is köszönöm!



Jajj, de türelmetlenek egyesek... :D

Szóval ő a különböző videókat, filmeket a Nokia 6630-ra a "PLATO Video To 3GP Converter Free 3.36" nevezetű programmal alakította át.
A szoftver beállításai:
- Select Output Type: Cell Phone 3GP files (3GP + AAC)
- MPEG4 QCIF 176x144 Normal Quality 15fps Mono
...de ha ez nem elég/megfelelő, lehet kísérletezgetni! :)


vas. jan. 28, 2007 21:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Tudok várni. De már este van, mert besötétedett. :-)


vas. jan. 28, 2007 18:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Czumy írta:
kispedro írta:
Üdv!
Szeretnék videókat átkonvertálni, ...


Ha tudsz várni estig, akkor megmondom, hogy az öcsém melyik programmal és milyen beállításokkal érte el a kívánt eredményt.

Várok én is ok?


vas. jan. 28, 2007 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
kispedro írta:
Üdv!
Szeretnék videókat átkonvertálni, hogy N90-es és 3250-es nokián megtudjam nézni. Xilisoft videó konverterrel próbálkoztam, de ha 3gp-be alakítom, akkor a program elcsúsztatja a hangot a képtől. Meg amúgy sem olyan jó minőségű a hang. Meg a kép sem. A telefonokon van real media player. Ez milyen formátumot ismer még az rm-en kívül? Mert konvertáltam rm-re is és nem akarta lejátszani. A kijelző méretet minden esetben 176x144-re állítottam. Próbáltam nagyobbra, de úgysem lett jobb a minősége, csak akkor már szaggatott a videó.
Kérdésem lenne, hogy milyen konverter progit használjak, hogy a legjobb minőségbe tudjam átkonvertálni a videókat?
Előre is köszönöm!


Ha tudsz várni estig, akkor megmondom, hogy az öcsém melyik programmal és milyen beállításokkal érte el a kívánt eredményt.


vas. jan. 28, 2007 12:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Üdv!
Szeretnék videókat átkonvertálni, hogy N90-es és 3250-es nokián megtudjam nézni. Xilisoft videó konverterrel próbálkoztam, de ha 3gp-be alakítom, akkor a program elcsúsztatja a hangot a képtől. Meg amúgy sem olyan jó minőségű a hang. Meg a kép sem. A telefonokon van real media player. Ez milyen formátumot ismer még az rm-en kívül? Mert konvertáltam rm-re is és nem akarta lejátszani. A kijelző méretet minden esetben 176x144-re állítottam. Próbáltam nagyobbra, de úgysem lett jobb a minősége, csak akkor már szaggatott a videó.
Kérdésem lenne, hogy milyen konverter progit használjak, hogy a legjobb minőségbe tudjam átkonvertálni a videókat?
Előre is köszönöm!


vas. jan. 28, 2007 11:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Bazseee írta:
Néztem, hogy nem lehet-e átmásolni egyszerűen a telefon memóriájából a számokat a sim-re, de nem találtam semmit.


Épp a héten volt a kezemben egy ilyen teló, és tök jól át tudja másolni a számokat a telefonból a SIM-re akár egyszerre, akár egyesével. :wink:

Esetleg a használati utasítást átlapozgattad? :roll:

Egyébként ahogy emlékeszem: telefonkönyv -> opciók gomb -> másolás -> összes másolása SIM-re -> vársz 2 percet -> örül. :)


vas. jan. 28, 2007 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Szia!
Nem ismerem a v525-öt de, ha szinkronizálod az Outlookkal akkor az új telódat is tudod szinkronizálni vele, de ez hosszadalmasabb eljárás.
Másra nincs ötletem mert mint mondtam nem ismerem részletesen a v525-öt.
Üdv.: kano
Bazseee írta:
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy vettem egy új mobilt és szeretném a régi mobilról a számokat átmenteni az újra. A régi telefon egy motorola v525-ös. Néztem, hogy nem lehet-e átmásolni egyszerűen a telefon memóriájából a számokat a sim-re, de nem találtam semmit. Kaptam egy usb-s bluetooth-t és megszereztem a Mobile Phone Tools nevű progit, ami viszont nem találja meg a telefont. Viszont a bluetooth-szal nincs gond, mert alapból a windows felismermi a telefont, de onnan csak a modem szolgáltatást tudnám igénybevenni. Tudtok valami egyszerű megoldást, hogy hogyan tudnám megszerezni a telefonszámaimat? Lehet van a telefonban ilyen funkció, csak nem találtam meg?

Bazsee


vas. jan. 28, 2007 9:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 07, 2005 11:54
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy vettem egy új mobilt és szeretném a régi mobilról a számokat átmenteni az újra. A régi telefon egy motorola v525-ös. Néztem, hogy nem lehet-e átmásolni egyszerűen a telefon memóriájából a számokat a sim-re, de nem találtam semmit. Kaptam egy usb-s bluetooth-t és megszereztem a Mobile Phone Tools nevű progit, ami viszont nem találja meg a telefont. Viszont a bluetooth-szal nincs gond, mert alapból a windows felismermi a telefont, de onnan csak a modem szolgáltatást tudnám igénybevenni. Tudtok valami egyszerű megoldást, hogy hogyan tudnám megszerezni a telefonszámaimat? Lehet van a telefonban ilyen funkció, csak nem találtam meg?

Bazsee


vas. jan. 28, 2007 0:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
blueye írta:
Biztos azért, mert sosem "flasheltél telót". :lol:

Dehogy nem! A régi Nokiákat(DCT3) és a régi szuper kis Siemens ME45-m.
Még grafikus menüt is csináltunk rá az itteni topic alapján. :lol: Volt olyan, hogy szegénykém 1 hétig se kép, se hang volt.
Mondtam én nekik mindent, hogy írható-olvasható meg Eprom és stb. de az a rohadt flash nem jutott eszembe. Ez van. Blokk volt de rendesen. De most mit gondolhatnak rólam, hogy " Ez informatikus ?". Ráadásul a mikroszámítógép felépítése is nagy nehezen ment pedig 5,5 évig tanítottam.
Ég a pofám rendesen.


szomb. jan. 27, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1828
Hozzászólás 
Kano írta:
"nem jutott eszembe a flash."


Biztos azért, mert sosem "flasheltél telót". :lol:


szomb. jan. 27, 2007 11:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy honnan lehetne szerezni bármilyen típusú mobil, belső szerkezeti leírását? Mélyebben érdekelne a téma.
Tegnap voltam állásinterjún és úgy paráztam, hogy a "Milyen memória van a mobiltelefonban?" kérdésre nem tudtam válaszolni. :oops: Egyszerűen nem jutott eszembe a flash. Ekkora égést. Van is vagy 20% esélyem, ha mondjuk itt a környékünkün nem találnának senkit aki egy kicsit is ért az elektronikához. :lol:
Ezt elszúrtam. Na mindegy.
Köszi!


szomb. jan. 27, 2007 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Atos írta:
Van itt olyan, aki nagyon otthon van 7110-zel kapcsolatban?

Hát én is autodidakta módon tanultam meg a slide beállítást, szerintem nyugodtan nekiállhatsz, rosszabb nem nagyon lehet. Eltörni szerintem nem tudsz semmit. Egy tipp a sin hajlítgatás mellé: sokat dob rajta, ha a a csúszó felületeket lekezelet wd40-nel vagy műszerolajjal, esetleg wd40/műszerolajos ronggyal.

Guni


pén. jan. 26, 2007 17:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Van egy sim kártya íróm/olvasóm. Neked adom, ha kell. És persze, ha megtalálom. :) Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy SIM-kártya adatait úgyanúgy lehet írni-olvasni, mint egy memóriakártyáét? Rosszabb esetben a SIM-kártya totál elhalálozással jutalmazza az olvasási kísérletet.


Ez a SIM olvasó dolog már annyiszor megfordult a sorok között, hogy már csak vihogni tudok rajta. KI, meg minden :-D Na szevasz :-D


csüt. jan. 25, 2007 23:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
Van itt olyan, aki nagyon otthon van 7110-zel kapcsolatban?
Vettem rá gyári új előlapot és készülékházat, nagy nehezen megszenvedtem minden kis apróság átszerelésével, működik is minden jól, csak éppen a slide-ja szorul iszonyatosan (ahogy számítottam is rá). Nyitáskor nem jön le teljesen, az aljától fél cm-re megáll, záráskor meg nagyon nehezen akar fent maradni. Csak határozott, erőteljes "csapásra" marad a helyén.
Nem szeretnék vele sokat babrálni, mert félek, hogy ha túl sokszor veszem le a slide-ot a helyéről, akkor valamit eltörök. A két sin tizedmiliméteres állítgatásától is félek, nem akarom elgörbíteni őket, nehogy a végén még ennyire se menjenek.
Szóval: szeretettel várom a tippeket, hogy mit hogy csináljak, illetve hozzá értő ember jelentkezését is örömmel fogadnám, akihez elvihetném (Bp-en) és valami baráti áron megcsinálná!


csüt. jan. 25, 2007 20:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
Esetleg egy átirányításos megoldással lehet megcsinálni. Van mondjuk egy előfizud és átirányítod egy ugyanazon szolgáltató feltöltős kártyájára. Én így csinálnám. Max. az sms-eket nem kapnád meg, de a hívások elérnének.

Igen én is ezt akartam mert a T-nél a publikus tarifacsomagokban az átirányítás ingyenes. Csak az a gáz, hogy az enyém egy Közbeszerzés II. csomag ami nem publikus.


csüt. jan. 25, 2007 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Esetleg egy átirányításos megoldással lehet megcsinálni. Van mondjuk egy előfizud és átirányítod egy ugyanazon szolgáltató feltöltős kártyájára. Én így csinálnám. Max. az sms-eket nem kapnád meg, de a hívások elérnének.


szer. jan. 24, 2007 23:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
Kano írta:
Sziasztok!
Volna egy kérdésem amit már valahol láttam megválaszolva de nem találom.
Az érdekelne, hogy egy SIM kártyát lehet-e másolni. Van egy W810i-m és abból nem akarom mindig kiszedegetni a karit. Viszont ahová sajnálom elvinni a W810i-t arra vettem egy S68-at. Abba is kellene egy SIM amihez ugyan az a szám/vonal tartozik.
Köszi.
Neked az autóskártya lenne a megfelelő, csak már nem lehet kötni. Tudom, most aztán sokat segítettem. :D
Nem néztem utána, de mintha a Pannonnál lehetne rendelni.
Amúgy az eredeti kérdésre a válasz: nem.


szer. jan. 24, 2007 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Kano írta:
Sziasztok!

Volna egy kérdésem amit már valahol láttam megválaszolva de nem találom.
Az érdekelne, hogy egy SIM kártyát lehet-e másolni. Van egy W810i-m és abból nem akarom mindig kiszedegetni a karit. Viszont ahová sajnálom elvinni a W810i-t arra vettem egy S68-at. Abba is kellene egy SIM amihez ugyan az a szám/vonal tartozik.
Köszi.


Neked az autóskártya lenne a megfelelő, csak már nem lehet kötni. Tudom, most aztán sokat segítettem. :D


szer. jan. 24, 2007 23:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Folee írta:
Magánszemélytől venném.
Vagy boltból.
Azt tudom, hogy ezeket nem lehet függetleníteni, természetesen kipróbálom, mielőtt megveszem. A múltkor mutattak egy olyat, ami karcmentes állapotban volt (de tényleg!), csak a szoftververzió 2.xx volt, 2004-es dátummal. Na, ettől kicsit elbizonytalanodtam, úgyhogy nem vettem meg. Azért kérdeztem, hogy a szoft dátuma mit jelent? A verzió kiadásának dátumát, vagy hogy mikor rakták fel a telóra?
Amúgy nagyon ritka az, amelyikhez minden tartozékot odaadnak, a papírral rendelkezők meg kb. mint a fehér holló. :(
Az IMEI-t mindig megnézem, de ezeken állítólag nem nagyon lehet cserélni.
Köszi a választ!


Bazz, az előlapot MINDEN telefonon ki lehet cserélni, ne azt nézd, milyen csili-vili a "fóliás előlap", hanem ami belül van!!

Próbálj meg egy olyat találni, amire nem sufni-gsm-ben lett véve (hanem pl. MediaMarkt-ban, Nokia-nal), azoknál nagyobb az esély arra, hogy megvan minden tartozék + a garilevél is!


szer. jan. 24, 2007 21:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Folee írta:
A múltkor mutattak egy olyat, ami karcmentes állapotban volt (de tényleg!), csak a szoftververzió 2.xx volt, 2004-es dátummal.
A dátum mindig a kiadás dátuma, sokszor hónapokkal korábbi, mint ahogy a szervizek ténylegesen elkezdik rátenni a telókra.


szer. jan. 24, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Kano írta:
Nem tudom de 1-2 éve volt egy hirdetés amiben egy bolt másolta a teljes SIM tartalmat egy üres Sim-re. Olyan 8k volt azt hiszem.
Nem tud róla senki semmit?
Azért köszi a segítő szándékot. :)
Voltak ilyen próbálkozások, egy-két régebbi SIM-mel ment is a dolog, de az újabbakkal nem, és mint írtam, sok kártya behalt az olvasás során.


szer. jan. 24, 2007 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Úgy tudom, nincs ilyen nyílvántartás.

Hol, kinél vennéd meg? Boltban, vagy magánszemélytől?
Gyárilag független, vagy lock-olt? (Mindkét telefon BB5, házilagos függetlenításre egyenlőre nincs semmilyen mód, sem kódos, sem kábeles, sem semmilyen!!)

Ki kellene próbálni mind3 szólgáltató kártyájával (ha gyárilag kártyafüggetlen), kérd el hozzá az összes tartozékot (a www.nokia.hu weboldalon leírják, mi jár hozzá) + a garancia levelet, esetleg azt az adás-vételit, amivel az adott illető/bolt megvette.

Szvsz érdemes olyat keresni és később megvenni, amit pl. szolgáltatónál, vagy MM-ban/Saturn-ban, EW-ben vettek, ahhoz tuti, hogy Hivatalos Nokia garancia jár.

Nézd meg a belsejét is (a készüléken található IMEI szám egyezik-e a garilevélen szereplővel), amennyire tudod, kapd szét a kicsikét, nem gányolt-e, nem ázott-e be korábban és tesztelt le alaposan...[/quote]

Magánszemélytől venném.
Vagy boltból.
Azt tudom, hogy ezeket nem lehet függetleníteni, természetesen kipróbálom, mielőtt megveszem. A múltkor mutattak egy olyat, ami karcmentes állapotban volt (de tényleg!), csak a szoftververzió 2.xx volt, 2004-es dátummal. Na, ettől kicsit elbizonytalanodtam, úgyhogy nem vettem meg. Azért kérdeztem, hogy a szoft dátuma mit jelent? A verzió kiadásának dátumát, vagy hogy mikor rakták fel a telóra?
Amúgy nagyon ritka az, amelyikhez minden tartozékot odaadnak, a papírral rendelkezők meg kb. mint a fehér holló. :(
Az IMEI-t mindig megnézem, de ezeken állítólag nem nagyon lehet cserélni.
Köszi a választ!


szer. jan. 24, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sulla írta:
Jóvan, szopassál még, úgysem égek eléggé.

Önmagát elásó szmájlit kérek!

Nem tudom de 1-2 éve volt egy hirdetés amiben egy bolt másolta a teljes SIM tartalmat egy üres Sim-re. Olyan 8k volt azt hiszem.
Nem tud róla senki semmit?
Azért köszi a segítő szándékot. :)


szer. jan. 24, 2007 20:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Afffrancba!!! Már azt hittem lesz egy csodakütyüm Sullától... ;)


Jóvan, szopassál még, úgysem égek eléggé.

Önmagát elásó szmájlit kérek!


szer. jan. 24, 2007 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Afffrancba!!! Már azt hittem lesz egy csodakütyüm Sullától... ;)


szer. jan. 24, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Sulla írta:
...
És ezzel klónoztad a kártyát (tehát lett két azonos hívószámú kártyád), vagy a telefonkönyv-bejegyzéseket vitted át?


Sorry, ezt benéztem. Csak felületesen olvastam a postot, és azt hittem, neki csak telefonszámok másolására kell.

És még én voltam cinikus... :oops: Mégegyszer elnézést.

Természetesen csak a user által amúgy is módosítható adatokat lehet másolni vele!


szer. jan. 24, 2007 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Sulla írta:
Amúgy pedig miért ne lehetne kiolvasni szerinted? Mitől halálozna el a kártya?
Természetesen biztonsági okokból, remélem, nem kell bővebben magyaráznom.


szer. jan. 24, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Folee írta:
Én kerestem, de nem találtam, biztos béna vagyok, nekem ez a fórumkereső valahogy nem szimpi.
Szóval használt telefon vételénél (konkrétan 6630 és 6680) le lehet-e kérdezni a teló múltját? Úgy mint: gyártási év, üzemórák száma, lopták-e vagy vették, és végül, hány éves a kapitány? A szoftververziónál kiírt dátum mire vonatkozik?
Előre is köszi!
Ha volt már ilyen téma, akkor bocsánat, annak a linkjét is megköszönöm.


Úgy tudom, nincs ilyen nyílvántartás.

Hol, kinél vennéd meg? Boltban, vagy magánszemélytől?
Gyárilag független, vagy lock-olt? (Mindkét telefon BB5, házilagos függetlenításre egyenlőre nincs semmilyen mód, sem kódos, sem kábeles, sem semmilyen!!)

Ki kellene próbálni mind3 szólgáltató kártyájával (ha gyárilag kártyafüggetlen), kérd el hozzá az összes tartozékot (a www.nokia.hu weboldalon leírják, mi jár hozzá) + a garancia levelet, esetleg azt az adás-vételit, amivel az adott illető/bolt megvette.

Szvsz érdemes olyat keresni és később megvenni, amit pl. szolgáltatónál, vagy MM-ban/Saturn-ban, EW-ben vettek, ahhoz tuti, hogy Hivatalos Nokia garancia jár.

Nézd meg a belsejét is (a készüléken található IMEI szám egyezik-e a garilevélen szereplővel), amennyire tudod, kapd szét a kicsikét, nem gányolt-e, nem ázott-e be korábban és tesztelt le alaposan...


szer. jan. 24, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Sulla írta:
...
És ezzel klónoztad a kártyát (tehát lett két azonos hívószámú kártyád), vagy a telefonkönyv-bejegyzéseket vitted át?


szer. jan. 24, 2007 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy SIM-kártya adatait úgyanúgy lehet írni-olvasni, mint egy memóriakártyáét? Rosszabb esetben a SIM-kártya totál elhalálozással jutalmazza az olvasási kísérletet.


Hivatalosan SIM Card Backup Device a neve. És ki kell kapcsolni a PIN kérést előtte természetesen. Én ugyan csak egy SIM kártyával próbáltam, de azzal működött. A használati utmutató alapján megy két kártya között is. Természetesen csak saját felelősségre ajándékozok ilyet!

Amúgy pedig miért ne lehetne kiolvasni szerinted? Mitől halálozna el a kártya? Csúf manók korrodálják? Esetleg lemágnesezik a CERN-nél míg alszok?

Egyébként erről http://arlca.en.alibaba.com/product/50193637/51160256/Storage_Devices/SIM_Card_Info_Backup_Machine.html

van szó némi reklámnyomattal kiegészítve.


szer. jan. 24, 2007 19:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
T68m írta:
a múltkor építettem egy örökmozgót, csak elraktam a bölcsek köve mellé és most egyiket sem találom...

Kis feledékeny.....
de remélem a Szent Grál, amit múltkor kölcsönadtam, még megvan!


szer. jan. 24, 2007 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Sulla írta:
Kano írta:
Sziasztok!

Volna egy kérdésem amit már valahol láttam megválaszolva de nem találom.
Az érdekelne, hogy egy SIM kártyát lehet-e másolni. Van egy W810i-m és abból nem akarom mindig kiszedegetni a karit. Viszont ahová sajnálom elvinni a W810i-t arra vettem egy S68-at. Abba is kellene egy SIM amihez ugyan az a szám/vonal tartozik.
Köszi.


Van egy sim kártya íróm/olvasóm. Neked adom, ha kell. És persze, ha megtalálom. :)
Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy SIM-kártya adatait úgyanúgy lehet írni-olvasni, mint egy memóriakártyáét? Rosszabb esetben a SIM-kártya totál elhalálozással jutalmazza az olvasási kísérletet.


szer. jan. 24, 2007 19:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
a múltkor építettem egy örökmozgót, csak elraktam a bölcsek köve mellé és most egyiket sem találom...


szer. jan. 24, 2007 18:52
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség