Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:49



Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Excel kérdés 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
balu999 írta:
Normálisan tettem föl a kérdést és nem kaptam rá választ.
Miután primkóbban tettem föl a kérdést kaptam választ.

Ennyire nem szoros az összefüggés!
Akkor volt időm választ írni... :)


pén. feb. 23, 2007 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Meg egyébként is dester hibája a dolog. :D :D :D
Amugy sszerintem máskénet gondolta ő is
Dester írta:
Láttad már, hogy valaki csinált ilyet?............
Tehát ezen választ lehet másképpen is értelmezni, de ne várja senki hogy elmagyarázzam. :wink:


csüt. feb. 22, 2007 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
balu999 írta:
Normálisan tettem föl a kérdést és nem kaptam rá választ.
Miután primkóbban tettem föl a kérdést kaptam választ.Nem a megitélésem miatt vagyok itt.


Mindenki csak annyit érdemel, amennyit ő maga is nyújtani tud. Te primkóságot nyújtottál, a legközelebbi válasz is ehhez mérten primkó lesz. Amúgy szerintem ez a hisztizek egy kicsit hátha válaszol már vki módszer szerintem nem méltó egy felnőtt, problémáit megoldani képes emberhez. Anyunál lehet, hogy ezzel nagy sikereid vannak, de ez nem óvodai fórum.


csüt. feb. 22, 2007 12:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Te tudod, kiscsávó :!:
Oszt még pofátlan is vagy a büszkén vállalt fenenagy célszentesítiazeszközt hozzáállásod mellett.
Lehet hogy eredményes. Vagy csak volt :?: :hm:
Mindenesetre mostmár az tuti, hogy bárhogy küldesz is melegebb égtájra, a nickedre tőlem több választ nem érkezik ebben fórumban.
Tigrincs már utalt rá, hogy legalább így utólag annyit kinyöghettél volna, hogy bocs.


csüt. feb. 22, 2007 9:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 09, 2007 18:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Uraim, a téma kissé off...
Más kérdés, balu, hogy függetlenül attól, hogy a kültelki modorod ellenére kaptál választ, az még nem jelenti azt, hogy a modorod alapján választ érdemelsz. Javaslom, hogy annyival háláld meg a választ, hogy kissé csiszolod a nyelvezeted és tudomásul veszed, hogy a hiszti nem épp a legelegánsabb mód az infó kicsikarásának.
Vagy ha így érthetőbb: igen, egy ember válaszolt. Nagyon sokan pedig pont a dumád miatt nem, én sem.
És még vmi. Nemes dolog bocsánatot kérni, ha vki nem éppen a legudvariasabb modorát veszi elő, pláne ha a "cél szentesíti az eszközt" alapon. Sajnálom, hogy nem tetted. Ez nem javított a megítéléseden.

Normálisan tettem föl a kérdést és nem kaptam rá választ.
Miután primkóbban tettem föl a kérdést kaptam választ.Nem a megitélésem miatt vagyok itt.


csüt. feb. 22, 2007 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Uraim, a téma kissé off...
Más kérdés, balu, hogy függetlenül attól, hogy a kültelki modorod ellenére kaptál választ, az még nem jelenti azt, hogy a modorod alapján választ érdemelsz. Javaslom, hogy annyival háláld meg a választ, hogy kissé csiszolod a nyelvezeted és tudomásul veszed, hogy a hiszti nem épp a legelegánsabb mód az infó kicsikarásának.
Vagy ha így érthetőbb: igen, egy ember válaszolt. Nagyon sokan pedig pont a dumád miatt nem, én sem.
És még vmi. Nemes dolog bocsánatot kérni, ha vki nem éppen a legudvariasabb modorát veszi elő, pláne ha a "cél szentesíti az eszközt" alapon. Sajnálom, hogy nem tetted. Ez nem javított a megítéléseden.


szer. feb. 21, 2007 23:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 09, 2007 18:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Laci_L írta:
balu999 írta:
...Amúgy te is láthatod , hogy "he?" után kaptam választ a kérdésemre.

Hát apám, tőlem biztos , hogy nem. Azért a he valahogy nem ide való. Ha nem tetszik akkor is. :cry:

A válaszod alapján még a végén kiderűl, hogy neked van igazad. :x

Mindegy , hogy kitől.A lényeg , hogy kaptam választ a kérdésemre és úgy gondolom , hogy kellet az az egyszerű hozzászólás.


szer. feb. 21, 2007 17:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
nbela írta:
Az ablaktábla rögzítés előtt a sorkijelölő vonalat oda tolod az egérrel ahová akarod. Nem duplázódik a mérete. Az ablaktábla rögzítés után már nem is fognak kétszeresen látszódni az adatok. És nem doc. XLS.

:) OK, kösz aztán rájöttem hogy banális dolog mert nem dupl
zódik a mérete, és a doc-al a dokumentumot rövidítettem:). Üdv.


vas. feb. 18, 2007 15:57
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Az ablaktábla rögzítés előtt a sorkijelölő vonalat oda tolod az egérrel ahová akarod. Nem duplázódik a mérete. Az ablaktábla rögzítés után már nem is fognak kétszeresen látszódni az adatok. És nem doc. XLS.


vas. feb. 18, 2007 15:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Nem vettem észre.... :)
OK. kösz, ez így jó, csak kérdés hogy a doc mérete így megduplázódik? Mert ami a felső ablakban van az alul is megvan. Arra vane megoldás, hogy csak egy sor tartalma maradjon meg a felső ablakban? ezt is kerestem de nem találtam. Kösz.


vas. feb. 18, 2007 13:29
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
1 hónapja lett leírva az előző oldalon:

nbela írta:
Ablak menü/Felosztás és a vonalakat tologatod. Vagy: jobb oldalon a függőleges irányú görgető sáv felső nyila fölött van egy pici vízszintes téglalap. Azt lehúzod a 3. sor aljáig. Végül: Ablak/Ablaktábla rögzítése. Ja! És ne haragudj, hogy egy órát várnod kellett :oops:


vas. feb. 18, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Sziasztok. Mindenütt kerestem, de nem találtam sem megoldást sem magyarázatot.
Azt kéne elérjem Excelben, hogy a menüsorom, azaz a fejléc tartalma mindig látszodjon amikor lennmébb görgetem a lapot. Pl: Termék Ár Kategória Darabszám stb. ezek jellemzik a legfelső sort. Ez kéne mindig látható maradjon. Hogy lehet megoldani?
Kösz.


vas. feb. 18, 2007 12:32
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hagyd a fenébe Laci :!: :wink:
A sas meg a legyek esete...


csüt. feb. 15, 2007 18:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
balu999 írta:
...Amúgy te is láthatod , hogy "he?" után kaptam választ a kérdésemre.

Hát apám, tőlem biztos , hogy nem. Azért a he valahogy nem ide való. Ha nem tetszik akkor is. :cry:

A válaszod alapján még a végén kiderűl, hogy neked van igazad. :x


csüt. feb. 15, 2007 17:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 09, 2007 18:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
vackor írta:
Üdv! A megjegyzésbe nem lehet képet tenni, de valami hasonló dolog az megoldható.

Elhelyezed a képet a lapon és írsz hozzá egy VBA makrót, amiben figyelni kell a cella-kijelölési eseményeket. Ha a kérdéses cella kerül sorra akkor megjeleníted a képet, egyébként elrejted. De ez csak a kérdéses cella kijelölése esetén működik, nem elég egérrel rámutatni.

Kód:
Private Sub WorkSheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
  If ActiveCell.Address = "$E$8" Then
    ActiveSheet.Shapes("Picture 1").Visible = True
  Else
    ActiveSheet.Shapes("Picture 1").Visible = False
  End If
End Sub


A "$E$8" és a "Picture 1" értelemszerűen módosítandó, és a kódot a munkalaphoz kell hozzárendelni, ne külön modulban legyen.
Köszi.Ezzel sikerült megoldani.


csüt. feb. 15, 2007 10:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 09, 2007 18:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
TargeT írta:
Mondjuk a "He?" után választ sem érdemelt volna... :evil:
De ha már így :wink: akkor tényleg maradjunk annyiban, hogy a megjegyzés az szöveg.
Legalábbis az Excelben.

Azt írtam , hogy úgy mint a megjegyzést.Amúgy te is láthatod , hogy "he?" után kaptam választ a kérdésemre.


csüt. feb. 15, 2007 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Üdv! A megjegyzésbe nem lehet képet tenni, de valami hasonló dolog az megoldható.

Elhelyezed a képet a lapon és írsz hozzá egy VBA makrót, amiben figyelni kell a cella-kijelölési eseményeket. Ha a kérdéses cella kerül sorra akkor megjeleníted a képet, egyébként elrejted. De ez csak a kérdéses cella kijelölése esetén működik, nem elég egérrel rámutatni.

Kód:
Private Sub WorkSheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
  If ActiveCell.Address = "$E$8" Then
    ActiveSheet.Shapes("Picture 1").Visible = True
  Else
    ActiveSheet.Shapes("Picture 1").Visible = False
  End If
End Sub


A "$E$8" és a "Picture 1" értelemszerűen módosítandó, és a kódot a munkalaphoz kell hozzárendelni, ne külön modulban legyen.


szer. feb. 14, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Mondjuk a "He?" után választ sem érdemelt volna... :evil:
De ha már így :wink: akkor tényleg maradjunk annyiban, hogy a megjegyzés az szöveg.
Legalábbis az Excelben.


szer. feb. 14, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Láttad már, hogy valaki csinált ilyet? Szerintem nem lehet, de ki tudja...


szer. feb. 14, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 09, 2007 18:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
balu999 írta:
Üdv!

Érdeklődnék , hogy egy cellába írt szöveghez tudok-e megjegyzésként képet rendelni.Nem is a megjegyzésként a fontos , hanem azt szeretném megcsinálni , hogy ha egy cellába írt szöveg fölé viszem az egér kurzort akkor a kép jelenjen meg mint egy megjegyzés.Ezt hogyan tudom megcsinálni?

Köszi
Üdv
Balu

He?


szer. feb. 14, 2007 16:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 09, 2007 18:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Üdv!

Érdeklődnék , hogy egy cellába írt szöveghez tudok-e megjegyzésként képet rendelni.Nem is a megjegyzésként a fontos , hanem azt szeretném megcsinálni , hogy ha egy cellába írt szöveg fölé viszem az egér kurzort akkor a kép jelenjen meg mint egy megjegyzés.Ezt hogyan tudom megcsinálni?

Köszi
Üdv
Balu


pén. feb. 09, 2007 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szívesen. :)


kedd jan. 23, 2007 23:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 23, 2007 9:40
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Még tán annyit, hogy a következő formula minden igényemet kielégítette, még hálózatos logikai drive-in os működik.

=INDEX('logikai_drive_neve\[fájlnév.xls]munkalapnév'!cellatartomány; sorhivatkozás; oszlophivatkozás)

azaz
=INDEX('J:\[pppcel.xls]Munka1'!A1:C4; A1; A2)

A1 és A2 cellákba írom a kívánt sor és oszlop számát.
A kívánt értékeket A pppcel.xls fájl A1:C4 cellatartományából vehetem.

Mégegyszer köszönöm!


kedd jan. 23, 2007 23:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 23, 2007 9:40
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Kedves Vackor!

Hálás köszönetem a tanácsodért.
Nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan érkezik a segítség.
Remélem valamikor viszonozhatom majd a segítséged.

Üdvözlettel: Torokj


kedd jan. 23, 2007 23:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szia!
Használhatod az INDIREKT() és INDEX() függvényeket.

=INDIREKT(" '[Fájlnév.xls]Lapnév'!C" & A4)
Itt stringként összefűzve adod a függvénynek a hivatkozást.

=INDEX('[Fájlnév.xls]Lapnév!A1:F999; A4; 3)
Itt kijelölsz egy tömböt, és az indexeket változtatod (sor, oszlop). Még egyszerűbb, ha nevet adsz a területnek, és csak névvel hivatkozol rá, pl.:
=INDEX(adatok; A4; 3)


kedd jan. 23, 2007 18:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 23, 2007 9:40
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Segítséget kérek - adatkinyerés másik Excel fájlból
Sziasztok!

Ha valaki tud, kérem segítsen az alábbi probléma megoldásában:
Egy Excel fájl adott cellájába (legyen A4) beírok egy sorszámot.
Ugyanezen Excel fájl adott cellájába szeretném megjeleníteni egy másik Excel fájl adott sorának (Az A4-es cella által definiált sor), adott oszlopban levő értékét. Az oszlop hivatkozását kézzel adnám meg a képletben (pl. C).

Próbálkoztam az Fkeres függvénnyel, de nem tudom a számára megadni az A4-es cellában tárolt értéket, mint sorhivatkozást.

Előre is köszönet a segítségért.

Üdv: Torokj


kedd jan. 23, 2007 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ablak menü/Felosztás és a vonalakat tologatod. Vagy: jobb oldalon a függőleges irányú görgető sáv felső nyila fölött van egy pici vízszintes téglalap. Azt lehúzod a 3. sor aljáig. Végül: Ablak/Ablaktábla rögzítése. Ja! És ne haragudj, hogy egy órát várnod kellett :oops:


vas. jan. 14, 2007 13:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 14, 2007 12:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem egy gyors (egyszerű) kérdésem lenne. Ha lehet minél hamarabb válaszoljon valaki: Hogyan lehet excell-ben fixálni a sorokat? Úgy hogy pl az első 3 ne mozogjon, ha görgetem az oldalt.

Előre is köszi


vas. jan. 14, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szervusztok!

Excel 2003 makro. Megnyitok egy másik táblát olvasásra.
Az nyitáskor újraszámolja magát, ezért azt hiszi, változtott a tartalma.
Close parancs után rákérdez a mentésre: Igen, Nem, Mégse.
Ezt a panelt szeretném elkerülni, hogy szép csendben záródjon
be a táblázat. Mit kell beszúrni a két sor közé?
Visual Basic Editor írta:
Workbooks.Open Filename:="tabla.xls", ReadOnly:=True
ActiveWindow.Close
;és itt jön a koszos kis dialógus ablak :(
Üdv,NBela
Szerk:
ActiveWindow.Close Saved = True
Tudom! Előbb Guglizni, utána kérdezni :oops:


hétf. szept. 25, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Tip-top lett!

Ezer köszönet mindenkinek ! :)


kedd dec. 20, 2005 11:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
@pajti
Sejtettem, hogy valami fájlbeolvasás szerű dolog kavarhat be.
Az Excel néha szereti átkonvertálni a felismertnek vélt adatok cellafomátumát. Bár ez főként a dátum/időnél van így.
Ha fájlból olvasod be, az maradhat(na) általános formátumban, akár szöveg, akár szám.
Pl. egy .txt fájl beolvasás utolsó, 3. lépésénél az egyes oszlopok adattípusa külön-külön beállítható. Itt van olyan, hogy általános, szöveg, dátum, kihagyás.
Hagyd általánoson. Ha szövegről van szó, azt nem fogja automatikusan szöveggé alakítani, csak a felismert dátumot, ha kijelölöd, ha nem.
Ha Excelben másolsz innen oda, nem mindegy, hogy hogyan teszed.
Viheti magával a cellaformátumot (szám, igazítás, betűtípus, szegély, mintázat és védelmi beállítás) is, csak a képlet értékét, vagy a teljes tartalmat, stb..
Javaslom, nézz szét az említett irányított beillesztés menüpontban. Sok variáció beállítható.
Azt is említettem, hogy hasznos az érték beillesztése ikon elővarázsolása használható helyre. Ez kell a leggyakrabban.


kedd dec. 20, 2005 9:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
pajti írta:
Mekkora részen futtassam a kódot ? Elég csak a forrás adatok fölött, vagy a képletekre is rácsúszhatok vele ?

Az általam küldött makró annyit csinál, hogy a kijelölt részen végrahajtja a trim() függvényt, ami stringek esetén lecsípi a fölösleges szóközöket a végéről, majd visszaírja. Számok esetén nincs változás, csak beíródik mintha kézzel csináltad volna.

A probléma az, hogy szövegfájlból importáláskor az Excel többnyire felismeri az adatok típusát, de ez nem mindig egyértelmű (pl. az '19960529' mi legyen? String? Szám? Dátum?). String típusú adat állhat számokból is, csak akkor nem lehet vele számolni, és ez nem csak a formázástól függ. Ha valamit stringként tárolt, akkor csupán a formázástól nem lesz belőle szám, ezért kell a makró. De a képletekre ne futtasd rá, mert ott az eredmény típusa a függvényből következik, tehát fölösleges, másrészt a képlet helyett az eredmény kerül a cellába és az nem változik ha módosul a forrásadat.


kedd dec. 20, 2005 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Előttem akkor szokott elborulni a világ, amikor a kedves ügyfél egy layoutot hoz excelben, tehát grafikai programnak használja azt ő.

Én már használtam grafikai programnak az Excelt :!: Jó, ne a Photoshop kiváltására gondolj. :lol:
De thermo transfer nyomtatóra küldött kis ábrák cellánkénti megrajzolására megfelelő volt.
Az ábrából meg a nyomtatóra küldött hexa kódok előállítására tökéletes és legegyszerűbb egy programon belül.
Hasonlóképp mobiltelefon karaktereinek és ikonjainak cseréjénél is jó szolgálatot tett.


kedd dec. 20, 2005 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Ugyanmár. Te legalább arra próbálod használni, amire való: számolótáblának. Előttem akkor szokott elborulni a világ, amikor a kedves ügyfél egy layoutot hoz excelben, tehát grafikai programnak használja azt ő.

Nálam Office 2003 van, ott:

Eszközök->Beállítások->Számolás->Automatikus bepöttyentve.


kedd dec. 20, 2005 9:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
johnnyrotten:
Az a sajnálatos helyzet, hogy gőzöm sincs, hol kell azt állítani, és a help alapján se találtam meg. Csak remélem, hogy alapértelmezetten be van kapcsolva (nemrég telepítettem az excelt), és vmi figyelmetlenség folytán nem tudhattam kikapcsolni.

vackor:
Lefuttattam O 6 .. O 10 területre, aztán sokszorosítottam a függvényt úgy, hogy O 11 is benne legyen a vizsgált területben. Az történt, hogy a képlet O 10-ig érintőleg elkezdett működni (JUHEJJ!!), O 11 makacsul továbbra sem működik.

Ha az egész táblát jelölöm ki ahogy van, és arra nyomom, akkor egyszercsak "Típushiba 13"-at kapok, és a képletek eredményeit #-ok váltják fel.

Kérdések:
-A táblázat első oszlopai tartalmaznak csak szöveges fileból importált részletet, a többi igazából csupa képlet. Mekkora részen futtassam a kódot ? Elég csak a forrás adatok fölött, vagy a képletekre is rácsúszhatok vele ?

-Jó lenne vmi olvasni való arról, igazából most mit is csináltam ? Bennem fel sem vetődött, hogy ha bemásolok egy rakás számot excelbe, akkor az neki nem lesz egyértelmű még egy formázás után sem. Valami árnyékváltozók is vannak a lapon, amiket ilyen esetekben külön formáznom kell ?

Egyébként ez a lap életem első kísérlete excel használatára. Sajnálom, hogy ezzel máris a fél világot zaklattam fel. :oops:


kedd dec. 20, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
pajti írta:
Létezik módszer megspórólni kb 400 darab átlag 7jegyű szám kézi beírását ? Elvégre a számítógépek világában fapadosan szenvedni már mégiscsak.. :cry:

Próbáld vackor megoldását.
Vagy ahogy mondtam, létrehozol egy új táblát, ami 'szűz' általános formátumú lesz.
A régi táblából ebbe bemásolod a kívánt tartalmat, de csak értékként szúrod be.
Szerkesztés / Irányított beillesztés és a Beillesztnél a Mindent átállítod Értéket-re.
De mégjobb, ha csinálsz magadnak egyéni eszköztárat, és/vagy valahová áthúzod a [12] Érték beillesztése ikont. Sok kattingatástól menekülsz meg a továbbiakban.


hétf. dec. 19, 2005 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ha valami szövegként lett beíreva, akkor a formátum átállítása nem elég, attól még nem lesz belőle szám.
Jelöld ki a problémás területet, majd futtasd le ezt a kis kódot:
Kód:
Sub Trimmel()
    For Each cell In Selection
        cell.Formula = Trim(cell.Value)
    Next cell
End Sub


hétf. dec. 19, 2005 10:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Minden sértő szándék nélkül: automatikus számolás be van kapcsolva?


hétf. dec. 19, 2005 10:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Okés, egész lapot újradobtam Általános formátumúra, nem segített.

Azután beírtam kézileg ugyanazt a számot csak az O8 cellába, és abban a pillanatban működni kezdett - formátumát utólag megnéztem, általános maradt, az excel nem írta át. O2, O8 most általános formátumban vannak és így is működik.

Másoltam a képletet ($O$2 > O8) lefele pár oszlopban, és a többi sorban szintén nem működik.

Átalakítottam szám formátumúra az oszlopban a számokat (kijelöltem a szöveg alatti sorokat), mind o2 min o8.. esetében, de így is csak azok a sorok működnek, ahol kézileg írtam be újra a számot a cellába.

Simán csak olyan, mintha a máshonnét másolt adatok nem is léteznének a számára, hiába írta ki a képernyőre.

Létezik módszer megspórólni kb 400 darab átlag 7jegyű szám kézi beírását ? Elvégre a számítógépek világában fapadosan szenvedni már mégiscsak.. :cry:


hétf. dec. 19, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
OK. Az első fapados módszerem - új táblázatban elölről - is megoldja a kérdést. Sokszor segíthet a kályhától elindulni.
Igaz, a konkrét okra ez még nem adott választ, de közben johnnyrotten azt is megtette.
Még az lehet, hogy hiába konvertáltad számmá, egyes mezők formátumát is átalakítottad szöveggé. Az O oszlopban biztosan.
Jelöld ki az egész táblázatot. Majd Formátum / Szám fül / és beállítod mindet Általánosra, és leokézod. Ezzel visszatértél az alaphelyzetbe, bár ahogy láttam, az üres mezők is szövegformátumúak voltak a 125. sorig.
Ezután akár elkezdhetsz egyéni számformátumot beállítani egyes cellákra.
De szám legyen, mert eddig számot hasonlítottál össze karaktersorozattal, ami nem ugyanaz.
Illetve csinálhatod karakterként is, noha a tábládból nem látszik indokoltnak.
De akkor amivel műveletet végzel, 'számolsz', mind az legyen :!:


hétf. dec. 19, 2005 9:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
A törődésért természetesen hálás köszönet, és bocsánat.. órák óta vacakoltam vele és nem tudtam rájönni.

A szám-ra átformázás után sem működik a képlet egyáltalán (egész O szlopot szám-ra alkítottam). Nincs is rá semmiféle hatással a cellák átírása.

Lehet hogy az Excelem a vacak ahogy van ? Az office 97 exceljét használom most.


hétf. dec. 19, 2005 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
@pajti
Kicsit azért visszább az agarakkal, ha veszem a fáradtságot, hogy a francos fájlodat vizslassam.
Ha túlkomplikálod, az nem biztos hogy célszerű, mégha amúgy 'hibátlan' is. De te tudod.
Mire nekem is bevillant a megoldás, johnnyrotten már megoldotta a kérdést.
Remélem, majd megköszönöd neki.
Nem kell az egészet újrakezdened, elég csak a az O és P oszlopok adatait számmá konvertálnod.
És ugyanez vonatkozik a B oszlopra is.


hétf. dec. 19, 2005 5:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Speciel O8 most szövegként van formázva. Ha számmá alakítom, jól működik a képlet.


vas. dec. 18, 2005 19:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Ennél azért egy kicsit többet is segíthetnétek. Vki működőképesre tudja gyártani csak azt az egészen egyszerű kis logikai vizsgálatot ?

Hogy hol milyen zárójeleket használtam, az meg tök más lap. felesleges azon lovagolni a "nem tudom" helyett - ez legalább őszinte válasz volna. Nem egyszerűek azok a számolások, és a zárójelek védenek a hibáktól: ha bármit elírnék, azt tuti kijelezné az excel hibaként. Mindössze ezért. Egy felesleges zárójel igazán nem kerül nekem semmibe. A hibát meg kereshetem szakállnövesztésig, ahogy most is van éppen..


vas. dec. 18, 2005 18:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: :jajne: Sőt,ennél jobb is van én még csak nem is látom a linket...Kép


vas. dec. 18, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Egyelőre csak annyi, hogy minek vannak ilyenek, hogy =+
Miért nem jó, a 'sima' =
Van ahol pl. emiatt(?) raktál felesleges zárójeleket.
Ez a táblázat valahogy tiszta csőd. Vírusosnak ugyan nem tűnik.
Szerintem meg jobb lesz, ha az egészet egy új táblában újrakezded.
Az értéket értékként vidd át, a képleteket meg hozd újra létre.


vas. dec. 18, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Oké, én is csináltam példa táblát és simán megy is minden. Mostanra a helyzet annyival jobb, hogy végleg nem akar működni semmiféle képlet. Vmivel igen ügyes lehettem.

Akinek ideje engedi plz nézze meg (az oldalon is ott a link, más nincs is rajta):
http://topsli.tar.hu/experience.xls

Az S8 celláról érdekelne vmi vélemény. Az adatok már nem is képletként vannak benne, hanem sima bemásolt számokként. Thx


vas. dec. 18, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem tudom, mit szúrtál el, mert az A1-be ezt írtam: =ÉS( B1 >= C1; IGAZ)
a C1-be: =D1
És kapásból úgy megy, ahogy szeretnéd, ha a B1-be és a D1-be írok valamilyen számot, az A1 ennek megfelelően HAMIS vagy IGAZ.


szomb. dec. 17, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Repost masik topicból:
---------------------------------------------------------------
Excel help ezt írja nekem (magyar win, magyar excel):
ÉS (feltétel1; feltétel2) = logikai végeredmény.

Írom a függvényt ÉS( cella1 >= cella2; igaz) és ennyi. Cella1 közvetlenül beírt számot tartalmaz, cella2 viszont hivatkozás egy másik cellára (=b4).

A képlet nem ad helyes végeredményt. Ha cella2-be kézileg viszek be számot, akkor oké, de ha b4-re hivatkozok tovább, akkor nem oké. Hiába formázgatom a cellát általánosra, meg szám-ra, azt a b4-et nem hajlandó megemészteni. B4 egyébként forrásadatot tartalmaz (számot) ami idővel változhat, ezért kellene így csinálni. Természetesen semmiféle körkörös hivatkozás meg ilyesmi nincs a lapon.

Hol szúrtam el ?
----------------------------------------------------------------


szomb. dec. 17, 2005 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Excel makró készítése


szer. nov. 09, 2005 16:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség