Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. okt. 18, 2024 13:20



Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
DIY kábelek 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm, ennek az Elimex cégnek utánna fogok nézni.
Ugyanakkor itt most nem a csatlakozóké lenne a főszerep hanem a kábeleké.
A Kácsát én is ismerem, már vásároltam tőlük párszor, kicsit drágák de a
kiszolgálás és a termékeik úgy összességében korrektnek mondható.

Mutatok egy külföldi fórumot, ahol úgy megy a DIY kábel topik ahogy az elő van írva:
Link: http://www.head-fi.org/forums/showthread.php?t=72860&page=1&pp=20

Tobábbra is arra ösztönöznék mindenkit aki olvassa ezt a topikot, hogy segítsen.
Ha tud kábel alapanyag forrásokat, írja ide!


szer. aug. 01, 2007 6:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 13:32
Hozzászólások: 423
Hozzászólás 
Egyik jó kábelforrási lehetőség a KáCsa, nekik van neotech meg mindenféle kábelük, azonban a csatlakozóik, annak ellenére hogy milyen csilivilin néznek ki, mechanikailag a szemétrevalók! Csatlakozóból szerintem szigoruan Neutrik-ot érdemes, nem sokkal drágább mint ezek az audiofilnek csúfolt förmedvények, viszont MINŐSÉG! Elimexnél szoktam ezeket vásárolni, nagyon korrektek, általában van is nekik raktáron ami kell!


hétf. júl. 30, 2007 22:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv.

Elég régóta szunnyad ez a topik, de gondoltam megpróbálom újjáéleszteni.
szerintem egész más irányba ment el mint ahogy azt Mócsing a kezdetek
kezdetén szerette volna ezért javaslom, hogy ezúttal inkább menjünk el a
DIY kábelek építésének irányába az "audiofil" kábel illúziójának hajszolása
helyett.

A saját tapasztalatom, hogy mivel itt egy 1-2m-es vezetőről van szó, ezért
nem lehet olyan nagy varázslatokat átélni egy kábel cserével mint amit
hellyel közzel leírnak, vagy amit az áruk sugall. Egy szépen megépített
kábel jó alapanyagokból pszihológialiag nyújt megnyugvást és esztétikai
előnyéből fakad a jobb "hangzása". Szerintem ezért érdemes WBT csatikat
vagy neontech kábelt venni úgy egyáltalán.

Mivel én is szeretnék ilyen kábeleket építeni, elkezdtem kutatni alapanyagok
után. Sokat segítenétek, ha megosztanátok különböző anyagok
fellelhetőségének a helyeit. Olyan dolgokat keresek mint például a textilből
szőtt kábelcső (mint a cipőfűző vagy ami a nagyon régi rádiókban a
vezetékekre húztak szigetelés gyanánt), vagy jó minőségű átlászó műanyag
csövek, zsugorcsövek.


hétf. júl. 30, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A vasúton láttam sokeres kábelt ahol az erek papírral voltak szigetelve,kérdeztem a kábeles majesztrót miért van mág ilyen,ebben a műanygos világban a 20. sz. végefelé? Válasz: Sokkal jobb kábeljellemzőket lehet vele elérni.
Másik-audiofil körökben útálják a PVC-t nagyon.

PumaElBusto
Próbáld ki a 2.5-ös tömör falidrótot,úgy ahogy van,szerintem a koaxnál jobblessz.

Üdv.


vas. szept. 18, 2005 21:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
djsms írta:
DDL írta:
djsms írta:
2, A zenetanárok ezt másképp gondolják...


Attól függ ki. Az éneklés/zenélés egy része sem más mint a hallás fejlesztése... :)

így van, fejlesztés! De csak azt lehet fejleszteni, amihez van némi érzéke is az embernek. Akinek botfüle van, azt képezheted éveken át akár, sosem lesz belőle igazi tehetség. Ha valaki jó hallással születik abból lehet IGAZI audiofil, de aki nem, abból 1000 év alatt sem.


Válaszzuk le innen a zenélést éneklést. Ha vki két emberi hangot meg tud különböztetni akkor gyakorlással a különböző zeneszerkentyűk hangjait is meg fogja tudni különböztetni. Ez csupán tapasztalat kérdése. Viszont kétszer sem biztos, hogy énekelni, vagy zenélni valaha is meg fog tanulni.
És az is igaz, hogy kellő tapasztalat híján egy kitűnő zenész sem biztos, hogy meg tudna különböztetni két készüléket.


vas. szept. 18, 2005 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
edl írta:
Idézet:
2, A zenetanárok ezt másképp gondolják...


akkor mit tanít egy zenetanár?!

sajnos botfülűeket is... Ha ez némi pénzzel is társul akkor lesz belőle az ifjú popénekes :D


vas. szept. 18, 2005 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
DDL írta:
djsms írta:
2, A zenetanárok ezt másképp gondolják...


Attól függ ki. Az éneklés/zenélés egy része sem más mint a hallás fejlesztése... :)

így van, fejlesztés! De csak azt lehet fejleszteni, amihez van némi érzéke is az embernek. Akinek botfüle van, azt képezheted éveken át akár, sosem lesz belőle igazi tehetség. Ha valaki jó hallással születik abból lehet IGAZI audiofil, de aki nem, abból 1000 év alatt sem.


vas. szept. 18, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
djsms írta:
2, A zenetanárok ezt másképp gondolják...


Attól függ ki. Az éneklés/zenélés egy része sem más mint a hallás fejlesztése... :)


vas. szept. 18, 2005 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Idézet:
2, A zenetanárok ezt másképp gondolják...


akkor mit tanít egy zenetanár?!


vas. szept. 18, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
DDL írta:
djsms írta:
DDL írta:
Helyesebben: audiofilnek mondani magunkat a divat.

igaz, divat audiofilnek mondani magad :)


Mivel nem ismerjük egymást személyesen ezért is felesleges sértegetni, áttételesen is. :evil:


djsms írta:
DDL írta:
De, hogy vki az is legyen az min. 5-8 év kökemény munka.

Ezek szerint a hallás tanulható? nane....


Na de! Ugyanúgy tanulható/tanulandó mint bármi más, elsősorban gyakorlat útján megszerezhető ismeret (pl. beszéd). Két alapvető követelmény van. A legfontosabb a zeneszeretet. A második a kíváncsiság. A többi kialakul. Ha bármelyik hiányzik akkor abból hájendista és/vagy sznobéria lesz...

1, szerintem semmi sértőt nem mondtam! Sőt, elismertem, hogy pontatlanul fogalmaztam! Szóval ne parázz :D
2, A zenetanárok ezt másképp gondolják...


vas. szept. 18, 2005 20:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
djsms írta:
DDL írta:
Helyesebben: audiofilnek mondani magunkat a divat.

igaz, divat audiofilnek mondani magad :)


Mivel nem ismerjük egymást személyesen ezért is felesleges sértegetni, áttételesen is. :evil:


djsms írta:
DDL írta:
De, hogy vki az is legyen az min. 5-8 év kökemény munka.

Ezek szerint a hallás tanulható? nane....


Na de! Ugyanúgy tanulható/tanulandó mint bármi más, elsősorban gyakorlat útján megszerezhető ismeret (pl. beszéd). Két alapvető követelmény van. A legfontosabb a zeneszeretet. A második a kíváncsiság. A többi kialakul. Ha bármelyik hiányzik akkor abból hájendista és/vagy sznobéria lesz...


vas. szept. 18, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
PumaElBusta írta:
sokan emlegetik az utp-t, de gozom sincs arrol hogy atjatszonak, vagy minek? (lehet hogy figyelmetlensegem miatt nem tudom), es hogy hogyan kellene azt bekotni, stb. fehervaron meg nem merek normalisabbnak tuno atjatszot se venni mert sajnos itt az ilyen cikkek meg dragabbak mint pl bpesten (kulfoldrol nem is beszelve).


Szia PumaElBusta!

Az UTP-ből készítenek interconnectet és hangfalkábelt egyaránt.
Ismerek (nem itteni) 1-2 fórumos srácot akik interconnectet is és hangfalkábelt is készitettek UTP-ből.
Én is készítettem egy hatosfonatot. Viszont még nincs összehasonlítási alapom, hogy pl. egy 6mm2 keresztmetszetű UTP és egy 6mm2 tömör rézvezeték egymáshoz képest milyen (mármint hangban).

Aki itt olvassa az irományomat, és rendelkezik ezzel az infóval, lenne szives irni pár mondatot a kettő közti különbségről? Köszi.

ui. Székesfehérváron adhatok egy tanácsot, hol vehetsz CAT5-6-7 UTP fali kábelt. Berényi úton a temetővel szemben van az Unicomp, náluk kapsz.

Üdv, Péter


vas. szept. 18, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Mócsing:
>A 0.5 ös drót nem eszi meg a dinamikát ?Nekem nagyon vékonynak tűnik
lehet... akkor botfulu vagyok. ;] de a kivancsisag hajt, es tervezem lecserelni legalabb ideiglenesen masra, csak nem tudom mivel probalkozzak. huszezret biztos nem fogok rakolteni, az alatt mit erdemes? nameg sokan emlegetik az utp-t, de gozom sincs arrol hogy atjatszonak, vagy minek? (lehet hogy figyelmetlensegem miatt nem tudom), es hogy hogyan kellene azt bekotni, stb. fehervaron meg nem merek normalisabbnak tuno atjatszot se venni mert sajnos itt az ilyen cikkek meg dragabbak mint pl bpesten (kulfoldrol nem is beszelve). A TL-t meg meg csak ezzel a kabellel hallgattam, meg ezzel az erositommel amit le kellene cserelni, csak meg azt se dontottem el hogy mire. (hazi epitesu, igy senki nem vallalja a javitast, en meg nem ertek ilyesmihez, nem tudom, hogy mi baja van, egyszercsak nem lett bal oldal, aztan megint lett, de basszus nelkul, aztan meg lett minden, meg valami eleg eroteljes zaj is [csak ha a hangero fel van tekerve, igy inkabb a bemenetet tolom meg neki, az effektiv jel/zaj viszony igy meg elviselheto ;] ] , meg jobban melegszik... de ez az allapota stabilnak latszik par eve)


vas. szept. 18, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
DDL írta:
Helyesebben: audiofilnek mondani magunkat a divat.

igaz, divat audiofilnek mondani magad :)
DDL írta:
De, hogy vki az is legyen az min. 5-8 év kökemény munka.

Ezek szerint a hallás tanulható? nane....


vas. szept. 18, 2005 19:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
'// /\ l\l D /\' L írta:
...megkopasztani, majd papírból szigetelést készíteni hozzá... :roll:

Ezen lehet nevetni, de talán a sírás találóbb. :lol:


Mi a problémád a papír szigeteléssel, hogy nevetni támad kedved ezen?


vas. szept. 18, 2005 19:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Mócsing írta:
(...)A következő tervezet:ugyanez a drót megkopasztva,-papír szigetelés,-szobafestők által használt öntapadós hálóval erenként beteker,-végén az égészet valamivel mégegyszer betekerni.
Hacsak nem lesz valami jobb ötlet.


Nem rossz 5let. Jobb lenne a selyem vagy pláne a pamut.


vas. szept. 18, 2005 19:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
fdsamano írta:
(...) Dehát a High-Endesek jobbnak hallják a tömör vezetéket, mert Darvas László azt írta.


Már megint ezek a felesleges és értelmetlen sértegetések. Te kipróbáltad (és meg hallgattad?!) már a tömör kontra sokeres kábelt? Feltételezem, hogy nem.


vas. szept. 18, 2005 19:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
...megkopasztani, majd papírból szigetelést készíteni hozzá... :roll:

Ezen lehet nevetni, de talán a sírás találóbb. :lol:

Ez kb olyan, mint amikor van két ugyanolyan szelet rántotthús egymás mellett: az egyik egy tányéron - zellerlevéllel meg két csepp majonézzel díszitve. Míg a másik husi egy újságpapírba van csomagolva pár fogpiszkáló meg egy gyufásdoboznyi só társaságában...

jó kis topic. Szeretem. :)


vas. szept. 18, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Funk írta:
Tömör kábel esetén tapasztalható.

A sokeres sodrott kábel sok kicsi tömör vezetékből áll, amelyeknél az egyes vezetőre ugyanazon frekvencián a sugár/2*(behatolási mélység) arány jóval 1 alatt lehet. Ezért használtak a rádióépítők már 80 évvel ezelőtt is litzét a tömör vezeték helyett. Dehát a High-Endesek jobbnak hallják a tömör vezetéket, mert Darvas László azt írta.

Mócsing írta:
A 0.5 ös drót nem eszi meg a dinamikát ?

Akkor enné meg. ha a jelszint függvényében rohamosan nőne a hőmérséklete, és ezzel az ellenállása. Ha egy izzólámpát sorbakötsz a hangszóróval, és az villog a hangerő függvényében, akkor tapasztalhatod a dinamikacsökkenést.


vas. szept. 18, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
djsms írta:
(...)Sajnos audiofilnek lenni manapság már divat. Tanul pár érdekes kifejezést az ember és máris vakítja a "kisebbeket" vele.


Helyesebben: audiofilnek mondani magunkat a divat. De, hogy vki az is legyen az min. 5-8 év kökemény munka.


vas. szept. 18, 2005 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Érdekes dolog ez a kábelkérdés. Két, magát audiofilnek nevező emberke is megbukott már egy saját rendszerükön elvégzett vakteszten.
Ennek ellenére hiszem, hogy vannak olyanok, akik észrevesznek eltéréseket. Sajnos audiofilnek lenni manapság már divat. Tanul pár érdekes kifejezést az ember és máris vakítja a "kisebbeket" vele.
No de visszatérve a kábelre én autóban tapasztaltam javulást egy csere után. Vékony tyúkbelet cseréltem vastagra :) A mély hangok lettek sokkal szebbek, mivel ezekhez kell a legnagyobb amper, ami a vastagabb drauton már át is tudott jönni.


vas. szept. 18, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Lenne egy javaslatom.
Hangszóró kábel,100-200ft/m ár kategóriában /osztán lehet feljebb is menni /.Jelenleg 2,5mm2-es tömör falivezetéket használok ,mivel mindig ez volt igy nem is tudom összehasonlítani.Mindenesetre a csöves erősítő és a Tannoy Reweal-ok még így is jól szólnak.A következő tervezet:ugyanez a drót megkopasztva,-papír szigetelés,-szobafestők által használt öntapadós hálóval erenként beteker,-végén az égészet valamivel mégegyszer betekerni.
Hacsak nem lesz valami jobb ötlet.
PumaElBusta
Az 50-75 ohm hullám ellenállást jelent,nagy frekvencián van jelentősége.
A 0.5 ös drót nem eszi meg a dinamikát ?Nekem nagyon vékonynak tűnik
.
Üdv.


vas. szept. 18, 2005 18:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Funk írta:
DDL!

Arra gondoltam, h ha nem hallatszik 50 cm kábel jobbra cserélése, akkor csináljuk 10 méteressel. Van ennek érteleme?


Nincs. Mert a hosszabb kábelt el kell helyezni vhogy. Ezzel eleve rengeteg egyéb problémával kerülsz szembe... :)


vas. szept. 18, 2005 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
DDL!

Arra gondoltam, h ha nem hallatszik 50 cm kábel jobbra cserélése, akkor csináljuk 10 méteressel. Van ennek érteleme?

Danko!

Semmi news nem lesz a mondandómban: Mélyláda, 400 W rms, 400 W rms végfok. 4 Ohm-os hangszóró, rajta a csúcsfeszek(60 V). Ebből következne a 15 A, amitől ez a kábel csúnyán melegedhetne. Mégsem teszi, mert nem folyik 15 A. A mélyláda rezonancián dolgozik, ezért a teljesítmény ritkán megy 200 W fölé. Ráadásul senki nem hallgat szinuszt, ezért átlagosan csak kb 1/5-e van a hangszórón(niga zene). Semmi extra. Mondhatnám, h a hangszóró 0,3-asból van megtekerve, a hozzávezető vezeték meg 0,5-ös. Ha a 0,5 ös vezeték bemelegszik, akkor a hangszóró leégett.

Fdsamano!

Tömör kábel esetén tapasztalható.
Az áramkiszorítást nagyobb frekin is figyelembe kellene venni, de az alapharmónikus a lényeges. köv folyt

Üdv, Funkee


vas. szept. 18, 2005 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Funk írta:
A kapcsüzemnél a trafót egy pillanat alatt szétfűti az örvényáram, ha vastag a vezeték.
Üdv

Mekkora frekvencián, milyen átmérőjű vezetékkel?
És leginkább hol folyik ez az örvényáram, a vasban, vagy a vezetékben?

Négyszögjelet kapcsolgatsz, az áramkiszorítást nem elég csak az alapfrekvenciára figyelembe venni, a 3., 5., esetleg a 7. felharmonikus áramára számítva még kisebb a behatolási mélység, nagyobb az ellenállás értéke, jobban fűti a trafót.


vas. szept. 18, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Funk írta:
Danko!

kb fél éve megy folyamatosan ez a 0,5-ös kábel. Ha valaha bemelegszik, akkor az nem a kimenőteljesítménytől, hanem a nyári melegtől lesz. Megvan az oka, de ezzel nem untatnálak.
A túl vastag kábelek károsak is lehetnek. Ez nem vicc. Persze előfoknál nehéz belemagyarázni, h miért. A kapcsüzemnél a trafót egy pillanat alatt szétfűti az örvényáram, ha vastag a vezeték. Ha vastag a vezeték(és vele a szigetelés is), akkor az elmenő és visszatérő szálak között nagy lesz a bezárt keresztmetszet, ennek sincs hatása hangfrekin.

Üdv


Dedede, lecci untass, mert kivancsi vagyok, ra, hogy miert nem melegedhet be! Milyen 400W volt az a 400? Csak csucsban 400, vagy folyamatosan? Itt lenne a kutya elasva? :)
Trafoban vastag kabel: Itt ugye egy szal vastag kabelre gondolsz, nem a tobb vekony szalra?


vas. szept. 18, 2005 10:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Funk írta:
Számomra csak a vakteszt lehet megfelelő, de ebben az esetben tudunk magunknak segíteni azzal, hogy nem 1 méteres, hanem pl 10 méteres kábeleket használunk, ahol már jobban kijönnek a gyengeségek. Vagy ez butaság?


Ha elég a 2 méternyi kábel akkor mit csinálsz a többivel? Ha szerencséd van akkor tényleg sikerül eltüntetni a különbségeket. :)


vas. szept. 18, 2005 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
edl!

Nemtom, h hol az ésszerű határ, de ha arányokban vizsgáljuk a rendszert, akkor a egy mezei 500 Ft/m kábelt kicserélve egy jobbra kb annyi változást vihet be, mint amennyit a délelötti felmelegedés okozta nyomásváltozás 1 percre vetített része okoz.
Számomra csak a vakteszt lehet megfelelő, de ebben az esetben tudunk magunknak segíteni azzal, hogy nem 1 méteres, hanem pl 10 méteres kábeleket használunk, ahol már jobban kijönnek a gyengeségek. Vagy ez butaság?

Danko!

kb fél éve megy folyamatosan ez a 0,5-ös kábel. Ha valaha bemelegszik, akkor az nem a kimenőteljesítménytől, hanem a nyári melegtől lesz. Megvan az oka, de ezzel nem untatnálak.
A túl vastag kábelek károsak is lehetnek. Ez nem vicc. Persze előfoknál nehéz belemagyarázni, h miért. A kapcsüzemnél a trafót egy pillanat alatt szétfűti az örvényáram, ha vastag a vezeték. Ha vastag a vezeték(és vele a szigetelés is), akkor az elmenő és visszatérő szálak között nagy lesz a bezárt keresztmetszet, ennek sincs hatása hangfrekin.

Üdv


vas. szept. 18, 2005 8:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Funk írta:
A drága kábelekről egy kis OFF:
Láttad az Üvegtigris című filmet?
Abban ecseteli Gaben Lalinak a következőket:
Gaben mondja: Tudok én bizniszt csinálni.
Gaben: Tudod mennyiért vettem ezt a nadrágot?
Lali kérdőn néz.
Gaben: 3000 Ft. Boltban 12000.
Gaben: Ez a cipő 2000 volt. Boltban 5000.
Gaben: Itt van pl ez a napszemüveg. 2500 ért vettem.
Kis szünet.
Lali: Boltban mennyi?
Gaben: 300. Konkrétan ezzel átba.sztak.

Üdv, Funkee


:lol: :lol:

De én soha nem mondtam, hogy a drábább feltétlenül jobb is :)


vas. szept. 18, 2005 8:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
edl írta:
(...)Igaz, hogy hangfalkábelek között is akad gagyi, de az nagyon ritka. Egyébként ez is csak azért fordul elő, mert nem hfalkábelt akarnak eladni hfalkábelnek.


Jujuj! Mitől lesz egy 2mm átmérőjű vezeték hangszórókábel? És mitől degradálódik villanydróttá? Magyarul azért van különbség az 500,-Ft/m áron vásárolt dedikáltan hangszórókábel és a 65,-Ft/m áron vásárolt villanydrót között? Na jó ez még csak rendben. De miért a hangszórókábel a sz a r a bb?! :roll:


vas. szept. 18, 2005 8:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
most egy kis vallomas kovetkezik ;] regebben meg a kis vidi dobozt (30/45W 3utas, valami bohland&fuchs liszensz alapjan gyartott) hurcolos hazibulik alkalmaval "elfogytak" a kabeleim, es itthon mar nem tudtam kello tavolsagba tenni oket. egyetlen dolgot talaltam, (ha jol sejtem 50 Ohm-os) koaxot. azota meg mindig lusta votlam kicserelni, bar az en fulemnek -egyelore- nem karos, nemtom hogy esetleg mas cuccnak az -e, de meg nem ment tonkre semmi. ;] szal itt lenne egy-ket kerdesem: 1. mit jelent ilyen kabeleknel az 50 vagy 75 ohm? 2. okozhat -e barmifele problemat, ha ezzel van bekotve a hangfal? (kb 3 m-es darabok, erosito: ic-s, 2x40W, dobozok: 100/180W 4Ohm TL)

meg valami: lehet hogy kabelcseret mar eszrevennem, altalaban nekem hosszu ido kell ahhoz hogy eszrevegyek valamit, pl regebben nem volt bajom a 128kbps mp3akkal se, de mar zavaro tud lenni ha nincs legalabb 190...


vas. szept. 18, 2005 6:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
:lol:


szomb. szept. 17, 2005 22:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
DDL!

Ezt is lehetne hallgatózni, de ez is OFF és reménytelennek látom, hogy összehozzuk.
Én megmaradok ezeknél a típusoknál.

A drága kábelekről egy kis OFF:
Láttad az Üvegtigris című filmet?
Abban ecseteli Gaben Lalinak a következőket:
Gaben mondja: Tudok én bizniszt csinálni.
Gaben: Tudod mennyiért vettem ezt a nadrágot?
Lali kérdőn néz.
Gaben: 3000 Ft. Boltban 12000.
Gaben: Ez a cipő 2000 volt. Boltban 5000.
Gaben: Itt van pl ez a napszemüveg. 2500 ért vettem.
Kis szünet.
Lali: Boltban mennyi?
Gaben: 300. Konkrétan ezzel átba.sztak.

Üdv, Funkee


szomb. szept. 17, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Idézet:
En deszkamodellbe raktam ossze egyszer csoves elofokot. Milliamperek csordogalnak. Megis mindengova 2.5-os vezeteket tettem


tök fölösleges volt, főleg deszkamodellbe, ahová nem kell a megfelelő tartás, merevség. "élesben" is elég az 1mm átmérő.


szomb. szept. 17, 2005 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Idézet:
Megjegyzem, hogy szvsz 500 Ft/ méter fölött kapható kábelek között már nincs különbség. Persze lehet drágán is vackot csinálni.


Tulképpen ugyanezt írtam le feljebb, csak konkrétum (ár, stb...) nélkül, és nemigen reagálak rá.
Ahogy ott is írtam, a kérdés az, hogy hol a határ.
Szerintem a határ ott van, hogy hangfalkábelnek hangfalkábelt használunk.Onnantól kezdve már nekem 8. (10m mikrofonkábelt hfkábel helyett én is meghallok ám! próbáltam.)
Igaz, hogy hangfalkábelek között is akad gagyi, de az nagyon ritka. Egyébként ez is csak azért fordul elő, mert nem hfalkábelt akarnak eladni hfalkábelnek.

OFF

Funk!

Kábeles sztori: nyáron buli (2*200W), sokméter szigeteletlen (!) ipari bálázósodrattal. Rövidzárat bírta volna a végfok, de inkább felaplikáltuk a "kábeleket" a falra/plafonra, ne legyen gond, meg ne szakadjon meg a zene ha vki összerugdossa a két "érpárat".
Hogy miért ezzel csináltuk? Mindenünk volt, csak hfalkábel nem... egyedül ezt a sodratot találtuk. El tudtuk vágni, és passzolt is a szorítókba. Ja, és még blankolni sem kellett:)))

ON


szomb. szept. 17, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Funk írta:
DDL írta:
'// /\ l\l D /\' L írta:
Szvsz a zenének az a célja, h. bizonyos hangulatot előidézzen az emberben. Ez pedig nem a kábeltől függ, de mégcsak nem is az erősítőtől.
Van, amikor megy a rádióban vmi jó szám, és eszembe jutnak emlékek, vagy csak egyszerűen tetszik a szám. Ez többnyire független a minőségtől - zsebrádión is átjön, ha az embernek olyan a kedve.


Ebben egyetértünk. De ennek sincs semmi köze a topic témájához

Szertintem bele lehet keverni a topic témájába. Pl ha maradunk a hülye példámnál, akkor azt modhatjuk, hogy a legolcsóbb médaimarktos jelkábelen is élvezhető a kedvenc albumunk és valszeg észre sem vesszük az 50 Ft/méter vezeték és a 200 Ft/m vezeték között a különbséget, de megfelelő tesztzenékkel, rendszerrel, hangokkal észlelhető lehet a változás.
Megjegyzem, hogy szvsz 500 Ft/ méter fölött kapható kábelek között már nincs különbség. Persze lehet drágán is vackot csinálni.

A hangszóró kábeleket meg annyira nem veszem komolyan, h 400 W-nál sem voltam hajlandó kicsérlni a 0,5 mm átmérőjű sodrott vezetéket(egy rossz adapter vezetékét vágtam le) komolyabbra, mert nincs különbség.

Üdv, Funkee


Huh, 400W-ra 0.5-os kabel? :-) En deszkamodellbe raktam ossze egyszer csoves elofokot. Milliamperek csordogalnak. Megis mindengova 2.5-os vezeteket tettem :)
Vagy ez mar a lo masik oldala? :-))


szomb. szept. 17, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Funk írta:
(...)
Megjegyzem, hogy szvsz 500 Ft/ méter fölött kapható kábelek között már nincs különbség. Persze lehet drágán is vackot csinálni.

A hangszóró kábeleket meg annyira nem veszem komolyan, h 400 W-nál sem voltam hajlandó kicsérlni a 0,5 mm átmérőjű sodrott vezetéket(egy rossz adapter vezetékét vágtam le) komolyabbra, mert nincs különbség.



De jó is lenne. :)


szomb. szept. 17, 2005 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
DDL írta:
'// /\ l\l D /\' L írta:
Szvsz a zenének az a célja, h. bizonyos hangulatot előidézzen az emberben. Ez pedig nem a kábeltől függ, de mégcsak nem is az erősítőtől.
Van, amikor megy a rádióban vmi jó szám, és eszembe jutnak emlékek, vagy csak egyszerűen tetszik a szám. Ez többnyire független a minőségtől - zsebrádión is átjön, ha az embernek olyan a kedve.


Ebben egyetértünk. De ennek sincs semmi köze a topic témájához

Szertintem bele lehet keverni a topic témájába. Pl ha maradunk a hülye példámnál, akkor azt modhatjuk, hogy a legolcsóbb médaimarktos jelkábelen is élvezhető a kedvenc albumunk és valszeg észre sem vesszük az 50 Ft/méter vezeték és a 200 Ft/m vezeték között a különbséget, de megfelelő tesztzenékkel, rendszerrel, hangokkal észlelhető lehet a változás.
Megjegyzem, hogy szvsz 500 Ft/ méter fölött kapható kábelek között már nincs különbség. Persze lehet drágán is vackot csinálni.

A hangszóró kábeleket meg annyira nem veszem komolyan, h 400 W-nál sem voltam hajlandó kicsérlni a 0,5 mm átmérőjű sodrott vezetéket(egy rossz adapter vezetékét vágtam le) komolyabbra, mert nincs különbség.

Edl!

A sokol hangzás jónak ítélésében is van valami logika. Az agyunk így működik. Pl ha megvan a kb 200000-es szorzat az alsó és felső határ frekinél, akkor ezt egyenletesnek hallhatjuk. Hiányérzete alakulhat ki az embernek, de élvezetes marad a zene.

Üdv, Funkee


szomb. szept. 17, 2005 19:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
edl írta:
(ui.: nem véletlenül emeltem ki a "hang" és a "zene" szót. Hi-Fi-s/hájendes körökben előszeretettel keverik ezt a két fogalmat a tapasztalataim szerint.)


De audiofil és HIGH-END körökben koránt sem :)


szomb. szept. 17, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Idézet:
Van, amikor megy a rádióban vmi jó szám, és eszembe jutnak emlékek, vagy csak egyszerűen tetszik a szám. Ez többnyire független a minőségtől - zsebrádión is átjön, ha az embernek olyan a kedve.


OFF

Nyáron, SOKOL-al (szószerint, nem vicc!) hallgattam 810kHz-KH-on az MKR-t. Vmi zenei műsort játszottak, és leadtak egy számot: egy fekete csaj énekelte a House of the rising sun-t.
A hang borzasztó (ismeritek biztos, milyen középhullámon a Sokol), de a zene iszonyatosan jó volt. Becsuktam a szememet, "libabőrözött" az egész testem... az egyik legjobb "Hi-Fi-s" élményem volt!
Persze ez nem jelenti azt, hogy Sokollal kell zenét hallgatni, de azt alátámasztja, hogy a zene több mint technika (erősítő, stb...)!

ON

(ui.: nem véletlenül emeltem ki a "hang" és a "zene" szót. Hi-Fi-s/hájendes körökben előszeretettel keverik ezt a két fogalmat a tapasztalataim szerint.)


szomb. szept. 17, 2005 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Norbi!

Idézet:
Mivel az "igazi" rock zene nem áll messze bizonyos klasszikusoktól, ezért ezt ne említsük egy mondatban a technoval. Most mondom,h a huligensz nem rockot játszik, sőt ma már szinte nem játszik senki igényes rock-ot.

Ezen a mondaton akadtál ki? Tegyük rendbe, jó?
Az igazi rock-ról beszéltem. Arról, amit mostanság(1-2 éve) akartak felvenni a kalsszikus stílusok közé. (van oka, h miért ,de ez nem lényeges)
Korrekt zenészek, frankó hangszerekkel játszanak. Jó minőség, jó muzsika stb. Azzal, hogy azt mondtam, ne említsük egy mondatban, azzal azt kívántam hangsúlyozni, hogy ez nem kaki zene, ill. a zenészek nem ezt érdemlik. Ez a saját VÉLEMÉNYEM. Leírom. Ha neked az a véleményed, h egy kis hülyegyerek istennek érzni magát, akkor írd le. Megtetted. Gratulálok.

MotoHacker!

Nem hangszórókábelről beszéltem, mert ott mOhm-os/ Ohm-os impedanciák vannak... és nem olyan vezetékről, aminek direkt csökkentettük a kapacitását. Itt van a félreértés.

1-20 kOhm kimenőimpedanciák simán lehetnek kis jelszinten. Ez a impedancia nem képes meghajtani 1 nF-ot sem úgy, h az ne okozzon a frekimenetben változást. 1 nF nem kevés, de senki nem mondta, h csak 0,5 méteres kiváló minőségű kábelek jöhetnek szóba.
Természetesen megfelelő rendszertechnikával kiküszöbölhető, de most nem ez volt a kérdés.

Üdv, Funkee


szomb. szept. 17, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
'// /\ l\l D /\' L írta:
Még annyit tennék hozzá, h. a hangszóró tekercse sincs aranyból,
Ki tudja - a felvételnél milyen kábelt használtak,
Milyen mikrofont...,
mp3 (!) - akkor ennek nincs jövője?
A végerősítő előtti cucc, ill. az adathordozó. Bizony-bizony, azokat a fránya CD-játszókat is csak a ferdeszeműek csapják össze - szinte már-már márkától függetlenül. Ami nem baj! Mert ők tudják, h. olcsón is meg lehet valamit csinálni - és azért mert vmi aranyszínű, még olcsón létre tudják hozni. :)

És vissza az mp3-ra. Többnyire a másolt cd-k - mégha audio formátumúak is, nagy valószínűséggel voltak mp3 formátumban egyszer.
Ami ugyebár egy veszteséges tömörítési eljárás.
(Aki viszont eredeti CD-ket hallgat, annak van pénze is flancos kábelekre, ha olyan vájt a füle)... :)

A magnókazetta szerintem nem említhető minőség szempontjából. Pár évecske, és már nem szól úgy.

A bakelitnek szép hangja van a CD-vel szemben, ugyanis nincs a zene 101010101- számsorrá alakítva, viszont pattog - ott is vannak hibák. Pl. egész egyszerűen por száll reája, amit a csodaerősítő és csodakábel kierősít...

És végül, de nem utolsó sorban: A zenészek is emberek. Én a rock zenét szeretem egyébként legjobban. Lehet mondjuk torokgyulladása is az énekesnek, lehet, h. a gitáros a koncert előtti pár sörtől néha eltér a "kottától".. Az igényes rockzene meg zsebrádión is átjön - pl. Black Sabbath, Uriah Heep...stb.

A pank zenének pl. pont az a lényege, h. egy kicsit hamis, minden előadásnál más. Én pl. ezért szeretem.

A teknó egy külön műfaj - ott már inkább jellemző a matematikai pontosságal ismétlődő ritmus - ennél viszont az az érdekes, h. mi vagyunk emberek. Nem érzékeljük olyan jól ezeket a pontos ritmusokat. Csak annyit hallunk, h. dübörög. Ezt a műfajt szerintem hangerőben mérjük...

A komolyzene nálam pl. max háttérzene a műhelyben, vagy ha vezetek.

Az az igazság, h. soha nem lesz olyan feelingje egy rockzenének, ha nem vagy ott a koncerten. Nem olyan jó a teknó, ha nem 2000W-on szól, nincsenek fényeffektek, és nincs sok jó riszálós csaj. A komolyzene sem olyan otthon, mint a Nemzeti Színházban. Kábel ide vagy oda...


Ezeknek mi köze a topic témájához? Sehol nem kapcsolódik hozzá. Ha úgy tetszik OFF

'// /\ l\l D /\' L írta:
Szvsz a zenének az a célja, h. bizonyos hangulatot előidézzen az emberben. Ez pedig nem a kábeltől függ, de mégcsak nem is az erősítőtől.
Van, amikor megy a rádióban vmi jó szám, és eszembe jutnak emlékek, vagy csak egyszerűen tetszik a szám. Ez többnyire független a minőségtől - zsebrádión is átjön, ha az embernek olyan a kedve.


Ebben egyetértünk. De ennek sincs semmi köze a topic témájához :(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DDL szomb. szept. 17, 2005 18:29-kor.



szomb. szept. 17, 2005 17:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Funk:Elméletben véded a kábeleket,de nem gondolsz utánna.
Mennyi is egy tipikus 220as sokeres réz villanyász drótnak a méterenkénti kapacitása,ha mondjuk 20métert egymástól 5centire leragasztok a padlóhoz?
PF-ek jönnek ki..most lehet számolgatni(vagy egyszerűbb áramkörszimulátort használni),hogy néhány (száz) pf mennyire befolyásolja a hangképet 20Hz-20KHz közt.
És az arannyal,ezüsttel,"meghallom az anyagát,akár 20cm-nek is" kijelentésekkel mi is van?.


Tedd be a rendszeredbe, hallgasd meg. Cseréld ki tömörre és azt is hallgasd meg. Bármilyen zenén hallható a változás.

MotoHacker írta:
Ha a rendszer halkan szól,(tehát nem lihegi ki a belét,szépen szól) miért is hallanám a kábel vastagságát akár? Itt még a hajszáldrót is ugyanúgy szól mint a vasúti felsővezeték,nincs ember aki valóban mást hallana.


Fogadjunk?


MotoHacker írta:
(...)Talán a cső hajlamos legkevésbé ezekre a kínokra,nem véletlen,hogy a hifisták imádják,egyébként csapnivaló "csőhangja",legjobb esetben is 0,2% körüli(mérhető,látható)bődületes torzítása ellenére is.


Milyen az a csapnivaló csőhang??!!


szomb. szept. 17, 2005 17:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
ezert gyujtom az elo koncertfelveteleket (bootleg) akar video akar hanganyag, neha eleg gyenge minosegben. De a fiiiiling karpotol mindenert! :)


szomb. szept. 17, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Még annyit tennék hozzá, h. a hangszóró tekercse sincs aranyból,
Ki tudja - a felvételnél milyen kábelt használtak,
Milyen mikrofont...,
mp3 (!) - akkor ennek nincs jövője?
A végerősítő előtti cucc, ill. az adathordozó. Bizony-bizony, azokat a fránya CD-játszókat is csak a ferdeszeműek csapják össze - szinte már-már márkától függetlenül. Ami nem baj! Mert ők tudják, h. olcsón is meg lehet valamit csinálni - és azért mert vmi aranyszínű, még olcsón létre tudják hozni. :)

És vissza az mp3-ra. Többnyire a másolt cd-k - mégha audio formátumúak is, nagy valószínűséggel voltak mp3 formátumban egyszer.
Ami ugyebár egy veszteséges tömörítési eljárás.
(Aki viszont eredeti CD-ket hallgat, annak van pénze is flancos kábelekre, ha olyan vájt a füle)... :)

A magnókazetta szerintem nem említhető minőség szempontjából. Pár évecske, és már nem szól úgy.

A bakelitnek szép hangja van a CD-vel szemben, ugyanis nincs a zene 101010101- számsorrá alakítva, viszont pattog - ott is vannak hibák. Pl. egész egyszerűen por száll reája, amit a csodaerősítő és csodakábel kierősít...

És végül, de nem utolsó sorban: A zenészek is emberek. Én a rock zenét szeretem egyébként legjobban. Lehet mondjuk torokgyulladása is az énekesnek, lehet, h. a gitáros a koncert előtti pár sörtől néha eltér a "kottától".. Az igényes rockzene meg zsebrádión is átjön - pl. Black Sabbath, Uriah Heep...stb.

A pank zenének pl. pont az a lényege, h. egy kicsit hamis, minden előadásnál más. Én pl. ezért szeretem.

A teknó egy külön műfaj - ott már inkább jellemző a matematikai pontosságal ismétlődő ritmus - ennél viszont az az érdekes, h. mi vagyunk emberek. Nem érzékeljük olyan jól ezeket a pontos ritmusokat. Csak annyit hallunk, h. dübörög. Ezt a műfajt szerintem hangerőben mérjük...

A komolyzene nálam pl. max háttérzene a műhelyben, vagy ha vezetek.

Az az igazság, h. soha nem lesz olyan feelingje egy rockzenének, ha nem vagy ott a koncerten. Nem olyan jó a teknó, ha nem 2000W-on szól, nincsenek fényeffektek, és nincs sok jó riszálós csaj. A komolyzene sem olyan otthon, mint a Nemzeti Színházban. Kábel ide vagy oda...

Szvsz a zenének az a célja, h. bizonyos hangulatot előidézzen az emberben. Ez pedig nem a kábeltől függ, de mégcsak nem is az erősítőtől.
Van, amikor megy a rádióban vmi jó szám, és eszembe jutnak emlékek, vagy csak egyszerűen tetszik a szám. Ez többnyire független a minőségtől - zsebrádión is átjön, ha az embernek olyan a kedve.

...

fk


szomb. szept. 17, 2005 15:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Let the flamefest begin!!!

:mrgreen:


szomb. szept. 17, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Nóra Norbert írta:
...


:shock:


szomb. szept. 17, 2005 13:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Funk írta:
Mivel az "igazi" rock zene nem áll messze bizonyos klasszikusoktól, ezért ezt ne említsük egy mondatban a technoval.


Ez elég viccesnek hangzik emberkék! Ne legyen már ilyen mindenki ezen a világon, hogy behunyt szemmel előre, mint a LOVAK! Ez marhára idegesítő tud lenni, hogy van egy-két okostojás, aki mindenkibe bele akarja az igazát tunkolni, ha jó ha nem...ez így marhára nem jó elgondolás Funk és hasonló emberkék. Mi az, hogy valaki megmondja a másiknak, hogy ki mit említhet egy adott témával kapcsolatban? Ki mondja azt meg? Valaki Istennek hiszi itt magát? Nem leállatozni akarok senkit, de ez így nem fer. És igenis tudom, mi a rock-zene, és a technot is ismerem, meg még ezer és ezer stílust, de bárki bármilyen témában felhozza nekem az egyiket, és belekezd egy másik stílusba, nem ugatom le, hogy ÁJJ-ÁJJ!!! Az nem idevaló ám, TE!!! Ez olyan mintha EGYENESEN ELKUSSOLTATNÁM, nem gondolod Funk? Szerintem ezen az elméleten gondokozz el egy kicsit. MotoHackernek meg igazat kell adnom...

Ez a "ne említsd egy sorban a tecnoval" kicsit olyan, mint egy jól bevált idézet, amit ezer és ezer millió emberke használ a világban, nem gondolva bele abba, hogy ez valójában mit jelenthet...olyan, mint egy jól megszokott idézet, amit mindig el lehet sütni, és akkor jó lesz...hát nálam ez nem válik be.


szomb. szept. 17, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az klasszikus/modern zenéhez pedig annyit,hogy alapvető ellentmondás van a kívánalmakban,nagyon-nagyon nehéz olyan erősítőt-hangrendszert építeni,amin klasszikus zenét is élethűen lehet hallgatni,ugyanakkor a techno is "hudedübörög" rajta.Ilyesmivel eddig a hobbi utánépítők közül is kevesen próbálkoztak.A gyári cuccok pedig középúton próbálnak járni,de inkább a modern zene falrengető effektjeire vannak kihegyezve, klasszikus zenehallgatás esetén igen mérsékelt képeségeket mutatnak.


szomb. szept. 17, 2005 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Idézet:
Indítás képpen: másik fórumon dicsérték az RG59-es koaxot összekötő kábelként, úgy jellemezte a fiú hogy 20000-ig álja a versenyt.


Ez a Vadász által említett "csordaszellem".


szomb. szept. 17, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség